Stranica 86 od 109 PrviPrvi ... 3676848586878896 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,251 do 4,300 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #4251
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Hm, samo mogu reći da kad smo dolazili mojim starcima na praznike dok su djeca bila mala, u šali su nas dočekivali sa "stižu štetočine"
    a i nije da nisu nikad zapišali parkete

  2. #4252
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog čega? Nije da će djeca zubima oglodati noseći zid, zapišati parket i otkinuti instalacije.
    Pa recimo prolit će čašu vode, roditelj neće vidjeti - rezultat zamjena parketa brušenje i lakiranje - cijena sitnica od 10.000kn+
    Uostalom imala sam dvoje djece u stanu i znam što su sve rezultati, a spadamo u "strože" roditelje - kod nas nema jedenja na kauču i sl.

    O pravnom aspektu nemogućnosti zaštite stanodavca od takvih stanoprimaca da ne pričam...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 04.12.2020. at 09:23

  3. #4253
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    jao žuta a slučajno pročitam topic o višku stvari, lol

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Višak upotrebljivih stvari dam djeci i za čas postanu neupotrebljive.
    Prvu fitness loptu mi je uništio, doslovno je bušio nečim, ne znam čim, ono **re od bivšeg partnera. Taman sam je pokušavala prodat na njuškalu. Umjesto toga u smeće.

    Neki dan, mala, sjeti se isto, šiljit olovkom po preostaloj maloj fitnes lopti. I bingo, probušila je. Taman sam je pokušavala dat negdje.

    Te večeras, posljednje sekunde pred spavanje, mala se nonšalantno sjeti šiknut na pod posudu za ručak, tzv. lunchbox, kupljen prije dvije godine za nevjerojatnih 240 kn, obično govno plastično. Sad mogu bacit. Voljela bih da netko izumi vremeplov samo da si mogu pljesnut šamar. Sutra se pod hitno rješavam svih stvari koje su još upotrebljive.

  4. #4254
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    jao žuta a slučajno pročitam topic o višku stvari, lol
    Taman sam tako nekako i zamišljala... da ne spominjem koliko puta je to dijete s tim "nepoznatim šiljatim predmetom" fulalo npr fitness loptu i malo pobušilo pod/namještaj/...

  5. #4255
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, samo mogu reći da kad smo dolazili mojim starcima na praznike dok su djeca bila mala, u šali su nas dočekivali sa "stižu štetočine"
    a i nije da nisu nikad zapišali parkete
    Isto je bilo i kod mene. Preuredili smo vlastiti stan tek kad su djeca bila u višim razredima osnovne škole.

  6. #4256
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moju prvu loptu u stanu je zbušio slučajno kumin sin,slučajno skakal i imao u ruci tehničku,tad je bio oko 4-5 godina

  7. #4257
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nas je korona omela u konacnom krecenju. A mogla bi sacekati da mi i necaci narastu, tocno se na zidovima na stepenicama vidi njihov rast. mali prstici bezbroj malih prstica

  8. #4258
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nas je korona omela u konacnom krecenju. A mogla bi sacekati da mi i necaci narastu, tocno se na zidovima na stepenicama vidi njihov rast. mali prstici bezbroj malih prstica
    Mali prstici i vostane bojice po zidu, hehehe... kao da je bilo jucer, a sad su mi mali prstici punoljetni. Ja sam uspjela pocetkom ljeta okreciti stan uz pomoc starijeg sina, jer on moze kreciti s poda s relativno kratkom ruckom, ne treba mu stolac. Mladji vise voli takve aktivnosti, ali je pripremao drzavnu maturu, pa nije bas puno sudjelovao. Za godisnji su mi ostala samo unutarnja vrata, to sam sama rijesila.

  9. #4259
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Angie, al to su moje stvari. Ne očekujem da će stanodavac ostaviti skupocjene vaze i prababine ručno heklane tabletiće. Stan se okreći, ili okreči. Nije nepopravljivo. A postupak izbacivanja obitelji s djecom je isti kao i sa bilo kim. Osim toga, valjda se može sastavit ugovor koji dodatno pokriva stanodavca.

  10. #4260
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Vidim preskačeš dio oko parketa A i nisi u pravu vezano uz zaštitu stanoprimaca... no to je druga tema

  11. #4261
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Žuta okreČi se da, ali nije to jedino sto klinci naprave. Meni ne smeta imati takve podstanare, jer i sama sam kao dijete bila vise nego "zivahno" celjade. Ali nekim smeta, cula sam puno puta tako nesto. Djeca/psi unistavaju stan.

  12. #4262
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mnogi stanodavci nemaju ništa protiv iznajmljivanja stana obiteljima s djecom, i nije da se stan ne može naći, ali ne možeš ni ti baš kategorički tvrditi ni garantirati da ga djeca neće oštetiti. Ja prva to nikad ne bih tvrdila za svoju, a bome ni za sebe, nezgode se događaju. Veće je pitanje je li stanar u stanju vratiti stan u prvobitno stanje ili ne....
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 04.12.2020. at 10:15

  13. #4263
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mislim, iznajmila sam i ja obitelji s malim djetetom. Jednim. I vidjela rezultate.
    Sad smo iznajmili studentima, baš me zanima na što će ličiti nakon toga... parekt smo ostavili s flekama, valjda im ne smeta

  14. #4264
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mnogi stanodavci nemaju ništa protiv iznajmljivanja stana obiteljima s djecom
    srećom
    ja sam cijelo djetinjstvo bila podstanar, plus studentske dane, i grozila sam se tih ljudi koji te procjenjuju kolika si štetočina

    I nije da nema srednjeg rješenja između stana koji nema uopće izolaciju i stana koji je A+ kategorija sa fensi namještajem i skupim parketom. Stanovi u zgradama iz 70-ih 80ih, rebrastim parketom i polustarim namještajem imaju sasvim ok izolaciju, barem je imao onaj u kojem sam ja bila, na toplanu, uvijek toplo

  15. #4265
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim preskačeš dio oko parketa A i nisi u pravu vezano uz zaštitu stanoprimaca... no to je druga tema
    Da, parket je nezgodan, ali roditelji s malom djecom ionako ne traže stanove preko 2.500 mj najam s novim parketima tak da ono... trošni laminat bi sasvim poslužio.

    Da, psi su izgrizli dio elementa i stolice te kod vrata potrgali tapete. Stolice sam već promijenila. Element ionako mora doći novi. Zidove ću sredit. Onako, pa ni samac koji živi kao pustinjak ne bi u deset g sačuvao stan da je kao novi, bez naravno ulaganja.

  16. #4266
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, parket je nezgodan, ali roditelji s malom djecom ionako ne traže stanove preko 2.500 mj najam s novim parketima tak da ono... trošni laminat bi sasvim poslužio.

    Da, psi su izgrizli dio elementa i stolice te kod vrata potrgali tapete. Stolice sam već promijenila. Element ionako mora doći novi. Zidove ću sredit. Onako, pa ni samac koji živi kao pustinjak ne bi u deset g sačuvao stan da je kao novi, bez naravno ulaganja.
    Postoji i svemir van tvog svemira - i roditelji s manjom djecom uzimaju i novije stanove s višim cijenama najma. Uostalom i mi smo bili najmoprimci u lijepom novom stanu s dvoje male djece - ali i s 3 pologa garancije, najmodavac je bio više puta u stanu itd...
    Ali hvala još jednom na potvrdi zašto ne iznajmljujemo ljudima s psima...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 04.12.2020. at 10:38

  17. #4267
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    srećom
    ja sam cijelo djetinjstvo bila podstanar, plus studentske dane, i grozila sam se tih ljudi koji te procjenjuju kolika si štetočina

    I nije da nema srednjeg rješenja između stana koji nema uopće izolaciju i stana koji je A+ kategorija sa fensi namještajem i skupim parketom. Stanovi u zgradama iz 70-ih 80ih, rebrastim parketom i polustarim namještajem imaju sasvim ok izolaciju, barem je imao onaj u kojem sam ja bila, na toplanu, uvijek toplo
    Ja sam bila podstanar dvadeset godina, promijenila 13 podstanarskih stanova i probala sve - od grijanja na drva i struju, plina, toplane... svega je bilo. Toplana je najkomotnije rješenje, ali ne nužno i najjeftinije. Dok sam bila sama, to mi je bilo jako bitno - netko drugi vodi brigu o tome da grijanja ima, ti samo platiš. Ne moraš zvati servis bojlera ni dimnjačara... Jednom godišnje si tjedan dana bez tople vode dok je toplana u remontu, a ostalo vrijeme - prst u uho. Neprocjenjivo... Stanove u kojima drže podstanare vlasnici rijetko uređuju više nego je apsolutno nužno. Druga je priča ako imaš apartman u centru za iznajmljivanje turistima, ali ova sezona je izrazito loša za to zbog korone, pa će iznajmljivači stanova za život proći bolje od iznajmljivača stanova za turiste.

    Što se tiče preuređivanja, imala sam SVOJU malu djecu i znam da djeca uništavaju stanove/namještaj/younameit... Ne moraju biti podstanari da unište. Ne moraju to biti ni djeca. Uništimo i mi sami. Inače ne bi nikad krečili ni renovirali. To je kao i cipele - ako ih nosiš, poderu se, ali bratemili tome služe. Stan u kojem se živi/kuha/grije/kupa/suši veš podložan je habanju. Evo, ja ne mogu vjerovati da je već osam godina prošlo otkad smo krenuli s preuređivanjem našeg stana (zamjena parketa sobu po sobu, nova kuhinja, nova kupaonica - svako je rađeno u jednoj sezoni). Sad mogu u krug krenuti ponovno, a nismo imali nikakve podstanare. Samo nas četvoro Još prije smo zamijenili bojler (ima tome 20+ godina), pa nas uskoro čeka i to, zajedno s rekonstrukcijom dimnjaka. Vanjska stolarija je isto blizu dvadeset godina, doći će i to ponovno na red. Nikad kraja. Još ako uračunam da treba održavati stanove u kojima žive naši roditelji, vikendicu itd, o garažama da i ne govorim (iduće godine ide sanacija krova na mojoj + popravak vrata). Nikad kraja....ali to je život. MM kaže da bi meni bilo na smrt dosadno da stalno ne izmišljam što bi se sad trebalo preurediti.

  18. #4268
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sad da čekam da mi svi klinci budu u višim razredima ,ne bi ništ restaurirala punih 20 godina,ovako smo promijenili samo tri stana,prvi pokrečili i nešto renovirali,drugi kompletno renovirali,kupaonu, parket,bojleri strujni. Pa odselili u stan gdi smo sad koji smo uredili sami s ugradbenom kuhinjom, ormarima,prenesli krevet i kinderbret iz prijašnjeg stana,stolovi, stolice novi. Par puta krečili u skoro 14 godina,promijenili krevete,dodali dječje krevete.knaufali....
    Par puta sređivali garažu,šupu,dodavali ,oduzimali kaj treba
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.12.2020. at 10:53

  19. #4269
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Situacija se na tržištu stalno mijenja, nekad je prevaga na ponudi, nekad na potražnji, nekad dobiješ, nekad izgubiš. Ja sam imala i podstanare s djecom, i slijepu ženu s psom vodičem, i studente. Nekad mogu birati podstanare, nekad sam sretna da itko nazove i primim bilo koga.
    Ali nije u redu ni demonizirati iznajmljivače ako nekoga odbiju, svatko ima svoje razloge.

  20. #4270
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Situacija se na tržištu stalno mijenja, nekad je prevaga na ponudi, nekad na potražnji, nekad dobiješ, nekad izgubiš. Ja sam imala i podstanare s djecom, i slijepu ženu s psom vodičem, i studente. Nekad mogu birati podstanare, nekad sam sretna da itko nazove i primim bilo koga.
    Ali nije u redu ni demonizirati iznajmljivače ako nekoga odbiju, svatko ima svoje razloge.
    Baš tako.

    S druge strane, razumljivo mi je i da se podstanari ne trgaju da preuređuju i puno ulažu u prostor koji su unajmili. Čuvaju lovu za svoje stanove jednog lijepog dana. Rekoh već, bila sam i s te strane plota. Kao podstanar, ulagala sam isključivo u stanove u kojima sam namjeravala ostati dulje vrijeme i to samo nužno. To se obično dalo dogovoriti s vlasnicima - ako ja okrečim, oni mi umanje stanarinu taj mjesec. Ali bila sam sama i moglo mi je biti. Ne znam kako bih to da sam bila podstanar s djecom - nisam preuređivala ni svoje dok nisu malo narasli.

  21. #4271
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja moram priznati da moja djeca nikad nisu bila štetočine i da uopće ne razmišljam na način da će djeca ili psi uništiti stan.
    To je sve do roditelja/ vlasnika psa i odgoja. Naravno da se nezogde događaju, ali događaju se i odraslim samcima.

  22. #4272
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Odnosno baš ovo što je Peterlin napisala - stvari se troše korištenjem i to je normalno.

  23. #4273
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, psi su izgrizli dio elementa i stolice te kod vrata potrgali tapete. Stolice sam već promijenila. Element ionako mora doći novi.
    Ajme ovo mi je grozno ja sam dugo imala podstanarku koaj je bila solo, u jednomo trenu me pitala jel može nabaviti malog psića i nisam imala ništa protiv. Ovakve stvari mi uopće nisu pale na pamet. Na kraju nije nabavila psa, al je zato našla momka odnosno budućeg supruga dostojna zamjena

    Ja bih recimo "poludila" da mi netko mijenja namještaj po stanu po svojoj volji, helloou uredili smo ga u određenom stilu, moderan, jednostavan, neki Scandinavian design minimalistički. I sad da mi netko dofura neke bezvezne stolice ili element, ono šiznula bih. No meni kao opravdanje, mi smo stan zaista lijepo uredili novi namještaj, novi uredjaji i dosad su svi podstanari znali cijeniti takav stan. Redom mladi samci ili parovi (garsonijera).

    Žuta, što se tič grijanja uvjerljivo je najpovoljnije imati plinsko etažno, apsolutno ne postoji povoljnija opcija za grijanje u Zg. Imaš sve više takvih stanova građenih od početka 2000tih do danas. i naravno izolacija im je bolja. Velika prednost toga je što nije onaj odvratni suhi zrak kao od toplane. Sve sama reguliraš.

    ove vaše brojke za račune su mi ogromne, ne znam točno naše jer muž plaća režije al znam da su puno manje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.12.2020. at 12:00

  24. #4274
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja moram priznati da moja djeca nikad nisu bila štetočine i da uopće ne razmišljam na način da će djeca ili psi uništiti stan.
    To je sve do roditelja/ vlasnika psa i odgoja. Naravno da se nezogde događaju, ali događaju se i odraslim samcima.
    Apsolutno. Ali im najčešće ne piše na čelu kakvi su... Pa onda nagađaš.

    Uostalom tema je krenula od jeftinoće grijanja, ja sam komentirala da jeftino etažno plinsko ima samo u (novije)gradnji jer je tamo dobra izolacija, a to su obično još uvijek jako uščuvani ili skroz novi stanovi - bez "ofucanog laminata" i tapeta koje ionako treba oguliti - pa da takvi vlasnici baš i ne vole ideju 3 male djece u stanu. Da ne spominjem i 2 poveća neodgojena psa.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 04.12.2020. at 12:11

  25. #4275
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno. Ali im najčešće ne piše na čelu kakvi su... Pa onda nagađaš.

    Uostalom tema je krenula od jeftinoće grijanja, ja sam komentirala da jeftino etažno plinsko ima samo u (novije)gradnji jer je tamo dobra izolacija, a to su obično još uvijek jako uščuvani ili skroz novi stanovi - bez "ofucanog laminata" i tapeta koje ionako treba oguliti - pa da takvi vlasnici baš i ne vole ideju 3 male djece u stanu. Da ne spominjem i 2 poveća neodgojena psa.
    Potpis na komentar za etažno plinsko. Ja imam na uplatnicama ratu 145 kn za stan od cca 60 m2, ali plaćam plin po 300 kn mjesečno, da mi ne dođe ogromna razlika. Mogla bih možda i cca 50 kn manje, ali ove godine su dečki stalno doma, pa se dulje grije nego inače. Vidjet ćemo na obračunu.

    Mi smo prije 20 godina uveli centralno etažno grijanje na plin u zgradu iz 1958 koja je u ok stanju, ali nije nova. Daklem, to je bio ponor novaca sve dok nismo zamijenili vanjsku stolariju i ulazna vrata, jer je prije toga puhalo kroz sve rupe. I sad puše kroz prozor u kupaonici, koji mora biti otvoren (stari bojler), ali velika mi je investicija prijelaz na kondenzacijski bojler i novi dimovod. S druge strane, kad sadašnji bojler krepa, to mi je nužno zlo, pa već par godina čuvam sa strane lovu koliko to otprilike košta, ako nas zatekne kvar bojlera tijekom zimskih mjeseci. Odavno sam to dogovorila s dimnjačarom, ali sam je rekao da vozimo sa starim bojlerom dok radi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.12.2020. at 12:37

  26. #4276
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno. Ali im najčešće ne piše na čelu kakvi su... Pa onda nagađaš.

    Uostalom tema je krenula od jeftinoće grijanja, ja sam komentirala da jeftino etažno plinsko ima samo u (novije)gradnji jer je tamo dobra izolacija, a to su obično još uvijek jako uščuvani ili skroz novi stanovi - bez "ofucanog laminata" i tapeta koje ionako treba oguliti - pa da takvi vlasnici baš i ne vole ideju 3 male djece u stanu. Da ne spominjem i 2 poveća neodgojena psa.
    Potpisujem boldano.

    Također mislim da bi vrlo malo bi vlasnika iznajmilo općenito stan a kamoli tako malen stan obitelji s 3 djece + 2 psa. Po mom skromnom mišljenju, to je posve neadekvatna kvadratura za toliko ljudi i životinja na istom mjestu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.12.2020. at 12:57

  27. #4277
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, parket je nezgodan, ali roditelji s malom djecom ionako ne traže stanove preko 2.500 mj najam s novim parketima tak da ono... trošni laminat bi sasvim poslužio.

    Da, psi su izgrizli dio elementa i stolice te kod vrata potrgali tapete. Stolice sam već promijenila. Element ionako mora doći novi. Zidove ću sredit. Onako, pa ni samac koji živi kao pustinjak ne bi u deset g sačuvao stan da je kao novi, bez naravno ulaganja.
    Ma žuta, ne uzrujavaj se. Imam ja samca podstanara susjeda, svako malo ima tulum i svi se fino ponapiju, garant ima prolivenog po parketu što nitko ne primijeti do sljedećeg dana. Stanovi se troše životom, to je tako normalno.

  28. #4278
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    sillyme, ne mogu ne zamijetiti određen prezir prema obitelji poput moje u stanovima poput tvojih. Naravno da postoje oni koji unajmljuju skuplje stanove, a imaju djecu, ali ja jasno govorim o obiteljima koje ne unajmljuju skupe stanove, koji su ipak u prevazi. Sve što sam potrgala u stanu to ću gledati popraviti i vratiti stan u koliko toliko stanju kako sam i zatekla. Mada je moj bivši bio oštro protiv toga.

    Lili, ovaj namještaj koji sam zamijenila je upgrade, ne downgrade. Tak će bit i s ostalim. Zidove ću prebojat sama ili unajmit čovjeka. Ostalo što sam spomenula su sve minorni popravci. Druge stvari su jednostavno otišle kroz korištenje, kao što peterlin opisuje.

    Cucke sam dala bivšem jer se žalio frendu kako sam mu i pse željela oteti, a lijepo sam ga pitala želi li ih ili ih mogu poslati mojoj mami, tamo bi ionako imali daleko veći vrt.

    Ja stvarno ne razumijem kome mislite dati stanove na korištenje, a da očekujete da će sve ostati novo novcato. Puno prije bih unajmila stan s mrljom na parketu nego nešto tek ulašteno baš zbog pritiska da ne moram paziti na svaku dlaku već da se mogu opustiti i ne imati histerične napadaje oko prolivene vode.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.12.2020. at 14:26

  29. #4279
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Nemoj to shvatiti osobno. Ljudi i u vlastitim stanovima žive svakako... neki su podstanari uredniji od gazda. Mnogi vlasnici su neuredni.
    Obitelji s malom djecom često žive u kaosu jer drugačije ne mogu.

  30. #4280
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, živim u kaosu, ali ništa od toga nije da se ne da popravit. Nećemo izbit noseći zid. Tko ima problema s tim neka stavi tri pologa i mirna bosna. U ugovor isto zaštite pravne svih mogućih vrsta. Ali da se zato ne ponudi stan obitelji s djecom. Ko da je to što je netko samac garancija da neće zapišat prostor. Neki tipovi koji nit su studenti nit imaju obitelj pa dođu s partija i zrigaju se po podu. Kao da se to ne događa. Helo.

  31. #4281
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ovo je antirecesijska tema. Samo bih tu htjela napisati da je kredit za pos stan puno isplativiji od podstanarske rate, ali stvarno ne znam je li to ostvarivo.

    Kad si podstanar, to je kao da u šekret bacaš tu lovu svaki mjesec. Možda ima neki program za socijalno ugrožene obitelji ili samohrane roditelje, da se umjesto stanarine plaća rata kredita. To bi bila prava antirecesijska mjera.

  32. #4282
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ne znam kako se kreću cijene za kupnju, ali mislim da je sad lakše naći stan za najam nego što je ikad bilo, gomila stanova je uređena za dnevni najam, a gostiju ni za lijek, tako da se svi okreću mjesečnom najmu.

  33. #4283
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako se kreću cijene za kupnju, ali mislim da je sad lakše naći stan za najam nego što je ikad bilo, gomila stanova je uređena za dnevni najam, a gostiju ni za lijek, tako da se svi okreću mjesečnom najmu.
    Cijene za kupnju su mislim nikad vise, unatoc svemu.
    2000+ eura za uglavnom derutni stan 30-45m2, Novi Zagreb, zona tramvaja, da nije prizemlje i zadnji kat.
    Meni je to bas puno.

  34. #4284
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    žuta - žao mi je ako misliš da osjećam prezir, jer to nije istina. Ali pročitavši s kojom nonšalancijom si opisala uništavanje namještaja i zidova i ostalih stvari koje koristiš, plus karikiranje da "djeca ne glođu instalacije" - ne mislim da sam pretjerala kad sam rekla da ne bi bila poželjni stanoprimac mnogim stanodavcima. Uostalom ti si ta koja si izjavila da roditelji s djecom ne gledaju stanove preko 2.500kn, ne ja.

  35. #4285
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Meni je logicni da se stanovi trose kad se zivi u niima. I da se treba kreciti svake godine , i da kuhinje imaju rok na broj otvaranja, i da madraci propadaju kad se koriste...
    Naravno da bih racunala na to trosenje kad bih iznamljivala stan.
    Ako bih imala jeftin laminat racunala bih da se i on treba mjenjati ponekad.
    Ovo da mi poslodavac prigovara donesem koji komad svog namjestaja u drugom stilu u stan koji sam uzela u dugotrajan najam ( ne za ljetovanje) uopce necu komentirati. To mi je apsurd.
    Jasno da i unistavanje ima svoje granice.
    Moja djeca i ljubimci slabo su unistavala stan ( nas vlastiti) Nisu busila rupe u knaufu , pišalala po laminatu i rezala kozu na foteljama, tako da nemam dojam kud sve moze ici.
    Posljednje uređivanje od sirius : 04.12.2020. at 15:24

  36. #4286
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Opisala sam s nonšalancijom jer sam tip osobe koja ne ostaje dužna. Zid ću sredit, a i ostalo. Platila sam uredno svaku stanarinu i režije zadnjih deset g bez kašnjenja. Mislim da stanodavac to treba prvo gledati, a ono što će ponovno renovirati neka stavi u polog i vrijedne predmete odnese drugdje. Drugo da eto stanoprimac ostane pola godine, sve živo uništi i onda najavi odlazak, pa ti zovi majstore i bavi se obnovom, ali krečenje ne traje mjesec dana, a nekoliko fleka na parketu većinu ljudi neće otjerati od stana. Tko ide u najam pa kaže 'ovaj stan mi je super, te lokacija, te blizina svega, te cijena, te pogled ili kvadratura, ali eto ima par mrlja na parketu, uzimamo onaj skuplji bez mrlja''????

    Nisam znala što su bebe psi, niti što su bebe ljudi. Sad znam, al čovječe, baš gledam oglase i ljudi napominju da daju stanove zaposlenim samcima. Najbolje zaposlenim povremenim posjetiteljima stana. Ono, ideal na poslu od 5-17, od 17-20 vani, od 20-5 min korištenje prostorija, a vikendom u gostima ili u šumi.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.12.2020. at 15:29

  37. #4287
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa jest troše se, ali opet čovjek ne računa da će mu psi oglodati kuhinju

    Mislim, ako stanar ostane neki broj godina u stanu onda nije problem, ali sumnjam da itko mijenja kuhinju nakon par godina iznajmljivanja.

  38. #4288
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    zutaminuta, super ali i sama kažeš da tvoj ex nije bio mišljenja da sve treba dovesti u red, pa ti je onda jasno da ima kojekakvih ljudi.

    Moram reći da najgori podstanari za koje sam čula nisu imali niti životinje niti malu djecu, tako da - predrasude nikad nisu dobre.

  39. #4289
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Cijene za kupnju su mislim nikad vise, unatoc svemu.
    2000+ eura za uglavnom derutni stan 30-45m2, Novi Zagreb, zona tramvaja, da nije prizemlje i zadnji kat.
    Meni je to bas puno.
    Cijene su odurne. Neki fakat nemaju dodir sa stvarnosti. S druge strane vidim i po svojima kako bi cijenili zemlju stotinu tisuća najmanje, a susjed prodaje sličnu parcelu za desetak tisuća. Smijeh. Samo zato jer imaju sentimentalnu vezu s nekretninom.

  40. #4290
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je logicni da se stanovi trose kad se zivi u niima. I da se treba kreciti svake godine , i da kuhinje imaju rok na broj otvaranja, i da madraci propadaju kad se koriste...
    Naravno da bih racunala na to trosenje kad bih iznamljivala stan.
    Ako bih imala jeftin laminat racunala bih da se i on treba mjenjati ponekad.
    Ovo da mi poslodavac prigovara donesem koji komad svog namjestaja u drugom stilu u stan koji sam uzela u dugotrajan najam ( ne za ljetovanje) uopce necu komentirati. To mi je apsurd.
    Jasno da i unistavanje ima svoje granice.
    Moja djeca i ljubimci slabo su unistavala stan ( nas vlastiti) Nisu busila rupe u knaufu , pišalala po laminatu i rezala kozu na foteljama, tako da nemam dojam kud sve moze ici.
    Meni je frendu njegov vlastiti klinac izbušio kožni kauč sa kemijskom.
    Moja djeca su u mojem stanu šarala pastelama po jednom zidu.
    Sada kada smo u najmu pazim da se takve stvari ne događaju. Iako mi smo ušli u prazan stan, a takav smo i tražili. Tako da ima podstanara kojima i ne odgovara tuđi namještaj. Možda ako Žuta ima svoj, može tražiti i nenamješten stan pa neće biti bojazni za skupe gazdine stvari iz Ikee.

  41. #4291
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Sirius, krecis svake godine??!

  42. #4292
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    zutaminuta, super ali i sama kažeš da tvoj ex nije bio mišljenja da sve treba dovesti u red, pa ti je onda jasno da ima kojekakvih ljudi.

    Moram reći da najgori podstanari za koje sam čula nisu imali niti životinje niti malu djecu, tako da - predrasude nikad nisu dobre.
    On je posebna priča. On je tip osobe koji u tramvaju neće reći strancu da mu curi piće iz platnene kese, jer mu to ničem ne koristi, ali će glumatat da je savršen kad mu treba. Jebeni sociopat. Takvih ipak nema na svakom koraku. Nadam se.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.12.2020. at 15:36

  43. #4293
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Cathy meni bi idealno bilo pola pola. Da ne dobijem baš gole zidove, ali da ne moram ni obilazit oko regala prababine babe jer ima posebnu vrijednost.

  44. #4294
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Cijene su odurne. Neki fakat nemaju dodir sa stvarnosti. S druge strane vidim i po svojima kako bi cijenili zemlju stotinu tisuća najmanje, a susjed prodaje sličnu parcelu za desetak tisuća. Smijeh. Samo zato jer imaju sentimentalnu vezu s nekretninom.
    Ne pratim cijene zemljista, to me ne zanima, no zadnjih mjeseci pratim ono sto sam navela: N.Zagreb, tramvaj, 35-45m2, iskljuceno prizemlje i zadnji kat i ako je vise od 1.kata da ima lift.
    Sve sto se pojavilo je bilo cca 2100-2400eur/m2 i bilo bi prodano u roku 2 tjedna.
    Ocito su to onda i realne cijene, cim tako.plane.

  45. #4295
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, krecis svake godine??!
    U teoriji bih mogla. Posebno djecje sobe, hodnik i stubiste.
    Svakako bi racunala s tim da se kreci svake 2 godine pogotovo ako je stan manji ( vise se packa po zidovima).

  46. #4296
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, krecis svake godine??!
    Ja krečim svake godine, ali ne sve nego ono što treba ili ono što dođe na red. Kuhinja bude svako ljeto, a sobe najmanje svake druge sezone. Ne uvijek sve, ali dijelove koji su izloženi. Predsoblje svakog ljeta.

  47. #4297

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    imamo etažno plinsko grijanje i to je najpovoljnije grijanje. prijelazna godišnja doba znamo povremeno koristiti i klimu da ujutro i navečer malo "podgrijemo" ako zatreba, prije nego baš počnemo grijati.
    o trošenju/uništavanju stanova, dalo bi se romane napisati. različiti smo i imamo različite kulture stanovanja i očekivanja, prema sebi i prema drugima. nikad nismo bili podstanari i to je velika sreća, jednostavno ne mogu zamisliti da živim u strahu hoće li mi dijete ili ja nešto zaprljati, zaliti...
    s druge strane, iako nam djeca nisu posebno bila sklona uništavanju, stan u kojem živimo preko 14 godina (uselili u novogradnju), bez obzira na farbanja i sitnije zahvate, daleko je od jako očuvanog, čega nismo ni bili svjesni dok nismo kupili drugi stan na istom katu, koji je do tada cijelo vrijeme bio u najmu. kad smo ušli u taj drugi stan, činio se kao nov u odnosu na naš. bivša je vlasnica, očito, imala sreće s podstanarima, ali i znamo da je kod izmjene istih uvijek farbala, uređivala.

  48. #4298
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mi smo najgori ovdje - u 1S+DB s energetskim certifikatom E, s Glamoxima i svim aparatima na struju trošimo cca 600 kn mjesečno (zimi više, ljeti manje). Temperatura koju održavamo dok nas nema doma je 20, kad nas ima 22.
    S kombinacijom klima/uljni nam je bilo cca 25% jeftinije, ali i osjetno hladnije.

    Tako da, teško je reći koliko ćeš ti žuta trošiti jer u računicu moraš uvrstiti lokaciju, izolaciju, koliko si doma i koliko voliš toplinu.

  49. #4299
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Eto, cipele koje sam birala s oglasnika i iz dućana rabljene odjeće, sve geox ili froddo, ništa ne promače. Kvalitetno ko novo, ni nakon već sezone nošenja. A obuća koju su dobili od ćaće, buce razne, no name, s naznakom da su waterproof, tri para sve promače i dala dalje.

    Jednako tako sam uzela igračke s oglasnika. Aposlutno ko nove. Ne znam što rade ljudi s tim igračkama uopće. Kupe pa drže u vitrini?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 06.12.2020. at 09:40

  50. #4300
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mnoga djeca imaju previše igračka i neke nikad ne dođu na red za igranje.
    Ako netko pozove 20 ljudi na ročkas, to je 20 poklona, zna biti skupih, zna biti duplih... igračke ostanu netaknute ili jako malo korištene. Mnoga djeca koju znam imaju puno previše igračka (uključujući moje).
    Ja imam u garaži neotvorenih igračka od tko zna kad... čekam da ih proslijedim kad počnu opet rođendani.
    Žalosno, ali istinito.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 06.12.2020. at 10:35

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •