Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Što se smije jesti?

  1. #1
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno Što se smije jesti?

    Možda je netko već ovo pitao pa se stoga ispričavam ako ponavljam temu.

    Zanima me što kao dojilja smijem jesti da bih izbjegla grčeve kod svoje curice. Čitala sam u knjizi koju skupinu "hrane" smijem a koju ne no zanimaju me vaša iskustva.
    U bolnici su mi rekli da "naranče ni za boga miloga!!! Imat će takve grčeve a joj cijeli odjel neće moći pomoći!!"
    Što ste vi jele?

    Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    U principu dojilja smije sve jesti. Ne postoji neka hrana ili skupina namirnica koja je zabranjena. Naprosto zato sto je svako dijete razlicito, a obicno hrana bilo koje vrste, pojedena u umjerenoj kolicini ne izaziva nikakve probleme. Istina je da neka djeca reagiraju na pojedine namirnice. Ali, kako znamo da je svako dijete razlicito, bojim se da ces u ovom slucaju, kao i svi ostali, morati ici metodom testiranja i eventualne eliminacije tek ako primijetis da djetetu nesto stvarno smeta. Bezveze bi bilo recimo izbaciti narance iz prehrane, pogotovo ako ih volis a one recimo tvom djetetu mozda uopce nebi predstavljale problem. Ili bilo sta drugo.
    Neka djeca reagiraju recimo na majcino pijenje kravljeg mlijeka, odnosno na laktozu kravljeg mlijeka, ali to je nesto cega se ljudi zadnjeg sjete. Neka djeca reagiraju probavnim smetnjama na preparate koji se koriste protiv gljivica itd.
    Sve u svemu, kvalitetno se hrani, pij dovoljno tekucine, dovoljno se odmaraj, izbjegavaj duhan i alkohol i ne opterecuj se time koja hrana je pozeljna, a koja ne.
    A sto se tice lista pozeljne i zabranjene hrane, bojim se da to polako pocinje pripadati proslosti :wink:

  3. #3
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    U principu dojilja smije jesti SVE :D

    Izbjegavanje odredjenih namirnica u jednoj kulturi jer se smatra da recimo ta namirnica smanjuje kolicinu mlijeka ili smeta bebi se npr. toplo preporuca u drugoj kulturi jer je vrlo dobro za dojilju i bebu. Tako da ti je to vrlo relativno od kulture do kulture.

    Toplo ti preporucam da jedes sve, a kad primjetis da bebi nesto ne pase da onda to probas izbaciti iz svoje prehrane pa vidis na bebi jel to bilo to. Jedina namirnica za koju znam da su mame konzumirale a najcesce je uzrokovala grceve kod bebe je bilo kravlje mlijeko i mlijecni proizvodi. I obicno ako bi prestale konzumirati mlijeko, grcevi bi prestali.

    A sto se naranci tice, koliko je meni poznato, slobodno ih mozes jesti, ali nemoj sad bas kilu dnevno :D (jer hrana utjece na okus mlijeka, tako da se bebi nece mozda svidjeti ako ti pojedes kilu naranci pa joj mlijeko promjeni okus, a mozda ce joj se bas svidjeti :wink: ).


    Moje iskustvo je bilo tako da sam jela apsolutno sve, i na moju srecu bebence se nije bunilo na bas nista :D

    Slobodno jedi raznoliko.

    Sretno! :D

  4. #4
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Zorana

    Tek kad sam stavila svoj post sam vidjela sto si ti napisala... kao da smo se dogovorile oko prve recenice

    Great minds think alike :wink:

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    :wink:

  6. #6
    vugy

    Početno

    Ja sam jela i naranče i mandarine i nije joj ništa smetalo. Ali zato kad sam jela jetricu imala je grčeve. Sada već dugo nisam probala da vidim da li joj još smeta, ali ni ja baš ne volim jetricu pa mi se i ne žuri.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •