Stranica 108 od 109 PrviPrvi ... 85898106107108109 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,351 do 5,400 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #5351
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Često u zadnje vrijeme čujem tako je bilo i prošlo ljetoda zbog radova neće biti tople vode, navodenstalno i moj kvart ne znam kako i zašto al mi nikad nismo ostali bez tople vodeotkad tu živim (zadnjih 16 god).Ne kužim, al se ni ne bunim.

  2. #5352
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Novi Zagreb, 20 dana bez tople vode (u kontinuitetu).
    Ajmeee pa to je strašnooo....pa čovječe ljudi,djeca koji treniraju se moraju htjeli ne htjeli češće tuširat.

    Da ne spominjem druge potrebe svih članova kućanstva ili bolesne ljude.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.09.2022. at 09:16

  3. #5353

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    pa zar nije tako svake godine prije puštanja grijanja u pogon?
    ako nije svake, onda je barem svake druge da NZ nema toplu vodu rujan/listopad po 2-3 tjedna... to je za mene normalno i očekivano jer je redovno tako
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 16.09.2022. at 09:44

  4. #5354
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Često u zadnje vrijeme čujem tako je bilo i prošlo ljetoda zbog radova neće biti tople vode, navodenstalno i moj kvart ne znam kako i zašto al mi nikad nismo ostali bez tople vodeotkad tu živim (zadnjih 16 god).Ne kužim, al se ni ne bunim.
    Lili, i nama su "prijetili", bilo već na njihovim stranicama objavljeno pa valjda nismo došli na red za rekonstrukciju. Znalo je biti dan-dva da nema, ali jako rijetko.

  5. #5355

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    pa zar nije tako svake godine prije puštanja grijanja u pogon?
    ako nije svake, onda je barem svake druge da NZ nema toplu vodu rujan/listopad po 2-3 tjedna... to je za mene normalno i očekivano jer je redovno tako
    radi se o mijenjanju cijevi vrelovoda, kompletni kvartovi su raskopani jos od lipnja
    nikad ovako dugo nismo bili bez tople vode
    sad nas je docekalo po povratku s mora (3 tjedna) a i na prijelazu lipanj/srpanj bila je ista situacija samo u trajanju od 2 tjedna

  6. #5356
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo, koga zanimaju detalji o obnovi toplinske mreže u Zagrebu, ima ovdje: https://vrelovod-zagreb.hr/o-projektu/

  7. #5357
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    pa zar nije tako svake godine prije puštanja grijanja u pogon?
    ako nije svake, onda je barem svake druge da NZ nema toplu vodu rujan/listopad po 2-3 tjedna... to je za mene normalno i očekivano jer je redovno tako
    Mi se ne grijemo na toplanu, možda zato.

  8. #5358
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    radi se o mijenjanju cijevi vrelovoda, kompletni kvartovi su raskopani jos od lipnja
    nikad ovako dugo nismo bili bez tople vode
    sad nas je docekalo po povratku s mora (3 tjedna) a i na prijelazu lipanj/srpanj bila je ista situacija samo u trajanju od 2 tjedna
    Da , ali sad svi živimo u nadi da kad to sad srede neće po zimi pucati korodirane cijevi. Ja sam mislila da je to u NZG prošlo... nama je ovo 3x ovo ljeto, nadam se i zadnji, uskoro će sezona grijanja pa da ne bi tako bili i bez grijanja, bez tople vode je puno lakše, par dana podgrijes na štednjaku ili istrpis hladno, kako tko u kuci. Ja odem kod sveki na tusiranje jer ona ima plinsko

  9. #5359
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Čovjek s "naših prostora" malo o atmosferi u Njemačkoj i preporukama:

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...-zraku-1224813

    Većinu toga i radim (osim grijanja na 20), ali ne kužim što je "zagrijavanje tepiha" (zvuči smiješno). Malo i zvuče preporuke kao ono "kupite svinje" što je rekao Ljubo Jurčić - "robu sušite na zraku" (mislim da tek manji broj ljudi s malim bebama ful vrti sušilice i na to se oslanja ako nije neka panika s robom)). One trikove da je to umjesto peglanja nisam nikad savladala.

  10. #5360
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Prije svega moram reći da je Putin ujedinio cijelu Njemačku. Ujedinio je i one koji su se u Covid krizi “gledali preko nišana”. Svi su složni u tome da štede energiju, da se ponašaju po preporukama, odgovorno, jer svi žele da Putin izgubi rat u Ukrajini.


    Iskreno, ovo mi zvuči kao totalna glupost. Putinu svejedno jel šalje plin kroz Sjeverni tok ili ne, on će se snaći prije nego Njemačka. Po mom mišljenju

  11. #5361
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Sušilica umjesto peglanja služi za ručnike i posteljinu, ali ne i za košulje. Nisi pogriješila, nego si vjerojatno imala drugačija očekivanja, kao i ja. Košulje karirane i handraste stvarno se opeglaju na programu za sušenje, ali fina roba - nema šanse. Ont. uključujem sušilicu samo kad baš moram, a to je obično u prijelaznim periodima (kad je već prehladno da se roba osuši prirodno, a grijanje još ne radi).

  12. #5362
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Nemam balkon i sušim sve što ide u sušilicu.
    Veste, košulje i hlače ne stavljam.

  13. #5363
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sušilica umjesto peglanja služi za ručnike i posteljinu, ali ne i za košulje. Nisi pogriješila, nego si vjerojatno imala drugačija očekivanja, kao i ja. Košulje karirane i handraste stvarno se opeglaju na programu za sušenje, ali fina roba - nema šanse. Ont. uključujem sušilicu samo kad baš moram, a to je obično u prijelaznim periodima (kad je već prehladno da se roba osuši prirodno, a grijanje još ne radi).
    Peglanje ručnika i posteljine mi nije na horizontu, osim ako se ne počnem jednog dana bavit iznajmljivanjem, to mi je, za moje urednosne standarde, over-the-top.

  14. #5364
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Prije svega moram reći da je Putin ujedinio cijelu Njemačku. Ujedinio je i one koji su se u Covid krizi “gledali preko nišana”. Svi su složni u tome da štede energiju, da se ponašaju po preporukama, odgovorno, jer svi žele da Putin izgubi rat u Ukrajini.


    Iskreno, ovo mi zvuči kao totalna glupost. Putinu svejedno jel šalje plin kroz Sjeverni tok ili ne, on će se snaći prije nego Njemačka. Po mom mišljenju
    Nema šanse da mu je svejedno. A Nijemci su skloni tom ujedinjavanju - npr. ujedinjeni su i u tome da nema varanja oko smeća. Dok sam ja uvjerena da će se u ponudi nekih švercera iz Hercegovine naći i ZG vrećice. Oni jednostavno vole poštovat pravila (onoliko koliko mi to ne volimo). Ako je uopće moguće generalizirati, a dijelom je.

  15. #5365
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ina, zagrijavanje tepiha je krivo prevedeno. Radi se o podloškama za noge ili većim površinama koje imaju grijanje (nešto kao električna deka, ali ide na pod) da se ne mora grijati cijeli prostor. Ovako nešto: https://kupaona.hr/katalog/grijanje/...losci-i-tepisi Ima to i većeg formata, pa ako imaš klince od godinu-dvije koji su puno na podu, nabaviš im tako nešto. Evo još jednog linka https://hrn.decoratex.biz/kovry/s-podogrevom/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.09.2022. at 14:40

  16. #5366
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Baš smo jučer MM i ja kometirali kak današnji mladi ne znaju kaj je to tuhica i termafor. U mom djetinjstvu se oboje koristilo pri posjeti baki. Sve si razmišljam kupiti oboje. Zimogrozna.

  17. #5367
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Tuhica , daaa.... blazina je drugi naziv. Ne može u moju kuću, imam hrpu alergičara na perje (svi osim mene) iako bih najradije sebi nabavila posteljinu od pravog guščjeg perja i nema zime. Termofor baš i ne bih, da mi se ne popiški u krevet. Moram potražiti, imala sam negdje male dječje za grijanje kolica. Moj deda je imao bolji trik - na peć (na drva) stavio bi običnu punu ciglu i ona bi se zagrijavala kako se i soba grijala, a navečer kad se više nije kurilo, ciglu zamotaš u ručnik i frk u krevet.

  18. #5368
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Silly tebe bome jako teško mogu zamislit da se smrzavaš.

  19. #5369
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, zagrijavanje tepiha je krivo prevedeno. Radi se o podloškama za noge ili većim površinama koje imaju grijanje (nešto kao električna deka, ali ide na pod) da se ne mora grijati cijeli prostor. Ovako nešto: https://kupaona.hr/katalog/grijanje/...losci-i-tepisi Ima to i većeg formata, pa ako imaš klince od godinu-dvije koji su puno na podu, nabaviš im tako nešto. Evo još jednog linka https://hrn.decoratex.biz/kovry/s-podogrevom/

    Wow, hvala, ovo je totalna fora i to bih možda za radni stol za ispod nogu! Nisam znala uopće da to postoji (danas ljudi ugrađuju sve više podna grijanja, nema do toga da ti je toplo ispod nogu).

  20. #5370
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Da, grijani tepisi/podlošci se i meni sviđaju. Najradije bih si za posao nabavila tako nešto. Uzmem klompe i debele čarape i voila! Čovječe, baš sam stara https://st3.depositphotos.com/285347...set-in-the.jpg

  21. #5371
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema šanse da mu je svejedno. A Nijemci su skloni tom ujedinjavanju - npr. ujedinjeni su i u tome da nema varanja oko smeća. Dok sam ja uvjerena da će se u ponudi nekih švercera iz Hercegovine naći i ZG vrećice. Oni jednostavno vole poštovat pravila (onoliko koliko mi to ne volimo). Ako je uopće moguće generalizirati, a dijelom je.
    Ali Njemačka je puna raznih nacionalnosti. Ne vjerujem da nasi Hrvati koji bi doma rekli "nek se oni griju na 20" i ignorirali preporuke u Njemačkoj govore "nema problema, grijanje na 20 samo da zeznemo Rusiju"

    Ako je tako, onda mi je stvarno u našim granicama problem i mindset se mijenja kad odeš dalje
    Posljednje uređivanje od Vrci : 16.09.2022. at 16:10

  22. #5372
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Mi se doma grijemo na 21, a sad ćemo probati ne dizati preko 20 osim u slučaju hude sile i snijega do riti. Koristi su višestruke - svjesnost i manji računi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.09.2022. at 16:19

  23. #5373
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Kod mene bilo uvijek 23-23.5
    Bome cemo isto to smanjiti malo.
    Pogotovo kaj se grijemo na struju.

  24. #5374
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Kod nas je zimi bez grijanja u stanu 22C kroz dan (južna strana, okolo sve grijani stanovi, dobra izolacija i pvc stolarija).

    Jedino ako su vani minusi -10C onda se spusti na 20C.
    Jako malo smo grijali jer nije bilo potrebe (ne zbog štednje jer da mi je zima ne bi štedila) tako da sad samo nastavljamo s praksom nepaljenja termostata.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.09.2022. at 16:49

  25. #5375
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ne da edit: minusi tipa -7 ili -8C.
    Ne sjećam se da je zadnjih zima bilo -10C otkako smo u ovom stanu.

  26. #5376
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ali Njemačka je puna raznih nacionalnosti. Ne vjerujem da nasi Hrvati koji bi doma rekli "nek se oni griju na 20" i ignorirali preporuke u Njemačkoj govore "nema problema, grijanje na 20 samo da zeznemo Rusiju"

    Ako je tako, onda mi je stvarno u našim granicama problem i mindset se mijenja kad odeš dalje
    Naravno da se mijenja - najčešće se priladiš većini, to je jedna općeljudska karakteristika - od toga da ljudi često imitiraju sugovornika ako im se sviđa pa nadalje. Dok ćeš ovde sramežljivo reći "cijepila sam se od korone jer se bojim" kao da se ispričavaš, u Americi ćeš zalijepiti "dao sam svoj doprinos borbi protiv covida" npr. Ja nisam ista osoba u ST i u ZG npr. (u ST sam odrješitija i glasnija jer drugačije ne mogu ostvarit to što mi treba, u ZG sam tiša i službenija). A kamoli neka Njemačka ili Engleska. U Engleskoj ću sve garninrat s "please", stajat ću u redu za bus jedan iza jedan, a u ST sam sklonija proguravanju jer ću inače izvisit i niko ne stoji u redovima, a prigovori tipa "a niste zaboravila naplatiti" su ispod granice čujnosti vjerojatno. Nemoguće da ti je novost to da se ljudi prilagođavaju (dok ne postanu većina tamo di su došli pa preplave) .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.09.2022. at 17:17

  27. #5377
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Tuhica , daaa.... blazina je drugi naziv. Ne može u moju kuću, imam hrpu alergičara na perje (svi osim mene) iako bih najradije sebi nabavila posteljinu od pravog guščjeg perja i nema zime. Termofor baš i ne bih, da mi se ne popiški u krevet. Moram potražiti, imala sam negdje male dječje za grijanje kolica. Moj deda je imao bolji trik - na peć (na drva) stavio bi običnu punu ciglu i ona bi se zagrijavala kako se i soba grijala, a navečer kad se više nije kurilo, ciglu zamotaš u ručnik i frk u krevet.
    Mi smo imali komad crepa ko deca, ali i uredno na jant prozor

  28. #5378
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja cu ak treba stediti na hrani, gorivu, kojecemu - ali grijanje mi je mislim zadnja linija. Napola očekujem da će toplanu ograničiti grijanje u stanicama radi štednje, ali namjeravam onda tu uštedu prebaciti na račun za struju. Imam inverterske klime a ako zatreba kupim i koji hvaljeni norveški

  29. #5379

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Mi imamo apartman i nevjerojatno koliko ljudi zimi inzistira da oni ne mogu disati ako im prozori nisu cijelo vrijeme otvoreni na kip. Tako se potroši puno više plina nego da se stan ugrije za koji stupanj više.

  30. #5380
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    U uputama za korištenje pvc stolarije piše da je bolje provjetravati tako da se širom otvori i prozrači, pa zatvori do kraja. Moram to potražiti.

  31. #5381
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    meni je grijanje zadnja crta obrane
    po prirodi sam zimogrozna a imam i solidne traume iz rata gdje sam se studeni nauživala tako da mi se čini kako je zauvijek ostala u meni
    kući imamo centalno na pelete (to nećemo koristiti) i kamin na drva koji grije cijelu kuću
    da možemo malo racionalnije nego inače, možemo

    što se ostaloga tiče, za nas će sigurno biti značajna promjena u stavkama na koje trošimo jer ove godine imamo studenta na studiju u drugom gradu
    ali to me više veseli nego što me plaši

    za sebe znam gdje mogu srezati podosta troškova pa sam ih spremna i srezati bez puno priče
    sigurno će se prorijediti izleti, kozmetika, druženje po kavama
    mislim da se neću odreći baš svih zadovoljstava, ostat će kino povremeno, koja kazališna predstava
    ako ne bude love, neće
    već vidim kako sam zadnjih mjeseci razvila kočnicu u dućanu- ne zalećem se prečesto na losos/avokado/bademovo mlijeko i slične bakanalije
    dm sam počela zaobilaziti u širokom luku
    tako, ima dosta stavki na kojima se može sačuvati novac za potrebnije stvari

    krize se ne bojim nešto jako
    jer znam da svaka kriza prođe i ljudi se prilagode, a malo nam skromnosti neće ni škoditi
    brine me jedino nestašica lijekova koji se koriste kao redovna terapija

    a i niej mi prva u životu, znam kako gadno može biti i opet bude nekako
    Posljednje uređivanje od flopica : 17.09.2022. at 08:32

  32. #5382
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Sretno studošici

  33. #5383
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Bravoo Flopice za analizu i pristup, ja još nisam skužila di najviše mogu srezat al budem.

    Opet ću morat onu tablicu u Excelu krenut popunjavat znam da mi na hranu ide jakooo puno.

    Sretno studentici!

  34. #5384
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    jelena hvala!
    Lili hvala!
    super su te tablice, mislim da one dosta osvijeste gdje sve curka lova kroz svaki dan
    ali meni ne trebaju
    jer mi je OČITO na čemu bih to mogla uštedjeti
    Posljednje uređivanje od flopica : 17.09.2022. at 13:15

  35. #5385
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Flopice
    Sretno studentici, ali i roditeljima

    Što se tiče analize, naša bi slično izgledala, osim grijanja. Nemamo alternativu, ali možda se može osposobiti dimnjak ako baš bude neophodno.
    Uštede u trgovini su mi lako rješive. Samo ne smijem ići ja, nego poslati bilo koga drugog s popisom i odmah je račun manji
    Zezam se malo, ali ima u tome i istine. Jučer sam sa sinom išla po cipele u onaj outlook pored Ikee, od muke jer njegovog broja nije bilo u bližim trgovinama. Da je otišao sam ili s tatom, vratio bi se samo s tim jednim parom, a nasli smo još i zimske gležnjače za istu lovu, koje ionako treba, pa bi za 2 mjeseca opet imali potragu i platili zimske cipele duplo više.7h
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.09.2022. at 13:35

  36. #5386
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Peterlin ja bih rekla da si obavila super shopping za sina, posebno zbog broja koji se teško nalazi.

  37. #5387
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dukatov diskont na Trešnjevačkoj tržnici ima slatko vrhnje u spreju po 3,99 i slatko vrhnje u tetrapaku od 500 ml po 9,99 kn. Primaju kartice.

    Atlanticov diskont ima Happy day juice 100% naranča od 2l po 11 kn
    Boom box granola high protein po 7 kn
    Signal bio pasta za zube po 5 kn
    I još puno toga na popustima do 80%
    Primaju samo gotovinu.

    U Žapcu, preko puta placa imaju suhomesnate proizvode Pika Vrbovec i Pivca u pola cijene nego u Konzumu.
    Megle mozzarela po 3,99 kn
    Podravkin O’plant rice&coconut napitak po 5 kn litra
    Kozje mlijeko po 9,99 kn za litru
    I još puno toga.
    Ništa nije pred istekom roka.
    Primaju kartice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #5388
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Oprosti taj Atlanticov je isto na Trešnjevci? znam da ste već pisale al nisam ulovila. Hvala.

  39. #5389
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Da Atlanticov je na Trešnjevačkom placu. U istom nizu kao u Dukat, al malo južnije

  40. #5390
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Joj šteta, nikako mi nije pri ruci, pod pauzom ne stignem, a nedjeljom idem samo na svoj obližnji plac i to ranim jutrom dok nije gužva (pjehaka sa svojim kolicima of course, nema šanse da uđem u tramvaj/bus/auto).

    Nekad sam obožavala Trešnjevku, kao studentica sam često išla čak i na štandove s robom.

  41. #5391
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Uvijek ranom zorom subotom idem na Tresnjevku . Svi navedeni ducani rade od 7:00.

  42. #5392
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dukat ima i na Dolcu te Jarunu, a Atlantic u Utrinama kraj placa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #5393
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Dva dana ne duvanim, odem u trg i spizdim toliko na kekse. Sad se mrzim.

    Računala sam sinoć 140 kubika u siječnju ove godine me koštalo 510 kn, sad bi 560 kn. To je cca 10% povećanje cijene? Kažu moglo bi i do 60% gore?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.09.2022. at 17:39

  44. #5394
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dva dana ne duvanim, odem u trg i spizdim toliko na kekse. Sad se mrzim.

    Računala sam sinoć 140 kubika u siječnju ove godine me koštalo 510 kn, sad bi 560 kn. To je cca 10% povećanje cijene? Kažu moglo bi i do 60% gore?
    Bravo, žuta, za dva dana, nema veze za kekse.
    Sad ti je najteže, pa samo jedi. Znam kako je moj muž kad je prestajao pušit, nestala bi kutija domaćica dok trepneš.
    Pa je drugi put rekao: neću jest kekse, jest ću jabuke
    Pa slistio kilo jabuka

  45. #5395
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ajmoo žuta sretno dalje!!!

    Bolje sve osim cigarete.

  46. #5396
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    A mozes i cucnjeve raditi kad ti dodje da zapalis. Pa iduci puta sklekove. Pa onda iskorake.
    I da vidis duple rezultate

  47. #5397
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Jucer sam nakon duljeg vremena isla kupovati online u konzumu. Vidim da je dostava poskupila, a i prag cijene se povisio pa je sad 1000 kn, a ne vise 800 kn za besplatnu. Kako sam imala nesto vise od 400 kn, cinilo mi se preskupo platiti dostavu. Mislila sam odabrati opciju da sama pokupim, ali su svi ducani na rubu grada, preko 4 km od kuce. I na kraju odem u "namu" na Tresnjevackom placu i sama hocu kupiti isto to. Cijene uopce nisu iste za dosta proizvoda. Uzivo su više, cca 15%. Je l to do manjeg ducana, iako taj konzum uopce nije mali, ne znam. Nisam na kraju bila na gubitku jer su ovi imali neke tabse za sudjericu kojih vise nije bilo online.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 04.12.2022. at 13:13

  48. #5398
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Do dućana je, oni imaju Konzum, Maxi Konzum i Super Konzum i cijene se razlikuju.
    Super Konzum valjda ima cijene kao online.

  49. #5399

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Razlika je ogromna! Mali Konzumi su puno skuplji od Super Konzuma. Jedino ono što je na akciji odnosno u katalogu je ista cijena svugdje.

  50. #5400

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Da, doista, ogromne razlike.
    Štoviše, u katalogu je za većinu proizvoda označeno da cijena vrijedi u Super ili Maxi Konzumu.
    Tako su mali Konzumi "pošteđeni" sniženja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •