Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 131

Tema: Benten - ne znam tko je taj...

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Benten - ne znam tko je taj...

    Ovo stavljam na izazove jer ne znam gdje bih s time, a ako ne paše, molim moderatore da me presele.
    Mi smo negledači TV-a i ja nemam pojma tko je Benten i gdje da ga nađem, a sin je za njega od nekoga čuo, pa bih mu dala da to gleda ako je to okej. Zanima me jel to neko fino i pristojno čeljade i je li njegov crtić (to je crtić?!) na tragu humanih vrlina?
    Jel to puštate djeci?
    E, i još nešto.
    Čuh za Gormite, i da je to užasno, a koliko sam čula - složila bih se.
    Lijepo molim - tko ne gleda i ne da se gleda kako hendla društveni pritisak i to?

  2. #2
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Koliko sam ja upućena Gormita nema za gledati na našoj TV nego ih ima za kupiti po kioscima i trgovina za 15 kn po komadu

    jako su ružni a mi ih imamo negdje gomilu spremljenih u ruksaku

    kupovali su mu ih sa svih strana, neko vrijeme se nešto sa njima igrao, onda sam ih ja razmjenjivala sa ostalim mamama i onda smo ih zaboravila, kao i svojedobno Ninje

    Ben 10 je crtani koji je subotom i nedjeljom na TV-u, RTL mislim

    nemam pojma ništa o njemu nego da je to čini mi se neki dečko ali ovaj put ništa ne kupujem od njega, iako imaš svega i svačega na tržištu

    ja sam mom rekla da mu neću ništa kupovati, da može gledati crtani ako želi i to je to, dijete se ne buni, mama zadovoljna da ne mora puno objašnjavati

  3. #3
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ben 10 je super, mi ga gledamo stalno. Radi se o dječaku koji je pronašao čarobni sat uz pomoć kojeg se pretvara u razborazne likove, čudovišta isl i bori sa zlim. ne vidim ništa loše u crtiću. Samo što su se moji totalno navukli pa kupujemo sve na ben10, izmešu ostalog figurice koja jedna košta 20 kn. Opet zarađuju na djeci

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno Re: Benten - ne znam tko je taj...

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Lijepo molim - tko ne gleda i ne da se gleda kako hendla društveni pritisak i to?
    Andrej ga ne gleda, kao što ne gleda ni TV program uopće. Mislim, gledao bi on da mu upalimo TV ali kako to u nas nije običaj, on ni ne traži. S druge strane, u vrtiću je svakodnevno izložen pričama o Ben 10, sličicama, satovima i ostalim čudesima, i zasad začudno dobro hendla situaciju - u vrtiću začas prihvaća igre od starije djece i uključuje se u njih, doma se igra svojih igara i svojih zanimacija, i zasad smo svi zadovoljni.
    Jednom je diskretno naznačio da bi on htio imati taj album sa sličicama, ali nije se bunio na negativan odgovor (Životinjsko carstvo je ipak zakon br. 1 )

    Samo ne znam kako će biti s problemom društvenog pritiska kad bude stariji...

  5. #5
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Mi nismo redoviti gledači, ali smo jednom naletili, uglavnom dječak koji se pretvara u neke likove - čudovišta, ne ljudska bića, ali spašava stvar, nije negativac i bori se protiv nekakvih čudovišta...ukratko po meni sf crtić.

  6. #6
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ne znaš tko je Benjamin Tennesson alias Ben10? :shock:

    Pih, kakva si ti to neinformirana majka...

  7. #7
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Ne znaš tko je Benjamin Tennesson alias Ben10? :shock:



    ..sa setrom Gwen i djedom vodoinstalaterom? A Vatreni, Stakleni i druga ekipa? Najgore od svega je da su i mene navukli pa i ja moram gledati

  8. #8
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Meni su svi ti crtići pregrozni. To što je on dobrica po meni ne čini crtić dobrim. Čim se on bori protiv koga ili čega meni se to ne sviđa. Pa bilo to i zlo. Nisam gledala cijeli crtić, ali meni već zvukovi, glasovi ne odgovaraju. Sve je nekako previše nabrijano. I vidim da loše utječe na mog sina (ne gleda redovito, naletio je nekoliko puta, ali je pritisak u vrtiću prilično jak i to im je glavna igra u posljednje vrijeme).

    Mi, na moju žalost, nismo negledači televizije, jer mislim da bi mi tada bilo lakše ne popustiti kad me traži da nešto gleda. Ovako vidi nas da gledamo tv pa i on hoće svoj dio. Ograničili smo mu vrijeme i nekako se trudim da ga suptilno navedem da odabere Doru, Sesame Street ili Tomicu umjesto ovih "borbenih". Najčešće uspijem, ali katkada i ne

  9. #9
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Moji guštaju i s Ben10-om i s Gormitima
    Satima se znaju igrati s tim figuricama
    Kupovali su im ih sa svih strana i moram priznati da mi nije žao niti kune što sam dala za njih jer ih obožavaju

  10. #10
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Još jedan u nizu katastrofalnih crtića. Ne znam kako vi, ali ja te crtiće ne mogu gledati dulje od minute, pa kako da ih onda puštam svojoj djeci?
    Po meni to jako loše utječe na djecu, nije mi normalno da dijete od 3-4-5 god. to gleda i naravno da mu je onda jedan Bambi dosadan.
    Pričaju meni moji o tome, ali ne traže da gledaju jer im je preružno i strašno (a baš nisu šmokljani). U društvu su omiljeni, a ističu se svojim kvalitetama, a ne količinom figurica i sličica.
    Meni je katastrofalan i stav roditelja koji to daju djeci kako ne bi bili izolirani od okoline, crne ovce i sl. :shock: Pa za 10-15 god. će im okolina ponuditi drogu i šta onda, ne daj bože da odskaču?
    Ja moje učim da razmišljaju svojom glavom.

  11. #11
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Freja, poštujem da je tebi to neodgovarajući crtić za tvoje dijete, kao što poštujem da neke mame na ovom forumu smatraju da je Tomica neadekvatan crtić za njihovu djecu, kao što poštujem da je nekim majkama neprihvatljivo da dijete uopće gleda crtiće.

    Ja sam npr. dosta tolerantna po pitanju izbora crtića (naravno pratim što gledaju), ali sam dosta rigorozna po pitanju minutaže.

    Kriteriji su različiti i možda je najbolje da svaka mama pogleda crtić oko kojega se dvoumi pa da procijeni sama.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    znam i ja ja tko su gormiti i ben ten!!! nažalost!!

    Gormita nema crtani samo figure, koje smo mi kupili par puta ima ih oko 15-tak, i ja bi mu ih još kupila da se zna zaigrat kao moj susjedić, ali njemu su zanimljivi dok ih otvori iz vrećice i još 5 minuta iza toga. za sve to je čuo uglavnom u vrtiću, postane popularno i ide po djeci. nešt ko vodene kozice !!


    uglavnom, svi ti crtići se svode na isto, ninđe, benten, i sl. svi se bore protiv zla, ali na meni ružan način, jer to je doslvno borba, i u svakom od tih crtanih se mlate, oš štapovima ovim ili onim.

    najzanimljiviji od tih bentenovih pomagala je benten čarobni sat, za kojeg upravo moj malac skuplja 5 kn denvno što znači da ćemo za 20 dana i mi postat vlasnici sata. Satova ima po 60 kn, 100 i 200 :shock: . mi ćemo onog od 100 jer onaj od 60 ne svira.
    Ne sviđa mi se baš dječja igra ben tena, jer se pretvaraju da imaju sat, ili ga stvarno imaju, i onda se pretvarju u razna čudovišta, ali to zvuči , kao da imaju prigušivač na ustima i onda onako govore nekako uuuurhaaa (jesam vam dočarala ). recimo jedan dečkić iz vrtića valjda je pogledao sve nastavke , tj. mislim da ih pretjerano gleda, jer zna i riječi napamet i onda skače onuda, nešto šišti, i urhaaaa.


    ne znam šta bi rekla glupo mi zabranit mu iako znam da nisu baš neki, al kad mu ponudim štrumfove nije baš presretan. bila sam najsretnija kad je bila faza Medvjedića dobrih srca.


    sve u svemu ljuti me, što se toliko priča o djeci, o dobrobiti, promicanje dojenja, prve tri su najvažnije i onda na sve to ovakvi srtići, KATASTROFA, n eznam koju to kontrolu prolazi, i tko to dopušta, ali izgleda da očito nitko. kakve curice mogu postat gldeajući Bratz, katastrofa, crtani, umišljnih, razmaženih.....ma nemam riječi.

    Ipak su štrumfovi, medvjedići dobra srca, leteći medvjedi i sl. imali puno manju dozu borbenosti i ljepše je prikazana razlika dobra i zla.


    i da oni koji se još nisu upoznali s tim, postoji crtić COD LYOKO ( tako nekako) nisam točno skužila radnju ali u jednom dijelu crtića počinju riječi za koji i meni treba rječnik, codlyoko počne nešto tipa, sistemazizacija, ....acija....., ma ne mogu se ni sjetit šta napriča.


    dobro malo sam skrenula s teme, ali ljuti me to.
    pozdrav!!

  13. #13
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    i još da dodam...tete u vrtiću se jako žale na ponašanje dječaka, da je to strašno, čim uđu viču da su ninje, samo neki borbeni stavovi, bacaju mreže, pucaju...strašno
    one ne mogu izići na kraj s njima i da se tako dječaci prije nikada nisu ponašali
    meni takvo ponašanje nije nimalo cool

  14. #14
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Freja, poštujem da je tebi to neodgovarajući crtić za tvoje dijete, kao što poštujem da neke mame na ovom forumu smatraju da je Tomica neadekvatan crtić za njihovu djecu, kao što poštujem da je nekim majkama neprihvatljivo da dijete uopće gleda crtiće.

    Ja sam npr. dosta tolerantna po pitanju izbora crtića (naravno pratim što gledaju), ali sam dosta rigorozna po pitanju minutaže.

    Kriteriji su različiti i možda je najbolje da svaka mama pogleda crtić oko kojega se dvoumi pa da procijeni sama.
    Nisam ni mislila da svi moraju dijeliti moje mišljenje. Ifigenija je pitala što o tome mislimo i ja sam izrekla svoje mišljenje kao što ste i vi kojima je crtić ok izrekle svoje. Baš kao i ti i ja poštujem to da je to nekome u redu stoga sam i rekla da primjećujem da loše utječe na moje dijete, a ne na djecu općenito.
    Da se mene pita, takvi crtići ne bi ni postojali. Doduše ne bi ni Tom i Jerry na kojem sam i sama odrasla. Smatram da je svijet dovoljno okrutan sam po sebi i da okrutnost i agresiju ne trebamo djeci još i servirati na pladnju u svrhu zabave.

  15. #15
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj bundevica prvotno napisa
    i još da dodam...tete u vrtiću se jako žale na ponašanje dječaka, da je to strašno, čim uđu viču da su ninje, samo neki borbeni stavovi, bacaju mreže, pucaju...strašno
    one ne mogu izići na kraj s njima i da se tako dječaci prije nikada nisu ponašali
    meni takvo ponašanje nije nimalo cool
    x

    Upravo sam to primijetila i kod svojeg sina i prije nego je otkrio te crtiće na televiziji.

  16. #16
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ja sam upoznata s likom i djelom bentena i čitave mu familije

    i imamo album za sličice koji vrlo uspješno zanemarujemo, 4 mikrofigure i društvenu igru. omnitrix , taj famozni sat, nam je netko maznuo dok su dečki bili s tetom vani. ah, tuge pregoleme.

    a upoznata sam i sa postojanjem gormita. i miševa s Marsa.(aha, eto još jedni )

    moja dugopdojena djeca koja jako dobro koriste svoju glavu i prilično su popularna među vršnjacima, zdušno prate sve majmunarije koje izvode njihovi junaci i nisam primjetila nikakve devijacije u njihovu karakteru ili ponašanju. dapače, vrlo su svjesni da je sve to fikcija i ne misle da će ih zaskočit mutirana žaba iza prvog čoška.

    i vole bambija, roaryja, jurića i štrumpfove. i srednji vijek, i dinosaure i životinje i povijest i svemoguće i nemoguće sportove.


    ono što sam ustvari htjela reći je da mi je ovo što čitam u gornjim postovima prilično nabrijano i ekstremno. dobro, djeca gledaju crtani. ok, u tom crtanom se netko s nekim bori. uglavnom dobro protiv zla. uglavnom dobro pobjeđuje, a zlo ostaje smlavljeno.
    da je barem nekad tako i u stvarnom životu u kojem često pobjede, ne nužno zli, ali često pogrešni motivi od kojih mase više gube nego dobivaju.

  17. #17
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Meni se čini da su se dječaci i nekada kao i sada igrali borbi, samo što su akteri bili neki drugi: kauboji - indijanci, partizani - fašisti....

  18. #18
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Ne znaš tko je Benjamin Tennesson alias Ben10? :shock:

    Pih, kakva si ti to neinformirana majka...
    Moram se složiti
    Mi ga gledamo otkako je startao na Cartoon Network-u, ima mnogo simpatičnu intro pjesmicu uz koju se super pleše

    Kupili smo joj samo jedan DVD sa sinhronizovanom verzijom, više iu fore, inače gleda na engleskom

  19. #19
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Meni se čini da su se dječaci i nekada kao i sada igrali borbi, samo što su akteri bili neki drugi: kauboji - indijanci, partizani - fašisti....
    Oprosti, ali bilo je i partizanki

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    202

    Početno

    I moj je jednom u vrticu ispruzio ruku ispred sebe, carobirao nesto s prstima par sekundi, a onda se preko cijele sobe zaletio i bacio na strunjacu. Teta je dosla do njega i rekla: "Spajki, nema mreza i bacanja u sobi", a on njoj hladno: " ma koji spajki, on je bezveze, ja sam Blanka Vlasic!"

  21. #21
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj piplica prvotno napisa
    Meni se čini da su se dječaci i nekada kao i sada igrali borbi, samo što su akteri bili neki drugi: kauboji - indijanci, partizani - fašisti....
    Oprosti, ali bilo je i partizanki
    Priznaj, bila si cura od Boška Buhe...

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj kina prvotno napisa
    I moj je jednom u vrticu ispruzio ruku ispred sebe, carobirao nesto s prstima par sekundi, a onda se preko cijele sobe zaletio i bacio na strunjacu. Teta je dosla do njega i rekla: "Spajki, nema mreza i bacanja u sobi", a on njoj hladno: " ma koji spajki, on je bezveze, ja sam Blanka Vlasic!"


    Možda je bilo i partizanki, ali ja sam jednom za Prvi Maj na moru poderala troje hlače igrajući se sa bratićem da smo Prle i Tihi .. i onda su glavne face bili muški kao i sada :/

  23. #23
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj kina prvotno napisa
    I moj je jednom u vrticu ispruzio ruku ispred sebe, carobirao nesto s prstima par sekundi, a onda se preko cijele sobe zaletio i bacio na strunjacu. Teta je dosla do njega i rekla: "Spajki, nema mreza i bacanja u sobi", a on njoj hladno: " ma koji spajki, on je bezveze, ja sam Blanka Vlasic!"
    zakon

  24. #24
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    kakve veze ima uopće dojenje s crtićima?

    postoji crtić COD LYOKO
    a na kojem programu i kad? na maxtv-u? pa zaključaj taj program ako se može (na kablovskoj se može) i riješen problem.

    štrumfovi, medvjedići dobra srca, leteći medvjedi i sl. imali puno manju dozu borbenosti i ljepše je prikazana razlika dobra i zla.
    fala bogu na jubitu i dvdima, pa su dostupni i našoj djeci ti crtići. i blufonci, bipsići, snorkijevci... u kojima je negativac samo jedan čovjek koji iz čiste objesti želi potamaniti naše junake. poruka - ako si dobar, netko negdje te želi zarobiti doživotno, u najmanju ruku

    tete u vrtiću se jako žale na ponašanje dječaka, da je to strašno, čim uđu viču da su ninje, samo neki borbeni stavovi, bacaju mreže, pucaju...strašno
    a protiv čeg su se prije žalile?
    kad je T išao u vrtić, bile su popularne yugioh karte, isti problem pa su se tete dogovorile s djecom da ih nose svaki drugi petak, ostatak vremena su bile zbranjene.

  25. #25
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    kod nas u vrtiću su zabranjeni svi akcijski junaci (i crtići i igračke)
    pitam se zašto?
    a kod vas nisu?

  26. #26
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Meni se čini da su se dječaci i nekada kao i sada igrali borbi, samo što su akteri bili neki drugi: kauboji - indijanci, partizani - fašisti....
    Istina. Ali meni se ni to nije sviđalo niti bi mi se sviđalo danas. Što mogu.

    A to da su svjesni da je fikcija - da i ne. Svjesni su da ti likovi ne postoje u stvarnosti, ali nisam sigurna da su sasvim svjesni da je ponašanje kakvo vide i rječnik kakav čuju neprihvatljiv u stvarnosti. Moj skoro petogodišnjak to zna u teoriji, ali kad treba provesti u praksu, tu malo šteka.

  27. #27
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Kod nas je zabranjeno donositi bilo kakve igračke od kuće u vrtić.

    Kakve to veze ima sa temom? :?

  28. #28
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj piplica prvotno napisa
    Meni se čini da su se dječaci i nekada kao i sada igrali borbi, samo što su akteri bili neki drugi: kauboji - indijanci, partizani - fašisti....
    Oprosti, ali bilo je i partizanki
    Priznaj, bila si cura od Boška Buhe...
    U majici s likom Boška Buhe 8)

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    202

    Početno

    Kod nas nikada nisu bile zabranjene nikakve igracke, osim oruzja. Vatrenog. Cak su se i macevi mogli nositi. Postojalo je samo jedno pravilo. Ako doneses neku igracku, moras je pokazati i dijeliti. Npr. ako doneses u vrtić ben10sat, svi koji to zele, imaju ga pravo vidjeti. Ako ti to ne zelis, lijepo se s njime igraj doma. Klinci su znali donijeti tu i tamo nesto, ali uvijek sam bila sretna jer nije bilo pomame za necim, da bi svi trebali imati.

  30. #30
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Kod nas je zabranjeno donositi bilo kakve igračke od kuće u vrtić.

    Kakve to veze ima sa temom? :?
    tete su lupile cenzuru na akcijske junake (i na ben tena), jer smatraju da nisu "primjerenog sadržaja" za tu dob
    možda je i to zanimljivo Ifigeniji

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    kakve veze ima uopće dojenje s crtićima?

    postoji crtić COD LYOKO
    a na kojem programu i kad? na maxtv-u? pa zaključaj taj program ako se može (na kablovskoj se može) i riješen problem.

    štrumfovi, medvjedići dobra srca, leteći medvjedi i sl. imali puno manju dozu borbenosti i ljepše je prikazana razlika dobra i zla.
    fala bogu na jubitu i dvdima, pa su dostupni i našoj djeci ti crtići. i blufonci, bipsići, snorkijevci... u kojima je negativac samo jedan čovjek koji iz čiste objesti želi potamaniti naše junake. poruka - ako si dobar, netko negdje te želi zarobiti doživotno, u najmanju ruku

    [.

    dojenej s crtićima, , ma nikakve, nego sam to rekla su smislu kako se radi i promovira sve najbolje za djecu i onda spuštaju na tv takve crtane.

    imamo kabelsku i onaj mini tv, na njemu naletimo ponekad, tamo svaki mejsec mjenjaju par crtića i baš ovaj mjesec makli nam doru istražuje (svaka čast onome tko da je napravio. izgleda netko s mozgom). ne bi zaključala baš cijeli program jer se nađe i što simpatično, a kad palim svaki put čekam na što ćemo naletit!! i kad je to pepa pig ona je :D

    a probala sam mu neki dan stavit štrumfove, nakon 5 minuta me čudno gledao i to mi je dosadnooooo. Štrumfovi nisu aktualna tema u vrtiću!!!

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj kina prvotno napisa
    Kod nas nikada nisu bile zabranjene nikakve igracke, osim oruzja. Vatrenog. Cak su se i macevi mogli nositi. Postojalo je samo jedno pravilo. Ako doneses neku igracku, moras je pokazati i dijeliti. Npr. ako doneses u vrtić ben10sat, svi koji to zele, imaju ga pravo vidjeti. Ako ti to ne zelis, lijepo se s njime igraj doma. Klinci su znali donijeti tu i tamo nesto, ali uvijek sam bila sretna jer nije bilo pomame za necim, da bi svi trebali imati.

    joj samo mali oOZ. meni je frendica kad je on imao 2-3 godine uporno htjela kupit mali pištoljič, tj, kupila mu ga je, i naljutila sam se, lijepo sam joj rekla da znam da će se s tim upoznat kad.tad, ali da ne mora baš s 2-3 godine. sreća da je isti dan pukao i bez problema ga je bacio u smeće :D !!

    inače mi petkom nosimo od kuće što hoćemo, a primijetila sam da se gledaju ninđe i sl. i u vrtiću :/

  33. #33
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    a fa ne dam gledat pepu, pocoya i kompaniju.
    po mojoj procjeni, tupo. za kulturno uzdizanje imamo vlak u snijegu id ružbu pere kvržice.

    za emocije bambija i kralja lavova (u kojem se dobro bori protiv zla).
    za mamine nostalgićne ispade sve ove gore nabrojane.

    poanta je da JA određujem što mogu ili nemogu moja djeca glrdat, pa makar na tvu prikazivali prvu šetnju po kupiteru, ako ja zaključim da nije za njih, neće ju gledat.
    čitat će o njoj.

  34. #34
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    kasno je, spava mi se, a pišem u mraku
    fa=ja
    kupiteru=jupiteru
    gldrt=gledat.

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    202

    Početno

    Zadnju godinu pred školu (grupa od 30-ak šestgodišnjaka) najdraža igra im je bila KT-2. I kako se nikako maknuti od toga, teta im je spomenula da inspektori Krim tima imaju iskaznice. Onda su od kuće nosili i rezali papire i kartone i pisali po njima, KT-2, svoja imena, brojke kojekakve, crtali svoje "slike" na iskaznice, a teta je samo nabacivala što još treba. Naivci mali su usavršili pisnje i čitanje bez ijednog ispaljenog metka (preko noći bi sve iskaznice nestale, pa ujutro iznova). Kad ih nije mogla odgovoriti od takve igre, teta je okrenula vodu na svoj mlin, i izvukla najbolje iz situacije... Jedan dan je igra utihnula, nije lako biti inspektor, treba puno pisati

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    off

    priča mali : mama, benten ovo, benten ono
    ja: ljubavi, jel' misliš to na betmena?
    mali: ne, nije Batman, nego Ben 10
    (nisam mu baš vjerovala dok nisam na štandu vidjela đinđe za prodaju i lik i djelo bentena)

    on:

    tv u pravilu ne gledamo dok su djeca budna
    zalomi se, priznajem, pokoji crtić, ali onda je to dora istražuje, ostalo gasim

    no, bez obzira na negledanje tih raznih junaka, vrtić je učinio svoje

    sat je dobio jer je pao dogovor, bila mu je velika želja, duuuugo ga je žicao i našla sam ga za 50 kn (što je bio uvjet)
    slčice traži, ali ih neće dobiti (loš mu je bio argument i on to zna, a i ja imam neobjašnjivu averziju prema sakupljanju)

    ukratko:
    ne volim što je gledanje tih jednokratnih crtića nužno povezano s kupovanjem svega i svačega

  37. #37
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moji gledaju sve i svasta. i ponekad im se zalomi da gledaju i predugo.

    ne kupujem im gadjete na junake, ne vidim potrebu. doduse, kad bi nasla dvije jednake majice po istoj cijeni i na jednoj je neki junak - pa kupila bih. al obicno ne nadjem (jer su junacke majice redovno bar 30-40 posto skuplje) pa ne kupujem...


    sto se tice junackog ponasanja uslijeg gledanja crtica - moji klinci ne projiciraju ponasanje junaka u svakodnevni zivot i nikad se doma ne igraju igara sa svojim junacima (leo se doduse voli "zamaskirat" u spajdermana ili betmena ili supermena, ali nista dalje od same maske...)

    dal se u skoli/vrticu toga igraju - nemam pojma. ocito, ako se i igraju, nije nista sto prelazi icije granice pa nije ni vrijedno spomena...

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Znam tko je Ben 10,isto kao što sam i znala tko je spajdermen,betmen i zaboravihvišeprijenjihtko.
    U mojim godinama u toj dobi mi je idol iz crtića bio sport Bili (a bome i Lili) i njihov supersag(jel se tako zvala torbica :? ) pa sam ,eto,ispala prilično normalno.

  39. #39
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    supersak


    vrijeme je za - supersak! 8)

  40. #40
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ben 10 izbjegavamo od starta jer sam ih skužila na vrijeme. sa gormitima nije tako, vidio je par reklama, zarazio se i kad je dobio prvoga više nije bilo povratka.
    smatram da je roditelj kriv ako je dijete već pogledalo crtić, dobilo prvu figuru i sl. onda je jako teško zabraniti daljni tok potražnje. mislim, u razumnim okvirima...
    meni su recimo kao maloj branili televiziju, pogotovo SF serije (koje su u ono vrijeme stvarno bile bezazlene i s lošim efektima) i to mi je ostavilo jednu gorčinu i frustraciju neviđenih razmjera
    smatram da su mi ponudili bar malo ili kao što piplica kaže s ograničenom minutažom, bilo bi bolje
    (danas sam fan star treka, nisu uspjeli u naumu )
    mislim ipak da bi se itekako trebalo poraditi na cenzuri crtića na televiziji. sve je to lova, nude se serijali koji imaju najviše toga za prodati u dućanu koji ih financira - namjerni marketinčki inženjering bez trunke smisla za umjetnost i kreativnost
    a umjetničkih i pametnih crtića ima johoho

    imala sam povjerenje donekle u HTV, jer se ipak koliko toliko trude oko izbora, donedavno kada sam vidjela na programu "mali titani", zvučalo je kao nešto ok
    mali je pogledao jednom i sad hoće stalno, a crtić je stvarno u rangu svih ovih ostalih "pucam i tučem se cijelo vrijeme"

  41. #41
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    da, još jedna stvar kod Gormita. skužila sam zašto voli one najveće i naružnije. zato jer ga brane od njegovih strahova
    mislim ipak da se to da riješiti na neki drugi način, a ne da se uči skrivati iza nečeg ili nekog zastrašujućeg

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj kina prvotno napisa
    Zadnju godinu pred školu (grupa od 30-ak šestgodišnjaka) najdraža igra im je bila KT-2. I kako se nikako maknuti od toga, teta im je spomenula da inspektori Krim tima imaju iskaznice. Onda su od kuće nosili i rezali papire i kartone i pisali po njima, KT-2, svoja imena, brojke kojekakve, crtali svoje "slike" na iskaznice, a teta je samo nabacivala što još treba. Naivci mali su usavršili pisnje i čitanje bez ijednog ispaljenog metka (preko noći bi sve iskaznice nestale, pa ujutro iznova). Kad ih nije mogla odgovoriti od takve igre, teta je okrenula vodu na svoj mlin, i izvukla najbolje iz situacije... Jedan dan je igra utihnula, nije lako biti inspektor, treba puno pisati
    Samo bi pohvalila tetu. Jako je teško u vrtiću naći odmak od takvih igračaka i igara. Ako i zabraniš donošenje igračaka , oni se igraju igara na temu crtića. Dovoljno je da nekoliko djece bude upoznato sa tematikom tih crtića, pa da se to proširi.
    Ono što i ja pokušavam dok skužim popularnost nekog lika, pogledati crtić jer moram biti upoznata sa tim i onda od toga pokušam napraviti neku produktivnu igru, preusmjeriti je na neki način. Npr. tim igračkama napraviti što ljepši dvorac od drvenih kocaka ili kaširati drvene kutije za njihovu nastambu. Tada zaborave na igračke i stvaraju, kreativni su. Sretni su jer se igraju sa svojim igračkama, a one su u stvari samo poticaj za ljepšu igru.
    BIlo je tu svačega, svako malo neki novi crtić, bilo ih je da mi se dizala kosa na glavi. Po osobnoj procjeni kojiput sam i zabranila igračke jer su stvarno bile užas živi.
    Što se tiče Ben 10 i sata, nevjerojatno kako se mogu prekrasni kreativni satovi napraviti i onda je to TVOJ sat , a ne nekog Bena, a još se može i naučiti gledati koliko je sati :D

  43. #43
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    Moji guštaju i s Ben10-om i s Gormitima
    Satima se znaju igrati s tim figuricama
    Kupovali su im ih sa svih strana i moram priznati da mi nije žao niti kune što sam dala za njih jer ih obožavaju
    Potpisujem, a isto tako i babyboys. Primijetila bih da je razlika ima li dijete 3-4 ili 8-9 godina. Moji će pogledati Bambija i nešto slično, ali vole i akcijske junake. Cijela škola se igra s Ben10 junacima i s Gormitima, djeca uživaju u tome. Moja djeca se i doma igraju i to vrlo mirno i konstruktivno. Trenutno su Ben10 junaci useljeni u kućicu za lutke, peru zube, jedu, spavaju.
    Kontroliram što mi djeca gledaju, ali ne nabrijano. Jako pazim da ne gledaju program za odrasle ili neke gluposti za male bebe i da ne gledaju previše, a ovakve crtiće dozvoljavam.
    Jedino što mi se ne sviđa je što sa svakim crtićem izađe gomila stvari po dućanima, pa se moraš boriti od kupovine. Tu postupam racionalno - kupim male likove koji se mogu nositi u školu. Dobili su i omnitrikse, naravno. Majice, torbe, velike i skupe igračke ne kupujem.

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moji su sad već veliki i "cijepljeni" pa drugoj djeci prodaju pamet o superjunacima iz crtića.

    Umjesto televizije crtaju si stripove sami, a tv je nužno zlo za kišne dane. Lako stvara naviku, krade vrijeme za kreativne aktivnosti i slično. I uopće nije važno da li je u pitanu Ben 10, Bratz, Gormiti ili bilo kaj drugo.

    Oprezno s tim! Moji su neki dan sami gledali Shreka 2 (snimljenog, 2 dana prije nego je bio na rtl-u) i onda mlađi kaže starijem "ODBIJ!" za vrijeme ručka. :shock: Naravno da smo ga pitali odakle mu to... Rekao je da je iz Shreka. No, trebalo je puno puuuno truda da se vratimo na scenu, razmotrimo što je rekao, da li je to trebao reći, da li je to pristojno i kako je trebalo reagirati. Svaki put kad dozvolim klincima da nešto gledaju bez nas, obično "ugazim" u tako neku situaciju koju poslije treba ispravljati.

    Daklem, tv u malim količinama i ISKLJUČIVO uz nadzor odraslih. I nije me briga tko je Benten. Nit znam nit me zanima. Nije da baš branimo, ali ne pridajemo pažnju. A ako nama nije važno, i djeci će biti puno manje važno.

  45. #45
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    moji su gledali šreka, reprizu u nedjelju popodne. ali T je izvukao neke druge zaključke vezane uz požrtvovnost i ljubav. taj odbij mu nije zapeo za uho/oko. J je zapamtio samo "budiiii doooobar" od divovskog keksa.

    biće da je to zato jer gledaju previše nasilnih crtića, pa im ovo nije tako neobično.

    jučer je T iz dosade napravio kuću od kutije za cišpele za mikro figure. i izradio ormare, police, stol, krevete , čak i wc

    postoji način na koji se gleda tv u našoj kući. promišlja se. znači, mi pričamo o viđenom, bio to transformirani benten, mutirana živad , otopljen keks ili vijesti u 5.

    na kraju krajeva, i štrumpfove objasnim i razjasnim.

  46. #46
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    mislim ipak da bi se itekako trebalo poraditi na cenzuri crtića na televiziji. sve je to lova, nude se serijali koji imaju najviše toga za prodati u dućanu koji ih financira - namjerni marketinčki inženjering bez trunke smisla za umjetnost i kreativnost
    a umjetničkih i pametnih crtića ima johoho

    ja bi rađe cenzurirala neke druge stvari na tvu koje se bezočno serviraju odraslima i indirektno utječu na djecu. ali nećemo talasat.

    i kralj lavova, nemo, jurić, raznorazne princeze i sva ostala disney čudesa imaju svoj popratni marketing koji je puno agresivniji i zlostavlja nas godinama svojim prenabrijanim cijenama i besmislenošću artikala.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    91

    Početno

    mi gledamo. crtić nije loš - kao i svaki nosi liniju dobra i zla i naravski navijamo da dobro pobijedi kako je to i u svim mitološkim pričama odvajkada.

    malo jest nabrijan, ali sve je danas. ne vidim kako se štititi od današnjeg načina života osim da i ja sudjelujem u njemu i tumačim usput.

    i ja bih voljela da imamo crtić u 7:15 kao kad sam ja bila mala a da se ostatak dana ispuni maštom i kreativnijom zabavom. Danas klinci imaju i mobitele i igrice i crtiće od jutra do večeri. Roditelji doziraju. Ja sam izabrala neku opciju koja mi je prihhvatljiva, još uvijek potičem kreativnu zabavu ali sudjelujem u trendovima kako bih zadržala autoritet da mu i u tim trendovima mogu objasniti što je dobro a što zlo.

    Tako mene Roko zove "štreberice" jer sam mu kroz Ben10 objasnila šta to znači i da nije ništa ružno, i da je Gwen baš prava faca što sve zna i puno uči, pa kad Ben upadne u nevolje ona mu pomogne s nečim što je naučila u školi. Kao i ja njemu, uostalom. Tako je on Ben a ja Gwen.

  48. #48
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Marin gleda BEN10.
    I ne samo to
    Ima omnitrix iliti ben10 sat-djelo bake1
    ima ben10 karte, majicu, figure-baka2
    ima i koju figuricu koja je moje djelo, došla u kuću otprilike kad i seka
    To je in u vrtići i dijete žicalo ko rođendanske poklone-a bake ko bake

    crtić je-a ko i svi njemu slični-spidermen i ini.
    Meni je samo važno da pričaju standardnim jezikom, ne govore klingonskohrvatski s kineskim naglaskom ko ninja kornjače

  49. #49
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Crvenkapica007 prvotno napisa
    mi gledamo. crtić nije loš - kao i svaki nosi liniju dobra i zla i naravski navijamo da dobro pobijedi kako je to i u svim mitološkim pričama odvajkada.

    malo jest nabrijan, ali sve je danas. ne vidim kako se štititi od današnjeg načina života osim da i ja sudjelujem u njemu i tumačim usput.

    i ja bih voljela da imamo crtić u 7:15 kao kad sam ja bila mala a da se ostatak dana ispuni maštom i kreativnijom zabavom. Danas klinci imaju i mobitele i igrice i crtiće od jutra do večeri. Roditelji doziraju. Ja sam izabrala neku opciju koja mi je prihhvatljiva, još uvijek potičem kreativnu zabavu ali sudjelujem u trendovima kako bih zadržala autoritet da mu i u tim trendovima mogu objasniti što je dobro a što zlo.

    Tako mene Roko zove "štreberice" jer sam mu kroz Ben10 objasnila šta to znači i da nije ništa ružno, i da je Gwen baš prava faca što sve zna i puno uči, pa kad Ben upadne u nevolje ona mu pomogne s nečim što je naučila u školi. Kao i ja njemu, uostalom. Tako je on Ben a ja Gwen.
    ko i kod nas
    on je Ben, ja Gwen, tata je dida Max, a mala seka je onaj mali koji ulazi u kutije pahuljica, da nadje zlatnu sumoborac kartu

    Navečer poslije pranja zubića legne u moj krevet i dere se: Gweeeeen,štreberice, dodji mi ispričaj sve šta znaš

  50. #50
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Jako mi se sviđa Crvenkapičin post

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •