Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Glavobolje s aurom

  1. #51
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Imam migrene od svoje 10. godine. Kad idu s aurom onda me obično glava boli, u prosjeku, još 4 dana. Nije mi se nikad desilo da imam auru a ne dobijem napad, čak i kad bi primjenila terapiju na samu naznaku aure.
    Aura mi se manifestira kao jednostrani gubitak osjeta vida, jezika i šake. Nema pravila, nekad je desno, nekad lijevo. Odradila sam svu obradu, neurologa, dopler, mr, i još toga, našli mi neke stvari koje nisu direkt vezane s migrenom, ali mogu biti i preporučili daljnje redovite kontrole. Metodom pokušaja i pogreške sam si sama našla terapiju koja mi poprilično dobro djeluje i to je to. Živim s tim.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Da, cini se da se čovjek na to mora priviknuti i to je to. Svejedno, hvala Vam na informacijama

  3. #53
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Bas sam se pitala kaj je to. Imam sve sa vidom bez trnaca.Srednja kcer bila na obradi radi istoga.Nju jos i mucnina opere. Nikaj nisu nasli osim kaj obje imamo hashimoto. Glavobolja ne dode svaki put ali istina jest da jedino pomaze mrak i odmor. I nema pravila u razmacima.

  4. #54
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Bas sam se pitala kaj je to. Imam sve sa vidom bez trnaca.Srednja kcer bila na obradi radi istoga.Nju jos i mucnina opere. Nikaj nisu nasli osim kaj obje imamo hashimoto. Glavobolja ne dode svaki put ali istina jest da jedino pomaze mrak i odmor. I nema pravila u razmacima.
    Nekima znaju biti hormonski +/- meteoropatski ovisne.
    Meni su najgore kod velikih promjena vremena. Zaboravila sam spomenuti da je kod mene mučnina, a nekad i povraćanje, obavezna popratna pojava kad nastupi migrena.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Malo sam istraživala. Problem s vidom se može i javiti zbog vratne kralježnice sta kod mene ima smisla jer većinu dana presjedim. Moja mama ima hasimoto ali nikad nije imala ni auru ni migrenu. Kažu da je migrena nasljedna ali u mojoj obitelji niko nema problema s tim tako da jos uvijek ne znam sta bi za moj problem bio okidač.

  6. #56
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mala je imala napad usred gledanja filma.pocela se zaliti da su joj kutevi slova mutni.pozelenila je u licu i onda ju je oprala glava.ja nisam to u tom trenu povezala sa svojim. Dogodilo se 4 puta i od tada nista. Meni pocne tak da mi slika izgleda cudno pa onda neki bljeskovi i razlijevanje. Glavobolja dode nakon a neki put i ne dode. Imam problema sa vratnom., zapravo sa cijelom. Fixirani su mi neki kraljesci (vratni,torakalni,lumbalni) i pritiscu zilu. Ali ne mogu reci da napade imam cesto. Mjesecima imam bolove u vratu i glavobolje od toga ali se tada aura ne pojavljuje. Hranim se dosta zdravo ali sam epizode imala i na ovoj prehrani.

  7. #57
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Jos bih rekla da sam prije puno manje sjedila nego sada a imala vise napadaja. Zadnjih par mjeseci sam prisiljena sjediti po nekoliko sati u komadu i citati i buljiti u ekran pa i po 8h i nisam imala napade. Svasta mi zna biti od toga ali nema aure.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Da...sizifov posao pokusat naći okidače. Jedino logično objašnjenje jesu hormoni i vremenske promijene. Ja isto prvo primjetim da mi se slova zamute i onda krene. Ma meni se prije trudnoće dešavalo jednom godisnje, ali sad u trudnoći vec par puta. Ne pogorsava se, hvala Bogu, ali nije ugodno.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Ja imam samo auru ali ne glavobolju i to sam prvi puta dobila u 8 mjesecu trudnoće..

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno Pozdrav

    Citiraj Tonkica_balonkica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage zene, nadam se da ce mi neko dati odgovor na moje pitanje. Trudna sam 6 mjeseci i imam ceste aure ali bez glavobolje. Doktori samo slijezu ramenima i imam osjecaj da niko za to cuo nije. Imala sam ih i prije trudnoće cca 2 godine ali nisu bile tako česte. Ima li koja iskustva s tim?
    .


    Pozdrav evo ja imam iskustva s tim ja sam dobila tu auru u 8 mjesecu trudnoće i evo prošlo je vec 8 mjeseci od poroda i dalje imam.. Ja nemam glavobolje ali mi smeta użasno svjetlo stalno vidim neke točkice bljeskove sitne preko dana.. A kad mi se pojavi ta aura bude mi otprilike 10 minuta.. Pregledala sam sve s očima u redu sad idem kod neurologa!!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Meni se zadnji put javila u 6. mjesecu trudnoće, sada sam u 8. mjesecu i nadam se da više ni neće. Inače su mi oči osjetljive na jako svijetlo, cijeli život sam kratkovidna pa su mi te mrljice i lagani bljeskovi pred očima normalna stvar.

    Jeste obavili taj pregled kod neurologa?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Tonkica_balonkica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se zadnji put javila u 6. mjesecu trudnoće, sada sam u 8. mjesecu i nadam se da više ni neće. Inače su mi oči osjetljive na jako svijetlo, cijeli život sam kratkovidna pa su mi te mrljice i lagani bljeskovi pred očima normalna stvar.

    Jeste obavili taj pregled kod neurologa?
    Bila sam na magnetskoj rezonanci mozga i obavila eeg i snimala vratne zile ma sve u redu a imam to i dalje.. Da poludim kad bi znala barem što je okidač.pa to izbjegavam :prvo sam mislila da je od anemije jer sam sam bila anemiju u trudnoći ali izgleda nije to..

    Citiraj Tonkica_balonkica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se zadnji put javila u 6. mjesecu trudnoće, sada sam u 8. mjesecu i nadam se da više ni neće. Inače su mi oči osjetljive na jako svijetlo, cijeli život sam kratkovidna pa su mi te mrljice i lagani bljeskovi pred očima normalna stvar.

    Jeste obavili taj pregled kod neurologa?
    Jesam obavila sam magnetsku rezonancu i eeg i snimala sam vratne zile sve je u redu.. Neznam gdje je uzrok,
    Posljednje uređivanje od spajalica : 09.05.2019. at 08:47

  13. #63
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    https://slideplayer.com/slide/13627054/

    Jedna moja prijateljica povremeno ima migrene i na linku Glabovolje, autorice Ivona Jocić i Dunja Penić, je našla sliku (ne nalazm je sada na gornjem linku) koja je pokazivala različite slike bljeskova uzrokovane migrenom, jedna izgleda baš kao žarna nit (ono, nit od žarulje), a čak niti ne ide s glavoboljom. Ona to nije povezivala s migrenama, osim što joj je jedna od oftalmologinja komentirala da je to možda nešto migrenozno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.05.2019. at 15:30

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Na slideu 7 je slika žarnih niti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.05.2019. at 15:34

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, imam identične simptome kao Vi! Da li Vam se migrene i dalje dešavaju i kako se borite sa njima?

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj afroditicajeca prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, imam identične simptome kao Vi! Da li Vam se migrene i dalje dešavaju i kako se borite sa njima?
    Ja sam negdje gore napisala da mi se stanje popravilo nakon završetka studija. Dogodi se još ponekad ako imam stresove i previše radim. Već godinama je to bez jake glavobolje, ali smetnje vida da - nisam jedina u obitelji. Ranije mi se češće događalo tijekom menstruacije.

    Kako se boriti s tim?
    Pomaže rutina - ako je ustajanje, obroci i spavanje otprilike u isto vrijeme.
    Treba piti velike količine vode i jesti laganu što zdraviju hranu, odnosno izbjegavati rafinirane šećere i masnoće.
    Treba voditi računa o odmoru, a u slučaju glavobolje/aure osigurati odmor u mraku.
    Osim toga, nakon prve trudnoće znatno mi se smanjila učestalost takvih situacija.

    Iz iskustva - meni pomaže ako se okanim ekrana barem u slobodno vrijeme, jer blještanje monitora/mobitela/televizora pogoršava situaciju.

    Sretno!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Slazem se s vama, rutina je bitna. Isto tako dovoljan unos vode, kvalitetna prehrana i lagana tjelovjezba.
    Cim zabrljam s tim i prepustim se ogromnom stres dode aura. Sva sreca ne javlja se bol. To svjetlucanje prode nakon cca pola sata i dalje normalno funkcioniram.

    Sretno u pronalasku okidača!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Na slideu 7 je slika žarnih niti.
    ovo se meni javlja zadnjih pola godine. Iza toga glavobolja.
    A par mjeseci prije toga su mi krenule i vrtoglavice. Ako vjezbam na podu, moram se jako sporo dizati i paziti na položaj. Isto tako u krevetu moram paziti kako položim glavu.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Pa i sama imam nizak tlak i isto prilikom tjelovjezbe moram paziti da naglo ne dizem glavu, ali nisam to nikada povezala sa migrenom.
    Ako vas muci vrtoglvica provjerite vratnu kraljeznicu.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •