Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: alkohol...

  1. #1
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno alkohol...

    već dugo namjeravam ovo napisati ali mi je muka uopće misliti o tome pa nikako da to i učinim...
    dakle, kad sam bila tri tjedna trudna (naravno nisam još znala niti sumnjala jer sam imala anovulacijske cikluse i baš sam čekala mengu da počnem s dabrostonom kako bi došli do još jedne mrvice) slavili smo mužev rođendan. klasična priča, ostavili A kod mojih preko noći da se možemo opustiti, skupilo se nas 30ak, super atmosfera i ja sam se opustila i uz ekipu se dobrano nacugala (malo preko pola litre crnog vina). od trenutka kad sam saznala da sam trudna, obuzela me jeza i stalno mi je to u podsvijesti i samu sebe često mučim s time. MM me stalno tješi da pretjerujem, pa to je bilo samo jednom, pa koliko žena i pije i puši i sve bude dobro, a ja stalno mislim na one koje paze maximalno pa im bebice ne budu dobro. Znam da nema smisla al ne mogu si pomoći...
    Kakva su vaša mišljenja? kolika je šansa da sam naškodila mrvici?

  2. #2
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Moja prijateljica se u neznanju ubila od žestice na početku trudnoće i rodila savršenu, zdravu i prelijepu bebicu! Mislim da se od pola litre vina ništa ne može desiti. A sad kad znaš da si trudna, to nemoj ponavljati .

  3. #3
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Ja sam se u prvoj trudnoći uspjela čak 2 puta poprilično nacugati. Puno više od pola litre vina
    Tješilo me to, šta svi dr kažu, da ako se našteti razvoju djeteta u ta prva 2 tjedna dok još ne znaš da si trudna, se plod ni ne razvije i trudnoća završi spontanim.
    U trudnoći me bilo jako strah, ali pravi strahovi i paranoje su počele kad sam rodila i kad je ispalo da je moja beba malo življa. Ja sam to odmah povezala s ta dva opijanja, već sam vidjela svoje dijete s dijagnozom hiperaktivnosti i bila bi se ubila radi toga.
    Danas mi je sve to jako smiješno. Imam normalnu (još uvijek življu ali nikako hiperaktivnu), djevojčicu, potpuno zdravu i nevjerovatno inteligentnu (ovo će ti vjerovatno svaka mama napisat )
    Uglavnom, ne brini se, bebica ti je apsolutno zdrava (i malo si joj popravila krvnu sliku )

  4. #4
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Super dobrodošlica mrvici, a i crno vino je zdravo, pa se ne brigaj. 1 opijanje ne može naškoditi...jedino ako nisi išla na ispumpavanje želuca itd itd

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    dobrano nacugala (malo preko pola litre crnog vina).


    pa dobro kak si ti baždarena - ak se od dvije čaše vina dobrano nacugaš...

    sorry, al fakat sam...rofl...

    ne bu bebi niš bilo. možda bi bilo da to ponavljaš svaki dan .

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    uživaj u trudnoći

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja sam bila nedelju dana trudna kad sam se napila rozea
    ali napila se ljudski i na kraju zapalila i cigaretu a inace nisam pusac. nego tako nekad kad mi dodje.

    nismo se jos rodili, ali ovako je hvala Bogu sve o.k., i ne mislim na to, sad samo mislim kako uspesno da se porodim

  8. #8
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    ja sam neki dan popila čak i jednu žestu, no mene ne brine to, mene više brine što sam, prije negoli sam saznala da sam trudna, par dana zaredom pila ketonale i voltarene zbog užasne zubobolje koja nije prestajala :shock:

  9. #9
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    dobrano nacugala (malo preko pola litre crnog vina).


    pa dobro kak si ti baždarena - ak se od dvije čaše vina dobrano nacugaš...
    ja inače nikad ne pijem pa me i deci vina obori s nogu


    uživaj u trudnoći

  10. #10
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    hahahaha, hvala cure! oraspoložile ste me i dobrano nasmijale!!!
    sorciere - bila sam ja prije koju godinu tako baždarena da bi i cugoša ispred lokalnog dućana zapila pod šank, al od 2006. (prve trudnoće ) ne pijem (nije bilo prilika) tak da sam od tih politre pričala pi*darije, posrtala, smijuljila se ko budala, baš ono pravo pijana morat ću se nakon ove trudnoće dovest u staru formu!!
    navečer kad svi zaspu ja ću krenut cugat tak da me opet ovak ne zatekne
    inače na zadnjem uzv (14+6) beba je zdušno cicala prstiće, možda je već željna! 8)
    stvarno vam hvala cure, baš mi je trebalo da ovako nešto čujem

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ha čuj, nakon trudnoće su se svi valjali od smijeha kad sam nakon campari-juice kombinacije - radila to isto što i ti... popila - komada 1 (jedan) ...

    a i sad je tako

    ja sam se svega odrekla u trudnoći. nisam mogla nikakve sokove, gazirano, a alkohol sam odmah izbacila... pila sam jedino vodu i kavu s mlijekom :shock: , i to onu iz kafića... nešto što inače ni u besvjesnom stanju ne bih popila

    btw, nakon što svi zaspu (ako ti ne zaspeš prije od umora), mislim da će ti cuga bit zadnja na pameti

  12. #12
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja sam sa 10tjedana trudnoce (jos mlada i luda zeljna zabave ) sa svojim muzekom jedno tjedan dana cugala a to je bila vecinom votka koja nam je jedna drzala mozda dva dana... :shock: (sad se sokiram kada se sjetim toga) uglavnom pili tj."opijali smo se svaki dan) u neznanju da sam ja trudna a kada sam saznala bila sam sva u panici ali evo rodila sam zdravu curicu....

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Ako te tješi ja sam u neznanju trudnoće isto mlada i luda, jedan cijeli dan provela na maškarama, kišan dan, mokra do kože, i bočica bambusa od jutra do mraka u rukama. nisam ni upalu mjehura dobila , dve tri litre bambusića nisu naškodile mom sinčiću!!

    također znam cure koje su saznavale u trećem, četvrtom mjesecu, a do tada su prilično opušteno živjele i svi se zdravi rodili!!

  14. #14
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    ma i mi doma pijemo samo goleme količine vode, i to čak one flaširane od moje prve trudnoće, a ja si samo tu i tamo priuštim kavicu kućne radinosti a vani u bitriji (ma koga ja zavaravam, pa sin mami ne dopušta birtiju) uglavno čaj i sl. ma nekak se ovaj put više pazim jer sam prošli put dobila 21kg, jer sam jela iz dosade, i stvarno brzo to skinula i tijelo mi oprostilo, ali ne znam hoće li mi i drugi put biti naklonjeno... a i sad imam malog osobnog trenera koji me dresira i mora imati fino i zdravo skuhano svaki dan tak da nemam prostora za hambiće i ina s*anja... a i činjenica je da nakon svog tog pustog zdravog života i nema šanse da ostanem budna za cuganje - morat će ta moja karijera malo pričekati... možda s trećim

  15. #15
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Prije jedno 9 godina frendica i ja smo bile na nekom koncertu (mislim Zagreb gori) i popile smo svaka po dvije pollitrene čaše pive. Ni ona ni ja nismo znale da smo trudne (njoj je malo kasnila ali to kod nje nije bilo ništa čudno, a ja tada nisam vjerovala da će trudnoća bez liječničke pomoći kod mene uopće biti moguća).
    Djeca su nam se rodila u razmaku od desetak dana, i eno ih živa i zdrava! A da sam se grizla radi te pive - jesam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •