Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: usb internet, koji uzeti?

  1. #1
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno usb internet, koji uzeti?

    sljedecih 10 dana mi treba neki usb modem i ne znam koji mi je operater najpovoljniji, tj sto uopce izabrati, jer pojma nemam o tom

    koristila bi ga jednokratno pa ne dolaze u obzir nikakve pretplate

    imate prijedlog?

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ja sam baš uzela vip ali isto nemam pojma o tome koji je operater najpovoljniji. Mislim da je to još uvijek prilično skup sport.

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa ak ti je jednokratno, možda ti može netko posuditi? cijene bez pretplate su visoke, a ako uzimaš pretplatu - to je opet obaveza....

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam uzela ono vip, kao pretplata bez pretplate
    stick je 91 k na trajni nalog
    kao nema pretplate, ali se plaća svaki mj 10 kuna za korištenje sticka, 2 godine
    MB je 20 lipa
    ja sam to na horuk, nisam imala volje puno tražiti, otišla sam na more, tamo nije bilo ništa za kupiti, a MM se nije dalo tražiti po Zg, otišao u vip i kupio

    znam da si rekla da nećeš pretplatu, ali ovo nije klasična pretpalata
    nadam se da ćeš ti nać nešto povoljnije

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    hvala
    jel uvjet za to neki postojeci tlf broj? sto je potrebno odnijeti u vip centar za dogovorit uslugu?

    nisam nikako mislila uzimat pretplatu ali to mi se cini puno povoljnije nego ovih simpinih 100 kn 100 mega

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    MM samo otišao
    ne moraš otvoriti trajni nalog, onda ti je stick 191 kunu
    on je uzeo na trajni nalog pa je dao broj tekućeg
    i to je to, dobar tek

    meni je trebalo 2 dana da skužim što trebam, a što ne otvarati
    kako imam adsl nisam razmišljala koliko je mb npr 1 slika
    tako da sam koristila uglavnom za mail i forum

    imaš mogućnost otvoriti mali prozor gdje cijelo vrijeme vidiš koliko si potrošio
    recimo za mail i forum,, malo surfanja, ali uglavnom stranica bez puno slika, bi mi za 1h otišlo 5-10 mb, ovisno o stranicama
    za fotke jako puno guta

    e da, i jedan dan sam se samo spojila, otišla na forum, kad je počelo vrtiti, za 3 min 5 mb
    ja sam se isključila, za par sati spojila samo na početnu stranu googlea, opet, vrti kao aparat u casinu

    zvala sam u vip centar i najprije me 1 mulac ubjeđivao da to ovisi o stranici
    ja kažem da sam na forumu
    on mene ubjeđuje da to ovisi koliko je ljudi trenutačno na forumu
    ja mu kažem da ne skidam filmove i glazbu da samo čitam forum
    ali on i dalje po svom
    onda sam 2x dobila jednog pametnijeg, valjda, koji mi je rekao da postoje programi, uglavnom antivirusni, koji se sami pokrenu i skidaju zakrpe i nadogradnje i što sve ne, i da je to vjerovatno bilo to
    to se više nije ponavljalo, ja paranoična kakva jesam rekla bi da je to bio pokušaj krađe mb, ali možda je bilo skidanje nadogradnja

    e sad ako si pročitala cijeli roman, samo ti hoću reć da si imaš stalno taj mini prozor da vidiš ako ti počne tako vrtiti, da nisam skužila, u 1 h bi mi otišlo 150-200 mb

  7. #7
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    evo ti ja upravo drndam sa vipovim usb stickom koji j koštao 191 kn,a račun nadoplaćujem vipovim bonovima (onim istim k'o i za prepaid mobitele).
    isto mi nije neka jeftinjava, u 2 dana sam sprčkala 35 kn na postanje na ovom i još jednom forumu...al obzirom je i meni privremeno na tak kratko mi se isplati... :/

    e,da...malo mi je veza spora ponekad...iritantno...a opet nekad radi ko vurica

  8. #8
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    mi smo prije 2-3 tjedna morali osigurati nekakav internet na moru (jer mm ima takav posao) pa smo od frenda povoljno kupili simpin stick sa 100 kn na racunu.

    inace njima je cijena 1 mb= 1 kn!i to mi je nevjerovatno!

    uglavnom, spojili smo se prvi puta i skinuli neki antivirus te na to potrosili 17 mb!

    dosli na more, kasssno navecer i idemo isprobati radi li to.Uglavnom da skratim-u roku nekakvih 5-6 minuta potrosili ostatak od 100 kn!

    poludila sam.ispalo je da mi treba dnevno 500 kn da bi mm mogao raditi.
    Kasnije se uspostavilo da se stalno nesto updatalo jerbo taj komp nije duuugo koristen.

    Spasila nas je akcija koju t mobil trenutno ima a to je da platis 20 kn i 24 sata imas 100 mb prometa.
    Što onda ispada 1mb = 0,2 kn, što je normalno bolje nego 1 kn!

    Čitavo vrijeme on line smo imali otvoren taj prozorcic i pratili potrošnju!
    stvarno sam šokirana kolike su cijene !Nekako mi se u danasnje doba to cini too much!

    pa doma imam flate za mislim 170-180 kn ( nisam 100% sigurna)
    a to tio preko mobilnog neta osigurava cca par sati surfanja tj. 170 mb!

  9. #9
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi doma imamo Vodafone - uzeli smo najveću pretplatu (150kn), no nikad ne iskoristimo sav promet. U principu smo zadovoljni, jedino što kod nas u Dugavama nema signala (npr. moram raditi u spavaćoj sobi).

    Možeš uzeti i USB na bonove - takav imam službeni kad sam van Zgb. USB je 200kn, a onda kartice kupuješ (slično kao mob na bonove). Jedino što je 5x skuplji nego kad uzmeš pretplatu (zaista, ne pretjerujem) :/

  10. #10
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a je, točno 5x
    jer na bonove je 1 mb - 1 kn, a na pretplatu je 1 mb - 0.20 k

  11. #11
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Ja sam trenutno na moru i surfam preko vip-ovog usb sticka. Zgodno je što možeš kupiti "opcije" pa smo mi za 200kn ukucanih kn "kupili" 500Mb što nije tako nepovoljno.

  12. #12
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    I ja imam vip. ok je, signala imam u zg, ostale lokacije nisam probala ...ali sad ima i povoljniji: tele2 . za 65 kn (možeš i na bonove) imaš 1gb.

  13. #13
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    ivarice, klinac ti već ide u školu, zar ne? Rsapitaj se za ovo: http://www.carnet.hr/ucenici/pristup_internetu

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    u BUG-u imaja kupon od 600 mb za VIP, dakle ko kupi moze u Vip-u uzeti karticu s 600 mb za 0 kn. nadam se da sam dobro sve skuzila. pa eto ko ima ili cita moze jeftinije surfati bar dio ljeta

  15. #15
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa
    I ja imam vip. ok je, signala imam u zg, ostale lokacije nisam probala ...ali sad ima i povoljniji: tele2 . za 65 kn (možeš i na bonove) imaš 1gb.
    Jedino lulu-mama spominje Tele2, a i meni se to čini najbolja varijanta. Ima li netko iskustva? Jedino mislim da je 65 kn 500mb, a ne 1gb.

  16. #16
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    evo me opet...nisam zadsovoljna nimalo...u centru grada zagreba jedva da imam signala..što toliko usporava otvqaranje stranica da ja doslovno čitam novine dok mi ne otvori...postanjem na dva foruma, bez surfanja uokolo u deset dana izjelo mi 250 kn...kupila i opciju...zablokirala download da mi ne ždere mb..sve us vemu ,ocjena: -1

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Kupon iz Buga je za sim karticu koja sadržava 600mb besplatnog prometa tako da vam daju svaki mjesec 200mb (kroz tri mjeseca). Ako potrošite u manje od mjesec dana tih 200mb, nadoplatite bonom do idućeg mjeseca.

    S obzirom da je kupon samo za karticu, bit će vam potreban još i onaj USB stick u kojeg se stavi kartica. On košta 179Kn (isto sadrži neke besplatne MB uključene u cijenu), i u Bugu imate i kupon za 50kn popusta.

    Koliko sam shvatio, za Tele2 na bonove je potrebno u startu odvaliti 350kn (stick i kartica, uključeni neki Mb koji se ne mogu SVI odmah trošiti nego kroz par mjeseci)...

    Uglavnom, za na plaži ok ako ima signala. Ja kad surfam preko kartice za mobilni internet, u Internet Exploreru si isključim prikaz fotki, dakle skidam samo tekst pa se troši drastično manje prometa.

  18. #18
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    ivarice, klinac ti već ide u školu, zar ne? Rsapitaj se za ovo: http://www.carnet.hr/ucenici/pristup_internetu
    da, svi učenici, studenti, akademski djelatnici imaju mogućnost tih povoljnih opcija carneta u suradnji s firmama.
    Ako možete uzeti aai identitet (koji je potreban za aktiviranje tih opcija) definitivno se isplati!

  19. #19
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    evo me opet...nisam zadsovoljna nimalo...u centru grada zagreba jedva da imam signala..što toliko usporava otvqaranje stranica da ja doslovno čitam novine dok mi ne otvori...postanjem na dva foruma, bez surfanja uokolo u deset dana izjelo mi 250 kn...kupila i opciju...zablokirala download da mi ne ždere mb..sve us vemu ,ocjena: -1
    To govoriš za Tele2?

  20. #20
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    podizem temu

    ima li tko iskustva, po mogucnosti pozitivna , s mobilnim internetom u zadnje vrijeme?

    nakon brzinske on-line i ducanske pretrage, ispada da svi operateri nude flat opciju za +/- 160 kuna mjesecno, uz ugovor na dvije godine.
    jednokratno kupovanje prakticki vise ne postoji, a da se isplati i da radi o nekoj vecoj kolicini GB

    jel to istina?

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja još uvijek koristim vip, na moru, jer ne želim plaćati pretplatu. No, što reći, to je toliko skupo da smo se dečko na help desku i ja ljetos zajedno smijali kad mi je čitao cijene tih njihovih opcija.

    Još je najpovoljnije plaćati svaki dan 10 kuna za nekakvu dnevnu tarifu.

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni je pucao njihov signal dok nisam uzela veći paket. A i onda je nastavio povremeno pucati. Ludjela sam. Objasnili su mi da se signali sijeku kod mene pa dolazi do zastoja.
    Nadam se da neću morat opet net na stick, ali još čuvam stick za ak bude trebalo.

    Pa Emily mora bit opcija i bez pretplate.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.10.2017. at 14:29

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    147

    Početno

    Za privremeno koristenje uzimala sam bonbon. Vidim da je sad 55 kn 6GB. Mjesecna opcija. Broj bi kupila na kiosku 20kn, dobije se odmah 20 kn. Nadoplatim bon i akriviram opciju. Moze se koristiti simpin usb za njihovu karticu.

  25. #25
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je pucao njihov signal dok nisam uzela veći paket. A i onda je nastavio povremeno pucati. Ludjela sam. ...
    Kakve veze ima paket s kvalitetom signala?
    Jedino moze imati utjecaj da si uz novi paket uzela novi stick koji ima bolji prijem ili je visi standard (npr 4G vs 3G)

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    podizem temu

    ima li tko iskustva, po mogucnosti pozitivna , s mobilnim internetom u zadnje vrijeme?

    nakon brzinske on-line i ducanske pretrage, ispada da svi operateri nude flat opciju za +/- 160 kuna mjesecno, uz ugovor na dvije godine.
    jednokratno kupovanje prakticki vise ne postoji, a da se isplati i da radi o nekoj vecoj kolicini GB

    jel to istina?
    Ako mislis redovito trositi velike kolicine GB onda ti se samo pretplata isplati. Kad pogledas da fiksni internet kosta isto skoro toliko a sporiji je (npr linkanih Bnetovih 120 vs 300 Mbit/sec) onda ta cijena ne cudi. S druge strane kad si na optici ili kablu veza je puno stabilnija pa ako mogu birati uvijek radije imam fiksni prikljucak (osim preko neke lose tel. linije)

  27. #27
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    nema fiksne linije, niti mogucnosti uvodjenja
    potrebno je veca kolicina GB, mozda ne svaki dan, ali povremeno da

    varijanta sa ugovorom na 24 mjeseca definitivno otpada, totalno nam je preskupo, i neisplativo (jedan dio vremena nece uopce biti potreban mobilni internet).

    tele2 npr uopce nema usb varijantu, samo taj svoj "pokucni", gdje ruter kosta 800 kuna (redovna cijena), a dobijes ga skoro badava uz ugovor na 2 godine.

    jucer sam bila u vip.u, imaju 100gb za 189 kn/mj
    (ucenici i studenti uz carnet 169 kn/mj)
    usb stick kosta 129 kuna, ostaje u vlasnistvu
    mozes raskinuti kad zelis
    Posljednje uređivanje od emily : 16.10.2017. at 09:51

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Zavisi na što će se trošiti GB ..
    Netko upali jedan film, klinci se kopčaju na youtube i to ti vrlo brzo ode, pa onda na pola mjeseca moraš skuplje nadoplaćivati ...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    H1 i Optima (koja je nedavno preuzela H1) ti imaju opciju bez ugovorne obveze. Cijena je 150kn/mjesečno za flat.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •