Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Princes krafne

  1. #1
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno Princes krafne

    Ne mogu na pretražniku pronaći ništa o ovoj temi pa otvaram novu. Naime, ovo je jedan od onih kolača koji mi nabija komplekse jer ga ne uspijevam napraviti. A jako ga volim, ukusan je, dekorativan. Molim da mi date konkretne recepte sa detaljnim objašnjenjem postupka rada (problem mi je napraviti ono tijesto). Thx puno svim kuharicama i kuharima.

  2. #2
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    ja pravim najbolje princesice na svijetu i svi se čude kako mi se košarice lijepo dignu i ispeku.

    tijesto ide ovako:
    1 dcl ulja i 1 dcl vode kuhaš dok ne zavri, čim zavri u to šibneš 10 dkg brašna( pripremi si sastrane da ne stavljaš malo po malo), to miješaj brzo minutu, na srednjoj vatr( ja kad stavim brašno lagano počnem brojit do 60). nakon minute mješanja u to stavim 3-4 jaja( isto prethodno pripremljena u tanjuru, ne moraš ni miksat ni mješat , samo ih izvali iz ljuske). znači NAKON 60 SEKUNDI MAKNI SA VATRE, UZMI MIKSER I NAGLO UMJEŠAJ SVA 3-4 JAJA. 3 ili 4, ovisi o veličini jaja. ako su ogromna stavi 3, ako su sitnija stavi 4. i to je gotovo.
    malom kašičicom formiraj košarice, ništa posebno, prstima, samo da su prema gore malo u špic, lim neka ti je premazan margarinom i brašnom, ofkors, ili stavi na papir za pečenje, još bolje!!

    stavi u ugrijanu rernu na nekih 180 stupnjeva i nakon stavljanja NIKAKO NE OTVARAJ!!!! I NE SMANJUJ TEMPERATURU JER ĆE KOŠARICE KOJE SE KRENU DIZATI PASTI!!!Gledaj kroz staklo, kad se dignu, porumene, dakle ispeku se (nekih 25-30 minuta), rernu smanji na 50 st. i neka se još malo suše, još nekih pol sata.
    ohlađene filuj!!!!

    nadam se da sam ti pomogla, vrlo je jednostavno, tajna je u miksanju jaja NAGLO i u ravnomjerne temerature dok se peku!
    javi kako je ispalo!

    ako ti nešto nije jasno, pitaj!!

    ili ako ti treba recept za fil!




  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

  4. #4
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    od ove mase dobiješ nekih 15-17 komada

  5. #5
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Hvala nataša, probat ću sutra. Strah me da mi opet ne uspiju, onda ću se pozdraviti sa princezama. Možeš napisati i recept za fil, ak imaš neki slasan. Njam

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja imam nekoliko recepata i odlično ih pravim. Slični su kao Natašini, ali u svakom stoji boldano i podvučeno - jaja ubacivati jedno po jedno (znači ubaciš jedno, pa miksaš malo dok se ne poveže sa brašnom i ne homogenizuje, pa tek onda drugo...) i to tek kada se ono kuvano brašno prohladi, tj. kad bude mlako.
    Testo mora biti glatko, sjajno i elastično.
    I još jedna primedba - mora se staviti malo soli u testo, onako na vrh kašičice, inače će biti bljutavo.

    I onaj Natašin savet za rernu je zlata vredan. Samo tako će ti biti lepe, čvrste, podignute
    Srećno sa pravljenjem i javi kako je ispalo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    I još nešto: Moja baka ih pravi sa mašću (a ja sa maslacem ili uljem) i budu super. Ali, ja na primer ne mažem pleh ničim. Jer je to testo masno samo po sebi i zato mi se nikad ne zalepe. Ali ako postoji sumnja da če se lepiti, onda bolje staviti pek papir.

    Fil:
    Ja pravim kao onaj obični žuti za krempite, s tim da dodam i slatku pavlaku i budu mmmmljac

    Stavi se cca 0,5l mleka da zavri,ubaciti i vanilu ili vanič šećer, a u drugoj posudi mešati 2 jaja sa šećerom (količina po ukusu) i 3 kašike oštrog brašna (ali ne uvrh pune, već više onko ravnije)
    Onda u to mleko zakuvaš smesu od jaja brašna i šećera, kuvaš još malo da se zgusne i ostaviš da se hladi.

    To je u mojim starinskim receptima original i krofnice se filuju time, ali ja dodam u fil i razmućenu slatku pavlaku ili maslac i budu prefine.

  8. #8
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Ne stavljate prašak za pecivo? Evo svanulo je i ja već razmišljam o princezama. Ne znam što ću ako mi ne uspiju?

  9. #9
    ivananeda avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    PARACIN,srbija
    Postovi
    292

    Početno

    Uzmes praznu casu od jogurta -to je mera....
    Znaci puna casa vode i pola case ulja prokljuca, pomeris sa vatre i sunes ravnu, punu casu brasna. Promesas da se odvoi od dna i da se homogenizuje i ostavis da se SKROZ ohladi. U hladno dodajes 1 po 1 , 4(cetiri) jajeta, najbolje da mesas varjacom ili kasikom ne mikserom da se lepo umesa.
    Na pek papiru , spricom, mozes i kasicicama stavljas testa i peces na 225 stepeni, 20 minuta bez otvaranja rerne.
    Za fil ja obicno puding od vanile, 4 pudinga sa 1 l mleka. Kad se skuva, umesas malo sama od umucenog belanca...
    Ne moze da ne uspe, do sad , po ovom receptu-uvek je uspelo

  10. #10
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Princeze su u rernu, po Natašinom receptu, uz dodatak soli i stavljala sam jedno po jedno jaje u mlaku smjesu. I vidim da se dižu. Jako sam hepi, nadam se da neću zeznut stvar na kraju!!

  11. #11
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Uglavnom, princeze smo već pojeli i super su ispale, po prvi put. Hvala curama na savjetima. E sad me zanima može li se istovremeno peći dupla smjesa u rerni jer mi je 15 kom malo, a treba sat vremena da se princeze ispeku i osuše.

  12. #12
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Juls prvotno napisa
    Uglavnom, princeze smo već pojeli i super su ispale, po prvi put. Hvala curama na savjetima. E sad me zanima može li se istovremeno peći dupla smjesa u rerni jer mi je 15 kom malo, a treba sat vremena da se princeze ispeku i osuše.
    ma koliko god hoćeš napravi, duplu smjesu slobodno, ništa smjesi neće biti dok čeka da se ispeče



    drago mi da su usspjele

  13. #13
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    I ja tako pravim princeze. Punim ih kremom za krempitu i na tu kremu stavim tučeno vrhnje, pa tek onda poklopim sa onim odrezanim dijelom princeze.

  14. #14
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Podižem temu. Danas sam radila princeze i vidim recept za tijesto je isti kao i Natašin. Radila sam duplu dozu...2dcl ulja i 2dcl vode i 5 jaja. Ja sam ih pekla 35min nisam sušila. I da, jako je bitno ne otvarati pećnicu i nece se onda spljoštiti. Evo kako su ispale: https://ibb.co/gVpmjYX

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    masnice super izgledaju. ja obozavam princes krafne a nikad ih ne radim.
    koju si kremu stavila i ako moze recept?

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ajme njaaamii i ja ih obožavam a ne radim.

  17. #17
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Sutra prepišem recept u tekicu pa stavim. Ja ih ne obožavam previše ali ove su bile mužu za ročkas pa rekoh da i njih naučim konačno

  18. #18
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Sjedi 5. Polozila si

  19. #19
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu. Danas sam radila princeze i vidim recept za tijesto je isti kao i Natašin. Radila sam duplu dozu...2dcl ulja i 2dcl vode i 5 jaja. Ja sam ih pekla 35min nisam sušila. I da, jako je bitno ne otvarati pećnicu i nece se onda spljoštiti. Evo kako su ispale: https://ibb.co/gVpmjYX
    Ajme..

    Nego, kako se dignu ako nema praska za pecivo?

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme..

    Nego, kako se dignu ako nema praska za pecivo?
    Bjelanjci ih dignu. Ide dosta jaja unutra.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ja vidla samo riječ krafne ...

    moze i taj recept prosim!

    bas mi se jedu obicne krafne!

  22. #22
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/63229-Krafne
    mam pticice molim koristiti pretraznik :D

  23. #23
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    mašnice, predivne! Ja ih volim.

  24. #24
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Evo i recepta: https://ibb.co/pZtXdpx

    Ako imate pitanje javite. Jako jako je važno ne otvararti pećnicu dok se peku. Moja pećnica peče malo slabije pasam pekla na 200 stupnjeva cca pola sata.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •