Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: Glavobolje s aurom

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno Glavobolje s aurom

    Doživjeli ste?
    Kako se nosite s njima??

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    evo ako netko nije čuo ili ne zna ukratko:

    [code]Migrena s aurom - Već i samo ime kaže da glavobolji prethodi tzv. aura, koja se može očitovati kao smetnja vida, mrlja u vidnom polju koja se povećava, zamućen vid ili čak potpuna sljepoća na jednom
    oku, no mogu se javiti i svijetleće točkice, zvjezdice ili cik-cak crte. Mogu se javiti i drugi neurološki simptomi, npr. utrnulost i slabost u ruci i nozi te utrnulost u jednoj strani lica, smetnje govora, promjene raspoloženja, vrtoglavice, nelagoda u prsima. Aura obično traje oko pola sata, ne dulje od sat vremena i nakon nje se javljaju glavobolja, mučnina i osjetljivost na svjetlo i/ili zvuk. Katkad se glavobolja javi tek nakon nekog vremena, a koji put se uopće ne javi, nego napadaj završava aurom. Ako se glavobolja javi nakon aure, traje obično od 8 do 24 sata. Najčešće je jednostrana, ali može se proširiti i obostrano, s time da je jača na onoj strani na kojoj je počela. Bolesnici osjećaju opću slabost, blijedi su, razdražljivi, najčešće s izraženim podočnjacima oko očiju i podbuhla su lica. [/code]

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    nemam ih od poroda, al su za vrijeme trudnoce bile gadne. inace imala sam simptome svijetlih tockica pred ocima i bljeskove, popraceno vrtoglavicom i zanosenjem... sta radim - obicno bi legla u zamracenu sobu i cekala da prodje :/ .. kad je bas gadno popijem tabletu protiv bolova i prodje. u trudnoci nisam popila ni jednu tabletu protiv glavobolji. i ko sto rekoh, vec 2 godine ih nemam

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    oho evo nekog!!

    ja ih nemam često hvala bogu! imala sam ih samo triput u dvije godine, ali prvo iskustvo mi je bilo strašno. nisam imala pojma da to postoji, a ono odjednom pred očima čuda, pa nestaje slika, pa se cakli, a kad sam obješnjavala okolini valjda sam bila spremna za ludnicu!!

    sreća na internetu pa sam uspjela nać simptome i skužit da je to valjda to. par mjeseci poslije opet preživjela nekako, i evo danas treći put. Treći put sam već shvatila da to nije ništa da se neće ponovit odmah sutra, i isto lijepo legla i čekala da prođe, sad me još samo glava malo boli.

    što je najbolje ne događa se često i sva tri slučaja su se dogodila pod drukčijim okolnostima u drukčije vrijeme.

    mene u početku prepalo jer onaj osjećaj kad ti se počne gubit slika, i kad mi je sve pomalo nestvarno je jeziv, najgore je što se onda prestrašiš jer ne znaš što je pa od straha bude još gore.


  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    doživjela, srećom, samo jednom u životu, prije jedno 2 godine

    crna točka u desnom vidnom polju koja se jedno 45 minuta povećavala i širila, te kad se potpuno proširila, pukla na glavobolju kakvu nikad u životu nisam doživjela (imala sam ozbiljnu potrebu baciti s 4 kata i umrijeti - samo da prestane), naravno samo na jednoj polovici glave

    spasio me voltaren

    od tad ga držim u kući samo za slučaj da mi se ponovi, a nadam se da neće

  6. #6
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Ja definitivno imam auru ali ne i glavobolju

    aura, koja se može očitovati kao smetnja vida, mrlja u vidnom polju koja se povećava, zamućen vid ili čak potpuna sljepoća na jednom
    oku, no mogu se javiti i svijetleće točkice, zvjezdice ili cik-cak crte. Mogu se javiti i drugi neurološki simptomi, npr. utrnulost i slabost u ruci i nozi te utrnulost u jednoj strani lica, smetnje govora, promjene raspoloženja, vrtoglavice, nelagoda u prsima. Aura obično traje oko pola sata, ne dulje od sat vremena i nakon nje se javljaju glavobolja, mučnina i osjetljivost na svjetlo i/ili zvuk. Katkad se glavobolja javi tek nakon nekog vremena, a koji put se uopće ne javi, nego napadaj završava aurom. Ako se glavobolja javi nakon aure, traje obično od 8 do 24 sata.

    boldane simptome imam, ponekad bude i glavobolje ali slabe, ni tabletu ne popijem

    da li je to to?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Snješka izgleda da je, jer kažu da je moguće da napadaj ( tako sam pročital da kažu) može početi i završiti s aurom, bez izrazite glavobolje. meni je evo recimo danas ostala lagana glavobolja, onako u predjelu čela, i sad me više onako boli na nagle pokrete da radim nego što osjećam bol dok ne mrdam.

    Vidiš imaš a nisi ni znala, koliko ti se često pojavljuje??

    meni je prvi put bilo sve grozno oko očiju, ja sam to vijdela kao male prozirne listiće koji su mi došli skroz do očiju i onako blistaju, trepere, odem se pogledat na ogledalo i tamo mi sve čudno, sve živo sam provjeravala mislila sam da umišljam. Nakon prvog puta poslije me danima bilo strah da se ne ponovi, a nisam znala šta je!

    Tek sad kad znam da je bezopasno fino zabijem glavu u jastuk i čekam da prođe!

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam uvijek mislila da je to nizak tlak :/

    Tockice, crtice koje "lete", zamucivanje vida, blaga vrtoglavica....ali bez glavobolje! Jednom skoro uopce nisam vidjela na desno oko dobrih 45 min, zvala sam doktoricu, prepala sam se, al proslo je kad sam malo odlezala u mraku.

    Glavobolje ionako imam jaaaako rijetko, jedino me sad poslje sudara cesce ulove, ali bez aure.

  9. #9
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    koksy i ja si uvijek mjerim tlak :lol:

    a nemam pojma kako cesto se događa, ja sam mislila da su to problemi s vidom

    sad kad znam sta je počet cu pratiti da vidim kako cesto se događa

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    meni su počele s 12 godina,

    imam sve navedene simptome,
    moji napadi migrene počinju smetnjama vida,(vidim kao da sam dugo gledala u sunce),onda mi utrne lijeva ruka (uvijek lijeva),pa cijela lijeva strana lica,zatim jezik , onda počinju smetnje u govoru i to mi je najgori dio napada(nakon glavobolje), prestrašno mi je to,kao da to nisam ja.
    znam što hoću reći ali jednostavno ne mogu pričati,ili ako nešto i kažem to je više kao frfljanje pa zato uvijek napad odšutim
    nakon svega slijedi glavobolja koja zna biti toliko strašna da od bola povraćam,i najiskrenije poželim umrijeti .
    iako se znalo dogoditi da prođe bez glavobolje,ili da boli toliko da mi tableta može pomoći.
    godinama sam išla na pretrage dok nisu napokon dijagnosticirali "migrena s aurom" a žalosno je to što se ne može liječiti niti izliječiti.

    na sreću,moje migrene su se prorijedile i u međuvremenu sam naučila živjeti s tim.
    a prije toga sam bila dosta ograničena u životu zbog straha "što ako me uhvati" sad više nije tako.
    nikad nisam uspjela skužiti zbog čega dođe do napada,znala sam biti u svim mogućim raspoloženjima, a i znala sam imat 1x mjesečno, 3x mjesečno,2 dana za redom,5 mjeseci bez napada...nikakvog pravila,jedino što u zadnje vrijeme zna proći i godinu dana bez :D

    postoje razne tablete,sprejevi,kapi ..baš za migrenu,neke bolje,neke lošije,ovisi kako kome pomaže ali zamračena soba i potpuna tišina su neizostavan dio tretmana protiv migrene s aurom.

    žao mi je cure svih vas koje ste to doživjele-ja to ne želim ni najgorem neprijatelju

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Ja imam sve simptome koje si ti pobrojala (i meni je najstrašnije ono što se dešava sa govorom). Zanima me kako se lečiš?

    Citiraj kiki31 prvotno napisa Vidi poruku
    meni su počele s 12 godina,

    imam sve navedene simptome,
    moji napadi migrene počinju smetnjama vida,(vidim kao da sam dugo gledala u sunce),onda mi utrne lijeva ruka (uvijek lijeva),pa cijela lijeva strana lica,zatim jezik , onda počinju smetnje u govoru i to mi je najgori dio napada(nakon glavobolje), prestrašno mi je to,kao da to nisam ja.
    znam što hoću reći ali jednostavno ne mogu pričati,ili ako nešto i kažem to je više kao frfljanje pa zato uvijek napad odšutim
    nakon svega slijedi glavobolja koja zna biti toliko strašna da od bola povraćam,i najiskrenije poželim umrijeti .
    iako se znalo dogoditi da prođe bez glavobolje,ili da boli toliko da mi tableta može pomoći.
    godinama sam išla na pretrage dok nisu napokon dijagnosticirali "migrena s aurom" a žalosno je to što se ne može liječiti niti izliječiti.

    na sreću,moje migrene su se prorijedile i u međuvremenu sam naučila živjeti s tim.
    a prije toga sam bila dosta ograničena u životu zbog straha "što ako me uhvati" sad više nije tako.
    nikad nisam uspjela skužiti zbog čega dođe do napada,znala sam biti u svim mogućim raspoloženjima, a i znala sam imat 1x mjesečno, 3x mjesečno,2 dana za redom,5 mjeseci bez napada...nikakvog pravila,jedino što u zadnje vrijeme zna proći i godinu dana bez :D

    postoje razne tablete,sprejevi,kapi ..baš za migrenu,neke bolje,neke lošije,ovisi kako kome pomaže ali zamračena soba i potpuna tišina su neizostavan dio tretmana protiv migrene s aurom.

    žao mi je cure svih vas koje ste to doživjele-ja to ne želim ni najgorem neprijatelju

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, imam identične simptome kao Vi! Da li Vam se migrene i dalje dešavaju i kako se borite sa njima?

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj afroditicajeca prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, imam identične simptome kao Vi! Da li Vam se migrene i dalje dešavaju i kako se borite sa njima?
    Ja sam negdje gore napisala da mi se stanje popravilo nakon završetka studija. Dogodi se još ponekad ako imam stresove i previše radim. Već godinama je to bez jake glavobolje, ali smetnje vida da - nisam jedina u obitelji. Ranije mi se češće događalo tijekom menstruacije.

    Kako se boriti s tim?
    Pomaže rutina - ako je ustajanje, obroci i spavanje otprilike u isto vrijeme.
    Treba piti velike količine vode i jesti laganu što zdraviju hranu, odnosno izbjegavati rafinirane šećere i masnoće.
    Treba voditi računa o odmoru, a u slučaju glavobolje/aure osigurati odmor u mraku.
    Osim toga, nakon prve trudnoće znatno mi se smanjila učestalost takvih situacija.

    Iz iskustva - meni pomaže ako se okanim ekrana barem u slobodno vrijeme, jer blještanje monitora/mobitela/televizora pogoršava situaciju.

    Sretno!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Slazem se s vama, rutina je bitna. Isto tako dovoljan unos vode, kvalitetna prehrana i lagana tjelovjezba.
    Cim zabrljam s tim i prepustim se ogromnom stres dode aura. Sva sreca ne javlja se bol. To svjetlucanje prode nakon cca pola sata i dalje normalno funkcioniram.

    Sretno u pronalasku okidača!

  15. #15
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    imam ih i ja. Prije trudnoća puno češće nego sad, ali gotovo nikad ne prođu bez povraćanja. Nema te tablete koja mi može pomoći. Samo mir, tišina, zamračena soba i zabijem glavu u jastuk s te strane koja me boli. Ponekad uspijem zaspat pa tako prođe.
    Kod mene se uvijek javlja na desnoj strani. Kako je to kod vas? Uvijek ista strana ili se seli?

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Znalo me mučiti u u početku studija... ali već preko 20 godina imam mira od toga.

    Ne bih se ni sjetila, da nije bilo ovog topica... Nemam više ni glavobolje. Što mi je pomagalo? Pijenje velikih količina vode, duboko disanje i odmor.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj kiki31 prvotno napisa
    meni su počele s 12 godina,

    imam sve navedene simptome,
    moji napadi migrene počinju smetnjama vida,(vidim kao da sam dugo gledala u sunce),onda mi utrne lijeva ruka (uvijek lijeva),pa cijela lijeva strana lica,zatim jezik , onda počinju smetnje u govoru i to mi je najgori dio napada(nakon glavobolje), prestrašno mi je to,kao da to nisam ja.
    znam što hoću reći ali jednostavno ne mogu pričati,ili ako nešto i kažem to je više kao frfljanje pa zato uvijek napad odšutim
    nakon svega slijedi glavobolja koja zna biti toliko strašna da od bola povraćam,i najiskrenije poželim umrijeti .
    iako se znalo dogoditi da prođe bez glavobolje,ili da boli toliko da mi tableta može pomoći.
    godinama sam išla na pretrage dok nisu napokon dijagnosticirali "migrena s aurom" a žalosno je to što se ne može liječiti niti izliječiti.

    na sreću,moje migrene su se prorijedile i u međuvremenu sam naučila živjeti s tim.
    a prije toga sam bila dosta ograničena u životu zbog straha "što ako me uhvati" sad više nije tako.
    nikad nisam uspjela skužiti zbog čega dođe do napada,znala sam biti u svim mogućim raspoloženjima, a i znala sam imat 1x mjesečno, 3x mjesečno,2 dana za redom,5 mjeseci bez napada...nikakvog pravila,jedino što u zadnje vrijeme zna proći i godinu dana bez :D

    postoje razne tablete,sprejevi,kapi ..baš za migrenu,neke bolje,neke lošije,ovisi kako kome pomaže ali zamračena soba i potpuna tišina su neizostavan dio tretmana protiv migrene s aurom.

    žao mi je cure svih vas koje ste to doživjele-ja to ne želim ni najgorem
    neprijatelju


    ajme kiki tebe je pogodio onaj najgori oblik koji uključuje paralizu dijela tijela. eto meni kažem za sad hvala bogu rijetko, glavobolje nisu prejake, nema povraćanja, najgore mi je to zamućenje vida, ali eto navikavam se da ostajem živa nakon toga. a prođe mi nakon što se smirim i zatvorim oči. malo mira i mraka i već je bolje.

  18. #18
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ideš! Ovdje se nadmeću koga je glava više boljela

    Lijepo na odvikavanje od vegete i sređivanje dojmova za par mjeseci. Pomaže.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    [quote="Davor"]Ideš! Ovdje se nadmeću koga je glava više boljela
    quote]
    strašno

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ideš! Ovdje se nadmeću koga je glava više boljela

    Lijepo na odvikavanje od vegete i sređivanje dojmova za par mjeseci. Pomaže.
    a sto ako sam vegetu zadnji put konzumirala 4 godine prije pojave migrene?

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ideš! Ovdje se nadmeću koga je glava više boljela

    Lijepo na odvikavanje od vegete i sređivanje dojmova za par mjeseci. Pomaže.
    Mhm, kad bolje razmislim, mene je popustilo kad sam se rješila stud.centra i njihove kuhinje. Možda, daklem, ima istine u tome...

    Dalje... vegeta je primjer, ali sigurno je Davor u pravu kad kaže da jedemo kojekakvo smeće (čak i kad mislimo da jedemo najzdravije). Isto vrijedi i za kojekakva zračenja iz okolice, loše naočale i 1000 drugih stvari.

    Npr. dobar monitor je jako bitan ako dnevno puno buljimo u njega. Mene je stari monitor tako umarao da su mi oči bježale lijevo i desno na kraju dana. Ima veze... I nije isto za sve, ali većina može potražiti moguće uzroke (tipa - nedovojlno spavanje, televizor, stres.... to su samo primjeri). Sretno u potrazi i oporavku!

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Suosjećam. MSG i srodna sranyca se nalaze doslovno posvuda, a pitanje je što je kod tebe uzrok.
    Od ostalih prirodnih izvora problema tu su amini koje ćeš naći u zrelim sirevima (ementaler) i kiselom kupusu.
    Koncentrat bjelančevina tipičan za instant juhe djeluje isto kao MSG.
    ...
    Zapravo je dobro da se znanje o tome širi jer je najgore proglasiti da se nečemu ne zna uzrok.

  23. #23
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja u zadnje vrijeme brijem da je sve vise-manje na psihickoj bazi, pa tak i te migrene

    odnosno, ne mora bit da je sam uzrok psihicki, nego da stanje psihe utjece na stanje organizma i podloznost kojecemu

    taj put kad sam je imala, bila sam pod uzasnim stresom i bas sam bila u losoj fazi

    (ne jedem ni juhe iz vrećice, ni kiseli kupus, a ni ementaler, niš mi to ne šmeka)

  24. #24
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja sam nedavno imala moždani udar, koji sam takoreći prehodala, jer sam sve simptome pripisivala ponajprije migreni s aurom pa uhu, neuralgiji...
    kako postoji nekakva mogućnost da se kod mene readi o PFO, malo sam čeprkala po netu i našla zanimljiv tekst koji povezuje "rupu" na srcu i migrene. koga zanima neka pročita "krpanje migrene":
    http://www.ljekarna-bjelovar.hr/Eduk...4/Default.aspx

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Zanimljivo!

  26. #26
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Tash, stvarno, znači ono tvoje s uhom na kaaeinoj temi je bio moždani udar? :shock:
    Već sam nedavno na nekom drugom topicu pročitala da si imala moždani, sjetih se tvoje uhobolje, pa sad opet vidim. Ajoj

    Inače, ja sam upravo zbog aure (ali-tek sad znam da je to to ) tijekom rane trudnoće (u biti, u drugom trimestru) dva dana ležala na Rebru pod budnom paskom mladih i savjesnih liječnika, međutim izašla sam bez dijagnoze :/ . Sad kad čitam kako se manifestira, jasno mi je... Od trudnoće se ponovilo samo jednom, i to sa kratkotrajnom, jakom glavoboljom (nipošto toliko jakom kao kod kiki ), puno su izraženije bile te smetnje vida.

  27. #27
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja u zadnje vrijeme brijem da je sve vise-manje na psihickoj bazi, pa tak i te migrene
    meni je uzrok skroz hormonalni - migrena je uvijek i iskljucivo vezana uz 1. dan menstruacije.
    ali nemam aure, samo migrene, lucky me.
    lijek jos nisam otkrila - osim trudnoce
    a to vise ne bih.

  28. #28
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Tash, stvarno, znači ono tvoje s uhom na kaaeinoj temi je bio moždani udar? :shock:
    Već sam nedavno na nekom drugom topicu pročitala da si imala moždani, sjetih se tvoje uhobolje, pa sad opet vidim. Ajoj
    to s uhom je bilo od neuralgije koja se zadesila u isto vrijeme kad i moždani i sve zbrčkala pa nisam bila sigurna više u ništa.
    počelo je s okom, odjednom skoro nisam vidjela na lijevo oko, nakon pola sata nesnosna glavobolja, koja nije prestajala danima, povraćanje. boljela me cijela glava, a pogotovo ta lijeva strana na kojoj je bio i moždani i neuralgija.
    nakon jedne neprospavane noći, kad sam stvarno mislila da ću odapet, otišla sam na hitnu i malo po malo došli do ove dijagnoze, zahvaljujući jednoj super doktorici kojoj je sve skupa bilo čudno.
    po simptomima tog prvog dana ja sam bila sigurna da je izrazito jaka migrena, da sam bila sposobnija imalo razmišljati tih dana mogla sam skopčati što se u stvari događa.

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovo s glavoboljama i rupom na srcu je prosla moja sestra. Nakon dugogodisnjih glavobolja koje su se pojavljivale u intervalima (mislim da nije bilo aure) postavili su joj mogucu dijagnozu rupe na srcu (s oko 26 godina). Isla je na pregled srca, zaboravila sam mu ime, ali radi se isto kao i gastroskopija. Uglavnom, rupu na srcu nema, vec je rijec o problemu s mitralnim zaliskom koji ne lezi onako kako bi trebao lezati pa bljucne dio krvi van pri svakom otkucaju. Lijeka nema, sto se glavobolja tice, a sa srcem, ako stanje ostane ovakvo kakvo je sad, nece morati nista raditi.

  30. #30
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    kaae taj pregled se zove transezofagealna ehokardiografija iliti uzv srca kroz jednjak.
    ja idem na jesen i već se brrrrrr ježim

  31. #31
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hm, mislim da je rekla da se nekako drugacije zove. Enivej, kaze da svakako nije ugodno, ali da su doktor i sestra bili tako nenormalno dobri i pazljivi da, zapravo, nema nikakvih zamjerki. Bila je u bolnici u Dubravi.

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Naravo, tebi jedan

    Ako je moja sestra prezivjela, svatko moze.

  33. #33
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    evo pridružujem se migrena dijagnosticirana u 14.god od onda muku mučim,evo zadnja četri dana su grozna ,tablete ne pomažu previše,izmjenjuje se povračanje s vrtoglavicom i zvjezdicama,svaki dan krećem doktorici na inekciju pa odustanem˙(imam fobiju inekcije u guzu),ali veselim se kraju tjedna kada ću u miro moći odbolovat,inače ne jedem salame ni konzerviranu hranu,moj porok je čokolada i banana i iako kažu da potiču migrenu kod mene se nisu pokazali kao okidači boli.

  34. #34
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    imam frendicu koja je vukla migrene citav zivot ,a rijesila ih sa homeopatijom...jest i hranu je malo promjenila...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    pozdrav,

    u zadnja dva tjedna sam primjetila da mi se svako malo muti vid i kao da su mi vodene crte u jednom kutu oka . Glavobolje nakon toga nemam nešto jake , podnošljive . Pretpostavljam da je to migrena .
    Zanima me da li migrenu može dijagnosticirati liječnik opće prakse ili se mora ići neurologu?

    Uz to sam u 12.tjednu trudnoće sa dosta jakim mučninama , vrtoglavicom i niskim tlakom. Daleko putujem do posla i po ovim vručinama mi je postalo nepodnošljivo .

  36. #36
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    rinče svakako odi doktoru, a ne bi bilo loše posjetiti neurologa.
    ne znam može li migrena trajati baš dva tjedna.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    migrena može biti i svakodnevna,nažalost.

    rinče, dr.opće prakse te svakako šalje na daljne pretrage

  38. #38
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Zna li netko da li se (i u kojim slučajevima) migrena smatra kroničnom bolešću? Odbili su mi u apoteci ponovljivi recept za Maxalt jer migrena nije kronična bolest?! Tako da svako malo moram doktorici po recept, pa onda u apoteku da naruče (jer ga baš nikad nemaju na lageru) i tek nakon dva dana dobijem lijek....

  39. #39
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    meni su počele s 12 godina,

    imam sve navedene simptome,
    moji napadi migrene počinju smetnjama vida,(vidim kao da sam dugo gledala u sunce),onda mi utrne lijeva ruka (uvijek lijeva),pa cijela lijeva strana lica,zatim jezik , onda počinju smetnje u govoru i to mi je najgori dio napada(nakon glavobolje), prestrašno mi je to,kao da to nisam ja.
    znam što hoću reći ali jednostavno ne mogu pričati,ili ako nešto i kažem to je više kao frfljanje pa zato uvijek napad odšutim
    nakon svega slijedi glavobolja koja zna biti toliko strašna da od bola povraćam,i najiskrenije poželim umrijeti .
    iako se znalo dogoditi da prođe bez glavobolje,ili da boli toliko da mi tableta može pomoći.
    godinama sam išla na pretrage dok nisu napokon dijagnosticirali "migrena s aurom" a žalosno je to što se ne može liječiti niti izliječiti.

    na sreću,moje migrene su se prorijedile i u međuvremenu sam naučila živjeti s tim.
    a prije toga sam bila dosta ograničena u životu zbog straha "što ako me uhvati" sad više nije tako.
    nikad nisam uspjela skužiti zbog čega dođe do napada,znala sam biti u svim mogućim raspoloženjima, a i znala sam imat 1x mjesečno, 3x mjesečno,2 dana za redom,5 mjeseci bez napada...nikakvog pravila,jedino što u zadnje vrijeme zna proći i godinu dana bez

    postoje razne tablete,sprejevi,kapi ..baš za migrenu,neke bolje,neke lošije,ovisi kako kome pomaže ali zamračena soba i potpuna tišina su neizostavan dio tretmana protiv migrene s aurom.

    žao mi je cure svih vas koje ste to doživjele-ja to ne želim ni najgorem neprijatelju
    Ajme što mi ovo poznato zvući. Moj napadaj izgleda ovako:
    smetnje vida koje znaće da ne vidim skoto ništa, samo u sredini vidnog polja obrise ( i sada ti znaj što je ispred tebe), trnci kreću od ruke ( najčešće je u pitanju desna strana), pa prema gore lice, čeljust i ljezik, pa prsni koš ( ajme što je taj dio gadan, ne mogu niti udahnuti kako treba) i noge. Često u kombinaciji s trešenjem cijelog tijela na mahove. Smetnje s govorom su također prisutne i jako frfljam, što je krajnje neugodno kada pokušavaš odgovoriti na neko pitanje ili objasniti trenutno stanje. Traje duže od ovih spomenutih sat vremena, glavobolja je uvijek jaka, praćena povraćanjem, mučninom, vrtoglavicama i tablete uopče ne pomažu. Najdulje što me je do sada držala glavobolja bez prestanka je 2 mj i to buđenje s glavoboljom i leganje u krevet s istom. Tablete nikakve nisu pomagale, čak ni za popuštanje glavobolja. Lekadol je mačji kašalj makar popila i po 2-3 kom, ketonal niti ne popusti, zaldiar makar malo ublaži bol pa mogu koliko-toliko funkcionirati tokom dana ( bar tih 3-4 sata koliko drži). Problem je još i neprestano zujanje u ušima koje traje već oko 5 godina i povremeno se zvuk pojačava tako da mi sve treba ponoviti par puta, ali zujanje je stalno prisutno u raznim oblicima i intenzitetima.
    Glavobolje su ponekad jednostrane s oštrim probadanjima u dvije-tri točke, a nekada boli cijela glava, onom tupom i dosodnom boli.

  40. #40
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    zibba ne bi bilo loše da posjetiš neurologa.
    postoje lijekovi i za tako jake migrene, a i za to zujanje u ušima bi trebala vidjeti što je.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa
    meni su počele s 12 godina,

    imam sve navedene simptome,
    moji napadi migrene počinju smetnjama vida,(vidim kao da sam dugo gledala u sunce),onda mi utrne lijeva ruka (uvijek lijeva),pa cijela lijeva strana lica,zatim jezik , onda počinju smetnje u govoru i to mi je najgori dio napada(nakon glavobolje), prestrašno mi je to,kao da to nisam ja.
    znam što hoću reći ali jednostavno ne mogu pričati,ili ako nešto i kažem to je više kao frfljanje pa zato uvijek napad odšutim
    nakon svega slijedi glavobolja koja zna biti toliko strašna da od bola povraćam,i najiskrenije poželim umrijeti .
    iako se znalo dogoditi da prođe bez glavobolje,ili da boli toliko da mi tableta može pomoći.
    godinama sam išla na pretrage dok nisu napokon dijagnosticirali "migrena s aurom" a žalosno je to što se ne može liječiti niti izliječiti.

    na sreću,moje migrene su se prorijedile i u međuvremenu sam naučila živjeti s tim.
    a prije toga sam bila dosta ograničena u životu zbog straha "što ako me uhvati" sad više nije tako.
    nikad nisam uspjela skužiti zbog čega dođe do napada,znala sam biti u svim mogućim raspoloženjima, a i znala sam imat 1x mjesečno, 3x mjesečno,2 dana za redom,5 mjeseci bez napada...nikakvog pravila,jedino što u zadnje vrijeme zna proći i godinu dana bez

    postoje razne tablete,sprejevi,kapi ..baš za migrenu,neke bolje,neke lošije,ovisi kako kome pomaže ali zamračena soba i potpuna tišina su neizostavan dio tretmana protiv migrene s aurom.

    žao mi je cure svih vas koje ste to doživjele-ja to ne želim ni najgorem neprijatelju
    Ajme što mi ovo poznato zvući. Moj napadaj izgleda ovako:
    smetnje vida koje znaće da ne vidim skoto ništa, samo u sredini vidnog polja obrise ( i sada ti znaj što je ispred tebe), trnci kreću od ruke ( najčešće je u pitanju desna strana), pa prema gore lice, čeljust i ljezik, pa prsni koš ( ajme što je taj dio gadan, ne mogu niti udahnuti kako treba) i noge. Često u kombinaciji s trešenjem cijelog tijela na mahove. Smetnje s govorom su također prisutne i jako frfljam, što je krajnje neugodno kada pokušavaš odgovoriti na neko pitanje ili objasniti trenutno stanje. Traje duže od ovih spomenutih sat vremena, glavobolja je uvijek jaka, praćena povraćanjem, mučninom, vrtoglavicama i tablete uopče ne pomažu. Najdulje što me je do sada držala glavobolja bez prestanka je 2 mj i to buđenje s glavoboljom i leganje u krevet s istom. Tablete nikakve nisu pomagale, čak ni za popuštanje glavobolja. Lekadol je mačji kašalj makar popila i po 2-3 kom, ketonal niti ne popusti, zaldiar makar malo ublaži bol pa mogu koliko-toliko funkcionirati tokom dana ( bar tih 3-4 sata koliko drži). Problem je još i neprestano zujanje u ušima koje traje već oko 5 godina i povremeno se zvuk pojačava tako da mi sve treba ponoviti par puta, ali zujanje je stalno prisutno u raznim oblicima i intenzitetima.
    Glavobolje su ponekad jednostrane s oštrim probadanjima u dvije-tri točke, a nekada boli cijela glava, onom tupom i dosodnom boli.

    ajme grozno, vas dvije baš imate one najgore oblike...ja ne znam šta bi da je mene tako jako uhvatilo prvi put..valjda bi u mrla od šoka....samim time što mi se vid muti i gubi, a glava u oblacima već je bila panika

  42. #42
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    zibba ne bi bilo loše da posjetiš neurologa.
    postoje lijekovi i za tako jake migrene, a i za to zujanje u ušima bi trebala vidjeti što je.
    Idem kod neurologa na Rebru i bila sam nedavno 10 dana u bolnici na pretragama ( još moram obaviti MR s angiografijom). Za sada su nalazi ok, radila sam CT, UVZ žila glave i vrata, psihološko testiranje ( ajme što je to bilo zabavno, traje cca 2 sata + - i zbilja mi još nije jasno što je dr mogla zaključiti iz toga kojim sam redom posložila boje, te iz toga kako interpretiram i pamtim tekst koji mi je pročitala, uz ostalo što je bilo u tijeku). Pregled vida koji mi nalaz još nije jasan ( +1,0 ne prima :? ). Jedino su napravili cijelu strku oko toga da imam nešto kao madež između bjeloočnice i šarenice pa sam bila na više pregleda vida nego u cijelom životu.
    Dao mi je Amyzol tablete od kojih mi je nakon 10 dana počelo ubrzano lupati srce i svi mišiće se poćeli tresti, pa sam ih u dogovoru s mojim dr.OP prvo smanjila dozu, ali kako se nastavilo na kraju i prestala uzimati ih. Osim njih napisao mi je lupocet pp ( kaže popite dvije- ma da kutiju popijem ne pomaže) i ketonal pp ( koji također rijetko pomogne).
    Na magnet sam naručena krajem 9 mj.

  43. #43
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    a što je s ušima?
    moja mama je nakon par godina zujanja završila na dvije operacije.

    ja idem u vinogradsku kod jedne super neurologice, baš sam zadovoljna.

  44. #44
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Što se ušiju tiče kažu da je OK, dobro čujem ( osim kada zuji izrazito glasno), a oni to stanje nazivaju Tinitus- ili tako nekako. Bila sam već tri puta na šalati zbog toga i kažu da je to normalno i da mnogi ljudi žive tako s zujanjem godinama. Nekima prestane nakon nekog vremena, a neki se nauće na taj zvuk i sve 5.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Drage zene, nadam se da ce mi neko dati odgovor na moje pitanje. Trudna sam 6 mjeseci i imam ceste aure ali bez glavobolje. Doktori samo slijezu ramenima i imam osjecaj da niko za to cuo nije. Imala sam ih i prije trudnoće cca 2 godine ali nisu bile tako česte. Ima li koja iskustva s tim?

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Aure su nešto u vidnom polju ili? Ako da, imaš li očni tlak?

  47. #47
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moj muž to ima, u zadnje vrijeme češće i povezano mu je često s ovim vremenom kakvo je trenutno, jugo, s povećanim stresom i još nekim faktorima
    googlaj scintilating scotoma, je li to to što vidiš?

    on je provjerio očni tlak i sve s očima i to je sve ok

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Inače imam dioptriju, tako da redovito idem na preglede očiju. Rekla sam im za svoj problem, pregledali su sve...pozadinu oka, tlak, doptriju, rožnicu...uglavnom sve je kako treba

  49. #49
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Imam migrene skoro cijeli život, ponekad i migrenu s aurom bez glavobolje, bar bez one tipične glavobolje. U 4. trudnoći sam prošla svašta, imala sam migrene baš često, i s aurom i trnulo bi mi lice, pa je trajala tri dana i nakon toga aura, mučnine i tako. Uglavnom , sve je bilo OK, ali poslala me ginekologica neurologu za svaki slučaj

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Pa mene je na hitnoj primio neurolog te sam preko dnevne bolnice napravila pretrage koje su prema sve u redu. Cak sam i MR glave radila i nigdje se nista me vidi. Htjela sam samo vidjeti postoji li neko sa istim iskustvom a da je prosao porod jer imam osjecaj da doktori nemaju pojma, barem tako djeluju

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •