Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 152

Tema: Cijepljenje novorođenčeta...protiv ili protiv? :-)

  1. #101
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pogledaj koliko je prijevljeno vodenih kozica na 17. stranici istog linka. Stalno otprilike isti broj oboljelih od 1973. od kad se prijavljuje, pa do danas.

    Bez obzira na uvjete života, i bilo koje druge faktore, broj oboljelih je stalan.

    Tako bi znači bilo i sa svim drugim zaraznim bolestima da nema cijepljenja.
    A vodene kozice su, uglavnom, blaga bolest, za razliku od nekih koje su prava suprotnost tome.

    Kud bolji argument za cjepiti. Ili za živjeti u zemlji gdje je procijepljenost ovakva kao naša .
    Probajte otputovati sa necijepljenim djetetom u Caracas ( Venezuela ), ne kažem da trebate, ali meni je upravo sad taj grad aktualan, no, nećete uspjeti. I ne trebate, jer je rizik prevelik.

  2. #102
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Baš me zanima omjer oboljelih od neke bolesti (koja se procjepljuje) i težina bolesti, i na dugoj strani - broj i težina nuspojava
    evo linkova na wikipedijino znanje o cjepivima protiv tih bolesti:

    http://en.wikipedia.org/wiki/DPT_vaccine

    http://en.wikipedia.org/wiki/Hepatitis_B_vaccine

    http://en.wikipedia.org/wiki/MMR_vaccine

    Naravno, ima i drugih izvora koji mogu poslužiti za usporedbu. Ali i ovo je sasvim dovoljno za steči dojam o odnosu rizika jednog i drugog.

    Kad već neće podijeliti s nama informacije o tome oni koji su ih dobili od stručnjaka.
    Posljednje uređivanje od mujica : 06.12.2013. at 17:16

  3. #103
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Kad već neće podijeliti s nama informacije o tome oni koji su ih dobili od stručnjaka.


  4. #104
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Kud bolji argument za cjepitiživjeti u zemlji gdje je procijepljenost ovakva kao naša .
    Probajte otputovati sa necijepljenim djetetom u Caracas ( Venezuela ), ne kažem da trebate, ali meni je upravo sad taj grad aktualan, no, nećete uspjeti. I ne trebate, jer je rizik prevelik.
    Haha, dovoljno je da živiš u gradu u kojemu stanovništvo nije tako homogeno kao u hr. Em veliki broj ljudi sa drugih kontinenata (čitaj: uvjetima života) em putnika...
    Jedno je ne cijepiti se protiv kozica, ili hep B (gdje inficiranost uvelike ovisi o životnom stilu), a nešto posve drugo ne cijepiti se protiv polio...

  5. #105
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Procijepljenost je toliko visoka, da nema bolesti, tako da je teško u Hrvatskoj vidjeti to što želiš lulu-mama.
    U biti ima što vidjeti.

    Broj i težina nuspojava
    od npr. cijepljenja protiv ospica su u Hrvatskoj neusporedivo veći od
    oboljelih od neke bolesti (koja se procjepljuje) i težina bolesti
    Naime, nitko nije obolio od ospica lani u Hrvatskoj.
    A istovremeno, bilo je prijiavljeno preko dvadeset nuspojava cijepljenja protiv ospica, a stvaran broj nuspojava je vjerojatno negdje oko desetak tisuća (jer se cijepilo oko 90.000 djece). Od toga ogromna većina lokalnih reakcija na mjestu primjene ili lagano povišena tjelesna temperatura.
    Vjerojatno je bila jedna ili dvije idiopatske trombocitopenične purpure koje nisu prijavljene, vjerojatno je bila koja stotina postvakcinalnih ospica (koje su neusporedivo blaže od prirodnih ospica), a ni jedno dijete nije umrlo od cijepljenja.

    Iz toga proizlazi a treba prestati cijepiti protiv ospica, da se izbjegnu ove nuspojave i uštede novci zdravstvenom sustavu.
    Super.

    Ako su ospice nestale zbog poboljšanja uvjeta života, i ne javljaju se u zemljama koje ne cijepe, trebamo odmah ukinuti ovo cijepljenje. (Doduše, nema zemlje koja ne cijepi protiv ospica, ali ima zemalja koje imaju slabe cjepne obuhvate - pa ako u tim zemljama nema ospica jer su ih eliminirale zahvaljujući boljim životnim uvjetima, treba odmah ukinuti cijepljenje protiv te bolesti koja ne postoji)

    Ako oni koji se zalažu za ukidanje cijepljenja jer je beskorisno i nedokazane djelotvornosti preuzmu odgovornost za posljedice i garantiraju da nećemo za 10-20 godina imati 10.000 oboljele djece, 1.000 hospitalizirane i par desetaka umrle djece od ospica, neka izvole s time pred stanovništvo, ministra, premijera, predsjednika, Svjetsku zdravstvenu organizaciju, Europsku komisiju i preuzmu odgovornost.
    Posljednje uređivanje od mujica : 06.12.2013. at 17:39

  6. #106
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ah čuj, u EU neke zemlje imaju obvezu cijepljenja protiv ospica, dok su druge to uvele samo kao preporuku. (Ili su mudro uveli kombinirano cjepivo za 4-5 bolesti od kojih je samo 1 obavezno, i pedijatri ne procjepljuje nego samo s kombiniranim). Ili se ne možeš upisati u vrtić ako nisi cjepljen. Svakakvih vrsta ”pritisaka” ima.

    Prilično su različite javnozdravstvene politike. Ne,ke ide više k tome da prepuste (dio) odluke individui, a druge više ureduju.

  7. #107
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

  8. #108
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Jel kome otvara link?
    Posljednje uređivanje od Smokvica. : 13.12.2013. at 15:50

  9. #109
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Evo malo literaure za one koji misle da u finom europskom svijetu ne postoje bolesi protiv kojih cijepimo, jer su valjda nestale zbog poboljšanja uvjeta života i da je cjepivo nedjelotvorno.
    http://www.euro.who.int/__data/asset...ue-4,-2013.pdf
    Iz ovog se izvješća ljepo vidi da je u prvih 9 mjeseci ove godine bilo 26.321 prijava ospica u Europskoj regiji SZO, a od toga 8167 slučajeva u zemljama Europske unije. Najviše je oboljelih iz Gruzije, Njemačke, Turske, Italije, Ukrajine i Ujedinjenog kraljevstva (ne vidim da obolijevaju samo djeca u siromašnim zemljama).
    Što se tiče bezazlenosti bolesti, vidi se da je hospitaliziirano čak 41% svih za koje je poznat podatak o hospitalizaciji.
    Što se tiče toga da cjepivo ne štiti i da obolijevaju uglavnom cijepljena djeca, vidi se da je među oboljelima za koje je poznat cjepni status, čak 74% necijepljeno.

    To znači da je cijepljeno 26% oboljelih, a s obzirom da je diljem Europe procjepljenost djece oko 85-90%, svatko tko se time bavi iz hobijia a takvih je ovdje puno, može lako izračunati djelotvornost cjepiva na europskoj razini.

    Za one stručnjake koji tvrde da je cjepivo ništkoristi, a koji su zaboravili kako se računa djelotvornost cjepiva na temelju podataka o cjepnim obuhvatima među oboljelima (PCV) i u općoj populaciji (PPV), djelotvornost cjepiva (VE) se računa po formuli: VE=(PPV-PCV)/(PPVx(1-PCV)). Na temelju podataka u linkanom izvješću, djelotvornost cjepiva protiv ospica je 93,8 do 96,1%, ovisno o tome računamo li da je procjepljenost opće populacije 85% ili 90%.

    Također, prijavljeno je 37.502 slučaja rubele. Čak 27% slučajeva čija je dob poznata je starije od 19 godina, dakle u fertilnoj dobi. Nažalost, nije prikazano koliko je među njima ženskog spola, koliko je bilo trudnica i kakvi su bili ishodi trudnoća. S obzriom da je kod oboljelih čiji je cjepni status poznat, njih 85% necijepljeno, može se lako izračunati gornjom formulicom (pod pretpostavkom da su cjepni obuhvati protiv rubele u općoj populaciji od 85% do 90%), da je djelotvornost cjepiva protiv rubele od 96,9% do 98,0%.

  10. #110
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ili kako je Orwel rekao, "Sva propaganda je laž, čak i kad govori istinu".

    O statistici neću ni početi. Bespredmetno je - 1% stopa prijave nuspojava je dovoljno rječita. Sve pada ispod statističke greške.

    Vidim da opet nabrijavaš retoriku. Svidjelo mi se doduše kako si začepio Beti, ali ti dalje mahnitanje po praznoj slami nekako ne priliči. Potpuno ti je blesavo prodavati propagandu u uvjetima gdje zakon propisuje cijepljanje. Ne možeš istovremeno biti tiranin i dobročinitelj - odluči se!

    Hajd'mo 'vako - ti lijepo potakneš ukidanje obaveznog cijepljenja pa nam onda do mile volje propovjedaj svoje evanđelje, ali svakako prije toga iz priče izbaci one sanitarne huligane. Dobrobit nacije kroz primjenu nasilja? ... Helou!
    Posljednje uređivanje od Davor : 14.12.2013. at 00:35

  11. #111
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je odlična ideja, Mujice. Ajde joj pošalji pisamce da vidimo što ima za reći po tom pitanju.
    Zuska, koliko si ti čekala na odgovor od Lucije T?
    Ja sam poslao upit prije osam dana i još nisam dobio odgovor.....

    Zakaj ni ti nećeš reći što su ti stručnjaci napisali o omjeru rizika od cijepljenja i od necijepljenja (onako, potkrijepljeno postocima, promilima, referencama) i zakaj mi Lucija T neće odgovoriti na to pitanje? Je li to neka urota? Tajnovito čuvanje istine samo za odabrane?

  12. #112
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ili kako je Orwel rekao, "Sva propaganda je laž, čak i kad govori istinu".

    O statistici neću ni početi. Bespredmetno je - 1% stopa prijave nuspojava je dovoljno rječita. Sve pada ispod statističke greške.

    Vidim da opet nabrijavaš retoriku. Svidjelo mi se doduše kako si začepio Beti, ali ti dalje mahnitanje po praznoj slami nekako ne priliči. Potpuno ti je blesavo prodavati propagandu u uvjetima gdje zakon propisuje cijepljanje. Ne možeš istovremeno biti tiranin i dobročinitelj - odluči se!

    Hajd'mo 'vako - ti lijepo potakneš ukidanje obaveznog cijepljenja pa nam onda do mile volje propovjedaj svoje evanđelje, ali svakako prije toga iz priče izbaci one sanitarne huligane. Dobrobit nacije kroz primjenu nasilja? ... Helou!
    Na čemu si ti?

    Kakav ti je to nesuvisao post?

  13. #113
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Javio se autoritet

    Samo mirno, ne daj se zbuniti postovima s više od dvije rečenice.

  14. #114
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    nitko nije mene "zacepio".
    bolje bi bilo da zacepi onaj tko je to napisao.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj valchy prvotno napisa Vidi poruku
    kako se riješila situacija? jeste cijepili?
    Dakle, da javim kako smo prosli, iz prve ruke.
    Uložila sam žalbu sanitarnoj inspekciji, tada sam dobila poziv na prekršajni sud. Sucu sam lijepo i kulturno razložila sve svoje argumente zbog kojih ne želim cijepiti dijete, i moram reći, nije bilo nimalo neugodno. Dapače, rekla sam i da smatram da nije u redu da sam samo ja okrivljena pošto dijete ima oca i majku, i o takvoj odluci zaista nikada ne bih donosila sama odluku bez tate. Ali ok, pošto me prijavilo rodilište, okrivljena sam samo ja.
    I tada sam neko vrijeme čekala presudu...Presudu sam dobila, vrlo zanimljivo konstruiranu. Kriva sam s obzirom da po zakonu nisam cijepila dijete, ali da s obzirom da sam to učinila zbog brige za zdravlje za zdravlje djeteta, ne treba me se novčano kazniti. Prekršajno kriva, ali za sada ne moram platiti kaznu.

  16. #116
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Super. Prekršajni zakon predviđa takva rješenja jer se smatra da kažnjavanje samo po sebi ništa ne rješava. Zluradima poput Beti to možda ne odgovara, ali ih se srećom ne pita.

  17. #117
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    ovo je prevelika uvreda pa bila i od tebe.

  18. #118
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Drama! Pohađaš ove topice samo da bi pila krv ljudima koji imaju stvarnu dilemu, izruguješ se tuđoj nevolji i otvoreno zagovaraš kažnjavanje roditelja. Ne znam kako se to zove kod tebe doma, ali drugdje se to zove zlurado. Ako ne vjeruješ pitaj prisutne.

  19. #119
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    Ta Udruga za etiku i kreativnost medija je sve samo ne etična i kreativna.

    Cenzuriraju komentare na članke koje objavljuju.

    Poslao sam do sada tri komentara i svaki od njih su uklonili.

    Kakva je to etika i kreativnost u medijima ako brišu komentare koji im se ne sviđaju?

  20. #120
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Svakom loncu...
    Ti lijepo odradi svoj dio i ne živciraj se za ostalo. Nisu svi oduševljeni ni mojim komentarima pa sam i dalje živ

  21. #121
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ali ti ih ne brišu.

    ne očekujem da budu zadovoljni mojim momentarima.
    samo očekujem demokratsku slobodu govora (a možda i korektnu raspravu) od nekoga tko se deklarira kao udruga za etiku.

  22. #122
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Gle, znam stanovitu državnu firmu ...

    Samo ti lijepo odradi što je u tvojoj moći da se i ti ljudi osjećaju ljudski pa će te objeručke prihvatiti. O vrlinama hrane je najbolje raspravljati uz puni tanjur.

  23. #123
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ne pokušavaj skretanjem s teme relativizirati moju kritiku na stanovitu udrugu za etiku i štatigajaznamšta.

    Neetični su i ne možeš ih opravdati ničime.

    Pošteni i demokratični urednici web portala ne brišu postove koji se razlikuju od njhovih stavova, već ih objave i dozvole raspravu.

    Pogledaj kako ti ovdje možeš svašta pisati, pa ti nitko ne briše postove.


  24. #124
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    oho.... dadica ima veze u udruzi, pa su objavili moj zadnji komentar (i usput se osvrnuli na moju kritiku o cenzuriranju komentara).

    hvala, dadica.

  25. #125
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Fakat nema na čemu. Valjda su čuli tvoj vapaj.

  26. #126
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj Marilina prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, da javim kako smo prosli, iz prve ruke.
    Uložila sam žalbu sanitarnoj inspekciji, tada sam dobila poziv na prekršajni sud. Sucu sam lijepo i kulturno razložila sve svoje argumente zbog kojih ne želim cijepiti dijete, i moram reći, nije bilo nimalo neugodno. Dapače, rekla sam i da smatram da nije u redu da sam samo ja okrivljena pošto dijete ima oca i majku, i o takvoj odluci zaista nikada ne bih donosila sama odluku bez tate. Ali ok, pošto me prijavilo rodilište, okrivljena sam samo ja.
    I tada sam neko vrijeme čekala presudu...Presudu sam dobila, vrlo zanimljivo konstruiranu. Kriva sam s obzirom da po zakonu nisam cijepila dijete, ali da s obzirom da sam to učinila zbog brige za zdravlje za zdravlje djeteta, ne treba me se novčano kazniti. Prekršajno kriva, ali za sada ne moram platiti kaznu.
    no comment...kriva a nisi kriva....i problem riješen

  27. #127

  28. #128
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    puno više tužno, nego zanimljivo.

  29. #129
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kako vidim dominantni doprinos među umrlima čini gripa, a uz potpuno promašene sojeve je teško reći "vaccine preventable" jer promašena vakcina ionako nema nikakvog učinka. Tu se broji i onaj fijasko s "pandemijskom" prijevarom. Hvala Bogu kod nas još nije obavezna.

    Neće se tako skoro dogoditi da pro tabor postavi korektne brojke i to je dobro - tako za javnost ispadnu još bedastiji nego što jesu.

  30. #130
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    .....
    Posljednje uređivanje od mujica : 06.01.2014. at 12:11

  31. #131
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Slabo vidiš dadica. Najviše je umrlih od meningokokne bolesti i hripavca, a gripu uopće ne računaju.

    Naime, ukupan je broj umrlih od bolesti koje se mogu spriječiti cijepljenjem u razdoblju od 2007 do 2009 godine 1.299. Samo 2009/2010 godinu je od gripe umrlo oko 12.000 ljudi u SAD-u.

    http://www.cdc.gov/h1n1flu/estimates_2009_h1n1.htm

    Također se vidi iz ove tablice da samo u jednom tjednu (50. tjedan 2013) od pneumonije i gripe umre preko 700 osoba u 122 odabrana grada SAD-a. Znači da kad bi se gripa računala, bilo bi na desetke tisuće umrlih od 2007 d0 2013, a ne 1.299.

    http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwr...250md.htm#tab3

    Daklem, gripu ne računaju.

    Ne znam kako uspijevaš pogrešno protumačiti svaki članak koji ovdje komentiraš.
    Kao da imaš neki kognitivni poremećaj.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    o čemu ti, ovaj prvi link ti je samo za h1n1
    1299 na danu populaciju u 3 godišnjem razdoblju je vrlooo malo

    a ono što ne piše je da većinom umiru stariji ljudi sa oslabljenim imunitetom, sigurno ne djeca niti ljudi srednje dobi
    ja bi radije doživio starost pa umro od bilo čega nego dobio "doživotne nuspojave"

  33. #133
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Pa upravo to i kažem. Samo od gripe (što se vidi u prvom linku) je 2009/2010 godune umrlo čak 12.000 ljudi i to je dokaz a u 1.299 umrlih od bolesti protiv kojih se cijepi u razdobluju od 2007. do 2013 godine ne uključuje gripu, kao što dadica misli da uključuje.

    (dadica, to objašnjenje te košta 1.462 kune)

    A to da je 1.299 nepotrebno umrlih, malo je stvar percepcije. Meni se i jedan čini puno ako je nepotrebno.

    Dob tih umrlih se nigdje ne vidi, tako da ne znam odakle ti taj podatak da umiru stari od bolesti protiv kojih se cijepi.

  34. #134
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To ćeš mi refundirati.
    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Slabo vidiš dadica. Najviše je umrlih od meningokokne bolesti i hripavca, a gripu uopće ne računaju.
    Koliko vidim meningokokne bolesti nisu uopće korelirane s brojem istaknutim na linku, vjerojatno zato što je cjepivo (serogroupe A, C, W-135 i Y) u primjeni od praktično nekidan, a stavka "Influenza-associated pediatric mortality" je korelirana 100% s brojevima istaknutim na linkovima koji su poslužili za ukupan zbroj.
    Ono s hripavcem ti se isto samo učinilo jer očito broje samo tip b (cjepivo), a ne tipove koji su sada radi cjepiva postali dominantni.

  35. #135
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    puno više tužno, nego zanimljivo.
    ma kaj bi bilo tužno.

    witman kaže da je to vrlooo malo umrlih.

  36. #136
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko vidim meningokokne bolesti nisu uopće korelirane s brojem istaknutim na linku, vjerojatno zato što je cjepivo (serogroupe A, C, W-135 i Y) u primjeni od praktično nekidan, a stavka "Influenza-associated pediatric mortality" je korelirana 100% s brojevima istaknutim na linkovima koji su poslužili za ukupan zbroj.
    Ono s hripavcem ti se isto samo učinilo jer očito broje samo tip b (cjepivo), a ne tipove koji su sada radi cjepiva postali dominantni.

    Nemam ništa za dodati onome što sam ranije napisao o tvojim kognitivnim sposobnostima.

    Mora da su te puno cijepili sa svim onim fuj aditivima kad si bio mali.
    Posljednje uređivanje od mujica : 08.01.2014. at 18:16

  37. #137
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tužno, jelda. Tješi me da ipak bolje spavam od tebe.

  38. #138

  39. #139
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nije čudo da ne možeš normalno zaspat kad čitaš takva ...

    Evo ti uspavanka, prigodna je http://www.youtube.com/watch?v=yxzSB9Jm9bU

  40. #140
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

  41. #141
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ajem opet vi?!
    dosadni ste, majkemi
    ne moramo svi ovdje čitat vaša prepucavanja, ako ne možete normalno razgovarati onda nemojte razgovarati uopće!
    naravno da svatko od vas ima pravo na svoje mišljenje, ali morate ga iznjeti argumentirano (kao što znate a ponekad i činite) i izbjegavati osobne napade!
    mujice, davore molim vas skulirajte se i raspravljajte na pristojnoj razini (vrijedi i za bekvokal beti3)

  42. #142
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Eto, slucajno sam nabasala na tu temu. Vidim da je autor postavio post, a nije napisao niti jedan komentar nakon posta. Zapravo, moje pitanje ide njemu. Napisao si da se svakakvim cijepivima cijepe djeca u UK. Odakle ti takva imformacija? Ja naime zivim u UK i nisam primjetila nekakav nenormalan broj cijepiva. Cak te niti zakon tamo ne obvezuje na njih, a neka su i ukinuta. Npr, TBC, te se novorodencad uopce ne cijepi. Prvo cijepivo dobiva sa 3 mjeseca zivota.

  43. #143
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Nije njemu do odgovora.
    To je najobičniji trol koji se registrirao da bi unio pomutnju i više nije zainteresiran.
    Svako malo se neki takav pojavi ovdje.
    Vjerojatno je sljedbenik filozofije kockastog vremena kao moj pajdo dadica http://www.timecube.com/
    Posljednje uređivanje od mujica : 09.01.2014. at 11:21

  44. #144
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne, ali tvoje projekcije su jako poučne.
    Puntica je u pravu. Ovaj topic je dao svoje.

  45. #145
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    (vrijedi i za bekvokal beti3)
    Na ovoj temi je 17 (sedamnaest) mojih postova, od ukupno 141.

    Ako sam bekvokal sa 12% postova na temi onda si u pravu, ali ako nisam onda bih molila da ispraviš svoju izjavu. I malo pravednosti, molim.

  46. #146
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jutarnji list trazi roditelje koji nisu cijepili djecu i onda su se predomislili i ponovno počeli cijepiti. Novinarki se trebaju javiti do ponedjeljka na njen mobitel 091 364 11 11 Idealno da se žele i fotografirati, može i samo s leđa.

  47. #147
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Misliš, trebaju nekakve napušene kojima je sasvim svejedno što će - unatoč tome što su nastavili cijepiti - platiti kaznu za necijepljenje? Fora!

  48. #148

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    kaj gotovo ?

    podsjeća me na stanare koji hrane mačke i one koji mrze mačke...

  49. #149

  50. #150
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    http://m.tportal.hr/vijesti/370107/E...-obavezno.html

    Mozda clanak nekome pomogne u donosenju razumne odluke.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •