Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 100

Tema: Strategije borbe protiv MPO zakona - dajte ideje

  1. #1
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno Strategije borbe protiv MPO zakona - dajte ideje

    - naci celebrities koji su isli na MPO ili su voljni progovoriti protiv zakona, napraviti video (ina33 zacetnica ideje, treba popisati ljude koji su vec spominjani i nastavit)
    - protesti i okupljanja (ivarica: puhati baloncice jer nasi snovi odlaze u vjetar, egemama ima temu)
    - postiranje na forumima, anketama, clancima, itd (napraviti listu foruma na koji se javljamo, napraviti listu anketa i clanaka; mozemo slat i na mejl MPO listi)
    - osobne price (napisati ili skupiti po forumu vec objavljene), slati u casopise
    - PPS presentacija o MPO (klara)
    - sastaviti listu email adresa ili drugih kontakata zastupnika koji su za ovaj zakon da znamo kome cemo slat mejlove
    - sastaviti listu lazi koji su ministar, Golem i drugi zagovornici zakona izrekli na raspravi i na raznim tv emisijama
    - nastaviti s mejl listom - pliz javite se
    - sastaviti listu medicinskih cinjenica iz znanstvene literature - svjeze informacije o primjeni i rasprostranjenosti metoda koje se predlazu
    kao npr. zamrzavanje jajnih stanica, s citatima, sazecima i izvorima (npr. izvjesce talijanskog ministarstva o primjeni njihovog restriktivnog zakona, stranice ESHRE, godisnje izvjesce ESHRE o stanju MPO u Evropi, izlaganja s godisnjeg kongresa ESHRE, itd itd)
    - kontaktirati sve MPO strucnjake u HR da koordiniramo akcije


    Dodajte svoje ideje ili se javite za provedbu!

    PS. oprostite ako zvucim sturo, prvo mi se izgubila tema, a za to vrijeme mi se jedna curica pokakala na pod a druga popiskila (skidamo pelene)

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    meni pada na pamet zatraziti od Udruge RODA da otvori poseban poseban podforum

  3. #3
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    neka se naši mpo dr. pismeno očituju što misle o zakonu i to podastrti saborskim zastupnicima a ne da Milinović izvlači iz kontekta što je dr.Šimunić rekao i to predstavlja svekolikom pučanstvu.Možda to objediniti u jedno i napisativo struka misli o mpo(ili tako nešto sl.)

  4. #4
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    i još mi je stalno Đ.Adlešić na pameti-čini mi se da su se uhvatili toga da se kao zamrznuti zametci bacaju-treba ljudima (koji nisu upoznati s time a zvuči im ovaj termin grozno),predočiti da svaka od nas želi svoje zametke i čim joj ne uspije-u što kraćem vremenu dolazi po njih.Meni je dr. L. preporučio odmah u slijedećem ciklusu.Bilo bi dobro da se taj dio oko zamrznutih amandmanom pridoda-npr.fet je dozvoljeno u slučaju hiperstim,ili neuspjelog pokušaja s tim da se zametci moraju transferirati u što kraćem roku(bubam,ne znam koji bi to rok bio).Mislim da je nekako ovo oko feta ostalo u blagoj sjeni izvanbračne i bračne zajednice.Mislim da bi trebalo kontaktirati što prije Đ.Adlešić u svezi tog amandmana.

  5. #5
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Vidis, stvarno - bilo bi dobro istraziti koliko zapravo ima smrznutih embrija u HR, i gdje, u koliko ciklusa dolazi do zamrzavanja, koliko parova napusta embrije - evo cini mi se da ih nema bas puno... A to je njihova glavna zamjerka MPOu. Mozemo li kontaktirati MPO strucnjake s tim pitanjem?

  6. #6
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    pošto nema baš previše centara koji se bave tom problematikom mislim da to ne bi bio problem,a i nama bi bio tzv.adut iz rukava da pokažemo da
    nije baš tako crno sa fetom kako oni to ljudima prezentiraju.

  7. #7
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Nisam do sada nista spominjala, jer je bilo premalo vremena da se to provede do glasanja. Ali imam veze s nekim marketingasima i agencijama i, ako ovaj sramotni zakon prodje (a po svemu sudeci hoce), postoji realna sansa da uspijem dogovoriti s jednom vecom marketinskom agencijom i jednom medijskom agencijom da sponzoriraju objavljivanje full page oglasa, tj. ideju, dizajn, pripremu i medijski prostor (vece dnevne novine).

    Trebala bi mi se javiti neka od cura iz udruge da znam koga kontaktirati
    kada (i ako) to bude aktualno, jer netko u ime Roda treba voditi projekt.

    Agenciji, a i nama, je u interesu da se oglas ne svede na nabrajanje cinjenica - kao u letku "Istine i laži". Letak je sjajan, i bilo bi super da se uspije organizirati njegovo dijeljenje kao insertacija uz neke novine.
    Oglas bi trebao biti jednostavan, s jednostavnom, snaznom i emotivnom porukom, ne u smislu educiranja nego senzibiliziranja javnosti na MPO, kao sto je Pino dobro primijetila na jednoj drugoj temi.

  8. #8
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj Alyssa prvotno napisa
    Nisam do sada nista spominjala, jer je bilo premalo vremena da se to provede do glasanja. Ali imam veze s nekim marketingasima i agencijama i, ako ovaj sramotni zakon prodje (a po svemu sudeci hoce), postoji realna sansa da uspijem dogovoriti s jednom vecom marketinskom agencijom i jednom medijskom agencijom da sponzoriraju objavljivanje full page oglasa, tj. ideju, dizajn, pripremu i medijski prostor (vece dnevne novine).

    Trebala bi mi se javiti neka od cura iz udruge da znam koga kontaktirati
    kada (i ako) to bude aktualno, jer netko u ime Roda treba voditi projekt.

    Agenciji, a i nama, je u interesu da se oglas ne svede na nabrajanje cinjenica - kao u letku "Istine i laži". Letak je sjajan, i bilo bi super da se uspije organizirati njegovo dijeljenje kao insertacija uz neke novine.
    Oglas bi trebao biti jednostavan, s jednostavnom, snaznom i emotivnom porukom, ne u smislu educiranja nego senzibiliziranja javnosti na MPO, kao sto je Pino dobro primijetila na jednoj drugoj temi.
    Svaka čast. genijalno. :D

  9. #9
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ma letak je super. treba javnosti objasniti sta je mpo. alyssina ideja je super.
    ja kroz ovo tako dugo prolazim, a moja nevjesta mi jos uvijek kaze (i cak nakon sveg jada u zadnjem postupku) da je njoj zamrzavanje moralno upitno!!!
    ispada majke ti da milinovic i hdzovci vise vole moje embrije od mene. strasno! i ja objasnjavam i objasnjavam, njen mozak ni makac.

    treba lipo letak na koji god nacin distribuirati sirem pucanstvu. ako treba otvoriti ziro rn pa ko moze da donira. ja sigurno hocu.

  10. #10
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Treba im dovesti djecu koja su začeta pomoću MPO pa ih pitati, je li vide ikakvu razliku, a pola ih je nastalo od FET-a.
    Sram ih bilo i njih i njihove gluposti, zar nisu mogli izglasati bar isto, a ne gore

  11. #11
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Alyssa

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Alyssa, super ideja s marketingašima, fantastično !!!

    Mukica, super ideja s podforumom, mislim da je vrijeme takvo da traži jedno posebno mjesto, a svi smo primarno na Rodi. Ko da to formalno traži, je li možeš ti pitati ili da mi molimo naše moderatorice da mole?

    Pino, super ideja za Golemovu listu laži, ja jučer nisam mogla spavati koliko je čovjek učinkovit i uvjerljiv, evo zadnje na odjavnoj špici je ostalo to da Slovenija ne dozvoljava transfer više od 2 zametka, i s kojom on to sigurnošću izriče, a meni, i mislim, klari, u prošlom pokušaju, su transferirana tri. Ako ništa, takvo pozorno praćenje neće nešto značiti javnosti, ali možda njega učini nesigurnijim u svom super sigurnom pristupu. Ja, da nemam veze s ovom temom, bih vjerojatno, slušajući njega, rekla - pa da, pa što hoće ti drugi, ovaj čovjek logično i jasno zbori.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno

    Dovesti djecu ispred sabora-I na majicu makar i flomasterom napisat IVF dijete-pa nek se misle.

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Evo jednog fantastičog članka, koji je jednostavan, a dira se u temeljnu zabludu - da se u MPO-u uništavaju životi:

    http://www.vecernji.hr/vijesti/spor-...ke-clanak-3412

    Genijalnijeg i komunikativnijeg teksta nisam vidjela, ovo je moćno.

  15. #15
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Evo jednog fantastičog članka, koji je jednostavan, a dira se u temeljnu zabludu - da se u MPO-u uništavaju životi:

    http://www.vecernji.hr/vijesti/spor-...ke-clanak-3412

    Genijalnijeg i komunikativnijeg teksta nisam vidjela, ovo je moćno.
    A ja ću opet reć da treba ispod članka ostavljat komentare.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    http://www.vecernji.hr/vijesti/spor-...ke-clanak-3412

    Je stvarno, odlican tekst, bas u sridu! Bravo za izvrsnog novinara. Sergej Zupanic .

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Evo jednog fantastičog članka, koji je jednostavan, a dira se u temeljnu zabludu - da se u MPO-u uništavaju životi:

    http://www.vecernji.hr/vijesti/spor-...ke-clanak-3412

    Genijalnijeg i komunikativnijeg teksta nisam vidjela, ovo je moćno.
    A ja ću opet reć da treba ispod članka ostavljat komentare.
    Hoćemo, čim svladamo tehniku!

  18. #18
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    zene
    podijelite aktivnosti po ciljevima

    promjena zakona

    edukacija sire javnosti

    edukacija osoba s problemom nepolodnosti

    itd


    sad za to smisljajte aktivnosti, tako vam se nece dogoditi da nesto vazno propustite raditi

    ja cu se ukljucit naknadno, ovih dana sam rastrzana

  19. #19
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    zene
    podijelite aktivnosti po ciljevima

    promjena zakona

    edukacija sire javnosti

    edukacija osoba s problemom nepolodnosti

    itd


    sad za to smisljajte aktivnosti, tako vam se nece dogoditi da nesto vazno propustite raditi

    ja cu se ukljucit naknadno, ovih dana sam rastrzana

  20. #20
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    cure ide li ide ili će opet ići emisija Istraga oni su napravili reportažu protiv zakona o pušenju u kojoj su svoj glas davale celebrities pa bi možda bili zainteresirani za snimanje i na ovu temu ipak je i ovo kako kaže tamna strana hrvatske

  21. #21
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    ivarica

  22. #22
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Super ideje! Keep it coming!

    Znaci ovako da podijelimo u kategorije:

    Akcije protiv zakona:
    - odlazak u sabor na raspravu (bilo samo 9 ljudi... ah...)
    - puhanje mjehurica u subotu na trgu 12:00
    - urucivanje apela zastupnicima u 9 ujutro u petak od strane Rode
    - skupljanje adresa zastupnika protiv zakona (vec ima link na blog od Petirke) i mejlanje osobnih apela
    - Ustavna tuzba (Gost 1)

    Medijske aktivnosti (kratkorocne):
    - pracenje stampe, linkovi na clanke ili TV emisije ili TV ankete; postiranje komentara
    - pobrojati forume na koje se javljamo (forum.hr, superbaby.org, mameibebe, ringeraja.hr) i postirati apele i linkove i objasnjenja
    - skupljanje izjava ministra Milinovica, Golema, Petirke i ostalih da ih mozemo citirati i dokazat lazi

    Medijske aktivnosti (dugorocne):
    - osmisljavanje i sprovodjenje medijske kampanje (Alyssa - wow!!! ovo bi bilo SUPER! )
    - skupljanje osobnih prica, slat u casopise
    - PPS prezentacija o MPO (klara)
    - pobrojat celebrities s MPO djecom - kontaktirat ih za angazman u eventualnom videu ili medijskim istupima (Ina33)
    - edukacija veceg broja celebrities-a, novinara, radio i TV voditelja, pa i svecenika i lijecnika o posljedicama ovog zakona
    (svi koji imaju utjecaja na formiranje javnog misljenja) (to je ideja od pak - ipak ih treba malo educirat prije nego sto ih pustis da glasaju)


    Znanstvene aktivnosti:
    - sastaviti listu medicinskih cinjenica iz znanstvene literature - svjeze informacije o primjeni i rasprostranjenosti metoda koje se predlazu
    kao npr. zamrzavanje jajnih stanica, s citatima, sazecima i izvorima (npr. izvjesce talijanskog ministarstva o primjeni njihovog restriktivnog zakona)
    - istraziti koliko zapravo ima smrznutih embrija u HR, i gdje, u koliko ciklusa dolazi do zamrzavanja, koliko parova napusta embrije (pcelica2009)
    - kontaktirat MPO strucnjake u HR
    - prevodjenje dijelova znanstvenih clanaka ili izvjesca sa statistickim podacima (javile se neke cure za prevodjenje, posebno za talijanski, mislim imamo tri, mozda bi trebalo i njemacki)

    Tehnicke aktivnosti:
    - zatraziti od Udruge RODA da otvori poseban podforum o MPO zakonodavstvu (Mukica )
    - stvaranje email MPO liste za brzu i efikasniju diseminaciju materijala (pino)
    - stvaranje zgodnog nacina za ubiljezit se za pojedini navedeni zadatak ili zaduzit nekoga da raspodjeli zadatke koje nitko nece

  23. #23
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Ovo sam napisala na drugoj temi pa ću samo prekopirati:


    Zašto ne bismo slali na "pravu adresu" npr. našu sliku (nas kao para), na kuvertu samo potpisati Želimo biti roditelj, a ne možemo prirodnim putem! (ili nešto slično..)
    Ma zatrpati ih ono pravo da ne može poštar da odnese!!
    A nas parova sa problemom neplodnosti ima jako puno, nažlost..
    Ma zatrpajmo ih!
    Netko je rekao: Treba ih dirnuti u srce!

  24. #24
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    mmaslacak, meni se ideja jako svidja!!!
    Trebamo skupiti i mejl i prave adrese na koje cemo to slat. Ja ne znam ni otkud pocet.

    Inace, mene zapravo zarko zanima zasto Crkva ima takve stavove kakve ima - tj. zasto inzistiraju na 3 oplodjene jajne stanice, kad je to jako pojednostavljeni odgovor na tako komplicirano pitanje, i kad se meni cini da bi bilo puno racionalnije inzistirati na rjesavanju problema suvisnih embrija tj. embrija preostalih nakon svih postupaka.

    Zapravo bi mi bilo strasno zanimljivo kad bismo mogli to raspraviti u jednoj otvorenoj raspravi s najvecim proponentima "crkvenog" zakona tj. teolozima koji stoje iza Petirke itd - npr. tim tipom s Kaptola koji je bio na saborskoj raspravi kojeg je moja mama prepoznala jer je isla kod njega po savjet po pitanju mene i IVFa. Nije valjda da je ogranicenje na 3 j.s. jedino rjesenje.

  25. #25
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Nemam nikakav pametan prijedlog i nisam u tim problemima ali samo vam želim izraziti podršku i želim od srca da vam strategija uspije pa koju god izabrale.

  26. #26
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    - prevodjenje dijelova znanstvenih clanaka ili izvjesca sa statistickim podacima (javile se neke cure za prevodjenje, posebno za talijanski, mislim imamo tri, mozda bi trebalo i njemacki)
    Evo, zna MM njemački i njegova mama, mogu ih pitat... Koliko toga ima (sezona je, ljudi rade 0-24, ali vjerujem da će moći odvojiti malo vremena)? Gdje to mogu skinuti (ja ne znam ni riječi njemačkog)? Ako već postoji neki tekst ili link, mogu ga dobiti?

  27. #27
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    ne stignem pročitati sve što ste napisale, ali ja sam solidna u "znanstvenom" njemačkom

  28. #28
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    prijavljujem se za sve MEDIJSKE AKTIVNOSTI! kad se male ruke slože, sve se može sve se može

  29. #29
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Sto je s ovim okupljanjem u subotu i puhanjem baloncica??
    Ja i mm bi dosli...

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    drage moje ja si dala maha u ovome skupljam iz novina sve što se piše vezano za MPO . idem javno sa svojom pričom u časopise , čak mi pada na pamet i na TV.
    Za tjedan dana dobivam printer pa mogu krenuti u akciju štampanja letaka i bilo što bude potrebno uza akciju .
    :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    SVI ZA JEDNOG JEDAN ZA SVE.

  31. #31
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Vidis, stvarno - bilo bi dobro istraziti koliko zapravo ima smrznutih embrija u HR, i gdje, u koliko ciklusa dolazi do zamrzavanja, koliko parova napusta embrije, evo cini mi se da ih nema bas puno... A to je njihova glavna zamjerka MPOu. Mozemo li kontaktirati MPO strucnjake s tim pitanjem?
    Evo o ovome boldanom sam baš sinoć razmišljala. Mislim da bi nam ovaj podatak puno pomogao. Ali to bi baš trebala biti hrvatska, ne svjetska statistika.

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Da li je poznato koliko je djece do danas rodjeno pomocu MPO u HR klinikama?

    Novi zakon o MPO sigurno ne bi isao u prilog HR demografije - konkretne brojke nikada ne varaju!

  33. #33
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja sam odlucila, ako zakon prodje, kad podjem na "test sposobnosti" te ostale idiotske dozvole, lipo cu zvat novatv i rtl da idu sa nama. pa nek vide kako to ide....
    nadam se da cu tu ideju uspit izrealizirati

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    ...možda na nekom letku ili plakatu napisati vrlo detaljno što žena prolazi u jednom postupku, koje su sve moguće nuspojave toga,dugoročne posljedice...
    pa i sam golem je rekao da je karcinom dojke vrlo čest nakon jakoih stimulacija...a oni bi nam sve stimulacije priuštili x2......a uspjeh 2x manji....
    na žalost iz prve ruke znam da je to istina(moja mama je zbog toga dobila karcinom dojke)...

  35. #35
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj ovnica29 prvotno napisa
    ...možda na nekom letku ili plakatu napisati vrlo detaljno što žena prolazi u jednom postupku, koje su sve moguće nuspojave toga,dugoročne posljedice...
    pa i sam golem je rekao da je karcinom dojke vrlo čest nakon jakoih stimulacija...a oni bi nam sve stimulacije priuštili x2......a uspjeh 2x manji....
    na žalost iz prve ruke znam da je to istina(moja mama je zbog toga dobila karcinom dojke)...
    Da to je istina ali nije spomenuo da je također veći rizik od karcinoma maternice kod nerotkinja (ne znam točno koliki) hoću reći i ako ne rodimo isto smo u rizičnoj skupini

  36. #36
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Citiraj pino prvotno napisa
    Vidis, stvarno - bilo bi dobro istraziti koliko zapravo ima smrznutih embrija u HR, i gdje, u koliko ciklusa dolazi do zamrzavanja, koliko parova napusta embrije, evo cini mi se da ih nema bas puno... A to je njihova glavna zamjerka MPOu. Mozemo li kontaktirati MPO strucnjake s tim pitanjem?
    Evo o ovome boldanom sam baš sinoć razmišljala. Mislim da bi nam ovaj podatak puno pomogao. Ali to bi baš trebala biti hrvatska, ne svjetska statistika.
    A ima i onih koji se vrate ali imaju puno embrija i jednostavno ih ne stignu iskoristiti jer koliki je točno rok smrzavanja 3 ili 5 god?
    Znam jednu ženu koja je imala 20 jajnih stanica i od prve joj je uspjela trudnoća, a zatim se vratila nakon 3 godine po smrzliće i implantirala se 2 embrija a vjerojatno joj je ostalo još neiskorištenih ne znam točno koliko i nažalost će se morati uništiti htjela ona to ili ne.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    53

    Početno

    Moj prijedlog je da se ide i izvan granica RH, objava članaka kakav sramotan zakon se priprema u jednoj tamo Hrvatskoj koja se trsi ući u Europu bila bi velika šamarčina našim političarima.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    272

    Početno

    Da ta gospoda u saboru koja su ZA ovaj zakon ili netko njihov najmiliji prođu barem 10% samo fizičke boli što se tiče MPO mislim da bi drukčije razmišljali.
    Psihu neću ni da spominjem.
    Al što njih briga što se događa kod susjeda kad je kod njih sve ok.

  39. #39
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ja sam pitala u Eljugi i kod MPO-ovaca za vezu raka dojke i stimulacija, negativno mi je rečeno :? .

  40. #40
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    ja bih rado pomogla pošto sam kod kuće i čekam ß i dala sam ovaj prijedlog u svezi smrzlića,ali ne znam da li bi mi baš bilo koji centar dao te podatke telefonski(za to bar imam vremena) jer nisam predstavnik(službeni).To bi bilo dobro ići službenim dopisom rode po centrima-tražiti očitovanje(i slažem se da treba samo tražiti na nivou Hrvatske)

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    da barem nije istina...ali bojim se da u tome ima puno istine....
    da barem postoji neka studija o ženama koje su bile stimulirane i o postotku karcinoma...

  42. #42
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Pak je spomenula Istragu, definitivno trebamo nekog novinara kao što je Valdec, on je kao bullterijer, ne pušta temu iz usta i govori razumljivo za široke mase. Možda da ga je kontaktirati, pa da napravi neku reportažu na našu temu?

  43. #43
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Znanstvene aktivnosti:
    - sastaviti listu medicinskih cinjenica iz znanstvene literature - svjeze informacije o primjeni i rasprostranjenosti metoda koje se predlazu
    kao npr. zamrzavanje jajnih stanica, s citatima, sazecima i izvorima (npr. izvjesce talijanskog ministarstva o primjeni njihovog restriktivnog zakona)
    - istraziti koliko zapravo ima smrznutih embrija u HR, i gdje, u koliko ciklusa dolazi do zamrzavanja, koliko parova napusta embrije (pcelica2009)
    - kontaktirat MPO strucnjake u HR
    - prevodjenje dijelova znanstvenih clanaka ili izvjesca sa statistickim podacima (javile se neke cure za prevodjenje, posebno za talijanski, mislim imamo tri, mozda bi trebalo i njemacki)
    ispričavam se još uvijek nisam sve stigla pročitati, dosta sam leteća, ali ovdje mogu možda doprinijeti što radim na sveučilištu i imam pristup znanstvenim člancima časopisa koje plaća MZOŠ. ako imamo cura vani na sveučilištima nama je sve manje časopisa dostupno budući da nam stalno režu financije. neka me gužvetina ulovila, kud baš sad!

  44. #44
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    cure, tko je bio rekao da će zamoliti naše celebrities da progovore o MPO? Netko je rekao da će pokušati doći do I. Banfić, ako se ja ne varam....

    Ima li što od toga?

  45. #45
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Cure, evo na email listi imamo 62 adrese - hvala svima koje ste se javile, ne mogu pojedinacno odgovorit svima ali biljezim sve, pa hvala svima a posebno onima koje ste se i predstavile i rekle sto mozete odradit.

    Osjecam se toliko pocasceno vasim povjerenjem da zelim izaci iz anonime i napisati javno par rijeci o sebi:

    Zovem se Kristina Rogale Plazonic i imam 35 godina i dvoje djece Nina (4 IVF) i Vivian (prirodno). Zivjela sam 6 godina u Italiji gdje sam zavrsila 2 razreda srednje i fakultet, a zatim doktorat iz matematike u Americi, nakon cega sam promijenila polje u bioinformatiku pa sam naucila i o embriologiji. Tokom toga mi se desila neplodnost i dva neuspjela (tj. katastrofalna) IVFa, a nakon 3. nekatastrofalnog ali neuspjesnog IVFa sam izgubila posao koji je ionako bio na odredjeno vrijeme, izgubila vizu i mogucnost zaposlenja, izgubila svu nadu, a onda su se valjda valjda zvjezdice poslozile i 3 mjeseca kasnije 4. IVF bio je uspjesan, nakon cega smo prirodno zatrudnili kad smo cekali FET. Tako da sam vec 3 i pol godine kod kuce s djecom, a na FET idem u 8. mjesecu s dva preostala smrzlica. Moja prica o Nini je na portalu (Kristina P.)

    Fascinirana sam uspjesnoscu Obamine kampanje - prvenstveno upotrebom tehnologije - pa mislim da bi i mi trebali i mogli postici nesto slicno u nasem mikrokozmosu.

    62 adrese je jos uvijek jako malo u usporedbi s onim koliko nas ima na Potpomognutoj.

    Zato bih htjela predloziti da se organiziramo po grupicama - posaljite 5 pp-a zenama s kojima redovno postirate na Rodi tj. koje "znate" i koje znaju vas - i pozovite ih da nam se pridruze barem kao promatraci na email listi. Pogotovo sad kad cemo dobiti zasebni podforum, mozda netko nece ni zaviriti u njega, pa ih mozemo obavjestavati emailom, a nikad se ne zna kad nekome bude dosta citanja pa nam se i aktivno pridruzi. Diskusije mozemo voditi na novom podforumu, a ako ce nam trebati web stranica npr. za postiranje dokumenata, otvorila sam jedan Google group.

    Sto se tice kontaktiranja doktora - mislim da bi osobni kontakti umjesto sluzbenih bili ucinkovitiji - tako da ako vec netko ima kontakt s nekim MPO strucnjakom, mozemo ih pitati i za smrzlice. Takodjer, bilo bi se dobro dogovoriti s njima da odmah pocnu biljeziti - od prvog dana stupanja na snagu novog zakona za koji je prilicno izvjesno na ovoj tocki da ce biti donesen - koje su posljedice u vidu broja pacijenata, postotka uspjeha, i osobnih prica zena koje su posebno pogodjene okrutnom regulativom.

  46. #46
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj ZAUZETA prvotno napisa
    Pak je spomenula Istragu, definitivno trebamo nekog novinara kao što je Valdec, on je kao bullterijer, ne pušta temu iz usta i govori razumljivo za široke mase. Možda da ga je kontaktirati, pa da napravi neku reportažu na našu temu?
    Valdec je teški pristaša stranke na vlasti i čisto sumnjam. Mogu nabaviti njegov broj još danas, ali ja ga neću zvat - jer ga poznajem. Istraga je btw ukinuta i nema je više, ali pouzdano - ne bi nas podržali!

  47. #47
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    ma ta emisija mi je jedina pala na pamet,pokušala sam se sjetiti šta ima sličnog kod nas talijani imaju npr. le iene super emisija tipo istina i laž ali uživo nema koga nisu obradili od političara do običnih ljudi mislim da bi tako nešto doprlo do šire mase ali kako kažeš ksena ako je neko naklonjen nekoj stranci onda tako i radi.

  48. #48
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa
    cure, tko je bio rekao da će zamoliti naše celebrities da progovore o MPO? Netko je rekao da će pokušati doći do I. Banfić, ako se ja ne varam....

    Ima li što od toga?
    ja ih ne bi kontaktirala
    sigurna sam da neke od naših celebrities prate rodu i sve ovo i znaju da nam se mogu javiti - ako pozele dati potporu i aktivno u ovome sudjelovati sigurno ce to napraviti

    zasto?

    zato sto citam i gledam koliko je vama sve ovo tesko
    vecina vas je apsolutno anonimno ovdje pa se svejedno ne zeli/ne moze ukljuciti

    mislim da bi ih javno prozivanje povrijedilo, a ako koja osjeti potrebu zna da smo tu i da moze s nama u borbu

  49. #49
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    mukice, otela si mi misao iz usta(tipkovnice )

    ima ih puno, čak i mnoge od njih nisu ni jednom spomenute na forumu, ali ih cure viđaju po čekaonicama i znamo da nas čitaju! dođite sutra, puhnite koji balon! nećemo vas raskrinkati, samo ćemo vam zahvalno kimnuti ako ne želite "izaći iz ormara"

  50. #50
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Da, nije baš u redu da ih prozivamo..ali ja bih ipak voljela da nas podrže..

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •