Stranica 61 od 109 PrviPrvi ... 1151596061626371 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,001 do 3,050 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #3001
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A kako to izgleda kada se razleti? Dijelovi metala posvuda ili? Je li moglo ozlijediti nekog u blizini?
    ne, nije eksplodirao tako. kroz ventil je pod pritiskom izletila sva kipuca juha i govedina u milimetarskim komadicima
    a bio je ispravan, nova guma, siguran ventil, skup i nov lonac

  2. #3002
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja ga se ne bojim ali ne vidim što bi s njim, ne kuhamo takva jela.
    Plus oni za indukciju su dosta skupi, bar oni koje sam vidjela. Previše novaca za nešto što će skupljat prašinu...

  3. #3003
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga se ne bojim ali ne vidim što bi s njim, ne kuhamo takva jela.
    Plus oni za indukciju su dosta skupi, bar oni koje sam vidjela. Previše novaca za nešto što će skupljat prašinu...
    Ja sam kupila u Plodinama ili Kauflandu, nisam sigurna, neki za 200-300 kuna. Poklopac ulazi pod rub lonca. I za indukciju je.

  4. #3004
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cathy meni je upravo na takvom kog koje poklopac ulazi pod rub lonce izletio sigurnosni ventil i imala sam vodoskok vrelog graha. Al nije me to sprojecilo da kupim novi. Samo s gumom.

  5. #3005
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy meni je upravo na takvom kog koje poklopac ulazi pod rub lonce izletio sigurnosni ventil i imala sam vodoskok vrelog graha. Al nije me to sprojecilo da kupim novi. Samo s gumom.
    Ja ne volim te sa gumom jer obično nikada ne možeš kupiti novu gumu kada ti treba. Pa opet kupiš novi lonac.
    Ovo mi je drugi takav i najgore kaj mi se dogodilo je da oko ruba počne izlaziti juha. Ali onda smanjim plin, ili indukciju ovisno na čemu kuham.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 18.03.2020. at 18:50

  6. #3006
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ne, nije eksplodirao tako. kroz ventil je pod pritiskom izletila sva kipuca juha i govedina u milimetarskim komadicima
    a bio je ispravan, nova guma, siguran ventil, skup i nov lonac
    Prerano si otvorila

  7. #3007
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nije nista otvorila, izletio joj je ventil ko i meni, kakvo crno otvaranje...

  8. #3008
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Prerano si otvorila
    Posljednje uređivanje od magriz : 18.03.2020. at 21:32

  9. #3009
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bez ekspres lonca ne mogu zamislit kuhanje, em se štedi vrijeme i novac, em mi je hrana puno ukusnija.
    Obavezno ga imam i na ljetovanju.
    Tako i ja, prvo pakiram svoje lonce kad idem na put, a onda ostalo.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  10. #3010
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Koristim express lonac vec 10 god.imam jedan od 9l kupljen prije cca 2 god.starom je ventil otisao i jedan manji od 5l. Meni je to spas za variva, sarme,juhe, govedinu junetinu saft. Za cas gotovo. I nisam nikad imala neke eksplozije i pucanja ventila. Parputa sam plin ostavila na jako pa je pocelo curiti iz poklopca ali to prodje cim se smanji plin
    Posljednje uređivanje od mašnica : 18.03.2020. at 21:43

  11. #3011
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moj je od svadbe

  12. #3012
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Koristim express lonac vec 10 god.imam jedan od 9l kupljen prije cca 2 god.starom je ventil otisao i jedan manji od 5l. Meni je to spas za variva, sarme,juhe, govedinu junetinu saft. Za cas gotovo. I nisam nikad imala neke eksplozije i pucanja ventila. Parputa sam plin ostavila na jako pa je pocelo curiti iz poklopca ali to prodje cim se smanji plin
    Isto ovako. kuham u ekspres loncu od studentskih dana. nikad nisam imala problema, ali treba paziti da se lonac ne prepuni i držati se uputa.

  13. #3013
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Činjenica da sam zatvorena u stanu je najveća antirecesijska mjera za moju obitelj

  14. #3014
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Činjenica da sam zatvorena u stanu je najveća antirecesijska mjera za moju obitelj
    Isto
    Veli mi kolegica da kak ćemo ako završimo na minimalcu?!?! Ona ima kredite i kužim zabrinutost.
    Mi nemamo kredite, minuse, ništa.
    Muž ima ok penziju i da ja i dobijem samo minimalac to nam itekako mora biti dosta za hranu i režije, a drugo nam i ne treba kad smo isključivo doma.
    Joše ćemo i ušparati.

  15. #3015
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Činjenica da sam zatvorena u stanu je najveća antirecesijska mjera za moju obitelj
    hahhaa amen to that! mislim da ce se moj racun preporoditi

  16. #3016
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zavrsit ce svi na minimalcu jerbo vidje cuda velikoga, proracun malko prazan. Nesto se ne puni. Kako to? Kako to?

  17. #3017
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zavrsit ce svi na minimalcu jerbo vidje cuda velikoga, proracun malko prazan. Nesto se ne puni. Kako to? Kako to?
    Dobro je dok je minimalac, dok nije burza.

  18. #3018

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    U pravu ste, ova izolacija je super antirecesijska mera, tako da trošim samo na hranu, a ostalo imam zalihe (kozmetika, sredstva za čiščenje, ...).

    Nikada ovako malo nisam trošila. Ne shoppiram ni online i baš se često znam diviti sama sebi kako postajem štedljiva. Pre sam volela otići u velnes, tipa sauna cca. 15 eura za 3 sata i slični, masaža 1x na mesec cca. 40 eura, a sada ništa, karantena Znalo je uleteti i neko putovanje, 1x godišnje Belgija low budget za 5 dana - cca. 250 eura i slično.

    A kada sve ovo prodje, biću još pažljivija na šta trošim novac

  19. #3019
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    40€ masaža?
    Skupo.
    Kakva je to masaža?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #3020

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Tanči, to ti je normalna cijena za masažu od 45 min u SLO i AT. Ima i skupljih. A o drugim zemljama i cijenama da i ne pričam.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 06.04.2020. at 21:38

  21. #3021

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ne volim kad ova tema opet ispliva... Vidim da vi o expressu loncima. Imam i koristim nakon desetak godina u kojima sam se oporavljala od incidenta uzrokovanog mojim neispravnim rukovanjem.
    Nego, jeste li vi svi ostali na punim plaćama? Radite li uopće?
    Moja je plaća smanjena, mm je zasad ostala sačuvana, i ovako možemo... Ali uistinu nas malo dijeli od ne možemo. Sve mi govori da smo već svakojake financijske situacije, pa ćemo i ovu. Samo koliko će biti gore? Ne želim se opet kao 2009 gristi što sam kupovala 2008...

  22. #3022
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Casa, a ne znam većini je neizvjesno. Očekujem smanjenje svoje plaće, a muž je privatnik, pa je tek njemu jako neizvjesno. A imamo velikeee izdatke koji slijede u narednim mjesecima a neizbježni su.

    Inače meni je najbolja štednja-povećanje prihoda što je trenutno nemoguća misija.:/

    Al s obzirom da smo zatvoreni, nikad manje u životu nisam trošila, no što će biti poslije....will see.....
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.04.2020. at 08:27

  23. #3023
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, jeste li vi svi ostali na punim plaćama? Radite li uopće?
    Moja je plaća smanjena, mm je zasad ostala sačuvana, i ovako možemo... Ali uistinu nas malo dijeli od ne možemo. Sve mi govori da smo već svakojake financijske situacije, pa ćemo i ovu. Samo koliko će biti gore? Ne želim se opet kao 2009 gristi što sam kupovala 2008...
    Paaa, nikome nije isto. Kod mene radni procesi teku koliko se može. Ne bih se usudila reći da je kao i inače, jer nije, ali trudimo se poštivati mjere. Radi se u dvije smjene, tako da se smanji broj ljudi u prostorijama, ali nije to lako riiješiti u proizvodnim halama.

    Plaća za ožujak bila je nepromijenjena (meni, jer sam cijelo vrijeme radila, ne znam za druge). Imam više posla nego inače, jer da bi mnogi mogli raditi od doma, neki moraju biti i u firmi. Ljudi koji su radili od doma dobili su anekse ugovora o radu, već prema tome što i kako se od njih očekuje. Neki su dobili rješenja o godišnjem odmoru, ako doma nemaju uvjete ili su iz bilo kojeg razloga dogovorili da ne dolaze, a ne mogu raditi od doma. Ne znam kako će biti dalje... Trenutno nam je također problem oštećenje proizvodnih hala u potresu, ali krpanje je u tijeku. Valjda će i osiguranje pokriti nešto od toga, ali to već nije tema.

  24. #3024
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja sam cijeli ožujak odradila pa sam svejedno dobila minimalac.
    Kako živim?
    Dobro. Ja sam uvijek dobro i meni je uvijek dobro iako su nam prihodi pali za pola.
    Ako ništa drugo bar sam se odmorila, naspavala, i cijeli dan sam sa kćeri. Puno se družimo i to mi je super jer mi to fali od kad sam se vratila raditi poslije porodiljskog.

  25. #3025
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Više stvari radim potrošački, umjesto recesijski u zadnje vrijeme. Kad netko od nas ode u dućan sve kupi na jednom mjestu i kad želimo slatkiše, sokove, alkohol ili kojekakve oblizeke kupimo jer smo željni bilo kakve utjehe.

  26. #3026
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Meni od jucer roditeljska naknada pala na minimun. Muz tajnik u školi pola radnog vremena. Sad nema ni putne troškove jer radi od doma. Ceka nas u 6 mjesecu registracija auta. Ceka nas smanjenje place u javnom sektoru. Ja cu tek krajem 6 mjeseca zatvorit roditeljski i uzez g.o. pa ce placa počet tec opet. Kako cemo se krpat, ne znam.
    Morat ce nam u kasnim tridesetima s 2 djeve roditelji pomagat. Plus nema sigurno ono malo eura od jednog apartmana sto liti ušičarimo inače.

  27. #3027
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    VeraM držite se, žao mi je! :grouphug:

  28. #3028
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    VeraM, suosjećam.
    Nažalost sve nas to čeka prije ili poslije jer novca jednostavno nema.
    Jedini koji se drže u ovoj krizi su prodavači namirnica i farmaceuti.
    Oni čak i povisuju plaće.
    Svi mi ostali smo v riti.
    Bojim se, potraje li epidemija, da ni država neće moći sve financirati što si je zadala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #3029

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ovo je situacija u kojoj su obitelji u kojima dvoje radi sretne.

  30. #3030

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Inače smo dosta štedljivi pa u ovoj situaciji nismo puno promijenili. Kupujem isključivo na akcijama, svaki tjedan pregledam Konzumov katalog i s obzirom na ono što je na popustu planiram obroke taj tjedan. Kad su neke trajne namirnice koje inače trošimo na dobroj akciji, napravim zalihe. Uzmem recimo 10 paketa tjestenine kad je na 40%. Sve to nam omogućuje da kupujemo kvalitetnu i finu hranu. Uštedim na tjestenini pa kupim finu ribu npr.
    Deterdžent za rublje nikad nisam kupila po punoj cijeni i kupujem uvijek najveće pakiranje.
    Odjeću i obuću kupujemo isključivo na akciji, iako ni muž ni ja nismo baš ljubitelji shoppinga pa nam to ne pada teško.
    Veš mašinu i suđericu palimo obavezno navečer, kad je jeftina struja.
    Nove mobitele kupujemo samo kad stari više ne rade, svakih par godina, nismo na pretplati nego na bonovima, ukupno manje od 100kn mjesečno. Otkazali smo kućni telefon i tv budući da ga ionako nismo gledali i plaćamo samo internet.
    Ne kupujemo ništa na rate, ako si ne mogu priuštiti sad onda za to štedim par mjeseci umjesto da par mjeseci otplaćujem ratu. Naravno, da nam krepa auto ili nešto slično životno važno, napravili bismo iznimku.
    Jedino smo dosta uložili u opremanje stana, ali za to nam nije žao, pogotovo sad kad smo u njemu zatvoreni tjednima.

  31. #3031
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Summers na vrijeme ste uložili u opremanje stana, bravoo!!!

  32. #3032
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Summers, kažeš na akcijamaa, kažeš u Konzumu, haha, to možeš u velikom gradu gdje ima akcija i gdje ima dućana. Ali kad živiš u malom sa jednim marketom, neeemaa akcija. Nismo u istim cipelama.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 08.04.2020. at 17:10

  33. #3033
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Summers, kažeš na akcijamaa, kažeš u Konzumu, haha, to možeš u velikom gradu gdje ima akcija i gdje ima dućana. Ali kad živiš u malom sa jednim marketom, neeemaa akcija. Nismo u istim cipelama.
    Točno, zato je tebi Italija blizu i često si tamo, a mi nismo pa možeš laufat po outletima i birat što ti srce želi pa i tjesteninu koja je jedan euro za kilu Barille, a mi nemremo.
    Nego smo osuđeni na Konzum i daleko skuplju Barillu.
    Da, nismo svi u istim cipelama.

  34. #3034
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Summers prvotno napisa Vidi poruku
    Inače smo dosta štedljivi pa u ovoj situaciji nismo puno promijenili. Kupujem isključivo na akcijama, svaki tjedan pregledam Konzumov katalog i s obzirom na ono što je na popustu planiram obroke taj tjedan. Kad su neke trajne namirnice koje inače trošimo na dobroj akciji, napravim zalihe. Uzmem recimo 10 paketa tjestenine kad je na 40%. Sve to nam omogućuje da kupujemo kvalitetnu i finu hranu. Uštedim na tjestenini pa kupim finu ribu npr.
    Deterdžent za rublje nikad nisam kupila po punoj cijeni i kupujem uvijek najveće pakiranje.
    Odjeću i obuću kupujemo isključivo na akciji, iako ni muž ni ja nismo baš ljubitelji shoppinga pa nam to ne pada teško.
    Veš mašinu i suđericu palimo obavezno navečer, kad je jeftina struja.
    Nove mobitele kupujemo samo kad stari više ne rade, svakih par godina, nismo na pretplati nego na bonovima, ukupno manje od 100kn mjesečno. Otkazali smo kućni telefon i tv budući da ga ionako nismo gledali i plaćamo samo internet.
    Ne kupujemo ništa na rate, ako si ne mogu priuštiti sad onda za to štedim par mjeseci umjesto da par mjeseci otplaćujem ratu. Naravno, da nam krepa auto ili nešto slično životno važno, napravili bismo iznimku.
    Jedino smo dosta uložili u opremanje stana, ali za to nam nije žao, pogotovo sad kad smo u njemu zatvoreni tjednima.
    Ovako se to radi i tako radim i ja.
    Btw. dobrodošla nam

  35. #3035
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Točno, zato je tebi Italija blizu i često si tamo, a mi nismo pa možeš laufat po outletima i birat što ti srce želi pa i tjesteninu koja je jedan euro za kilu Barille, a mi nemremo.
    Nego smo osuđeni na Konzum i daleko skuplju Barillu.
    Da, nismo svi u istim cipelama.
    Prvo, nema kile za jedan euro, tj nije bilo jer je Italija posve nedostižna već dugo.
    Drugo, ja sam u Italiju išla redovno poslovno, pa je kupovina bila samo bonus.

  36. #3036
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo, nema kile za jedan euro, tj nije bilo jer je Italija posve nedostižna već dugo.
    Drugo, ja sam u Italiju išla redovno poslovno, pa je kupovina bila samo bonus.
    A eto, bonus, kažeš.
    Tako je i nama bonus veliki Lidl u blizini kao i veliki porezi i najveći prirez, zagađen zrak, prometne gužve, skuplje auto osiguranje, 130 potresa u zadnjih dva tjedna...nastavi niz.

  37. #3037
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Istekao mi edit,
    Kila Barille košta točno jedan euro u Italiji.
    Kako znam? Moj šef često ide u Italiju poslovno (nije zadnjih mjesec- dva iz znanih razloga) i shopping mu je dodatni bonus, a i kumovi su nam Talijani tako da sam upućena u stanje stvari kao da živim tamo iako nisam bila u Italiji godinama.

  38. #3038

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    0.80e( nekoliko godina za redom za vrijeme ljetnog godišnjeg )

  39. #3039
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja pojma nemam o cijenama, samo uvijek znam koliko koštaju banane (aj znam i za kg lososa što je povoljno) jer je to jednostavno za zapamtit uopće nemam sposobnost pamćenja cijena. Probala razne metode al zaboravim u roku sat vremena.

  40. #3040
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    0.80e( nekoliko godina za redom za vrijeme ljetnog godišnjeg )
    To je za pola kile

  41. #3041
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Beti ma nije, ja sam nebrojeno puta naletjela u coopu na Barilla proizvode 500 g = 0,50 EUR

  42. #3042
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Pa u Italiji Barilla spada u jeftiniju tjesteninu

  43. #3043

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Summers, kažeš na akcijamaa, kažeš u Konzumu, haha, to možeš u velikom gradu gdje ima akcija i gdje ima dućana. Ali kad živiš u malom sa jednim marketom, neeemaa akcija. Nismo u istim cipelama.
    Istina, zato kažem koje su mjere u mom kućanstvu. Sigurno nisu svugdje iste opcije, ako je u blizini samo jedan dućan ograničen si na njihovu ponudu i tu nema puno prostora za uštede. Iako se i tada može zdravorazumski kupovati, npr. nikad ne kupujem posebno pileći file koji je 40kn/kg, nego kupim cijelo pile za 20kn/kg pa trančiram, dobijem puno više za manju cijenu, a utrošak vremena je minimalan.
    S druge strane, da ne živim u velikom gradu pokraj Konzuma, sigurno bih kao antirecesijsku mjeru posadila vrt, možda i držala kokice pa time kompenzirala nedostatak akcija. Ovako mi je domet uzgojiti bosiljak i ružmarin na prozorskoj dasci.

    Tanči, hvala!

  44. #3044
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u Italiji Barilla spada u jeftiniju tjesteninu
    Je, to sam tak bez veze napisala kao primjer. Zato jer je talijanska i fakat je tam jeftina.
    Moji kumovi su znali otići jednom mjesečno, dok su živjeli u Puli, do Trsta u nabavku namirnica i super im se isplatilo iako je Pula dosta dalje od Trsta nego Rijeke.
    Znači uz trošak goriva, svejedno ima se super isplatilo. Ne samo za tjesteninu.
    Moj šef je pak druga priča. Nije kupovao sve najjeftinije, već najkvalitetnije, organsko i bio i prosječno bi potrošio 800 eura, ali bi donio tako finih stvari...uh.
    Zadnji put me stavio na kameru pa smo zajedno tako virtualno shoppingirali u Bennetu preko iphonea.
    Taj Bennet je ogroooman dućan i nema čega nema.
    Recimo sirevi, mortadela i to više vrsta, prefino nešto. Kod nas nigdje nisam tako finu mortadelu kupila i jela.

  45. #3045
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    OK, nek' vam bude. Ne, nisam kupovala u Trstu, mene put dalje vodi, ne, nemam šefa i ne, ne gledam cijene tako da ih i ne pamtim. I da, postoje mjesta gdje nema velikih dućana, ali i ne smiješ uzgajati životinje, salatu da.

  46. #3046
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kaj ste se primile barille i kod nas često zna biti akcija barille za sitno love.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.04.2020. at 07:04

  47. #3047
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj ste se primile barille i kod nas često zna biti akcija barille za sitno love.
    Barilla je samo primjer poveće razlike u cijeni između Italije i Hrvatske
    Beti je novu forumašicu koja je lijepo napisala kako ona kupuje i štedi , poklopila komentarom kako nismo svi u istim cipelama pa sam se ja referirala na to.
    I sad se duri jer ona kao ne gleda cijene i ne prati.
    Pa ok, ja gledam i pratim jer ne želim platiti više/previše ako ne moram.

  48. #3048
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Mislim da samo onaj koji nema potrebe štediti ne prati cijene. Lijepo je to kad nisi opterećen time koliko košta wc papir.

    Jednom su na TV-u pitali Ćiru koliko košta kila kruha.
    Nije znao.
    Pa je novinar rekao neka kaže otprilike, jel 5 ili 50 kn pa ovaj opet nije znao.
    Onda je lijepo rekao: Dao Bog svima da ne trebaju znati informaciju koliko je kila kruha.

  49. #3049
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Onda je lijepo rekao: Dao Bog svima da ne trebaju znati informaciju koliko je kila kruha.
    Slažem se sa Ćirom. To je jako lijepa želja.

  50. #3050
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da samo onaj koji nema potrebe štediti ne prati cijene. Lijepo je to kad nisi opterećen time koliko košta wc papir.

    Jednom su na TV-u pitali Ćiru koliko košta kila kruha.
    Nije znao.
    Pa je novinar rekao neka kaže otprilike, jel 5 ili 50 kn pa ovaj opet nije znao.
    Onda je lijepo rekao: Dao Bog svima da ne trebaju znati informaciju koliko je kila kruha.

    Pa da, tako je.
    Ćiro je bogat čovjek koji sigurno sam ne kupuje kruh, već ima plaćeno osoblje za to.
    Samo onaj tko ne štedi, ima novca na bacanje, ne hoda po dućanima jer je bogat pa mu to radi kućna pomoćnica ili netko drugi i ne živi od plaće, ne zna cijene i ne prati ih, ali taj ni ne dolazi na antirecesijski topik.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •