Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 155

Tema: Drugi porod

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno Drugi porod

    Ja sam rodila prije niti godinu dana i evo sad za malo više od 2 mjeseca imam opet rodit.

    Moj prvi porod je bio 'brz' za prvorotkinju.. pukla plodna voda ujutro oko 7, one jake trudove počeli oko podne, izgon počeo u 4 popodne, i beba (nakon epiziotomiju i naleganje) izašla prije 4 i pol.

    Sad me brine drugi porod.... znam da inaće ide 'brže' i da je 'lakše' ali me zanima vaša iskustva sa drugi porod?! Jeli bilo duže, kraće, lakše, teže?! Ako ste prvi put imali epiziotomiju, jeste i drugi put? Jel beba #2 bila veća ili manja od beba #1?

  2. #2
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    evo, frisko iskustvo - nama je razlika 17mj, drugi porod mi je bio brzi (vodenjak pukao u 5, u 7 poceli trudovi, u pol 12 rodila), bez epiziotomije (1.porod s epi), beba je bila manja (2620g, prvo dijete je bilo 3100g). lakse mi je bilo utoliko sto sam bila drugorotka i primalja je na svaki moj trud dolazila i provjeravala kak se osjecam, jel imam nagon za tiskanjem (u 1. porodu su me ostavili, kao necu ja jos dugo roditi, pa kad je porod krenuo bila sam sama, jer su svi poradjali drugu zenu).
    drugaciji je odnos prema prvorotki i prema viserotkama, tako da bi ti, sto se toga tice, trebalo biti lakse.
    meni je bebica bila manja (mozda zato sto sam pusila), ali nisu mi ni datum zaceca mogli tocno odrediti jer sam ostala trudna dok sam dojila i nisam imala pravilne cikluse. rodila se ranije (prema zadnjoj mengi 2tj ranije, prema ultrazvuku 5dana ranije, ali to je sve upitno), a doktori su mi rekli da kad je tako blizu jedna trudnoca drugoj, da se onda najcesce radjaju ranije.
    sretno!

  3. #3
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Meni je izmedju sinova razlika 17m.
    Prvi porodjaj pamtim kao traumatican-sto se bolova tice :/
    Imala epiziotomiju,kod kuce pukao sav,sili me ponovo na zivo bez anestezije....
    Drugi maleni se rodio ranije-u 36.(imala sam veliki stres,mama mi je umrla 2 nedelje ranije)
    Nisam ga ni osetila.
    Sve je pocelo kao da cu dobiti menstruaciju,i do samoga kraja me nije ni zabolelo jace :shock: iako sam sve vreme iscekivala kada ce ti "bolovi"zapravo poceti
    Prvi je rodjen s 3.8kg,drugi s 3.250kg(bio bi veci da je docekao termin)
    Drugi put me nisu ni sekli,ma savrseno :D
    Tako mozes roditi 10
    Onda je proslo 9 godina do trece trudnoce,i plasila sam se da ce mi biti kao prvi put,ali sam malenu rodila za 10 minuta,zamalo pod tusem
    Jedva su me stigli staviti na stol i vec je sve bilo gotovo :D
    Sigurno ce ti biti i brze i lakse drugi put,pogotovo sto ti je tako mala razlika.
    Sve ti je to jos sasvim sveze,i ici ce super-videces

  4. #4
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ma ti češ to odraditi super!!!
    Ja jedva čekam tvoju priču o drugom porodu u istoj godini :D

  5. #5
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    ajme ove priće su mi baš nekako olakšale... hvala curke!

    nadam se da će i meni bit tako (brže, manje bolno, i bez epi!)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa
    Sve je pocelo kao da cu dobiti menstruaciju,i do samoga kraja me nije ni zabolelo jace :shock: iako sam sve vreme iscekivala kada ce ti "bolovi"zapravo poceti
    ovo me zanima, i meni je ovako, danas sam 38. tjedan sa drugim ,razlika 27 mj. odavno imam povremeno menstrualne bolove, od proslog petka sve cesce, otvorena sam dva prsta. od trudova ni t. nekad me uhvate jaci bolovi i sve me strah da bi mogla rodit doma ako na jednom krene. Ima li netko jos kakvog iskustva?

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jako mi je teško uspoređivati svoja dva poroda.

    drukčije su počeli (prvi s trudovima, drugi s puknućem vodenjaka)

    drukčije su tekli (prvi na dripu i spasmexu, ležeći na leđima i s epiziotomijom, drugi apsolutno bez ičega, u pokretu, na stolčiću i bez epiziotomije)

    trajali su podjednako dugo
    bebe su bile skoro iste veličine (49 cm i 3000 g, 48 cm i 3050 g)

    fizički oporavak nakog drugog poroda je bio stvarno neusporedivo brži nego nakon prvog, ali ne zato jer se radilo o drugom porodu, nego zato jer je bio prirodan.

  8. #8
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Kod mene - 1. trajao 16 sati, zadak, velika epi, beba 2900, 49 cm.
    2. trajao 3 sata, 1 šav, beba 3000 i 50 cm,.
    3. trajao 20 min (od prvih osjetnih trudova), mala epi, beba 3400, 50 cm.

    Mogu zaključiti da je svaki porod krači, ali više boli.

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Prvi porod trajao je 3 sata u boksu a par sati prije toga kući, s tim da su bolovi bili izdržljivi. Onih tri sata u boksu bilo je poprilično bolno. Imala sam epiziotomiju i općenito, iako se porod vodio kao lak, meni je bio najteži, najbolniji i najstresniji.
    Drugi porod je trajao sve skupa sat vremena. Došla sam u bolnicu na kontrolu i ostavili su me roditi jer sam bila otvorena 6 cm (bez ijednog bola). Bilo je brzo i intenzivno ali prema prvom porodu pjesmica. Bez epi, s jednim puntom jer sam mrvicu pukla.
    Treći porod je trajao sve skupa tri sata ali sam imala bolove zadnji sat. Bilo je izdržljivo, očekivala sam jake bolove a od toga nije bilo ništa. jedino što mi je igon bio strašno bolan. Tako da moje iskustvo ide tebi u prilog.prvi je bio najgori a svaki sljedeći sve lakši i bolji. Valjda sam ja bila psihički spremnija.

  10. #10
    colly avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    57

    Početno

    kako je ovo lijepo i utjesno citati
    iako je prvi porod prosao super, trajao 3 i pol sata, prirodno i na stolcicu.

  11. #11
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    uff, kako se nadam da će vratit ovdje za 2 mj i isto napisat kako je drugi prošao puno bolje od prvog!

  12. #12
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj riba26 prvotno napisa
    uff, kako se nadam da će vratit ovdje za 2 mj i isto napisat kako je drugi prošao puno bolje od prvog!
    I ja ...i ja

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    evo da utješim
    meni je kao i tebi mala razlika između prva dva poroda(14mj)
    ...prvi porod..turbo brz..2 tiskanja i gotovo..možda sve ukupno 2 sata malo jačih bolova
    al psiha je psiha pa san na drugi unmirala otic
    nisan spavala danima od straha..
    došla san na pregled plodne vode, i ostavili su me za porod
    nisam imala trudove, al sam došla otvorena 4cm, i otvorila se još 1cm nakon pregleda, znači sve skupa 5 cm , bez bolova, bez trudova
    .....kad san obavila sve ono šta moraju, dali su mi drip...i od prvog truda do izgona prošlo je ravno 25minuta.....nisu me rezali, nisam imala punte,
    oporavak....6 dan nakon poroda prala sam pod i wc
    nemoj se trest
    ako je prvi bia brz...drugi ce ti bit kraci(tako je mene ginićka tješila)
    sretno

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    ..i da ...druga beba je bila teža (3270)

  15. #15
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Citiraj marissa22 prvotno napisa
    došla san na pregled plodne vode, i ostavili su me za porod
    nisam imala trudove, al sam došla otvorena 4cm, i otvorila se još 1cm nakon pregleda, znači sve skupa 5 cm , bez bolova, bez trudova
    .....kad san obavila sve ono šta moraju, dali su mi drip...i od prvog truda do izgona prošlo je ravno 25minuta.....nisu me rezali, nisam imala punte,
    oporavak....6 dan nakon poroda prala sam pod i wc
    wow wow ufff, ja bi bili zauvijek zahvalna i u raju da je meni tako!!!!!

    p.s. zašto su ti dali drip?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    drip-ja ti iman panični poremećaj, ginekolog i psihijatar su mi to naveli u trudničkoj knjižici, pa da ubrzaju porod, da ne bi došlo do napadaja koji bi moga sve poremetit
    srića, ništa od toga se nije dogodilo, sve je prošlo super

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    inače, napadaje san dobila misec nakon prvog poroda, tako da na drugi mi je bilo otić...uf ajme, iako mi je prvi bia idealan stvarno
    tako da san se samo raspitivala za drugi porod, od doktora do foruma do svih
    i svi su rekli isto....drugi je psihički teži(jer znaš šta te čeka, koliko god prvi porod zaboraviš kad ti daju bebu u ruke, tako ga se odma sitiš kad tribaš drugi put otić )al je fizički lakši...tijelo već zna, već je prošlo to, brže se otvoriš...
    iako, opet, svaki je porod individualan i poseban
    al ako ti je prvi bia super, ne vidin razlog da ti i drugi neće bit
    nema straja

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    1. porod - na dan termina išla na inducirani (nakon amnioskopije...) nakon par kapi dripa i sjedenja na lopti otvorila sam se skroz (a došla otvorena 1cm..) i rodila u roku od 20minuta nakon dolaska u rađaonu, :D
    epi - dosta su me recnuli upravo zbog turbo brzog izgona
    bolove mogu ocjeniti s ocjenom 3 od 10 ukupno....
    beba 49cm i 3450g

    2. porod - prirodni trudovi, porod trajao neki 45minuta, :D
    malo pukla,
    bolovi 5 od 10,
    beba 49cm i 2850g

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    uuuuuu....bolja si za 5 min...

  20. #20
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Prvi porod - školski, sve počelo sa proljevom oko 4 ujutro, prirodni trudovi, nikakvi klistiri, brijanje i sl, probušili so mi vodenjak, dobila i epi, u 9 je bila beba vani 3150g i 51 cm

    Drugi porod - sve je poćelo oko 6 ujutro, u 9 je bila beba vani. Bio je krivo okrenut ( gurao se sa čelom ) pa smo čekali da se okrene inaće bih morala na carski. Isto nisam dobila klistir, ni brijanje, kada sam došla u rodilište su me poslali pravac u radjaonu..Nisam imala epi. 3740 g i 55cm

    A teći porod je posebna prića :/ jer nismo ni stigli do rodilišta, beba je rodjena u autu ( ako vas zanima možete procitati na prićama sa poroda)...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    baš čitam i tražim sličnu temu moram reći jako ste me rzveselile.prvi porod mi je trajao kratko(računam od kad sam legla u boks do kad sam rodila-3h)makar trudovi-neredoviti-trajali su 2 dana prije.
    ako sad rodim za 3h-nitko sretniji od mene!makar čini se da to bude barem za pola kraće,morat ću pripaziti da ne rodim i ja u autu

    jel ima kjoa da je drugi porod bio teži od prvog?a vi kojim je bio kraći,pričajte još malo,utješite nas zabrinute

  22. #22
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    ja se malo hrabrim i nadam da nece biti kao 1. koji je trajao oko 30 sati, doduse induciran, S. nije hteo napolje pole 44 tj i dva dana pa su ga malo poterali... tako da nece biti tesko da mi drugi bude kraci ali nekao sam uverena da ce ovaj porod biti brzi i da necu preneti ipak sad imam jednog malog sisara pa se uzdam u njegovu pomoc

  23. #23
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Nakon prvog poroda poraste broj receptora za oskitocin u maternici.
    Zato drugi puta maternica reagira još bolje i obično je drugi porod kraći, ali intenzivniji.

    Također niti psihološka komponenta nije za zanemariti.

  24. #24
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Nakon prvog poroda poraste broj receptora za oskitocin u maternici.
    Zato drugi puta maternica reagira još bolje i obično je drugi porod kraći, ali intenzivniji.
    Također niti psihološka komponenta nije za zanemariti.
    intezivniji osjećaji ili bolovi?

  25. #25
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno

    riba, ti si rodila drugo u 9.mjesecu?

    pa gdje su dojmovi, ne mogu ih naći na ovoj temi, a baš me zanima

    ja imam roditi u travnju 2010. drugo dijete, prvo sam rodila relativno brzo uz epiduralnu, čemu se nadam i drugi put

    ajde piši kako ti je prošlo, ili me uputi na link, hvala....

  26. #26
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Nakon prvog poroda poraste broj receptora za oskitocin u maternici.
    Zato drugi puta maternica reagira još bolje i obično je drugi porod kraći, ali intenzivniji.
    Također niti psihološka komponenta nije za zanemariti.
    intezivniji osjećaji ili bolovi?
    u mom slucaju bolovi
    (drugi porod mi je bio puno bolniji nego prvi)

  27. #27
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Nakon prvog poroda poraste broj receptora za oskitocin u maternici.
    Zato drugi puta maternica reagira još bolje i obično je drugi porod kraći, ali intenzivniji.
    Također niti psihološka komponenta nije za zanemariti.
    intezivniji osjećaji ili bolovi?
    u mom slucaju bolovi
    (drugi porod mi je bio puno bolniji nego prvi)
    I ja bi rekla da mi je treći bio bolniji od drugog, ali sam se definitivno lakše nosila s osjećajem boli. Uz to, sve je kraće trajalo, pa mi je bio i drastično manji osjećaj umora na kraju.

    (Prvi se ne uklapa u taj trend jer je bio od početka pod dripom.)

  28. #28
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    I ja bi rekla da mi je treći bio bolniji od drugog, ali sam se definitivno lakše nosila s osjećajem boli. Uz to, sve je kraće trajalo, pa mi je bio i drastično manji osjećaj umora na kraju.
    identicno ovako i meni
    jedino sto moram dodati da sam tu bol, obzirom da sam vec bila u 41-om tjednu, toliko zeljno ocekivala tako da kada sam osjetila prve trudove toliko sam se odusevila i sa radoscu sam im se prepustila

  29. #29
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    imam neki osjećaj da će mi ovaj drugi porod proć jako brzo, i prvi je bio brz,bez ikakvih kemija,nadam se i ovaj put da će biti tako.
    ne sjećem se svojih osjećaja sa prvog poroda, boli se više sjećam,ali ništa tako strašno.
    eh sad,pošto ova druga beba stiže relativno kratko nakon prvog proda,jeli moguće da stigne prije termina? svaki put to zaboravim pittat doktoricu.

  30. #30
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Prvi porod: 2 i pol sata otkad sam stigla u bolnicu (došla 3 cm otvorena), ležeći, epiziotomija
    Drugi porod: 8 i pol sati otkad sam stigla u bolnicu (isto stigla 3 cm otvorena), na stolčiću, prirodan (osim bušenja vodenjaka)
    Ja te neću utješiti jer je meni drugi porod bio teži i bolniji, a da ne spominjem bol nakon poroda kad se maternica vraća (nakon drugog poroda me 10 puta više bolilo).

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Prvi porod carski.
    Drugi porod luđački trudovi na 2-1 min 3,5 sati do izgona.
    Treči porod cca 12 sati trudova, podnošljivih, ali izgon je bio puno bolniji. Svaki puta epizotomija.

  32. #32
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    prvi porod induciran i duuugacak, lezeci bez epi
    drugi upola kraci ali intenzivniji i nazalost i ovog puta lezeci (malena je okrenula lice ka izlazu te mi nisu dozvolili stolcic) zavrsio sa epizomijom,
    oba puta izgubila oko litar krvi, a oporavak dosta brz drugi put jos brzi

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    prvi porod- 34h trudova od toga 5-6h provela na stolu, nalijeganje, epi, beba 4400
    drugi porod-13h trudova od toga 1h na stolu, busenje vodenjaka, bez pucanja i epi, beba 4250

    trudovi su mi bili jednako bolni, ali sam drugi put znala sto me ceka, bila sam smirenija, opustenija, znala kako tiskati, sve bolje osjecala, pratila...prvi put sam bila SOKIRANA svime:bolovima, izgledom rodilista, stola, bolnicom, klistirom, bolovima, bolovima, bolovima.....nisam se snasla

    zbog svega toga sam 2 put izdrzavala trudove citavu noc dok doslovno nisam padala s nogu, plakala od bola i dosla na stol skroz otvorena. dokica mi probusila vodenjak i za sat vremena rodila.

  34. #34
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    znači 2x možda bude kraće

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    46

    Početno

    Znaci mozda i meni bude 2x kraci.. 36. tj

  36. #36
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    budući da mi je prvi bio jako dug....i potaknut i inekcijama za otvaranje, dripom i bušenjem vodenjaka iskreno se nadam da će ovaj put biti drugačije

  37. #37
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    drugi porod mi je bio brži,u 2 u noći dobila trudove,u 6 rođena beba.
    nekako mi je bio intezivniji po osjećajima,malo je više( čini mi se) bolilo i osjetila sam ring of fire...

  38. #38
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Prvi - trudovi od ponoći, kao lagana M bol, na 30 min pa nakon 2-3 sata na 10 min, ujutro oko 10 su bili na 5 min..u pola 11 došli u bolnicu, čekala na pregled, otvroena 8 cm...rodila u 13.44
    Drugi - pukao vodenjak u 6.30 (4 cm otvorena, bila u bolnici jer su htjeli inducirati porod) u 9.00 malac je bio vani

    Oba su mi bila super...ja sam očekivala nešto bolnije i teže
    Posljednje uređivanje od (maša) : 23.06.2010. at 23:40

  39. #39
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Meni je cijelo vrijeme u glavi prije 2.poroda bila moja cimerica iz rodilišta-četverotka, koja mi je govorila na moje "valjda će 2.put biti lakše", da je njoj 2.porod bio najteži. I dođem na pregled u rodilište kad sam trebala roditi 2.dijete, ono njena šogorica čeka isto pregled- i njoj 4.put i isto mi kaže da joj je 2.put bilo najteže.
    Nadala sam se da kod mene neće tako biti, a bilo je....2.porod mi je trajao duže nego prvi i bio teži nego prvi....ali samo mi je izgon bio teži (jer je mali išao licem van) i to što sam cijelo vrijeme od bušenja vodenjaka imala nagon za tiskanjem (to su mi rekli da je bilo isto zbog stava licem), ali mi je bol bila puno podnošljivija nego prvi put. Još da sam smjela hodati i mijenjati položaj kako sam htjela i da mi nisu probušili taj nesretni vodenjak (jer za tim nije bilo nikakve potrebe), mislim da bih uživala u svom drugom porodu Ovako je bilo koma Sad se nadam da će 3.put valjda biti bolje!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je cijelo vrijeme u glavi prije 2.poroda bila moja cimerica iz rodilišta-četverotka, koja mi je govorila na moje "valjda će 2.put biti lakše", da je njoj 2.porod bio najteži. I dođem na pregled u rodilište kad sam trebala roditi 2.dijete, ono njena šogorica čeka isto pregled- i njoj 4.put i isto mi kaže da joj je 2.put bilo najteže.
    Nadala sam se da kod mene neće tako biti, a bilo je....2.porod mi je trajao duže nego prvi i bio teži nego prvi....ali samo mi je izgon bio teži (jer je mali išao licem van) i to što sam cijelo vrijeme od bušenja vodenjaka imala nagon za tiskanjem (to su mi rekli da je bilo isto zbog stava licem), ali mi je bol bila puno podnošljivija nego prvi put. Još da sam smjela hodati i mijenjati položaj kako sam htjela i da mi nisu probušili taj nesretni vodenjak (jer za tim nije bilo nikakve potrebe), mislim da bih uživala u svom drugom porodu Ovako je bilo koma Sad se nadam da će 3.put valjda biti bolje!
    joj sjećam se te cure iz tvoje sobe...jako jako mlada a rodila je četvrto...sjećam se!!! Ninči bit će bolje treći put... mene je isto strah druge trudnoće i poroda mada s prvim nisam imala nikakvih problema i ne mogu reći da mi je bilo strašno...al opet nikako da se odlučim na drugo

    a ti, jel cura ili dečkić ovaj put?

  41. #41
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma da, ona mlada cura što je super izgledala hehe A ne znam, i ja se nadam da će 3.put biti bolje.

    Nemam pojma šta je ovaj put A živo nas sad zanima tko će biti brojniji u kući hehe Stalno se zezamo na taj račun

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Razlika između poroda 16. mjeseci.

    1. porod-brz za prvorotku, počela se otvarat par tjedana prije termina, rodila s točno 39. tjedana i to samo zato jer me taj dan doktor iskasapio na pregledu. Bila sam otvorena 3 cm, a nakon njegova pregleda 5 cm. Nakon pregleda krenuli lagani trudovi, zanemariva bol, nakon klistira koji sam dobila oko 23.30, jači trudovi ali izdržljivi, u 1.30 mi prokinuli vodenjak, oko 2.30 dali drip, krenuli turbo trudovi i u 6.07 rodila. Rezali me, ali malo, 2 šava, i beba teška 3.120 kg.

    2. porod-rodila po uzv s 37+5, po menstruaciji 39+5. Otvorena od 35. tjedna za 4 cm. Zadnjih 2 dana prije poroda počele jače kontrakcije, ali jako nepravilne, i počeo je odlaziti sluzni čep. Na dan poroda bila na pregledu, otvorena 5 cm i doktor me poslao u rađaonu. U rađaonu ušla oko 19.30, rodila u 22.20. Bez dripa, bez epi. Dobila sam 2 šava jer sam površinski malo pukla. Trudovi do izgona jaki ali s razmakom na 7 min. Nisam ni pomislila da bi mogla tako brzo rodit, jer svi spominju trudove na 1-2 minute. Doktor mi je nekih 45. min prije poroda probušio vodenjak, nakon toga sve je bilo brzo, nakon par turbo trudova, nagon za tiskanje i beba je krenula. Težina 3460 kg. Puno lakši porod, ali psihički za mene teži. Prvi put sam u rađaonu ušla s osmjehom, i nakon poroda bila ushićena, a ovaj put sam s totalnim strahom išla rodit i sve mi je nekako bilo psihički teže za podnjeti.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    46

    Početno

    Frisko iskustvo - drugi porod od prije 5 dana . Oba poroda s epiduralnom zbog epilepsije i potencijalnih napada. Drugi porod: kraci 2 sata, laksi i fizicki i psihicki. Drugi bez epiziotomije, prvi sa. Drugi porod 2 tjedna prije termina - spasio me decko od vrucinaaa! Drugi porod: mogu vec sad sve raditi normalno, prvi sam se oporavljala 10ak dana.

  44. #44
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Razlika između 1. i 2. poroda 3 godine.

    Prvi je bio induciran, prokidanje vodenjaka ujutro u 10h, drip od 13h i rodila u 18.50h.

    Drugi prirodan, lagani trudovi cijelo popodne taj dan, oko 20h su počeli jači, na 3 minute i tad sam tek odlučila poći u rađaonu. Rodila sam u 22.10h. Puno lakše, brže i manje bolno.

  45. #45
    BubikaM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    razlika izmedju poroda 16 mjeseci.

    prvi - krenulo prirodno, medjutim kako se nisam otvarala dali mi drip. i sa time i dolatin. katastrofa. jedva sam docekala izgon, rodila u par trudova. malo popucala, dva sava.

    drugi - dosla ujutro na pregled otvorena 3cm sa nekakvim slabim trudovina. prekoracila termin 5 dana. doktor mi je predlozio da idem u radjaonu posto je bebici bila pupcana oko vrata. prekinuli su mi samo vodenjak. trudove sam do zadnjega prohodala tj. proplesala. ali izgon me satrao. trajao je sat vremena uz tisakanje, tiskanje, tiskanje. beba je bila velika, malo mi je zapeo, ali na kraju sve dobro proslo. isto sam zaradila samo dva sava. jedino sam se oporavljala duze od prvog poroda.

  46. #46
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Zašto je izgon bolniji u drugom (ili trećem itd) porodu?
    Moji trudovi su bili strašno bolni, a izgon uopće nije bolio ... ni najmanje. Radi se o prvom ... i zasad jedinom porodu, a po vašim iskustvima vidim da je svaki sljedeći izgon uglavnom vrlo bolan. Kako to?

  47. #47
    BubikaM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto je izgon bolniji u drugom (ili trećem itd) porodu?
    Moji trudovi su bili strašno bolni, a izgon uopće nije bolio ... ni najmanje. Radi se o prvom ... i zasad jedinom porodu, a po vašim iskustvima vidim da je svaki sljedeći izgon uglavnom vrlo bolan. Kako to?
    vjerujem da je meni izgon bio bolniji jer sam rodila bebu od 4kg, a prva mi je bila teska 3100g. ipak je razlika za kilo, glavica je bila veca.
    sjecam se da su u toku izgona spominjali drip da poguraju stvar, jer su se moji trudovi prorijedili od toliko dugog tiskanja. tj. izgubila sam snagu.
    sva sreca bila je iskusna babica i sve je proslo ok, iako mi je napola glavice beba zapela, a truda niotkud.
    na kraju se ipak priroda pobrine za sve.

  48. #48
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Meni je drugi izgon bio teži...izašli su obojica u 2 truda al drugi je bio 500 g teži (4140) i 1 cm manji ....pa je sigurno i to razlog...

    a većinom je druga beba veća od prve..nadam se samo da 3. nije puno veća od 2.
    Posljednje uređivanje od (maša) : 26.09.2010. at 01:13

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Krasno.... Prvi mi je bio glavat...a sad na uzv u 33. tjednu, glavica velika za 39tj...brrrrr

  50. #50
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Dugo se ovdje nije pisalo - ima li novijih iskustava.
    Kako mi se bliži (bar se nadam) drugi porod.
    I prva i druga trudnoća postignute su IVF-om, a prvo sam rodila točno na termin. Porod je krenuo puknućem vodenjaka. Nije bilo nikakvog predznaka u stilu pripremnih trudova i sl.
    Mislim da me više brine ovaj porod, jer je prva beba bila 4150 teška, no sad je cura pa možda budemo ispod te granice...
    Prvi put nisam znala da je bitno i kako je beba okrenuta, bez obzira što je glavica dolje, pa smo se dosta napatili uz dva dripa. lijekove protiv bolova, kisika i sl. Sreća da je za A. na kraju bilo sve OK i doc mi je morao leći na trbuh, jer usprkos jakim trudovima, nagonu za izgon i svim čarima beba se nije spustila dovoljno, jer je licem bio okrenut prema mom trbuhu.
    Cura je za sada licem okrenuta u moju lijevu stranu.
    Ima li šanse da opet krene sa puknućem vodenjaka i blizu termina?
    Brine me u cijeloj priči jer sam zadnji pregled imala sa 37+3 i uputu da se javim 2-3 dana prije termina ako ne krene porod, a ja bih pričekala baš taj dan kad je termin (koji btw pada petkom). Soc. ginić mi je u ST, a rodit ću u Kninu, gdje sam i prvo i imam prebivalište. I uvjetima sam zadovoljna, pogotovo rooming in-om i što nije gužva u rađaoni itd...

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •