Stranica 84 od 109 PrviPrvi ... 3474828384858694 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,151 do 4,200 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #4151
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Znači mogu tipa vratit tri boce i kupit jedno piće?
    To mislim da ne, ako želiš pare. O kojim flašama se radi?

  2. #4152
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne želim pare. Želim da mi u toku kupovine i naplate vrijednost povratne boce umanji ukupnu svotu računa.

  3. #4153
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne želim pare. Želim da mi u toku kupovine i naplate vrijednost povratne boce umanji ukupnu svotu računa.
    E to mislim da neće ići osim ako nemaš točan broj pića za boce.

  4. #4154
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Koliko ja znam kaucija ide uvijek samo boce za boce (koliko boca toliko pića) jer očito pričamo o alkoh.piću (ja sam zabrijala da se radi o pivu ).

    Ako se radi povrat drugih boca, dobije se papirić s kojim ti se može umanjiti iznos računa.

    Npr MM sad kupuje pivo u limenkama, a ne u bocama jer:
    1. ne želim čuvat te boce po stanu/balkonu
    2. za limenke odmah dobijemo povrat u dućanu i umanji se račun

  5. #4155
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Makni tu rečenicu iz antirecesijske teme. Piva u limenci je par kuna skuplja od iste u boci. A da ne velim da se staklene boce recikliraju dok su limenke novo smeće ( ili se i one recikliraju? Al mislim da ne).

  6. #4156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Recikliraju se ali isto ko i plastika

  7. #4157
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Recikliraju se najnormalnije. Uostalom žuta je tražila pojašnjenje za boce pa smo joj objasnile.

    Nano, upravo sam u Otp-u, tamo imaš cijelit paket bankar.usluga za 35kn/mj, puno isplativije od vaših 60kn /mj.

  8. #4158
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Limenke se recikliraju ali uz veliki utrošak energije
    Ekološkije je koristiti višekratne povratne staklene boce koje se ponovno uporabljuju (steriliziraju i u njih se opet stavlja pivo, mineralna voda i sl.).

  9. #4159

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Limenke se recikliraju ali uz veliki utrošak energije
    Ekološkije je koristiti višekratne povratne staklene boce koje se ponovno uporabljuju (steriliziraju i u njih se opet stavlja pivo, mineralna voda i sl.).
    Najbolje ekološko rješenje je višekratna staklena ambalaža, definitivno. Dokazano.
    Uz to, staklo najbolje čuva aromu i okus pića. I hrane općenito.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 30.11.2020. at 18:44

  10. #4160
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Reciklirani aluminij je vrlo upitne kvalitete, tako da ne znam za što se recikliraju limenke.

    Mene zanima može li se nekako vratiti boce u Konzum kad kupuješ s dostavom? Ja sad ne ulazim bez nužde u dućan pa ostavim boce sakupljačima boce. Zato ne kupujem staklene, al bih rado, samo da ih mogu nekako "beskontaktno" vratiti.

  11. #4161
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Joj, što bi to bila divna stvar. Aj im pošaljimo svi email da i to ubace u uslugu. To vraćanje staklenki.

  12. #4162
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Recikliraju se najnormalnije. Uostalom žuta je tražila pojašnjenje za boce pa smo joj objasnile.

    Nano, upravo sam u Otp-u, tamo imaš cijelit paket bankar.usluga za 35kn/mj, puno isplativije od vaših 60kn /mj.
    Hvala. Vjerna sam Zabi zbog dobre mreže bankomata. Ja i dalje puno plaćam gotovinom (plac, ribarnica) dok mi ne ukinu plac

  13. #4163
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da da, zaboravila sam napisati da okus pive nije isti. Kupimo i mi konzerve, al kad nemamo izbora.

  14. #4164
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Vjerna sam Zabi zbog dobre mreže bankomata. Ja i dalje puno plaćam gotovinom (plac, ribarnica) dok mi ne ukinu plac
    Isto... A banku ne mogu mijenjati bez dodatnih troškova, jer mi preko Zagrebačke isplaćuju plaću. Imala sam loše iskustvo s tim kod jednog od ranijih poslodavaca, pa sam se okanila. Neš ti razlike od 25 kn, a do bankomata sedam dana jahanja...

  15. #4165
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Čekaj pa kako sad ušteda od 360kn (usporedba mojih 30kn/mj u odnosu na 60kn /mj na god.razini) postade beznačajna, a na ovoj temi se piše o uštedama maltene 2-3kn za koje treba na drugi kraj Zg otići

    A pisala sam Nano upravo iz razloga što je njeno područje stanovanja i posla jako dobro pokriveno njihovim bankomatima, o ljetovanju u Dalmaciji da ne pričam tamo je više bankomata Otp-a nego Zabe. O ljubaznosti i profesionalnosti da ni ne govorim.

    Ovome me podsjeća na moju sveki koja nikad neće otići s T Mobilea jer je njih davnih dana ugovorila i ne da joj se više ništa mijenjat iako bi prošla puno povoljnije. Tako isto postupa i s bankom.
    Ono sistem mani me se, ne želim promjene nikakve.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.11.2020. at 20:57

  16. #4166
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Žuta,
    Moj savjet za pivo na ovoj antireces.temi ti je: nemoj ga uopće piti ni ja ga ne pijem.

    Nećeš trošit pare a ni dubokoumno razmišljat u kojem kutku svijeta će završit ambalaža eto rješenja ne znam jel prihvatljivo
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.11.2020. at 21:01

  17. #4167
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne ici u OTP. Ne.

  18. #4168
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Marta, nije fora tako napisat bez ikkavog objašnjenja.

    Ja imam kredit kod njih i prezadovoljna sam uslugom. Puno su mi profesionalniji i ljubazniji nego moja osobna bankarica u Zabi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.11.2020. at 21:49

  19. #4169
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    U svoju obranu ću napisat da paket plaćam zadnje dve godine.
    Prije toga sam sve kaj sam mogla eskivirala.

    Znam da to više nije naša banka , al vjerna sam joj od Pčelice. Svoje.

  20. #4170
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Imam i ja kredit kod njih i kad istekne, begam. Ne da mi se pisat, al evo jedne benigne gluposti.
    Na moje pitanje sto trebam napraviti da mogu placati online karticom od tekuceg dobila sam odgovor na salteru:”Bolje da ne mozete, mogli bi vam neki hakeri hakirat racun i pokrast novce. To je za vase dobro.”
    Da mi se nije dogodilo, i to nedavno, ne bih vjerovala.
    Kad sam umrla od smijeha tamo na licu mjesta, rekla mi je da nazovem korisnicku sluzbu da ce mi oni to bolje objasniti.
    I jesu, objasnili su mi kako se to rijesi u tri koraka.
    Nisu za cuvat nacrtanu ovcu. I ne odgovaraju na sluzbene prigovore.

  21. #4171
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citam o recikliranju aluminija i nije mi jasno?
    Pa to je metal, i to skup, puno je isplativije ga reciklirati nego rudariti novi.
    Ne znam sto bi to trebalo biti lose kvalitete u recikliranom aluminiju?

    Mi isto kupujemo limenke piva, bolje mi je i prakticnije od staklenki, a i ovo koje kupujem ni nemaju u bocama... Kad je prazna- povrat za.50lp.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 30.11.2020. at 23:15

  22. #4172
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Žuta,
    Moj savjet za pivo na ovoj antireces.temi ti je: nemoj ga uopće piti ni ja ga ne pijem.
    Prestala sam pušiti, izbacit ću i kavu. Sokove ne uzimam. Čaj rijetko u prehladi. Ne grickam gricke. Ne radim kolače osim jednostavnih keksa. Ne šminkam se i ne izlazim. Ne ljetujem i nemam auto. Nemam ni partnera pa ne trebam kontracepciju. Ne kupujem si novu odjeću. Ne gledam tv. Ne čitam novine. Živim kao pustinjak. Odvajam sav otpad, po špagi. Nisam fan pive. Popijem 1L jednom tjedno nečeg s akcije uz seriju kad djeca zaspu, a i s tim ću stati jer nemam gušta.

  23. #4173
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Za otp ti treba njihova prepaid kartica. Čudi me da ti to nisu rekli. Imam tu stvar devet g i čisto okej usluga. Službenici im znaju bit svakakvi. Jedna me triput pitala za koga radim dječji štedni račun jer nije shvatila da ne radim za sebe već za svoju djecu. Bilo mi je čudno jer ni ne može dijete otvorit dječji račun, al ok.

  24. #4174
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ne treba otp prepaid kartica za online shopping, moze i debitna i deferred debit i kreditna i kartica na rate...
    samo se treba ukljucit u 3d secure
    radila sam tamo 18 godina
    vise ne radim
    a na salterima, kao i svugdje, ima i super ljudi koji odlicno znaju i rade svoj posao, kao i onih koji nisu na visini zadatka

    marta, cudno mi je to za sluzbene prigovore, vodilo se o tome racuna, tu cak postoje i zakonom propisani rokovi
    Posljednje uređivanje od summer : 01.12.2020. at 00:45

  25. #4175
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ne treba otp prepaid kartica za online shopping, moze i debitna i deferred debit i kreditna i kartica na rate...
    samo se treba ukljucit u 3d secure
    radila sam tamo 18 godina
    vise ne radim
    a na salterima, kao i svugdje, ima i super ljudi koji odlicno znaju i rade svoj posao, kao i onih koji nisu na visini zadatka

    marta, cudno mi je to za sluzbene prigovore, vodilo se o tome racuna, tu cak postoje i zakonom propisani rokovi
    Upravo tako, svugdje možeš naletit na svakojake djelatnike, čega sam se sve ja naslušala u Zabi, bila bi to podugačka lista. Imam ih samo zato što sam se naviknula na njihovo internet bankarstvo a imam i povoljan paket.
    Mislim da ću ih ubrzo zamijeniti, ne želim da me navika i inercija drže kod njih.

    Žuta samo se ti opusti, treba to povremeno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2020. at 06:53

  26. #4176
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Summer, koji je rok?

  27. #4177
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ovo sto sam navela je samo vrh ledenog brijega. Šlag na tortu bankarenja. Trenutak za gasi struju i motaj kabele.

  28. #4178
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj pa kako sad ušteda od 360kn (usporedba mojih 30kn/mj u odnosu na 60kn /mj na god.razini) postade beznačajna, a na ovoj temi se piše o uštedama maltene 2-3kn za koje treba na drugi kraj Zg otići

    A pisala sam Nano upravo iz razloga što je njeno područje stanovanja i posla jako dobro pokriveno njihovim bankomatima, o ljetovanju u Dalmaciji da ne pričam tamo je više bankomata Otp-a nego Zabe. O ljubaznosti i profesionalnosti da ni ne govorim.

    Ovome me podsjeća na moju sveki koja nikad neće otići s T Mobilea jer je njih davnih dana ugovorila i ne da joj se više ništa mijenjat iako bi prošla puno povoljnije. Tako isto postupa i s bankom.
    Ono sistem mani me se, ne želim promjene nikakve.
    Prebacivanje na drugi tekući račun + troškovi koje napravim na telebankingu (u lepezi imam veliki broj transakcija besplatno) + recimo ona mogućnost zvanja majstora za popravke https://www.zaba.hr/home/servis-centar koja se pokazala izuzetno korisnom nakon potresa - moj bratić se time okoristio, moj kolega i hrpa ljudi iz centra grada (kad nisu mogli dobiti majstore, ovo je odlično funkcioniralo). Jedna takva intervencija godišnje i nadoknadila si razliku. Kraj priče.

  29. #4179
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja sam iskorostila slep sluzbu dva puta.
    Doduse muz placa, ja ne. Jer nam je jedna ta usluga dovoljna.

    Sto se tice prebacivanja. Iskreno nakon nekog vremena shvatis da je to sve isti drek.
    Ja nemam ni snage ni volje prebacivati se ni u drugu banku ni kod drug9g operatera.
    Vidim oni koji to rade kruze od jednog do drugog.
    Za sad si to jos uvijek mogu dopustiti.

  30. #4180
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj muž je u Zabi, nedavno mu se pokvario auto na autocesti, zove Zabu (ima tu lepezu za 60kn), nema problema doć će majstor... to je bilo pred 4 mjeseca, još uvijek se nije pojavio Ni povratno ga nisu nazvali kao što su obećali. Srećom pa je sam uspio osposobiti auto i dovuć se do autoservisa.
    Kad dobije neki manji račun daje ga meni da plaćam jer on ima X besplatnih transakcija, meni su sve uključene u paket (RBA)
    Ali ajde, majstora smo koristili nedavno, kad nam je nakon jednog nestanka tople vode kad se vratila prestala raditi pipa na tušu. Iako, mislim da i to i u mom paketu, samo još nisam isprobala

    A inače kao lili - prvo sve proučim dobro na netu (uvjete, naknade, opcije) i nakon toga u banci sve ide glatko

    Kad sam dizala stambeni 2x sam mijenjala banku, moram priznati da mi je bilo izuzetno lagano za izvesti - otvorim račun u jednoj, pošaljem kopiju tekućeg u kadrovsku, iduća plaća sjedne u novu banku, odem u staru pokrijem minus (ako ga ima) i zatvorim račun.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.12.2020. at 07:54

  31. #4181
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mene su u ZABI ucijenili malo nižom kamatom za kredit koji sam već imala da pređem kod njih. I za tu @%#?* lepezu su me ucijenili.

    Onda sam uzela njihov Master da bar nešto imam od te lepeze, a oni mi stavili neki relativno mali limit na karticu. I minus su mi stavili mali, a kad sam prelazila rekli su mi da ću imati sve isto kao u dotadašnjoj banci. Uglavnom, užas od banke.

  32. #4182
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma nema banke gdje ljudi nemaju loše iskustvo. Evo zadnje kad sam bila u mojoj žena do mene (ima staklena stijena ali sve se ipak čuje) je bila van sebe (koliko sam shvatila neka ovrha je bila u pitanju) prijetila i ne znam što sve ne... Njeno iskustvo je očito bilo grozno, a moje u tom trenutku jako dobro jer sam radila nešto što u prošloj banci se moglo samo na točno određeni dan i uz nekakve zahtjeve, pripreme, izračune centralnog računovodstva itd. A ovdje dođeš, kažeš što hoćeš i 10min kasnije riješeno.

  33. #4183
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Upravo tako svugdje ima svega, ali kako je tema antirecesijska onda smatram da kao takva pokriva sva "područja" ne samo jeftinije kestene i sir na Dolcu.

  34. #4184
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A inače kao lili - prvo sve proučim dobro na netu (uvjete, naknade, opcije) i nakon toga u banci sve ide glatko

    Kad sam dizala stambeni 2x sam mijenjala banku, moram priznati da mi je bilo izuzetno lagano za izvesti - otvorim račun u jednoj, pošaljem kopiju tekućeg u kadrovsku, iduća plaća sjedne u novu banku, odem u staru pokrijem minus (ako ga ima) i zatvorim račun.
    Upravo tako sve može bit jednostavno, a možemo ga i učinit kompliciranim da nađemo izgovor

  35. #4185
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nema banke gdje ljudi nemaju loše iskustvo.
    Tocno tako. Ali ipak postoji razlika medju bankama, i to mi je jedna bankarica objasnjavala. Neke banke kod nas nisu nastale tako da je velika banka kupila malu i onda prppagirala svoj cjelokupni sustav poslovanja na tu malu, nego su nastale spajanjem srednjih banaka. Pa se nije dobilo nesto suvislo. Pravna sluzba je ostala na jugu, krediti na sjeveru, platni promet na istoku... Vise sustava koji odvojeno mozda i fulcioniraju dobro, ali medjusobno slabije komuniciraju. I onda kad trebas nesto konkretnije od “podigla bih 300 kn”, imas problem.

  36. #4186
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Imate li ideje za antirecesijske poklone? Dakle, sitnice za bližu rodbinu. Izradila sam anđele od tila koji su super ispali i uz to bih još nešto stavila, npr. teglicu džema ili staklenku s keksima, ne znam . Što vi darivate, a da nije preskupo?

  37. #4187
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Zenii,

    ima u Pepcu, Kiku i sličnim dućanima baš divnih stvarčica za sitne novce, posebno sad ovih nekih blagdanski inspiriranih.
    Recimo bile su dječje pamučne pidžame u Pepcu za 35 kn, preslatke, i ne samo za malu djecu. I za odrasle ima svega, i u dijelu kućanstva prigodnih blagdanskih a korisnih stvarčica koje će netko koristiti.

    Ja ću isto ove godine morat malo stisnut ručnu s poklonima, pa mi je zanimljivo što si potegnula ovo pitanje.

    Naši bake i dede nisu od poklona tipa pekmezi i sl, pa moram smislit nešto drugačije.

  38. #4188
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Što vi darivate, a da nije preskupo?
    Ništa, to je najjeftinije .
    Ja sam to davno ukinula, samo se djeci kupuje. Moja mama i šogorica si ne mogu pomoći pa su uvijek kupovale svašta nešto, a meni je sve to pretežno samo stvari koje ne trebam ili ne stignem koristiti ili skupljaju prašinu... ja to sve zabranila. Ni oni meni, ni ja njima .
    Doduše mislim da si šogorica i mama još međusobno poklanjaju, bez mene .
    I mama si nekad ne može pomoći pa kupi par čarapa i čokoladu, a nekad ništa pa kaže “rekla si ništa” .

  39. #4189
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Lili75, baš sam listala Pepcov katalog, tamo planiram klince riješiti. Vjerojatno ću i za odrasle pronaći koju sitnicu. Muški su mi veći problem

  40. #4190
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja baš razmišljam o gastro poklonima ove godine, nisu antirecesijski što se tiče novaca, ali su iskoristivi

    Vidim neke opg-ove koji slažu poklon pakete, sjećam se da ih je imala i Veronika, pa mislim da ću tako nešto.

  41. #4191
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    ajde baš mi je drago Zenii
    Muške riješim s nekim kozm.čudom iz DM-a, Bipe, ništa preskupo.

    Meni je bitno da ta sitnica bude nešto uporabljivo i korisno, a ne da skuplja prašinu.

  42. #4192
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa, to je najjeftinije .
    Ja sam to davno ukinula, samo se djeci kupuje. Moja mama i šogorica si ne mogu pomoći pa su uvijek kupovale svašta nešto, a meni je sve to pretežno samo stvari koje ne trebam ili ne stignem koristiti ili skupljaju prašinu... ja to sve zabranila. Ni oni meni, ni ja njima .
    Tako i ja, pa ak je baš običaj da je poklon onda im kupim točno ono što mi kažu da koriste (kreme i sl) a oni meni napokon samo hranu (čokolade, sir) - jer to neće propasti.

    Kod mene 90% tih "uvijek dobro dođe" stvari je u stvari isto promašeno (npr piđame - ne koristimo - i sl)
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.12.2020. at 08:58

  43. #4193
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    sillyme u čemu spavate zimi ako nije predirektno pitanje, djeca i vi?
    Ljeti mi je jasnije.

  44. #4194
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa u donjem... oni još obuku neki komad piđame ali ponekad ga i usred noći svuku
    To je kad radije imaš toplu sobu nego topli poplun i piđamu

  45. #4195
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    A ha vi spavate zapravo goli u donjem rublju i preko zime?
    Ideeš..ne znam puno takvih

    Ja ne mogu podnijet da mi je noću toplo u stanu i da je upaljeno grijanje, ja sve jako dobro provjetrim i čak spavamo s otvorenim prozorom na kip

  46. #4196
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Imate li ideje za antirecesijske poklone? Dakle, sitnice za bližu rodbinu. Izradila sam anđele od tila koji su super ispali i uz to bih još nešto stavila, npr. teglicu džema ili staklenku s keksima, ne znam . Što vi darivate, a da nije preskupo?
    Ja isto obično poklanjam svoju zimnicu - moja obitelj to voli i unaprijed se vesele.

    Recesijski pokloni za nas ove godine nisu ispali recesijski - sinovima je krepao printer, pa smo bili prisiljeni kupiti novi. Budući da ga i mi koristimo, a planiramo ga kupiti još od ljeta, dogovorili smo da si nećemo darivati ništa, nego ćemo zajedničkim snagama kupiti printer koji ima automatski dvostrani ispis i ne preskupe tonere: https://www.chipoteka.hr/artikl/1532...air-6129274993
    Za Božić ćemo si darovati još eventualno nekog čokoladnog djeda Mraza, ako i to...

    Još ideja (ali nisu provjerene ove godine): prošle godina sam na štandu na autobusnom kolodvoru kupila tanke muške rukavice od prave kože za 80 kn/par. Ne znam ima li ih sada, ali namjeravam provjeriti. U međuvremenu su mm i stariji sin izgubili svaki po jednu (jedan lijevu, drugi desnu - ista veličina, sličan model). Sad sin nosi te rasparene (jedna tatina, druga njegova) dok im ne nabavimo nove. Neću se previše trgati, ali imam na umu.

    Pepco - i ja znam tamo zaviriti. Kupila sam sebi božićni poklon, lijepe rukavice za 18 kn. Imaju prigodnih čaša, šalica, svijećnjaka, ukrasnih vrećica (jeftinijih nego bilo gdje drugdje), termosica, jastuka, dekica, čarapa, papuča, kapa i šalova, ukrasa za bor itd.

    Ono što ću svakako napraviti - dva foto-albuma (klasične fotografije). Jedan je za mamu, drugi za svekrvu. Obje jako slabo vide, a draže su im fizičke fotografije od bilo kakvih digitalnih.
    Ne mora ih biti puno, ali nekoliko lijepih ćemo im pokloniti za blagdane, pogotovo što vjerojatno neće fizički vidjeti svoje unuke.


    Moja svekrva mi je neki dan darovala zimsku jaknu - nova je, nije ju nosila već 15 godina. Baš sam se razveselila... Mama je napravila isto - izvukla iz svog ormara krasnu kožnu zelenu torbu koju ne nosi. Tako izgledaju penzionerski pokloni. Već znam i da će moj brat nećacima donijeti knjige iz svoje biblioteke. Takav nam je dogovor - recikliramo sve što možemo. On je dobio lijepu vestu od mog sina, koju ovaj nije obukao od srednje škole

    Još ćemo razmijeniti kolače i drugu hranu i gotovo...

  47. #4197
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Ja bih baš htjela izbjeći te skupljaj prašinu poklone. Ja baš volim dobiti čarape, najlonke, gaće, potkošulje, to mi uvijek treba, ali znam da je to nekima bezveze. Meni je hrana isto super, npr domaći sir, maslinovo ulje, ali to je već skuplje.

  48. #4198
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima može li se nekako vratiti boce u Konzum kad kupuješ s dostavom?.
    Evo nj odgovora jutros

    Poštovana,

    ovim putem možemo Vas obavijestiti ukoliko ste kupovali artikle s povratnom ambalažom preko Konzum online-a, ambalažu možete vratiti jedino Konzum online-u. Također je potrebno odraditi najavu za navedenu ambalažu, sa brojem narudžbe i količinom boca koje vraćate, kako bi odradili povrat novaca ako je ista naplaćena. Zahvaljujemo na razumijevanju te Vas srdačno pozdravljamo.

    S poštovanjem,

  49. #4199
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih baš htjela izbjeći te skupljaj prašinu poklone. Ja baš volim dobiti čarape, najlonke, gaće, potkošulje, to mi uvijek treba, ali znam da je to nekima bezveze. Meni je hrana isto super, npr domaći sir, maslinovo ulje, ali to je već skuplje.
    Pa da, to i ja mislim, sir, ulje itd. JA sam recimo naručivala nedavno bučino ulje od jednih opgovaca, a vidim da rade pakete sa uljem medom, košticama, super izgledaju.

    To nije jeftino, naravno, ali mi kupujemo poklone samo našim roditeljima, pa im volimo nešto lijepo pokloniti jednom godišnje.

  50. #4200
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Lijepo Mima

    Samo to onda nisu prijedlozi poklona za ovu temu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •