Pokazuje rezultate 1 do 50 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Summers, kažeš na akcijamaa, kažeš u Konzumu, haha, to možeš u velikom gradu gdje ima akcija i gdje ima dućana. Ali kad živiš u malom sa jednim marketom, neeemaa akcija. Nismo u istim cipelama.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 08.04.2020. at 17:10

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Summers, kažeš na akcijamaa, kažeš u Konzumu, haha, to možeš u velikom gradu gdje ima akcija i gdje ima dućana. Ali kad živiš u malom sa jednim marketom, neeemaa akcija. Nismo u istim cipelama.
    Točno, zato je tebi Italija blizu i često si tamo, a mi nismo pa možeš laufat po outletima i birat što ti srce želi pa i tjesteninu koja je jedan euro za kilu Barille, a mi nemremo.
    Nego smo osuđeni na Konzum i daleko skuplju Barillu.
    Da, nismo svi u istim cipelama.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Točno, zato je tebi Italija blizu i često si tamo, a mi nismo pa možeš laufat po outletima i birat što ti srce želi pa i tjesteninu koja je jedan euro za kilu Barille, a mi nemremo.
    Nego smo osuđeni na Konzum i daleko skuplju Barillu.
    Da, nismo svi u istim cipelama.
    Prvo, nema kile za jedan euro, tj nije bilo jer je Italija posve nedostižna već dugo.
    Drugo, ja sam u Italiju išla redovno poslovno, pa je kupovina bila samo bonus.

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo, nema kile za jedan euro, tj nije bilo jer je Italija posve nedostižna već dugo.
    Drugo, ja sam u Italiju išla redovno poslovno, pa je kupovina bila samo bonus.
    A eto, bonus, kažeš.
    Tako je i nama bonus veliki Lidl u blizini kao i veliki porezi i najveći prirez, zagađen zrak, prometne gužve, skuplje auto osiguranje, 130 potresa u zadnjih dva tjedna...nastavi niz.

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Istekao mi edit,
    Kila Barille košta točno jedan euro u Italiji.
    Kako znam? Moj šef često ide u Italiju poslovno (nije zadnjih mjesec- dva iz znanih razloga) i shopping mu je dodatni bonus, a i kumovi su nam Talijani tako da sam upućena u stanje stvari kao da živim tamo iako nisam bila u Italiji godinama.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Summers, kažeš na akcijamaa, kažeš u Konzumu, haha, to možeš u velikom gradu gdje ima akcija i gdje ima dućana. Ali kad živiš u malom sa jednim marketom, neeemaa akcija. Nismo u istim cipelama.
    Istina, zato kažem koje su mjere u mom kućanstvu. Sigurno nisu svugdje iste opcije, ako je u blizini samo jedan dućan ograničen si na njihovu ponudu i tu nema puno prostora za uštede. Iako se i tada može zdravorazumski kupovati, npr. nikad ne kupujem posebno pileći file koji je 40kn/kg, nego kupim cijelo pile za 20kn/kg pa trančiram, dobijem puno više za manju cijenu, a utrošak vremena je minimalan.
    S druge strane, da ne živim u velikom gradu pokraj Konzuma, sigurno bih kao antirecesijsku mjeru posadila vrt, možda i držala kokice pa time kompenzirala nedostatak akcija. Ovako mi je domet uzgojiti bosiljak i ružmarin na prozorskoj dasci.

    Tanči, hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •