Stranica 85 od 109 PrviPrvi ... 3575838485868795 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,201 do 4,250 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #4201
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Prijavi me moderatorima ko susjedi korona party

  2. #4202
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavi me moderatorima ko susjedi korona party
    misliš da bih stvarno prijavila? ja mislim da ne.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2020. at 09:54

  3. #4203
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Peterlin, taj printer drži i Santa domenica, pa možda sada za Žutu srijedu uhvatite kakav dobar popust.

  4. #4204
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepo Mima

    Samo to onda nisu prijedlozi poklona za ovu temu
    Osim, ako dobiješ od klijenata kako sam ja znala dobiti pa proslijedi dalje, onda je za ovu temu, haha

  5. #4205
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, taj printer drži i Santa domenica, pa možda sada za Žutu srijedu uhvatite kakav dobar popust.
    Već smo ga nabavili, jer nam je trebao.

  6. #4206
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme u čemu spavate zimi ako nije predirektno pitanje...
    Evo ja ću... ne spavamo u donjem rublju, ali ja npr. često spavam u tajicama i potkošulji dugih rukava, a mm u istoj takvoj potkošulji i dugim gaćama. Tih potkošulja i dugih gaća ima puna kuća jer moja svekrva malo-malo to kupuje mojem mužu da mu ne bude zima, pa mu svake zime kupi par komada. Pa tih dugih gaća ima sad toliko da ih i ja nosim kao donji dio pidžame (a novu pidžamu čuvam u ormaru ). (Znam, nije seksi, ali ionako uvijek imam jedno, a nekad i dvoje djece u krevetu, pa tko razmišlja o tome jesam li seksi u dugim muškim gaćama. Možda i jesam ).

    Eto toliko o tom poklanjanju gaća, potkošulja, čarapa i slično... MM isto ima čarapa (to je pak od moje mame), neke ne otpakiram po par godina...

    Treba se nekad i suzdržati od kupovine, to je i antiresecijski, i ekološki.

  7. #4207
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    ajme Bubilo koliko vi imate dugih gaća i potkošulja s dugim rukavima Mi toga u našoj kući nemamo, al doslovce nijedan takav artikl.

    Svatko ima svoju pidžamu. A bome meni bi muževe donje gaće spadale do gležnjeva, ipak on ima 25+ kila u odnosu na mene. Nemam pojma koliko kg ima, nije dugo stao na vagu.

    U tajicama sam neki dan zaspala slučajno jer sam bila umorna, asti ujutro sam imala onu crtu na struku od gume.

    Mislim ja ipak volim izgledat ljepše i po kući i ne kužim kakva je razlika spavat u potkošulji dugih rukava i muževim dugim gaćama ili u sparenoj pidžami?


    Btw MM koristi apsolutno sve čarape i gaće koje su mu kupile moja mama ili sveki, al baš sve. I jako voli dobit takve darove, kad ne zna šta bi zaželio samo kaže to
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2020. at 11:48

  8. #4208
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja baš volim te gastro poklone. Mi smo i s putovanja, dok smo još išli prestali nosit suvenire, a počeli lokalnu hranu i piće.
    Volim i domaću zimnicu. Nema skupljanja prašine. Taman sam u frižuderu pronašla zametnutu teglicu ajvara s tartufima. Ajme kak je fina.

    Djeci ipak kupujemo drugačije poklone.

  9. #4209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme u čemu spavate zimi ako nije predirektno pitanje, djeca i vi?
    Ljeti mi je jasnije.
    Moji muški spavaju u običnim tankim pamučnim pidžamama, s tim da zimi imaju duge rukave, a ljeti kratke.

    Samo ja imam dvije pidžame koje su baš za zimu, pamučne malo deblje, mucaste iznutra (materijal sličan kao za trenirke). To mi je isključivo za veliku zimu, inače i ja spavam u običnim tankim pidžamama.

    Imam pamučni poplun, ne baš debeli, a jedini ustupak zimi je dekica od flisa koja stoji sa strane. Tu deku koristim za dnevno izležavanje, a ako mi baš bude jako hladno, navučem ju po noći preko popluna. To su rijetke situacije, ali ih ima.

  10. #4210
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja baš volim te gastro poklone. Mi smo i s putovanja, dok smo još išli prestali nosit suvenire, a počeli lokalnu hranu i piće.
    Volim i domaću zimnicu. Nema skupljanja prašine. Taman sam u frižuderu pronašla zametnutu teglicu ajvara s tartufima. Ajme kak je fina.

    Djeci ipak kupujemo drugačije poklone.
    Ja isto tako volim donijet neke gastro uspomene, al starci nam nisu od toga. Ono kad vide faca bezvezna
    Mama se zato jako razveselila podmetaču za lonce onom keramičkom šarenom na kojem je stari lisabonski tramvaj, to joj je bilo i stalno ga koristi.

    Suvenire, figurice, magneti koji imaju isključivo dekorativnu svrhu ne podnosim. Sakupljači prašine i to je to. Ali ako imaju neku funkciju npr otvarača za boce vina s nekom simbolikom tog grada ili nešto slično e to mi je već neka druga priča.

  11. #4211
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moji muški spavaju u običnim tankim pamučnim pidžamama, s tim da zimi imaju duge rukave, a ljeti kratke.

    Samo ja imam dvije pidžame koje su baš za zimu, pamučne malo deblje, mucaste iznutra (materijal sličan kao za trenirke). To mi je isključivo za veliku zimu, inače i ja spavam u običnim tankim pidžamama.

    Imam pamučni poplun, ne baš debeli, a jedini ustupak zimi je dekica od flisa koja stoji sa strane. Tu deku koristim za dnevno izležavanje, a ako mi baš bude jako hladno, navučem ju po noći preko popluna. To su rijetke situacije, ali ih ima.

    Mi isto ovako obične tanke pamučne pidžame, nemamo nikakve posebno debele poplune.

    Ljeti sam samo u gaćama
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2020. at 11:55

  12. #4212
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja isto najviše volim gastro poklone, a kako mi muž relativno često putuje odavno sam mu rekla da mi nosi samo hranu i piće, a ne suvenire.

    Inače mislim da gastro pokloni iako nisu nužno jeftini jesu krizni pokloni, jer poklanjaš nešto što se sigurno potroši, a ne luksuz.
    Ostalo mi je u sjećanju kako je mami u onoj krizi osamdesetih prijateljica donijela kilu teletine "umjesto cvijeća"

  13. #4213
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi isto ovako obične tanke pamučne pidžame, nemamo nikakve posebno debele poplune.

    Ljeti sam samo u gaćama
    Moji sinovi imaju ljetne i zimske poplune. Oni spavaju u sjevernoj sobi, pa im tako odgovara. Muž i ja smo u južnoj sobi koja je istovremeno i dnevni boravak, ne trebaju nam debeli popluni. Mlađi sin još ima i mucastu dekicu koju koristi. On tako spava cijeli život, po svom izboru. Ljeti ne, ali proljeće, jesen i zima - obavezno.

  14. #4214
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme Bubilo ne kužim kakva je razlika spavat u potkošulji dugih rukava i muževim dugim gaćama ili u sparenoj pidžami?
    Ma nikakva... ali imam trenutno samo jednu pidžamu, tu čuvam kao za bolnicu, putovanja, što ja znam za što, al kad imam samo jednu, čuvam ju... zadnji put kad sam si išla kupiti pidžamu bilo mi je sve grozno i nisam ništa kupila. I onda sam skužila te gaće po kući . A to je ekološki i antiresecijski koristiti to što već imaš .

    Slične smo kilaže, a on ih nosi od 1.10. do 1.5. valjda, a majka mu to zna pa kupuje. I moje tajice nemaju jaku gumicu .

    Sad sam se sjetila... kad sam ono mislila da ću morati ostati u bolnici, uhvatila me malo panika kako ću samo s jednom pidžamom, pa ne mogu tamo u muškim dugim gaćama , ali sam se sjetila da mama sigurno ima jedno 15 komada, posudila bih koju pidžamu od nje.

  15. #4215
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto najviše volim gastro poklone, a kako mi muž relativno često putuje odavno sam mu rekla da mi nosi samo hranu i piće, a ne suvenire.

    Inače mislim da gastro pokloni iako nisu nužno jeftini jesu krizni pokloni, jer poklanjaš nešto što se sigurno potroši, a ne luksuz.
    Potpis samo takav

    I mi najčešće s putovanja donosimo začine (ako su putovanja u egzotične zemlje), a inače vino, sireve, pekmeze i sl.

    kad se samo sjetim koliko sam predmeta nadobivala koje mi neugodno baciti, a nit mi se sviđaju nit su korisni ili robe koju ne mogu zamisliti da obučem, ajme...
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 01.12.2020. at 12:07

  16. #4216
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Moj tata je davno davno, još za vrijeme stare države jednom godišnje išao na neki sajam u Pariz. Onak baš svake godine. I meni je kupovao poklon paket francuskih sireva. I valjda je i tada bila neka recesijska godina i mama mu je rekla da ne kupi . Nisam to znala. Došao je praznih ruku. Do danas to mami ne mogu zaboraviti.

    Ok su mi i ti uporabni predmeti. Al boca vina, sir, ulje i domaća zimnica kid ndne uvijek prolaze. Pa čak i domaći kruh ili vrećica keksa, ili domaće tjestenine

  17. #4217
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Moj tata je davno davno, još za vrijeme stare države jednom godišnje išao na neki sajam u Pariz. Onak baš svake godine. I meni je kupovao poklon paket francuskih sireva. I valjda je i tada bila neka recesijska godina i mama mu je rekla da ne kupi . Nisam to znala. Došao je praznih ruku. Do danas to mami ne mogu zaboraviti.

    Ok su mi i ti uporabni predmeti. Al boca vina, sir, ulje i domaća zimnica kid ndne uvijek prolaze. Pa čak i domaći kruh ili vrećica keksa, ili domaće tjestenine
    za mamu zato ti sad nemoj to priuštiti svojoj djeci. Učimo od naših starih i dobro i loše.

    Ja volim imati i uporabnu stvarčicu kad se vraćamo s inozemnih putovanja jer me trajno podsjeća kao uspomena kad god je vidim, ovako sve pojedemo i popijemo i ko da tamo nismo ni bili
    Najčešće mixamo nešto za pojest i nešto za uspomenu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2020. at 12:14

  18. #4218
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Ja sam prošle godine dobila vrećicu domaćih arancina i to me baš razveselilo. Je li netko radio ušećerene bademe, to mi se čini fino?

  19. #4219
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

  20. #4220
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prošle godine dobila vrećicu domaćih arancina i to me baš razveselilo. Je li netko radio ušećerene bademe, to mi se čini fino?
    Ja ih stalno radim. Jednostavno je.

    Da arancini, ili čvarci pa nešpricani limun, domaći liker, kulen..... ma meni su to preodlični pokloni

  21. #4221
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Reciklirani aluminij je vrlo upitne kvalitete, tako da ne znam za što se recikliraju limenke.

    Mene zanima može li se nekako vratiti boce u Konzum kad kupuješ s dostavom? Ja sad ne ulazim bez nužde u dućan pa ostavim boce sakupljačima boce. Zato ne kupujem staklene, al bih rado, samo da ih mogu nekako "beskontaktno" vratiti.
    Ja sam naručivala pivo u staklenim bocama preko Kozum dostave.
    Moraš imati prazne staklene boce od iste marke piva (ne mogu bilo koje) koje oni preuzmu prilikom dostave.
    Ako nemaš prazne boce onda platiš kauciju (ne znam koliko).

  22. #4222
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ima li netko Revolut i isplati li se, i je li moguće koristit to ako se nema pametni telefon?

  23. #4223
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Žuta već smo na ovoj temi par stranica prije apsolvirali Revolut, zaviri tamo.

  24. #4224
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko Revolut i isplati li se, i je li moguće koristit to ako se nema pametni telefon?
    Mislim da je prilično nezgodno koristiti a ne možeš je uopće ni napraviti ako nemaš pametni telefon. Jer je cijeli postupak registracije preko mobilne aplikacije gdje se slikaš, slikaš svoju osobnu itd. Znači netko bi ti morao na svom telefonu sve napraviti, i kad ti dođe kartica tek onda bi je mogla koristiti bez smartfona. Radije onda uzmi neku prepaid u Hr banci.

    Prednosti su opisane tu ali pretpostavljaju mobitel i aplikaciju na njemu.

  25. #4225
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Inače mislim da gastro pokloni iako nisu nužno jeftini jesu krizni pokloni, jer poklanjaš nešto što se sigurno potroši, a ne luksuz.
    Ostalo mi je u sjećanju kako je mami u onoj krizi osamdesetih prijateljica donijela kilu teletine "umjesto cvijeća"
    genijalno

    bolje kupiti neki (skuplji) gastro poklon koji će se pojesti i iskoristiti, nego hrpu beskorisnih stvarčica koje će netko premetati po ladicama. na kraju dođe skuplje
    Posljednje uređivanje od emily : 02.12.2020. at 08:01

  26. #4226
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Namjestila sam sve, ali me brine hoću li biti u nemogućnosti koristiti ako mi se telefon raspadne. Svako malo mi padne. A može li se tom karticom plaćati ako je recimo račun u GBP il EUR il se mora na računu sve prebacit u kune? Je li se netko igrao s bitcoinom? Mogu li očekivati nekih 10 kn na uloženih 100 kn za pola godine?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 02.12.2020. at 09:06

  27. #4227
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Namjestila sam sve, ali me brine hoću li biti u nemogućnosti koristiti ako mi se telefon raspadne. Svako malo mi padne. A može li se tom karticom plaćati ako je recimo račun u GBP il EUR il se mora na računu sve prebacit u kune? Je li se netko igrao s bitcoinom? Mogu li očekivati nekih 10 kn na uloženih 100 kn za pola godine?
    Bitcoin je još uvijek jaaako nepredvidiv i nije široko rasprostranjen.

    Kao i kad kupuješ dionice i ulažeš - to ti je (prema mom laičkom mišljenju) dobro samo za one na samom vrhu piramide financijskog inženjeringa. Trebaš imati informacije kako će se kretati i što će se događati, da bi eventualno zaradila. Netko može imati sreće slučajno, ali to je kao tržište dionica. Dobro zarade samo oni koji znaju što se događa, ostali nešto sitno, a mogu i popušiti... Dionice sam isprobala (ne s prevelikim uspjehom), bitcoin nisam.

    Moj mlađi sin bio je opsjednut time, ali otkad je upisao faks i dobio stem stipendiju, ili nema vremena ili ga manje zanima... Pitat ću ga kad se sjetim, ali pravilo je jednostavno - moraš se dooobro informirati, kao i kad kupuješ dionice, nekretnine ili ulažeš u bilo kaj.

  28. #4228
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uzela sam Ether. Jednostavno sam otpisala te novce, a uzela sam jer je neki domaći poznat stručnjak na fejs stranici napisao prije g dana da je to super.

    Zna li netko razliku između domaća i lokalna valuta na bankomatima? U emailu iz banke su mi poslali širok odgovor i nisu mi ništa pojasnili. Tečaj se debelo razlikovao i pojeo mi velik iznos, a nisam znala koje treba odabrati.

    Inače, evo kako sam bila glupa prije pet godina kad smo dobili nekakve eure od rodbine. Išli smo otvoriti račun u eurima, a banka svaki mjesec guta naknadu za svaki otvoren račun. Na kraju je taj iznos od 250 kn pojela naknada. Još su me kod svakog dolaska maltretirali želim li otvoriti mobilno bankarstvo. Sva sreća tad nisam imala smartphone. Kad sam imala ušteđevinu ponudili su mi oročenje. Nisam uštedjela apsolutno ništa, ali nije izostala kuvertica godinu dana kasnije da moram platiti porez od 0,8 kn. Tak neki bezvezni iznos. Još ne mogu vjerovati kako sam bila naivna da sam mislila da mi je pametno ići poslovati s bankom...
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 02.12.2020. at 12:06

  29. #4229
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ako pitas za DCC ili dynamic currency conversion kad uzimas nesto u stranoj valuti - moj savjet je - nikad nemoj birati da te terete u kunama
    i paypal nudi tu opciju, cesto defaultno
    to veselje sa sobom nosi posebni markup iliti, platis to vise nego sto bi kad se normalno napravi konverzija
    iako te pokusavaju uvjeriti da je ovo bolje jer znas da ces biti terecena tocno 250 kn, a ne po tecaju kakav vec bude vrijedio na dan terecenja
    na kraju budes terecena 242 kn npr.

  30. #4230
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Na bankomatu (ili u ducanu) se uvijek bira valuta države u kojoj jesi.

    A ti bitcoini, mm se prije koju godinu nesto igrao s time, uložio nekih 1000e i prvo se dizalo, na kraju sve palo skroz dole. Ostalo mu nekih 50e, kad ono, idemo gledat neki dan 500e...trenutno raste ali treba pratiti i prebacivati na vrijeme, kad jedan raste drugi pada i tako...

  31. #4231
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    I dalje ništa ne kužim. U emailu su mi rekli da je lokalna valuta hrk.

    Je li netko probao grijati stan klima uređajem? Čitala sam da je to povoljnije od uljane električne peći.

  32. #4232
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ne znam koliko je povoljnije al znam da kad prestane puhati prestane i grijanje.
    Ne bih se oslonila na nju kao izvor grijanja pogotovo u podrucju u kojem zivimo.

  33. #4233
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imam tri opcije i sve tri prestaju grijat kad ih izgasim. Toplina doslovce iscuri van kroz pola sata. Pitanje mi je samo što pojede najmanje novca.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 03.12.2020. at 18:27

  34. #4234
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Imam tri opcije i sve tri prestaju grijat kad ih izgasim. Toplina doslovce iscuri van kroz pola sata. Pitanje mi je samo što pojede najmanje novca.
    Promijeni stan, ako možeš.

  35. #4235
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Imam tri opcije i sve tri prestaju grijat kad ih izgasim. Toplina doslovce iscuri van kroz pola sata. Pitanje mi je samo što pojede najmanje novca.
    Više manje svaki sustav osim TA peći i klasičnog kamina prestaje grijati kad ugasiš. Možda ti je rješenje uljni radijator. Imam ga u vikendici i taj ostaje topao neko kraće vrijeme kad ga isključimo, ali ne baš dugo.
    Klima uređaj koji imam je prilično nepouzdan kad ga koristimo za grijanje. Na poslu isto.To se može koristiti dva tri dana ako se inače griješ na toplanu ili kotlovnicu.

    Zabrtvi prozore i vrata da ne puše, spuštaj rolete noću, luftaj kratko.

  36. #4236
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi imamo Beha radijatore. Prednost je sto se spaja na wifi i mozes ga programirati po satima i danima kakvu temp zelis. Nedostatk je sto su skupi i naravno trose struju. Ali ne moras se puno misliti o grijanju. I ako ides u drugi stan, nosis ga sa sobom.

  37. #4237
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ako je samo struja opcija, onda su ti Beha/Glamox radijatori znatno bolja opcija i od klime (bolje griju) i od uljnih radijatora (i bolje griju, i manje troše). Grijala sam se na sve tri varijante u istom stanu.
    A skupo je sve troje, pogotovo kad je izolacija loša.

  38. #4238
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I ja grijem na Beha. Cijena im je otprilike koliko kW toliko kuna. Ne troše puno, ali ni jedno grijanje na struju nije jeftino. Kod Beha je dobro to što održavaju toplinu kako namjestiš termostat. Lagani su i stvarno bude toplo.

  39. #4239
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nije bas takva cijena, ja sam u ponedjeljak jedan od 1250W platila 1800 kn.

  40. #4240
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne shvaćam vas kako je struja najskuplja. Kad sam pokušala na plin prije puno godina, ona kazaljka se samo okretala, metri kubni plina su išli gore svako malo, ako ne i svakih 15 minuta, a nije grijalo bogzna što. Plin mi je u istoj razini kao struja, posebno kad vidim da ljudi govore da daju 900 kn za plin mj. Meni je dosad dolazio samo račun 500 kn više za uplatiti nakon 6 mj od hep-a.

    Da se razumijemo, nije mi neki faktor da ta stvar ostaje grijati nakon gašenja. Da je izolacija dobra to ne bi bilo potrebno bez obzira što koristila.

    Ne znam što bih zabrtvila i gdje. Hoću li moći otvoriti prozor ako ga zabrtvim?

    marta, to je odlično da ga mogu nositi sa sobom.

  41. #4241
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Montira se na zid, al skines i nosiš, previše dobra stvar za ostavit.

  42. #4242
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koliko vam digne ratu struje, odnosno, je li vam to glavna grijaća opcija? Vidiš, da sam bar ranije to pitala ovdje na grupi. Al oke.

  43. #4243
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne mogu procijeniti, niti bi ta moja procjena tebi nesto znacila jer smo mi u Dalmaciji. Mi smo u jednoj godini potrosili oko 10000 kn struje, ali grijemo i hladimo troetaznu kucu od nekih 170 kvadrata.

  44. #4244

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Nije ti ni svaki plin isti
    Npr. Dugo Selo, ljudi prelaze na drva jer je plin "slab", puno troše, slabo grije...

  45. #4245

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko vam digne ratu struje, odnosno, je li vam to glavna grijaća opcija? Vidiš, da sam bar ranije to pitala ovdje na grupi. Al oke.
    Evo, ja ti mogu reći.
    14 godina isključivo struje (kuhanje, grijanje, hlađenje), Glamox radijatori, 36 m2, zadnji kat, ravan krov, godišnja potrošnja cca 6000 kn.
    Ono što grijanje nije pojelo ljeti, pojelo je hlađenje, plus što nas nema mjesec dana u kolovozu, pa je tada struja simbolična.
    Zato ti kažem ukupnu struju u godinu dana, za troje ljudi.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  46. #4246
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bas takva cijena, ja sam u ponedjeljak jedan od 1250W platila 1800 kn.
    Dobro su poskupili! No, moji nemaju WiFi, sasvim su obični. I za trećinu jeftiniji. Možda ih se nađe na Njuškalu.

  47. #4247
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Okej, grijem bojler i kuham na plin koji me izađe u prosjeku 100 kn, a struja je oko 200 kn. Ljeti ne koristim klimu za hlađenje, a ni zimi ne grijem baš 24/7. Onda bi pretpostavljeni godišnji trošak struje mogao ispast 4-5 tisuća.

  48. #4248
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moji se griju na struju, kombinacija klime i centralnog na struju. A dalmaciji, oko 700 kn zimska rata struje. Ja ložim drva. Nisam mjerodavna tu.

  49. #4249
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Promijeni stan, ako možeš.
    Da ali... novogradnja s A ili čak B certifikatom - uvijek novouređen stan i skup najam (plus tko će dati takav stan nekom s 3 djece vrtićke dobi koja još i ne idu u vrtić? Ja prva iskreno ne bih.)

    Starogradnja ali toplana - najjeftinije grijanje ali ipak nije "kikiriki" - zato i penzići izvode to što izvode po zgradama. Recimo normalni trosobni stan kod mene u kvartu teško da je mjesečno grijanje ispod 600kn.

    Štono se kaže, što ne platiš na mostu platit ćeš na ćupriji...

  50. #4250
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zbog čega? Nije da će djeca zubima oglodati noseći zid, zapišati parket i otkinuti instalacije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •