Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Slomljena nožica-iskustva?

  1. #51
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Super za plastični gips!!! :D

    Baš sam htjela priupitati da li on dijeli tvoju sreću zbog tuširanja...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Malo kasnim , ali ću svejedno poskočiti za godnog čistog ivana i cuveni gips. :D :D

    Super što ćete biti na moru kad se skine gips, morska voda je odlična za vježbice rehabilitacije. Tražite da vam na Kantridi pokažu pokrete koje može raditi u moru.

  3. #53
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Eto, bolje ne može (osim - da ne slomi nogu ). A crveni gips nadam se da ide uz garderobu malom (z)godnom frajeru.
    Uživajte, kupajte se i rehabilirajte...

  4. #54
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Hvala drage moje
    Jedva čekamo rehabilitaciju, a crveni gips paše uz sve-čak je mama kupila i pripadajuće kupaće
    Jedino muku mučimo s ispucavanjem energije koje ima punooooooo previše, a nema je kamo usmjeriti, kombinirano s frustracijama-mama je iscipelarena, ištipana i išamarana prilikom uspavljivanja, popodnevnog i večernjeg
    Totalno offtopic-sad sam na finalu Wimbledona ugledala svoj avatar

  5. #55
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Svimbalo, jeste li se kupali u moru s gipsom?
    Ako jeste kako to izgleda? Što vam je liječnik na to rekao?

    Mi stavljamo gips u utorak i dr. je već otklonio mogućnost kupanja u moru s plastičnim gipsom.

  6. #56
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Najprije da ti kažem da mi je žao što i vi morate staviti gips. Drž'te se, nije tako strašno
    Mi smo se kupali u moru s gipsom, nama su baš naglasili da u tome i jest prednost plastičnog gipsa. Tako da sam malo zbunjena :?
    Ali mi smo jednako postupali kao i s kupanjem u kadi-nakon izlaska iz mora bih mu zamotala nožicu u ručnik i tapkala da upije vodu, a nakon toga bi se do kraja osušilo na suncu. Navečer bi jednostavno dulje držali ručnik, i to je to! Jedino što I nije baš bio očaran morem, valjda mu je bilo prehladno, tako da se okupao svega par puta, uglavnom je radije boravio u bazenu.
    Ponavljam, nitko nam nije rekao da ne smije, upravo suprotno. I kad smo skinuli gips, sve je bilo u redu, nožica je izgledala isto kao i prije, mene je bilo malo strah da je možda koža nastradala, za slučaj da se je voda (koja neminovno ipak bar malo uđe ispod) previše zadržavala, ali eto, sve je bilo OK.
    Tako da ja stvarno ne znam zašto su vama tako rekli. Pitaj opet. Koliko dugo ćete ga imati?

  7. #57
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    J. je u petak skinula gips. Bila joj je napukla kost u stopalu. Imala je 1 tjedan longetu i 2 gips.
    Ona sad šepa gore nego kad je hodala s napuknutom nogom. Kaže da ne može i ne zna dtugačije. Sva je iskrivljena. Kad pitam jel ju boli.. kaže ne zna ili možda kad stane da ju peta boli. Inam osjećaj da ima strah i da zato šepa. Ne znam jel to normalno nakon gipsa. Znam samo da sam ja jednom šepala 3 tjedna i dobro si zeznula nogu koja je atrofirala i trebalo je 2 mjeseca svakodnevnih vježbi da se sve vrati.

  8. #58
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Moj sin je imao prelom petne kosti, 6 sedmica u gipsu i nakon toga 2 sedmice fizikalne. Onih par dana izmedju skidanja gipsa i fizikalne nije se mogao oslanjati na nogu, bolilo ga je i koristio stake. Stake je odbacio poslije drugog dana fizikalne.

  9. #59
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nama nisu dalu ništa valjda zato što je bilo napuknuće i noga je 3 tjedna bila ukupno u longeti-gipsu. Rekli su nam doma vježbajte, ali ona svaki dan sve gore i gore hoda... trup joj je sad iskrivljen, sva je na koso.

  10. #60
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ne znam za djecu. Al mojoj prijateljici je prije dva tjedna napukla kost u noznom zglobu. Jucer je slikala (napuknuce proslo), skinuka gips, dobila mirovanje, i za neko vrijeme fizikalnu terapiju. Valjda bi onda i djeca trebala dobit terapiju. Otidjite doktorici. Jel se smije uopce vec oslanjat na tu nogu?

  11. #61
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ne znam sta da ti kazem, osim da su sve tri osobe koje ja poznajem, a koje su imale lom neke od kostiju stopala, znatno duze nosile gips. Doduse, to vjerovatno zavisi od toga koja je kost u pitanju. Dobra prijateljica je slomila petu metatarzalnu kost, samo napuknuce i nakon 3 sedmice i skidanja gipsa jos je imala jake bolove, te je nosila gips jos 2 sedmice. Svi su isli na fizikalnu nakon imobilizacije.

  12. #62
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    U Klaićevoj su joj skinuli gips, nisu ni rtg nspravili. Rekli su hodati normalno, ne skakati i trčati, mjesec dana poštede tjelesnog i doma vježbajte, ni šta ni kako.

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Otiđite kod svoje dr.i tražite fizikalnu,navodno djeca imaju prednost

  14. #64
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ja bih odvela dijete nasoj dr, trazila pregled i uputnicu za fizikalnu terapiju.

  15. #65
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Zvala sam sad svojeg privatnog fizioterapeuta koji me nekoliko puta spasio i on je u čudu da joj nisu dali terapiju. Prvo što kaže dijete ima strah stati na nogu, pa ju treba ohrabriti, drugo treba osvježiti stopalo i ne pustiti jer će naučiti ovaj krivi obrazac hoda. Kaže da to nije dugotrajna terapija ali da svakako treba. Ništa vodim je privatno.

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ali svakako pitaj i službenim putem

  17. #67
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni je ta fizikalna službenim putem uništila nogu, tako da nemam povjerenja. Tek kad sam došla kod ovog privatnog, koji mi je spasio nogu, sam vidjela kako fizikalna treba izgledati. To je nebo i zemlja. Je, košta, ali čovjek se posveti 60 minuta samo tebi i ti proliješ znoj na toj fizikalnoj, ali evo npr. ja sam nakon mjeseci mučenja nakon njegove 1 terapije otišla hodajući normalno.

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sretno

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ta fizikalna službenim putem uništila nogu, tako da nemam povjerenja. Tek kad sam došla kod ovog privatnog, koji mi je spasio nogu, sam vidjela kako fizikalna treba izgledati. To je nebo i zemlja. Je, košta, ali čovjek se posveti 60 minuta samo tebi i ti proliješ znoj na toj fizikalnoj, ali evo npr. ja sam nakon mjeseci mučenja nakon njegove 1 terapije otišla hodajući normalno.
    Ne znam za druga mjesta, ali za fizikalnu u Klaićevoj imam same riječi pohvale. Mogu slobodno reći da je njihova fizikalna spasila moje dijete gotovo sigurne operacije.
    Doduše, ne znam radi li još uvijek ista terapeutica kao i prije 13 godina...

  20. #70
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, ne znam za Klaićevu kakva je, međutim ortoped nije napisao preporuku za fizikalnu.
    Drugo, što pretpostavljam da bi te terapije bile ujutro, a ja si ne mogu sad opet priuštiti da me nema na poslu a i ne želim da ona još izostaje iz škole.

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    mitovski, apsolutno te podržavam, napravila bih isto kao i ti.

  22. #72
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moj mali je slomio palcanu falangu. longeta 1 tjedan, 3 tjedna gips. nako skidanja gipsa nije nekoliko dana od straha htio stati na nogu. sepao je skoro mjesec dana
    nikakve fizikalne ni nista nismo dobili samo savjet da doma vjezbamo s nogicom
    e da, gips stavljen u klaicevoj, nakon skidanja nije raden rtg.
    Posljednje uređivanje od magriz : 13.03.2018. at 17:39

  23. #73
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo danas obavili prvu terapiju kod privatnog fizioterapeuta.
    Dobro da smo došli. Jana je preuzela potpuno krivi obrazac hoda, počela je kriviti i kičmu i kuk i jako zavlačiti nogu. Mišić je dosta atrofirao i ono što ja nisam primjetila a sad itekako vidim, zglob na nozi je fino otečen. Odmah me pitao jel iskrenula nogu jer da su ligamenti dosta istegnuti.
    Nakon tetapije ju je postavio da hoda i opet je jako zavlačila nogu i onda joj je uspio objasniti i pokazati i ohrabriti (što ja nikako nisam uspjevala) da je počela normalno hodati.
    Uglavnom, ne žalim ni kune jer čovjek stvarno radi vrhunski posao i potpuno mu je predan.

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mitovski moze kontakt na pp ako ne daj Boze zatreba.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •