Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 502

Tema: Porod carskim rezom II.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno Porod carskim rezom II.

    evo otvaram temu za nas koje smo rodile carskim rezom....za razmjenu iskustva i za one koje misle roditi carskim rezom ako imaju pitanja

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    mene zanima da li su vam zasili ranu tzv.kvacicama ili koncem?...
    kakav je osjecaj kvacicama?boli kad ih skidanju?
    meni su koncem i nisam ni osjetila skidanje...dok se neke moje frenddice zale da boli skidanje konca

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nemam pojma, valjda koncem, virio je iz ožiljka

    nije bolilo, možda ije ,ali to nije bilo ništau usporedbi s prvim mokrenjem i prvim ustajanjem

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    nemam pojma, valjda koncem, virio je iz ožiljka

    nije bolilo, možda ije ,ali to nije bilo ništau usporedbi s prvim mokrenjem i prvim ustajanjem
    i to sta kazes najbolnije je prvo ustajanje..ali nevjerojatno koliko su sljedeca vec puno laksa..i trece..ili koje poslije vec sam ustanes.....nisam ni sanjala da cu se treci put tek tako dignuti nakon onoga prvoga

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    e da..najsmjesnije mi je bilo kad su dosli u jutro sestre kod mene i kazu sad ces se dignuti...a ja njima.. he he...sad ste me nasle zezati...meni je to bilo nevjrojatno da ce me dignuti

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nisam ustala taj prvi dan, jer je sestra olivera pružila - pa izmaknula ruku :shock: ... i samo me "prerezalo", tako da sam se izvukla na niski tlak (koji je za mene čak bio i povišen, ali one nisu znale...).

    nedugo nakon toga, prebacili su me na odjel - a tamo me dočekala "sestra po propisu" ..

    jeste ustajali danas?
    nisam
    IDEMO!
    neću..
    o, da, hoćete... jer ja se ne mičem dok vi ne budete na nogama...

    i tak sam ponovo stala na svoje noge .

    sredstva protiv bolova su nudili, čak i davali "preventivno" ... meni je jedna sestra uletila navečer - i puknula nešto kroz iglu za infuziju :shock: ... veli - ako vas slučajno zaboli, pa da vam smanji bol!

    zadavit sam ju htjela... valjda sam probudila pola odjela kak sam urlala... mene skoro ništa nije bolilo, i nisam htjela ništa protiv nečega što nemam...

    ali ta mi se u sljedećih 6 dana više nikad nije pojavila u sobi ...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    heh, ocito ste sve imale samo jedan carski


  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    heh, ocito ste sve imale samo jedan carski

    taman su mi falila dva... i ovaj omjer 1:1 mi je :shock: ... treba izać na kraj s tvrdoglavom ofcom :? ...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    heh, ocito ste sve imale samo jedan carski

    zasto?
    je strasnije i bolnije po drugi put?

    ni ja nisam htjela nis protiv bolova...samo sta su mene sestre sve pitale..a kad sam rekla da necu...su mi odgovorile da cu im ja ben svirati po noci...ma nisam pa su me ujutro opet dosle pitati da li sam sigurna da ih uvijek mogu pitati da svi pitaju...naravno nisam ih pitala..jer je meni sve manje bolno od igle...a i nije bilo potrebno

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Zasto niste htjele nista protiv bolova? Ja sam trazila i preventivno, zasto da trpim bolove, ako ne moram?

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Zasto niste htjele nista protiv bolova? Ja sam trazila i preventivno, zasto da trpim bolove, ako ne moram?
    mene nije bolilo. zato nisam htjela. "bol" je bila otprilike - kao kad se ogrebeš (pa te onako pecka)... da me bolilo, normalno da bih tražila.

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja ne znam da li bi uopce boljelo, trazila sam i dobila anestetik i prije

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mene nitko nije ni pitao jel bih ja tabletu protiv bolova

  14. #14
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa ni mene nisu puno pitali, ali sam zato ja pitala njih .

    kad ide van kateter, kad ide igla, što mogu dobiti za popucane bradavice, da li imam dovoljno mlijeka (jedna mi rekla da nemam )...

    pa su mi sve izvadili na vrijeme, nahranili me, potvrdili da je dovoljno mlijeka (što sam dotičnoj "servirala" pred svima na viziti )...

    zapravo, kad pogledam unatrag - imala sam porod točno po svom planu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Mene nista nije boljelo, nista nisam ni dobila.
    Opcenito su mi price carica o nekim grozomornim bolovima :shock: pa price da 5. dan nakon carskog nisu mogle hodati, pa ih mjesecima nesto boli, probada.... ocito ovisi o osobi i doktoru.

    Najgore iskustvo sa carskog mi je skidanje tufera kojeg su zalijeepiliii :shock: isuseimajkosveta, umrla sam na nekoliko sekundi kad je setra strgnula flaster

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Citiraj single prvotno napisa
    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    heh, ocito ste sve imale samo jedan carski

    zasto?
    je strasnije i bolnije po drugi put?
    meni nije bilo, dapace, divotica

  17. #17
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Ja sam prvi puta bila kao zmaj, sama u jutro ustala -pa je sestra šokirana išla ženama u drugu sobu govoriti kako se ovdje žena sama ustala...
    Ali sam zato sada sve nadokndila. Bilo mi je sve puno, puno teže.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Sorciere jesi ti rodila na SD?
    Tamo je, na intenzivnoj sestra Olivera, meni je bila prekrasna

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Zara01 prvotno napisa
    Sorciere jesi ti rodila na SD?
    Tamo je, na intenzivnoj sestra Olivera, meni je bila prekrasna
    možda, ako si mlađe dobi... jasno mi je dala do znanja da nisam trebala ići rađati u "tim" godinama.. kao primjer mi je pokazala curu od 18 :shock: ....

    ja joj nisam ostala dužna na njene bezobrazluke, pa je reagirala njena kolegica i rekla da ne razgovaramo kao "kumice na placu". rekla sam joj da to kaže svojoj kolegici, jer su one tu zbog nas, a ne mi zbog njih.

    btw - dotična se prilično zlobno nasmijala nakon što mi je povukla ruku za dizanje, a mene presjeklo od bolova...

    inače, u intenzivnoj mi je jedna sestra vadila krv, a kad su javili da dovoze njenu prijateljicu - istrčala je van i ostavila mi iglu u ruci :? ... ostao mi je hematom, ali i njena isprika koja je bila toliko iskrena - da sam se skoro pa sažalila na nju .

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    nije jako bolilo pa zato nisam trazila...tj.nije bolilo dok sam mirno lezala
    a kad su mi rekli ustaj sam bila ovako :shock:
    ali nis strasno...koliko sam mislila
    a da je bolilo pitala bih protiv bolova

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    možda, ako si mlađe dobi... jasno mi je dala do znanja da nisam trebala ići rađati u "tim" godinama.. kao primjer mi je pokazala curu od 18 :shock:

    Ahahaha ja sam bila tako mlada rodilja, da je bila raspolozena kao kod tebe, valjda bi me klompom gadala

  22. #22
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj single prvotno napisa
    mene zanima da li su vam zasili ranu tzv.kvacicama ili koncem?...
    kakav je osjecaj kvacicama?boli kad ih skidanju?
    meni su koncem i nisam ni osjetila skidanje...dok se neke moje frenddice zale da boli skidanje konca
    Dakle, nisam imala nikakav šav, samo crtu, na kraju mašnicu koju je doc čupnuo onaj dan kad sam išla doma. Niš ne boli.

    Dizanje drugi da, ma nemrem reć da ne boli, ali nije to nenormalno. Onaj ko veli da ne boli - laže.

    Hodala sam svaki dan sve više, nosala "bebicu" od 4 kg i dojila čim su se udostojili ga donijeti (3. dan)

    Oporavak nije baš fenomenalan, meni je bio bljak jer nisam uopće bila spremna ni na ideju a kamoli izvedbu carskog (jer nije bilo potrebe). Nisam očekivala da će mi bit bolno leći na bok, da ne smijem određene vježbe raditi neko vrijeme isl. Vjerojatno je psiha jako veliki čimbenik u svemu tome.

    Lijekove protiv bolova nisam odbila. Ja sam imala i svoje u torbi - ako im sfali (što se često događa).

  23. #23
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Nakon prvog su mi vadili konce po cijeloj duljini reza. Sada nisu uopće jer mi je dr. napravio unutarnji šav gdje se konci ne vade.
    Prvi put sam se brzo oporavila, a sada još brže. Četvrti dan sam išla doma, a sada, nakon 13 dana više uopće ne osjećam nikakve bolove, zatezanja ni ništa slično. Jučer i danas smo već naveliko i šetali po kvartu.
    Donji dio trbuha mi je skroz umrtvljen i baš me zanima hoće li mi se barem donekle vratiti osjećaj. Nakon prvog je, samo mi je po samom ožiljku na dodir umrtvljeno. sada ćemo vidjeti.
    I da, novi rez je točno na mjestu starog pa se ni ne kuži da su ustvari bila dva.

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jeste vi imale u rani tj. tamo gdje je rez dren?

  25. #25
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Nisam.

  26. #26
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ja sam imala kvačice al pojma nemam kad sam ustala malo sam se izlježavala a i nosila sam kateter još deset dana, jer su mi uspjeli reznuti mjehur...

    znam samo da sam s velikom radošću primala medikamente protiv bolova... tj. da me ništa nije bolilo (osim bola u ramenima).

    i znam da je moje osiguranje samo glavnom primarijusu koji je izveo cr platila 7'000.- franaka.... eh, nije beg cicija

  27. #27
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    drage cure, može li za nas koje ćemo možda roditi na CR neke informacije tipa na šta bi trebale paziti?
    kako to sve izgleda?
    boli li jako?
    koliki je rez?itd............................

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni se čini da je doživljaj boli totalno individualan. Od žena koje su sa mnom ležale u Intenzivnoj neke su ječale u bolovima, a neke euforično brbljale i smsale čitavo vrijeme.

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    paid - ono što ti sigurno mogu reći - najviše toga je u glavi . ako si psihički spremna na takvu mogućnost, sve drugo će ti izgledati jednostavnije.

    najviše me bolilo kad su mi piknuli iglu za infuziju i anesteziju (mrzim igle )...

  30. #30
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    paid, ja sam bila napisala svoju pricu s poroda ovdje na blogspotu - tamo imam i slikice kako je moj carski rez izgledao, i bolnica i soba itd. Na rezu sam dobila kopce, koje mi je doktor izvadio jutro kad smo isli doma (nakon 5 dana u bolnici). Rez mi je ispod bikini linije, dugacak je nekih 10-15cm (moja slobodna procjena, nisam mjerila).

    Meni bol nije bila strasna. Prvih dan-dva sam dobivala intravenozno nesto protiv bolova, kasnije po potrebi - mozda sam uzela tabletu jedno par puta.

    Nisam imala nikakav dren. Imala sam kateter mozda prvih dan vremena ili malo manje.

  31. #31
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    sjetila sam se još jedne stvari koja je meni bila jako bitna. kad sam došla na odjel, tražila sam od doktorice da mi ispriča što se točno radi na porodu carskim rezom. u detalje. ono što nisam razumjela, tražila sam da mi kaže na način na koji razumijem.

    bilo mi je izuzetno važno znati cijeli postupak, jer je to eliminiralo faktor "nepoznatog".

  32. #32
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    uf pino, vidjela slike... naučna fantastika ...

    ove krevetiće za grijanje bebe je svojevremeno moja humanitarna organizacija donirala nekim bolnicama u hr... čisto sumnjam da ih koriste, jer nitko nije rekao ni najobičnije - hvala... :/

  33. #33
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    mene je najviše "bolilo" (nije pravo, al mi je bilo jako neugodno) stavljanje katetera. rana mi izgledala kao kod pino. k'o u frankensteina

    ubod igletinom kod spinalne uopće ne boli, barem ne toliko koliko strahobalno ta igla izgleda. kasnije sam morala ipak dobiti opću - uspavaju te, i ne sanjaš, samo te nema neko vrijeme i onda odjednom čuješ glasove ljudi oko tebe, budiš se, vidiš da si u nekoj drugoj sobi, čuješ glasove svojih najmilijih kako su ushićeni i kako govore:"nema klempave uši" btw, jednom kad sam se prije skoro dvadeset godina budila iz jedne od brojnih anestezija koje sam imala, čujem glasove dviju med. sestara kako raspravljaju. i jedna drugoj veli: ma ima onaj super pisac, koji piše priče o svojoj ženi i djeci, al na tako humorističan način i blablabla... i nikako se ne mogu sjetiti kako se zove taj divan pisac...a ja se budim, mozak mi radi, želi im reći ime tog pisca. usta se ne pomiču, ja ih pokušavam pomaknuti... ne znam jesam li vrisnula il što, al valjda sam nekako uspjela prozboriti... žene su se samo pogledale. a ja k'o mrtvac pored njih ležim i govorim. ephraim kishon, ephraim kishon....

    i što sorci veli - sve je u glavi. meni je carski bila jedina mogućnost da rodim dijete. al i da nekome i nije, da je nenadan ili čak neželjen, ako se dogodio iz bilo kojeg razloga, ne treba se time opterećivati i praviti dramulete oko toga, oplakivati sebe i groznu sudbinu. ok, treba izvući pouku za budućnost (ako je nekome to bitno), al inače se treba radovati rođenoj bebi.

  34. #34
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    evo i mene po milionti put
    dakle - nisam imala šav nego neku tanku tanku žičicu sa kuglicom na kraju. Nakon 5 dana mi je doktor 'cviknuo' kuglicu i izvukao žicu. Danas se rez ni ne vidi, a moja ginićka kaže da izgleda kao pravo savršenstvo i iznutra, ne samo izvana. Treći sam dan (u nedjelju rodila) u utorak sam, bila već kući na ručku . Osam dana nakon carskog sam shoppirala cijelo poslijepodne. Nisam imala nikakve bolove. Htjeli mi dati preventivno analgetik, ali što će mi kad me ništa ne boli
    I malo OT, jeste čitali, Martina Todorić (baš kao i njena šogorica Iva) rodila 3-ći put na carski. Dakle, njima mogu raditi carski elektivno u državnim bolnicama, na naš teret, a nama ne

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    da je otišla u neku privatnu kliniku vani i platila, to mi je ockej, ali ovo što ti kažeš....

    a što ako doktori sebi zacrtaju da će smanjiti broj carskih i na uštrb onih s vezama, zakinu one rodilje bez veze kojima je carski opcija spašavanja ili rodlje ili djeteta ?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Meni se čini da je doživljaj boli totalno individualan. Od žena koje su sa mnom ležale u Intenzivnoj neke su ječale u bolovima, a neke euforično brbljale i smsale čitavo vrijeme.


    Upravo tako, mene je uhvatila takva euforija i adrenalin, da sam odmah poslije carskog imala osjecaj da bi mogla letjeti, a kamoli ne hodati i nastavilo se tako jos par dana :D .

    Znam da je nekima cudno i da nije logicno, ali mene trbusnjaci vise bole nakon teretane kada dobijem muskulfiber, nego sto su boljeli nakon ozbiljne operacije kao sto je carski :? I da ne lazem, zasto bi



    Ovo sto Marija71 pise, nadam se da doktori nisu tako neozbiljni, recimo meni su nakon 17 sati trudova i nenapredovanja poroda ipak zakljucili da sam za carski, rodila sam sa apgarom 10/10 necu ni misliti sto bi bilo da su forsirali vaginalni porod.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    drage cure, može li za nas koje ćemo možda roditi na CR neke informacije tipa na šta bi trebale paziti?
    kako to sve izgleda?
    boli li jako?
    koliki je rez?itd............................
    najprvo bih ti rekla da lijepo sjednes sa sobom napises si pitanja koja imas za pitati doktoricu..jer mislim da je super biti informiran, ja sam u Italiji sjela sa doktoricom i ona je meni lijepo sve sa strpljenjem objasnila i pokazivala i rekla sve nuspojave poroda na zadak velike bebe......ako namjeravas dojiti odmah se dogovori da ti donesu bebu isti dan jer se moze dojiti bez problema...samo si mi sa jedne strane pod bok stavili 2 jastuka i bebu polegnuli sa strane...nakon 3 ili 4 sata od carskog...
    pitala si na sta trebas paziti...najbitnije je od svega da budes psihicki spremna...ne zato jer je to strasno jer uopce nije...nego one koje se ne spremo to shvate kao da nisu rodile...itd...a to uopce nije istina..meni su u bolnici rekli ovako:'beba je na zadak i velika pa ce se RODITI carskim rezom'.....
    preporucila bih ti da izaberes spinalnu anesteziju jer si budan pa ti daju poljubiti bebu i oslone je kod tebe par minuta i ako nis drugo barem je vidis odmah i zanas o svemu sta se dogada oko tebe..a uopce ne boli (samo sta je pomisao igle u kraljeznicu meni bio strasan, a vise boli od infuzije...to mi je bilo zapravo najbolnije jer igle mrzim)...

    rez vecinom ovisi o velicini bebe...moj je imao 4 kg i imam rez od 7 savova...nekih 10-15 cm..koji se nalazi ispod bikinia po ljeti i uopce se ne vidi jer je skroz posvijetlio...ma sam nakon mjesec dana mazala gelom za oziljke...i od gela mi je jos brze proslo

    necu reci da ne boli...ali ne boli strasno koliko sam ja mislila....najbolnije je prvo ustajanje...no to je bolno samo prvi put...dok lezis mirno nis ne boli..ali kad ti spomenu da moras ustati mislis da se sale....no salu na stranu moras se dignuti i nije bas toliko strasno i traje kratno...poslije drugo ustajanje je vec puno puno lakse, a trece se dignes ko nis...

    ja sam kateter imala 2 dana..nije uopce bolilo..nisam bila pod anestezijom kad su mi ga stavili..ma nisam ni osjetila...no ako te je strah pitaj da ti ga stave kad se anestezija 'ulovi'

    samo hrabro..nista strasno..a sa tom maleckanom boli dobijes predivnog andelica

  38. #38
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Sa Svenom sumi kateter stavljali prije anestezije i iskreno, nisam ni osjetila.
    Sada su ga stavili kad je anestezija već počela djelovati i rekli su da im je to sada praksa. Na SD.

  39. #39
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Kateter...uh, to me je boljelo.

    Nakon prvog carskog me je puno manje boljelo. Tad su i vadili konce. Drugi put nisam morala vaditi konce, nekakvi koji se ne vade.

    Ali je više boljelo. I tražila sam da mi daju nešto protiv bolova. Baš je bilo...

    Kažu da su mi prve riječi bile: boliiiii!!!

    Rodila sam u srijedu, a ustala u petak. Sve mi se zavrtilo!

  40. #40
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    meni su kateter stavili u operacijskoj sali, tek kad je spinalna počela djelovati

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    paid - ono što ti sigurno mogu reći - najviše toga je u glavi . ako si psihički spremna na takvu mogućnost, sve drugo će ti izgledati jednostavnije.
    Ovo potpisujem! Meni je kod carskog najbolnije bilo moje razocarenje sto se porod nije zavrsio prirodno. Sve ostalo se stvarno da istrpeti i jako brzo prodje. Prvo ustajanje i mokrenje su mi bili :shock: , ali to je par minuta i posle toga sve postaje lakse.
    Da sam barem jedan topic o CR procitala pre porodjaja, sigurna sam da bi mi sve bilo lakse. Bila sam potpuno nespremna i nisam imala pojma sta se desava sto celu situaciju samo otezava.

  42. #42
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    btw, nešto što mi je fascinantno je priča nas žena kako smo eto rodile u ponedjeljak, a u srijedu već počistile cijeli stan, ne odnosi se samo na nas, carice nego i na.... "one" (zezam se sa smajlićima ) koje su dijete istisnule kroz vaginu. ... meni nikad ama baš nije bio cilj roditi jedan dan a drugi već čistiti po kući. :? što smo mi žene blesave, time se hvaliti. koji mi je to gušt ? ja sam uživala ležeći, mazeći se sa bebicom, čitajući i naručujući svakojaka jela. i kasnije.... puno toga sam prebacila na mm-a, jer eto, ja jadna ne bila, nisam mogla zbog reza.

  43. #43
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa ti si imala privilegiju da ti netko ugađa .

    ja sam se morala dizati za presvlačenje i hranjenje... deseti dan od poroda sam vozila - jer sam morala obaviti brdo stvari - da se ne nađem na ulici... :?

    ali da sam morala ležati - mislim da bi crkla.. ja nisam tip od ležanja...
    ali nisam ni od spremanja

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam tjedan dana od carskog koji nije bio samo obični carski krenula dva puta dnevno izdajati se u bolnicu, tako da sam normalno hodala, sjedila itd. Ostatak vremena sam, istina, uglavnom spavala, no za usporedbu dve godine ranije sam imala laparoskopsku opercaiju nakon koje sam se izležavala mjesec dana - tako da, da, mislim da je oporavak prilično stvar odluke

  45. #45
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Vazno je neforsirat se al je isto tolko vazno kretat se vec od drugog dana, makar to bilo samo dignut se, misjim korakom otsetat do wc-a i vratit se nazad. Al treba se pocet dizat sto je ranije moguce. Ako ce u tome pomoci ljekovi protiv bolova, onda je bolje piti ih.

    Meni je jedno tjedan dana nakon operacije pocelo curkati iz reza, al ne krv, vec zbog viska vode koje se moje tijelo rjesavalo. Preporuka opstetricara je bila uvalit se u kadu, to pomaze u otpustanju viska tekucina iz tijela. Ja ga poslusala, sve dobro zavrsilo.

    Rez je nemam pojma kako bio sasiven. Koncicima? Neznam, sve je samo poispadalo van.

  46. #46
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    od carskog pa sljedećih deset dana dok sam bila u bolnici, mm je bio samnom. imao svoj krevet pored mene (nas dvoje jedini u sobi) spavao, jeo, čitao, pisao, također se izležavao al kao što reče ančica, trebalo je ustati, ja sam to i činila, hodala okolo... jako seksi sa kateterom i vrećicom u ruci, sva pogrbljena se vukla kroz prostorije. tuširala se....

  47. #47
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam se dizala jer sam imala tetu cvilidretu u sobi ... cijelu prvu noć je plakala, a ujutro je otvorila oči - i htjela nastaviti...

    rekla sam joj vrlo ozbiljno:
    sad je dosta! pustila sam vas da plačete cijelu noć, ali ne moram trpiti nastavak! sjetite se da sam vam ja sinoć priskrbila dodatnu plahtu!

    ona nije mogla do čaja, nije se mogla počešljati, ma niš... a ja sam skakutala oko nje kao oko malog djeteta, pa mi je i to pomoglo da se gibam .

    i bilo mi ju je žao ostaviti kad sam odlazila... ne znam kako je izdržala vikend.. :/



    btw - ja se nisam kupala, već tuširala - sve dok nisam bila sigurna da je rez zarastao. imala sam končiće koje su vadili nakon par dana... ništa nije bolilo, samo mi je bilo čudno da su u meni neki konci....

  48. #48
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    mama courage i ja bih se tako rado bila izležavala sa bebicom, ali nisam imala ni mame ni svekrve da mi pomognu, bila sam preko dvije bare u zemlji sa sasvim drukčijim mentalitetom i nikog svog, dok je MM 'poletio' na 10 dana 3 dana nakon mog carskog. A onda me još i susjeda 4-ti dan nakon carskog, zvala da joj promijenim bocu plina jer je nju strah, a muž se vraća s posla pa neće imati ništa skuhano , a vani 75 stupnjeva i 99% vlage. Rekla sam joj neka posluži mužu sir i salamu za ručak Mislim stvarno - obzirnost joj je drugo ime . Umjesto da ona meni ponudi pomoć :/
    Tjedan dana nakon carskog sam išla sa malenom u shopping i vidjela me pa je prekinula svaki oblik komunikacije sa mnom na nekoliko mjeseci jer kao - vidi je, može u shopping, a moju plisku bocu (na 75 stupnjeva vrućine, u podne, 4 dana nakon carskog, sa malom bebom, bez muža) ne može promijeniti pa smo muž i ja bili gladni (čula tu priču od druge susjede 8) )

  49. #49
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    drage cure, može li za nas koje ćemo možda roditi na CR neke informacije tipa na šta bi trebale paziti?
    kako to sve izgleda?
    boli li jako?
    koliki je rez?itd............................
    paid, jesi ti dobila (zadovoljavajuće ) odgovore na svoja pitanja? jel te još nešto zanima?

  50. #50
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mene isto nije bolilo,a sestre su svako malo dolazile u sobu da mi šišnu injekciju u guzu,a te injekcije su bogme bolile i ja svaki put pitam kaj mi to daju,a one vele da se to mora :? Drugi dan sam pošizila i inzistirala da mi vele koja je to injekcija koja najviše peče,kad ono analgin protiv bolova,a mene niš ne boli ...i više mi ga nisu davali(isto sam se glasno izborila za to).
    Kateter sam imala jedan dan,ustala sam se nakon desetak sati od operacije,uz pomoć sestre i prehodala cijeli hodnik do vratiju da vidim muža,sestra me ovlaš pridržavala pod rukom,a vrečicu od katetera sam nosila sama u ruci .
    Imala sam i dren i njega su mi izvadili treći dan,to me malo zabolilo,jer je to bio komad šlaufa provučen kroz ranu u mom trbuhu.
    Imala sam klasične konce,koje su mi izvadili osmi dan i to nije bolilo,više je zatezalo.
    Rez je dugo bio utrnut,kao i područje oko njega,nakon par mjeseci to je prošlo.Sad imam samo bijelu crtu,dugu desetak cm u području stidnih dlačica,tako da se to uopće ne vidi.
    Najviše problema mi je zadavalo kašljanje,a iskašljat nisam mogla,jer me onda rez jako zatezao,kašalj je navodno posljedica totalne anestezije.
    Također zbog velikog gubitka krvi sam morala primiti transfuziju,poslije koje sam se osjećala super,a prije sam bila jako slaba i rušila sam se.
    I ja sam bila sama doma,došla sam kući nakon osam dana i potpuno sam obavljala sve oko bebe koja je bila i velika i teška i naravno radila i sve ostalo po kući.Ne hvalim se time,al tako je moralo biti.

Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •