Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Albothyl vaginalete

  1. #1
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno Albothyl vaginalete

    Upravo sam ih nabavila, procitala citabicu koja dodje s njima i sad sam malo :?

    Naime, prije par dana mi je nadjena ranica od 2cm i dobila sam preporuku da, ako PAPA bude uredan, kupimn Albothyl vaginalete, potrosim jedno pakiranje i to je to. PAPA je uredan (uredna dvojka, rece... a ja, da budem iskrena, zapravo ni ne znam sto to znaci), sljedeci zakazan za godinu dana (u medjuvremenu cemo se opet, za sest mjeseci, vidjeti zbog ciste). Dakle, slijedi Albothyl.

    Papiric kaze:
    "Kao znak terapijskog djelovanja iz rodnice se moze ljustiti nekroticno tkivo, ponekad i u vecim kolicinama. Iz tog razloga potrebno je nositi sanitarne uloske i redovito ih mijenjati kako ostaci tkiva ne bi izazvali nadrazaj stidnice."
    Kakvo nekroticno tkivo, pobogu? :shock:

    "Vagitorije treba koristiti do nestanka simptoma, ali ne dulje od 9 dana. Ako se simptomi u tom razdoblju ne povuku, lijecenje treba prekinuti i obratiti se lijecniku."
    Simptomi? Nemam nikakve, niti sam imala.

    "Pri primjeni Albothyl vagitorija se vrlo cesto javlja suhoca rodnice, a cesto dolazi i do ljustenja velikih povrsina sluznice. Uz primjenu lijekova koji sadrze polikrezulen prijavljene su sljedece nezeljene reakcije: urtikarija, kandidijaza rodnice, svrbez, kao i neugoda, osjecaj pecenja i pristustva stranog tijela u rodnici."
    Hocu ja od ovog krepat'? :shock:

  2. #2
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ne pretjeruj s panikom. Ja sam ih koristila i spasile su me. Ništa od takvih pojava nije izlazilo iz mene.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Ne pretjeruj s panikom. Ja sam ih koristila i spasile su me. Ništa od takvih pojava nije izlazilo iz mene.
    Spasilo od cega?

    Mislim, meni nista nije, osim sto je ginic nasao ranicu, koja ga, nakon sto je PAPA ispao uredan, ne brine.

  4. #4
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Meni je gin rekao upravo suprotno - uz grozan nalaz Papa-testa nije bilo ranice i to mi je uvijek navodio kao nešto utješno.
    Nakon Albothyla u oba navrata se značajno popravio nalaz. POmogao mi je puno više od Geonistina, npr.

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Uhh.

    Onda mi i dalje nije jasno od cega se ja tu lijecim..

  6. #6
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ako si nedavno rodila, možeš još uvijek imati ranicu. Ako nisi, prosurfaj malo o tome. Samo velim, ne boj se Albothyla

  7. #7
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Meni je gin rekla da dokle god je papa uredan da bi bilo najbolje ne dirati te ranice. Jedino što je preporučila jest krioterapiju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    mene čudi što se gin više oslanja na nalaz pape koji može itekako pogriješiti nego na nešto što je vidio svojim očima :/

    ja si mislim da ranica baš ne može bit po duhu svetom
    može biti da je od toga čega nije bilo u zadnje vrijeme, if you know what I mean (si gledala WLIIA?), a može biti i svašta nešto nedobro
    a može bit da su i u šumi

    sad ozbiljno, ne znam ti ništa o tim vaginaletama, ali bi na tvom mjestu ponovila papu, ako ne i pregled kod nekog drugog (kolposkopiju?)
    to be on the safe side

    kako nokat, jeremijo moj?

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Gleda me svakih sest mjeseci, zbog te ciste koju potezem i PAPA mi je uvijek uredan, tak da ne znam... tj. nije da mu ne vjerujem da je sve ok. Zbunjuje me samo to sto ne znam zasto, zapravo, trebam koristiti ovo Albothyl cudo. Da ubijem ranicu?

    Ne znam jos bih li isla po drugo misljenje. Imala sam neku ranicu i prije godinu dana, a papa je isto bio uredan.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    kako nokat, jeremijo moj?
    Nokat je, mislim, skoro isti.. al mozda je jos rano? Racunam da cijeli mora izrasti da vidim promjenu? Tko bi ga znao. Stavit cu vaginaletu pod njega.

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prekjucer je bilo prvo porinuce.

    Jos sam ziva.

  12. #12
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Prekjucer je bilo prvo porinuce.

    Jos sam ziva.
    Treba li skupljati dijelove tebe za tobom?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ranica sama po sebi ništa ne znači , to je izokrenuto tkivo koje se inače nalazi unutar cerviksa , a zbog svoje dobre prokrvljenosti
    plodno je tlo za bakterijei ostale beštije.
    Velik broj žena je ima nakon poroda.
    Na žalost , meni nisu pomogle Albothyl nego krioterapija.

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    Ranica sama po sebi ništa ne znači , to je izokrenuto tkivo koje se inače nalazi unutar cerviksa , a zbog svoje dobre prokrvljenosti
    plodno je tlo za bakterijei ostale beštije.
    Velik broj žena je ima nakon poroda.
    Na žalost , meni nisu pomogle Albothyl nego krioterapija.
    To znaci da si uzimala Albothyl? Ako da, zbog cega?

    I dalje ne znam od cega se, zapravo, lijecim i sto bi vaginaletama trebala postici.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Uzimala sam zbog učestalih infekcija koje su bile upravo zbog tzv. ranica.
    Uzimala sam u obliku vaginaleta i bila kod gina na terapiji premazivanja
    albothylom.
    Nije mi pomoglo , infekcije su nestale tek nakon krioterapije tj. smrzavanja tekućim dušikom.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    A , zaboravih , trebala bi postići da se odljušti zahvaćeni sloj epitela
    djelovanjem kiselina iz albothyla.

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hmm. Ovo tvoje mi barem ima smisla, u usporedbi s ovim mojim. Ucestalih infekcija nemam, samo tu jednu ranicu, a papa mi je bio uredan.

    Jos dvije vaginalete i gotovo. Nekakvih posebnih simptoma nemam, ni s vaginaletama ni bez njih... i nista ne vidim da se ljusti (barem ne onako kako su napisali na kutiji). Jedino mi se cini da mi ogromna kolicina toga iscuri van cim je stavim, a sve radim po propisima.

  18. #18
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    kad sam ih aj prvi put korsitila bilo mi je :shock:
    jer nakon par dana od zavrsetka upotrebe iz unutrasnjosti sam izvadila bukvalno kao oljustenu kozu, ono cijeli komad..., ne znam ni kako bih opisala ali kao da mi se kompletan sloj koze odgulio i otpao

    tad sam bila mlada i neobrazovana pa sam se prepala, no dr je rekla da je to normalno....kasnije mi se desilo isto samo se nisam prepala

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Aha.

    Znaci, iako imam jos samo jednu za upotrijebiti, jos ima sanse da mi ispadne.. nesto.

    Aaaaa.

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ok.. prekjucer je stavljena zadnja, a danas na wc papiru nalazim... cudesa. Izgleda kao grudice razmocenog papira ili, mozda, kao koza oljustena nakon suncanja ili sastruganih peta. S obzirom da svakako ne zaboravljam papir negdje, jelte, unutra, pretpostavljam da se to cudesa ljuste?

    Super mi zvuci ovaj post. Sva sreca da nije rijec o nekom oglasu za... udavace. Ne bi me nitko ni stapom taknuo, ha.

  21. #21
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Ok.. prekjucer je stavljena zadnja, a danas na wc papiru nalazim... cudesa. Izgleda kao grudice razmocenog papira ili, mozda, kao koza oljustena nakon suncanja ili sastruganih peta. S obzirom da svakako ne zaboravljam papir negdje, jelte, unutra, pretpostavljam da se to cudesa ljuste?

    Super mi zvuci ovaj post. Sva sreca da nije rijec o nekom oglasu za... udavace. Ne bi me nitko ni stapom taknuo, ha.
    Ovo što si "našla" je normalno, ljušte se čudesa. Biti će toga još.
    Što se tiče samih vaginaleta i ranice. Ja sam nekad davno imala ranicu i moj dr. ju je odlučio riješiti s premazivanjem Albotil tekučinom, jer je izazivala upale, naravno ljuštile su se isto tako ogromne količine.

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hmph. Sve sam si nesto mislila da sam dobro prosla jer se nista pametno, a ni glupo, nije dogadjalo u tih sest dana dok sam koristila .... jantarne nokte mamuta (stvarno, meni je to bas tako nekako izgledalo).

    Dakle, bit ce jos padalina. Blago meni. Premazivanje mi nitko nije spominjao, a sad nesto bas vise i ne stigne(m).

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

    Covjece.

    Doslovno sam ga morala izvuci van. Izgledalo je kao zaostali, nekoristen tampon. Stvarno te velicine. Prestrasno.


    Hocu krepat?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

    Covjece.

    Doslovno sam ga morala izvuci van. Izgledalo je kao zaostali, nekoristen tampon. Stvarno te velicine. Prestrasno.


    Hocu krepat?
    neš , ne boj se

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    A čuj meni je nakon tog premazivanja ispala kugla veličine oraha ili loptice za stolni tenis, ja sam mislila da mi je jajnik ispao. :shock:

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    A čuj meni je nakon tog premazivanja ispala kugla veličine oraha ili loptice za stolni tenis, ja sam mislila da mi je jajnik ispao. :shock:
    kod mene je prilikom jednog tuširanja izletio komad ko da je zmija kožu skinula... bljaki, ali nalaz se poboljšao u značajnoj mjeri...

  27. #27
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Meni su ustanovili ranicu negde 1.5 godinu nakon drugog porodjaja.
    Doktorica je bila prilicno :shock: ,kao -ne valja,ne valja :shock: :shock:
    Prepisala mi Albotil ovule,koje sam uredno iskoristila.
    I meni je ispadalo kojesta,tacno kao tampon ili guzvice vate :/
    Zatim sam otisla na visu instancu,bolnicu,na kolposkopiju,s dijagnozom maltene za biopsiju grlica
    Sakupio se konzilijum oko mene,uradili mi kolposkopiju,sve ok.
    A za terapiju Albotilom su bili :shock: :/ :shock: :/
    Kao,to je starinska i prevazidjena metoda....
    Osecala sam se kao da sam s planine sisla
    Rodila sam i treci put.
    u medjuvremenu je ranica nestalaaa :D :D :D
    Da li od Albotila :? ili cega vec :? nemam pojma....

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    3

    Početno pomoć !!!albothyl vaginalete

    od 8.mj prošle godine svaka 2 mjeseca mi se vraća neka upala, i svaki put sam pila antibiotike i nakon njih vaginalete i svašta nešta, i sad mi je ginekolog dijagnosticiorao trahomatis nešto, i partner i ja smo popili antibiotike medazol,uz koje sam sravljala i obične vaginalete rojazol,i sad moram početi stavljati albothyl vaginalete 2 puta tjedno, 2 kutije imam. e sad,m čitam ovdije , ima svega i svačega, i samo me zanima, smijem li imati odnose dok ih koristim ili ne, jer ipak je to 6 tjedana ,hehe
    a ginekolog mi ništa nije rekao u vezi toga :O i što će biti ako imam odnose?
    molim Vas da mi netko nešto odgovori
    i hvala unaprijed

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    3

    Početno

    heii,molim vas za pomoć :/
    nakon što mi je ginekolog ustanovio trahomatis neku upalu , partner i ja popili smo antibiotike Medazol uz koje sam ja morala koristiti rojazol vaginalete i sad kad sam s njima završila moram stavljati 2put tjedno albothyl vaginalete i to imam 2 kutije, dakle 6 tjedana, i zanima me smijem li imati spolnbe odnose tj što će se dogoditi ako da, pošto mi ginekolog ništa nije rekao u vezi toga a u uputama piše da ne bi trebalo,al 6tjedana je puno,hehe :D a i to piše u slučaju da se koristze svaki dan a ja moram 2put tjedno
    hvala unaprijed

  30. #30
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pitaj ginekologa, za svaki slucaj.

    Koliko se sjecam, stvarno pise da bi odnose trebalo izbjegavati, ako se ne varam cak i nakon koristenja Albothyla.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    3

    Početno

    je,je, piše da 7 dana nakon prestanka uzimanja ne bi trebalo imati odnose,i svakako ću se pridržavati toga, iako moj ginekolog mi je rekao da mogu,ali mislim da mi se zato i vraćala upala svaka 2mj, ništa , mijenjam ginekologa hehe
    da, još jedno pitanje, je li moguće da to što treba ispasti,ta koža,sluz itd, da ostane unutra??? čitala sam i nuspojave, i meni samo onaj neugodni osjećaj u stomaku stalno i još ništa nije izašlo,hmm

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •