Stranica 87 od 109 PrviPrvi ... 3777858687888997 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,301 do 4,350 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #4301
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A kome si dala dalje obuću koja promače?

  2. #4302
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Stavila sam natpis da su za suho vrijeme ili popravak. Za 40 kn kod postolara.

  3. #4303
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa mogu se nosit za suho, hladno vrijeme.

  4. #4304
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nema toga previše između 11-3 mjeseca. Bljuzga uglavnom. A u 4. ili 10. je čudno gledat buce na nogama, umjesto tenisica.

  5. #4305
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa zuta prosle zime nije po snijeg uopce tako da nije ni bilo bljuzge, a bilo je hladno.

    Evo meni sad ne bi bilo cudno vidjet vani dijete u tim cizmicama, temp se kretala oko 0 C, bilo i minusa.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.12.2020. at 13:24

  6. #4306
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Prošla zima mi je ostala u sjećanju da je stalno paduckala kišica. I zima prije te. I zima prije te. Onak kapucka po malo tek toliko da zeza. Onda se nadam da će netko vidjet vrijednost u bucama koje sam ostavila.

  7. #4307
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, cipele koje sam birala s oglasnika i iz dućana rabljene odjeće, sve geox ili froddo, ništa ne promače. Kvalitetno ko novo, ni nakon već sezone nošenja. A obuća koju su dobili od ćaće, buce razne, no name, s naznakom da su waterproof, tri para sve promače i dala dalje.

    Jednako tako sam uzela igračke s oglasnika. Aposlutno ko nove. Ne znam što rade ljudi s tim igračkama uopće. Kupe pa drže u vitrini?
    Igračke dobiju na poklon. Još imam zalihe, a djeca su mi punoljetna

  8. #4308
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Igračke dobiju na poklon. Još imam zalihe, a djeca su mi punoljetna
    Peterlin, a da zaviriš na antihrčak temu hahaha

  9. #4309
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, a da zaviriš na antihrčak temu hahaha
    Poklonila sam već kubni metar ili više. Ostavili smo samo one koje su se sviđale mmu ili meni. To je i razlog zašto djeca imaju tolike hrpe. Roditelji i ostali kupuju im ono što su sami željeli, a nisu imali u toj dobi.

    Iz istog razloga čuvam lego kocke i model željeznice, elektropionir i slično.

    Antirecresijski pristup. Djeca su nam imala i naše stare igračke.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.12.2020. at 20:17

  10. #4310
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dajte to na oglas. Uveselit ćete ljude poput mene.

  11. #4311
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Po meni nema smisla čuvat te igračke osim možda za unuke Ja bih to na oglas za sitnu lovu ili darovala. Držat nešto nekorišteno zapakirano 2 desetljeća...hmmm...kod mene nemoguće.

    Naravno potpuno shvaćam da smo različiti i da svatko po svome.

    Za mene je tu antirecesijski čimbenik, "povećat" prihodovnu stranu prodajom stvari koje ne koristimo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.12.2020. at 21:30

  12. #4312
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni nema smisla čuvat te igračke osim možda za unuke Ja bih to na oglas za sitnu lovu ili darovala. Držat nešto nekorišteno zapakirano 2 desetljeća...hmmm...kod mene nemoguće.

    Naravno potpuno shvaćam da smo različiti i da svatko po svome.

    Za mene je tu antirecesijski čimbenik, "povećat" prihodovnu stranu prodajom stvari koje ne koristimo.
    Plišane čuvam samo one koje meni nešto znače.

    Ostale su neke već u rangu kolekcionarskih primjeraka.

  13. #4313
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ne bih prodala Krležine Balade iz 1936, iako imam i drugo izdanje iz 1948. Tako je i s ovim igračkama. Neke su jaaaako stare, druge imaju posebnu vrijednost samo za nas.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.12.2020. at 21:58

  14. #4314
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte to na oglas. Uveselit ćete ljude poput mene.
    Sorry draga, nema šanse. Pogledat ću ima li što za pokloniti, ali lego setove ne prodajemo, kao ni druge igračke za razvijanje smisla za tehniku.

    Samo da kažem, imali smo od susjeda garnituru vlakića kompatibilnu s našima. Prije godinu ili dvije evo ti čovjeka na vratima i pita imamo li još njegove stare igračke... Dali smo mu ih natrag. Trebalo mu je za sina, sad već odraslog. E, pa, neka vlakića... Ne traže jesti, a kad naši unuci dorastu, mala je vjerojatnost da će se to moći lako naći. Uostalom i moji sinovi su se igrali Marklinim koji je debelo stariji od nas.

  15. #4315
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte to na oglas. Uveselit ćete ljude poput mene.
    Sorry draga, nema šanse. Pogledat ću ima li što za pokloniti, ali lego setove ne prodajemo, kao ni druge igračke za razvijanje smisla za tehniku.

    Samo da kažem, imali smo od susjeda garnituru vlakića kompatibilnu s našima. Prije godinu ili dvije evo ti čovjeka na vratima i pita imamo li još njegove stare igračke... Dali smo mu ih natrag. Trebalo mu je za sina, sad već odraslog. E, pa, neka vlakića... Ne traže jesti, a kad naši unuci dorastu, mala je vjerojatnost da će se to moći lako naći. Uostalom i moji sinovi su se igrali Marklinim koji je debelo stariji od nas.

  16. #4316
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry draga, nema šanse. Pogledat ću ima li što za pokloniti, ali lego setove ne prodajemo, kao ni druge igračke za razvijanje smisla za tehniku.

    Samo da kažem, imali smo od susjeda garnituru vlakića kompatibilnu s našima. Prije godinu ili dvije evo ti čovjeka na vratima i pita imamo li još njegove stare igračke... Dali smo mu ih natrag. Trebalo mu je za sina, sad već odraslog. E, pa, neka vlakića... Ne traže jesti, a kad naši unuci dorastu, mala je vjerojatnost da će se to moći lako naći. Uostalom i moji sinovi su se igrali Marklinim koji je debelo stariji od nas.
    Moje najmlađe dijete se igra sa igračkama od najstarijeg. Svi su se igrali. I to jedino otežava kupnju novih igračaka za najmlađe, ali svima im je drago kada vide svoju igračku.
    Srećom imam gdje spremati ko hrčak.

  17. #4317
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ma mislila sam onako općenito. NHF ali mislim da današnje jeftine igračke nastale hiperprodukcijom neće imat nikakvu kolekcionarsku vrijednost za 20 g.

  18. #4318
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mislila sam onako općenito. NHF ali mislim da današnje jeftine igračke nastale hiperprodukcijom neće imat nikakvu kolekcionarsku vrijednost za 20 g.
    Kolekcionarsku neće, ali sentimentalnu hoće.

    Meni nije za usporedbu tri generacije stara mehanička igračka iz razdoblja između prvog i drugog svjetskog rata (kolekcionarska i sentimentalna vrijednost) i poluraspadnuti plišani pas kojeg je moj mlađi sin doslovce oglodao (isključivo sentimentalna vrijednost za njega), a čuvamo obje stvari.

    Tu je samo bitno pažljivo odabrati ono što ćemo čuvati, da toga ne bude previše,a ostalo - frk. Kod mene je taj probir rađen najmanje 15 puta (svake godine maknemo nešto) ali štaš kad moj 20-godišnji sin i dalje ne da maknuti ODREĐENE plišane medvjede, cucke, mačke i tuljane iz svog kreveta. To stoji u bunkeru s rezervnom posteljinom. Nema toga više tak puno kao prije, ali zaključili smo da ćemo njima prepustiti kad će se to rješavati. I dalje imaju svoje liblinge. Baš neki dan sin presvlači posteljinu i dođe mi se umiljavati sa svojim starim plišanim tigrom.

    Uostalom, pričao je kolega (sad već djed - u međuvremenu je dobio unuka) kako je njegov sin pospremao tavan i našao svog starog krpenog medeka. Uzeo ga je, dao ženi da ga opere i eto... Moja djeca isto su se igrala sa starim medvjedom koji je bio vlasništvo mog muža. Svekrva ga i dalje čuva. Od mojih lutaka Pipi Duga čarapa je dočekala moju djecu, ali ih nije preživjela. Mog krpenog majmuna smo bacili kad mu je počela ispadati piljevina, tako da nije lako sačuvati te stare igračke ako se njima koristiš. Lakše je očuvati drvene igračke i mehaničke sustave. Drvene smo poklonili (imali smo raznih - od drvenog konjića za ljuljanje, raznih slagalica, vozila i kocaka). Kad pogledam stare fotografije, prisjetim se mnogih stvari koje više nemamo. Čovječe, da smo sve to sačuvali, kao i brdo knjiga, ne bi nam bila dosta kuća na tri etaže s tavanom i podrumom.

  19. #4319
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Vjeruj mi, neće ni tu. Toliko ih zasipavaju igračkama da se ne stignu vezati ni za jednu.

  20. #4320
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nekad stvarno ne vrijedi uzimat najjeftinije. Zobene 9kn/kg, iz Konzuma. Gorke.
    Naranče 5kn/kg. Konzum. Kisele, nezrele.

  21. #4321
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad stvarno ne vrijedi uzimat najjeftinije. Zobene 9kn/kg, iz Konzuma. Gorke.
    Naranče 5kn/kg. Konzum. Kisele, nezrele.
    Ja uzimam u Kauflandu njihove zobene, ima dvije vrste, cca. 5 kn 500 gr.

  22. #4322
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad stvarno ne vrijedi uzimat najjeftinije. Zobene 9kn/kg, iz Konzuma. Gorke.
    Naranče 5kn/kg. Konzum. Kisele, nezrele.
    Jesi li termički obradila zobene? Ponekad su gorke, ali ako ih se kratko prokuha (ne samo namoči) okus se popravi. Probaj - nemaš što izgubiti.

    Naranče iscijedi kao limune i napravi sok s dodatkom šećera ili meda.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.12.2020. at 13:16

  23. #4323
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uzimam u Kauflandu njihove zobene, ima dvije vrste, cca. 5 kn 500 gr.
    Dobre su i te i Lidlove i Sparove. Ako dugo stoje na skladištu, možda izgube na kvaliteti. Eh...

    Inače, mi više volimo sitne, sjeckane. Krupne (valjane) znaju ponekad imati malo gorčine, ali mene ne smeta. Volim i pahuljice miješanih žitarica, ovakve: https://different.hr/crownfield-3-grain-flakes/
    Te znaju biti gorke, jer je u njima raž.

  24. #4324
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Cathy, a kakve su im.
    Da, ove su krupne. Uvijek ih kuhkam. Budem ih i namočila idući put.

  25. #4325
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, a kakve su im.
    Da, ove su krupne. Uvijek ih kuhkam. Budem ih i namočila idući put.
    Nemoj ih ni predugo kuhati.

    Nisam nikad namakala zobene pahuljice (ne kažem da se ne smije, ali ne sjetim se). Inače, tako pripremljena kaša je tradicionalni indijski obrok. Mogu se koristiti razne žitarice uključujući i pšenicu, ne nužno zob, ali meni su zobene fine. Recept sam našla u jednoj od knjiga o jogi. Zove se kollath doručak i uvijek mislim kako ću to isprobati, ali nisam. I dalje kuham kašu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.12.2020. at 15:05

  26. #4326
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, a kakve su im.
    Da, ove su krupne. Uvijek ih kuhkam. Budem ih i namočila idući put.
    Imaš fine i krupne. Meni su i jedne i druge ok.

  27. #4327
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kupujem najjeftinije zobene iz Lidla 5 kn/500g. Nikad , ali bas nikad mi nisu gorke bile.

  28. #4328
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam zadnje kupovala neke jeftine sitne iz Konzuma, sasvim su ok, nimalo gorke. Mislim da su iz Poljske...
    Naranče smo uzeli neki dan, ok su ali još uvijek dosta kisele, ionako one fine španjolske dolaze tek oko nove godine. Budem sok složila

  29. #4329
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Meni su odlicne one iz Lidla u onoj povecoj kao tuba kutiji, uzmem sa susenim jabukama i cimetom. Prefinee, samo stavim toplu vodu, ne treba nista cekat, odmah ih se moze jesti.

    Cijenu naravno nemam pojma jer ja cijene ne mogu zapamtit
    Pise na njima: Zobena kasa.

    Bas su onako natur. Nisu slatke.

    Kupujem i najobicnije te fine iz Lidla, uvijek su bile odlicne. Znam da nisu skupe. Valjda su to te od sirius.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.12.2020. at 20:20

  30. #4330

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, a kakve su im.
    Da, ove su krupne. Uvijek ih kuhkam. Budem ih i namočila idući put.
    Probaj napraviti od njih zapečene zobene, ja napravim više smjese pa nam je to svima za doručak 2 dana, može stajati u frizideru par dana.
    https://sallysbakingaddiction.com/baked-oatmeal/ Umjesto javorovog sirupa stavim med.
    Meni su one poljske u Konzumu dobre, a jeftine, mislim da su oko 10kn/kg.

  31. #4331
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su odlicne one iz Lidla u onoj povecoj kao tuba kutiji, uzmem sa susenim jabukama i cimetom. Prefinee, samo stavim toplu vodu, ne treba nista cekat, odmah ih se moze jesti.

    Cijenu naravno nemam pojma jer ja cijene ne mogu zapamtit
    Pise na njima: Zobena kasa.

    Bas su onako natur. Nisu slatke.

    Kupujem i najobicnije te fine iz Lidla, uvijek su bile odlicne. Znam da nisu skupe. Valjda su to te od sirius.
    Lili, jesu to one u plavom, žutom, roza tuljcu? I unutra voće, komadići bijele čokolade...meni su vrh, ali jesi li sigurna da su jeftine, ja sam zabrijala da su skupe jer su dobre i lijepo dizajnirane i ambalažirane

  32. #4332
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, jesu to one u plavom, žutom, roza tuljcu? I unutra voće, komadići bijele čokolade...meni su vrh, ali jesi li sigurna da su jeftine, ja sam zabrijala da su skupe jer su dobre i lijepo dizajnirane i ambalažirane
    Da to su te.
    Što se tice cijene, kod mene je sve moguce al su fakat prefine.

    Imaju mislim 4 vrste, ja nisam čokoljubac, pa uvijek uzimam ovu kombinaciju zobene, jabuke, cimet, grožđice. Njamaaaa....

    A i ambalaza je super, poslije iskoristiva.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.12.2020. at 22:03

  33. #4333
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Je, evo sad sam in nasla u nekom starom katalogu, zovu se “One day more muesli” i dođu 400 g 23 kune s jabukom i cimetom, a 25 s voćem i bijelom čokoladom

  34. #4334
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ako sam vidjela na netu cijena je uups 22.90kn, 450g.

  35. #4335
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Al u obranu cijene, dorucak koji bi djeca pojela u slast

  36. #4336

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja kupujem u Mulleru Kolln zobene pahuljice. Najčešće krupne. Nisu nikada gorke.

  37. #4337
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam vidjela na netu cijena je uups 22.90kn, 450g.
    Fali rijec: ako sam DOBRO vidjela...

  38. #4338
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni su najbolje zobene BiVita od Bozjakovine

  39. #4339
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A kaj nije bolje onda u obične zobene staviti pol naribane jabuke i dve cvebe ,pa smo u ovoj tematici?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.12.2020. at 22:47

  40. #4340
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa kad to jedes na poslu bas i nije prakticno jer sve to nemas pri ruci a cesto ni vremena za rezuckat, ribat i sl

    Doma vec da, tada svasta dodajem.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.12.2020. at 23:33

  41. #4341
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Te cvebe nikako da se naviknem da su to grožđice, naucila sam to na ovom forumu al svaki put moram zastat da se sjetim sta je to znam da i Peterlin koristi taj naziv, tipican za sjeverni dio Hrvatske.

    Ja doslovce sve namirnice nazivam po standardnom hrvatskom, osim jedne iz djetinjstva. E tu ne dam nikome al necu vam reci koju tra la la
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.12.2020. at 23:38

  42. #4342
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Je, evo sad sam in nasla u nekom starom katalogu, zovu se “One day more muesli” i dođu 400 g 23 kune s jabukom i cimetom, a 25 s voćem i bijelom čokoladom
    Ardjo tek sad vidim, bidne li smo samo fine stvari nepcu priustimo, potjerat ce nas s teme ti si jos "skuplja" :plazi jezik:

    Ali opet je povoljnije od onih malih zobenih kaša u vrećicama sta ljudi kupuju.

    Sad kad dodje Nano
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.12.2020. at 23:42

  43. #4343
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Tu sam. He he
    Stalno hoću pročitati neku antirecesijski savjet a ono ništa. Kod nas doma se zobene baš ne jedu.

    Neko vrijeme su klinci jeli muesli i tad se kupovao onaj isto skupi iz Lidla u crnoj vrećici i jednako skupi u Muelleru, ne znam koja marka.

    Al juniorka je počela "izvodit" s hranom pa se to stalno mijenja, odnosno ne jede ga više.

    A i mislim kaj i lili, cijena zobenih i varijanti je zanemariva u odnosu na ostale namirnice u kućanstvu pa je bolje kupit ono kaj ti je fino

  44. #4344
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, jesu to one u plavom, žutom, roza tuljcu? I unutra voće, komadići bijele čokolade...meni su vrh, ali jesi li sigurna da su jeftine, ja sam zabrijala da su skupe jer su dobre i lijepo dizajnirane i ambalažirane
    Ne bih rekla da su te jeftine. Da jesu, odavno bih ih ja isprobala, ali nisu. Hrskavi muesli su bili 14-19 kn za kutiju od (mislim) 500 grama, a oni u vrećici su preko 20 kn. Ove u tuljcu ne znam koliko koštaju, ali nisu ispod 15 kn po kutiji. Čim je cijena za pahuljice dvocifrena, ja ih ne gledam Evo, našla sam prošlogodišnji katalog https://mojkatalog.hr/lidl-katalozi/ponuda-8179-48 - tu piše da su snižne na ispod 20 kn po pakiranju, a bile su oko 25. To definitivno nije za antirecesijski topic. Na istoj stranici su obične zobene pahuljice ispod 4 kn za 500 grama. Kupiš obične zobene i vrećicu cveba i jednu čokoladu od 100 grama, nema šanse da dođeš do ove cifre.

    Uostalom, mi doma više volimo sami stavljati dodatke. Obične zobene pahuljide u Lidlu dolaze u dva pakiranja - plavi paket (sitne, sjeckane) i žuti paket (krupne, valjane) https://m.vecernji.hr/media/img/32/4...34a7f1c75.jpeg Nikad se nije dogodilo da budu gorke. Super su.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.12.2020. at 07:55

  45. #4345
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Peterlin nisi procitala sve gore sto smo napisale
    I cijenu i razloge, ukusno i za posao.

    Nano, zivila 100 god da nas nisi


    Ja ovaj tjedan stedim jer sam doma s djetetom koje je u SI (ucka pozitivna),ne trosim na parking, gorivo, kartu za vlak, kantinu, sminku....ihaaaaj....
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.12.2020. at 08:08

  46. #4346

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ovaj tjedan stedim jer sam doma s djetetom koje je u SI (ucka pozitivna),ne trosim na parking, gorivo, kartu za vlak, kantinu, sminku....ihaaaaj....
    E, jesi ćaknuta, Lili .

  47. #4347
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kad to jedes na poslu bas i nije prakticno jer sve to nemas pri ruci a cesto ni vremena za rezuckat, ribat i sl
    sve to napravis doma pa poneses na posao (tako ja)

  48. #4348
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kupujem najjeftinije zobene iz Lidla 5 kn/500g. Nikad , ali bas nikad mi nisu gorke bile.
    i ja
    znam kupiti i u Intersparu, ista stvar (i cijena cca)

  49. #4349
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su odlicne one iz Lidla u onoj povecoj kao tuba kutiji, uzmem sa susenim jabukama i cimetom. Prefinee, samo stavim toplu vodu, ne treba nista cekat, odmah ih se moze jesti.

    Cijenu naravno nemam pojma jer ja cijene ne mogu zapamtit
    Pise na njima: Zobena kasa.

    Bas su onako natur. Nisu slatke.

    Kupujem i najobicnije te fine iz Lidla, uvijek su bile odlicne. Znam da nisu skupe. Valjda su to te od sirius.
    Sad ću ja malo biti Lilin advokat, ne da joj treba. Ona uopće nije rekla da su te "njene" zobene jeftine, nego one koje je Sirius prije spomenula.

    I slažem se s Nano, ekonomičnije je kupiti ono što voliš jesti, makar bilo i skuplje, nego uzeti nešto jeftinije što će na kraju završiti u smeću.

  50. #4350
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Shvatila sam da nema potrebe kupovat vrhnje za kuhanje. Sve je dobro i s običnim. Mislim da ću umjesto kupovne tjestenine ipak probat običnu ribanu tjesteninu i knedle pa ću vidjet kako će proć. Krpice isto kod jednom pokušat napravit moje jer su cijene bolesne. Kruh radit u pećnici. Neću uzet sjeckalicu jer nemam mjesta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •