Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Spavanje i ostali problemi u vrtiću

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno Spavanje i ostali problemi u vrtiću

    Cure moje, jako sam razočarana...
    ja znam da je moj malac aktivan ( neću reći hiper jer nema tu dijagnozu), da ne želi spavati , da zna udriti drugo dijete...ali prvo mi teta ni ne govori nego kao da odem popričati s psihologom jer maleni se prebacuje iz 6-satnog u 10-satni program. Ja došla u psihologinej kad tamo svega i svašta, da je nerazvijen, da nije koncetriran, da jede ko da je iz pećine ( a tamo jedu samo fetu kruha s nečim) da nema higijenske navike ( dva puta se pokakio u vrtiću ali ja sam odmah došla i odvela ga na promjenu doma) da je preživ....ma mislim doma jede ok, pobjegegne mu u gaće, već sam imala topic o tome, ali prošli smo rastavu, 10 dana bolnice, astmu...bla,bla i na kraju nema godina da se naučio kakati u gaće....
    Sad je u dežurstvu i opet problemi, ne spava, previše trče....odmah zvali psihologinju, da ga moram uzimati u 13 sati...ma kao da je meni gušt slati ga u taj vrtić, nego NEMAM IZBORA! A tete su na dežurstvu , mjenjaju se, neda im se...ma ne znam ali što ako neće spavati od 12-14? Ne mogu vjerovati da dijete koje ne može spavati automatski ije podobno za vrtić! Ma ne znam, svašta sam tu napisala....ali baš je to sve skupa bezveze. Znam da tetama nije lako s toliko djece u grupi, ali ne znma što da radim!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Čuj, nemam nešto pametno za preporučiti, osim da mislim da će takvo stanje potrajati dok god su dežurstva u pitanju, jer, niti on ne stigne upoznati sve tete kad se stalno rotiraju, niti one uspiju upoznati njega, pa ga karakteriziraju ovakvog, onakvog.

    To što ne spava - pa ne možeš ga na silu uspavati ako se djetetu ne spava. Valjda ima još nespavača u vrtiću, nek' se tete onda pozabave s njim ako ne spava, stave u krilo, čitaju priče, zato su tu, zar ne? Ja bi tako nastupila, iako, ponavljam, ne vjerujem da ćeš sada u dežurstvu to uspjeti izvesti, tako mi se čini.

    Koliko ti je star maleni?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno

    4 ipol godine...al dignut ću ga iz dežurstva, makar ne mislim da će u devetom m. biti puno bolje!

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Noa prvotno napisa
    4 ipol godine...al dignut ću ga iz dežurstva, makar ne mislim da će u devetom m. biti puno bolje!
    Pa moja cura ne spava popodne već skoro 2 g (od nekih 2i pol).

    Kada sam to rekla psihologici kod potpisa ugovora, nije bas bila sretna, rekla je da sve djeca iz njene buduce grupe jos spavaju. ja rekla: sigurna sam da ce tete prilagoditi potrebama djeteta.

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Deaedi, ni A. nije spavala od 2.5 g., ali kad je počela ići u vrtić s 3.5 ustajala se oko 6.30 (inače oko 8-8.30) i nije bilo šanse da ne spava u 13h, nakon cjelojutarnjeg skakanja.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ako ikako možeš, povuci ga iz dežurstva, sad mi se stanje u vrtićima čini kaotično s tim silnim promjenama, a klinci to naravno doživljavaju još i više.

    A ujesen? Ma bit će bolje. Razgovaraj puno s tetama, možda i ostalim stručnim osobljem. I djetetu pričaj unaprijed o vrtiću, da ga pripremiš. Držim fige . Prilagode se oni.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    ne znam ja ne mogu vjerovat kad čujem takve priče.
    naš vrtić je jako mali samo dvije grupe i nemaju uvjeta za nespavače, ali ipak ima djece koja ne spavaju i onda se igraju u hodniku, ili budu u sobi s tetom ili samo legnu i odmaraju se, bez spavanja.
    meni se isto mali prije tri tjedna prebacio iz poludnevnog u cjelodnevni i sad smo gotovi do jeseni, ali nitk nije radio probleme, čak su mu dopsutili da se ne mora skidat u piđamu prvo vrijeme, nego kao samo lezi i odmori ,ne moraš spavat, pa ako zaspi, zaspi.....inače doma ne spava, možda jednom u 2 mjeseca, ali u vrtiću im zaspi, iako je bilo dana kad i ne.
    također je imao fazu kakanja u gaće i sad smo je konačččnoooo riješili :D na duže nadam se, i nitko me nije slao psihologu


    meni to zvuči ludo, hvala bogu nisam to doživjela, a pošto mi je ti budući poziv sigurna sam da se neću tak ni ponašat

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •