Stranica 58 od 109 PrviPrvi ... 848565758596068108 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,851 do 2,900 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #2851
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Uopće neću skretati temu na školu, ali ako su narodi koji su neusporedivo pametniji od nas zaključili da je dobro da djeca uče šiti, plesti, kuhati ili brusit i lemit, i ako je većina tih vještina u prethodnoj generaciji iselila iz kuće, kako će se prenijet? Nikako.
    Ako netko smatra da ne treba, pa ne treba. Ali nije se prijedlogom uvođenja domaćinstva unio školama neki stravičan teret ni "instant rješenje", jadne ti su škole, nema ti što ići na živce.

  2. #2852
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ovo je bila zezancija, ak se referiras na moj post. Al znam da mi je jedna poznanica koja živi vani rekla da klinci fakat u sklopu matematike imaju dio vezan za kućni budžet.

  3. #2853
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ma ne, nego noa kaže da se sve želi uvalit školama, ono što roditelji trebaju radit.

  4. #2854
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim zašto u školi? Što ne bi djeca s održavanjem domaćinstva mogla biti upoznata u vlastitoj obitelji!? Meni je to logičnije
    Zato jer nemaju sva djeca prilike to naučiti u svojoj kući. A neće biti ni u prilici platiti pomoć. Naučit će na teži način, ali ja mislim da ne bi škodilo osnove domaćinstva u koje bi se uklopile i osnove upravljanja kućnim budžetom dobro došle.

    Ja sam naučila šivati i plesti od baka, ne od mame koja za to nije imala smisla (bila je više tip od čišćenja i kuhanja), ali u školisam isto naučila neke stvari koje su mi i danas bitne (štajaznam kojim redom se čisti kuhinja ili kupaonica, ne na način da je to u kamen uklesano, nego da uključiš zdravi razum pa ne pereš pod i kadu prve, nego zadnje...) Iz domaćinstva se učilo ne samo kako se skuha juha nego i zašto je ona važna.... Dobro bi došlo podsjetiti se toga. U školi.

  5. #2855
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Sad vidim da je spomenut kućni budžet u okviru matematike. Može i tako ili u sklopu bilo kojeg predmeta (npr prirode i društva) u osnovnoj školi. Jer to su stvari važne svima.

  6. #2856
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Hvala! Samo zadnji model bi došao u obzir, nije baš ljubitelj bakandži, loše mu stoje jer je tanak kao trstika, a i stopala su uuuska o dugačka.

  7. #2857
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Naravno da su važne. I ja bih vratila domaćinstvo u škole.
    A kaj se tiče kućnog budžeta, gledam ljude oko sebe. Znam ih dosta koji se baš i ne snalaze.

  8. #2858
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    I ja bi da djeca uce vise prakticnih stvari, pa cak i ovo sto uce sada da uce na prakticniji nacin, ali bojim se da sam odustala od ocekivanja da skola uopce ista nauci moje dijete. Nazalost.

  9. #2859
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bi da djeca uce vise prakticnih stvari, pa cak i ovo sto uce sada da uce na prakticniji nacin, ali bojim se da sam odustala od ocekivanja da skola uopce ista nauci moje dijete. Nazalost.
    Da, nažalost, u pravu si - premalo toga nauče u školi... Sorry na offt.

  10. #2860

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa evo ja nisam odrasla u obitelji u kojoj su me ucili kako postavit plocice, ali sam naucila. I vjerujem da danas stvarno svasta covjek moze savladat uz pomoc interneta.
    Skola je sigurno manjkava za razlicita prakticna znanja, od sivanja do izracuna rate kredita, dok istodobno djecacijelu skolsku godinu driblaju po brojevnoj kruznici. Jednako tako stoji da mnogi roditelji imaju gotovanski stav prema skoli pa djeca uistinu ovise samo o skoli, od ovih vjestina pa sve do onih zivotnih tipa sto je cesta, sto autocesta. Ucitelji ipak ne mogu biti svemoguci...

  11. #2861
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sirena ajme kako imaš veliko stopalo, super da si sebi pronašla dućan.
    Nisam našla (mada sam u Humanicu svojedobno kupila mustang ženske cipele na malu peticu) jer u biti niti ne nosim ženske cipele. Prije sam kupovala Camper i El Naturalista, ali je izbor mali, a cijene velike tak da sam sada na Merrell i Salomon cipelama/tenisicama (imam problema s kralježnicom pa mi je ovo najudobnije za hodanje).
    Velikih brojeva ženskih cipela sam viđala u Humanicu te dućanu XXL shoes, ali su isto skupe, a preuskih kalupa i meni neudobne (kad se čovjek nauči na Merrell đonove, nema šanse da se prebaci natrag na ovo :D )

  12. #2862

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ne očekujem da škola moju djecu nauče postavljati pločice( osim ako ne odaberu to kao zanimanje) ali škola očekuje da roditelji preuzmu na sebe brigu da djeca savladaju ogromnu količinu štreberaja.
    Gledam malo povijest, geografiju, prirodu u osnovnoj školi. Pitam kćer kako to nauče prosječni đaci. ‘Nikako’ je njezin odgovor.
    I tako, roditelji prebacuju lopticu na učitelje a učitelji na roditelje...

  13. #2863

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Prosljeđujem savjete od kolegice:

    Svaki tjedan (četvrtkom) kad izađu novi katalozi za supermarkete pogledam i zapišem što mi treba i u kojoj količini. Prema tome planiram jela za taj tjedan.
    Konkretno za 28.6.-4.7.:

    MESO: KONZUM: svinjska lopatica bez kosti (rinfuza): 19,99/kg (inače 33,99). Kupim 5 kg, dio narežem na kockice za gulaš i smrznem, dio smrznem u komadu.
    svinjski vrat (rinfuza) ovo je samo od 29.6.-1.7.! : 22,99 (inače 34,99).
    KAUFLAND: svinjski but (rinfuza): 21,88 (inače 39,88)

    POVRĆE I VOĆE: SPAR: paprika: 8,99 (inače 14,99)
    kelj: 3,99 (inače 6,30)
    batat: 9,99 (inače 16,99)
    KONZUM: ananas: ovo je samo od 29.6.-1.7.! 7,99/komad (inače 14,99) - dio nasjeckati i smrznuti za smoothije
    dinja: 5,99 (inače 8,99)
    KAUFLAND: brokula 5,55/komad (inače 9,99) - narezati i smrznuti
    LIDL: smrznute maline 0,5kg: 14,99 (inače 19,99)
    smrznuto šumsko voće 0,75kg: 15,99 (inače 22,99)

    MLIJEČNI PROIZVODI: KONZUM: K+ zrnati sir: 5,99 (inače 7,99)
    edamer (rinfuza) 31,90 (inače 65,00)
    K+ trapist: 49,90 (inače 69,90)
    Arla mozzarella: 34,99/kg (inače 50) - naribati i smrznuti

  14. #2864
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mi sad uzmemo toalet papir i maslac samo kad je na 50%. Doista nema smisla uzeti po punoj cijeni kada periodično dolaze ovakva pojeftinjenja.

    Isto tako ne vidim više smisla od kupovanja novog u trgovini kada novo i nerabljeno mogu uzeti na oglasniku. Ako tako rade ljudi koji kupuju skupi Mac shit onda zašto ne i ja.

  15. #2865
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mi sad uzmemo toalet papir i maslac samo kad je na 50%. Doista nema smisla uzeti po punoj cijeni kada periodično dolaze ovakva pojeftinjenja.

    Isto tako ne vidim više smisla od kupovanja novog u trgovini kada novo i nerabljeno mogu uzeti na oglasniku. Ako tako rade ljudi koji kupuju skupi Mac shit onda zašto ne i ja.
    Tako je. Osim toga, pri tjednoj/dvotjednoj kupovini obavezno gledam stvari koje su na akciji. Ne pamtim kad sam kupila deterdžent, omekšivač ili kavu, a da nije bila akcija. Eventualno ako piše "trajno niske cijene" i vidim da to nije samo fraza.

    Ostalo - moram u KIK po ljetne natikače, jer stvarno mi se ne isplati to kupovati na bilo kojem drugom mjestu (osim eventualno Hrelića): http://www.kik.hr/a-ene.html

    A prošli vikend je Lidl na Sveticama imao superpopust u šatoru na parkiralištu: unutra krpetine na 50% cijene, a u subotu i nedjelju su imali još 50% na to, pa sam se ogrebla za 2para traperica za dečke, svaki po 25 kn, a sebi natikače za istu cijenu i jedna majica dugih rukava, čisti pamuk, 10 kn.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.06.2018. at 07:41

  16. #2866
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Treba gdje to i pohraniti
    WC papir ak je sila ostavim u garaži u ormaru ali putar baš i ne mogu,pa kupim kolko imam mjesta u ledu
    Eto sad ugotovljabljamo zalihu od prije ili cijene putra baš nisu išle drastično dole od zadnjeg poskupljenja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.06.2018. at 07:57

  17. #2867
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je. Osim toga, pri tjednoj/dvotjednoj kupovini obavezno gledam stvari koje su na akciji. Ne pamtim kad sam kupila deterdžent, omekšivač ili kavu, a da nije bila akcija. Eventualno ako piše "trajno niske cijene" i vidim da to nije samo fraza.

    Ostalo - moram u KIK po ljetne natikače, jer stvarno mi se ne isplati to kupovati na bilo kojem drugom mjestu (osim eventualno Hrelića): http://www.kik.hr/a-ene.html

    A prošli vikend je Lidl na Sveticama imao superpopust u šatoru na parkiralištu: unutra krpetine na 50% cijene, a u subotu i nedjelju su imali još 50% na to, pa sam se ogrebla za 2para traperica za dečke, svaki po 25 kn, a sebi natikače za istu cijenu i jedna majica dugih rukava, čisti pamuk, 10 kn.
    uz Kik što se tiče robe, jako su povoljni Mana, Pepco, nađe se i u Kauflandu, sve ovisi šta kome treba.

    Evo ja sam sinu (uskoro 7 god) kupila traperice u H&M snižene sa 129kn na 35kn.

  18. #2868
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    Prosljeđujem savjete od kolegice:

    Svaki tjedan (četvrtkom) kad izađu novi katalozi za supermarkete pogledam i zapišem što mi treba i u kojoj količini. Prema tome planiram jela za taj tjedan.
    svaki tjedan od PONEDJELJKA već izlaze novi katalozi... pratiti na http://katalozi.net/

    ako mi nešto baš treba (a nije na akciji) pričekam koji dan , da vidim da li će biti negdje na akciji u sljedećem tjednu.
    neki katalozi izlaze već u ponedjeljak, a ostatak obično do utorka navečer.
    osim toga, treba pratiti i vikend akcije, akcije za početak tjedna...

    i ne, nije komplicirano, niti uzme puno vremena. za osnovne kataloge je dosta cca 30 minuta, a za sve ostalo najviše dva x 15 minuta. dakle - SAMO 1 sat tjedno - štedi desetke, pa i stotine kuna.

  19. #2869
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    svaki tjedan od PONEDJELJKA već izlaze novi katalozi... pratiti na http://katalozi.net/

    ako mi nešto baš treba (a nije na akciji) pričekam koji dan , da vidim da li će biti negdje na akciji u sljedećem tjednu.
    neki katalozi izlaze već u ponedjeljak, a ostatak obično do utorka navečer.
    osim toga, treba pratiti i vikend akcije, akcije za početak tjedna...

    i ne, nije komplicirano, niti uzme puno vremena. za osnovne kataloge je dosta cca 30 minuta, a za sve ostalo najviše dva x 15 minuta. dakle - SAMO 1 sat tjedno - štedi desetke, pa i stotine kuna.
    Ma nije, najviše štedi uopće ništa ne kupovati.
    Mantra moje bolje polovice.

  20. #2870
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    I ne samo tvoje

  21. #2871
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I ne samo tvoje
    x

    A onda se dogode izjave "u frižideru je rupaaaa... nema ništaaaa za jesti...." a ja kažem - recesija, hehehe... Jedite kaj ima, a ne samo ono kaj vam je fino!

  22. #2872
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    i ja trenutno imam "rupu" u frižideru, jer sam odlučila pojesti sve ostatke i gotova jela iz zamrzivača...

    inače, iako nije oglašeno, može se i tijekom godine koristiti membership bodove amexa u intersparu. 33000 bodova je 200kn.
    spremam se po "zalihe" kave, toaletnog papira, i još nekih sitnica.

  23. #2873
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    i ja trenutno imam "rupu" u frižideru, jer sam odlučila pojesti sve ostatke i gotova jela iz zamrzivača...

    inače, iako nije oglašeno, može se i tijekom godine koristiti membership bodove amexa u intersparu. 33000 bodova je 200kn.
    spremam se po "zalihe" kave, toaletnog papira, i još nekih sitnica.
    Ja si rađe za te bodove kupim nešto trajno što si inače ne bi priuštila. Recimo torbu ili novčanik novi.

  24. #2874
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja si rađe za te bodove kupim nešto trajno što si inače ne bi priuštila. Recimo torbu ili novčanik novi.
    E, tako i ja
    Posljednje uređivanje od Forka : 04.07.2018. at 18:19

  25. #2875
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    i ja trenutno imam "rupu" u frižideru, jer sam odlučila pojesti sve ostatke i gotova jela iz zamrzivača...

    inače, iako nije oglašeno, može se i tijekom godine koristiti membership bodove amexa u intersparu. 33000 bodova je 200kn.
    spremam se po "zalihe" kave, toaletnog papira, i još nekih sitnica.
    Ja mislim kak ti imaš veliki led da toliko tog stane u njega

  26. #2876
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja si rađe za te bodove kupim nešto trajno što si inače ne bi priuštila. Recimo torbu ili novčanik novi.
    ja imam jednu ljetnu, i jednu zimsku torbu ...
    kad torba crkne - tek onda kupim novu.
    kaže kikica da je ljetna crkla (ima već godina da može u školu... ) , al meni još uvijek sve stane u nju.
    umjesto novčanika, imam etui (iz amexa), jer mi je to dovoljno. nove novčanike sam (pre)poklonila, stare imam u rezervi ak zatreba...

  27. #2877
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim kak ti imaš veliki led da toliko tog stane u njega
    frižider ima 300l , zamrzivač 200l .
    zamrzavam sve što mogu, i rasporedim po porcijama. kad kuham, skuham uvijek više.
    kupila sam plastične kutije kad su bile na akciji po nekih 4-5 kn za 3 ili 4 komada (ovisno o veličini), tak da...
    sad se spremam narezati šampinjone (za pizzu). smrznem na plastičnim tanjurima - i samo premjestim u neku posudu. kad radim pizzu, ne moram razmišljati što imam doma.
    voće tipa maline, borovnice i slično - isto tako zamrznem.
    čak i kruh za pohanje, jer je bolji od svježeg kad se ispoha. (to je onaj najjeftiniji bijeli iz spara - jer mi se pokazao kao naj naj kod pohanja)
    uvijek imam karfiol, brokulu, mrkvu (u kolutićima), kelj, grašak...

  28. #2878
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    onda sam dobro primjetila koji zamrzivač ima 200 l, ako možeš pitati,i još da je širok do 70 cm, ah željice

  29. #2879
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ak možem pitati trebalo je pisati

  30. #2880
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Sociere svakako očekujem odgovor,jer bi možda i mjenjača ovo čudo nakon 26+ godina

  31. #2881
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Svaka čast Sorci ako uspije u ovim postovima dešifrirati pitanje, ja nisam uspjela.

  32. #2882

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja si rađe za te bodove kupim nešto trajno što si inače ne bi priuštila. Recimo torbu ili novčanik novi.
    bome i ja
    recimo parfem

  33. #2883
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka čast Sorci ako uspije u ovim postovima dešifrirati pitanje, ja nisam uspjela.
    mislim da je vrijeme za podtopic - kako razumijeti jelenu.o

  34. #2884
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka čast Sorci ako uspije u ovim postovima dešifrirati pitanje, ja nisam uspjela.
    Zanima me koji frizider ima 200 l leda,jer ja imam stalno manjka

  35. #2885
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Jelena ima zamrzivaca od 200 L koliko te volja. Odes na stranicu nekog prodavaca i pogledas.

  36. #2886
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me koji frizider ima 200 l leda,jer ja imam stalno manjka


    skužila sam ja pitanje.
    dakle ja imam samostojeći electrolux frižider kapaciteta 300l. no frost.
    imam samostojeći electrolux zamrzivač-ladičar kapaciteta 200l.
    i jedan i drugi su mi širine 60cm, samo su im visine različite.

    NISU spojeni, jer niti jedan KOMBINIRANI frižider nema taj kapacitet za zaleđivanje. bar ga ja nisam našla.
    frižider je isto trebao biti od 200l, čekala ga danima - i onda su me zvali da je stigao. ja dođem - a čovjek kaže: nemam od 200, nego od 300... nismo dobili manje.
    ja naravno , a on kaže: al odobrili su mi da vam ovaj od 300l prodam po cijeni od 200l.
    i kaj sam mogla... uzela .

  37. #2887
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka čast Sorci ako uspije u ovim postovima dešifrirati pitanje, ja nisam uspjela.
    mislim da jesam

  38. #2888
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku


    skužila sam ja pitanje.
    dakle ja imam samostojeći electrolux frižider kapaciteta 300l. no frost.
    imam samostojeći electrolux zamrzivač-ladičar kapaciteta 200l.
    i jedan i drugi su mi širine 60cm, samo su im visine različite.

    NISU spojeni, jer niti jedan KOMBINIRANI frižider nema taj kapacitet za zaleđivanje. bar ga ja nisam našla.
    frižider je isto trebao biti od 200l, čekala ga danima - i onda su me zvali da je stigao. ja dođem - a čovjek kaže: nemam od 200, nego od 300... nismo dobili manje.
    ja naravno , a on kaže: al odobrili su mi da vam ovaj od 300l prodam po cijeni od 200l.
    i kaj sam mogla... uzela .
    Pa onda imaš veliku kuhinju ili si ih stavila jedan gore drugi dole?
    Ja sam na knsp s mjestom,eventualno bi moglo jedan na drugi ak to hoda inače neki kombinirani

  39. #2889
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pa onda imaš veliku kuhinju ili si ih stavila jedan gore drugi dole?
    Ja sam na knsp s mjestom,eventualno bi moglo jedan na drugi ak to hoda inače neki kombinirani
    cca 7m2 ... mislim da to nije niš posebno.
    jedan su kraj drugog.

  40. #2890
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Meni tak ne stane,jel imam veliki ormar umjesto špajze
    Nego smije li frižider na ledenici ko kod sušilice na veš mašinu?

  41. #2891
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    hladnjaci i zamrzivaci griju, mislim da nije bas pametno jedno na drugo

  42. #2892
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ima frizidera sa 200 l leda. ja sam sad kupila, side by side od samsunga, 200l led,379 frizider. ali je sirok 90, mislim da jeleni to ne igra.

  43. #2893
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ne mogu takvi

  44. #2894
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Onda novu kuhinju.
    Frizideri zbilja jako zagriju prostor, u prostoriji na poslu ljeti moramo bas paziti na temperaturu radi frizidera.

  45. #2895
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Meni tak ne stane,jel imam veliki ormar umjesto špajze
    ja sam uspjela reducirati suđe, i ono što bi bilo špajza - najvećim dijelom prerasporediti. rezerve su u spremištu. npr. ak imam 5 šteka vode - ne držim ih u kuhinji.
    ne znam kaj ti držiš u toj svojoj špajzi, al mislim da bi trebalo razmisliti o njenom demontiranju. može se jednostavnije. pogotovo kad imaš zamrzivač.

  46. #2896
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ma to nije špajza nek ormar 60*60 ,
    Nemam ja šteke vode voda imam koju flašu od pol litre za klince

  47. #2897
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja si rađe za te bodove kupim nešto trajno što si inače ne bi priuštila. Recimo torbu ili novčanik novi.
    a kako namičeš bodove? samo određene kupovine ih daju ili ukupan promet bilo gdje? imam i ja amex, ali sam odbila tu uslugu, ne znam zašto, davno je bilo.

  48. #2898
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a kako namičeš bodove? samo određene kupovine ih daju ili ukupan promet bilo gdje? imam i ja amex, ali sam odbila tu uslugu, ne znam zašto, davno je bilo.
    Za na vrijeme plaćeni račun. Ako je račun 1000 kuna, dobiješ 1000 bodova.

  49. #2899
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno



    a šta možeš i s koliko bodova? ali uzimaju oni neku naknadu na godišnjoj razini za taj membership? neš mora biti da sam to odbila..

  50. #2900
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku


    a šta možeš i s koliko bodova? ali uzimaju oni neku naknadu na godišnjoj razini za taj membership? neš mora biti da sam to odbila..
    Ima članarina. Ali meni se isplati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •