Stranica 109 od 109 PrviPrvi ... 95999107108109
Pokazuje rezultate 5,401 do 5,426 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #5401
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ima li na revolt kartici ograničenje kod plaćanja, stavljanja na nju?

  2. #5402
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ako treba nekome pozivnica za Best secret:
    VQ9-MSK-YLP
    Trenutno imaju super sniženja.
    Nigdje nisam našla povoljnije Ugg šlape i Inuikii čizme.
    Imaju i odličan izbor za djecu i muške.

  3. #5403
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    špageti 31 kn kila, dok je brašno kila i 2-3 jaja cca 10 kn cijena gotovo 3x veća kaj znači da po svakoj kili brašna koju sam mogla kupit gubim oko 20 kn, ako jedemo kilu pašte tjedno to je 20 kn svaki tj, a u g je to 20x52 = 1000 kn, philips stroj za paštu je 2000 kn

    ima li smisla?
    il bolje klasična mehanička?

  4. #5404

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Kila špageta u Lidlu ili Konzumu je oko 13 kn bez akcije ali ja sam svejedno kupila aparat za tjesteninu jer više volimo svježu tjesteninu pa se brže i isplati. Ja sam izračunala konkretno da mi se isplatio nakon 50 obroka. Uzela sam najjeftiniji, Beperov u Pevexu, na akciji je bio 850 kn. Treba dobro pogoditi omjer brašna i vode (možda bi s Philipsovim to ipak bilo lakše). Ja sam imala jednu reklamaciju nakon stotinjak korištenja jer je aparat možda ipak malo presnažan za neke plastične dijelove. Nisu mi zamijenili samo taj dio nego sam dobila cijeli novi aparat. Sad me kopka bi li Philipsov koji je tri puta skuplji bio stvarno tri puta bolji ili bi ga isto uspjela uništiti učestalim korištenjem.

  5. #5405
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Kila špageta u Lidlu ili Konzumu je oko 13 kn bez akcije ali ja sam svejedno kupila aparat za tjesteninu jer više volimo svježu tjesteninu pa se brže i isplati. Ja sam izračunala konkretno da mi se isplatio nakon 50 obroka. Uzela sam najjeftiniji, Beperov u Pevexu, na akciji je bio 850 kn. Treba dobro pogoditi omjer brašna i vode (možda bi s Philipsovim to ipak bilo lakše). Ja sam imala jednu reklamaciju nakon stotinjak korištenja jer je aparat možda ipak malo presnažan za neke plastične dijelove. Nisu mi zamijenili samo taj dio nego sam dobila cijeli novi aparat. Sad me kopka bi li Philipsov koji je tri puta skuplji bio stvarno tri puta bolji ili bi ga isto uspjela uništiti učestalim korištenjem.
    A kak ak je pašta 13 kn kg, a uređaj 850 kn? 850/50 = 17 kn razlike

  6. #5406

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A kak ak je pašta 13 kn kg, a uređaj 850 kn? 850/50 = 17 kn razlike
    Računala sam za svježu tjesteninu, ona je skuplja.

  7. #5407

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Mi jedemo tjesteninu skoro svaki dan i moji mogu puno pojesti pa je aparat stalno u pogonu. Voljela bi isprobati Philipsov aparat zbog znatiželje da vidim je li bolji od ovog mog. Bez obzira na reklamaciju, nisam požalila što sam ga kupila, super mi je tjestenina iz njega. Ja radim tjesteninu bez jaja i dok se držim običnog brašna sve je ok. Ima mjerica koja treba biti razom puna i to je najlakše izvesti ako se grabi direktno iz one velike vreće od 5 kila. Pokušala sam par puta napraviti tjesteninu s nekim zdravijim brašnom, ali onda je trebalo pogoditi i omjer vode pa je to sve skupa trajalo jako dugo i odustala sam od eksperimentiranja.

  8. #5408
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ja samo čitam i čudim se kako puno tjestenine vi jedete

    Ja je jedem par puta godišnje a i tad bi je zamijenila uvijek nečim drugim ako imam zamjenu (povrće)

    Doduše svježa tjestenina mi je 10klasa iznad i nju više volim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.05.2023. at 22:19

  9. #5409

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Istina, pojedemo jako puno tjestenine, ali skoro da ne jedemo krumpir (jer ga nema tko guliti), a niti rižu. Ja uvijek radije biram povrće, ali ostatak obitelji nije oduševljen tolikim količinama i vrstama povrća pa radije kuham ono što vole. Njima povrće obično zamaskiram u umaku za tjesteninu. Ponekad kuhamo na više puta jer svatko dolazi doma u svoje vrijeme, pa je djeci najlakše skuhati si tjesteninu i imaju brzi i fini ručak koji nije neko instant jelo. Btw. ova svježa tjestenina se i znatno kraće kuha, cca 5 minuta pa je to još jedan plus.

  10. #5410
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ma kužim sve ninaxy.
    Ni moji ne jedu ni blizu onoliko povrća kao ja. Ja obično sebi radim povrće kao dodatni prilog jer ne preferiram ni tjesteninu, ni rižu.
    Jedino volim krumpir na sve načine.

  11. #5411
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Nama je opet jedan od dražih brzinskih obroka povrće i tjestenina. Iako obožavamo domaću tjesteninu nažalost najčešće ju jedemo kao brzinski ručak pa baš nema vremena za domaće tijesto. Ima domaće šalše, maslinovog i parmezana uvijek doma i to mi je ok ručak za koji nam treba 20min.
    A kupujem veće količine na akcijama

  12. #5412
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    moji vole bolonjez, pa onda ovi tagliatele msm cijena je strava. sad sam snimila da bu u lidlu opet mašinica
    jedino kaj mi je upitno... je, gde to bu stajalo i sušilo se. msm ak trebam 30-40 dag tjestenine, tak da ne ostanemo gladni, to bum rastezala bar sat vremena prije neg mogu servirat jelo. nezz evo

  13. #5413
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    A gle staviš bolonjez i taman ti toliko treba da napraviš tijesto. S time da po forumski pravilima se bolonjez kuha tri sata .
    Zezam se. Vidi malo metode sušenja i skladištenja.

  14. #5414

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Ovaj moj aparat napravi jednu rundu tjestenine za desetak minuta. To ispadne otprilike 500 g svježe tjestenine što je dosta manje nego 500 g suhe tjestenine. Nama je to dovoljno ako nismo svi doma, ali kad smo svi doma i kad svi jedemo radim duplo. Ja ja ne sušim, ne bude tako dobro kao kad je tek napravljeno, ali nekad napravim par sati unaprijed.

  15. #5415
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Danas sam pol kile mrkve, pol kg krumpira i pol kile luka platila 7 eur, onda sam dodala mjericu valjda 200 ml rajčica cherry za kaj? 2 eur, i kila trešnji je bila 7 eur... dakle... a klinci, onak bi ne bi

    maknut se s voća povrća i jesti kuhanu rižu i suplementirati dodacima iz ljekarne

  16. #5416

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam pol kile mrkve, pol kg krumpira i pol kile luka platila 7 eur, onda sam dodala mjericu valjda 200 ml rajčica cherry za kaj? 2 eur, i kila trešnji je bila 7 eur... dakle... a klinci, onak bi ne bi

    maknut se s voća povrća i jesti kuhanu rižu i suplementirati dodacima iz ljekarne
    To su cijene u nekom bio dućanu? Ove prve 3 stvari u konzum kliku koštaju 2,83€, a bilo bi još povoljnije da si otišla u superkonzum i kupila mrkvu u rinfuzi (a ne onu pakiranu po 500g) i krumpir u većem pakiranju.
    Za cherry rajčicu se ne možeš žaliti jer joj nije sad sezona. A trešnje će isto valjda još malo pojeftiniti ako ih bude.

  17. #5417

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    koliko mjesečno više potrošite otkad je uveden euro?
    ja bih rekla 30%

    imala sam neku sitnu zalihu na računu i to se svaki mjesec sve više topi (potrošim plaću + dodatno tih 30%); ako se nešto drastično ne promijeni, za dva-tri mjeseca ću početi ulaziti u minus
    (ja se bavim nabavkom hrane, plaćanjem dječjih aktivnosti, gorivo za moj auto, odjeća i obuća - samo ono fale gaće fale čarape ...)

    dio novaca se potroši - ostane na polici 5 -10 eura jer još nismo naučili vrijednost novčanica i potroši se na nešto ... prije nikada nije bilo ni 10 papirnatih kuna, a kamoli 100 - to je bio prevelik novac da bi samo tako bio negdje zaboravljen ...

  18. #5418
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    ne, babica s placa. krumpir luk ok vidi se domaće, mrkve isto, al gumaste
    onda svaku kovanicu od eura zamisli kao deset kn
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.06.2023. at 23:41

  19. #5419

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    ne, babica s placa. krumpir luk ok vidi se domaće, mrkve isto, al gumaste
    onda svaku kovanicu od eura zamisli kao deset kn
    Nije ni svaki plac isti, meni se najjeftiniji čini trešnjevački. 7€ za ovih par stvari mi se čini stvarno previše. Na placu ponekad znaju imati i jeftinije stvari nego po dućanima. Sve ovisi koliko je čemu sezona. I cijene nevjerojatno variraju iz dana u dan. Npr. na Dolcu oni najmanji oslići budu između 4 i 8 € kila, ovisi koji dan naletiš.

  20. #5420

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Sve ovisi, mi smo se iz Pule preselili nedavno u SLO i mogu reći da su cijene na tržnici ovdje još veće nego u Puli, ali sve 5, i plaće su bolje
    Naravno da kad se preseliš, puno toga moraš kupiti i prvi mjesec smo jako puno potrošili plus ne znaš dućane baš najbolje, gdje se šta isplati kupovati itd...

    Inače mi promjena u euro nije bila problem, jer vrednost znam, živela sam u SLO i ranije, ali svi ostali oko mene su kukali. A vidim da su cijene išle na gore, čak i apartman u Lici smo prošle godini puno manje platili nego ćemo ove - isti termin, broj osoba i isti apartman Sve ovisi o priotiretama i životnom stilu. Skužili smo da Tvornica zdrave hrane ima super cijene i budemo išli u veliku nabavku u ZG par puta godišnje

    Najviše me iznervira kada mi se nešto pokvari ili kada muž kupi loše voće u trgovini

  21. #5421
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ovdje ima super sniženja robe za svaki džep.
    Registriranje je putem ovog koda:

    Hello, here is your personal invitation link to become a member of the exclusive fashion community BestSecret. Simply click to register and start shopping!

    https://invite.bestsecret.com/VQ9-MS...t=registration

    Za prvu narudžbu se dobije dodatnih 10% popusta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #5422
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni svaki plac isti, meni se najjeftiniji čini trešnjevački. 7€ za ovih par stvari mi se čini stvarno previše. Na placu ponekad znaju imati i jeftinije stvari nego po dućanima. Sve ovisi koliko je čemu sezona. I cijene nevjerojatno variraju iz dana u dan. Npr. na Dolcu oni najmanji oslići budu između 4 i 8 € kila, ovisi koji dan naletiš.
    Odlazim na 3 placa. Dolac, Kvatrić i Trešnjevka. I od njih je Trešnjevka najskuplja

  23. #5423

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Odlazim na 3 placa. Dolac, Kvatrić i Trešnjevka. I od njih je Trešnjevka najskuplja
    Nisam već dugo bila na Trešnjevačkom placu, ali tamo sam najčešće znala naletiti na neke proizvode ispod cijene zbog kraja radnog vremena ili slabije kvalitete. Ili sam samo znala kod koga je najpovoljnije pa bi zato dobro prošla. Sad se pomalo navikavam na Dolac. Je li Kvatrić jeftiniji/bolji od Dolca?

  24. #5424
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mislim da Kvatrić ima najveći izbor. Dolac se od potresa nije oporavio i sve je manje prodavača.

    Na Kvatriću mi je dobar izbor mliječnog i jaja, a i "neobičnog" povrća. Sad su to razne vrste patlidzana, cherryja,vtikvica, ma svega.

    Trešnjevački me šokirao zadnjih dana. Primjer: 1 kg očišćenog mladog graha 10 eura, pačja jaja 6 eura. Pačja su drugdje 3,5. Kokošja su 3 eura, a na Trešnjevačkom traže 4.. To je ono kaj sam zapamtila.

  25. #5425

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Hvala, baš moram otići pogledati kako je na Kvatriću, sad mi je bliže nego Trešnjevački.

  26. #5426
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Nije svejedno ni u koje vrijeme tj doba dana odeš na plac. Ujutro je skuplje, ali oko podneva cijena zna pasti. Ranije sam redovito na tu foru na Kvatriću kupovala sastojke za zimnicu, ali to je lutrija. Padne cijena, ali i kvaliteta, jer bude probrano. Može se dogoditi i da nema onoga što tražiš.

    Na trznici Utrina ima puno Dalmatinaca koji često imaju više cijene nego na Kvatriću, ali to mi je razumljivo. Cjjena transporta je u cijeni proizvoda. Često sam to spremna prihvatiti ako sam zadovoljna kvalitetom.
    Povoljnog voća i povrća zna biti i na Hreliću, ali i to je lutrija. Nikad nisi siguran što ćeš naći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •