Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: SMEDJI ISCJEDAK

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    93

    Početno SMEDJI ISCJEDAK

    Cure pomozite i utjesite me da je sve u redu.
    U 6.sam tjednu trudnoce,zatrudnila IVF-om.Beta mi je bila 4728.
    Danas sam primjetila na gacicama smedji iscjedak i kad se obrisem na papiru mi je smedje.Imala sam i nekakve bolove danas vece nego inace.
    Boim se sta se to dogadja,tek 17.7 idem na prvi ultrazvuk.
    Pomozite cure savjetima molim vas.

  2. #2
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Mislim da nije ništa strašno, kako je smeđe može biti i zaostaci implatancijskog krvarenja.
    Ali s obzirom na situaciju (IVF trudnoća) ja bih se odmah javila ginekologu da me pregleda i bila mirna.

  3. #3
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Nesto se malo pisalo o tome ovde
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=asc&start=100
    Da sve bude dobro

  4. #4
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Srki, ja sam pisala o svom iscjedku tu na temi koju ti je Kole postala.
    Ja sam točno u 6 tjednu imala smeđi iscjedak, trajao je skoro 5 dana, i onda se smirio, par dana iza toga je bilo svega jako malo na papiru.

    Ja ti nisam niti išla doktoru niti uzimala nikakve ljekove, samo tu i tamo normabel, pila sam magnezij razmučen u cedeviti i ležala. Preležala sam jedno 5-6 dana. Hvala Bogu nema ga više, beba je dobro i lijepo raste.

    Neznam kako ide kod IVF trudnoća, da li je išta drugačije, ali moj gin. govori da je jako jako čest taj iscjedak u ranim trudnoćama.

    Legni, opusti se, a ako te počme jaće boliti ili vidiš da se pojačao, odmah u doktora. Vibram da bude sve super

  5. #5
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Smeđi iscjedak je "stara" krv, dakle nešto što je prestalo krvariti i putem oksidiralo i potamnilo. Zabrinjavajuće je kad je krv crvena i curi.
    Ali da budeš mirna odi na uzv što prije. Ja sam u toj dobi imala hematom, dobila Dabroston i sve je bilo o.k.

  6. #6
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja sam u svim T imala taj smeđi iscjedak u vrijeme kada sam trebala doboti M , i to 2-3 mj.
    Svejedno, s obzirom na IVF i ja bi za svaki slučaj posjetila gina.
    Sretno!

  7. #7
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Ja sam u svim T imala taj smeđi iscjedak u vrijeme kada sam trebala doboti M , i to 2-3 mj.
    Svejedno, s obzirom na IVF i ja bi za svaki slučaj posjetila gina.
    Sretno!
    xxx

    Otiđi ti u ginekologa pa si mirna.

  8. #8
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    uglavnom sva krvaruckanja u ranoj trudnoći, a naročito ako su smećkasta, a ne svježa crvena krv završe dobro; u takvim se situacijama preporuča: mirovanje, redovita upotreba utrogestana (možda i u većoj dozi od propisane) i posjet liječniku radi eventualnog propisivanja dodatne terapije pri tom ne teba čekati zakazani termin već se odmah javiti liječniku

    sretno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  9. #9
    samosvoja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Nemacka
    Postovi
    117

    Početno

    I ja sam to imala oko desetak dana.I moja trudnoca je icsi trudnoca.Meni je bio nedostatak progesterona,pojacaj dozu utrogestana danas(ne moze da ti visak skodi!!!) a sutra odmah kod lekara.
    Sve najbolje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno iscjedak

    Isto sam imala u 8 tjednu. Pojavljivao se i poslije tijekom trudnoće. Mirovala sam i nisam ništa pila. Jednom mi se čak pojavla i svježa krv (malo). Dr. mi je rekao da je dobro dok je smeđe, a razlog točan ne zna. Bilo mi je očajno. Svaki korak sam se bojala napravit.
    Sve je dobro završilo.
    Nemoj se pretjerano brinit. U jednoj sam knjizi pročitala da trećina trunoća ima krvarenja.
    Sretno!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    93

    Početno

    Hvala Vam cure na odgovorima.
    danas sam nazvala doktora i rekla mu za iscjedak,rekao je da dodjem kod njega.pregledao me i rekao da on ne vidi nista,da je sve u redu.
    Cak smo vidjeli srce od bebe kako kuca .Super.

  12. #12
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    srki :D :D super

  13. #13
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Srki SUPER! Baš mi je drago da te doktor umirio...

  14. #14
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Posto pretraznik ne radi, a da ne otvaram novu temu, zanima me kakav je vama iscjedak?
    Meni je vec dosta vremena skroz proziran i zapravo ko voda, tek tu i tamo malo kremasto - bijel..
    Kakav je iscjedak u trudnoci ok?

  15. #15
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    super srki :D :D kao što smo i rekle većina krvarenja u trudnoći nema nikakvog utjecaja na razvoj ploda

  16. #16
    Ogla avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    ZG-Dalma
    Postovi
    412

    Početno

    ... ajme nama i našem iscjetku... i meni je još uvijek... curka, curka.... i sada je 'glineni' zapravo me ta 'smjesica' podsjeća na glinu i iskreno mislim da je to od utrogestana od kojih mi se strašno spava.... tako su mi i sestre rekle... ali uglavnom meni to ne prestaje od 11dana poslje embrio transfera (isci)

  17. #17
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ogla i ja sam imala lagano glineni od utrogestana u prošloj trudnoći. Eh što sam mrzila utrogestan, i iscjedak i vaginalno umetanje, bljak! Do kad ga moraš stavljat?

  18. #18
    Ogla avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    ZG-Dalma
    Postovi
    412

    Početno

    Roza.. nemam pojma, naime ja još doktora nisam vidjela od 'pozitvne bete'... prvi ultrazv. je zakazan za u ponedjeljak, ali sam jutros nazvala jer kada sam se tuširala kapnilo je 'nešto- smeđe-boje vina-vodenasto' i onda sam rekla da ću ja ponovno nazvat jer me sada stvarno brine, pa ću sutra na ultrazv -- i mogu ti reći da sam mirnija sada kada znam da će se to pogledat.... javim rezultat

  19. #19
    Ogla avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    ZG-Dalma
    Postovi
    412

    Početno

    ... što se tiče utogestana, rečeno mi je da samo nastavim (naime ja sam bila potpomognutoj oplodnji)... a to vaginalno stavljanje mi je sada ko 'dobro jutro'

  20. #20
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uh, meni je isto bilo, stavljala sam ga čak do 16 tjedna 3x2 e u ovoj trudnoći sam odbila i to i dabroston i sve, i evo hvala Bogu za sad sve OK...samo da tako i nastavi.

    A te iscjedke, uh meni su isto bili hladan tuš u svakoj trudnoći pa i u ovoj. Imala sam ga čak 5-6 dana! Javi kako je prošao UZV, a znam da je sve cool, super mi i zvučiš, baš stav kakav treba imati!

  21. #21
    Ogla avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    ZG-Dalma
    Postovi
    412

    Početno

    nastavljam dalje s utrogestanima i andolom 100mg za prokvljenost... moram mirovati... iscjedak nije opasan ali se ne treba ni zanemariti, odnosno upućuje da malo manje 'idem na kave i ostalo'
    doktor još nij moga vidjeti malu mrvu jer je preprerano,ali će se zato ako Bog da vidjeti u srijedu...veselim se tome :D u međuvremenu moram izvadit još jednu betu

    u nalazu piše 'tangiran iscjedak' ništa više

  22. #22
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Super Ogla, baš mi je drago da je sve cool. Ajd javi se nakon pregleda da nam javiš kolika ti je mrvica

  23. #23
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    prvo je bila smeđa sluz nakon čega me ginelog pregledao, rekao da je sve u najboljem redu, čula sam bebini srce, baš kao i Srki :D

    a onda danas opet smeđi iscjedak, doduše jako svijetlo smeđi. Oba dva puta pojavio bi se nakon obavljanja nužde. Imam jako tvrdu i nečestu stolicu i od naprezanja mi se pojavi smeđi iscj iz rodnice (gurnula tampon do pola da provjerim). Nakon pola sata sve ok, kao da ništa nije bilo. Dakle, ne pojavljuje se sam od sebe nego nakon naprezanja. Naručena sam prekosutra na čpregled pa ćemo još vidjeti. :/

  24. #24
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    anabela nakon nužde na početku se dosta često zna pojaviti takav iscjedak kakav si opisala. Ako ne bude obilan, nemaš bolove i ne pojavi se crvenije boje, ne brini i sve polagano. A ako si svejedno jako nervozna zbog toga zvrcni ginekologa pa se raspitaj. Ja sam skroz sigurna da je to OK

  25. #25
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    prokrvarila sam

    trudna sam skoro 6 tjedana, ginekolog je nakon pregleda rekao da je plod u redu, srce kuca i dalje, poslao me na bolovanje i da Dabrostone+Normabel 3x1. U petak ponovno idem na kontrolu. Sada više nema crvene krvi nego smeđi iscjedak, kao stara, zaostala krv. :/

    i pomalo me probada desni jajnik, ali samo povremeno.

    treba mi ~~~~~~~~~~~~


  26. #26
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Drži se, to što si prokrvarila ne znaći ništa. Samo se provaj smiriti i prihvati da je i lagano krvarenje često normalno u ranoj trudnoći, a super je da je doktor rekao da je beba OK, to je jako dobro! Jeli ti rekao da li zna razlog krvarenja?

    Šaljem ti puno ~~~~~~~ i nadam se da češ se ipak uspjet malo smiriti. Sve će bit OK, samo miruj i ne misli na ništa loše.

  27. #27
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Drži se, to što si prokrvarila ne znaći ništa. Samo se provaj smiriti i prihvati da je i lagano krvarenje često normalno u ranoj trudnoći, a super je da je doktor rekao da je beba OK, to je jako dobro! Jeli ti rekao da li zna razlog krvarenja?
    ne, a nisam ga ni pitala, čim sa čula da je s bebom sve ok odahnula sam i sve mi je bilo ravno :D
    sad mi je žao što nisam tražila da mi pojasni, ali gotovo je sad. Glavno je da mirujem i uzimam terapiju, a mirnija sam jer sam od mnogo trudnica čula da su krvarile i dobile istu terapiju da bi kasnije sve bilo u redu....

    samo sam se bojala da će mi reći kako srce više ne kuca

  28. #28
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uh draga Join the club...nema žene koja kad ide na pregled ne razmišlja o tome dali srčeko kuca ili ne, krvarila ne krvarila. Navikni se

    A ako ti doktor sam nije rekao neki specifičan razlog onda vjerovatno nije ništa. Samo ti lijepo miruj i pij dabrostone

  29. #29
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Uh draga Join the club...nema žene koja kad ide na pregled ne razmišlja o tome dali srčeko kuca ili ne, krvarila ne krvarila. Navikni se

    A ako ti doktor sam nije rekao neki specifičan razlog onda vjerovatno nije ništa. Samo ti lijepo miruj i pij dabrostone
    rekao je samo da je plod manji negoli je trebao biti, ako to išta znači :/

  30. #30
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma ništa...moj isto čak 4 dana...to ti sve varira, kasnija ili ranija ovulacija nego što smo mislile...to je zaista jako često...

  31. #31
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    je li moram baš ležati, budući da me leđa bole od pretjeranog ležanja? Prebacila sam se na kauč u poluležeći položaj, s nogama na stolicu i dižem se samo na wc.

  32. #32
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Bitno je da nisi previše aktivna, dakle nikakvo čiščenje, kuhanje, pa za sad ni šetanje,a ležanje na kauču ili krevetu to je sve OK, ali zaista se odmaraj i miruj...a da je dosadno JEST, ali isplati se

  33. #33
    Ogla avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    ZG-Dalma
    Postovi
    412

    Početno

    evo da se javim, kako je 'moj iscjedak' nestao... tj izlazi vaginaleta (utrogestan) ali nema više smeđeg sada je glineni
    u srijedu sam imala totalnu paniku... taj dan sam išla i na uvz i sve ok, plod manji nego što bi trebao biti, ali idem dalje... međutim kada sam popodne stavljala '2. turu' utrogestana prst mi je bio krvav, ne svježa krv, već menstrualna... horror... naravno otišla sam kod ginekologa koji me je pregledao i rekao da ne može vidjeto od kud dolazi krvarenje, ali da ne dolazi iz smjera ploda i da jedino što mi može preporučiti jest da mirujem... nažalost mi je rekao da ako budem jače kravarila da 'ne dižem paniku' već da pustim da 'sve ide svojim tijekom'...

    od srijede sam bila na bolovanju i hvala Bogu prestalo je.. imala sam još tu i tamo koju točku koja je bila gotovo crna i pretpostavljam da su to još neki ostaci....

    ipak sada me muče druge brige... naime ß raste, a gestasijski obruč se još uvjek ne vidi - trudna sam puna tjedna, tj ako računaju od 1. dana zadnje menstruacije to je čak 6 tjedana... i sada sam nigdje...
    napominjem da ß ne raste abnormalno i da je plod nekoliko mm velik, tj dokotor nije izrazio sumnju u molu ali je isto tako rekao da objektivno gledajući perspektiva nije pozitivna...

    eto cure moje uputite me na neku temu gdje mogu vie saznati o normanoj ß a malom plodu...

  34. #34
    Ogla avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    ZG-Dalma
    Postovi
    412

    Početno

    ... ipravak 'trudna sam puna 4 tjedna'

  35. #35
    Ogla avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    ZG-Dalma
    Postovi
    412

    Početno

    ... još jedna napomena (kada već ne možemo editrati postove), našla sam temu 'koja me muči' pa mi tamo možete odgovoriti - hvala

  36. #36
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ogla meni se ćini da je sve to jako malo i prerano da doktor donosi zaključke. Kako on može znati u 4 tjednu trudnoće da je plod premalen, pa zaista treba pričekati 7-8 tjedan da bi mogao dati takvu dijagnozu, jer tad več bezobzira na eventualno kašnjenje ovulacije kucka srčeko i beba pokazuje razvoj. Sad je to sve skupa jako maleno još.
    A vađenje bete sam ja sebi uskratila jer mi je to još samo dodatan stres, zbrajanje jel se pravilno dupla, pa ako ne komiram se itd. Tako da ti je moj savjet da se opustiš, legneš jer je nabolje malo odmirovat u početku ako ti se pojavljuju iscjedci i nemoj previše na preglede, to također može bit loše koliko i dobro.

    Znam da ovo zvući praktički nemoguće, ali vjeruj mi olakšat češ si mnogo ako zaista pustiš da se ta bebica razvije a ti na to provaj uopče ni ne mislit, i vjeruj da je sve OK...takav stav je mene izvukao na početku ove trudnoće kad sam isto imala iscjedak i čopio me strah i panika od gubitka bebe i trudnoće. Ma čisti kaos u glavi...

  37. #37
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    meni su sad nestali svi simptomi trudnoće koje sam imala u početku, nit mi je muka nit mi se spava :?

  38. #38
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    nažalost, moram se vratiti na ovu temu.

    Pijem Dabroston, stanje se zamirilo posljednjih par dana i evo sada opet imam laganu sukrvicu. Ginekolog mi radi tek sutra poslijepodne, zvala sam drugu smjenu, med sestra mi je rekla da nije to ništa, da dođem sutra kod svog :?

    molim vas, je li se nekome vratio smeđi iscjedak ili sukrvica tijekom terapije dabrostonom? U slučaju krvarenja idem na hitnu.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    anabela ne možeš tu učiniti ništa što već ne radiš...samo mirovanje, ne mrdaj i troši terapiju...jako su česta i krvarenja i smeđi iscjedak i svašta nešto, a bebica i dalje fino raste.... , samo mirno koliko možeš

  40. #40
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    anabela ne možeš tu učiniti ništa što već ne radiš...samo mirovanje, ne mrdaj i troši terapiju...jako su česta i krvarenja i smeđi iscjedak i svašta nešto, a bebica i dalje fino raste.... , samo mirno koliko možeš
    Ako imaš uzmi i normabel da te smiri i umiri maternicu. Lezi i odmaraj i to je najbolje što možeš učiniti

  41. #41
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Citiraj ZO prvotno napisa
    anabela ne možeš tu učiniti ništa što već ne radiš...samo mirovanje, ne mrdaj i troši terapiju...jako su česta i krvarenja i smeđi iscjedak i svašta nešto, a bebica i dalje fino raste.... , samo mirno koliko možeš
    Ako imaš uzmi i normabel da te smiri i umiri maternicu. Lezi i odmaraj i to je najbolje što možeš učiniti
    uzela sam normabel, lakše mi je. Mama mi je rekla da ne paničarim nego legnem. Ima li smisla da idem na hitnu? Sada ne curi ništa više

  42. #42
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja na tvom mjestu ne bih išla na hitnu jer če te to jako izmorit a ne znam koliko je situacija za hitnu, jer ipak iscjedak nije baš neki znak da je nešto pošlo po krivu, ima milijon razloga zašto ga možda imaš. A pogotvo ako nije obilan, nemaš bolove...ne bih se toliko brinula. Najvažnije je da sad odležiš ovaj period i pričekaj par dana. Super je da se smirilo i da ne ide više. Meni se moj nakon par dana isto vratio, pa prošao

  43. #43
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    mene je samo strah da ne izgubim bebu je li se to može dogoditi iako pijem Dabroston?
    Inače imam osjećaj da je sve u redu

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Ja na tvom mjestu ne bih išla na hitnu jer če te to jako izmorit a ne znam koliko je situacija za hitnu, jer ipak iscjedak nije baš neki znak da je nešto pošlo po krivu, ima milijon razloga zašto ga možda imaš. A pogotvo ako nije obilan, nemaš bolove...ne bih se toliko brinula. Najvažnije je da sad odležiš ovaj period i pričekaj par dana. Super je da se smirilo i da ne ide više. Meni se moj nakon par dana isto vratio, pa prošao
    s ovim se u potpunosti slažem...
    nemoj razmišljati negativno, mazi svoju mrvicu

  45. #45
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Ja na tvom mjestu ne bih išla na hitnu jer če te to jako izmorit a ne znam koliko je situacija za hitnu, jer ipak iscjedak nije baš neki znak da je nešto pošlo po krivu, ima milijon razloga zašto ga možda imaš. A pogotvo ako nije obilan, nemaš bolove...ne bih se toliko brinula. Najvažnije je da sad odležiš ovaj period i pričekaj par dana. Super je da se smirilo i da ne ide više. Meni se moj nakon par dana isto vratio, pa prošao
    s ovim se u potpunosti slažem...
    nemoj razmišljati negativno, mazi svoju mrvicu
    da, vidim da roza i ja imamo sličan problem. Iscjedak se vrati - pa prođe. Bit će sve u redu - mora

  46. #46
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Upravo tako

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •