Stranica 12 od 109 PrviPrvi ... 210111213142262 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #551
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Trampa iliti robna razmjena nam je uobičajen stil života u bližoj okolini, fino funkcionira (ne samo za hranu, nego i za dječju robu, bicikle, robu za odrasle i sve drugo) i zaista smanjuje troškove.

    Ne pamtim godinu kad sam spremila ovoliko zimnice. Doslovce sve... (i još nisam gotova), razno voće - džemovi, sokovi.... pečene paprike, sušeni paradajzi, spremam se još tih kiselih stvari napraviti (paprike napuniti zeljem).

    A kad dođe zima, fino ćemo se gostiti ko medvjedi u svom brlogu. Em je naše (iz vlastitog voćnjaka i vrtova poznatih ljudi, mi još nemamo svoj) em je bilo zadovoljstvo, em smo platili samo šećer i plin. I bilo mi je zadovoljstvo. A moja svekrva (kojoj sam poslala dio izrađevina) se odužila tako da je poslala 3 kg šećera pa ima za još koju rundu...

    Ima više nego možemo pojesti, ali to već godinama ide u razmjenu (tko što ima - ja kolegici pekmez, ona meni ajvar ili ciklu iz vrta) ili za božićne darove.

  2. #552
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    peterlin, ovo što ti radiš je sjajno. ja nisam tako vješta ali mislim da ću uskoro tim stopama. zasada radim samo šalšu, a pripremam se za pekmez. isto imam par kolegica s kojima se mijenjam i velikodušnu sveki koja (opet) ručno radi tjesteninu, pa će se i na barilli uštedjeti.

  3. #553
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Trampa je ludilo, iznenadiš se koliko stvari se može razmjeniti sa prijateljima i poznanicima!

  4. #554
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    sa dječjim stvarima mi to stalno radimo

    Ove godine sam prvi puta radila džemove - istina, ne u velikoj količini, ali rado ću ih mijenjati za ajvar

  5. #555
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    I Kafland je dignuo cijene - jucer platial putar 8.49 umjesto 7.99 (koliko je bilo do sada)

  6. #556
    bebica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    199

    Početno

    Üf, odakle da počnem!
    Još početkom godine mi je smanjena neto plaća za 40%, pa su vec tada počeli drastični rezovi!
    Bojler, perilica rublja i posuđa, kao i rerna...uključuju se samo kada je jefina struja ( dobro, olakotna okolnost je što smo za sada još uvijek samo muž i ja, a preko dana oboje radimo! Kući smo tek iza 16 sati). Kako smo se malo i udebljali na početku zajedničkog životu (newlyweds), sada nam je štednja i smanjena prehrana ( dvostuka korist
    Novi artikl ( bilo prehrambeni bilo higijenski i kozmetički) ne kupujem dok nisam potrošila prethodni.
    Auto se vozi samo do posla i nazad i u toj ruti se obavlja što je moguće više stvari (trgovina, doktor, rezije).
    Ne placa se dopunsko...Za sada sam dala svega 15 kn za neki lijek.
    Kave u kaficima su otpisane!
    Druzenja se odvijaju po kućama.
    Ukinula MaxADSL (na poslu imam pristup), smanjila mobitel...


    Više zbilja nemam na čemu uštediti...a opet faliiiiiii

  7. #557

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja sam i prije ove krize značajno skresala korištenje raznih deterdženata, al sam se sjetila da ove koje imam u malim sprejevima ili bočicama mogu malo razrijediti, također i tekući sapun. Ne mora bit baš tvornički gust, djeci i tako pobjegne tona sapuna u odvod jer pritisnu pumpicu do dna...
    još samo moram nać omjer octa i sode bikarbone za jednu bocu s raspršivačem

  8. #558
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    mi smo prešli na stari dobri - sapun! I ja sam osobno baš oduševljena!
    Puno puno se daju srezati troškovi u kućanstvu. Iznenađujuće puno - a jednako smo siti, čisti.... i zadovoljniji kad vidim troškove. Da su svi kao mi - supermarketi bi propali. A i mnoge tvornice proizvoda za čišćenje!

  9. #559
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Nakon puno vremena sam svratila na forum i vidjela ovu temu, rekoh, da se pridružim.

    Netko je napisao da je izračunao kako dnevno potroši 100kn samo na hranu i sitnice. To je i moj problem. Teško da mogu ispod 100kn dnevno. Muž mi odbija ići u trgovačke centre jer je uvjeren da se tamo kupi svašta samo ne ono šta treba. Recimo, vidiš akciju 2+1, a za taj mjesec ti ne trebaju 3 proizvoda x već samo jedan, ali to je akcija pa hajdemo kupiti, u konačnici će se isplatiti. Međutim, došli smo u vrijeme u kojem se živi od danas do sutra. NEĆU jer ME MOGU kupiti nešto danas šta ću koristiti za 3 mjeseca!

    Tako da u taj prosjek od 100kn dnevno spada hrana, ali i sve ostalo osim režija i goriva. Dakle, sve šta je potrebno kućanstvu. Razumijem da se mora kupiti šampon, detarđent, tekućina za leće..., ali to mi bude prosječno 20-30% dnevnog troška. Sve ostalo je HRANA!!!

    I sad bi molila neku iskusnu mamu, ženu, domaćicu ili jednostavno nekog
    tko voli i zna kuhati da mi da koji trics&tips jer ovako više ne može.

  10. #560
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    da, na higijenskim potrepštinama se može dosta ušparati.
    npr. više ne kupujem gelove za tuširanje nego obični sapun. kupim dm-ove alverde, njihove deziće, šampone, regenerator, mlijeko za tijelo ...
    ulošci su isto nešto na čemu se može uštediti, robne marke su dobre, a dosta jeftinije od npr. allways-a.
    ne kupujem više sredstva protiv mrlja, nego sapun.
    izbacujem omekšivač, za sad ga trošim samo tu i tamo, ali izbacit ću ga skroz čim potrošim ovo što imam.

  11. #561
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    I sad bi molila neku iskusnu mamu, ženu, domaćicu ili jednostavno nekog
    tko voli i zna kuhati da mi da koji trics&tips jer ovako više ne može.
    Moja svekrva nahrani 6 (od toga 5 muških) ljudi sa 50 kn!!! Jedino što njena klopa počiva na biljnom ulju, crvenom mesu, salate su uvijek ili zelena ili neka dosta jednostavna...puno priga, peče..često su paste, patate i točevi...dakle može se, ali je pitanje da li ti je prioritet da ipak nahraniš familju zdravo, a ušparaš na drugim stvarima...što je kod mene definitivno tako. Više ni kreme ni gelove za tuširanje ne koristim, kupam se samo s vodom, mažem kantarionom...deostick više nije Vichy nego Fa, eliminirala sam šminkanje, pituravanje kose, nema jesenskog šopinga, a autom se koristimo samo kad zaista moramo...na svemu smo počeli štediti, ali hrana je ipak nešto što mi je prioritet da bude zdravo pa tu manje šparam...

  12. #562
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Naravno da bih htjela jesti zdravo, samo sam antitalent za kuhinju. Uglavnom jedemo meso, od piletine ćemo skoro i krila dobiti. Ali to NIJE jeftino, a ni toliko zdravo. Zdraviji i ekonomičniji obroci su biži&meso, leća i sl. To sam počela tek sad otkivati pa bi mi svaki savjet dobrodošao

  13. #563
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Pa iako nisam baš za meso, znam za sigurno da ti je piletina iz dučana puno nezdravija nego crveno meso iz dučana. Tako da ti je možda bolje ponekad krilca zamjenit šniclima.

    Ja sam si kupila grill tavu, i večinu stvari grillam. A ako želiš mogu ti napisat na pp nekoliko jeftinijih a zdravih i hranjivih recepata. Obožavam kuhati

  14. #564
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ja uvijek biram sezonsko povrće i voće. Jednako je zdravo, a puno jeftinije. Evo, baš jučer gledam jagode po 15 kn košarica. A što fali jabukama po 5 kn kilo?

    Kod nas je za ručak često nekakvo varivo (u pon su bile mahune, ut i sri kelj) i nekakvi šnicli. To nije skupo.
    M.a.r.t.a. tvoj muž ima donekle pravo, ali ja sam u stanju ući u supermarket i ne kupiti baš ništa izvan popisa tako da je meni ipak jeftinije ići u velike dućane. A osim toga, tamo kupim veća pakiranja - štedim novac i ambalažu.

  15. #565
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Zaboravila sam reći da često škicnem na vrtićki jelovnik. Tamo bude jeftinih i zdravih ideja.

  16. #566
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam usporedila plac i supermarkete, i shvatila da mi se više isplati ići na plac. Samo treba znat kod koga uzimat.

    A naravno ono što nema na placu uzmem u supermarketu, iako sam sad i sir počela sa placa kupovat. Pola kila dimljenog ličkog 25 KN! To se stvarno ispalti.

  17. #567
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Pola kila dimljenog ličkog 25 KN! To se stvarno ispalti.
    Na kom je to placu? Mene uvijek "ožene" za sireve.

  18. #568
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Da, definitivno plac!
    Neki dan sam kupila inćune za 20 kn kila, svježe, da svježiji ne mogu biti. I krumpir-salata.

  19. #569
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Ja sam usporedila plac i supermarkete, i shvatila da mi se više isplati ići na plac. Samo treba znat kod koga uzimat.

    A naravno ono što nema na placu uzmem u supermarketu, iako sam sad i sir počela sa placa kupovat. Pola kila dimljenog ličkog 25 KN! To se stvarno ispalti.
    ja stalno kupujem na placu. To mi je najdraže mjesto za "izlaske".

    S time da zagrebački placevi imaju različite ponude i meni je svaki specijaliziran za nešto. Definitivno najveći izbor i najniže cijene ima trešnjevački, ali mi on nije toliko usput.
    Onda, na placu nisu niti cijene uvijek iste. Petkom i subotom je najskuplje.

    Neki dan sam u busines.hr u pročitala da je hrvatska drugi najveći uvoznik sira. nisam to mogla vjerovati. S time da se ne uvozi neki fini skupi francuski sir kojeg ovdje nema nego edamec (ili nešto takvo) i nadomjestak za sir (to je valjda od soje, pokjma nemam).

    Ja to uopće ne razumijem - zemlja s takvom tradicijom sira. A na placu ima svega- os svježeg kravljeg, pa dimljenog, pa kuhanog, pa sušenog više ili manje pa kozjeg. I umjesto da smo sretni što još uvijek možemo naći nešto autohtono i mdomaće, mi idemo u supermarkete kupovati zadnje uvozno smeće.

  20. #570
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Na kom je to placu? Mene uvijek "ožene" za sireve.
    Trešnjevački. Sir je milina, ja inače volim sve to što je zdravo seljački, moja sestra ga npr. ne može jer joj smrdi, ona govori da je više za Francuske sireve

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Da, definitivno plac!
    Neki dan sam kupila inćune za 20 kn kila, svježe, da svježiji ne mogu biti. I krumpir-salata.
    Mi isto bar 1 put tjedno uzmemo inčune, i na brodet s purom (palentom) najjeftiniji ručak a super fin! I s njima znaš da su uvijek friški!

    Pa nekidan sam se šokirala da netko negdje svježi grah plača po 20 KN/KG - mislim da je tema recepti...a na Trešnjevci 4-6 KN/KG i fenomenalan je!

  21. #571
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Pa nekidan sam se šokirala da netko negdje svježi grah plača po 20 KN/KG - mislim da je tema recepti...a na Trešnjevci 4-6 KN/KG i fenomenalan je!
    Vjerojatno je jedno cijena za neoljušteni, a drugo za oljušteni. Onda su i različite cijene graha koje donesu prodavači iz vlastitog vrta od onih koji donesu sa zelene tržnice

  22. #572
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Pa iako nisam baš za meso, znam za sigurno da ti je piletina iz dučana puno nezdravija nego crveno meso iz dučana. Tako da ti je možda bolje ponekad krilca zamjenit šniclima.

    Ja sam si kupila grill tavu, i večinu stvari grillam. A ako želiš mogu ti napisat na pp nekoliko jeftinijih a zdravih i hranjivih recepata. Obožavam kuhati
    Dapače, bila bi ti zahvalna.

    A šta se tiće supermarketa i nije mi problem šta ne odlazimo tamo (osim šta svaki dan nosam vrećice ) jer sad već znam šta mi je jeftinije u Konzumu, šta u Kerumu, šta u DM-u..

  23. #573

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Citiraj Kavin prvotno napisa
    Danas sam bila u pošti platiti račune i ostala sam totalno iznenađena činjenicom da sad na skoro sve plaćam onih 5kn provizije i na t-com i holding-čistoća jer dolazi zajedno sa uređenjem voda :? tako da sam platila gotovo na sve osim na hep, čak su mi uzeli 5kn na jednu uplatnicu koja je išla kao uplata u humanitarne svrhe jednom malom dečku.

    Jel znate kaj o tome?
    Kako je u fini?
    Ne znam kako zaista stoje stvari, no...
    blagajnica u konzumu mi je rekla danas da se kod njih mogu platiti svi računi sa barkodom bez ikakve naknade.

    Pokušala sam uguglati ali nisam našla ništa, ali zato sutra nosim račune u nabavku samnom, pa javim rezultat
    ili ako netko zna više o tome..

  24. #574
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    bojim se da je grah za 4-6 kuna made in china

  25. #575
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    Muž mi odbija ići u trgovačke centre jer je uvjeren da se tamo kupi svašta samo ne ono šta treba. Recimo, vidiš akciju 2+1, a za taj mjesec ti ne trebaju 3 proizvoda x već samo jedan, ali to je akcija pa hajdemo kupiti, u konačnici će se isplatiti. Međutim, došli smo u vrijeme u kojem se živi od danas do sutra. NEĆU jer ME MOGU kupiti nešto danas šta ću koristiti za 3 mjeseca!
    Muž ti je u krivu (oprosti na nediplomatičnosti ). Velike trgovine jesu povoljnije, a nasumično kupovanje je samo stvar vlastite samokontrole.

    S druge strane, ako na akciji pronađeš proizvode koji se ne kvare, zašto ne "kreditirati" samog sebe i kupiti povoljnije sad umjesto skupljeg za nekoliko mjeseci?

    Recimo, ja pastu za zube, deterdžent za rublje, tablete za perilicu... Dakle, sve za što znam da će mi trebati, kupim kad je na akciji. Na sreću, imamo dovoljno prostora za takve (ne prevelike) zalihe, a ukupan potrošeni iznos (gledan na godišnjoj razini) je osjetno manji, nego da kupujem u lokalnim dućanima po višim cijenama isključivo u trenutku kad mi je nešto potrebno.

    Naravno, pokvarljive stvari se ne isplati kupovati na akcijama. Rijetko kad se pojedu na vrijeme.

  26. #576
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    bojim se da je grah za 4-6 kuna made in china
    Nope, made in Croatia, organski, uvijek uzimamo u iste babe...bio je prefin. Ali neko je rekao da je možda jeftiniji jer nije bio očišćen, biće da je očišćeni 20 KN. Al opet mi nema logike da je toliko skuplji.

    M.a.r.t.a. šaljem recepte danas-sutra, idem ih napisati

  27. #577
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    bojim se da je grah za 4-6 kuna made in china
    Nope, made in Croatia, organski, uvijek uzimamo u iste babe...bio je prefin. Ali neko je rekao da je možda jeftiniji jer nije bio očišćen, biće da je očišćeni 20 KN. Al opet mi nema logike da je toliko skuplji.

    M.a.r.t.a. šaljem recepte danas-sutra, idem ih napisati
    reci di je to?
    da mam kupim zimnicu

    je to bio grah u mahuni ili bez nje?

    i nemojte se pepejati tim receptima
    stavite lijepo na recepte da cijeli svijet vidi

  28. #578
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj mamaLare prvotno napisa
    Citiraj Kavin prvotno napisa
    Danas sam bila u pošti platiti račune i ostala sam totalno iznenađena činjenicom da sad na skoro sve plaćam onih 5kn provizije i na t-com i holding-čistoća jer dolazi zajedno sa uređenjem voda :? tako da sam platila gotovo na sve osim na hep, čak su mi uzeli 5kn na jednu uplatnicu koja je išla kao uplata u humanitarne svrhe jednom malom dečku.

    Jel znate kaj o tome?
    Kako je u fini?
    Ne znam kako zaista stoje stvari, no...
    blagajnica u konzumu mi je rekla danas da se kod njih mogu platiti svi računi sa barkodom bez ikakve naknade.

    Pokušala sam uguglati ali nisam našla ništa, ali zato sutra nosim račune u nabavku samnom, pa javim rezultat
    ili ako netko zna više o tome..
    Ajde javi, baš me zanima.

  29. #579
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    reci di je to?
    da mam kupim zimnicu

    je to bio grah u mahuni ili bez nje?

    i nemojte se pepejati tim receptima
    stavite lijepo na recepte da cijeli svijet vidi
    Na Trešnjevci, ne oljušten - to valjda znači da je bio u mahuni? Mi nismo kupili ogromne količine tako da ga nismo sušili nego smo odmah isti dan poklopali Bio je preprefin!

    A sastavim recepte pa ih postam....hm, mogle smo i otvoriti temu - jeftini i zdravi recepti tamo na receptima?

  30. #580
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Samo da se kratko vratim na dobri stari toalet papir
    U Dioni akcija, 3slojni - 8 rola - 8 KN! Mi kupili 10 pakiranja, super je!

  31. #581
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa

    A sastavim recepte pa ih postam....hm, mogle smo i otvoriti temu - jeftini i zdravi recepti tamo na receptima?
    stavi recepte da svi vide, glupo da ih samo meni pošalješ

  32. #582

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Čitam vas i stvarno ne znam na čemu bih više uštedila. Mlijeko za tijelo ne koristim otkad imam djecu, jer nemam vremena za mackanje, jedva se stignem otuširat, pa si onda ipak kupim gel za tuširanje, ali jeftini. Ne šminkam se, samo maskaru kad idem nekud dalje van, kupila si nisam ništa od robe već ne znam otkad, a ovo što imam je staro kad računam jedno 10ak godina, a jeftilenska roba, nisu marke. Auto moramo koristit, jer MM vozi malog u vrtić, pa na drugi kraj grada na posao, gdje nema gradskog prijevoza. Ajd, imamo plin u autu, ali svejedno, preveliki je trošak taj auto, iako je novi. Klincima stalno tumbam neku rabljenu robu, eventualno nešt dokupim i to na akcijama i sniženjima. Za hranu me spasili susjedi ovo ljeto, imam povrća punu škrinju, a i frižider. Jedino mesa moram kupovat, a i to radim sve rjeđe, ne mora se meso jest svaki dan.
    Nas ubijaju rate od kredita, i kamate koje su banke nabile u ovoj krizi!

  33. #583
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Kod nas na moru ne isplati se kupovati na pijaci, jer je cijena veća 10-20 % nego u šoping centrima. Lidl je najjeftiniji, a kvalitetan.

    Nama, iako je MM smanjena plaća, nije takva kriza s financijama, uvijek se nešto sa strane zaradi, ali me strašno živciralo što sam za hranu dnevno trošila preko 100 kn, (uključujući i grickalice i sitne gluposti) i smatrala sam da smo strašno rastrošni (nas je dvoje i dvogodišnjak koji jede kao dijete koje počinje dohranu). I promijenila sam način spremanja hrane, umjesto komada mesa s prilogom, recimo češće poham, u gustoj smjesi, sa sirom ili šunkom, pa od dva tri tanka svinjska šnicela najedeš se kao prase. Puno pašte, rižota, juhe (kad kuham juhu, ja pojedem dva tanjura mrkvice, krumpira, lešog mesa i juhe udrobljeno sve zajedno i to mi je ručak). Gelove za tuširanje i tekući sapun nikad nisam koristila jer me živcira ono dugotrajnio ispiranje i osjećaj da je uvijek nešto ostalo ne meni te kemije. Koristim samo šampon, bez regeneratora, od kemija za čišćenje det. za suđe, tablete za suđericu, det. za robu, cillit, arf i varikinu za gljivice. Najveći trošak (nepotreban ... ili ne?) su nam kave vani i marenda. S obzirom da malo vremena provodimo skupa, imamo rutinu da se mali i ja dižemo ujutro s MM i idemo na kavu blizu njegove firme prije posla. On onda na posao, a mi u spizu i dalje šta već imamo. I tih jutarnjih pola sata mi je poprilično bitno.

  34. #584
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa

    A sastavim recepte pa ih postam....hm, mogle smo i otvoriti temu - jeftini i zdravi recepti tamo na receptima?
    stavi recepte da svi vide, glupo da ih samo meni pošalješ
    Bilo je nešto ovdje:
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=76527

    To je, doduše, za zaposlene majke, ali pronjuškajte, možda se nađe štogod zanimljivo... Mi smo od lani smanjili udio mesurinja i povećali udio ribe, ali i dalje se moja djeca ne odljepljuju od mljevenog mesa !

    Inače, sad je pravo doba godine za jeftine recepte - povrće na placu je stvarno povoljno. Jučer sam za 30 (ne, 35) kn dovukla doma toliko toga da sam jedva nosila. Zelje, paprike, zeleni paradajz, luk... (sastojci za onu šarenu kiselu miješanu zimsku salatu). No, možda se prebacim na topic "zimnica".

  35. #585
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Skromni doprinos temi
    Danas ustanovih da postoje TRI cijene za ISTU konzervu ribe :shock:
    U pitanju je tunjevina u konzervi.
    Ista gramaža, isti natpis na limenci, a razlika između najskuplje i najjeftinije je oko 1/4 cijene one najjeftinije... :/
    Najskuplja je ona što je ubačena u kartonsku kutiju
    Za njom takva ista, samo bez kutije, sa onim hepekom na poklopcu za otvaranje povlačenjem.
    Najjeftinija je, naravno, konzerva vulgaris.

    E, pa meni nije teško otvoriti konzervu otvaračem, po starinski

  36. #586
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Kod nas na moru ne isplati se kupovati na pijaci, jer je cijena veća 10-20 % nego u šoping centrima.
    s ovim se u potpunosti slažem!
    osim šta su cijene veće od onih u supermarketu, uvijek se osjetim prevarenom!! tetka nešto smulja sa utezima i zaokruži! da je barem domaće i neprskano pa znaš za što plaćaš više!

  37. #587
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    I ja potpisujem Martu I Spookicu.
    Samo primjer, kelj u Billi bio po 6 kn. Ja htjela domaće s tržnice pa dala 16 kn (po kili sve, naravno). Imam ih još, kapula po 12 kn kilo, špinat po 18 (u centrima je tada bio po 10) kn kila. A muž ostao bez posla, pa se ti hrani zdravo, a i kako su rekli, kako da im vjeruješ da nije špricano i sl.

  38. #588

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    U Fini se svi bijeli računi plačaju bez provizije
    T com,ne,njga najbolje platiti u T com centru.
    Postavljen je platomat, gurneš račun i novac i dobiješ potvrdu .

  39. #589
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    Obiteljske odluke u svezi i glede novonastalog ekonomskog sranja, pardon, stanja, a u cilju razumnog gospodarenja financijama:

    1. ne kupovati gluparije (u stvari, u našem manifestu piše jedan drugi izraz, ali ovo je pristojan obiteljski forum pa ću pučanstvo poštedjeti vulgarnosti) pogotovo ako su od plastike ili sadrže više od 10 g šećera na 100 g proizvoda
    2. perilice, bojlere, grijače i ostale potrošače paliti navečer kad dođe jeftina struja
    3. gasiti električne aparate kada se ne koriste
    4. nazvati koji put na fiksni telefon, i ne trkeljati pola sata na mobitel
    5. ne ići na posao autom kad je lijepo vrijeme, a to je skoro uvijek. Nije daleko, a hodanje je zdravo.
    6. uzimati dvd-ove besplatno u biblioteci a ne iznajmljivati po 15 kuna na dan i još ih ne pogledati.
    7. nikada ne kupiti predmet za kojeg trenutno nema raspoloživih sredstava – osim ako nije riječ o izvanrednom stanju (ono, krepao frižider, odvalio se prozor ili sl.)
    8. ne kupovati malena pakiranja indijskih oraščića i mliječnih napitaka samo zato jer su dražesna
    9. vračati boce u samoposlugu a ne ih objesiti na kontejner
    10. ići češće u šetnju
    11. sjest na klupu umjesto u kafić.
    12. nositi na posao sendvič i voće
    13. piti vodu i čaj umjesto kupovnih pića. Ionako nisu zdrava.
    14. ofarbat kosu doma
    15. plaćati račune putem Interneta.

  40. #590
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    toolaa - ovih tvojih "15 zapovijedi" mi se već odavno pridržavamo. Svih! Dosljedno! Iz potrebe ali i iz PRINCIPA- jer me nervira to potrošačko društvo.

  41. #591

  42. #592
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Pred par tjedana sam otkrila super stvar - obližnja Diona svaki tjedan ima na sniženju meso kojem rok trajanja ističe taj dan. Sniženje je 50%, ja sam kupovala pureći file i junetinu po 35 kn/kg i pileći file za 25 kn/kg! Odmah ga ubacim u škrinju i do sada se još nismo otrovali, meso je u savršenom redu, a cijena genijalna.

  43. #593
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    I još jedna stvar (ne očekujte previše od mene, ja sam totalna suprotnost štedljivim ljudima ) - kad hoćemo u kino, odemo srijedom kad Cinestar daje jednu kartu gratis korisnicima T-coma.

    http://www.t-mobile.hr/2/20-90-80-00-00.asp

  44. #594
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    I još jedna stvar (ne očekujte previše od mene, ja sam totalna suprotnost štedljivim ljudima ) - kad hoćemo u kino, odemo srijedom kad Cinestar daje jednu kartu gratis korisnicima T-coma.

    http://www.t-mobile.hr/2/20-90-80-00-00.asp
    je, je i mi. Djeca stalno pitaju da zakaj mogu u kino samo srijedom
    +

  45. #595
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    joj, ja ne mogu štedjeti na kvaliteti hrane zbog naših alergija, kupujemo 90 s bio cert. ili je to jedini sapun, kaladont bez mirisa pa ne mogu birati, ali počela sam zato fanatično raditi raspored kupovine, jelovnike i popise za dućan. Tako da se više ne desi da taj skupocjeni kelj jedemo poslije nekih peciva u šetnji pa se pola jede pola šarcu daje. skužila sa mda su rasporedi itekako bitni za štednju, puno se više baca i troši kad ne znam točno što je za slj obrok i kud idemo poslije škole. ja sam fan spontanosti pa smo znali zabrijati vani najesti se banana i jogurta, tipa gle sunce udri brigu na veselje. E sad pogledam prognozu ujutro popišem di kad tko - to MM i ja zovemo - računica vuk, koza, zelje - i onda uplaniram i sve obroke za sve, uključnos mužem,koji inače hara po aparatu sa slatkišima u firmi jer se on osim ručka povremeno ne sjeti ničeg drugog. iskreno ove mjere su u potpunoj suprotnosti sa svim mojim interesima, ali vrlo su djelotvorne. Prvo smršavila sam dvije kg od kad vučem za sobom sve te užine, a i klinci lakše podnesu kad ne dobiju ono "ja bi, ja bi" kad su već siti svega .Naravno i slatko je uračunato svak idrugi dan radim nešto ne uvijek kolač, ali npr samo prelijem malo čokolade preko kruške ili gris od pira - Severov je superekonomičan od jedne šačice grisa skuham lončinu za. Dakle puno je skuplji od onog inastant, ali zato ovaj traaajeee. Mislim da u krajnjem prozivodu cijena dođe na isto. Uglavnom zasitim im potrebu za slatkim i grickanjem home made, što sam do sad često prepuštala spontanim ušetevanjem u dm i sl.
    Vratila sam se octu i sodi bikraboni, ni lim.kis nije za odbaciti par .n onaj paketić, a vrlo malo treba dodati u obični onaj za suđe da postane mega detergent.
    Ne idemo nikam, otkazali smo sve vanškolske aktivnosti i hvatamo sve besplatne aktivnosti u knjižnici, rolanje itd.

  46. #596

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    U što si ubacila limunsku kiselinu?

  47. #597
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    razmutila u malo vode i umješala u čarli

  48. #598
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I kakav je efekt tog Čarlija?

  49. #599
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    limunska kis. je dobra u borbi protiv kamenca. meni je draza od octa jer ne "mirise" tako intenzivno, a i mene zanima da li je poboljsanje carlija u ovom smjeru ili ima jos neki benefit.

  50. #600
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ništa posebno - samo ima malo jače djelovanje od samog čarlija, na odmašćivanje i prljavštinu, pa se stavi manje i onda imam manje pjene za ganjati. Dobra strana je što nema onaj jaki miris koji ima alk.ocat. Alkoholni ocat i soda bikarbona su mi za tjedno ribanje kupaone, a ovaj čarli +lim.k. kad ne skužim da su mi klinci zapackali umivaonik s ručicama od ručka ili bojica npr

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •