Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 100

Tema: Strategije borbe protiv MPO zakona - dajte ideje

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sve to stoji i s razumom potpisujem dva gornja posta, ali srce mi kaže
    da bi trebale reagirati......bar da tu kao nick xy napiše, ja sam poznata mpo -mama i doći ću na trg sa papirnatom vrećicom na glavi.......

    ne znam, jasno mi je da nije u redu poimenice prozivati ljude ...

  2. #52
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Evo da citiram samu sebe sa drugog topica vezano uz javne osobe

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    A definitivno se slažem da bi nekakav spot, plakat ili nešto slično sa javnim osobama i njihovim MPO bebicama puno pomogao da se javnosti dotakne i trgne.
    Samo smatram da bi se te osobe trebalo pozvati na način da se same jave a ne sad ovdije nagađati i javno iznositi imena ljudi koji nisu sami progovorili o svojoj MPO borbi.
    Kako bi vama bilo da netko vaše ime javno iznese na forumu ili nedje drugdje a niste se svojevoljno odlučili za to.
    Vjerujem da većini smeta i samo ono šuškanje iza leđa rodbine i susjeda, a sad zamislite da ste javna osoba pa da je taj krug ljudi koji "šuškaju" tisuću puta veći.
    Ta javna osoba koja je možda sjedila sa vama u čekaonici ima jednaka prava na privatnost kao vi.


    Potpisujem ksenin poziv da se jave i da pomognu da ovaj suludi zakon bude bitno izmjenjen.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Robert prvotno napisa
    Dovesti djecu ispred sabora-I na majicu makar i flomasterom napisat IVF dijete-pa nek se misle.
    "Ja sam smrzlić."

  4. #54
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Ja bih samo htjela malo podici ideju od mmaslacak :D Super mi je fora zasuti ih pismima i fotkama, to je valjda direkt marketing?
    A Istraga i taj novinar mi se uopce ne sviđaju, ustvari ja tu emisiju bas i ne gledam... meni se cini da je ovo tema za Latinicu i Latina
    :D

  5. #55
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Talia7

    Samo treba reći na koju adresu, imam jednu na hladnjaku baš u srce dira

    Spremna za puta!
    Sjećam se kad mi je muž rekao zašto sam stavila to tu, a ja mu rekla nikad ne znaš..

  6. #56
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Kadauna (napisa):
    cure, tko je bio rekao da će zamoliti naše celebrities da progovore o MPO? Netko je rekao da će pokušati doći do I. Banfić, ako se ja ne varam....
    Ima li što od toga?


    Mukica napisa:ja ih ne bi kontaktirala
    sigurna sam da neke od naših celebrities prate rodu i sve ovo i znaju da nam se mogu javiti - ako pozele dati potporu i aktivno u ovome sudjelovati sigurno ce to napraviti


    Ksena 28 napisa: mukice, otela si mi misao iz usta(tipkovnice )

    ima ih puno, čak i mnoge od njih nisu ni jednom spomenute na forumu, ali ih cure viđaju po čekaonicama i znamo da nas čitaju! dođite sutra, puhnite koji balon! nećemo vas raskrinkati, samo ćemo vam zahvalno kimnuti ako ne želite "izaći iz ormara"
    Potpuno ste u pravu............... vjerujem da će doći ukoliko osjete potrebu i naravno imaju snagu za "coming out of the closet"

  7. #57
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Malo smo se zaletili iznošenjem imena poznatih osoba na forumu i sve to stoji da svatko od nas ima pravo na privatnost, ali ako su se mogli slikati po novinama s djecom ne vidim razloga zašto ne kažu istinu i podrže nas na taj način, ovako ispada da je sramotno ići na MPO

  8. #58
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Malo smo se zaletili iznošenjem imena poznatih osoba na forumu i sve to stoji da svatko od nas ima pravo na privatnost, ali ako su se mogli slikati po novinama s djecom ne vidim razloga zašto ne kažu istinu i podrže nas na taj način, ovako ispada da je sramotno ići na MPO
    Ma ok je za ljude koji su sami javno ispričali svoju priču. Ali ovdje su se spominjali i neki koji nisu izašli u javnost. Po meni to nije fer.

  9. #59
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Malo smo se zaletili iznošenjem imena poznatih osoba na forumu i sve to stoji da svatko od nas ima pravo na privatnost, ali ako su se mogli slikati po novinama s djecom ne vidim razloga zašto ne kažu istinu i podrže nas na taj način, ovako ispada da je sramotno ići na MPO
    ja sam obicna gradjanka koja nema MPO problema i ja se slikam s djecom sve po svuda i ne bi me smetalo da izadjemo i u novinama i slicno

    ima vas ovdje obicnih gradjanki koje su djecu dobile nekim MPO postupkom i ne bi ni u ludilu stavile svoje djece na net ili isle u javnost, jedna je napisala da ne moze poslati fotku ni za prezentaciju... i oke - zasto bi ako ne zeli i ne moze

    i ja sad neznam sto se vi cudite sto su i poznati isti takvi
    i oni su samo ljudi

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ponekad je cilj, (a ovo je borba, teška i emotivna i po mom mišljenju najplemenitija , nije šminkeraj po špici) , svetiji od naših principa.... to je moje mišljenje

    no opet, svatko od nas radi po svome , ne treba upirati prstom

    tko želi doći će i progovorit će, zar ne ?

  11. #61
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Malo smo se zaletili iznošenjem imena poznatih osoba na forumu i sve to stoji da svatko od nas ima pravo na privatnost, ali ako su se mogli slikati po novinama s djecom ne vidim razloga zašto ne kažu istinu i podrže nas na taj način, ovako ispada da je sramotno ići na MPO
    ja sam obicna gradjanka koja nema MPO problema i ja se slikam s djecom sve po svuda i ne bi me smetalo da izadjemo i u novinama i slicno

    ima vas ovdje obicnih gradjanki koje su djecu dobile nekim MPO postupkom i ne bi ni u ludilu stavile svoje djece na net ili isle u javnost, jedna je napisala da ne moze poslati fotku ni za prezentaciju... i oke - zasto bi ako ne zeli i ne moze

    i ja sad neznam sto se vi cudite sto su i poznati isti takvi
    i oni su samo ljudi
    Ali poznati nisu kao i mi i ne srame se slikati za x stvari pa se samo pitam zasto bi onda ovo bilo sramotno, to je moje mišljenje dakako a svatko nek misli što hoće

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    272

    Početno

    Pa zašto bi se sramile što smo dobile bebu uz pomoć MPO.
    Ja samo mogu reć da sam zahvalna cijeloj ekipi VV-a i dragom Bogu na tako predivnom daru.
    A za ostale komentare baš me boli briga.
    Do svog cilja sam došla kako sam došla i sad dalje sretno i ponosno živim s njim.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    123

    Početno

    Potrebno je kontaktirati udrugu za zaštitu prava pacijenata.
    Sustavno krše prava MPO pacijenata već godinama
    1. liste čekanja za stimulaciju po godinu dana jer HZZO blokira davanje sredstava za zahvate
    2.sada žele oformiti povjerenstva za MPO čime će nas samo odugovlačiti da se što duže čeka na postupke
    3.žele nas nepotrebno stimulirati,a u isto vrijeme bacati jajne stanice, to sve šteti našem zdravlju
    idr.
    Neka se liječnica koja vodi ovu udrugu izjasni o našem pitanju i o ovom štetnom zakonu po pitanju narušavanja zdravlja nepotrebnim stimulacijama, sortiranja onih koji jesu i onih koji nisu za MPO postupke kao da smo mi same krive za svoju nepolodnost, pa tu je enormna mogučnost manipulacija.
    Također BABE možda bi i one imale što reći po tom pitanju.

  14. #64
    IRENA456 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    298

    Početno

    Naručit ću naljepnice za auta i podjelit poznanicima
    jel to OK

  15. #65
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    IRENA dobra ti je to ideja!
    Kome ste sve slali mailove?
    Evo sad će za koju minutu vijesti na RTL-u!

  16. #66
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    IRENA dobra ti je to ideja!
    Kome ste sve slali mailove?
    Evo sad će za koju minutu vijesti na RTL-u!

  17. #67
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    IRENA dobra ti je to ideja!

    Kome ste sve slali mailove?

    Evo sad će za koju minutu vijesti na RTL-u!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Ima jos jedna cinjenica koje verovatno niste svesne jer ste u "epicentru".

    Koliko ce Hrvatska izgubiti eura ovim predlozenim Zakonom jer, svakako, zbog ovog zakona hrvatske klinike ce biti "nepodobne" za pacijente iz BIH i Srbije. Ja sam jedna od onih iz Srbije koja je bila kod cika Radoncica na konsultacijama, a znam jos jednu sa srbijanskog foruma Kolevka koja je kod njega i zatrudnela. Pretpostavljam da takvih parova van Hrvatske nije malo.
    Trebalo bi medijima i zastupnicima iz Sabora predociti i tu cinjenicu, pogotovo u situaciji kad ekonomska situacije nigde nije sjajna. Ako vec nemaju sluha za ljudsku patnju, mozda bi ih manjak eura u kasi "bocnuo".

    Ako mislite da ovo sve sto napisah ima smisla, sledeci korak bi bio da se stupi u kontakt s privatnim klinikama i da, bar orijentaciono, daju podatak koliko godisnje imaju parova iz inostranstva i da se na osnovu toga pokusa izracunati koliki ce gubitak ovaj Zakon naneti.

    Ja bih elektronskim medijima mogla uputiti pisamce gde bih napisala razloge zasto sam pored klinika u Srbiji odabrala lecenje u Hrvatskoj koje cu morati prekinuti ukoliko se Zakon usvoji.
    Nakon toga bi bilo dobro da se plasira s vase strane koliko bi Hrvatska izgubila gubitkom inostranih pacijenata.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Jos jedna ideja...

    Kako bi bilo da moderator pdf PO ili neka koja je zvanicni predstavnik Rode kontaktira ostale Forume koji se bave tom problematikom u regionu i sire, recimo u UK Forum fertilityfriends (http://www.fertilityfriends.co.uk/fo...hp?board=112.0 )
    i da se od njih dobije podrska u pisanoj formi koja bi se uputila i zastupnicima u Saboru i medijima i to s nekim od argumenata zasto ne oplodnja samo 3 jc, afirmativno za zamrzavanje sa njihovom forumskom statistikom i njihovo iskustvo sa zakonskom odredbom da je info o donatoru dostupna detetu posle 18. god. One, hvala Bogu, mogu da vam nasiroko napisu koliko im je taj deo zakona doneo problema.
    Takodje, pisete da su se i Talijanke izborile za promenu njihovog Zakona. Mogle bi da kontaktirate predstavnice Foruma CercoUnBimbo i da trazite i njihovu podrsku http://www.cercounbimbo.net/forum/in...p?showforum=54

    U Srbiji:
    Kolevka: http://www.kolevka.org/forum/
    Kutak: http://kutak.forumotion.com/forum.htm
    Roditelj: http://www.roditelj.com/forums/

    Slovenija:
    Neplodnost: http://med.over.net/forum5/read.php?67,4352383

    verovatno ima jos koji

    zatim makedonski forumi....

  20. #70
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    treballi bi zatrpati mejlovima zastupnike manjina i hsls-a, jer bez njih hdz nema vecinu.
    nadam se da ce adlesicka dokazati da ono "liberalna" u imenu njene stranke nije puka sprdacina...

  21. #71
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

  22. #72
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    evo ja se pridruzila

  23. #73
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    nabla
    meni stvarno nije problem pisati, ali mislim da bi veću težinu imali vaši mejlovi. Znači od vas cura iz BiH i Srbije, jer vi ste te koje im poručujete: nećemo vam davati svoj novac uz ovakav zakon, iako imate vrhunske stručnjake. A i čini mi se da bi zvučalo glasnije.

  24. #74
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Moj mail ministru, državnom tajniku i na onu adresu za prigovor na zakon je bilo manje emotivan, više informativan i računala sam koliki im je otprilike financijski gubitak. Ima i podatak koji se vrti u raspravama koliko parova godišnje iz Hrvatske ide van u postupke. Ono što nisam uzela u obzir koliko će porast broja parova iz Hr koji idu u inozemstvo nakon ovog zakona, odnosno pad broja postupaka u Hr, rasteretiti naš proračun. Pretpostavljam da oni računaju s tim da će tu dobrano ušparati.

    Nema neznanja u ministarstvu. Sve su čuli, samo ih ne zanima.

  25. #75
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Predlažem da se javno pozove liječnike i biologe koji se bave potpomognutom na neposluh, odnosno neprovedbu zakona, ako se izglasa u obliku u kojem je predložen. Oni su osim zakonima vezani i Ženevskom zakletvom (http://hr.wikipedia.org/wiki/Hipokratova_zakletva) i Kodeksom medicinske etike i deontologije (http://www.hlk.hr/Download/2008/02/21/Kodeks.pdf), koji nalažu rad u interesu pacijenta i u skladu s pravilima struke. Prijedlog zakona je u ovom obliku zbog toga neprovediv jer je s njima u suprotnosti, neetičan je i štetan.

  26. #76
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ukoliko MPO Zakon ipak bude donesen, predlažem podizanje Ustavne tužbe.
    Naime, (nisam baš u ovoj problematici, pa mi nemojte zamjeriti ako nešto fulam), ali ukoliko Zakon ima diskriminacijske odredbe (a ona o bračnom statusu to sigurno je), najefikasniji put da se Zakon sruši je Ustavna tužba.

    Jedna od caka da se ubrza rješavanje Ustavne tužbe je da jedan od podnositelja bude mislim neko državno tijelo, ili npr. jedinica lokalne samouprave. To može biti npr. neki grad ili općina u kojoj je na vlasti oporba (npr. Grad Zagreb).

    Slično su napravili trgovački centri, koji su u podnositelje tužbe uključili općinu Stupnik, pa je tužba morala biti riješena za mislim, 30 ili 60 dana, ne znam točno.

    Vjerojatno bi se našao neki odvjetnički ured koji bi radio besplatno ili za neku manju naknadu, jer je dobiti Ustavnu tužbu stvar prestiža.

    No, ipak se nadam da sve to neće biti potrebno i da se Zakon neće izglasati.

  27. #77
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Sad sam na onom drugom topicu procitala o glasovanju u Saboru procitala da se javio zastupnik HNS-a Goran Beus Richembergh i da oni vec spremaju Ustavnu tuzbu.

    Tako da ce taj Zakon, ako i prođe na Saboru, sigurno pasti na Ustavnom sudu.

  28. #78
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Deaedi, naravno da spremamo ustavnu tužbu

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    nabla
    meni stvarno nije problem pisati, ali mislim da bi veću težinu imali vaši mejlovi. Znači od vas cura iz BiH i Srbije, jer vi ste te koje im poručujete: nećemo vam davati svoj novac uz ovakav zakon, iako imate vrhunske stručnjake. A i čini mi se da bi zvučalo glasnije.
    Aenea, ja sam vec pisala, ali bi poruka nas koji nismo iz Hr bila bombasticnija kad bi se uz to dala i neka cifra koliko to je to godisnje parova koji su iz susednih zemalja postupke radili u HR.

    Drugo, vi mozete racunati na slanje mailova clanica foruma Roda koje su iz BH ili Srbije, ali mnoge od njih, verujem, stoje po strani jer mozda misle da se ne treba mesati u stvar druge drzave. Kada je ovaj zakon u pitanju, ja ne mislim tako, ali vi vasim pozivom treba da ohrabrite i druge cure poput mene.
    Takodje, poseban segment trazenja podrske jeste aktiviranje stranih udruga i foruma, da ih informisete kakav se zakon sprema i da zatrazite pismenu podrsku vama, a koju bi svi oni, verujem, na vasu molbu, takvo pisamce poslali Saboru i medijima.
    Sta bi se time postiglo...mozda..... njihovo saznanje da je problem izasao van cetiri zida i da su pod budnim okom regiona i dela Evrope (ja sam im vec pisala da se sednica Sabora u petak pratila i u Srbiji), da niste sami, da imate ogromnu podrsku, da ne trazite nesto nenormalno i nemoralno, da su vasi zahtevi sastavni deo dobre svetske prakse....

  30. #80
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ja sam jos davno poslala mailove ministarstvu zdravstva Hr s nasom pricom. nekako mi se cini da ovdje ne vrije argumenti, odnosno da je odluka davno pala, bar kad je vladajuca koalicija u pitanju...

  31. #81
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    ja sam jos davno poslala mailove ministarstvu zdravstva Hr s nasom pricom. nekako mi se cini da ovdje ne vrije argumenti, odnosno da je odluka davno pala, bar kad je vladajuca koalicija u pitanju...
    Možda je zaista pala. Ali zar im možemo šutke dozvoliti da nam unište snove? Zato su se i razbahatili do ove mjere kad svi šute..Da se reagiralo na ovaj način na 3 idiotarije koje su učinili pa 4. bi možda bila bar u pola manje nebulozna jer znaju da postoji kritična javnost koja ne šuti. Ako zbog ničega, vrijedno je pokazati im da nećemo pognutih glava tolerirat tu bahatost. To više nije ni bahatost, ali ne znam što bi sljedeće po gradaciji bilo. Problem je da to ponašanje, očito, nema kraja i pitam se što će sljedeće biti na udaru..Zato mislim da, bez obzira na to hoće li ovaj zakon proći ili pasti odmah ili na Ustavnom sudu, moramo biti glasne..

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ukoliko MPO Zakon ipak bude donesen, predlažem podizanje Ustavne tužbe.
    Naime, (nisam baš u ovoj problematici, pa mi nemojte zamjeriti ako nešto fulam), ali ukoliko Zakon ima diskriminacijske odredbe (a ona o bračnom statusu to sigurno je), najefikasniji put da se Zakon sruši je Ustavna tužba.

    Jedna od caka da se ubrza rješavanje Ustavne tužbe je da jedan od podnositelja bude mislim neko državno tijelo, ili npr. jedinica lokalne samouprave. To može biti npr. neki grad ili općina u kojoj je na vlasti oporba (npr. Grad Zagreb).

    Slično su napravili trgovački centri, koji su u podnositelje tužbe uključili općinu Stupnik, pa je tužba morala biti riješena za mislim, 30 ili 60 dana, ne znam točno.

    Vjerojatno bi se našao neki odvjetnički ured koji bi radio besplatno ili za neku manju naknadu, jer je dobiti Ustavnu tužbu stvar prestiža.

    No, ipak se nadam da sve to neće biti potrebno i da se Zakon neće izglasati.
    Ovo za uključenje lokalne zajednice se odnosi samo na zakone kojim se uređuje ustrojstvo, djelokrug ili financiranje jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, a ovaj zakon to nije.

    Međutim, puno je važnije ako HNS stvarno podnese "ustavnu tužbu" kao što su najavljivali na nekoj od tema ovog pdf-a. Naime, ako 1/5 zastupnika Hrvatskog sabora podnesu zahtjev za ocjenu ustavnosti zakona, Ustavni sud o njemu mora odlučiti, dakle čak i ako ga odbije mora tu odluku obrazložiti.

    Pojedinac podnosi prijedlog za ocjenu ustavnosti i ustavni sud po tom prijedlogu prvo donosi odluku da li će uopće pokrenuti postupak za ocjenu ustavnosti, dakle može odlučiti i da neće pokrenuti taj postupak pa onda neće ni odlučivati o prijedlogu.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    aenea je napisao/la
    Možda je zaista pala. Ali zar im možemo šutke dozvoliti da nam unište snove? Zato su se i razbahatili do ove mjere kad svi šute..Da se reagiralo na ovaj način na 3 idiotarije koje su učinili pa 4. bi možda bila bar u pola manje nebulozna jer znaju da postoji kritična javnost koja ne šuti. Ako zbog ničega, vrijedno je pokazati im da nećemo pognutih glava tolerirat tu bahatost. To više nije ni bahatost, ali ne znam što bi sljedeće po gradaciji bilo. Problem je da to ponašanje, očito, nema kraja i pitam se što će sljedeće biti na udaru..Zato mislim da, bez obzira na to hoće li ovaj zakon proći ili pasti odmah ili na Ustavnom sudu, moramo biti glasne..
    Debeli potpis

  34. #84
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ne znam jeste li čitali ili ne, ali Julijana Matanović je svoju priču ispričala u svojoj zadnjoj knjizi "Knjiga od žena, muškaraca, gradova i odlazaka"...
    Druga (po redu) priča koja nosi naslov: "Požurite, že-ne mo-je"...
    Jako volim Julijanu Matanović...
    Ona mi je puno jača od ovih celebrities koje je netko prije spominjao...

  35. #85
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    obzirom da ja zatrpavam temu "medijske aktivnosti" koje kakvim linkovima na vijesti o ivf-u iz svijeta, jel ima potrebe otvoriti novu temu baš za to?

  36. #86
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    ne bi bilo lose otvoriti temu samo za linkove na znanstvene ili informativne clanke o IVFu

  37. #87
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Pitala sam za dopustenje za koristenje slika embrija na ovoj web stranici http://www.advancedfertility.com/embryos.htm i dobila ga ako navedemo izvor.

    Ima li jos netko slicice svojih embrija? Ja nikako ne mogu naci svoje u nasem dzumbusu

    Mogli bismo napraviti jos jednu brosuricu ako namijenjenu "obicnom" covjeku, gdje bi stavili slikice embrija i odgovorili na neke zablude tipa

    - umjetna oplodnja - ne, oplodnja je prirodna, samo se desava na drugom mjestu (objasnit - tu bi trebalo objasnit da nije kloniranje i nema 5 tata)
    - zene su neplodne jer su stare, raskalasene imale abortus, nemaju muza itd - ne, ima i muski faktor, endometrioza, ciste na jajnicima, hormonski poremecaji; neplodne zene u prosjeku pokusavaju zatrudniti kad i ostatak populacije ali dok dodju na red na postupke vec i ostare posto se postupak dugo ceka
    - zamrzavanje je ubojstvo - ne, radjaju se ziva djeca (istraziti postotak ciklusa)
    - embrio ima organe, mozak, sjecanja - ne, slikica, cak i od tih 8 stanica, samo par stanica se razvije u covjeka, a ostali u placentu itd
    - zamrzivanje je neistrazeno/ proizvodi frankenstajne i malformacije - znanost kaze drugacije (slikica FET bebe i obicne bebe pa pogodi koja je koja?)
    - mozete posvojiti - nema dosta djece - 120 posvojene djece nasuprot 800-tinjak iz MPOa godisnje; Bog pomaze onima koji pomazu sebi
    - sta ce vam dijete i muka - lako beskucniku reci da je imat kucu puno posla i sta ce mu kuca
    - parovi koji idu na MPO su bahati i bogati - ne, puno ih uzima kredite, prodaje aute i sl.
    - svako lijecenje uspije - ne, stopa uspjeha po postupku je relativno mala
    a neki nikad ne uspiju
    - mozete ic na oplodnju malog broja stanica po ciklusu tako da ne bude zamrzavanja - stavit postotak uspjeha, broj pokusaja do uspjeha i usporedbu s normalnim lijecenjem (razlika je drasticna)

  38. #88
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Ima li jos netko slicice svojih embrija? Ja nikako ne mogu naci svoje u nasem dzumbusu
    Čini mi se da ih je Mija32 imala u avataru (i bile su fenomenalne). Ne znam koliko ona stiže pratiti jer se ovdje piše na veliko, a ptičice su sigurno živahne

    Iako, iskreno, meni je to informiranje javnosti malo...
    :/ Nemojte me krivo shvatiti, ali koga zanima - znat će, tko ima primitivni zatucani stav - teško da će ga promijeniti. Uostalom, zašto? Neplodnost je bolest i ljudi imaju pravo na liječenje. Zašto bi to bila jedina bolest koju ne treba liječiti jer eto Bog tako želi :? I zašto svi trebaju znati sve o tom liječenju. Ja ne znam skoro pa ništa o liječenju karcinoma, ovisnosti, srčanih bolesti... Zašto se baviti tuđim problemima, osuđivati, otežavati i boriti se za zabranu liječenja? Tko su ljudi koji se time bave i koji su im stvarni razlozi (prava "djece" od 8 nediferenciranih stanica)? Je li takve ljude treba educirati

  39. #89
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Ima li jos netko slicice svojih embrija? Ja nikako ne mogu naci svoje u nasem dzumbusu
    Pino, šaljem ti ja mailom, sad smo fotkali sličice.

  40. #90
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ali, neka šalju i drugi, vidjela sam puno boljih slika, najbolje netko tko ima slikanog samo jednoga.

  41. #91
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Tko su ljudi koji se time bave i koji su im stvarni razlozi (prava "djece" od 8 nediferenciranih stanica)? Je li takve ljude treba educirati
    Meni se čini da bi na veliki dio pogleda na sliku embrija od 8, 30 do maks 100 stanica, o kojemu mi govorimo u IVF-u, otvorio oči.

  42. #92
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    - mozete posvojiti - nema dosta djece - 120 posvojene djece nasuprot 800-tinjak iz MPOa godisnje; Bog pomaze onima koji pomazu sebi
    ovo bih preforumulirala, na način

    - "možete posvojiti - u Hrv. na 1 dijete koje ima pravne uvjete za posvojenje dolazi 9 zainteresiranih potencijalnih posvojitelja - 120 posvojene djece nasuprot 800-tinjak iz MPO-a godišnje" (ne bih dalje ovo s Bogom).

    Drugo mi je super..

  43. #93
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    jel vi o ovakvim slikama pricate:

    http://electricityandlust.files.word.../05/embryo.gif
    http://media.ehd.org/flash/controls/images/clip9.jpg
    http://www.newscientist.com/data/ima....200-2_567.jpg
    http://media.ehd.org/images/prenatal...man-embryo.jpg
    ova mi je super --> Six day old human embryo implanting --> http://farm4.static.flickr.com/3281/...18162df52e.jpg i uz nju ide sljedece objasnjenje
    6 day old human embryo beginning to implant into the lining of the uterus (endometrium). As implantation progresses, the inner cell mass begins to form into the bilaminar disc. The two layers are called the epiblast and the hypoblast. An embryo that has been in culture for up to 14 days will remain at this stage of development. Such cultured embryos remain alive but do not progress as they would in the womb.

    Human Fetus/Embryo Sack at End of 2nd Week Fertilization --> http://wwwdelivery.superstock.com/WI...k_2061-115.jpg

    Human egg with coronal cells --> http://1.bp.blogspot.com/_8M4A38LyBB...s1600-h/13.jpg

    Sperm on the surface of a human egg --> http://2.bp.blogspot.com/_8M4A38LyBB...s1600-h/14.jpg

    Human embryo and sperm --> http://2.bp.blogspot.com/_8M4A38LyBB...s1600-h/15.jpg

  44. #94
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    mukica

  45. #95
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mukica, slike su predivne i 3D, ono što je nama poznato i što mi dobivamo kao isprint transferiranih embrija je ovo što je pino našla i rekla da ih je pitala je li OK navoditi i da su joj odgovorili da jest, samo da navede izvor:

    http://www.advancedfertility.com/embryos.htm

    Ovakve slike blastocisti (embrij 5. dana, 100 stanica) ili 8-mo staničnih embrija se u priv. klinikama i u Mariboru dobivaju kao slikice naših embrija.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    154

    Početno

    Aj, da ne čitam sve sada...
    Ivarica je na drugom topicu spomenula da ne zna je li neko radio studiju o trajnosti bračne i izvanbračne zajednice ovisno o načinu začeća.

    Nemam pojma ko uopće radi studije, ni kako se to radi... Ali sam sigurna da bi ta studija išla u prilog MPO-e.

    Jer vjerujem da ima puno više roditelja koji se rastaju jer su u brak ušli kada im se trudnoća "desila", nego razlaza vanbračnih parova koji su dobili bebu pomoću MPO-e.

    Tu činjenicu treba iskoristiti!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    176

    Početno

    A da li bi se mogla ubaciti i financijska strana budućeg proračuna?
    Ubaciti postotak ivf djece, pa ga odbiti od ukupnog nataliteta u x godina, uz izračun mogućeg gubitka poreznog prihoda.
    Zvučim zbrkano, znam, ali ako je bilo koja od vas ikada prodavala životno osiguranje, skužit će o čemu mislim.
    Nešto u tom smjeru...kako se produžio ljudski vijek, sve je veće opterećenje na mirovinski sustav.....a svaka nova beba je potencionalni porezni obveznik.
    I pokriti sa objašnjenjem o usvajanju, jer skoro svaki drugi komentar na nepolodnost je zašto ne usvojite?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno Usput o talijanima...

    Gledah malo njihov forum na http://www.cercounbimbo.net/forum/in...owtopic=127336

    I sada ispada da ženska koja je imala usješan IVF i 8/9 misleći vjerovatno da je imala osam ciklusa(dokumentirano).
    U međuvremenu dolazi ustavni sud ukida sporni ćlanak 40 i sada ženska tuži državu.(kaže da se vidu efekti bezuspješnih pokušaja)

    I sada skužite vi koje pravosudne implikacije ovo proizvodi.
    Prvo se ide s jednim postupkom protiv države-dobiva se pravni presedan i onda s drugim tužbama.(koliko para se tu može pokupit)

    Znam da je ideja malo previše ambiciozna ali i mi smo zar ne ?

    Sada bi trebalo da neko složi lijepi mail Milinoviću i kompaniji pa da vidimo efekat. :?

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    tu je ostao nekomentiran komentar koji zasluzuje komentiranje, a rekla bih i svoju temu:
    Citiraj Forka prvotno napisa
    Ne znam jeste li čitali ili ne, ali Julijana Matanović je svoju priču ispričala u svojoj zadnjoj knjizi "Knjiga od žena, muškaraca, gradova i odlazaka"...
    Druga (po redu) priča koja nosi naslov: "Požurite, že-ne mo-je"...
    Jako volim Julijanu Matanović...
    Ona mi je puno jača od ovih celebrities koje je netko prije spominjao...
    ... prvi podnaslov "Godine koje su pojele epruvete"pa rastava, izlazak iz IVF price, cudesna djevojcica...smrt muza, veliki za Julijanu!
    sazeto, a duboko pogadja
    trenutno sam se nasla u ovom citatu:
    "....pocele su se tusirati nekoliko puta na dan, da bi s tijela sprale miris hormona, analgetika, bolnickog alkohola, speme, menstrualne krvi i razocaranja. "Zelim plivati dugo, danim, tjednima, prema otoku i da ispred mene ne bude nista, samo plavetnilo i cistoca"....."

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno Jedini način

    Tražiti ostavku Milinovića!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •