Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 275

Tema: Miom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    93

    Početno Miom

    Evo drage moje da Vam javim jos jednu tuznu vijest.
    Danas sam bila na punkciji i doktor mi je nasao miom na maternici.
    Mrtav-hladan kaze:Imate miom na maternici,evo kako se lijepo vidi.
    Pitam ga i sta sad?
    Ma nista pratit cemo ga da li raste ili ne.
    Da li koja ima slican slucaj????????????????????????? :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Ja imam miome. Za jedan miom mi je dr. rekla da je polip, ali ipak nije. Jel ti rekao dr. kakav je po smještaju? Ako nije submukozni ne bi trebao (u većini slučajeva) praviti probleme.

  3. #3
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Srki

    Nisu svi miomi isti i normalno je da se često pojavljuju u fertilnoj dobi. Ponekad znaju raditi probleme, a nekad ne. Sve ovisi koji tip mioma imaš, pročitaj što ti je dr. napisao. Meni je npr. nedavno otkriven subserozni miom, mali je 2cm i svi dr. su mi rekli da se ne brinem jer da mi taj neće stvarati nikakve probleme za trudnoću. Inače, oni znaju podivljati upravo pod utjecajem hormona u trudnoći...

    Kao što kažem, ne može se generalizirati...Znam da zvuči strašno kao imaš miom, ali to su zapravo dobroćudne izrasline i sve ovisi od slučaja do slučaja.

  4. #4
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Srki, već smo pisali o toj temi na :
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=52237
    pa malo pogledaj.

    Ja sam sad 5+4 sa intramuralnim miomom koji prijeti mojoj mrvici, ali moj miom nije u kategoriji onih koji se mogu operirati.
    Ima urednih trudnoća sa miomom, ali doktor ti moja ojasniti kakav je tvoj miom.
    Sretno

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Bebel, prvo čestitke na trudnoći. :D Ti imaš intramuralni miom, a meni je dr. rekla da intramuralni i subserozni nisu uopće bitni ako ih se ima, samo da su opasni submukozni. Pa ti sad znaj..[/b]

  6. #6
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Bebel, držim fige da sve prodje dobro i da taj miom ne šteti tvojoj bebici

  7. #7
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Srki, tvoj doktor se nije zabrinuo jer veliki broj žena u plodnoj dobi ima miome i oni uglavnom ne stvaraju probleme ako su manji i ako miruju. Nisi napisala gdje je točno miom smješten i kolike je veličine, ali ako nije u sluznici maternice i ako ne bude rastao, najvjerojatnije ti neće stvarati nikakve probleme.
    U slučaju trudnoće treba ga dodatno kontrolirati jer raste pod utjecajem hormona, ali poznam mnogo cura koje su i s miomom bez problema iznjele trudnoću.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    93

    Početno

    Hvala cure na odgovorima ali ja nista ne znam,ni gdje se nalazi,ni koje je velicine....niti sam kakav papir dobila.
    Drugi put cu ga vise pitati.rekao je samo da se lijepo vidi i da cemo pratiti njegov rast.Nadam se da ce sve biti dobro. cure.

  9. #9
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    i ja sam vlasnica jednog mioma u trudnoći, doktor kaže da nećemo ništa s njime i da se ne brinem pa mu ja vjerujem, ne znam kakav je ali je velik cca 2.5 cm

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    10

    Početno

    Ja sam isto ponosna vlasnica dva subserozna (valjda se ovako piše) mioma (veći promjera 2cm) otkrivena laparoskopijom. Mnoštvo doktora me pregledalo i nitko oko njih nije pravio dramu. Jednog su vrlo brzo prestali spominjati. Prva trudnoća mi je prošla uredno, a na početku druge trudnoće dr je rekao da se miom kalcificirao, što znači da se više neće mijenjati.
    To je moje iskustvo, nadam se da ćeš i ti vrlo brzo zaboraviti na to da ga uopće imaš.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Miomi koji smetaju su većinom submukozni (moj slučaj)!
    Imam ja i dvaa subserozna, ali oni miruju već tri godine i nisu problem kao i u većini slučajeva. Imam i tri intramuralna, svi do 1 cm i nadam se da miruju, jer većinom prave probleme tek ako rastu. Ali submukozni su već problem - s njima teško i može doći do trudnoče. Zato ja sad čekam operaciju kod Baumana!! I strah me jako!! Bojim se i opće anestezije, a kamoli dok se sjetim da će mi čeprkati po mom reproduktivnom organu!!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Brzo si se odlučila za operaciju, Anele..Hrabra si. Ja se ne bi dala samo tako. Jesi pokušala s nečim drugim da ih se riješiš?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Ha gle, nemam kaj drugo!! Bila sam kod 4 liječnika i svi misle isto!! Submukozni miomi smetaju i šansa da sve dobro ispadne je 10%, a za to vrijeme dok bi ja čekala i možda i ostala trudna pa možda imala i spontani, gamad može toliko narasti da se neće ni dati više histeroskopski odstraniti, a možda ni uopče više!! Veći mi je rizik ne ići na operaciju.. Meni su ti intramuralni i submukozni (sveukupno njih 5) narasli u manje od godinu dana... I dobro su prokrvljeni što znači da će rasti i dalje...
    A nije mi nikako svejedno, ali šta da sad radim... Molim Boga da sve dobro završi...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Da nisam odgovorila na pitanje, nisam pokušala s ničim drugim jer nemam s čim... Svi ti čajevi i razne terapije možda i jesu ponekad uspješne, ali za njih treba vremena, a ja svoj problem moram rješavati još dok je malen.. Uglavnom, zasad je stajalište da makivaju samo submukozne miome, a ostale ne diraju jer nisu kompromitirajći... Dakle jedan submukozni od 2 cm i jedan od 0,5 cm.

  15. #15
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Bebel, prvo čestitke na trudnoći. :D Ti imaš intramuralni miom, a meni je dr. rekla da intramuralni i subserozni nisu uopće bitni ako ih se ima, samo da su opasni submukozni. Pa ti sad znaj..[/b]
    U pravilu bi to tako trebalo biti, ali moj intramuralni miom je spušten do ruba endometrija i blago deformira cavum (inače je iznad i nema utjecaja). Plod se na žalost gotovo ovio oko mioma i na taj način najjače osjeti kontrakcije. Ja sam mislila ići na operaciju, ali mi je ne savjetuju jer bi u tom slučaju morali ljuštiti miom sa stjenke maternice što bi dovelo do njezinog slabljanja i gotovo nikakvih šansi za održavanje ploda.
    Sad mirujem i nadam se najboljem iako se ovaj moj junak/inja baš zainatio/la.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Pa to je nevjerojatno. Kako se plod tako smjestio..U mojem slučaju plod je isto bio blizu mioma, ali ne baš toliko blizu. I dr.-i su odbacili mogućnost da je spontani uzrokovan miomom. Ako ti miom ne nastavi rasti, ja vjerujem da će sve biti u redu. Plod će napredovati i prerasti miom.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Ako ti miom ne nastavi rasti, ja vjerujem da će sve biti u redu. Plod će napredovati i prerasti miom.
    X

    Iskusila u dvije trudnoće. Sretno, Bebel, držimo fige da sve bude dobro.
    Evo malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Uf, što sam ljuta na te miome..Kažu da su to dobroćudne izrasline-figu-kad nam prave probleme to su zlonamjerne izrasline. Nek ih vrag odnese..

  19. #19
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Uf, što sam ljuta na te miome..Kažu da su to dobroćudne izrasline-figu-kad nam prave probleme to su zlonamjerne izrasline. Nek ih vrag odnese..
    X
    pretpostavka je da će miom u početku rasti zbog količine hormona, ali bi ga moj junak/inja ipak jednog dana trebao prerasti.
    Po cijele dane ga molim da nadjača tog neprijatelja tako da me malo smiri.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    [b]Bebel, bit će sve ok. Mora biti. Možda miom ni neće rasti. Ima i takvih primjera. A ja sam svojima objavila rat tako da su se sigurno prestrašili i očekuju koje ću oružje sad iskušat protiv njih.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    8

    Početno

    čitam...
    naime, ja imam 5 mioma. s 19 godina otkriveno mi ih je 3 (oko 2 cm) i s godinama (oko 6 god) oni su rasli... a u proteklih 6 mj su podivljali... stanje izgleda ovako: 5cm, 3.5cm, i 3 oko 2 cm... 2 mioma najmanja su učahureni (zbog embolizacije) i oni se ne mijenjaju, sve ostalo raste...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    8

    Početno

    zaboravih dalje...
    naravno, trudim se oko bebe, no još uvijek ništa... sad je ispalo da su i jajnici lijeni, da ne dolazi do ovulacije pa ćemo se baciti na stimulaciju ovulacije...
    a onda sam se potrudila i na internetu pronašla da miomi rastu od tableta Klomifen...
    a da ne spominjem da je to sve kod privatnog ginekologa gdje se svaka folikometrija plaća 200 kn... pregled 400 kn, injekcija isto toliko...
    a jbg kad se na socijalnom odnose NE ljudski prema pacijenticama...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Evo tebe ponovo, gerice! Što su ti dr.-i savjetovali u vezi mioma?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Gerice, a koje miome imaš?
    Mislim strašno mi je to s tim miomima.. I ja ih mrzim!!! Doktori su svi u čudu kad vide a ih toliko imam sa samo 24 g. I ja se bacam na bebača, samo da operacija prođe......

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    8

    Početno

    a trudnoću čim prije... no ne uspijeva... kažu da neće smetati začeću, no pri porodu bi mogli stvarati probleme (bit će carski)...
    sljedeći mjesec bi trebala početi sa stimulacijom ovulacije...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    8

    Početno

    moji miomi su submukozni, ali nisu za operaciju... 2 su embolizirana i oni miruju već 5 godina (2 cm), ostali nisu čak ni za embolizaciju!

  27. #27
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    gerice, ako te to što tješi, ja sam pila klomifen 2 ciklusa za redom, nakon toga Femaru i miom nije narastao ni milimetra (valjda se uplašio kako teacher kaže ). Ja sam ga se ipak rješila prije tri tjedna, jer smo sve drugo več provali i trudnoće nema. Iskreno, i ja i moj dr. mislimo da miom (4.5 cm) nije trebao smetati začeću, ali ipak postoji 10-15% žena kojima je upravo miom bio uzrok neplodnosti. Baš me zanima hoću li bit sreće da upadnem u tu statistiku. Ako ne, idemo na IVF.
    Sretno cure!
    Bebel čuvaj se i molim Boga da bebica što prije ojača i pokaže tom miomu tko je gazda. Vjerujem da će sve bit ok, držim fige!

  28. #28
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Denny

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Gerice, kako to da su ti rekli da submukozni miomi nisu za operaciju? Obično te predlažu za histeroskopiju.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Hm, to ni meni nije jasno! Meni su svi rekli da se submukozni miomi uvijek makivaju, tj. savjet liječnika je da se odstrane prije trudnoče. Meni se ovaj veći miom (2 cm) nalazi tik do endometrija pa pretpostavljaju da neću zbog toga bez operacije ni ostati trudna... A što su manji to ih je lakše i manje riskantno operirati, zato ja i idem sad čim prije....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    8

    Početno

    iskreno, ne znam...
    bila sam kod više ginekologa i ono što me najviše ljuti, svaki ima svoje mišljenje... i sva se razlikuju...
    svi su se složili oko jednog - čim prije trudnoća... jedan veli miomektomija, moj privatni nije za to... a nije ni doc Barišić (koji bi to trebao izvesti)... već sam rekla da su dva mioma embolizirana, i oni miruju...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Da, to je problem što svaki dr. ima svoje mišljenje, valjda prema iskustvu. Submukozni miomi rastu u šupljinu maternice i kod histeroskopije tek kad dr. uđe instrumentom u maternicu vidi može li se ili ne odstraniti miom. Ponekad ne uspije odstraniti miom, a ostane oštećenje od pokušavanja koje može sprječavat začeće. Idealno bi bilo da se plod smjesti daleko od mioma pa ako bi miom i počeo rasti ne bi smetao plodu. Na jednoj stranici na netu sam čitala da i kod veliki submukoznih mioma ne preporučuju operaciju upravo iz tog razloga, a ako bi ga i uspjeli maknuti ostane veliki ožiljak koji bi mogao omesti implantaciju. Ne mogu još vjerovati da uz sav napredak u medicini nema pravog odgovora u vezi mioma. Samo operacija ili rizik koji mogu oni nositi sa sobom. Naći ću ga ja..

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    8

    Početno

    eh, upravo takvo objašnjenje mi je dao moj dr.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Dr. barišić je po svima najveći stručnjak za miome u HR, a mislim i šire!! Jučer sam bila kod još jedne liječnice i žena mi je isto rekla da idem k njemu i učinim ono što on nalaže.. A i ona savjetuje operaciju. Isto tako, rečeno mi je da operacija submukoznih mioma ne bi trebala predstavljati problem, već da su problem intramuralni (za operirati..)!!?? Kao, submukozni se lako skidaju, dok s intramuralnim je to već problem... Eto, tako su mi rekli... Pa ti sad znaj!!! :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    8

    Početno

    mene je doc. Barišić poslao na MR i kad je vidio sliku, nije bio za operaciju... već je predložio dr. Rubina i embolizaciju... pa od 5 mioma vjerojatno ima svačega...
    doduše to je bilo prije 4 godine...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Eto, još jedna potvrda da kod nekih problem odstranjenja predstavljaju intramuralni miomi (kao što kaže Bebel), a kod nekih submukozni. Pitam se..Što je to u miomima nekih žena utjecalo na to da su ih se ipak uspjele riješiti..Čajevima ili sličnim..Jel na to utječe prokrvljenost mioma ili nešto drugo? :? I zašto nastaju: nemoguće da se toliko nas nezdravo hrani, kao što se piše ili da kontracepcijske tablete utječu na njihovo stvaranje (negdje sam čak pročitala da tablete "čuvaju" reproduktivno zdravlje žene) ili da stanice maternice u jednom trenu mutiraju, itd..A najbolja teorija mi je ipak ona koja govori da miomi nastaju zbog nesređenih odnosa sa majkom.. Tko je to izmislio..Hrpa teorija, a pomoći nema. Lutamo ko guske u magli..

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    "a ostane oštećenje od pokušavanja koje može sprječavat začeće"

    Mali ispravak-a ostane oštećenje koje može sprječavat implantaciju.

  38. #38
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Na žalost, podižem ovu za mene bolnu temu.
    Naime, danas sam dobila jedno od rijetkih mišljenja koje je (nakon moje neuspjele trudnoće) za operaciju mioma. Doktor kaže da je mala vjerojatnost za oštećenje stjenke maternice, ali baš istraživanje ne idu u prilog tome.
    Pogledala sam rad http://medlib.mef.hr/166/01
    "Usporedba dviju izvornih tehnika rekonstrukcije stijenke
    maternice pri laparoskopskoj enukleaciji intramuralnog mioma" i baš mi opisano nije ululo nadu.
    Naime, od 60 pacijentica, samo su za tri navedene kasnije trudnoće koje su prećene i završile uspješno. Ni u jedne bolesnice nije
    zamijećena ruptura maternice. Međutim, s obzirom na mali broj poroda
    nakon enukleacija mioma praćenih ovim radom, ne može se donijeti konačan zaključak o mogućoj učestalosti ove kasne i po život opasne komplikacije zahvata.
    Za navedene trudnoće se na spominje koliki su miomi bili i koji im je točno položaj bio u odnosu na stjenku.

    Nemam pojma što napraviti.
    Spominjale ste dr. Barišića pa razmišljam da odem i kod njega po mišljenje.
    Kod mene je između ostalog, dugo trajalo krvarenje nakon kiretaže i nakon 20 dana nastupila je bol u dijelu gdje je miom. Doktor kaže da je to normalno jer miom još uvijek reagira kao da sam trudna. Sad je već promjera 25x40, a startali smo sa negdje 25x27.
    Poznajete li nekog tko je uspješno prošao operaciju intremuralnog mioma?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Nažalost, stalno se moramo vraćati na te miome. Iskreno, ne poznajem nijednu ženu koja je operirala bilo kakav miom pa ti ne mogu odgovoriti na pitanje. Dr. kod koje sam bila na pregledu nakon kiretaže nije za operaciju mojih mioma jer kaže da bi moglo možda više štetiti, nego koristiti dok su neki dr.-i ko iz topa ispalili da bi to trebalo operirati. Ja nisam za operaciju ma što bilo tko od njih rekao..Stalno čeprkam i tražim nešto da ih se riješim jer znam da su ih se neke žene uspjele riješiti.

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam operirala miome. Imala sam ih više, raznih tipova. Nakon operacije su mi ponovo narasli. Zatrudnila sam, dobila prijevremene trudove u 32. tjednu, imala rupturu maternice i rodila hitnim carskim.

    Sad, jel moj primjer ohrabrujuću, vjerojatno baš i nije. No, imam dijete, sa kojim je Bogu hvala sve u redu. Da nisam operirala miome - koji su mi radili ogromne probleme (jaka krvarenja i bolovi) - sigurno je da ne bih uspjela zatrudniti niti održati trudnoću. S te strane operacija je bila itekako opravdana. S druge strane, da smo dijete i ja umalo zaglavili - jesmo.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Mima, kako ti je trudnoća prošla s njima? Kakve si u trudnoći imala?

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A čuj, vidiš kako je prošla - rodila sam u 32. tjednu i to mi je maternica pukla. Trudnoću su mi inače smatrali iznenađujuće urednom.

    Kakvi su bili se ne sjećam točno, bit će da sam imala svih vrsta jer mi je maternica bila puna mioma 'kao vrećica sa lješnjacima' kad sam 6 mj nakon operacije došla na pregled. Mogu točno pogledati kakvi su i koliki bili najveći (dva su bila veća u trudnoći) kad budem doma.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Ja još ni sama ne mogu vjerovati da ti miomi mogu izazivati tolike probleme! Meni su moji intramuralni do nekih 1.5 cm i svi doktori su mi rekli da je njih bolje ne dirati. Ako se operiraju, komplicirano je jer se nalaze u samoj stijenci maternice i samim time su najteže dostupni i zato ostaju i ožiljci. A s ožiljcima nam nitko više ne može garantirati da će do trudnoče doći. Čitala sam da su neke žene ostale trudne i bez problema iznosile trudnoču sa intramuralnim miomima.

    Babel pratila sam te cijelo vrijeme na forumu i ti si mi bila jedna svjetla točka tako da sam sad iznimno tužna i žalosna radi tvog ishoda!!!
    Daj mi reci, koje sve miome ti imaš, koliko ih je?!

    Ja se još uvijek nadam da ćemo sve mi sa miomima čuvati jedan dan svoje malecke..

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Anele pa normalno da se može iznijeti trudnoća sa miomima! SVE žene u mojoj obitelji imaju miome i sve su iznijele normalne trudnoće! Jedna moja sestrična je rodila blizance u 40. godini, imala je miom, i sve je bilo u savršenom redu. Pitanje kod mioma je kakve probleme uzrokuju.
    Ja sam imala miom koji mi je uzrokovao užasna krvarenja (izljeve), menstruacije koje su trajale 14 dana, i stravične bolove. Radi toga sam išla na operaciju, sa takvim miomom ne bih mogla niti zatrudniti niti sačuvati trudnoću. Kod operacij mi je - to je pretpostavka - stanjena stijenka maternice i zato je došlo do rupture.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Ma ja isto imam jača krvarenja nego prije, puno jača, ali ajde menge traju normalno, 6 dana, jedino su prva tri dana jako obilne. Imam jedan submukozni od 2.5 cm, jdan od 1 cm i tri intramuralna do 1,5 cm. E sad svi savjetuju operaciju submukoznog, iako jedan liječnik je čak rekao da probam ići i na trudnoču pa što bude. Čitam da su se tebi ionako vratili..
    Ajd kad češ moći daj pogledaj koliki su bili tvoji miomi. Neki primjeri sa iznešenim trudnočama bi mi jako puno olakšali..
    Mislim da si rekla da si imala i submukozni i intramuralni.. Zar su se baš svi kasnije vratili?? Ne znam dal da onda uopče i idem na operaciju (za koju sam se već skoro pa odlučila)!!

  46. #46
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Mima žao mi je zbog toga što si prošla, ali srećom da ste se ti i tvoja kći sretno izvukle iz te situacije.

    Ja imam samo jadan jedini miom i on je intramuralni. Stjenka mi u gornjem dijelu izgleda, recimo kao žlica. Un radi udubljene s jedne strane, ali postoji i dio stjenke koji je formiran uredno.
    Obzirom na dvije stimulacije (sa po 24 Gonala), biokemijske trudnoće i ovu zadnju 10-to tjednu trudnoću on je ipak značajno narastao.
    Sa MPO sam startala od veličine 22,3x22,4 a sad je 25x40. U ovih 10 tjedana trudnoće nije rastao i plod je na kraju imao dobar položaj u odnosu na njega iako se početno zakačio točno uz miom. Drugi plod koji je bio dalje od mioma se pustio već u 5 tjednu.
    Po tome, miom nije kriv za moj spontani, ali tko to može točno tvrditi.
    Poznanica je pila čajeve kupljene u ljekarni Fitosan http://www.fitosan.hr/ i ona se riješila mioma, ali to su bili submukozni.
    Ovaj moj se baš čvrsto zalijepio i stvarno me strah da nakon operacije neću moći iznijeti trudnoću. S druge strane se bojim da ako odgađam operaciju, to ču ući u razdoblje gdje će mi s obzirom na godine biti problem odvojiti vrijeme za oporavak nakon operacije i oporavak stjenke.
    Inače, moje M su uredne. Povremeno bolne i obilne, ali to se događa možda 2x godišnje i to tek nakon biokemijske T.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Joj, baš mi je žao što se moramo toliko baviti s tim miomima i strahovati zbog njih. A ljuta sam jer čitam kako nam je svima različito rečeno. Neki bi operirali submukozne, neki ne bi, neki bi opet intramuralne, drugi ne bi..Meni je rečeno da je kod submukoznog operacija rizična upravo zbog ožiljka, a znamo da bi onda taj ožiljak bio s unutrašnje strane stijenke, znači možda bi omeo implantaciju. Meni krvarenja nisu jaka. Imam duge cikluse i dok M dođe, valjda se miomima više ni ne da izazivat jaka krvarenja. Šala, mala. Bila sam na tretmanima bioenergije i vjerujem da mi je ona "pospiješila" ovulaciju i da zbog nje nemam jaka krvarenja. Uskoro idem napravit briseve i papa test nakon kiretaže pa ću i uzv napravit, možda ima i daljnjih poboljšanja.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    I meni je dvoje dr. reklo da razlog mog spontanog nisu miomi dok je moja dr. rekla da ako srčeko ne zakuca da je to zbog mioma pa sad...Kome vjerovat? :? Nisam napisala da su moji miomi dobro prokrvljeni, a ipak nemam obilne M. Možda je ipak to zbog bioenergije..Ako taj čaj, Fitosan, pomaže za submukozne miome, zašto ne bi pomogao i za ostale? Svi miomi su isto građeni, samo im je lokacija drukčija. Možda bi i mi to morale probati..

  49. #49
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cure ja sam nešto bila proučavala alternativu kad sam imala te miome i u principu ono što se savjetovalo a to mi je i moja dr. rekla (Harni) je veganska dijeta - znači bez mesa i mlijeka, kao radi hormona. Bila sam na netu i našla neke savjete za prirodno liječenje koji su uključivali i vegansku dijetu. Ja sam tada tako i onako jela veganski, pa sam bila prešla na makrobiotiku i išla sam kod Z. Pejića na savjetovanje pa mi je on dao hrpe raznih čajeva i pripravaka za piti, i upute za dijetu. Jel' mi to pomoglo ili nije pojma nemam, miomi nisu nestali, ali sam nakon tri mjeseca makrobiotike bila trudna.

  50. #50
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Ja ću kontaktirati Fitosan baš da provjerim što kažu za intramuralne miome. Od 14.8. idem na odmor pa nisam sigurna da li da to odradim prije ili poslije.
    Inače, jedna od stvari koja nije navedena u onom radu koji sam linkala je to da MPO-om možemo začeti i dvojčeke. Kako to iznijeti ako mi je oslabljena stjenka????
    Prijateljica mi je savjetovala i posjet bioenergetičaru jer je njoj pomoglo s drugi tegobama.
    Ja nemam strah od operacija i obavila bih to bez ikakvog straha da ulog nije bebica.
    Još ću na jesen sve proći sa mojim doktorom koji vodi PO pa ćemo vidjeti.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •