Stranica 105 od 109 PrviPrvi ... 55595103104105106107 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,201 do 5,250 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #5201
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je miris svinjske masti prejak. Traume iz djetinjstva.

    Dosta jela radim u pecnici bez ulja odnosno samo malo dodam onim dozerom maslinovog.

    A ako i koristim ulje, nisu to velike kolicine.
    Meni je svinjska mast mljac, ali ne koristim je baš previše (mm ima visok kolesterol, pa ima prilagođenu prehranu).
    Svinjska mast mi je nezamjenjiva kad pržimo jaja, a stavljam je i u neke kolače (medenjaci i paprenjaci, a ponekad i tijesto za pitu).
    Ponekad (ne baš često) koristim za pohanje, a za variva i drugo slabo, jer rijetko radim zaprške. Znam na žlici masti okrenuti vratinu, ali ne jedemo svinjetinu često, a uz druge vrste mesa mi ne paše.

  2. #5202
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da je to sve stvar navike, moja pokojna baka nije mogla jesti ništa pripremljeno na ulju, a mi smo kao i sve moderne obitelji prešli na ulje

    Sjećam se sličnih ovakvih razgovora iz djetinjstva i mladosti, samo su ulje i mast zamijenili mjesta.

  3. #5203

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Fritule na masti? Koliko masti moram rastopiti da plivaju?
    Palačinke?

  4. #5204
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi doma nismo nikad nista radili na masti pa ne radim ni ja. Svekrva kuha ponesto na masti ali meni to nije nešto posebno fino, u stvari mi bude premasno, i tesko. Tako da recimo 85% kuhamo na maslinovom, 10% suncokretovo i 5% sezamovo.

    Ovi koji kažu da mast nema miris, njima mislim i svježe kravlje mlijeko mirisi, a meni...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 28.01.2022. at 15:27

  5. #5205
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    [QUOTE=Tanči;3232579]Točno to.
    Samo najjeftiniji sastojci; gomile šećera, umjetne boje…, a cijena sve veća.
    Milku sam nekad obožavala, a sad mi je nejestiva. Grlo me peče koliko je slatka./QUOTE]

    ovo je točno, stvarno peče grlo od količine šećera.
    Posljednje uređivanje od n.grace : 28.01.2022. at 15:31

  6. #5206
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa dapače, mislim da je svinjska mast totalno superiorna suncokretovom ulju kad se govori o prženju jer dobro podnosi visoke temperature. Sve te tradicionalne slastice su se prije sigurno pržile u masti.

  7. #5207
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A kad se sjetim salenjaka, ma nema tih kiflica koje se tako tope

  8. #5208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mi doma nismo nikad nista radili na masti pa ne radim ni ja. Svekrva kuha ponesto na masti ali meni to nije nešto posebno fino, u stvari mi bude premasno, i tesko. Tako da recimo 85% kuhamo na maslinovom, 10% suncokretovo i 5% sezamovo.

    Ovi koji kažu da mast nema miris, njima mislim i svježe kravlje mlijeko mirisi, a meni...
    Iz tvoje sam vreće, diže mi se želudac na miris svježeg domaćeg mlijeka al ja i inače baš ne konzumiram mlijeko jer mi ne paše. Nije nikad ni kao djetetu.

  9. #5209
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    To malo što sam je trošila, trošila sam je više nego ulja za pripremu istog obroka. Ako se jeftina svinjska mast u supermarketu može naći za 10 kn, a jeftino ulje za također 10 kn, pada mi u vodu ta mjera kao antirecesijska

  10. #5210
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Bogme ja sam se iznenadila u Sparu neki dan na ulje za 19 kn. Baš je to visoka cijena

    Mast koristimo doma, za jaja, pohani kruh, nekad pohano meso na masti radim ili kombinacija mast/ulje. Imam domaću i stvarno nema nikakav miris. Radili smo sami, možda ima i u načinu pripreme (paziti da špek ne zagori, ne prejaka vatra i sl)

  11. #5211
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Nema ulja nigdje više za 10 kn. Ja danas u kauflandu na akciji platila 12,50 ono neko njihovo.
    Uzela sam i one neke muslije Favourites, njihova marka, sa čokoladom i sa bijelom čokoladom i malinama, srednji to voli. Mislim da je 750 g 16 kn. Netko je tu već spominjao..

    I imaju nekakav američki tjedan, onaj veliki tost je 7 kn. Moja velika djeca su često sama doma, zbog rasporeda i obaveza i onda im jw najlakše uzeti tost ili muslije za doručak ili međuobrok. Ili si naprave omlet s povrćem u tortilju, ali za to im ipak treba malo više vremena.

  12. #5212
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mast nabavljam i koristim samo za sarmu. Mozda onda jos stavim u sekeli gulas, ako imam sve sastojke pri ruci i kuham u bliskoj buducnosti. Uglavnom koristimo maslinovo ulje za sve, trosimo jako malo, osim za salate i slicno, ali i to cesto jedemo samo s nekim od gustih balsamica. Za jaja na tavi i bilo sto drugo na tako visokoj temperaturi, ulje avokada (najcesce iz spreja, tako doziram cisto malo, bas mi je super).

  13. #5213

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Naletjela sam danas na neku web stranicu https://hr.beautyoutlet.shop/. Koliko vidim, to je web od Orbico grupe. Imaju dobre popuste na parfeme, kozmetiku i sličnE stvari... obično piše da je oštećena ambalaža. Je li netko tu kupovao? Nije mi važna ambalaža, ionako je bacim, ali ne znam je li sve drugo ok jer su dosta veliki popusti... Ima li netko iskustva? Hvala.

  14. #5214
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Naletjela sam danas na neku web stranicu https://hr.beautyoutlet.shop/. Koliko vidim, to je web od Orbico grupe. Imaju dobre popuste na parfeme, kozmetiku i sličnE stvari... obično piše da je oštećena ambalaža. Je li netko tu kupovao? Nije mi važna ambalaža, ionako je bacim, ali ne znam je li sve drugo ok jer su dosta veliki popusti... Ima li netko iskustva? Hvala.
    Ja sam krajem 12.mj. naručila tri Tangle Teezer četke. Za sve tri je pisalo da je ambalaža oštećena, a sve tri su stigle u savršenom stanju.

    Frendica kaže da im za kozmetiku zna biti blizu istek roka trajanja, pa to nisam uzimala.


    U DM-u su neki Jar deterdženti od 500 i 700 ml na popustu za 8.90 kn jer navodno izlaze iz asortimana, inače je cijena 17.90.

    https://www.dm.hr/jar-extra-hygiene-...540019931.html

    https://www.dm.hr/jar-platinum-deter...540019894.html

    https://www.dm.hr/jar-deterdzent-za-...540291344.html

    Mi koristimo taj Platinum, meni je većina drugih deterdženata nekako prerijetka.

  15. #5215
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ima sad u Bipi 1+1 gratis za deterdžente, kozmetiku, šampine…
    I ivaj vikend im je vikend akcija na zubnu njegu i potrepštine -30%
    Recimo Curaprox četkice u paketu od 3 komada nigdje nisu ispod 80 kn, dok sad u Bipi izađu oko 60 kn s popustom.
    Uistinu se isplati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #5216
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Je ja sam se neki dan opskrbila u Bipi za narednih barem 6mj ako ne i vise, ustedila 300kn. Full se isplati.

    Kupovala bas te 1+1 ili one snizene proizvode, svega sam nakupovala od osobne higijene do sredstava za ciscenje stana.i sve nesto sto inace koristim.

    Jedna od vecih usteda. Preprucam kao i Tanci.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.01.2022. at 17:12

  17. #5217

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    U Bipi uvijek gađam ta njihova vikend sniženja 30 posto koja idu već od petka, pogotovo se isplati ako kupujete neke uređaje, električne četkice i slično, ovisi što je tada na sniženju. A i ovo 1+1 je super.

  18. #5218

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam krajem 12.mj. naručila tri Tangle Teezer četke. Za sve tri je pisalo da je ambalaža oštećena, a sve tri su stigle u savršenom stanju.

    Frendica kaže da im za kozmetiku zna biti blizu istek roka trajanja, pa to nisam uzimala.


    U DM-u su neki Jar deterdženti od 500 i 700 ml na popustu za 8.90 kn jer navodno izlaze iz asortimana, inače je cijena 17.90.

    https://www.dm.hr/jar-extra-hygiene-...540019931.html

    https://www.dm.hr/jar-platinum-deter...540019894.html

    https://www.dm.hr/jar-deterdzent-za-...540291344.html

    Mi koristimo taj Platinum, meni je većina drugih deterdženata nekako prerijetka.
    Hvala, TeddyBearz.

  19. #5219
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Revolut je fizička kartica, lili.

    Isto kao i svaka druga. Samo ti na nju ne sjeda plaća. Al mogu ti sjesti novci ak ti ih netko uplati.
    Aplikacija je nešto kao m bankarstvo al s puno više opcija
    Zanima me ta revolut. Na njoj može biti više valuta? Kako odabrati punjenje , a i pražnjenje kartice s određenom valutom. Ili ako to nije kn , on preračunava u eure, pa u kune ili tu treću valutu?

  20. #5220
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me ta revolut. Na njoj može biti više valuta? Kako odabrati punjenje , a i pražnjenje kartice s određenom valutom. Ili ako to nije kn , on preračunava u eure, pa u kune ili tu treću valutu?
    Da, podržava više valuta. Ovdje imaš osnovne podatke i odgovore na česta pitanja: https://www.revolut.com/hr-HR/help/d...alute-podrzane

    Revolut imaju moji sinovi, uglavnom im služi za naručivanje elektronike iz inozemstva nego za putovanja, ali dobro dođe i za to. Ja nemam iskustva, ali oni su zadovoljni.

  21. #5221
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Revolut je genijalna stvar. Ja na nju stavim kune (radim to kao plaćanje mastercardom) i onda unutar revoluta konvertiram u valutu koja mi treba. I moram priznati da je tečaj povoljniji neg u mjenjačnici ( o banci da ne govorim). S tim da je tečaj bolji radnim danima nag vikendom

  22. #5222
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I onda možeš birati s kojom valutom plaćaš?
    Nabacite još koji fint!
    Hvala

  23. #5223
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    nemam pojma. Imam samo kune i eure. Al da, kad nekom prebacujem novce, biram valutu koju želim poslati

  24. #5224

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Zna li netko je li skuplje ako tijekom dana pališ i gasiš plinsko etažno (na primjer kod izlaska iz stana i provjetravanja) ili ne?

  25. #5225
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kod odlaska vam na dulje vremena mi gradimo grijanje, isto i predvečer ako je uključeno, u biti ugašeno je danas grijanje oko podne, a uključeno ujutro oko sedam.

  26. #5226

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Mi nekad izlazimo i ujutro i popodne i navečer, svaki put sve otvorimo i ugasimo grijanje, ali nekad davno sam negdje pročitala da ne bi trebalo stalno on i off, da se tako više troši nego ako je stalno upaljeno, ne znam.

  27. #5227
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Lonni upravo tako.

    Ne treba u stanu jako spustat temp.i stalno palit/gasit.

    Ako nitko nije u stanu, stavit neku temp koja nije puno niza od temp. dok se boravi u stanu (rekla bih mozda 1 ili 1 i po stupanj niza).

    I kod nas se stalno dolazi/odlazi, djeca suprotna smjena + treninzi predvece.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.02.2022. at 22:58

  28. #5228

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Hvala Lili

  29. #5229
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kod tople vode
    Ne smije se odmah nafrljiti na najtoplije, nego na mlako pa kad proradi bojler, povečavati temp

  30. #5230

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Nakon što ugasiš i prostor se ohladi, prilikom sljedećeg paljenja, duže će trebati da se prostor opet zagrije i na početku će grijanje jako potegnut pa će i samim time potrošnja biti veća. Ukoliko većinu vremena ostavljaš upaljeno grijanje, ono će, nakon što postigne željenu temperaturu, samo polagano održavati tu temperaturu.
    Mi smo nekad palili rano ujutro, pa gasili nakon odlaska na posao/školu i opet palili sat vremena prije dolaska doma. Naravno, po noći ne grijemo.
    Sad nam je grijanje upaljeno cijelo vrijeme (osim po noći) i nisu nam se uopće povećali računi, čak su se i nešto sitno smanjili.

  31. #5231

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Koristan savjet Jelena tnx

  32. #5232
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ali možda oprez naša zgrada je dobro izolirana, znači grijemo minimalno, ok nemamo ni sitniju decu više, e da ne hodamo ni u kratkim ( većinom) rukavima

  33. #5233

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Pa evo mi smo nedavno prešli s toplane na plinsko etažno i nikako se naviknuti .

    Termostat je u glavnoj prostoriji, u blizini se i kuha tako da se tamo najbrže ugrije (= postigne zadanu temperaturu pa se isključi).

    U drugim sobama bude hladno, ali termostat ne reagira jer je tamo gdje je on - toplo.

    Nikako postići da svima odgovara. Jedino što sam zaključila je da moram prigušiti radijator u prostoriji gdje je termostat, ako želim da se ostatak stana zagrije . A onda mi u toj glavnoj sobi hladno.

    Uglavnom, blažena toplana .

    Tamo je stalno grijalo po malo. Ovdje se ili smrzavamo ili je vruće. Zasad još nisam prokljuvila kako da svim ukućanima u svakoj sobi bude ugodno toplo.

    Ovo nema veze s antirecesijom, samo sam se došla požaliti na plinsko etažno .

  34. #5234
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ajme lola pa ne mogu vjerovat.
    Meni je plinsko etazno zakooon, a kad dodjem u ured ili kod sveki na toplanu, luda sam. Pretoplo, suh zrak stalno, moram se macat kremama za lice, ruke...

    Da mozda niste u starijoj zgradi s losom izolacijom?
    Kod nas je kao i kod jelene.o super izolacija i mi cak i zimi samo po malo grijemo. Stan na jug, temp je uobicajeno i bez grijanja zimi oko 22C. Kad grijemo stavimo na 22.5C.

    To s kuhanjem se zna zimi dogadjat da se pregrije kuhinja pa ne reagira termostat u ostatku stana.

    U slucaju kad (obicno vikendom) "pregrijem" kuhinju, samo nakratko prozracim boravak/kuhinju, pase mi proluftat i te mirise kuhanja i vrlo brzo proradi termostat i u sobama.

    Sretno s navikavanjem!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.02.2022. at 08:21

  35. #5235
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme lola pa ne mogu vjerovat.
    Meni je plinsko etazno zakooon, a kad dodjem u ured ili kod sveki na toplanu, luda sam. Pretoplo, suh zrak stalno, moram se macat kremama za lice, ruke...

    Da mozda niste u starijoj zgradi s losom izolacijom?
    Kod nas je kao i kod jelene.o super izolacija i mi cak i zimi samo po malo grijemo. Stan na jug, temp je uobicajeno i bez grijanja zimi oko 22C. Kad grijemo stavimo na 22.5C.

    To s kuhanjem se zna zimi dogadjat da se pregrije kuhinja pa ne reagira termostat u ostatku stana.

    U slucaju kad (obicno vikendom) "pregrijem" kuhinju, samo nakratko prozracim boravak/kuhinju, pase mi proluftat i te mirise kuhanja i vrlo brzo proradi termostat i u sobama.

    Sretno s navikavanjem!
    Je, plinsko etažno je zakon AKO je konfiguracija prostora ujednačena i ako je raspored radijatora takav da je to uzeto u obzir, ali nije to uvijek sjajno... Mi to nemamo izraženo u tolikoj mjeri da bi smetalo, ali termostat je u predsoblju i kad se u susjednoj kuhinji nešto kuha ili peče, redovito isključuje grijanje pa u sobama bude hladno. S druge strane, kupaonica je uvijek prehladna jer mora biti otvoren prozor (stari bojler, nadam se da ćemo to riješiti po završetku ove sezone grijanja) itd. U sobi kod sinova zna biti prevruće jer je prevelik radijator za taj prostor. Nema idealnog rješenja. Inače, baš sam razmišljala kako bi mi za starost pasalo imati neki stan s grijanjem na toplanu, manje je komplikacija... Ne znam, vidjet ćemo. Mi smo grijali jače dok su djeca bila mala i često na podu, a s vremenom je potreba za tim prestala.

  36. #5236
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od sillyme : 15.02.2022. at 09:04

  37. #5237
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    .odustala od komentara
    Posljednje uređivanje od sillyme : 15.02.2022. at 09:04

  38. #5238
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Peterlin a dobro neke stvari stoje al računam da radijatori jesu posloženi na optimalan način. Kod nas u kupaonici ne da nikad nije hladno (ne podnosim hladne kupaonice ni dok sam na WC-u, a kamoli dok se kupam, traume iz djetinjstva ) nego je dapače ako grijemo full toplo jer je tamo veliki radijator (one ljestve).

    Moja frendica koja voli biti u dosta toplom prostoru a ima isti stan kao ja (zgrada do), stalno grije na 24C, isto jug i cijela staklena stijena dužinom boravka/kuhinje je na suncu. I onda se još prirodno dodatno zagrije prostorija.

    Nikad nisam bila fan onog pregrijanog prostora, a mi unutra hodamo u kratkim rukavima.
    OK ja i sada spavam samo u ljetnoj spavaćici, pa mozda nisam relevantna

    Al da volim bit u jako toplom, bome bi grijala koliko mi treba i paše.

  39. #5239

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo mi smo nedavno prešli s toplane na plinsko etažno i nikako se naviknuti .

    Termostat je u glavnoj prostoriji, u blizini se i kuha tako da se tamo najbrže ugrije (= postigne zadanu temperaturu pa se isključi).

    U drugim sobama bude hladno, ali termostat ne reagira jer je tamo gdje je on - toplo.

    Nikako postići da svima odgovara. Jedino što sam zaključila je da moram prigušiti radijator u prostoriji gdje je termostat, ako želim da se ostatak stana zagrije . A onda mi u toj glavnoj sobi hladno.

    Uglavnom, blažena toplana .

    Tamo je stalno grijalo po malo. Ovdje se ili smrzavamo ili je vruće. Zasad još nisam prokljuvila kako da svim ukućanima u svakoj sobi bude ugodno toplo.

    Ovo nema veze s antirecesijom, samo sam se došla požaliti na plinsko etažno .
    Morate se malo "igrati" s podešavanjem radijatora u prostorijama. I nama je trebalo neko vrijeme kad smo prešli s toplane na etažno grijanje, ali sad sam oduševljena etažnim i ne bih se više nikad vratila na toplanu. Dok smo bili na toplani, cijelu zimu nas je mučio presuhi zrak, stalno smo morali vlažiti. Uz etažno nemamo tih problema.
    Mi uglavnom držimo stalno otvorene radijatore u kupaonici i kod sina u sobi (jer je njemu stalno hladno). U drugim prostorijama reguliramo po potrebi. Ne hodamo u kratkim rukavima zimi po stanu, normalno smo obučeni. U sobi u kojoj je termostat radijatori su podešeni tako da budu mlaki (jer se soba zagrije i od susjedne kuhinje).
    Računi za grijanje su nam sve dosad bili znatno manji nego u vrijeme dok smo bili na toplani, ali jasno mi je da to neće više biti tako zbog najnovijih kretanja cijena na tržištu energenata

  40. #5240

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ma nije stara zgrada. Nova je, tek je useljena.

    Ne znam, nije mi normalno da temperatura u jednoj prostoriji (termostat) diktira temperaturu u ostalim prostorijama koje možda imaju više vanjskih zidova, veće su pa ih je teže zagrijati, itd.

    Još mi se čini da je termostat na nezgodnom mjestu (možda bi bilo bolje da je kod prozora, pa da ranije uključi).

    Ne znam. Možda se samo trebamo naviknuti.

    Možda bi termostat u svakoj prostoriji bio rješenje...

    Kod toplane mi se samo znalo dogoditi da mi je vruće, ali to se rješava prigušivanjem radijatora (naravno, tu nema nikakve uštede).

    I da, ja volim da mi je toplo .

    Tanja_b, tek sad vidim tvoj post.
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 15.02.2022. at 09:53

  41. #5241

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Koliko 'možda' ...

  42. #5242
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    E sad mene zanima, vi koji imate stanove na jug, kak vam je ljeti? Klima stalno radi ili ne?

  43. #5243
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    E sad mene zanima, vi koji imate stanove na jug, kak vam je ljeti? Klima stalno radi ili ne?
    Kod mene je na južnoj strani stana velika natkrivena terasa, i to nam je odlična stvar, jer je ljeti sunce visoko i hlad je do pola terase, a zimi uđe u skoro cijeli dnevni boravak

  44. #5244
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    lola, a radijatorima se može podešavat jačina grijanja? Ako može, prvi korak je da ih držiš prigušene tamo gdje je termostat.

  45. #5245
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    E sad mene zanima, vi koji imate stanove na jug, kak vam je ljeti? Klima stalno radi ili ne?
    Ja je skoro ni ne palim.
    Kad idemo na posao spustimo rolete, imamo dobru izolaciju, kvalitetnu pvc stolariju.
    Klimu palim popodne ako je u stanu više od cca 26 C.

    Na balkonu imamo tendu koja je uvijek spuštenu u ljetnim mjesecim i radi hlad na balkon i dio boravka/kuhinje.

    Kod svekija, ista strana svijeta, stara zgrada, lošija izolacija i stara izraubana stolarija, kod njih se kuham kad dođem.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.02.2022. at 11:19

  46. #5246
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    lola, a radijatorima se može podešavat jačina grijanja? Ako može, prvi korak je da ih držiš prigušene tamo gdje je termostat.
    i ovo je rješenje.

    Jesu vam lola useljeni stanovi oko vas, ispod-iznad, sa strane? to također dodatno grije ili hladi stan
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.02.2022. at 11:20

  47. #5247

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    lola, a radijatorima se može podešavat jačina grijanja? Ako može, prvi korak je da ih držiš prigušene tamo gdje je termostat.
    Može (i tu su termostatski ventili da mi još dodatno zakompliciraju život), ali onda mi je uz prigušeni radijator u toj sobi prohladno (a u ostatku stana ok).

    Kutna garnitura mi je odmah ispod prozora, pa čim se termostat ugasi, za par minuta mi bude hladno dok gledam TV .

    Lili, jesu i gore i ispod i sa strane.

  48. #5248

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Željela bih postići da u svakoj sobi svim ukućanima u svakom trenutku bude optimalno (kod toplane nisam morala razmišljati o tome).

    Vjerojatno, kao što kaže Tanja_b, se moramo malo igrati dok ne skužimo sistem ili se ne naviknemo...

  49. #5249

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Kutna garnitura mi je odmah ispod prozora, pa čim se termostat ugasi, za par minuta mi bude hladno dok gledam TV .
    Provjeri kako vam dihtaju prozori. Tu se može izgubiti (ili dobiti) dosta topline.

  50. #5250
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Može (i tu su termostatski ventili da mi još dodatno zakompliciraju život), ali onda mi je uz prigušeni radijator u toj sobi prohladno (a u ostatku stana ok).

    Kutna garnitura mi je odmah ispod prozora, pa čim se termostat ugasi, za par minuta mi bude hladno dok gledam TV .

    Lili, jesu i gore i ispod i sa strane.
    Hhmmm fakat ne znam, nisam se susrela bas s takvom problematikom.

    I meni je kutna ispod prozora, al imam i radijator ispod prozora (između sofe i vanjskog zida),a oko prozora je ok, nije ni daskica ispod hladna. PVC stolarija.
    ne bi trebalo biti nešto hladnije ako si blizu prozora, ako je dobra stolarija.

    Jel ti bas na osjet hladna ona daskica ispod prozora?

    Pokušavam odgonetnut jel ti subjektivno prohladno (jer znaš da si smanjila grijanje) ili se zaista tako puno spusti temp.

    Na kojoj strani svijeta su te ostale prohladne prostorije/sobe? da nije sjever? Sjever je općenito teško zagrijati i uz toplanu (susjeda od svekija ima taj issue godinama)
    Na kojoj strani svijeta je boravak?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •