Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 81

Tema: Boja lavande - za spavaću sobu

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Boja lavande - za spavaću sobu

    Dakle farbali bi spavaću sobu, stavila bi boju lavande. Pretpostavljam da ide uz namještaj boje svijetlog javora, ili ima nešto ugodnije za spavaću?
    Kako izmiksati lavandu? Crveni + plavi pigment?, ili treba još nešto dodati?

  2. #2
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno Re: Boja lavande - za spavaću sobu

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Kako izmiksati lavandu? Crveni + plavi pigment?, ili treba još nešto dodati?
    A što ne kupiš već smiksanu nijansu? Nije puno skuplje, a uvijek lako nabaviš istu boju ako treba nešto popraviti, i sigurna si da će ti se sviđati i nakon sušenja

    Inače, meni je to super boja, a kao izbor br. dva išla bih na pistacija ili neku crispy proljetno zelenu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Da, crvena + plava, ali pazi na omjere, miješaj postupno, i imaj na umu da će boja posvijetliti na zidu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    A i to što kaže Argenta, bolje kupiti gotovu nijansu.

  5. #5
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    kupi gotovu nijansu, po mogućnosti neku "zdraviju" poput Dulux od koje se nećeš otrovati ako odmah u sobi spavaš

  6. #6
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno Re: Boja lavande - za spavaću sobu

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Dakle farbali bi spavaću sobu, stavila bi boju lavande.
    Kako izmiksati lavandu? Crveni + plavi pigment?, ili treba još nešto dodati?
    + malo crnog pigmenta
    mi ju imamo u spavaćoj
    svjetliju i tamniju nijansu

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Anemona, nemoj si sama miješati, ne isplati se

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Samo se psihički pripremi kad ti pokažu paletu boja da će sigurno biti bar 3 lavande, ako ne i više. Ja sam jednom birala boju za sobu, i nakon pola sata izabrala bijelu. Jednostavno se nisam mogla odlučiti. Sretno

  9. #9
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa
    Samo se psihički pripremi kad ti pokažu paletu boja da će sigurno biti bar 3 lavande, ako ne i više. Ja sam jednom birala boju za sobu, i nakon pola sata izabrala bijelu. Jednostavno se nisam mogla odlučiti. Sretno

    ovo bi bilo tocno u mom stilu!!

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Hvala za savjete, radi se o tome, da u našem malom gradu nema gotove miješane boje, a u Zgb. ne stignem do dana kad trebamo farbati.
    Do sad smo uvijek sami miješali i bili jako zadovoljni, pa sam se i sad mislila upustiti u projekt.
    Ali zanima me ovo:
    kupi gotovu nijansu, po mogućnosti neku "zdraviju" poput Dulux od koje se nećeš otrovati ako odmah u sobi spavaš
    Naravno, u sobi odmah spavam, kakve su to "zdravije" varijante, nisam nikad čula, a čini mi se važna informacija?

  11. #11
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Mislim da Jupol ima gotovo smiksano, a i s obzirom da spavaću nečeš ličiti barem sljedećih 5 godina, onda ti se isplati dati malo više, pa kupiti npr. Dulux, koji možeš i prati.

    A ima Violet boja, i zove se Jupol Junior, jako jednostavno se nanosi.

    http://www.jub.si/hr/proizvodi/unuta...3013/?cat=3191

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    Citiraj Cathy prvotno napisa
    Samo se psihički pripremi kad ti pokažu paletu boja da će sigurno biti bar 3 lavande, ako ne i više. Ja sam jednom birala boju za sobu, i nakon pola sata izabrala bijelu. Jednostavno se nisam mogla odlučiti. Sretno

    ovo bi bilo tocno u mom stilu!!
    i u mom 8)

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    koji eufemizam!
    duluxova ton karta ima barem 60 nijansi "lavande" (tu ne brojim ljubičaste)
    pa tko voli nek izvoli!

  14. #14
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja imam lavanda sobu (2 zida), duluxovu..



    čemu mješanje boja doma, ne kužim??

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    isto kao što neki naručuju dostavu iz restorana, a neki kuhaju doma.
    zašto se čudiš?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    miješanje boja mi je fora....dobro nisam sad pretjerivala, ali sam u čisto bijelu stavljala malčice drugih tek da promijeni odsjaj i onda davila ljude jel vide razliku

    ovak su me gledali :shock:

    meni je fora

    stručnjak bi se za glavu uhvatio

  17. #17
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    isto kao što neki naručuju dostavu iz restorana, a neki kuhaju doma.
    zašto se čudiš?
    nije mi to uporedivo. al okej.
    mislim, naravno da ti znaš boljene sumnjam..., al boja koju dobiješ u kanti i kako izgleda kad se stavi na zid veze nema s onim kakva bude kad se osuši :/
    ja sam mislila kako je to okej u kontekstu "zanimljivo mi je miješati boje, pa to radim"-kao što je zanimljivo i šiti odjeću il nešto tako-kreativan rad, al nije nužnost, a o tome je ovdje bila riječ.

    btw
    Ja znam što dobijem kad kupim dulux.Boju ko na karti. Bome nemam pojma što dobijem kad naručim hranu u restoranu. Zato i kuham doma.

    I zbog para, jel.

    maria, to radim i ja, ja se bojim miješati BOJU S BOJOM jer mi se ne testira po zidovi

  18. #18
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pišem s djetetom na cici. Sorry.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    boja s bojom mi je sf.... to ne radim

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa napisala je kako kod nje nema dućana s gotovim bojama, meni se to čini kao sasvim opravdan razlog.
    a drugo, Anemona mi izgleda kao netko tko voli sam promućkati, pa makar i ne bilo baš onako kakoje zamislila.

  21. #21
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja iskreno i od srca NE PREPORUCAM da mijesate boje sami - ja sam to radila i ne bi vise NIKAD
    uvijek ispadne SKUPLJE nego da ste je kupili gotovo i skor NIKAD nije to ona boja koju ste zamislili

    a s lavandom i dodavanjem crne postoje problemcici koji su se desili mojoj frendici - nisu dobro izmjesali crnu i sad im cijela soba izgleda kao da ima onaj "pikec" od vlage
    uzas jedan

  22. #22
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    :/

    najlakše je kuditi druge, jel'da....
    žena je tražila savjet kako dobiti boju lavande
    a ne komentare jel to nekom bezveze ili nije....

    samo da nadodam
    uvijek miješam boje i nijanse sama
    i uvijek dobijem boju i nijansu koju sam zaželjela jer možda mi se u dućanu na testeru boja čini savršenom
    a kad dođem doma vidim da na zidu to nije to...
    tako da ja uvijek miješam boju sama - rukama (al će sad biti iščuđavanja ) - i zato nikad nije imala nikakve fleke ni točkice
    (a isprobala sam sve nijanse- maslinasta, lavanda, boja čokolade, boja šampanjca, naranđasta.....)
    mislim da je potrebno samo malo volje i truda i dobije se bilo koja nijansa
    i NE nije me izašlo skuplje nego već izmješana boja

    zato anemona želim ti puno sreće i savršenu boju na koju god se soluciju odlučila

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    evo još jedne koja je miješala boje, zapravo mm je miješao, a ja dodavala pigment 8)

    prvi put kada smo to radili, zamislila sam si narančastu no nije završilo dobro, sva sreća pa smo u susjedstvu našli novu kantu bijele boje 8)

  24. #24
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Moja spavaća je u boji lavande (Dulux). Namještaj je svijetli (Ikea, boja breze), krevet je crni željezni. Uživam u toj boji, soba je svijetla i topla.

    Ljubičasta će mi biti i u spavaćoj sobi na moru (samo zid iznad kreveta), ali je tamo namještaj bijeli (noćni ormarići i krevet) pa će ljubičasta biti malo tamnija, boja patlidžana, šljive. A noćne lampe su mi žarko crvene.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    možda je zgodno nadodati kod Duluxovih boja da se mogu nanositi u svim mogućim smjerovima,a da se to poslije ne vidi (a i brzo se osuše i ne smrde)
    amater kao što sam ja je opiturala bez problema (iako poprilično skupo: posebni valjci,posebna boja za plafon teksture kao jogurt da ne kapa),tri sobe :pistačo zelena,roskasta i narandžasta i to izgleda zaista kao da su pravi pituri napravili

    ne plaća mi Dulux nikakvo sponzorstvo,iako bi mogao koliko ga hvalim

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    pa napisala je kako kod nje nema dućana s gotovim bojama, meni se to čini kao sasvim opravdan razlog.
    a drugo, Anemona mi izgleda kao netko tko voli sam promućkati, pa makar i ne bilo baš onako kakoje zamislila.
    Mislim da poboldani dio sve razjašnjava, a podcrtani isto tako. A što se tiče loše izmiješanih boja, ako nekog zanima: ne miješaš s rukom, lijepo uzmeš električnu bušilicu i za njih postoji onaj nastavak za miješanje boja i fiiiijjjjuuuuu, kao da radiš mikserom, ništa lakše. Inače nisam tip koji pati na nijansu, ja uvijek imam odokativnu zamisao i dok umjesto crvene nije ispala zelena, nego možda malčice svijetlija nijansa, ja sam zadovoljna.
    Inače još jednom hvala na savjetima, možda uspijem u Zgb. kupiti boju na vrijeme, jer mi krevet dolazi ipak dan ili dva kasnije nego što je trebao.

  27. #27
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Inače što se tiče malanja u svim smjerovima. Mi kad malamo radimo slijedeće prvo dobro "razvučeš" okomito (gore dolje nekoliko puta), a onda odmah preko toga lijevo desno nekoliko puta. Nikakvi prijelazi se ne vide i jedan sloj je dovoljan.

  28. #28
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    i mi smo prije 2 godine sami mješali al uzeli litru bijele boje i brojali kapljice, zapisivali koliko smo koje stavili pa pomnožili i ispalo super...i mješamo bušilicom sa nastavkom za mješanje boja...
    na zidu koji ćemo bojat malo pofarbali i čekali da se posuši da vidimo jel to ono što smo htjeli

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Baumax ti ima mješanje boja u sklopu dučana. Izbor nijansi je ogroman. Neznam od kud si točno, ali VŽ ti valjda nije daleko.
    U Baumax-u, Pevcu i dučanima s bojama ima gotovih pigmenata u raznim nijansama. MM kupovao neku od 30-tak kuna po bočici i stvarno su super.

  30. #30
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja uvijek sama miješam boje i uživam u tome. I prođem jeftinije i to puno jeftinije nego da uzmem gotovu boju. Ali eto, ni ja nisam neka picajzla pa neću plakati ako mi ispadne nijansu svijetlija ili tamnija od onog što sam zamislila.

    Za lavandu ti treba crvena i plava, ako želiš malo tamniju dodaj malo crne. Vidjet ćeš samo kako budeš miješala ali pazi jer znaš da će na zidu biti puno svijetlija nego u kanti

  31. #31
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    mi smo friško bojali spavaću sobu i ja zamislila zidove u nježno zelenoj boji, a plafon i lukovi prozora naranćasto. niti su zidovi zeleni niti je plafon narančast.
    mm je miješao boju, a ja dodavala pigment pa se malo zanila u dodavanje. rezultat: zidovi ni plavi ni zeleni, nešto čudno. plafon nekako bljedunjavo narančast. ali ukupan dojam je ok.

    ako nisi osoba kojoj mora bit ono šta je zamislila miješaj sama. i uživaj.

  32. #32
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Ja uvijek sama miješam boje i uživam u tome. I prođem jeftinije i to puno jeftinije nego da uzmem gotovu boju. Ali eto, ni ja nisam neka picajzla pa neću plakati ako mi ispadne nijansu svijetlija ili tamnija od onog što sam zamislila.

    Za lavandu ti treba crvena i plava, ako želiš malo tamniju dodaj malo crne. Vidjet ćeš samo kako budeš miješala ali pazi jer znaš da će na zidu biti puno svijetlija nego u kanti
    Ovo podebljano je dosta važna stavka, nakon što je jučer MM slučajno stigao do dućana s miješanim bojama i Dulux za našu spavaću s malo kvadrata bi bio oko 300 kn, znači još trebamo i bijelu za plafon. Inače ako sama miješam košta minimalno duplo manje.
    Ovaj put ćemo napraviti iznimku zato jer je spavaća soba, pa kao zbog bržeg sušenja, a i paleta boja je stvarno lijepa.
    Naravno MM se nije mogao sam odlučiti pa je dobio paletu od 30 nijansi, a meni kao što sam i rekla nije bitno da je u nijansu točno i eto ti problema.

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako već niste kupili, ja ti preporučam

    03RB 42/220 list RB40
    ili za nijansu tamniji
    05RB 34/258 isti list, boje su odmah jedna do druge
    (ja bih uvijek ovu malo tamniju, ali ne znam koliko se bojite boja)

  34. #34
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ako već niste kupili, ja ti preporučam

    03RB 42/220 list RB40
    ili za nijansu tamniji
    05RB 34/258 isti list, boje su odmah jedna do druge
    (ja bih uvijek ovu malo tamniju, ali ne znam koliko se bojite boja)
    Koje su to boje? Naše su imale oznaku Violet bla bla 4 i Violet bla bla 3, one koje su bile u igri. Dulux boje.

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to su Violet Verona, pa neki broj.
    osobno mi se ne sviđaju jer su preružičaste, previše previše crvenog pigmenta i uopće nisu slične lavandi
    puno bliže tvojoj anemoni iz avatara, samo svjetlije

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

  38. #38
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Mislim da je moja ljubičasta Lilac springs (tako nešto).

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    http://www.dulux.co.uk/servlet/Colou...lilac_spring_3

    meni je i to precrveno
    ja sam dosadna
    odoh

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    I meni je puno ljepša amethyst od verone.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    nisam sve čitala, samo da dodam - boja lavande - prekrasno - umirujuća boja koja odlićno paše u spavaću sobu i ja namjeravam staviti sličnu boju.
    Mi imamo cijelu kuću okrećeu sa Duluxovim farbama (osim plafona, neka obična bijela boja). Jest skupa, ali meni se isplati jer kao prvo imam boju kakvu hoću i kao drugo mogu krpicom obrisati prljavštinu.

  42. #42
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Dulux je kupljen, nemam pojma koja nijansa na kraju, ali danas stiže doma. :D
    Ima tko kakav prijedlog za dnevni boravak. Namještaj je isto svijetli javor, kutna garnitura je čudna boja, ovisi kakvo je svjetlo, nešto između bordo crvene, tamno smeđe i crne.
    Ja bih kombinaciju dvije boje. Nešto kao čokolada i nešto svjetlije.
    Što paše u dnevni boravak???

  43. #43
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    što se tiče miješanja boja, mislim da je najteže postići ljubičaste nijanse, iz mog iskustva. Nešto sam farbala sama a nešto su mi farbali neki majstori koji su miješali boje s onim običnim pigmentom. Sa svim nijansama sam super zadovoljna ali ljubičasta je ispala bezveze.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Dulux je kupljen, nemam pojma koja nijansa na kraju, ali danas stiže doma. :D
    Ima tko kakav prijedlog za dnevni boravak. Namještaj je isto svijetli javor, kutna garnitura je čudna boja, ovisi kakvo je svjetlo, nešto između bordo crvene, tamno smeđe i crne.
    Ja bih kombinaciju dvije boje. Nešto kao čokolada i nešto svjetlije.
    Što paše u dnevni boravak???
    Onaj zid kraj stola i zid nasuprot u neku toplu smeđu nijansu, a onaj manji zid (ak se dobro sjećam) boja bijele kave.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj smajlić prvotno napisa
    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Dulux je kupljen, nemam pojma koja nijansa na kraju, ali danas stiže doma. :D
    Ima tko kakav prijedlog za dnevni boravak. Namještaj je isto svijetli javor, kutna garnitura je čudna boja, ovisi kakvo je svjetlo, nešto između bordo crvene, tamno smeđe i crne.
    Ja bih kombinaciju dvije boje. Nešto kao čokolada i nešto svjetlije.
    Što paše u dnevni boravak???
    Onaj zid kraj stola i zid nasuprot u neku toplu smeđu nijansu, a onaj manji zid (ak se dobro sjećam) boja bijele kave.
    ili obrnuto, da ne bi ispalo pretamno.
    a možeš i neku življu narančastu boju ukombinirati da prostorija dobije na živosti.

  46. #46
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Namještaj je isto svijetli javor, kutna garnitura je čudna boja, ovisi kakvo je svjetlo, nešto između bordo crvene, tamno smeđe i crne.
    Ja bih kombinaciju dvije boje. Nešto kao čokolada i nešto svjetlije.
    Što paše u dnevni boravak???
    evo ti savršene kombinacije, a ostala bi dosljedna
    http://www.dulux.co.uk/web/images/co...vender_236.jpg

  47. #47
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Ja bih se osvrnula na Dulux (ne plaćaju mi reklamiranje) ali cijena opravdava kvalitetu, jednostavnost nanošenja i dobro prekrivanje. Valjci jesu skuplji ali se daju i oprati. Jeftinije varijante zahtijevaju više slojeva, a o špricanju da ne govorim
    Osim toga njihove boje na vodenoj bazi su nesmrdljive i neškodljive.
    Izbor nijansi mi je savršen (imam cijelu paletu doma) i prije kupnje se poigram dan dva sa izborom nijansi tako da u dućanu ne gubim vrijeme.

    Ujedno hvala na preporukama koje sam našla na forumu za trgovinu Bačelić u Novom Zagrebu jer su negdje u 6. mjesecu dodali i rođendanski popust od mislim 16% za cash i traje cijelo ljeto.
    Ni oni mi nisu platili reklamu.

  48. #48
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Namještaj je isto svijetli javor, kutna garnitura je čudna boja, ovisi kakvo je svjetlo, nešto između bordo crvene, tamno smeđe i crne.
    Ja bih kombinaciju dvije boje. Nešto kao čokolada i nešto svjetlije.
    Što paše u dnevni boravak???
    evo ti savršene kombinacije, a ostala bi dosljedna
    http://www.dulux.co.uk/web/images/co...vender_236.jpg
    Kombinacija je stvarno savešena. Koje zidove je bolje staviti u tamnije? Veče, manje, sjeverne, južne,... koja je logika???
    Inače kutna garnitura je "kutna" , dakle na dva zida, nemam osjećaj kak bi izgledala na tamnom zidu?

  49. #49
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    apri pliiiiiizzzzzzz već sam bila molila na jednom topicu pa i tu MORAM iskoristiti priliku pliiz neku kombinaciju zelene boje, htjela bi ju u boravku, možda kombinacija svjetlije i tamnije zelene, ili čak kombinacija s bojom čokolade, ja kad gledam sve su mi zelene ružne H V A L A UNAPRIJED

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kivi zelena i čokolada smeđa
    pitaj laru01 kako joj je ispalo: meni je savršeno

    zelena 92YY 51/593 list GY 30
    smeđa 90RR 18/139 list RR 93 ili 30YR 16/162 list RR 99

    ne bih bojala sve zidove tako, da ne bude agresivno

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •