Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 196 od 196

Tema: Mozemo li utjecati na spol djeteta?

  1. #151
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Malo sam proučila "znanstvene metode" (vrijede dok se ne dokaže suprotno, što je jako često).
    Ako želite dečka tempirajte odnos kad je puni mjesec (ali to vrijedi samo ako i ovulirate tada). Stvar je u vaginalnom pH (koji je više alkalni kad je mjesečina i višem porastu BBT (nisu mjerili progesteron, tako da ne znam zašto je došlo do višeg porasta temperature)
    "Sarkar M, Biswas NM. Influence of moonlight on the birth of male and female babies. Nepal Med Coll J. 2005 Jun;7(1):62-4. Erratum in: Nepal Med Coll J. 2005 Dec;7(2):96. PubMed PMID: 16295726."

    Tempiranje odnosa prema sluzi. Pratili su ovulaciju po Billingsovoj metodi, i ako su imali odnose prije pojave najobilnije prozirne plodne sluzi (EWCM) onda su dobili curicu, a neposredno nakon dečka.
    "McSweeney L. Successful sex pre-selection using natural family planning. Afr J Reprod Health. 2011 Mar;15(1):79-84. PubMed PMID: 21987941"
    Ali to je ovaj rad pobio
    "Scarpa B. Bayesian Inference on Predictors of Sex of the Baby. Front Public Health. 2016 May 24;4:102." Ujedno je utvrdio da duljina folikularne faze ne utječe na spol.
    Naravno, naj raširenija metoda je tempiranje odnosa po Shettlersovoj metodi koja navodi da su Y spermići manji i brži, a X izdržljiviji( LINK na metodu).
    I zato ako želite curicu, planirajte odnose prije ovulacije, i zakiseljujte vaginu (netko je spomenuo kupka od octa, ali mogu i vaginalete acidosalus ili nekih vag. probiotika), a ako želite dečka odnos nakon ovulacije (ili na samu O). Kad smo kod pH, nakon uzimanja antibiotika pH se povisi (jer se pobiju laktobacili).
    (inače, ja baš u to sve ne vjerujem )

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    pričo mi kolega kak je ženi ginekolog reko da će dobiti dečka ( imali su stariju curu) , oni sve kupili plavo kad ono rodila se ponovo cura, pa su kasnije morali raditi dečka.

  3. #153
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Jesu spomenuli može li ići malo kiselog kupusa u vaginu? Ja bih još dodala bibera i posolila. Onda je zagarantirano dečko.

  4. #154
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam proučila "znanstvene metode" (vrijede dok se ne dokaže suprotno, što je jako često).
    ...
    (inače, ja baš u to sve ne vjerujem )
    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu spomenuli može li ići malo kiselog kupusa u vaginu? Ja bih još dodala bibera i posolila. Onda je zagarantirano dečko.
    kad bi netko stavljao kiselo zelje onda bi radio curu, a sad netko stavlja sodu bikarbonu/baking soda za dečka (LINK).
    Daj mi par dana vremena i naći ću za sol i biber sigurno podatke .
    Zezam se!!
    Ma, sve je dobra zabava. Samo želi napomenuti da je netko ovdje spomenuo "naučne metode". Ako ste imalo prolazile po bazama onda ispada da sve utječe na spol ( i položaj, i dan u tjednu i sat i da li je žena ljevak itd). Evo, u spomenutom prvom članku indeksiranom u pubmed bazi ispada da ako Vam je O u vrijeme punog mjeseca da ćete roditi dečka. A ostala dva koja sam navela imaju suprotne zaključke.
    Posljednje uređivanje od tocekica : 14.12.2017. at 12:10

  5. #155
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Čini mi se da ciljaju na ono da su xy sporiji pa im ne treba otežavati.

  6. #156
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    A ima tu i zdravoseljačke logike koju ste možda i spomenule, ali nisam otvarala sve linkove - misionarski položaj (dulji put - pogodan za xx) vs doggy style (kraći put - pogodan za xy)

  7. #157
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A ima tu i zdravoseljačke logike koju ste možda i spomenule, ali nisam otvarala sve linkove - misionarski položaj (dulji put - pogodan za xx) vs doggy style (kraći put - pogodan za xy)

    hahaha, zamišljam svoju baku i njene prijateljice kako na kavi razglabaju o ovoj zdravoseljačkoj logici
    ne znam kakva vi to sela gore imate

  8. #158
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno



    Ne znam, al rekla bih da je to vrlo staro narodno saznanje tang .
    Sjećam se neke drame s TV-a, iz 80-tih. Nije bilo oznake 12 , a bila sam puno premala da ju gledam. Ništa mi nije bilo jasno, a zapamtila sam jednu rečenicu do danas. Naime, muž se žali što je žena trudna, a nosi curicu. A ona će njemu: Rekla sam ti! Radovane, nemoj s leđa, bit će žensko .

    Edit: naravno da ima na guglu/jutjubu
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 14.12.2017. at 14:42

  9. #159
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    pa možda samo nisi sa svojom bakom došla do te teme , nisam ni ja sa svojom...
    no moja susjeda od osamdeset i nešto godina zna za recept oko ženskog orgazma

  10. #160
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    pa hoćeš li podijeliti recept, vilo?

  11. #161
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    hahaha, zamišljam svoju baku i njene prijateljice kako na kavi razglabaju o ovoj zdravoseljačkoj logici
    ne znam kakva vi to sela gore imate
    Eh, draga, bakinu literaturu nisam vidjela, ali u vrijeme mog djetinjstva mama je imala jednu knjigu (stariju od mene) koja se zvala "Higijena žene" i gdje je pisalo kako to treba učiniti npr. u prvoj bračnoj noći - ako baš nikak neJde, onda se žena treba postaviti na rub kreveta (detaljan opis). Nemojmo podcjenjivati mame, bake i njihovu generaciju. Sve su znale, samo je nazivlje bilo malo drugoVačije, hehehe...

  12. #162
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    pa možda samo nisi sa svojom bakom došla do te teme , nisam ni ja sa svojom...
    no moja susjeda od osamdeset i nešto godina zna za recept oko ženskog orgazma
    Ček, ček, sad smo konačno došli do nečeg zanimljivog

    Damn it, na ovom se forumu nikad ne moš opustit pa napreskok čitat
    Posljednje uređivanje od Jurana : 14.12.2017. at 15:29

  13. #163
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    hahahaha, a oko ženskog orgazma su tek podijeljena mišljenja, joooj ako se sad opet zapetljamo u to..
    bila je rasprava o tome par stranica iza..

  14. #164
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    no sudeci po mojoj susjedi stari recept za dobiti curicu mojega i obližnjih sela je sex u kojem je žena jako uzbuđena i na kraju doživi orgazam...
    hocemo sad iskustva?

  15. #165
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, draga, bakinu literaturu nisam vidjela, ali u vrijeme mog djetinjstva mama je imala jednu knjigu (stariju od mene) koja se zvala "Higijena žene"
    . Ja sam tu knjigu vidjela kod svoje (sad već 10 godina pokojne) bake. Ona je mislila da je knjiga pretehnička i bezveze.

  16. #166
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    no sudeci po mojoj susjedi stari recept za dobiti curicu mojega i obližnjih sela je sex u kojem je žena jako uzbuđena i na kraju doživi orgazam...
    hocemo sad iskustva?
    Zapravo, to bi bio recept za muško (po dosadašnje iznesenim teorijama)

  17. #167
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A ima tu i zdravoseljačke logike koju ste možda i spomenule, ali nisam otvarala sve linkove - misionarski položaj (dulji put - pogodan za xx) vs doggy style (kraći put - pogodan za xy)
    pobijam ovu zadnju tezu
    izlozak br.4
    Posljednje uređivanje od Ginger : 14.12.2017. at 16:19

  18. #168
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    pobijam ovu zadnju tezu
    izlozak br.4
    Lako za zadnju tezu.
    Ti pobijas sve moguce teze .


  19. #169
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    ma tajna je u kombinaciji recepata

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A ima tu i zdravoseljačke logike koju ste možda i spomenule, ali nisam otvarala sve linkove - misionarski položaj (dulji put - pogodan za xx) vs doggy style (kraći put - pogodan za xy)
    Sad kad kazes, ovo kod nas vrijedi 3/3. Isto tako, decko je zacet kasnije u ciklusu, u odnosu na cure.

  21. #171
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Mali ispravak: spermiji su ili x ili y.
    Tek oplođena stanica ima xx ili xy.

  22. #172
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moram malo prokomentirati ono stavljanje znanstvenih metoda u navodnike.
    Zna se kako se rade pokusi da bi se dokazala neka činjenica u medicini (ili bilo gdje). Ili se stvore uvjeti kakvi jesu ili se opažanja rade in situ. Konkretno u ovome što nas zanima, mjeri se pokretljivost, brzina i duljina života spermija u različitim uvjetima. Nikakav pun mjesec ni kuhača pod kušinom nemaju ulogu

    Uglavnom, vrlo su jednostavna pravila dobivena tim pokusima.
    Za dječaka: treba se suzdržavati ejakulacije sve do dana ovulacije (bar tjedan dana), treba ejakulirati što dublje u vaginu, pored samog ušća maternice, a ženin orgazam je gotovo pa neophodan.
    Za djevojčicu: imati odnose svaki dan sve do dana prije ovulacije, ejakulirati što bliže ulazu u vaginu i poželjno je da žena nema orgazam.

    Položaj nije bitan. Pravila su jako jednostavna. Pridržavanje istih ne daje nikakvu garanciju, nego mogu slučajnost okrenuti na željenu stranu.

    Odnos x i y spermija je jako različit. Može ih biti podjednako, kada će ova pravila lakše djelovati, a može biti da je jednih daleko više, pa nikakvi postupci neće dati željeni rezultat, jer jednostavno nekih spermija nema. Znate onu izreku: ja radim samo žensku djecu!

  23. #173
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ima i zanimljivih istraživanja na životinjama iz evolucijske sociobiologije koja pokazuju da spol potomaka ovisi ne samo o genetskom nasljeđu, nego i o karakteru roditelja i dostupnim resursima u okolišu.

    Npr. Teorija (i istraživanje) Clutton-Brocka sa Sveučilišta u Cambridgu (mislim iz negdje 80-ih) pokazuje da će dominantne majke imati značajno više muških potomaka. Muški potomci će u svojoj reproduktivnoj dobi birati ženke najsličnije majkama. I obrnuto u slučaju dominantnijih mužjaka. Originalno istraživanje je rađeno na jelenima, koliko se sjećam, ali su mnogi istraživači naknadno radili istraživanja i na drugim skupinama životinja.

    I nešto novije istraživanje Sveučilišta u Stanfordu koje prati 3 generacije životinja u zoo-u (primate, lavove, vukove, goveda..) u kojem je pokazano da ženke koje imaju pristup boljim resursima i životnim uvjetima će imati više sinova (koji dalje opet imaju znatno više potomaka). Ženke koje imaju limitirane resurse će "igrati" na sigurno i imati ženske potomke. Što prema istraživačima znači da postoji, za sada, nepoznati unutrašnji mehanizam kojima ženke određuju spol potomaka.
    Ja bih još dodala da možda ovisi i o kvaliteti spermija s obzirom na uvjete u kojima roditelji žive.

    Ali možemo stavljati i kuhaču pod jastuk...

  24. #174
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, ovaj forum je pravo prosvjetljenje.... Nisam znala za kuhaču, pa ju nisam stavila ispod jastuka, inače tko zna, hehehe...

  25. #175
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ta evolucija je čudna stvar da li radi nje biramo muškarce koji imaju dobar genetski materijal, a nisu baš dobri, fini ni pristojni? Ako me razumijete
    Apsolutno se slažem da okolina ima itekako utjecaja na spol. I na sve drugo.
    A da je čovjek jedna vrsta životinje, u najboljem smislu to mislim, isto je nepobitno.

  26. #176
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Meni je posebno zanimljiva ova teorija iz Cambridga. Poprilično je primijenjiva na ljude iz naše okoline.
    Rekla bih i na nas da se ne radi o ICSI trudnoći.

  27. #177
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I nasa trudnoca je ICSI i curica je
    Mozda je mikrobiologinja imala kuhacu

  28. #178

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i zanimljivih istraživanja na životinjama iz evolucijske sociobiologije koja pokazuju da spol potomaka ovisi ne samo o genetskom nasljeđu, nego i o karakteru roditelja i dostupnim resursima u okolišu.

    Npr. Teorija (i istraživanje) Clutton-Brocka sa Sveučilišta u Cambridgu (mislim iz negdje 80-ih) pokazuje da će dominantne majke imati značajno više muških potomaka. Muški potomci će u svojoj reproduktivnoj dobi birati ženke najsličnije majkama. I obrnuto u slučaju dominantnijih mužjaka. Originalno istraživanje je rađeno na jelenima, koliko se sjećam, ali su mnogi istraživači naknadno radili istraživanja i na drugim skupinama životinja.

    I nešto novije istraživanje Sveučilišta u Stanfordu koje prati 3 generacije životinja u zoo-u (primate, lavove, vukove, goveda..) u kojem je pokazano da ženke koje imaju pristup boljim resursima i životnim uvjetima će imati više sinova (koji dalje opet imaju znatno više potomaka). Ženke koje imaju limitirane resurse će "igrati" na sigurno i imati ženske potomke. Što prema istraživačima znači da postoji, za sada, nepoznati unutrašnji mehanizam kojima ženke određuju spol potomaka.
    Ja bih još dodala da možda ovisi i o kvaliteti spermija s obzirom na uvjete u kojima roditelji žive.
    Mislim da je slično primećeno i kod velikog kengura u divljini, da odnos među polovima izuzetno zavisi od dostupnih resursa: u godinama obilja hrane i vode rađa se više mužjaka .
    Koliko su nas učili na studijama (ali od tada je prošlo dobrih 15+godina ), ženski embrioni su, statistički gledano, vijabilniji od muških. Ne znam kakav je stav moderne genetike i embriologije na tu temu, ali u ono vreme disproporcija se objašnjavala između ostalog i različitom stopom preživljavanja embriona: kod majki u lošijim životnim uslovima preživljavaju mahom ženski embrioni, a muški se eliminišu.
    Majke koje žive u blagostanju i obilju, kao što je to slučaj sa dominantnim ženkama koje su privilegovane u svemu, jedu prve i to najkvalitetniju hranu, imaju bolja skloništa i bolju zaštitu mužjaka, mogu da začnu i rode statistički više muških potomaka.
    U svakom slučaju čini mi se da na našem kraju planete (još uvek) nema toliko drastičnih razlika u uslovima života da bi značajno uticalo na distribuciju polova- ali vredelo bi videti neku ozbiljniju statistiku o tome, hm....

  29. #179
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    ... da će dominantne majke ... da ženke ... Ženke koje... nepoznati unutrašnji mehanizam kojima ženke određuju spol potomaka...
    Stvarno. Na koju foru kada ženka nije nosioc y kromosoma?

  30. #180
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slučaju čini mi se da na našem kraju planete (još uvek) nema toliko drastičnih razlika u uslovima života da bi značajno uticalo na distribuciju polova- ali vredelo bi videti neku ozbiljniju statistiku o tome, hm....
    A, to bi bilo obrazloženje.
    Sad, kad bi tome tako bilo zar ne bi u razvijenim zemljama trebali spolovi značajno prevagnuti na mušku stranu, a u nerazvijenim, odnosno najgorim mjestima na svijetu, na drugu, žensku stranu?
    A nije tako. U Etiopiji, US, UK, Indiji, posvuda je omjer spolova približno 50:50. A uvjeti života i posebno skrb za žene variraju da je to strahota.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.12.2017. at 20:52

  31. #181

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A, to bi bilo obrazloženje.
    Sad, kad bi tome tako bilo zar ne bi u razvijenim zemljama trebali spolovi značajno prevagnuti na mušku stranu, a u nerazvijenim, odnosno najgorim mjestima na svijetu, na drugu, žensku stranu?
    A nije tako. U Etiopiji, US, UK, Indiji, posvuda je omjer spolova približno 50:50. A uvjeti života i posebno skrb za žene variraju da je to strahota.
    S obzirom da si citirala mene, jasno i nedvosmisleno ću ti reći da ne znam odgovor.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    S tim što treba uzeti u obzir da su najgora mesta na svetu obično najgora upravo za žene, i da u nemalim državama postoji i (nelegalna) opcija abortiranja ženskih embriona- mislim da se u Kini već vide posledice na proporciji polova zbog toga.

  33. #183
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno. Na koju foru kada ženka nije nosioc y kromosoma?
    Na foru unutarnjeg okoliša
    Vagina i uterus postanu y-friendly

  34. #184
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    I nasa trudnoca je ICSI i curica je
    Mozda je mikrobiologinja imala kuhacu
    Ajde bas me zanima kako u takvim postupcima se odlučuje koji zametak ce se uzeti ako ih ima više?

  35. #185
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Na foru unutarnjeg okoliša
    Vagina i uterus postanu y-friendly
    Možda dominatne žene ne silaze dok ne svrše.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.12.2017. at 22:07

  36. #186
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde bas me zanima kako u takvim postupcima se odlučuje koji zametak ce se uzeti ako ih ima više?
    To bi trebala pitati mikrobiologe ili ljude od struke.
    Ako je vise zametaka, vraca se 1 ili 2 u dogovoru s pacijenticom i s obzirom na zdravstvenu situaciju (u nekim slucajevima, moguce je vratiti max. 3 zametka).
    Ostali se zamrzavaju.
    Ne vidi se spol zametka, ako te to zanima

  37. #187

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Sad, kad bi tome tako bilo zar ne bi u razvijenim zemljama trebali spolovi značajno prevagnuti na mušku stranu, a u nerazvijenim, odnosno najgorim mjestima na svijetu, na drugu, žensku stranu?
    Mogući deo slagalice o polovima: mlađe majke statistički češće od proseka rađaju mušku decu, dok starije majke rađaju češće žensku decu (opet gradivo sa studija, nisam se apdejtovala saznanjima na tu temu, mogla bih ovih dana kanda . Nerazvijene zemlje: mlade majke (više muške dece), razvijene zemlje-starije majke (više ženske dece). Pa ta činjenica vraća proporciju na 50:50 približno.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Tj. ja lično ne znam dovoljno o odnosu polova kod ljudi, niti o svim faktorima koji na utiču proporciju polova u savremenoj populaciji.
    Nisam čitala ni radove koje pominje Munkica, i uzorak iz zoo-vrta mi se čini kao nedovoljno velik i nedovoljno reprezentanivan s obzirom na veštačke uslove života, ali ako proguglam biografiju autora i nabrojane nagrade, dolazim do zaključka da su valjda već bolji od mene analizirali njegove radove i verifikovali ih.
    Pa sigurno ne mogu da ih odbacim kao beznačajne ili totalno netačne bez nekog daljeg istraživanja, za šta ovog trenutka nemam vremena.

  39. #189
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    vidim ja da se vecini od vas ovdje dopala kuhaca pod jastukom

  40. #190
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mogla bi i ja pokusat sa kuhacom

  41. #191
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sad ja definitivno za klinku nisam imala kuhaču, za velikog sam nakon 3 mjeseca skužila da sam trudna, od malog se pojedinosti uopće ne sjećam

  42. #192
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Naravno jelena.O, većina se ne sjeća. Ali, ako ti je bitno, bez obzira na sve, onda se sjećaš ili baš napraviš friendly enviroment

  43. #193

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Da li ste jos uvijek aktivni na sajtu da meni izracunate

  44. #194

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, je li meni mozete izracunati.hvala

  45. #195

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, moze li i meni netko izracunati ?unaprijed hvala

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Bomballurina prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko nije komentirao Pandin post, dolazi li ona još na forum? Elem, ima taj neki sistem izračunavanja po datumu rođenja, moja svekrva ga zna (a ja znam da je vještica ) i koliko god nevjerojatno, meni i mojim prijateljicama uvijek je pogodila, nikada, baš nikada nije pogriješila. Za moje treće dijete dr je rekao na UZ da je žensko, a moja sveki olovku u ruke, žvrlj račun pis iiiii:"Kakvo žensko. kažem ja da će biti dečko." E, tu je jedvah dočekah i sa ogromnom simpatijom i razumijevanjem prema njoj nježno uzvratih: "Pa da, Vi sigurno znate više od doktora, ipak ste Vi frizerka." Uh, uz svu moju zluradost, BILA JE U PRAVU.
    Ja još uvijek tvrdim da su njena pogađanja koincidencija, ali zar baš svaki put....? Svašta žene čuju po tim salonima......
    Moze li meni izracunati, hvala u aprijed

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •