Stranica 105 od 105 PrviPrvi ... 55595103104105
Pokazuje rezultate 5,201 do 5,215 od 5215

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je miris svinjske masti prejak. Traume iz djetinjstva.

Dosta jela radim u pecnici bez ulja odnosno samo malo dodam onim dozerom maslinovog.

A ako i koristim ulje, nisu to velike kolicine.
    Meni je svinjska mast mljac, ali ne koristim je baš previše (mm ima visok kolesterol, pa ima prilagođenu prehranu).
    Svinjska mast mi je nezamjenjiva kad pržimo jaja, a stavljam je i u neke kolače (medenjaci i paprenjaci, a ponekad i tijesto za pitu).
    Ponekad (ne baš često) koristim za pohanje, a za variva i drugo slabo, jer rijetko radim zaprške. Znam na žlici masti okrenuti vratinu, ali ne jedemo svinjetinu često, a uz druge vrste mesa mi ne paše.

Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004

Početno

Mislim da je to sve stvar navike, moja pokojna baka nije mogla jesti ništa pripremljeno na ulju, a mi smo kao i sve moderne obitelji prešli na ulje

Sjećam se sličnih ovakvih razgovora iz djetinjstva i mladosti, samo su ulje i mast zamijenili mjesta.

Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Fritule na masti? Koliko masti moram rastopiti da plivaju?
    Palačinke?

sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

Mi doma nismo nikad nista radili na masti pa ne radim ni ja. Svekrva kuha ponesto na masti ali meni to nije nešto posebno fino, u stvari mi bude premasno, i tesko. Tako da recimo 85% kuhamo na maslinovom, 10% suncokretovo i 5% sezamovo.

Ovi koji kažu da mast nema miris, njima mislim i svježe kravlje mlijeko mirisi, a meni...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 28.01.2022. at 15:27

n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010

Početno

[QUOTE=Tanči;3232579]Točno to.
    Samo najjeftiniji sastojci; gomile šećera, umjetne boje…, a cijena sve veća.
    Milku sam nekad obožavala, a sad mi je nejestiva. Grlo me peče koliko je slatka./QUOTE]

ovo je točno, stvarno peče grlo od količine šećera.
    Posljednje uređivanje od n.grace : 28.01.2022. at 15:31

Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004

Početno

Pa dapače, mislim da je svinjska mast totalno superiorna suncokretovom ulju kad se govori o prženju jer dobro podnosi visoke temperature. Sve te tradicionalne slastice su se prije sigurno pržile u masti.

Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

A kad se sjetim salenjaka, ma nema tih kiflica koje se tako tope

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mi doma nismo nikad nista radili na masti pa ne radim ni ja. Svekrva kuha ponesto na masti ali meni to nije nešto posebno fino, u stvari mi bude premasno, i tesko. Tako da recimo 85% kuhamo na maslinovom, 10% suncokretovo i 5% sezamovo.

Ovi koji kažu da mast nema miris, njima mislim i svježe kravlje mlijeko mirisi, a meni...
    Iz tvoje sam vreće, diže mi se želudac na miris svježeg domaćeg mlijeka al ja i inače baš ne konzumiram mlijeko jer mi ne paše. Nije nikad ni kao djetetu.

Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Početno

To malo što sam je trošila, trošila sam je više nego ulja za pripremu istog obroka. Ako se jeftina svinjska mast u supermarketu može naći za 10 kn, a jeftino ulje za također 10 kn, pada mi u vodu ta mjera kao antirecesijska

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Bogme ja sam se iznenadila u Sparu neki dan na ulje za 19 kn. Baš je to visoka cijena

Mast koristimo doma, za jaja, pohani kruh, nekad pohano meso na masti radim ili kombinacija mast/ulje. Imam domaću i stvarno nema nikakav miris. Radili smo sami, možda ima i u načinu pripreme (paziti da špek ne zagori, ne prejaka vatra i sl)

babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008

Početno

Nema ulja nigdje više za 10 kn. Ja danas u kauflandu na akciji platila 12,50 ono neko njihovo.
    Uzela sam i one neke muslije Favourites, njihova marka, sa čokoladom i sa bijelom čokoladom i malinama, srednji to voli. Mislim da je 750 g 16 kn. Netko je tu već spominjao..

I imaju nekakav američki tjedan, onaj veliki tost je 7 kn. Moja velika djeca su često sama doma, zbog rasporeda i obaveza i onda im jw najlakše uzeti tost ili muslije za doručak ili međuobrok. Ili si naprave omlet s povrćem u tortilju, ali za to im ipak treba malo više vremena.

Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Mast nabavljam i koristim samo za sarmu. Mozda onda jos stavim u sekeli gulas, ako imam sve sastojke pri ruci i kuham u bliskoj buducnosti. Uglavnom koristimo maslinovo ulje za sve, trosimo jako malo, osim za salate i slicno, ali i to cesto jedemo samo s nekim od gustih balsamica. Za jaja na tavi i bilo sto drugo na tako visokoj temperaturi, ulje avokada (najcesce iz spreja, tako doziram cisto malo, bas mi je super).

Datum pristupanja
    Nov 2021

Početno

Naletjela sam danas na neku web stranicu https://hr.beautyoutlet.shop/. Koliko vidim, to je web od Orbico grupe. Imaju dobre popuste na parfeme, kozmetiku i sličnE stvari... obično piše da je oštećena ambalaža. Je li netko tu kupovao? Nije mi važna ambalaža, ionako je bacim, ali ne znam je li sve drugo ok jer su dosta veliki popusti... Ima li netko iskustva? Hvala.

TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Naletjela sam danas na neku web stranicu https://hr.beautyoutlet.shop/. Koliko vidim, to je web od Orbico grupe. Imaju dobre popuste na parfeme, kozmetiku i sličnE stvari... obično piše da je oštećena ambalaža. Je li netko tu kupovao? Nije mi važna ambalaža, ionako je bacim, ali ne znam je li sve drugo ok jer su dosta veliki popusti... Ima li netko iskustva? Hvala.
    Ja sam krajem 12.mj. naručila tri Tangle Teezer četke. Za sve tri je pisalo da je ambalaža oštećena, a sve tri su stigle u savršenom stanju.

Frendica kaže da im za kozmetiku zna biti blizu istek roka trajanja, pa to nisam uzimala.

U DM-u su neki Jar deterdženti od 500 i 700 ml na popustu za 8.90 kn jer navodno izlaze iz asortimana, inače je cijena 17.90.

https://www.dm.hr/jar-extra-hygiene-...540019931.html

https://www.dm.hr/jar-platinum-deter...540019894.html

https://www.dm.hr/jar-deterdzent-za-...540291344.html

Mi koristimo taj Platinum, meni je većina drugih deterdženata nekako prerijetka.

Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007

Početno

Ima sad u Bipi 1+1 gratis za deterdžente, kozmetiku, šampine…
    I ivaj vikend im je vikend akcija na zubnu njegu i potrepštine -30%
    Recimo Curaprox četkice u paketu od 3 komada nigdje nisu ispod 80 kn, dok sad u Bipi izađu oko 60 kn s popustom.
    Uistinu se isplati.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •