Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 155

Tema: Drugi porod

  1. #101

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    hvala...niš se ne živciraj imaš ti još dosta vremena ...) mene opet ovu noć ulovile kontrakcije...malo sam se naživcirala jer je sin imao temperaturu i bubani je i počelo me stezat u leđima,bol od trtice pa preko leđa napried do trbuha.... i tak par puta...već sam mislila da je to to ali bilo je užasno nepravilno, u biti tako me stisne svake 2 min, u par navrata i prestane.... digla sam se da se prošećem i stalo je.... hvala Bogu..nek mi sinčić ozdravi prvo :/

  2. #102
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Meni je prvi porod bio lagan ali je nekako dugo trajao, od trudova do poroda proslo je skoro 24 h.
    drugi porod je bio tako brz da sam se jedva snasla jesu li to bili trudovi ili ne...tek kad sam vidjela krv, bolovi su se pojacali, shvatila sam da moramo u bolnicu. 8 cm otvorena, box ali se beba nije spustala. U jednom trenutku sam rekla sebi "ma nek boli itd..." i pokusala se opustiti iako su trudovi bili manijakalni...i osjetila sam spustanje bebine glave. To mi je poslije stalno prolazilo kroz glavu...kako je ljudsko tijelo napravljeno, kako priroda radi svoje.

    Treceg poroda cu se uvijek sjecati...bio je lagan, trudovi nisu bili toliko bolni, pokusavala sam se opustiti (prolazila sam skustvo drugog poroda)jer sam znala da ako se grcim, beba nece htjeti ici dolje...i disati na pravilan nacin. I samo je u jednom trenutku to bilo - to. Znam da su mi se cudili jer nisam pustila ni glasa...ali eto, meni je treci porod bio predivno iskustvo i maleni je bio puno tezi od seka i sa najvecim obimom glavice i pomalo sirokim ramenima.

  3. #103
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Rekoh da cu javiti, pa evo.
    Prvi porod od prvog truda do poroda proslo 5 i pol sati, skolski sto bi se reklo - trudovi rijetki a jaki, nakon dva sata otisla plodna voda, trudovi se pogustili, dosla u bolnicu, 5/6 prsti otvorena, dr probusio to malo vode sta je ostalo, trudovi se pojacali, odmah pravac radjaona, rodila u roku 2h, bez dripa i inih kemikalija.

    Drugi porod - sve naopacke - procurila plodna voda al toliko malo da nisam bila sigurna da li je to to dok se nije dva-tri puta ponovilo. Trudovi 0 bodova i nakon 2 i po h otisla u bolnicu. Pustili me jos par sati ovako i na kraju dali neku infuziju da se otvorim je sam zapela na 4 prsta - ta se daje po nekoj semi da se svakih pol sata pojacava doza a sveukupno je se moze primat 5h, meni se neki socijalni trudici javili nakon vise od pola boce i zestokog hopsanja po lopti, malo legla i prosli. Vec sam mislila da mi ne gine carski i pocela se pitati sta ne valja sa mnom To je los dio price.

    Dobar je da sam na pregledu nakon te infuzije bila otvorena tek 5 prstiju, dr odlucila probiti vodenjak i krenuli pravi trudovi. Mozda je bilo 8-10 jacih trudova koji fakat jako bole kad su me copila dva zaredom koja su me zbilja kidala i jednostavno sam skuzila da je beba krenula van. Sve u svemu pravi porod mi je trajao ciglih 15 minuta tako da ne mogu rec da je bio nesto strasno tezak ni dug, osim tog cekanja na trudove. Ovaj bebac je bio nesto malo tezi i s vecim opsegom glave od prvog ali me nisu rezali tako da sam im zbilja zahvalna jer vec tjedan nakon poroda normalno funkcioniram po doma.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    a jesu li vam trudovi bili jednaki prvi i drugi put? recimo mene je sve boljelo prvi put u leđima, a sad me nekad probode i u rodnici.... pa mi je to čudno. nisam sigurna jel mi to kontrakcija ili se beba nabija glavom u zdjelicu

  5. #105
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Ja bi se zaklela da nisam imala nikakve kontrakcije ni u prvoj ni u drugoj trudnoci a logika mi kaze da sam morala ako je to vec normalna priprema maternice za porod. Ovaj puta me beba dosta glavicom stiskala u mjehur za razliku od prvog puta kad mi je micanje bebe bas bilo ugodno. Sto se trudova tice, bili su mi skroz isti, mene bas reze skroz nisko u zdjelici, nista ne osjecam ni od ni prema ledjima. Ali mogu prenijeti iskustvo svoje sogorice koja kaze da ju je prvi puta frkalo cijelu noc u zdjelici a drugi puta da je osjecala neka lagana zatezanja u kicmi i onako cisto reda radi otisla u bolnicu da bi rodila u roku od sat vremena. Nema pravila.
    Posljednje uređivanje od Kikica1 : 16.02.2012. at 11:49

  6. #106
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    a jesu li vam trudovi bili jednaki prvi i drugi put? recimo mene je sve boljelo prvi put u leđima, a sad me nekad probode i u rodnici.... pa mi je to čudno. nisam sigurna jel mi to kontrakcija ili se beba nabija glavom u zdjelicu
    meni su trudovi bili manje-vise isti sva tri puta...topicni menstrualni bolovi, krene u ledjima pa idu prema naprijed (prema jajnicima). Uhvati pa pusti, pa kroz neko vrijeme opet uhvati pa opet pusti....pa se pojacavaju, pa ubrzavaju

  7. #107

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    katee...jesi još u komadu?

    evo ja sam jučer bila na ctgu prvi put, i prije toga me stezalo u kičmi ali ctg nije zabilježio nijedan trud. danas ujutro opet stezanje, opet se smirio...inače kaže mi gin da je sve omekšano i spremno , otvorena za prst do glavice i ovoja, glavica priljubljena u maloj zdjelici..... nadam se da bude to skoro.... i da će brzo biti gotovo :/

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Još u komadu. Stanje isto kao i kod tebe, popodne idem na ctg. U nedjelju mi je bilježio trudove, al ne osjećam ih...

  9. #109

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    držim fige!!! ja sam ovakav nalaz imala s prvim djetetom 3 dana pred porod i termin.... tak da se nadam da bi uskoro mogla... s tim da mi je sad beba u zdjelici, a stariji sin je na zadnjoj konroli bio visoko....ima da ovaj mali samo ispadne van hahhah

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Dva prsta otvorena, trudova nema. Pregled opet u petak...
    Ive kako si ti?

  11. #111
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Kate i Iva, danas vam je lijep datum za porod!

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Laura istina, al nema teorije, sve mirno, mojoj curi se baš neda van. Očito čeka 29.02.!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Dva prsta otvorena, trudova nema. Pregled opet u petak...
    Ive kako si ti?
    još sam tu... nema ništa... tu i tamo me stegne u leđima par puta na dan i to je sve...a danas je baš lijepi datum za roditi al mislim da neću još...:/ nego cure,mora li sluzni čep obavezno biti crvenkast,smećkast? već mi 2 dana pomalo neka sluz izlazi ali žute boje, gusto i obilno... evo baš idem giniću po uputnicu za pregled i ctg u ponedjeljak, čisto sumnjam da ću roditi do tad...a ja bi vrlo rado već danas, dosta mi je već i žgaravice i svega!! hhehe......

    kate super, ti si već 2 prsta....brzo buš ti rodila )))))

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    O cure moje, spremate se vas dvije ozbiljno, prst po prst polako ali sigurno do cilja!

  15. #115

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    što znači tijesno prohodna za prst do ovoja i glavice... što znači prst, može li se to protumačiti kao otvorenost u nekim centimetrima, kaj ja znam, 2,3cm????

    iglavica nisko priljubljena u maloj zdjelici....

    uf ovakav nalaz imam od ponedjeljka, trudići neki samo po noči, čim se ujutro dignem sve stane a ja jedva hodam kak me boli zdjelica.....*-*

  16. #116
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Prst ti je oko 1 cm.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ufff samo 1... tko će dočekat još 9....

    kateee jesi još u komadu,javi seeeeee

  18. #118
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Prije drugog poroda u ponedjeljak sam bila 1 cm otvorena, u utorak sam rodila.
    Znas kako to ide.......nikad ne znas ( ima li uopce ova moja recenica smisla )
    Sretno!

  19. #119

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Prije drugog poroda u ponedjeljak sam bila 1 cm otvorena, u utorak sam rodila.
    Znas kako to ide.......nikad ne znas ( ima li uopce ova moja recenica smisla )
    Sretno!
    baš i nema... a ja više ne znam kad da krenem u rodilište...nemam nikakve trudove u pravilnim vremen.razmacima..recimo sinoć i ujutro me baš stezalo u leđima i trbuhu...a sad me upravo probadalo nekoliko puta dole...kao da se beba namješta .... ali čim se malo prošećem niš se više ne događa. strah me da neću znat kad da krenem... :/ baš me to brine

  20. #120
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Oooooo, znati ces, znati!
    Je ti blizu rodiliste?
    Meni su drugi porod trudovi odmah krenuli jako intenzivno.....u 1. prvi trud....u 2 smo dosli u bolnicu ( udaljeni smo 30 min) i u 3.30 rodila. Nisam planirala trcati odmah u bolnicu, ali kada sam vidjela koliko su jaki trudovi i to U SKORO PRAVILNIM RAZMACIMA smo krenuli.

  21. #121
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Brzo ce to!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Oooooo, znati ces, znati!
    Je ti blizu rodiliste?
    Meni su drugi porod trudovi odmah krenuli jako intenzivno.....u 1. prvi trud....u 2 smo dosli u bolnicu ( udaljeni smo 30 min) i u 3.30 rodila. Nisam planirala trcati odmah u bolnicu, ali kada sam vidjela koliko su jaki trudovi i to U SKORO PRAVILNIM RAZMACIMA smo krenuli.
    isto imam pola sata vožnje.... ma prvi put je pukao vodenjak,ja kako niš nisam znala žurila sam se , na kraju sam bila 12 sati na dripu.... al isto imam osjećaj da ako me sad zgrabi da moram ipak malo požurit.

    ovi sad nisu u pravilnim razmacima... jesu li i tebe boljeli tako iz leđa prema naprijed?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Iva tu sam, u komadu, 2 prsta otvorena, ne osjećam nikakve trudove, ctg bilježi nešto, nepravilno.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Iva tu sam, u komadu, 2 prsta otvorena, ne osjećam nikakve trudove, ctg bilježi nešto, nepravilno.
    jaaaoooo.....još ćemo mi i termin dočekat kak mi se čini....

  25. #125
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Iva, meni su trudovi pocinjali u ledjima, ali su bili koncentritani u trbuhu.
    Jednu moju frendicu su samo ledja boljela u trudu, a trbuh puno manje.
    Kako si danas?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    dobro sam,nema ništa!!! beba je mirna... sutra idem na pregled pa ćemo vidjeti....

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    evo da se javim...ja rodila u ponedjeljak 27.2. u 21:25... Luka, 3790g i 53 cm... nakon pregleda u trudničkoj sprašili me u rađaonu otovrenu 3 cm i sa slabašnim trudovima, rekli su nećemo niš forsirat.... i tak sam ja šetala niš se nije događalo trudovi stalno oko 30 na onoj crti, ni makac dalje... nakon 2,3 sata doktori odlučili dati mi spasmex i apaurin u guzu da vide ako se smire trudovi od poroda niš danas a ako se pojačaju krećemo... i tak ja opet na ctg niš ne osjećam a kad ono crta se penje ohohoho..... a mene niš ne boli... prokinuli mi vodenjak i tad me počelo šarafit ali i ponudili epiduralnu i ja rekla može. u 6 navečer u rađaonu, dobila epid., malo dripa i krenulo....trudovi super, kao lagana menstrualna bol, za razliku od prvog poroda.... epiduralna je super, ja se zezam s babicom i doktoricama, ko da sam na kavu došla... oko 9 me ulovilo par jakih trudova , trudim se disat al teško i najednom osjetim neke plinove i pritisak u crijevima, i povraća mi se.... brzo nakon toga mi se i kaka i beba ide van,,,, u tri stiska evo Luke... ja malo samo pukla, 3 šava negdje oko guze unutra,drugi dan odma sjedila.... mogu reći da mi je ovaj porod bio puno brži i jedno 500 puta lakši od prvog, a isto tako i oporavak. a tak sam se bojala!!

    kate jesi ti rodilaaaaa

  28. #128
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    No, vidiš, da je bilo sve OK. (I to na moj rođendan.) Dobar znak je izabrao. Čestitam i ovdje.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    beti sretan ti ročkas i hvala na čestitkama )

  30. #130

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Iva čestitam!!!

    Jesam, rodila i ja na 27.02. u 10:40 ujutro, Rita 3.750 g teška i 49 cm duga.
    Alarm je krenuo u nedjelju navečer, al ne zbog trudova, nego temperature. Pravac Petrova, ctg tahikardija. Rekli mi da dodjem ponovit ctg ujutro, a ako krene temperatura rast da dođem i ranije. U pet ujutro eto me opet, temperatura narasla, ctg opet tahikardija. I stavili me u proceduru. Napisat ću i cijelu priču, al ukratko, nakon prokidanja vodenjaka Rita se rodila za 20 minuta, nekoliko trudova, razarajucih dok se spuštala u porodni kanal i u tri tiskanja bila je vani. Da mi je vodenjak spontano puknuo rodila bi tamo di bi se zatekla. Tri vanjska šava, malo sam pukla, al ništa što bi me ometalo, sjedila odmah.

    Dakle, drugi porod, daleko brži od prvog, sam izgon puno bolniji i intezivniji, ali ništa čega bi se trebalo bojati.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Čestitke cure

    Svaka čast na superbrzim porodima, dabogda i meni bilo tako
    Uživajte i mazite se sa svojim bebicama

  32. #132
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno


  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Iva čestitam!!!

    Jesam, rodila i ja na 27.02. u 10:40 ujutro, Rita 3.750 g teška i 49 cm duga.
    Alarm je krenuo u nedjelju navečer, al ne zbog trudova, nego temperature. Pravac Petrova, ctg tahikardija. Rekli mi da dodjem ponovit ctg ujutro, a ako krene temperatura rast da dođem i ranije. U pet ujutro eto me opet, temperatura narasla, ctg opet tahikardija. I stavili me u proceduru. Napisat ću i cijelu priču, al ukratko, nakon prokidanja vodenjaka Rita se rodila za 20 minuta, nekoliko trudova, razarajucih dok se spuštala u porodni kanal i u tri tiskanja bila je vani. Da mi je vodenjak spontano puknuo rodila bi tamo di bi se zatekla. Tri vanjska šava, malo sam pukla, al ništa što bi me ometalo, sjedila odmah.

    Dakle, drugi porod, daleko brži od prvog, sam izgon puno bolniji i intezivniji, ali ništa čega bi se trebalo bojati.
    jaooo draga čestitke od srca!! isti dan ne mogu vjerovat!! i porodi skoro po brzini slični,samo sam ja dobila epid, al inače mali isto izletio van u tri truda i imam isto 3 šava,sjedim i trčkaram po stanu već danima....kako je dobro kad si nakon poroda odmah fit! uživajte cure.....

  34. #134
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    što volim ovakvo nešto pročitati
    najprije cure čestitam obadvjema, a potom molim još koj opis o brzom i lakom drugom porodu

  35. #135
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Iva i Kate četitam vam od srca.

    1.porod-u 37tj bila na pregledu gin rekao i dalje si 1,5 cm otvorena vidimo se sljedeći tj.Ja navečer u 9 h počela osječat trudove,svakih 10 min.Nakon 2 sata iako i dalje na 10 min krećemo za Pu.Ostajem u pred rađaoni.Ujutro u 8 na viziti otvorena 7 prstiju,prokida mi vodenjak,pravac rađaona.Oko 9 počeli mi jaki trudovi,rodila u 11.45 uz epi.
    Sad me malo strah kako će ovaj put biti,ali su me vaše priče smirile.Gin je prošli tj rekao da sam prst otvorena i da je beba veća ima 3550g,te da je moguće da i ovaj put rodim ranije.U 37tj sam i nestrpljiva.Par dana sam imala jake lažne trudove,pa ništa,pa opet.Kako mi prijateljice koje su sve to prošle govore da će biti brže i lakše,malo me hvata panika da neću stići do bolnice koja je 100 km udaljena,da ću prekasno krenuti jer ću prvo morat malu zbrinut.Pa se mislim da bi mi bilo najbolje da krenu trudovi kad ju ovedem u vrtić.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    mala nada sretnooo. bit će to sve super... meni se taman sve poklopilo kako sam željela, malog ujutro odveli u vrtić, muž odradio 2 sata na poslu, vratio se doma po mene i otišla sam na redoviti pregled u bolnicu... i ostavili me rodit ...)) zbilja je sve drugi put brže i lakše...bar je meni..a i sve oko bebe je lakše jer sve ve znaš otprije.... sretno i želim ti brz i lagan porod i još lakši oporavak

  37. #137
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    do jučer sam čitala vaše priče u strahu kako će to izgledati. sad vam mogu reći da sam ja drugi put bila smirenija i sve je prošlo suuuper.
    drugi porod je bio duži. trudovi su trajali preko 24 sata, ali su bili nepravilni, isprekidani, ne tako jaki. u bolnicu sam došla zadnji tren i rodila u roku 20 min. u biti, porod koji bi svakome poželjela.
    prvi put je sve zajedno trajalo 12 sati. boljelo je više, ali je možda razlog tome i činjenica da sam provela par sati u predrađaoni ležeći.
    sretno vam svima!

  38. #138
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    prvi porod mi je bio brz (u 4 ujutro trudovi na 6 min, u 7.35 rodila, bila u boxu samo za izgon), vaginalni, ali prijevremeni (34+5). sad imam problema s tlakom pa me strah da se nešto ne zakomplicira. htjela bih opet vaginalno i brzo, samo da tlak u porodu ne skoči.

  39. #139
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    mene je samo strah te predrađaone..prvi put sam provela 12 sati u predrađaoni a 6 sati u boksu, od toga sve skupa 15 sati na dripu a 6 na epiduralnoj....ma živi užas...da mi je tada bila ova pamet...

    i tako bi volila ovaj put izbjeći rezanje jer su me prošli put punti bolili mjesec dana...

  40. #140
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sad kad se sjetim svega, kad je sve prošlo i kad mogu objektivno sagledati situaciju, mogu reći da od moja četiri poroda, drugi je bio najlakši i najbrži.

  41. #141
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    rodila sam na Uskrs, 35+2, vaginalno, brzinski, više manje kao i prvi put u box samo za izgon, 3110g i 50 cm. trudovi su počeli nakon što su mi dali dex za pluća oko 21. rodila sam u 00.25.
    u inkubatoru je zasad. još se samo gledamo.

  42. #142
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    nevenanera čestitam!
    nadam se da će beba brzo iz inkubatora pa će te se i maziti

  43. #143
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    nevenera, čestitam i želim ti da što prije budete zajedno

    mene sad već pomalo hvata strah, ali samo zato jer me svi ispituju jeli me strah kad znam šta me čeka...ali ja zapravo i ne znam šta me čeka

  44. #144
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Prvi porod prava muka -36 h trudova i 9 h rađaone sa epiduralnom i dripom. Za drugi sam oplakala 1000x jer sam je bojala da će opet biti tako. A drugi porod - trudove prohodala doma peglajući i kuhajući. Čak sam i kosu viklala da idem lijepa roditi heheh. Došla u 21h rodila u 22.55h. Bog me blagoslovio da lakim porodom i da vidim kako je to stvarno moguće jer kada sam čitala kako neke žene rađaju lako mislila sam da pričaju lovačke priče...

  45. #145
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    izašli smo doma u utorak. bio je 7 dana u inkubatoru. super je prihvatio cicu. sad smo konačno doma

  46. #146
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj nevenera prvotno napisa Vidi poruku
    izašli smo doma u utorak. bio je 7 dana u inkubatoru. super je prihvatio cicu. sad smo konačno doma

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Nakon prvog poroda induciranog od početka do kraja, dogodio se i drugi, prirodan i za poželiti od početka do kraja.
    Istina trajao je duže od prvog, prvi trudovi krenuli ranim jutrom a ja rodila u 23:47h ali ti trudovi prošli tako neprimjetno kroz većinu dana, uz spremanje, čišćenje i zadnje pripreme. Opuštena kućna atmosfera mi baš godila tako da sam se držala kuće do zadnjeg trena, i nekako se sve baš savršeno posložilo na kraju. Kad je N zaspala smo se spremili i put bolnice, tamo sam uspjela odraditi ctg, pregled i dok sam stigla u boks već je krenuo izgon tako da nije bilo ni klistira ni ikakvih intervencija. Čak nisam ni rezana ni pukla iako je Stela povelika beba bila na kraju (3980g i 51cm). Uglavnom, ono što me najviše dojmilo u cijelom porodu su bili osjećaji, puno intenzivniji, svjesniji, drugačiji...nešto predivno

  48. #148
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno


  49. #149
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Citam malo ovu staru temu... I mene nekako sad vise strah nego prvi put... Samo iskustvo poroda nisam dozivjela kao jako tesko i bolno, ali po rijecima dr. i po oporavku sudeci bio je "tezak" porod... Eh sad, ja inace nisam panicar ni mimozica, imam prilicno visok prag bola, ali me sad straaaah...

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Od moja tri poroda prvi je bio najduži, drugi najlakši, a treći najkraći i najteži.
    Nakon trećeg sam se stvarno osjećala razvaljeno po cijelom tijelu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •