Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 152

Tema: Cijepljenje novorođenčeta...protiv ili protiv? :-)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2

    Početno Cijepljenje novorođenčeta...protiv ili protiv? :-)

    pozdav, ljudi!

    pročitao sam dosta postova na ovu temu, na ovom forumu i drugdje na internetu, razgovarao sa nekim doktorima i stvorio prilično čvrst stav o štetnosti cijepljenja...prgavci poput dr richtera na cybermed.hr pomogli su stvaranju mog stava

    u svjetlu ovog novog farmaceutskog ludila zvanog h1n1, moje brige su se dodatno potvrdile i pojačale...činjenica da farm. industrija direktno sudjeluje (ili barem neki bitni elementi unutar nje) je danas više nego evidentna...najavljuju se cjepljenja čitavih populacija nedovoljno ispitanim cjepivima (UK), a samo je pitanje vremena kada će i naš ministar 'zdravstva' naložiti sličan propis. znamo da je već utukao milijune naših kuna za cjepivo vrlo upitne kvalitete i svrhe...

    imamo curicu koja će se roditi svaki čas i priličo sam zabrinut obaveznim cjepivima kojima će je podvrgnuti čim se rodi...

    znam da će me možda neki od vas dočekati na nož sa argumentima da izlažemo dijete nepotrebnom riziku, ali nema solucije koju nismo voljni ispitati kako bi joj omogućili zdrav i dug život...ako i samo malo prosurfate, naći ćete primjere ozbiljno narušenog imuniteta, zdravlja i zaštrašujućih nuspojava, a i samo jedan takav primjer mi je dovoljan da razbukta sumnju...s obzirom da znam kako funkcionira podmićivanje doktora od strane farmaceuta (prijateljici doktorici su nedavno platili put u beč na konferenciju u zamjenu za nabavku medicinskog materijala za bolnicu), možete si samo zamisliti što se dešava kad se to preslika na cijelu državu i ugovore sa ministarstvom 'zdravstva'.

    da skratim

    zanima me koliko smo zakonom obvezani cijepiti našu djecu (tu mislim na ova standarna za polio, tetanus i ostalo) i da li je to nekako moguće izbjeći i koje su alternative?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Zakonom smo obavezni cijepiti, ali ipak neki su to izbjegli. Mislim da ti je tu jako bitno na kakvog ćeš pedijatra naletiti, čini mi se da ih većina nažalost rutinski cijepi bez dodatnih obrazloženja i smatra da je to obavezno i neophodno bez obzira na stav i želju roditelja.
    U bolnici beba dobije odmah dva (2) cjepiva, ne znam kako bi se to izbjeglo, osim možda da odete u privatno rodilište. Stvarno mi je bezumno davati djetetu starom 1 dan cjepivo protiv hepatitisa B.

    Ovaj tvoj nick prisonplanet se baš lijepo uklapa u tematiku cijepljenja.... a mi bismo samo slobodu izbora.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno

    uh, da puno je tema ovdje bilo i ima za pročitati. postoje načini da zaobiđeš cijelu proceduru. dosta toga ovisi o pedijatru, ali u boolnici te nitko ništa ne pita već si cijepljen, što je totalno s..nje.
    ja svoje dijete nisam doktoru odvela sad već više od godine dana (sad će napuniti 2 god), nisam ju cijepila protiv moparu i ne namjeravam ju više cijepiti protiv ičega. nitko nas ništa još ne pita iako krećemo u vrtić na jesen pa očekujem probleme. no u pitanju je privatni vrtić u kojem ravnateljica ima nešto više razumijevanja prema tom problemu pa ćemo vidjeti.

    nitko nema pravo izvršiti medicinsku intervenciju bilo kakvog tipa na tvom djetetu. čula sam one savjete da se pozoveš na odgovornost doktora koji cijepi, da ti garantira potpisom da tvoje dijete neće imati dugotrajne štetne posljedice od cijepljenja.
    osobno znam dosta ljudi koji nisu cijepili uopće svoju djecu i djeca su danas već odrasli, normalni, zdravi ljudi.

    ja sam odlučila sljedeći porod obaviti ili kod kuće ili u rodilištu u kojem osobno poznajem pedijatricu i za koju znam da neće raditi ništa bez mog odobrenja.

    sretno!



  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    nicola, koje je to rodilište? Naime, već mi je unaprijed muka kad razmišljam o drugom djetetu....i što nas čeka.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno

    neve, imaš pp

    dakle, nije stvar u rodilištu, nego u povjerenju određenoj osobi koja tamo radi. ne znam da li se ikako može u bolnici dogovoriti da se dijete ne cijepi. meni se iskreno čini porod kod kuće nešto najbolje, ali ne znam kako doći do babice koja bi to radila

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja svoje drugo dijete ne cijepim. evo nedavno citam temu kako je odjednom umrla 21-mjesecna djevojcica i mislim si da je to od cjepiva.

    zakon je da se dijete mora cijepiti ali postoji i zakon koji ti dozvoljava da odbijes svaku medicinsku intervenciju na sebi i svom djetetu.

  7. #7
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno po kratkom postupku

    prison planet imaš privatnu poruku, jer sam prelijena za rasprave

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja sada kopam i nogama i rukama da izbegnem vakcine u porodilistu.
    ne znam na sta ce to ispasti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Ej stari...mi drugu bebu nismo cijepili i donijeli smo definitivnu odluku o necijepljenju do kraja.
    Na srecu drugo dijete nije rodeno u RH (planski) i naravno da nije cijepljeno u bolnici.
    Vec sam pisao na jednom drugom topicu koje su tvoje mogucnosti:

    Kolko sam se i sam informirao i trazio rupe u zakonu jedino suvislo kaj sam nasao je članak 8. Zakona o zastiti prava pacijenata 169/04 koji kaze:

    Pravo na obaviještenost
    Članak 8.
    Pacijent ima pravo na potpunu obaviještenost o:

    – svome zdravstvenom stanju, uključujući medicinsku pro*cjenu rezultata i ishoda određenoga dijagnostičkog ili terapijskog postupka,

    – mogućim prednostima i rizicima obavljanja ili neobav*ljanja preporučenih pregleda i zahvata,

    Da stvar bude bolja:

    V. KAZNENE ODREDBE
    Članak 41.
    Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 50.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj zdravstvena ustanova ako:

    1. uskrati pacijentu pravo na obaviještenost iz članka 8. ovoga Zakona,

    Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 10.000,00 kuna i odgovorna osoba u zdravstvenoj ustanovi.

    Članak 42.

    Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 10.000,00 kuna kaznit će za prekršaj zdravstveni radnik ako:

    1. na zahtjev pacijenta uskrati obavijest (članak 9.),


    E sad...nas plan je taj Zakon primjeniti na vrticu...a dal je to moguce upotrijebiti i u rodilistu fakat ne znam...ali svakako nemas kaj izgubit.


    Forumasica trimama je postavila neka pitanja na koja nema sanse da ti daju suvisle pismene odgovore pa ih probaj upotrijebit...evo ti ih:

    Poštovani,

    Srdačno Vas molim da ispunite moje zakonsko pravo na informacije o cjepivu, i pismenim putem mi odgovorite na moja niže navedena pitanja i nedoumice. Smatram da su mi Vaši odgovori neophodno potrebni kako bih bio u stanju donijeti ispravne i odgovorne odluke u vezi zdravlja mog djeteta.

    1. Od kojih tvari se sastoji cjepivo kojim želite cijepiti moje dijete?
    2. Na koji način su dobivene te tvari?
    3. Da li cjepivo sadrži thimerosal ili aluminij?
    4. Da li cjepivo sadrži tvari životinjskog podrijetla?
    5. Da li je testiranje bilo kojeg sastojka sprovedeno na životinjama?
    6. Da li cjepivo sadrži genetski modificirane organizme, ili tvari koje su proizvedene pomoću genetski modificiranih organizama?
    7. Svjestan sam da u cjelokupnoj populaciji cijepljene djece statistički mora postojati skupina na koje cjepivo može ostaviti negativne posljedice. Da li postoji metoda koja će mi 100% garantirati da se moje dijete ne nalazi u toj skupini?
    8. Navedite puni naziv proizvođača cjepiva, zemlju porijekla, godinu proizvodnje, i dobavljača ili uvoznika.
    9. Navedite puni naziv državne institucije koja pred Zakonom preuzima odgovornost i jamči za kvalitetu i pozitivan učinak cjepiva.
    10. Da li je svaki liječnik u Republici Hrvatskoj koji sprovodi cijepljenje svjestan da (sukladno Zakonu Svjetske Zdravstvene Organizacije) u slučaju da cijepi dijete unatoč protivljenja roditelja, time preuzima svu odgovornost za eventualne neželjene posljedica cijepljenja?
    11. Na koji način bih mogao ostvariti svoja Zakonom zajamčena prava na prigovor savjesti?
    12. Ne želim da moje dijete konzumira cjepivo koje je testirano na životinjama. Da li postoji cjepivo koje nije na taj način povezano sa patnjom živih bića?
    13. Proizvodnja, uvoz i distribucija cjepiva su poslovi u kojima se obrće veliki kapital. Ako postoje nepravilnosti, vjerojatno će se nastojati da ostanu skrivene od javnosti. Osjećam da su bilo kakve informacije u vezi cjepiva teško dostupne, a pogotovo informacije o djeci koja pate od trajnih posljedica izazvanih cijepljenjem. Da li postoji znanstvena studija u vezi ove teme, i da li je moguće dobiti ju na uvid ako postoji?

    Vaše odgovore tražim u dobroj namjeri. Smatram da dostupnost informacija unaprijeđuje
    društvo.

    Sa zahvalnošću,


    Iskreno se nadam da ce ti uspijeti kad upotrijebis navedeni Zakon sa ovim pitanjima i malo ih podebljas...a ako nece postoje i druge opcije mjesta za porod.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Tata mata, hvala što si ovo podijelio sa svima, baš je super i ja ću to upotrijebiti bude li pedijatrica zafrkavala.

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pratim temu.

  12. #12
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Obzirom da se meni cini da je tata iz prvog posta trazio podrsku i savjete drugih a ne post poput ovog od lidać, ja temu selim na podforum podrske gdje ce se moci nesmetano razmjenivati savjeti.

    Prisonplanet, ako sam fulala i ako zelis cuti i postove poput ovih od lidać, javi pa cu vratiti temu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2

    Početno

    hvala vam svima na odličnim informacijama, što na pm, što na ovom postu...tati mati naročito stvarno korisno!

    koliko sam shvatio iz cijele priče, nije lako boriti se sa sistemom u kojem su doktori prvi koji neće dovoditi u pitanje ustaljene prakse...sve dok se ne pojavi neko istraživanje koje će im dokazati nešto što puno ljudi ionako sumnja već desetljećima...

    krenut ćemo od pedijatrice/homeopate pa u konzultaciji s njom planirati što i kako izbjegavati...možda samo neka cjepiva koja su stvarno nužna i koja na nikoji način neće ugroziti malenoj zdravlje...

    uz kreature poput milinovića mislim da je barem common sense sumnjati u ispravnost njihovih odluka...kad se zamislim da takvi likovi sudjeluju u radnim skupinama koje pišu ovakve zakone...uf...bolje da ne počinjem...


  14. #14
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj prisonplanet prvotno napisa
    hvala vam svima na odličnim informacijama, što na pm, što na ovom postu...tati mati naročito stvarno korisno!

    koliko sam shvatio iz cijele priče, nije lako boriti se sa sistemom u kojem su doktori prvi koji neće dovoditi u pitanje ustaljene prakse...sve dok se ne pojavi neko istraživanje koje će im dokazati nešto što puno ljudi ionako sumnja već desetljećima...

    krenut ćemo od pedijatrice/homeopate pa u konzultaciji s njom planirati što i kako izbjegavati...možda samo neka cjepiva koja su stvarno nužna i koja na nikoji način neće ugroziti malenoj zdravlje...

    uz kreature poput milinovića mislim da je barem common sense sumnjati u ispravnost njihovih odluka...kad se zamislim da takvi likovi sudjeluju u radnim skupinama koje pišu ovakve zakone...uf...bolje da ne počinjem...

    Ako ce ti dijete ici u vrtic jednog dana onda ga moras cijepiti...Djecu koja nisu cijepljena ne primaju....
    A cak i za upis u skolu mislim da treba knjizica cijepiva...Tako da puno izbora nemamo

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj silvy prvotno napisa
    Ako ce ti dijete ici u vrtic jednog dana onda ga moras cijepiti...Djecu koja nisu cijepljena ne primaju....
    A cak i za upis u skolu mislim da treba knjizica cijepiva...Tako da puno izbora nemamo
    Za vrtic bumo videli rekli su slepci !

    A kaj se skole tice...osnovna skola je OBAVEZNA i moraju te primit. :/

  16. #16
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj silvy prvotno napisa
    Tako da puno izbora nemamo
    Izbor uvijek postoji, samo ga treba potraziti a ponekad se i izboriti za njega

  17. #17
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj silvy prvotno napisa
    Tako da puno izbora nemamo
    Izbor uvijek postoji, samo ga treba potraziti a ponekad se i izboriti za njega
    potpisujem

    znam za ne samo jedno dijete koje je bez ijednog cjepljenja islo u vrtic i kasnije skolu...sve je stvar koji su nama prioriteti, dal da zastitimo nase dijete od tih otrova il da sebi olaksamo put ne ideci uskom stazom....

  18. #18
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kakva su danas vaša iskustva sa cijepljenjem? Ne vjerujem previše doktorima ni farmaceutskoj industriji, s obzirom da je u pitanju novac, sigurna sam da rade protiv, a ne za mene.. Ja kad sam bolesna, odem na livadu i skuham čaj od neke trave pa mi je bolje, kako su me stari naučili.. Prabaka mi je doživjela 95 god, nikad cijepljena.. Ja sam cijepljena, nisam nikad bila bolesna ni imala nuspojave , no brat je nakon cijepljenja ostao u bolnici jer je dobio meningitis skupa sa još nekoliko djece..

    Skupit ćemo 2000 kn za kaznu, strah me samo da mi dijete neće moći u školu ili da su toliko ludi da mi ga socijalna služba poželi oduzeti..

  19. #19
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    bojim se da socijalna služba neće imat gdje smjestit svu djecu koju se ne cijepi..ne bojim ih se uopće.. Trećeg nisam uopće cijepila, a i prve dvije se nikad više neće cijepit.. I sve smo sigurniji u svoju odluku..

    Što se škole tiče, koliko znam moraju ga primit, a s vrtićima se treba boriti.

  20. #20
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Nakon nuspojava (astma, alergije) kod prvog sina, ostalu djecu ne cijepim. Nitko te ne može siliti na to. A da postoje državni vrtići koji ne inzistiraju na cijepljenju - postoje! A škola ti djete ne može odbiti! Navedi da iz vjerskih razloga ne želiš cijepiti. To, koliko znam, pali i u Americi, gdje su još 100 puta gori sa cijepljenjem.

  21. #21
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Hm, a kako spriječiti da mi cjepe dijete čim se rodi u bolnici? Osim naravno pisma i zamolbe da mi sve prvo daju na pismeno da je sigurno, mogu li biti sigurna da ga neće cijepiti ako ih zatražim?

  22. #22
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    koji su to vjerski razlozi? vjera mi ne dopušta cijepljenje?

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    koji su to vjerski razlozi? vjera mi ne dopušta cijepljenje?

    uloži prigovor savjesti
    mozda te biskupi spomenu na misi

    e vidiš, u cijepljenje se još nisu pačali
    mogli bi malo

  24. #24
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Baš me zanima koji stav bi zauzeli.

  25. #25
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, a kako spriječiti da mi cjepe dijete čim se rodi u bolnici? Osim naravno pisma i zamolbe da mi sve prvo daju na pismeno da je sigurno, mogu li biti sigurna da ga neće cijepiti ako ih zatražim?
    lijepo kazes.
    ja sam rekla jos u boxu primalji da ne zelim protiv hepatitisa b jer starija nije cijepljena (2006.godiste) i da mi je apsurdno da se ona cijepi cim "prvi put udahne".
    primalja je rekla da cu to reci pedijatrici kad dodje k meni, al da ce zabiljeziti.
    tokom dana do mene je dosla pedijatrica, rekla je da pise kod male da ne zelim protiv hepatitisa i jel mogu potpisati formular da odbijam i da sam upoznata sa svim rizicima.
    potpisala, nitko nije radio nikakve probleme.

    cijepila sam je kasnije, dosat kasnije.
    a onda sam htjela cijepiti stariju prije 12. godine pa su mi rekli ako hocu da moram platiti.
    tad sam (ponovo) shvatila apsurnost cijelog sustava.

    naime, ako je cjepivo protiv hepatitisa toliko nuzno da se cijepe novorodjencad u rodilistima, zar ne bi onda trebali onu djecu rodjenu prije 2007. cijepiti odmah na dan stupanja na snagu odredbe da se cijepe novorodjencad? ili pak cijepiti ih besplatno? a ne cekati 6. osnovne da ih se prvi put cijepi o trosak drzave.

    moje su obje cijepljene po PSu, no s veeelikom odgodom (narocito starija), no znam dosta djece koje su zavrsila vrtic i upisana su u skolu i nisu primila nikad ni jedno i nikakvih problema nisu imali.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 16.08.2013. at 14:35

  26. #26
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    lijepo kazes.
    ja sam rekla jos u boxu primalji da ne zelim protiv hepatitisa b jer starija nije cijepljena (2006.godiste) i da mi je apsurdno da se ona cijepi cim "prvi put udahne".
    primalja je rekla da cu to reci pedijatrici kad dodje k meni, al da ce zabiljeziti.
    tokom dana do mene je dosla pedijatrica, rekla je da pise kod male da ne zelim protiv hepatitisa i jel mogu potpisati formular da odbijam i da sam upoznata sa svim rizicima.
    potpisala, nitko nije radio nikakve probleme.
    I kod mene je bilo isto tako, samo što sam odbila i bcg i hepB. nitko od doktora me nije ništa pitao, pitala me sestra kad sam došla iz rađaone u sobu, donijela mi kartončić, potpisala i to je to..

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    strah me samo da mi dijete neće moći u školu ili da su toliko ludi da mi ga socijalna služba poželi oduzeti..
    Ako je tebe samo ovog strah, onda i nije bitno cijepiš ili ne.

    Zar te nije strah da će dijete oboljeti od neke opasne bolesti koja ima tragične posljedice, a mogla se izbjeći cijepljanjem? Npr. tetanus, difterija, pasji kašalj, dječja paraliza.
    Ili, pomisao da će te dijete jedan dan upitati zbog čega nije cijepljeno. Zbog puno razloga to može upitati. Putovanja su samo jedan od njih.

  28. #28
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ja osobno sam pro-cijepljenja i smatram to nužnim i dobrim javno-zdravstvenim programom, ali je zanimljivo koliko se razlikuju kalendari cijepljenja i što je obvezno/poželjno u sličnim razvijenim, bogatim zemljama.

    Npr.obvezna cijepljenja:
    HR: cijepljenje protiv tuberkuloze, difterije, tetanusa, hripavca, dječje paralize, ospica, rubeole i zaušnjaka te hepatitisa B
    (Ispraviti ako sam u krivu)

    Belgija: poliomyélite.
    (Ostala se preporučuju)

  29. #29
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je tebe samo ovog strah, onda i nije bitno cijepiš ili ne.

    Zar te nije strah da će dijete oboljeti od neke opasne bolesti koja ima tragične posljedice, a mogla se izbjeći cijepljanjem? Npr. tetanus, difterija, pasji kašalj, dječja paraliza.
    Ili, pomisao da će te dijete jedan dan upitati zbog čega nije cijepljeno. Zbog puno razloga to može upitati. Putovanja su samo jedan od njih.
    nije me strah strah me da će se razboljeti upravo od cijepiva, kao što se to desilo mom bratu i poznajem još dosta primjera, dok recimo isto tako poznajem ljude koji nikad nisu cijepljeni a nikad nisu imali čak ni gripu.. Ako će mi dijete jednog dana željeti putovati i bit će ga strah bolesti , onda neka se samo cijepi, mislim da je to najmanje što zaslužuje- pravo na svoj izbor..

  30. #30
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    koji su to vjerski razlozi? vjera mi ne dopušta cijepljenje?
    Možda ti je to smiješno, ali je istinito. Kako bi s tim razlogom u HR prošla, to ne znam. Znam da s time prolaze u drugim državama.

  31. #31
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Mene isto zanima koje vjere brane cijepljenje.
    I zašto.

  32. #32
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Mene isto zanima koje vjere brane cijepljenje.
    I zašto.

    Iskreno - nemam pojma koje su to vjere. Sumnjam da se možeš pozvati na rimo katoličku vjeru. To su vjerojatno neke novije reformirane vjerske zajednice.

    Do sad se nisam baš ni morala bliže pozabaviti s time, jer su mi sinovi rođeni u Njemačkoj i tamo ne postoji obaveza cijepljenja. Kako ću proći sada ovdje u Hrvatskoj sa kćerkicom - e, to još ne znam. Nju sam rodila prije 3 tjedna (isto u Njemačkoj, i nije cijepljenja u klinici), ali živimo u HR i za koji dan ću morati do pedijatra i možda se suočit odmah s tom tematikom i pripremiti se za eventualnu diskusiju...

  33. #33
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Deeeyoo, a ti dečke nisi uopće cjepila protiv ničega?

    To je baš zanimljivo zašto neke države imaju a neke nemaju obvezu cijepljenja. Baš ću to istražiti malo

  34. #34
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Stariji sin je cijepljen dva puta dok je bio beba. Kada je brzo nakon toga razvio kronični bronhitis (koji je, nakon što smo 5 god. poslje ovdje bili kod pulmologa, nazivan astma), počela sam čitati o cijepivima i posumnjala da je to uzrok. Odustala sam od ostalih cijepljenja. Tek kada smo došli u HR opet sam se morala suočit s time, jer je trebao krenuti u školu i tako sam ga zbog općeg "pritiska" dala cijepiti (sa kamenom u stomaku!). Kada je nakon toga od jednom dobio razno razne alergije koje prije nikada nije imao, nisam ga dala nadocijepiti. Jednostavno sam ignorirala pozive školske doktorice.
    Mlađi sin nije dobio niti jedno cijepivo. Pedijatar u Njem. i ovdje u HR su me nagovarali, ali ne dam.
    Slijedim svoj instinkt. Razumijem roditelje koji svoju djecu daju cijepiti zbog straha od bolesti. Tako ja svoju djecu ne dam cijepiti zbog straha o teškim nuspojavama. Uz to smatram da cijepiva nisu dovoljno testirana i puna meni ne prihvatljivih tvari. A tu su još i cijepljenja koja mi se čine totalno deplaciranim, kao npr. protiv Hep. B.
    Itd...
    Posljednje uređivanje od deeeyoo : 17.08.2013. at 11:50

  35. #35
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    E, da. Zanima me što će izaći kod tvojih istraživanja...

  36. #36
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku

    To je baš zanimljivo zašto neke države imaju a neke nemaju obvezu cijepljenja. Baš ću to istražiti malo
    Jedan od razloga je novac. Obavezna cijepljenja mora platiti država. A ne žele to sve. Ušteda. Na najslabijima.

  37. #37
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedan od razloga je novac. Obavezna cijepljenja mora platiti država. A ne žele to sve. Ušteda. Na najslabijima.
    Mislim da nije točno. Jedna Njemačka ili Belgija su znatno bogatije od HR, ulažu puno u prevenciju i javno-zdravstvo pa ipak imaju puno manje obveznih cijepljenja od HR

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa možda tu leži odgovor zašto ne moraju imati obavezno cijepljenje, a svejedno imaju visoku procijepljenost.
    Ja bih rekla da je stvar u novcu i u političkoj tradiciji - zemlje sa dužom demokratskom tradicijom, koje su k tome i prilično bogate, nemaju obavezno cijepljenje - no, unatoč tome što je cijepljenje protiv mnogih bolesti samo preporučeno, imaju visoku procijepljenost.

  39. #39
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Pa mislim da se (djelom) radi o demokratskoj praxi i većoj slobodi izbora.

    Kolika je procjepljenost u HR?
    U americi jr oko 80% i to je njima dobra brojka.

  40. #40
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    zasto je cijepljenje na nekonvencionalnoj? rekla bih da to tu ne spada.

  41. #41
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    prvi post je od prije 5g i o necjepljenju je zapravo. pogle naslov

  42. #42
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    http://www.thanhniennews.com/index/p...abies-die.aspx

    U Njemačkoj ne postoji obaveza cijepljenja zbog prava na izbor. Novac tu zasigurno ne igra nikakvu ulogu.
    Postojala je obaveza cijepljenja protiv boginja koja je krajem 1975. ukinuta. Toliko sam našla na net-u.

    A to što je rata procijepljenosti tako velika je zasigurno zbog toga što premalen broj ljudi preispituje cijepiva. A i naravno - polubogovi u bijelo ne mogu preporučiti nešto što nije dobro. Povjerenje u modernu medicinu i njegovo osoblje čini svoje. Ja sam bila jedna od onih koja je slijepo vjerovala. Ma, nisam uopće ni razmišljala o tome što se tu događa. Smatrala sam: svi to rade, mora bit da je nužno i dobro...

  43. #43
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku

    Ma, nisam uopće ni razmišljala o tome što se tu događa. Smatrala sam: svi to rade, mora bit da je nužno i dobro...
    Joj koliko mi je život postao bolji i moj kad sam počela razmišljati

  44. #44
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Brišem, brišem, jedna opomena za sada je dosta.

  45. #45
    kišobranimir avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    I kod mene je bilo isto tako, samo što sam odbila i bcg i hepB. nitko od doktora me nije ništa pitao, pitala me sestra kad sam došla iz rađaone u sobu, donijela mi kartončić, potpisala i to je to..
    Ista stvar, formular je popunjen, dijete nije cijepljeno protiv BCG i hepB, evo jučer skupio na pošti "čestitku" od HZZO-a, jer me sanitarna prijavila za kršenje zakona o zaštiti zdravlja, 2000kn moram platiti. Pišem žalbu pa javim što se zbiva.

    Očito je sustav tako brižan kad me prokazuje krivim što necijepljeno dijete predstavljam rizik za ostalu populaciju, ali sve se dadne rješiti s 2000kn kazne?!?!?! "Rizik" ostaje za ostalu populaciju, ali sad je dalje besplatan?

    Svašta..

    ima li tko kakvih iskustava sa žalbama na ove stvari?
    Ne dam im 2000kn, do 2007. nije bilo obavezno cijepljenje na hepB i neb se čudio da ukinu danas/sutra s obzirom da pola europe nema to u planovima cijepljenja. BCG da ne spominjem... Nismo li u EU sada, postoji li nešto na što se mogu pozvati glede ovoga? Nije li stupanjem u EU sad izmjenjen i odnos zdravstva u odnosu na neke europske norme ili sisteme?

    Hvala!

    B.

  46. #46
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Od HZZO-a stigla čestitka? Si siguran? Kakve veze oni s time imaju?

    (ulaskom u EU nisšta se nije promijenilo u vezi s time)

  47. #47
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    da da, kazna je 2000 kn, mi ih već spremamo sa strane ako nam slučajno ne prođe žalba..

  48. #48
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ovo bih željela podijeliti s Vama pa izbrišiti ako ne smije biti tu http://matrixworldhr.wordpress.com/2...cinak-cjepiva/

  49. #49
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zanimljivo...a prvo cjepivo koje beba dobije je kolostrum. priroda se za to pobrinula. a onda su se upetljali ljudi. i profit.

  50. #50
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    mah

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •