Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 155

Tema: Drugi porod

  1. #51
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Evo frisko iskustvo.
    Drugi porod (prije 2 mj) je bio puno brzi i meni nekako bezbolniji. Vec sam napisala da mislim da je to zato jer sam znala sto me ceka pa sam se psihicki pripremila na takvu vrstu boli.
    Prvi put je bila epi, drugi put bez, a nisam ni pukla.
    I prvi i drugi put sam rodila u 37 tt.
    Sto se tice okretanja bebe, citala sam da se ona moze okrenuti u najpovoljniji polozaj i netom prje izgona.
    Netko je napisao da druga beba bude teza i kod mene se to pokazalo tocnim, drugi sin je bio tezi za 150 g.

  2. #52
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    mogu reći da mi je drugi porod bio intezivniji po osjećajima neko prvi.
    i da,druga beba je bila točno 700gr teža i 5 cm veća od prve.

  3. #53
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Drugi porod, unatoč mome strahu kako će proći, bio je kao iz snova. Budući da je prvi porod bio induciran - drip ublažen epiduralnom, nisam znala kako prirodan trud uopće izgleda (ali sam znala da pod dripom booolee i dolaze jedan za drugim). Drugi porod je bio vremenski nešto duži, ali zato mnogo manje bolan (zaista prirodni trudovi manje bole i mogu se normalno prodisati u odnosu na trudove pod dripom), bez dripa, veći sam dio trudova prohodala kod kuće i u predrađaonici, bez epiziotomije i šivanja, beba bila vani u dva truda izgona. Jedino je vodenjak bio prokinut na osam prstiju otvorenosti. Bila sam svjesna i prisebna svakoga trenutka od prvoga truda do prvoga kmee. Nakon ovakvoga poroda nije mi strana pomisao ni na još jedno dijete.

  4. #54
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    Kako mi se bliži drugi porod to me veći strah hvata , sigurno bez većih razloga ali lijepo je ovo pročitati <3

    Moj prvi porod je bio super. Sve osim dripa. I cijelo vrijeme si drugi porod zamišljam bas tako , kao još jedno predivno prirodno iskustvo ( sa malim glupostima koje mu padnu na pamet )

  5. #55
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj choko prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mi se bliži drugi porod to me veći strah hvata , sigurno bez većih razloga ali lijepo je ovo pročitati <3

    Moj prvi porod je bio super. Sve osim dripa. I cijelo vrijeme si drugi porod zamišljam bas tako , kao još jedno predivno prirodno iskustvo ( sa malim glupostima koje mu padnu na pamet )
    evo i meni je sve teže prihvatiti taj drugi porod jer znam što me čeka, nekako mi je prvi put bilo lakše, bez ikakvog straha a sve je prošlo super i nebi baš ništa mjenjala

  6. #56
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ako oduzmem sve ono lose, dakle busenje vodenjaka, drip...drugi porod mi je bio ljepsi po tome sto sam ga bolje dozivjela, prvi sam bila u strahu, nisam imala pojma ni o fazama poroda ni o nicemu. Sad sam bas spremna dosla i sjecam se svakog trena sto ne mogu rec za prvi porod, vecina mi je u magli. Al beba je bila manja za 390 g i 2 cm kraca. Al bio je brzi. Prvi je od onog prvog bolnog trudna trajao 4 i pol sata a drugi 2.

  7. #57
    M@rtin@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    126

    Početno

    Evo ja rodila na Badnjak i ovaj porod mi je bio duplo brži i duplo teži...od prvog truda nije prošlo ni 2 sata do izgona ali zadnji trudovi su mi bili užasni i izgon mi je bio bolan, popucala sam iznutra jer mi nisu radili epi...s prvim je vila epi i šivanje niasm ni osjetila ali ovo...ne žeelim se ni prisjećati...na kraju bitno je da je sve dobro i da je Miha živ i zdrav

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Split
    Postovi
    19

    Početno

    Moj drugi porod je bio znatno brzi nego prvi put ,ubiti trudovi su poceli oko 13h al sam ih ja ignorirala mislila sam da to nije to jer me kicma uopce nije boljela cak sam i auto vozila i po kuci sredivala ma nema sta nisam ,trudovi su od 13h bili u razmaku svakih 10minuta ,kad sam navecer napokon odlucila da idem za rodiliste na putu mi je pukao vodenjak ,a pred bolnicu kad sam stigla vec su trudovi bili svakih par sekundi ,cudili su se da sto nisam dosla i prije al rekoh im ja da kako se razmak izmedu trudova nije smanjivao pa da nisam htjela doci i tu lezati , i tako sam ja na brzinu se presvukla u radaonu usla u 22:25 a bebicu rodila u 22:35 nikad brze ,zbilja sam ostala zacudena ,ipak kad sam dosla u radaonu bila sam 8 prstiju otvorena nisu me stigli niti srediti .Sve u svemu kazem dosta brze sam rodila nego prvi put .

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    zanimljivo kako se mi s prvim super porodom drugog bojimo. meni je prvi trajao, od početka laganih trudova, 4 sata pa si sad mislim da svakako moramo požuriti da se ne bi beba rodila u autu cure, čini mi se logično, ali možda ima neka primjer, ako prvi put nema pucanja i rezanja onda vrlo vjerojatno neće ni drugi ili?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Lola3 e to se i ja pitam. Moj prvi porod je trajao manje od četiri sata, porod iz snova. Sad brijem da mi porod ne krene prije skidanja šava serklaže i što ako se počnem exspres otvarat kao i prvi put...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ja sam prvi put rađala 12 sati... doma pukao vodenjak, bez trudova, dobila drip i tako... ali ne mogu reći da me neizdrživo boljelo...sad mi je termin za 5 tj i jako me strah, htjela bi da bude kraće ovaj put i bez dripa jer navodno trudovi prirodni manje bole? jel to istina? strah me ko da nisam nikad rodila, to je nevjerojatno....mislikm da će me panika oprat samo tak kad krene :/

  12. #62
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj lola3 prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljivo kako se mi s prvim super porodom drugog bojimo. meni je prvi trajao, od početka laganih trudova, 4 sata pa si sad mislim da svakako moramo požuriti da se ne bi beba rodila u autu cure, čini mi se logično, ali možda ima neka primjer, ako prvi put nema pucanja i rezanja onda vrlo vjerojatno neće ni drugi ili?
    Kod mene nije bilo ni s prvim i s drugim ni pucanja ni rezanja. S tim da je prvi bio preko 4 kg.

  13. #63
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam prvi put rađala 12 sati... doma pukao vodenjak, bez trudova, dobila drip i tako... ali ne mogu reći da me neizdrživo boljelo...sad mi je termin za 5 tj i jako me strah, htjela bi da bude kraće ovaj put i bez dripa jer navodno trudovi prirodni manje bole? jel to istina? strah me ko da nisam nikad rodila, to je nevjerojatno....mislikm da će me panika oprat samo tak kad krene :/
    Procitaj moju pricu s poroda, tamo sam detaljno opisala trudove sa i bez dripa

    Al da, svakako manje bolje bez dripa i puno ih je lakse prodisat.

  14. #64
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Moj prvi porod par sati, malo bolan, nešto pri kraju, epi.
    Drugi porod, užasno brz i efikasan, bez epi.
    Prvi je bio smučkan, sve nešto nepravilno i čudno, drugi jasan i brz...
    Drugi bolniji za svega dva truda
    Druga beba teža, izgon mnogo lakši. Totalno predivan!

  15. #65
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Dok je vodenjak čitav, on amortizira bolove. Mislim da su prirodni trudovi s čitavim vodenjakom manje bolni nego ako prvo pukne vodenjak pa zatim slijede trudovi.
    Čim mi je prokinut vodenjak, trudovi (prirodni) bili su češći, bolniji, ali izdržljivi (za razliku od onih pod dripom).

  16. #66
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Evo da nadodam pa sad...meni je vodenjak prvi put probušen prije izgona, drugi put je sam pljusnuo isto na kraju.
    Do tada su trudovi bili zaista super, totalno lagani i podnošljivi.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Ja sam dobila trudove na dvije minute pola sata nakon što mi je pukao vodenjak, do tada nisam osjetila apsolutno ništa. Prirodni trudovi su bili bolni, ali pravilni i podnošljivi. Onda su mi dali drip i nastalo je veselje, skoro bez pauze, ali i dalje se da izdržati. Nakon toga epiduralna. Pjesma, trudovi se osjete, al manje. Izgon, prestala djelvat epiduralna, drip naravno i dalje prisutan, al sam izgon je nešto sasvim drugo, on peče, ne bi to opisala kao pravu bol. Sve u svemu, nije strašno.
    No, kad se sjetim da sad opet trebam rodit, panic!

  18. #68
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma izgon je zakon! Najbolji dio poroda. Kad znas da se napokon desava porod. A ne kad u trudovima cekas kad ce vise.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure a kako ste bile otvorene prije prvog a kak prije drugog poroda? ja prije prvog poroda uopće nisam bila otvorena, sve dok me nisu prikopčali na drip, morali su me porodit jer je pukao vodenjak. sad sam 36 tjedana, jučer bila kod ginića, vanjsko ušće je uloživo do unutarnjeg a unutarnje bi se dalo prisilno proć (doslovno ovako piše u nalazu *-* ) , napipao je bebi i glavicu, cerviks je nešto mekši i retroponiran... znači li ovo da možda imam šanse da dobijem ovaj put svoje trudove i rodim uz što manje ili nimalo dripa? rekao mi je neka izdržim još 2 tj pa mogu ići roditi......
    Posljednje uređivanje od iva1602 : 03.02.2012. at 19:30

  20. #70
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    iva javim ti Mislim da nema pravila. Meni je prvi porod poceo trudovima, onda nakon dva sata otisla voda i trudovi poceli na gusto, onako po slobodnoj procjeni 3-5 min. Rodila sam bez dripa (na moju molbu da mi ga ne daju ako ne moraju). Bila sam sa 38tj.otvorena 1,5 cm i vj prohodna do glavice jer su mi radili amnioskopiju, bili digli frku zbog losih protoka - rodila sa 39 tj.
    Ovaj puta prelezala pol trudnoce jer sam se pocela otvarati, vanjsko usce ulozivo, smeksano, sa 36.otvorena 1 cm, usce meko, skraceno, mali skroz dolje, dokica mislila da necu ni docekati kontrolu - a sa 38+2 i dalje sve isto, otvorena 1,5 cm i kaze da moze napipati glavicu...mene sad pere paranoja da ovaj puta ne prenesem i zavrsim jos na indukciji.

  21. #71
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nema pravila, nazalost. Bila sam otvorena mjesec i pol 2-3 prsta, nakraju ipak na dripu zavrsila jer sam, navodno, prenjela jako puno...Ma, necu se ni prisjecat...

  22. #72
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    prvo dijete: 3300g/51cm, položaj glavom - kaos od poroda, užasno dug oporavak
    drugo dijete: 3600g/53cm, rodila se na noge (prvo desna noga LOL) - lagan i bezbolan porod bez oporavka

    na drugom porodu nisam ni skužila da imam prave trudove dok mm nije počeo štopati (bili su na 2-3 minute i trajali 1,15min a nisam skužila - fakat me niš nije boljelo). pa je ošo vodenjak i rodila sam u roku od pola sata. s tim da sam do pucanja vodenjaka gledala tv s djetetom u krilu


    išla bih na treće samo da vidim kakav bi to tek bio porod (valjda bih rodila u snu bez da skužim)

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je drugi porod bio kraći (iako je i prvi bio kratak) ali žešći. I izgon mi je bio puno teži. Doduše, drugi put sam imala nervoznu primalju, vjerujem da bi s ok primaljom bilo puno lakše.

  24. #74
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Koksy, tebe se sjecam jer sam pratila sta ce bit s vama i kad ces vise roditi. Kod mene su ciklusi ko svicarski sat, znam otprilike i kad sam ostala trudna, mali od prvog ultrazvuka odgovara u dan menzisu...kod mene je po rijeckim standardima definitivno 24.2.krajnji datum..znam da idu na indukciju 10.dan od termina, jako rijetko sam cula da puste vise a i nemam se hrabrosti ni snage svadjati pa da nedajboze nesto ne bude u redu kasnije. Vjerujem da sve bebe izadju kad im dodje ako se medicina ne umjesa, mislim,nisam nikad cula da je neka zena vjecno bila trudna.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ja sam prvog sina rodila točno na termin , isto mi je sve bilo u dan po zadnjoj mengi... sad su mjere bebice na uzv varirale i bile su do tjedan dana veće, pa ne znam znači li to samo da je beba veća ili bi mogla prije roditi.... svakako bih željela rodit prije nego na indukciju ići. tješim se da mi u prilog ide to što sam sad otvorena bar do unutarnjeg ušća a s prvim nisam ni tolko bila.... bojim se scenarija kao prvi put, pukne vodenjak a nemaš trudove a moraju te porodit u roku 12 sati oćeš-nećeš zbog infekcija.... e to mi je koma. :/

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    prvo dijete: 3300g/51cm, položaj glavom - kaos od poroda, užasno dug oporavak
    drugo dijete: 3600g/53cm, rodila se na noge (prvo desna noga LOL) - lagan i bezbolan porod bez oporavka

    na drugom porodu nisam ni skužila da imam prave trudove dok mm nije počeo štopati (bili su na 2-3 minute i trajali 1,15min a nisam skužila - fakat me niš nije boljelo). pa je ošo vodenjak i rodila sam u roku od pola sata. s tim da sam do pucanja vodenjaka gledala tv s djetetom u krilu


    išla bih na treće samo da vidim kakav bi to tek bio porod (valjda bih rodila u snu bez da skužim)
    mene je strah da neću prepoznat trudove ako me ulove doma. jer prvi put su bili na dripu i odpočetka u bolnici... znam da su me jako jako leđa boljela i svi trudovi išli iz donjeg dijela leđa pa kasnije prema naprijed, sad me isto nekad steže u leđima pa ne znam jel su to lažnjaci... fakat sam munjena ko da prvi put idem rodit. niš ne znam!

  27. #77
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    joj, meni je prvi put bila totalna koma
    došla na pregled plodne vode a oni me ostavili u rodilište
    u podne spojena na ctg, u 3 spojena na drip, u pet prokinut vodenjak, u ponoć odvedena u box i dali mi epiduralnu, do pet ujutro bila u bunilu i poluonesviještenom stanju, nikako se otvorit, beba se od mog tiskanja vratila natrag...ajme užasa, ja umorna, iscrpljena od ležanja 18 sati jedva nekako rodila u 5.40 ujutro, naravno izrezana....

    stvarno se nadam da će ovaj put biti lakše ili bar brže
    pomalo me i strah

  28. #78
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    mene je strah da neću prepoznat trudove ako me ulove doma.
    kužim te
    meni su lažnjaci počeli točno 9 dana prije poroda, i trajali do poroda, svaki dan, nekad duže nekad kraće
    zato nisam ni skužila kad su lažnjaci postali 'pravi' - ko da prvi put rađam

    da sam otišla odmah u bolnicu moje bi dijete bilo 9 dana starije nego što je
    ovako nisam ni stigla do bolnice

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Puntica šališ se, šta nisi stigla u bolnicu, rodila doma? Ja se nisam nikako mogla zabunit, kad je krenulo, krenulo iz sve snage. Al to ne znači da će i ovaj put tako. Peru me menstrualni bolovi već par večeri, jel to priprema? Kako izgledaju lažnjaci?

  30. #80
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Peru me menstrualni bolovi već par večeri, jel to priprema? Kako izgledaju lažnjaci?
    meni su lažnjaci bili jednako slabi ko pravi trudovi, kao da ću dobit mengu, odnosno malo manje bolno od toga
    stezanje maternice par dana nakon poroda je više boljelo od trudova

    fakat čudno

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    mene uvijek steže u leđima..nekad probode i u rodnici, ali imam osjećaj da se to beba glavicom malo dolje nabija....

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Ajme i meni je najveći strah da neću skužiti prirodne trudove, bilo lažni ili pravi, što je to i kako izgleda. Prvi porod bio "na prepad" zbog lošeg ctg-a, ostajanje u bolnici odmah, totalno zatvorena, drip otpočetka i ostale "radosti" što idu uz to. Čak mi i uz drip prvi trudovi bili jednaki kao bh kontrakcije,dr me stalno obilazila i propitkivala jel me boli da sam se ja zabrinula što me niš ne boli. Bolni trudovi počeli puno kasnije, preko 5 cm bila otvorena kad su počela križa presijecati, ja navalila sestri da mi podigne naslon malo jer mi neudobno a ona meni: ne draga, to su vam trudovi . Dao Bog da i ovaj put bolovi krenu tako kasno

    Kate čovječe tebi fakat još malo ostalo

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    erina kod tebe prvi put sve identično kao i meni... 12 sati na dripu al izdrživo, pravi bolovi počeli tek pred kraj. što znači loš ctg, povišeni ili sniženi bebini otkucaji? toga se isto malo bojim jer mi je ova bebica jako jako mirna puno mirnija od sinčića pa se bojim da mu i otkucaji budu sporiji kaj ja znam prava sam paničarka... ja ta 2 tj idem na ctg. bojim se te indukcije bez svojih trudova i početka poroda. htjela bi prirodniji porod ovaj put.....

    kate koliko ti još brojiš?

    a ti erina?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Meni je N bila jako mirna beba i taj dan otkucaji srca bili sniženi, sužen ctg kako oni kažu. Par sati je osluškivali na ctg-u al nikako je nisu mogli razbuditi pa pala takva odluka. Ja sam se tad još borila da bi ja probala to prirodno al kad mi je dr rekla da me ne smije pustiti doma s takvim nalazom sam se pomirila i samo poželila da sve bude ok. Sad imam još cca 10 tjedana fore, curka ovaj put puuuno življa, da ne kažem divlja pa se nekako nadam drugačijem scenariju.
    Meni frendica nedavno rodila, isto priželjkivala prirodniji porod kao i mi pa kaže da su je prirodni trudovi satrali puno više nego drip, baš me utješila

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Danas 36+1, šav serklaže mi skida za 10 dana, mislim da ću rodit najkasnije sljedeći vikend. Beba mi je skroz nisko, sad me opet nešto steže, il se namješta il imam BH. Mislila sam da to što sam već rodila znači i iskustvo, al ja kao da mi je prvi put.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Uf, ma nema pomoći, trudove ćemo proći. Meni samo bitno da beba bude ok, bojala sam se i prošli put, a na kraju mi samo jedna misao bila u glavi, ja nek eksplodiram samo da beba bude dobro. Kad krene porod, nema povratka. E jesam se sad mudro izrazila.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Držite se cure još tih 10-ak dana kad ste već ovoliko izdržale pa nek krene onda ako će odmah kad se putevi otvore Ja sam isto sva isprepadana ovaj put, vjerujem da će ono iskustvo isplivati kad se krene i bude najpotrebnije. Kao što kažeš nema nazad, pa kud puklo

  38. #88
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je drugi porod bio najlakši i nakon njega sam se najbrže oporavila.
    nakon njega je na listi treći porod, a prvi porod je definitivno bio najgori po svim kriterijima.

  39. #89
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je drugi porod bio najlakši i nakon njega sam se najbrže oporavila.
    nakon njega je na listi treći porod, a prvi porod je definitivno bio najgori po svim kriterijima.
    točno tako je i meni. prvi porod je bio hitni carski, a s drugim djetetom dobro da sam stigla do bolnice. Za treće sam mislila da će porod sigurno bit još i lakši, ali sam se prevarila. No skužila sam da sam najlakše rodila dijete s najmanjim opsegom glave, a ono s najvećim nisam ni uspjela roditi vaginalno

  40. #90
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja nemam pojma koji su im bili opsezi glava, ali svi troje su imali i još uvijek imaju malene glave. svi smo takvi u familiji.
    što se ostalih mjera tiče, prvo i drugo dijete su bili skoro identične težine i dužine, dok je treće bilo za kilu teže od njih ali je svejedno rođeno lakše i ljepše nego prvo
    Posljednje uređivanje od Lutonjica : 07.02.2012. at 00:16

  41. #91

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Meni je N u usporedbi s bebama oko nas imala baš veliku glavu a pri porodu je bila 35 cm što je kao neki prosjek. Čak neka djeca koja su rođena duža i teža od nje su mi kraj nje izgledala puno manja zbog manje glavice. Zato sad kad dr kaže da su nogice naprednije/duže kažem neka, bolja mi opcija da cm idu u noge nego u glavu

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    i mojem su nožice duže .... ) a opseg glavice nam je bio u 34. tj 31 cm ,a prvi sin je imao 35 cm opseg glavice pri porodu... mislim da će mjerama biti jako jako slični....

    cure ja sam danas 36+2 i totalno me strah hvata svakim danom sve više..čim me nešto probode,stegne odmah osluškujem jel to to.....

  43. #93
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    iva, smijem li ti napisati: Ne boj se. Moć ćeš ti to. Znaš što te čeka. Samim time će ti se činiti brže. I možda manje bolno. Ma, želim ti porod kao lijepu priču.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    hvala beti... pokušavam biti cool ali na momente imam napad panike prvi put sam se isto panično bojala, no kad je sve krenulo nekako sam se opustila i jedva čekala da vidim bebu... i iznenadila se jer nije baš bila bol kakvu sam ja zamišljala, bilo je lakše... sad znam kaj me čeka, a uz to je još x faktora sastrane, i između ova 2 poroda i izgubljena bebica, tako da me strah svega... i poroda, i bebinog zdravlja al nadam se da će sve biti super.....

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Iva imamo termin u dan! I ja isto tako, čim me nešto stegne, prepariram se. Gdje ćeš roditi, ja u Petrovoj. Žao mi je za bebicu koju si izgubila.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Iva imamo termin u dan! I ja isto tako, čim me nešto stegne, prepariram se. Gdje ćeš roditi, ja u Petrovoj. Žao mi je za bebicu koju si izgubila.
    skužila sam i ja da imamo termin u dan! i ja sam danas 36+2 ja ću ti u zajčevoj /merkur/ rodit...

  47. #97
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Zanima me da li vam je druga trudnoća trajala koliko i prva, ili ste nosile duže ili kraće? Ja sam se prvi put porodila dobrih 10 dana pre termina, pa čisto da znam šta ovaj put da očekujem.

  48. #98
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    prva trudnoća s punih 40 tjedana, druga i treća s punih 39 tjedana.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    prva punih 40,rodila na termin a za ovu ti javim za koji tjedan

  50. #100
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Sretno iva1602! Meni je termin tek 7.5. sad tek ulazim u finale.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •