Stranica 88 od 109 PrviPrvi ... 3878868788899098 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,351 do 4,400 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #4351
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    E, jesi ćaknuta, Lili .
    Bila i ostala :lool :

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    sve to napravis doma pa poneses na posao (tako ja)
    Emily da me vidiš ujutro kad idem na posao šta sve nosim sa sobom uz svu tu hranu (doručak, dio ručka), sportsku odjeću i obuću, to više nije u vrećici nego nekad furam putni kufer. Svi me pitaju di putujem e još da dodajem extra dodatak međuobroku (što meni zobene jesu) mi je fakat too much.

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ću ja malo biti Lilin advokat, ne da joj treba. Ona uopće nije rekla da su te "njene" zobene jeftine, nego one koje je Sirius prije spomenula.

    I slažem se s Nano, ekonomičnije je kupiti ono što voliš jesti, makar bilo i skuplje, nego uzeti nešto jeftinije što će na kraju završiti u smeću.
    Svejedno Teddy zahvaljujem na pruženim besplatnim odvjetničkim uslugama
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2020. at 11:58

  2. #4352
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Shvatila sam da nema potrebe kupovat vrhnje za kuhanje. Sve je dobro i s običnim. Mislim da ću umjesto kupovne tjestenine ipak probat običnu ribanu tjesteninu i knedle pa ću vidjet kako će proć. Krpice isto kod jednom pokušat napravit moje jer su cijene bolesne. Kruh radit u pećnici. Neću uzet sjeckalicu jer nemam mjesta.
    Vrhnje za kuhanje nisam nikad koristila (možda 2x nekad u mladosti al ne treba mi za moje kuhanje), sve si pametno odlučila jedino mi se čini da ti sjeckalica baš treba. Imaš troje male djece i sve što ti štedi vrijeme i pripravu ručka, ja bih si nabavila. Te sjeckalice su fakat jeftine, ima ih po Lidlu, ja sam nabavila Delimanovu za 90ak kn, bila akcija u Kauflandu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2020. at 12:01

  3. #4353
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vrhnje za kuhanje nisam nikad koristila (možda 2x nekad u mladosti al ne treba mi za moje kuhanje), sve si pametno odlučila jedino mi se čini da ti sjeckalica baš treba. Imaš troje male djece i sve što ti štedi vrijeme i pripravu ručka, ja bih si nabavila. Te sjeckalice su fakat jeftine, ima ih po Lidlu, ja sam nabavila Delimanovu za 90ak kn, bila akcija u Kauflandu.
    O kakvoj sjeckalici je riječ? Mehaničkoj ili električnoj?

    Stalno se dvoumim treba li mi električna sjeckalica, ali nisam se za nju odlučila. Moj multipraktik ima više vrsta noževa i rezne ploče raznih profila za sve to - za zelje, za repu, za jabuke, za mrkvu...ali njega izvlačim samo kad radim zimnicu i božićne kolače. Velik je i ne stane mi na kuhinjsku plohu. Zato je i doživio 35 godina .


    Na dnevnoj bazi služim se s dva ribeža češće nego sjeckalicom:
    Plosni ribež za kupus, krastavce i drugo povrće: https://zena.rtl.hr/proizvod/posude_...va_noza/1/7315
    Univerzalni ribež sa četiri profila: https://pevex.hr/pribor-kuhinjski-ri...ni-045565.html
    Ribeže držim u onoj ladici kuhinjskog ormara u kojoj stoji krama , tako da su mi uvijek pri ruci, a ne uzimaju mjesto na radnoj plohi. Kad razmislim, u istoj ladici držim još pomagala - rezač jaja, otvarač konzervi, razne špahtle i peMzle za kolače, rezervne metlice za miksere, brus za noževe, pjenjaču, kineske štapiće...
    Imam pri ruci i štapni mikser koji ima neke od funkcija sjeckalice (za frape, smoothie i razne umake, a često i za zimnicu), a lako ga je oprati - uroniš u vodu i frrrr - sam se očisti. Povremeno odvojim nož i ubacim ga u suđericu.

    Eto, ako se odlučim za sjeckalicu, ogledat ću ovu Delimano.

  4. #4354
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Električna naravno mala, praktična, lako čistiva i zauzme mali prostor.

    Ovu imam:

    https://www.delimano.hr/sjeckalica-joy/

    kupljena za 90ak kn.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2020. at 12:29

  5. #4355
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne bih električnu. Mehaničku. Zapela mi za oko gefu. Eto je sad već neko vrijeme s dragošću na webu pogledavam svaki put kad odsjeckam mrkve.

  6. #4356
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Zašto mehaničku? Električna radi svoje dok ti za to vrijeme radiš nešto drugo. Ušteda vremena bi meni bila prioritet ispred svega drugog.

  7. #4357
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Jer me kablovi beskrajno živciraju.
    A i to mi je kewl i hipster, haha
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.12.2020. at 13:16

  8. #4358
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Meni radije produzni i kabl da sam brze gotova.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2020. at 13:46

  9. #4359
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni radije produzni i kabl da sam brze gotova.
    Da, ali ti nemaš pod nogama troje predškolske djece. Doći će vrijeme kad će i ona moći ovako... Za sad, razumijem zašto ju kabeli živciraju. To je izvor opasnosti. Isto je i s kuhinjskim priborom - znaš i sama, dok djeca ne nauče što je opasno, imaš pune ruke posla sklanjati od njih sve oštro, vruće, krhko, sklisko i na bilo koji drugi način opasno.

    Antirecesijska mjera je ribež s Hrelića za 20 kn. Fackelmann košta 65, a kad kupiš taj i još jedan obični, dođeš na cijenu sjeckalice. Moram još jednom razmisliti o tome
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.12.2020. at 15:25

  10. #4360
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Pa nisu mi kablovi od kuh.uredjaja po podu nego gore na uticnici na kuh.ploči.

    Doduše, ja sam i kuhala s L. na ploči, ona bi gore sjedila i miješala mi lonac, a ja nesto sjeckala pored nje. Imala je 2 god, moja sveki bi se križala i danas volim te slike pogledat.

    Eto imala sam i ja ludih trenutaka nikad se nista nije dogodilo po kuhinji.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2020. at 15:46

  11. #4361
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    U Lidlu jucer kupila maslace Okus mog zavičaja za 9.99kn i smrznula u skrinji da se nadje za bozicne kolace iako ne mislim ove god radit nesto puno toga.

  12. #4362

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    nisu antirecesijske, ali su ušteda u ovo vrijeme kupovanja darova:
    lego u hrvatskim online trgovinama je 200 i 100 kn jeftiniji (od Mullera i Lego storea)

  13. #4363
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Uzela sam Arabesca Minas za 26 kn. Ne pamtim kad sam pila nešto ovako grozno. Koji mi je Isus bio da to uzmem.

  14. #4364
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam Arabesca Minas za 26 kn. Ne pamtim kad sam pila nešto ovako grozno. Koji mi je Isus bio da to uzmem.
    Sad znaš. Kupi si Barcaffe kad bude na akciji u Lidlu. Ne košta puno više, bude 29 kn, ali je kvaliteta neusporediva.

  15. #4365
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Jedna je moja susjeda dodavala čokoladu u prahu u lošu kavu da joj popravi okus

  16. #4366
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Prava antirecesija: prestat pit kavu

    Salim se ekipa, dobro da ne pocnemo piti alkohol u ogromnim kolicinama

  17. #4367
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Mislim da bih mogla. Ne nalazim gušta. Možda me prođe kofeinska ovisnost.

  18. #4368
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Smijem tu napisat da je dijete dobilo fensi šmensi aparat za kavu. Istina, ja tu kavu još nisam ni probala

  19. #4369
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ne smijes jer cu te špotat ko ti mene za marone u Lidlu a oni su bili beznacajan iznos a tako mi se jeli,a ti ni kavu popila .

    Salim se malo.
    Uzivajte u fensi smensi aparatu!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.12.2020. at 14:43

  20. #4370

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Antirecesijske mere koje prakticiram:
    -joga sa Youtube (iovako je sada Korona)
    -ukinula sam masažu, obilazak bazena i sauna par puta godišnje (zahvala ide virusu)
    -kad kuham gledam da se hrana ne baca i da povrće ne propada, jer mi nema goreg og toga
    -za kokosovo ulje i kokosov šećer lovim popuste
    -lice čistim ružinom vodicom i super mi je, dok sam ranije koristila neke preskupe Melvita proizvode
    -ne štedim na zdravim namirnicama, na prirodnoj medicini (homeopatija i slično), a ujedno mislim da je to velika ušteda, jer sam redko prehladjena i bolestna, a i kada jesam ne kupujem gluposti u lekarni, nego kupim radje preventivno C vitamin
    - robu koju ne nosim si razmenjujem sa sestrom jer imamo isti konf. broj
    - za rodjendanske poklone si unapred ograničim neki budget u ovisnosti o prigodi i osobi
    - na grejanju ne štedim, jer je opasno da se prehladim i ne volim kada mi je hladno
    - kavu, alkohol, kupovne sokove ne pijem
    - ne pušim
    - ne idem u kino, kafiće, .. u restoran odem par puta godišnje, ali budući da je korona sve je zatvoreno i to je ušteda
    - ne jedem čips, grickalice, smoki i slične gluposti
    - ne kupujem čokoladu, keks kao i ostale sladkiše radim doma

  21. #4371
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Tinki, da ti budem iskrena ne vidim tu neku veliku stednju u odnosu na druge ljude u ovo vrijeme pandemije.

    Mnoge stvari koje bi si ljudi inace priustili, sad ni ne mogu jer mnoge od navedenih usluga nije moguce konzumirati.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.12.2020. at 15:53

  22. #4372
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Eh, sad nas je sve situacija natjerala da živimo skromnije i opreznije. Nije to nužno loše, ali više bih voljela slobodu izbora. Nadam se da će i to doći u doglednoj budućnosti.

  23. #4373
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ne znam da nešto posebno štedim, iako.muž stalno kvoca da moramo počet štedit. Logika je ovakva: sad imamo solidne prihode, amo sredit po kući što god možemo. Kad muž ostane bez posla, a hoće kroz par godina, nećemo ništa moć ulagat.
    Vani ne idem po kavama zbog korone, pijem ih doma. Razmišljam i ja o aparatu za kavu. Ali vjerovatno ću ostat na turskoj.
    Za cure ne kupujem novu nego rabljenu odjeću, sebi isto. Muž to ne voli, on želi sve isprobati pa uzima novo.
    Sadimo što možemo u vrtu, nađe se i ribe od rođaka s kočom. Dobijemo od susjeda domaćih proizvoda, damo naše viškove.
    Tako da nas je korona ograničila u trišenju, pa je to recesijska mjera u pruncipu.

  24. #4374
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Lili75 idu ti sljedeći tjedan one tvoje zobene u Lidlu na akciju

  25. #4375
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    hvala Nano, trenutno ih imam, al isplatilo bi se.

  26. #4376
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Koliko su spustili?

  27. #4377
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sa 23 na 17. To su one u kutiji s dodatkom voća

  28. #4378
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja se baš spremam u Lidl, zanima me ima li još onih tankih majica dugih rukava. Set od dvije bio je po 59 kn. To često kupim, ali se i pohabaju, a kad dođem popodne, više ih nema.

  29. #4379

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Fakat čovjek treba periodično i to češće nego rjeđe gledati što ima.
    Nedavno sam se preselila i fakat sam mislila da znam što imam u kuhinji.
    Upravo sam našla 24 vrećice kvasca.
    Pojma nemam kad sam ih kupila.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  30. #4380
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam našla 24 vrećice kvasca.
    Pojma nemam kad sam ih kupila.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    vjerojatno još u prvom lockdown-u

  31. #4381

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    haha, selidba je odličan stvar jer pregledamo sve viškovi. I mene čeka ovaj mesec, tako da kad vidim koliko stvari imam, sigurno neću ići u shopping mesecima

    Sve je stvar naših prioriteta, količine prihoda, kao i izdataka. Zadnji put sam kupila pastu za zube Biobaza 1 plus 1 gratis i bila sam baš ponosna na sebe.

  32. #4382
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Olaaa da malo dignem temu.

    Ja sam sad pocela ici bajkom na posao jer svaki dan autom (parking+gorivo) je fakat too much, jos je prolazilo dok sam dolazila 2-3x u tjednu u ured.

    Zasad jos izbjegavam javni prijevoz dok ne primim 2.dozu, pa cu ukljucit i vlak.

    Sta ima kod vas?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.05.2021. at 08:47

  33. #4383
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Olaaa da malo dignem temu.

    Ja sam sad pocela ici bajkom na posao jer svaki dan autom (parking+gorivo) je fakat too much, jos je prolazilo dok sam dolazila 2-3x u tjednu u ured.

    Zasad jos izbjegavam javni prijevoz dok ne primim 2.dozu, pa cu ukljucit i vlak.

    Sta ima kod vas?
    Ovo je razlog zbog kojeg mi nikad nismo kupili veći stan niti zamijenili dva srednja za veliki ili kuću. Sve što smo našli bilo je daleeeeeko, pa smo se svjesno odlučili gužvati na manjem prostoru i trpjeti jedni druge, ali istovremeno trošiti manje vremena i novaca na prijevoz okolo. Kad odemo u mirovinu, možda ćemo razmišljati drugačije.

    Bicikl je dobra stvar, ako imaš uvjete - staze, siguran prolaz i sl. i ako na posao možeš u odjeći prikladnoj za vožnju na biciklu. Nije za svakoga ni za svaki dan, ali da - ekološki i financijski to je dobro rješenje.

  34. #4384
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Peterlin ne kužim baš komentar al ok. Uvijek se može naći i neki stan u istom kvartu koji preferiraš, samo treba biti uporan i tražiti (ako to zaista želiš). Hoću reći meni nikad pa ni tad ne bi bila opcija da se gužvamo godinama u malom stanu, da spavam na kauču u boravku 20ak godina umjesto da si priuštimo primjeren stambeni prostor, naravno ukoliko možemo. Ja sam htjela isključivo ostati u svom kvartu, ali u više kvadrata. Zato baš ne mogu do kraja shvatiti tvoju objavu. Mislim da je više razloga zašto se netko odlučuje na takvu odluku, kako ste se vi odlučili i svatko na to ima pravo-preselit u veći stan ili se gužvat u malom dok djeca ne odsele.

    Sad je korona i izbjegavam javni prijevoz kao većina ljudi, kad su normalna vremena idem s jav.prijevozom: vlakom mi treba 10 min+3min pješice do ureda. Sveukupno ni 20 min od vrata do vrata.
    Inače mi bajkom treba 28-29 min normalne do spore vožnje, uključujući semafore i prelaze preko zebri, pa to je niš za Zg. Ne znam koliko ti imaš do posla, ali za Zg sve do pola sata ja bih rekla da je odlično.

    Pričam o financijskoj uštedi sad dok je korona da izbjegnem javni prijevoz.

    Roba nije nikakav problem jer se uopće ne oznojim, vozim se i u haljinama i hlačama, odijelima, vozim normalno ne utrkujem se, imam 2 košare/gradski bajk, super označenu široku stazu, a usput se i rekreiram. Kud ćeš bolje
    Imam i pončo za bajk za kišu, koji je savršen.

    Najbolji dio mi je što provjetrim glavu kad se vraćam doma s posla.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.05.2021. at 09:38

  35. #4385
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni je vožnja bicikla po gradu stresna. I da sam ja ta koja vozim bicikl, a i bez toga. Imam noćne more od bicikala i romobila po trotoaru.

    Ja lijepo pješačim, još od potresa. navikla sam se jer jako dugo tramvaji nisu vozili. A sad u njih ne ulazim zbog korone.

    A recesijski - puno manje sam trošila u periodu rada od doma.

    Čim izađem iz kuće na posao, potrošim novce - plac, kava, gablec nastavi niz

  36. #4386
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Pričam o financijskoj uštedi sad dok je korona da izbjegnem javni prijevoz.
    najbolja ušteda u korona vremenu mi je bila rad od doma, potrošnja benzina=0

  37. #4387
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Emily i Nano, je upravo tako.
    Nevjerojatno kolike količine novca su se uštedile na radu od doma.

    Šteta da takvu praksu ne uvedu barem 1dan tjedno da bude rad od doma. Objeručke bih prihvatila takvu ponudu iz više razloga.

  38. #4388
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    khm općenito je ta jedna 'klasa' ljudi koja je u pandemiji mogla raditi od kuće i nije ostala bez prihoda stvorila ogromnu štednju (kod nas vjerojatno ne baš tako veliku) i to se smatra za popriličan ekonomski problem.

  39. #4389
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Šteta da takvu praksu ne uvedu barem 1dan tjedno da bude rad od doma. Objeručke bih prihvatila takvu ponudu iz više razloga.
    To je i MM rekao. S tim da bi on i više dana

  40. #4390
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja ne uštedim baš puno kad radim od doma jer:
    - Jedem 10x više nego na poslu
    - Djeca prije/poslije škole ne idu kod bake i dede, nego su doma pa i jedu doma umjesto kod bake. Baka štedi kad ja radim od doma .
    - Grijanje po zimi - grijali smo cijele dane, inače se nije uopće grijalo do 18h
    - Struja se doma isto troši kad radiš od doma više nego da ne radiš
    - Internet je flat pa ne moram to računati, ali mnogi su morali i u to više uložiti kad su počeli raditi od doma + škola od doma
    - Parking imam, pa mi je prijevoz jedina stavka na koju ne trošim

    Što se ušteda tiče, mislim da je kod rada od doma vjerojatno najveća na odjeći, obući, frizerima...


    Lili, glede stanova... nije to neuobičajeno razmišljanje. Znam još par obitelji da su "izdržali" u ne prevelikim stanovima dok djeca nisu napunila 18-20 god., a onda su pomogli djeci da se gotovo na početku faksa ili tijekom faksa odsele u drugu obiteljsku nekretninu ili su imali ušteđeno da djetetu kupe mali stan. I da su radije zadržali dvije odvojene nekretnine, nego imali veliki stan kojeg bi se ionako rješavali kad djeca budu u 20-tima.

  41. #4391
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja isto doma puno više jedem.
    Koristim javni prijevoz najnormalnije.
    Volim biti na poslu.
    Ogromni ured, a ja sama [emoji4]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #4392
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I ja doma puno više jedem, al nekako jeftinije. Ne odlazim svako malo nekaj kupit. Jedem ono kaj imam doma.

    I čim idem na posao, odmah mi treba bar neki novi dio robe, cipela kaj ja znam nečega.
    Onda su počele trešnje, pa bankroriram na placu umjesto da u dućanu kupujem prošlogodišnje snižene jabuke po 5 kn/kg. i tako dalje

  43. #4393
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne uštedim baš puno kad radim od doma jer:
    - Jedem 10x više nego na poslu
    - Djeca prije/poslije škole ne idu kod bake i dede, nego su doma pa i jedu doma umjesto kod bake. Baka štedi kad ja radim od doma .
    - Grijanje po zimi - grijali smo cijele dane, inače se nije uopće grijalo do 18h
    - Struja se doma isto troši kad radiš od doma više nego da ne radiš
    - Internet je flat pa ne moram to računati, ali mnogi su morali i u to više uložiti kad su počeli raditi od doma + škola od doma
    - Parking imam, pa mi je prijevoz jedina stavka na koju ne trošim

    Što se ušteda tiče, mislim da je kod rada od doma vjerojatno najveća na odjeći, obući, frizerima...

    Lili, glede stanova... nije to neuobičajeno razmišljanje. Znam još par obitelji da su "izdržali" u ne prevelikim stanovima dok djeca nisu napunila 18-20 god., a onda su pomogli djeci da se gotovo na početku faksa ili tijekom faksa odsele u drugu obiteljsku nekretninu ili su imali ušteđeno da djetetu kupe mali stan. I da su radije zadržali dvije odvojene nekretnine, nego imali veliki stan kojeg bi se ionako rješavali kad djeca budu u 20-tima.
    i prođe život i najbolje godine života al svatko zna najbolje za sebe.

    a sad kad si ovako lijepo pobrojala, idem rezimirat za sebe po tvojim stavkama
    - Jedem 10x više nego na poslu ​Ne jedem više kad sam doma, dapače imam još više vremena za treninge jer nema gubljenja vremena na jutarnje uređivanje za posao, prijevoz, pripremu i nošenje doručka i sl.
    - Djeca prije/poslije škole ne idu kod bake i dede, nego su doma pa i jedu doma umjesto kod bake. Baka štedi kad ja radim od doma . Djeca nisu nikad išla prije/poslije škole kod baba i djedova, pa nisam nikad osjetila ovakvu vrstu uštede :mrgreeen:
    - Grijanje po zimi - grijali smo cijele dane, inače se nije uopće grijalo do 18h kod nas grijanje uopće nije sporno, dobra izolacija, ove zime sam upalila svega par puta grijanje,ako bi se temp stana spustila ispod 22C, ali se zato volimo kupati u dupkom punoj kadi tople vode
    - Struja se doma isto troši kad radiš od doma više nego da ne radiš Ovo vjerojatno stoji,al ja uglavnom radim na laptop koji napunim i onda ga skinem s punjača i radim na njemu. Ne čini mi se to velikom stavkom u računima.
    - Internet je flat pa ne moram to računati, ali mnogi su morali i u to više uložiti kad su počeli raditi od doma + škola od doma Internet je neograničen pa je tu nikakva dodatna potrošnja.
    - Parking imam, pa mi je prijevoz jedina stavka na koju ne trošim Na prijevoz trošim ako idem jav.prijevozom, inače autom nikad ne idem na posao (osim sad u koroni), bajk mi je prijevoz for free.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.05.2021. at 11:41

  44. #4394
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    i prođe život i najbolje godine života al svatko zna najbolje za sebe.
    Pa nisu najbolje godine života, sve su godine života jako dobre .
    A to ti može biti samo 8-10 godina "stiskanja"...

    Recimo da dijete do 10. godine ne treba nešto ekstra jako puno prostora za sebe, a s 18 već odseli .
    Možda je obitelji zbilja važnije imati dvije nekretnine, nego prodavati dvije nekretnine i kupovati stan od 100 kvadrata koji će opet prodavati. Možda to sve vrijedi spavanja u boravku .

  45. #4395
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kad smo trazili veci stan, i tako svako malo ja na kavi pricam kako propao jedan pokušaj, propao drugi... I veli meni moj šef: samo nemoj ko moji starci čekati da odrastu djeca. Kupi nesto hitno, bit će ti zahvalni

    Eto iz ustiju jednog koji se stisnuo...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 26.05.2021. at 13:56

  46. #4396
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne pričam o sebi . Mi se ni nemamo gdje stisnuti .

    Ali evo stvarno poznajem dvije obitelji koje su to napravile i nedavno otpratile mlade studente u svoj stan. Ne vjerujem da su ljudi baš sve te godine tako jako patili, nego da su imali jasnu ideju.

  47. #4397
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pričam o sebi . Mi se ni nemamo gdje stisnuti .

    Ali evo stvarno poznajem dvije obitelji koje su to napravile i nedavno otpratile mlade studente u svoj stan. Ne vjerujem da su ljudi baš sve te godine tako jako patili, nego da su imali jasnu ideju.
    Mi imamo uvjete za to, sad ovog trena. Vjerujem da nećemo dugo čekati. Upravo zato nismo "objedinjavali" nekretnine, jer je odvajanje djece na vidiku i u bliskoj budućnosti (2 ili 3 godine maksimalno, bar za jednoga).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.05.2021. at 15:11

  48. #4398
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Što se tiče boravka kod kuće zbog korone - da, stavka grijanja je dosta veća, jer su mi sinovi po cijele dane doma, a inače barem svaki drugi tjedan pola dana nije bilo nikoga.

    Hrana i druge potrošne stvari - paa, ništa posebno, ne vidim neke velike promjene. Ni prije korone nismo ostavljali neke velike pare izvan kuće, ali vidim da cijene špeceraja neumoljivo rastu, a plaće ne

    Prijevoz - isto ništa posebno, posao mi je u pješačkom dometu od kuće, pa ne trošim na to radila od doma ili ne... To je još jedan razlog zbog kojeg nikada nismo zamijenili stan za veći. U kvartu ih baš nema, kvadrature su slične, pa eto - nismo. Nešto više potrošimo na gorivo otkad mlađi sin vozi, a sad će i stariji, ali participiraju (za autoškolu i za gorivo) pa se ne žalim. Nisam tražila, sami su se sjetili.

    Ljetovanje - to će nam silom prilika biti velika ušteda, jer nećemo ići na more (ne možemo zbog obiteljske situacije sa starijim članovima, nema veze s koronom) ali djeca će si već nešto smisliti.

  49. #4399
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ali evo stvarno poznajem dvije obitelji koje su to napravile i nedavno otpratile mlade studente u svoj stan. Ne vjerujem da su ljudi baš sve te godine tako jako patili, nego da su imali jasnu ideju.
    sve je stvar prioriteta
    meni je valjda prvi uvjet kod kupovine stana bio da imamo svoju spavaću sobu
    nikakvi kauči i razvlačenja navečer, toga smo se nauživali do tada

    a ovi koji su čekali, njima to valjda nije bilo toliko važno

  50. #4400
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    sve je stvar prioriteta
    meni je valjda prvi uvjet kod kupovine stana bio da imamo svoju spavaću sobu
    nikakvi kauči i razvlačenja navečer, toga smo se nauživali do tada
    i mi isto ovako
    na posao putujemo u drugi grad, nama to nije nikakav problem, ali bi nam bio da se gužvamo u malom stanu, pogotovo bi bila vesela online nastava gdje su dva profesora i dva učenika u malo kvadrata, neizvedivo
    Posljednje uređivanje od n.grace : 26.05.2021. at 16:39

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •