Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Mučnine i povraćanje u višestrukoj trudnoći

  1. #1
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno Mučnine i povraćanje u višestrukoj trudnoći

    Nisam našla ovu temu, a jednostavno moram s nekim podijeliti iskustvo...
    Kažu da mučnine i povraćanje u višestrukim trudnoćama mogu biti izraženije nego u jednostrukim, a u mojem slučaju to izgleda ovako: otprilike u 7. tjednu osjetilo mirisa postaje izraženije, počinje mi smetati određena hrana (i ne samo hrana, npr. morala sam promijeniti kremu za lice), povraćam svaki drugi - treći dan, ali nikad više od 1 x dnevno.
    Od 10. do 13. tjedna stanje se pogoršava - mučnine su užasne, ponekad traju cijeli dan i znaju mi biti teže podnošljive od samog povraćanja koje je postalo svakodnevno, ponekad i po 2-3 x dnevno.
    Nakon 13. tjedna stanje se polako smiruje, mučnine nestaju, osjetilo mirisa je skoro pa normalno, prođe i po nekoliko dana bez ikakvih smetnji i baš kad pomislim da sam se konačno riješila užasa - evo ga opet! Osim što se pitam dokle će trajati, primijetila sam da je ovo što mi se sad događa donekle različito od onoga na početku trudnoće pa me zanima ima li tko sličnih iskustava? Nema više gađenja prema hrani, nema više iscrpljujućih cjelodnevnih mučnina zbog kojih se ne usudim izaći iz stana, ali povraćanje je još tu (danas 3 x ). Točno osjećam da je povezano s promjenama tlaka, ciklonama i dolazi u paru s glavoboljom, što prije nije bio slučaj. Kad je atmosfera stabilna i bioprognoza dobra, osjećam se odlično, ali kad nije... :shock:
    Kako je (ili kako je bilo) kod vas?

  2. #2
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    PAM, nisam imala višeplodnu trudnoću, ali imala sam simptome kao ti negdje do kraja 17 tjedna, tada se zapravo beta spušta na nivo na kojem ostaje do kraja trudnoće.
    Meni su pomogle i infuzije u bolnici, pa ako budeš puno povraćala ne bi bilo loše da odeš da ti malo nadoknade elektrolite.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    pandora baš mi je žao što se toliko mučiš.

    ja, na svu sreću, nisam imala tih problema. mučnina je bila blaga-kao da mi nešto stoji u grlu-otprilike takav osjećaj, ali nisam povraćala.
    ustvaro, jesam samo jednom...


    nadam se da će se kod tebe one smirit što prije kako bi mogla uživat u lupkanjima svojih beba.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    na sunčanoj strani ulice
    Postovi
    156

    Početno

    Ja isto nisam imala mučnine. Znao me ponekad zasmetati miris neke hrane na samom početku i neke namirnice koje sam prije voljela više nisam mogla vidjeti, ali povraćanja nije bilo. Sad kad čitam Pandorina iskustva vidim kakva sam sretnica.
    Drži se Pandora! Po svemu sudeći bi to trebalo uskoro prestati.

  5. #5
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    S joj jadna, stvarno se mučiš....
    Ja sam imala povremene mučnine sa svega 2 povraćanja, tako da ti ne mogu pomoći savjetom. Iako se nakon 12 tt sve smirilo, tako da nije dugo trajalo.
    Vidim kod tebe još u 17 tt to intenzivno traje..

  6. #6
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    al sam se ja ispovraćala...!!!
    od 5. do 20.tj, po 7x dnevno - nisam vadila glavu iz wc školjke. Bilo me strah negdje otići jer sam ko pijanac po jarku povraćala, ma strašno.

    A povraćala sam na sve što je imalo ikakav miris , na vrhuncu sam povraćala i od kruha ili vode, a pila sam samo svježe iscjeđeni sok od naranče, Jela nisam praktički ništa, zadržala bi možda večeru u želudcu, ali i to je bilo par zalogaja. Kile su samo padala ( a i inače nisam imala viška).

    Najgore su mi bile cigarete, kutiju nisam smjela vidjeti. Puno puta sam se ispovraćala samo kad bi vidjela na filmu da netko puši... ma strašno je bilo. Bilo je dana kada sam mislila da neću to preživjet, a onda bi se neko pametan našao i rekao: pa izdrži još mjesec-dva, a ja nisam znala kako današnji dan preživjet.
    Znala sam povraćat samu žuč i sukrvicu.

    Dr. mi je dao neki sirup za smanjenje mučnina, od njega se malo smirilo pa sam "samo" 3x dnevno povraćala.

    ne ponovilo se.

  7. #7
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Vidim da je stvarno kod svake različito i da nema pravila. Sudeći po mojem iskustvu i onome što sam pročitala, mislila sam da su u višestrukim trudnoćama mučnine obavezno izraženije i dugotrajnije, ali očito ne mora biti. Evo, ja sam čitavih tjedan dana bila ok :D (to mi je rekord od početka tudnoće)... sve do jutros...

    Jolly, ovo što kažeš za cigaretu na tv-u mogu potpisati. Kod mene je bilo identično. Izgleda da se sad stanje ipak popravlja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Draga moja,ja nisam jako povraćala,više je to bilo nekakvo pljuckanje žuči ujutro u krevetu,ali od strašne mučnine i totalne slabosti i skoro pa nesvjestice sam se do 12.tjedna jedva usuđivala izaći iz kuće.A ko za vraga to ljeto 2007.je bilo užasno vruće tako da sam imala i niski tlak i bilo me užasno strah da se negdje ne skljokam i dobro sredim.Kako sam morala mužu barem skuhati ručak jedva bi se dovukla do Konzuma,brzinski uzela što mi treba i trk van dok mi je dobro,jednom se stvorio red ispred mene,još ih je bilo par do mene a ja osjećam da propadam,istrčim na klupicu ispred,glavu među koljena i govorim pin blagajnici koja je izletila za mnom,ma živo ludilo
    Nadam se da će kod tebe sve biti bolje,iako ti se sad tako ne čini čim rodiš sve za čas zaboraviš,evo vidiš da se ja i šalim na svoj račun.Puse!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja uopće nisam imala mučnine, ali me kasnije ubijala žgaravica. Bademi su mi bili stalno pri ruci.
    Mislim da si već i sama zaključila da je sve individualno.
    Drž se i sretno!

  10. #10
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Evo, već sam desetak dana OK :D :D :D i nadat ću se da je za mene sezona povraćanja zatvorena!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    19

    Početno

    eva da si ja javim!
    trenutno sam u 14.-om tjednu sa jednojajčanim blizancima.
    Čitam vaša iskustva sa povraćanjem, mučninama i ostalim tegobama , ja drage moje da se pohvalim do sada nisam imala niti jednu!
    nema povraćanja, gađenja ili bilo koje druge tegobe.
    Nadam se da ce tako ostati do kraja ili se varam!?

  12. #12
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    povraćala od 5.og do 20. tjedna. Užasno mi je bilo, stvarno sam nekad mislila da to neću preživjeti. Apetita nisam imala ni poslije. Al zato kad sam počela dojiti samo sam o hrani razmišljala i sve mi je bilo fino (čak i bolnička hrana)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam sad u 13. tjednu. Mučnine sam imala, ali rijetko, a povraćala nisam nijednom. Inače nosim trojke.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz svima evo da se ija javim dal mi neko moze pomoci.
    Ja sam tek u 11 sedmici trudnoce i imam ogromne mucnine i povracanje,pa me zanima dokle ce to trajati, pila sam i neke tablete al slabo deluju.
    Meni je ovo prva trudnoca al mi je veoma tesko.
    Nemogu hodati kao nekad odmah umorim se nemogu disati samo mi je najlepse odmarati se.
    Bila bih vam veoma zahvalna kad bi mi pomogli oko ovoga nemogu nista jesti sve mi se zgadilo i od trudnoce i od povracanja.
    Hvala vam unapred.
    Pozicc

  15. #15
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    nije se dugo pisalo pa da napišem svoje-mojim duplićima ne smeta ništa od samog početka, nikad mučnine, ajd jednom na 2 sekunde, i to je bilo sve, ni žgaravice, ma ništa, sad smo 15 tjedana...znam reći da mojoj djeci paše sva hrana, vole slatko na mamu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Mare, super
    Meni je na početku trudnoće s duplićima bilo muka i na vodu, gledala sam u čašu vode i koncentrirala se kako popiti koji gutljaj, a da mi se digne želudac.
    Jedina stvar na koju sam dobila želju i koju sam pojela par puta bez mučnine je bio hamburger iz McDonaldsa - vrlo kvalitetna hrana. Inače to uopće ne jedem.
    Kasnije se sve smirilo, negdje poslije 13-og tjedna.

  17. #17
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Ja sam rodila blizance i nisam imala mucnine niti jednom a kamoli da sam povratila

  18. #18
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Meni je bilo muka od jutra do mraka, ali na ništa određeno...osim mlječnih proizvoda u bilo kom obliku...tu sam rigala 100 na sat... sve se smirilo sa otprilike 12-13 tjedana

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj TOMISLAVA prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam rodila blizance i nisam imala mucnine niti jednom a kamoli da sam povratila
    tako i kod mene

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •