Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 79

Tema: Pomažu li vam drugi u opremanju djeteta??

  1. #1
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno Pomažu li vam drugi u opremanju djeteta??

    Kupuju li vam drugi kakvu opremu za dijete, odnosno pomažu li vam financijski u tome, i tko???? Ono kolica, kimbači itd.... Sko nije pravi podforum please prebacite.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Nama su pomagali (bake i deda su kupovali kolica, zapravo financirali...) Zeznula sam s prvim kolicima jer nisam birala (a nisam imala ni iskustva) pa smo kasnije bili pametniji. Hranilicu su kupili kolege s posla. Dobili smo i nešto nove odjeće, nosiljku i sl.

    Obiteljski prijatelj kupio nam je krevetić za starijeg sina, a dosta ljudi je doniralo svoje stare stvari i to je baš bilo super jer dosta toga treba relativno kratko. Malu autosjedalicu, nosiljku/hranilicu s nogicama i još hrpu drugih stvari sam posudila i vratila, tak da me nije opterećivalo.

    Za drugo dijete nismo morali kupiti gotovo ništa, a bilo je nešto donacija (dekice, mala kolica, vrtić).

    Ne isplati se na to trošiti puno jer djeca tak brzo rastu da je bolje posuditi ili uzeti od nekoga sve što se nudi, pogotovo sitnu robicu.

  3. #3
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Da. Od jedne strane dobili sjedalice, od druge kolica. Nešto posudili pa vratili.

  4. #4
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    kolica smo sami kupili, isto kao i madrac, stolic za presvlacenje i kadicu, te ormare za djecje stvari. kinderbet i vrtic smo naslijedili, a hranilicu i putni krevetic smo dobili nove. od robice smo dosta toga naslijedili jer fakat nema smisla kupovati nesto sto ce dijete nositi 2 tjedna. naravno da smo nesto robice i dobili na poklon.

    najbolje je zbilja posuditi ako imas od koga, ja tako planiram za ovo dijete kupiti rabljena kolica (jeftinija su, a ako su uscuvana su sasvim ok).

  5. #5
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Za prvo dijete smo dobili od mojih kolica a od njegovi krevetić. Za drugo od mojih autosjedalicu. za treće nikom ništa Nisu nešto sudjelovali u tim stvarima. Onako općenito kad su financije u pitanju kod nas ide po principu Uzdaj se use i u svoje kljuse.

  6. #6
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    mi sve kupujemo sami
    još da naglasim da sve kupujemo
    sigurno da bi mogli pametnije, ali prvo nam je dijete i računamo da kupujemo i za buduću djecu (a fala bogu planiramo ih malo više)
    babe i djedovi će nam refinancirat troškove kad se bebica rodi...najviše zato što nisam htjela čekat da se sve to kupi, volim imati sve spremno, osobito te osnovne stvari
    npr, znam da bi moji bili kupili kolica, pa košala koliko koštala, ali isto tako znam da ih ne bi kupili do zadnjeg trena a ja sam htjela 3u1, a autosjedalicu želim imati spremnu prije nego se beba rodi pa mi se nije dalo čekati dok se oni smisle

  7. #7
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Onako općenito kad su financije u pitanju kod nas ide po principu Uzdaj se use i u svoje kljuse.
    X
    ali kod nas se sve isplati

  8. #8
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    dobili smo od frendica robice od njihovih beba i to je to, jedna forumašica ovdje nam posuđuje krevetac.
    Ostalo kupismo sami.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    mi smo jedna kolica kupili sami, druga sveki i svekar,
    moji kupili komodicu za prematanje s ladicama,
    kumovi kupili jedan kinderbet, drugi kupili sami,

    za prvo dijete smo kupili sve novo i malo kvalitetnije jer smo odmah planirali i drugo pa da traje i za njega,
    sad za drugo opet kupimo ako treba jer planiramo skoro i treće...

    u biti, mogu reći da smo dosta stvari dobili na poklon,
    viper, vrtić (ogradicu), hranilicu.... s time da smo samo birali kakvo hoćemo jer šta će mi npr viper koji mi se ne sviđa, :/
    velika smo obitelj i smoje strane i mm-ove, tak da kad su se svi zajedno udružili i nije im bio neki izdatak....

  10. #10
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Mi cekamo prvu bebu i trebamo nabaviti svu osnovnu opremu i namjestaj. Svi nasi (uza i sira rodbina s obje strane) su se odmah izjasnili da ce se dati svoje priloge, umjesto da kupuju nepotrebne stvari, tako da nista ne moramo kupovati sami. Izabrali smo tocno ono sto zelimo (kosaru, krevetic, komodicu, kolica, itd.), a oni financiraju! :D Kupili smo nesto malo robice, jer nam je bila preslatka, a puno odjece za bebicu kupila je i buduca teta (moja sisterica) koja zivi vani, pa ne moze odoljeti baby ducanima.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Mi smo dobili sve osim robice.
    Krevetić (korišten 2 tjedna) su kupili moji, svekiji kolica sa AS, moja baba i teta prematalicu, MM-ova sestra hranilicu, njena kćer mobil...Mogu reći da smo stvarno super prošli.
    Kasnije smo sami kupili maramu i drugu AS.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    krevetic i kolica ne kupujemo, pa nema ni ko pomagati
    za ostalo su se prijavili moji i njegovi roditelji da kazemo sta nam treba.
    od najbolje prijateljice smo dobili maramu i platnene pelene.
    za sve ostalo smo ja i mm

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    dobili komodu za presvlačenje i hranilicu za 1. dijete ( kupili kolica , krevetić,robicu i as )
    za 2. dijete dobili 2 as i kolica,robice, alarm ( kupili ....hm , čini mi se ništa)
    ako bude 3. morat ću valjda sve kupiti ... sve podijelila okolo

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    43

    Početno

    Ja očekujem prvo dijete i mislila sam da ću bankrotirat nakon što kupim sve šta mi treba za mog bebača,ali eto osim kolica,spužve za prematane,madraca za krevetić i kozmetike koje sam kupila sve ostalo sam dobila polovno ili novo,prijateljice su mi posudile brdo robice tako da mi za početak ništa ne treba kupovat,dobila sam i autosjedalicu i krevetić,ormar i komodu su kupili naši roditelji,sve je spremno i čeka naše malo zlato koje uskoro dolazi...

  15. #15
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Za prvo smo dobili i od mojih i od njegovih, i od frendica koje su prije rodile. Puno nam je toga bilo nepotrebno, ali mi je drago da sam imala svašta S drugim su nadokupljivali po potrebi, jer smo puno toga već imali, a ono što nismo ulazilo je u rođendanske/BiNG i ostale poklone, prema našoj narudžbi. Uglavnom, mi smo se kao roditelji na kraju istrošili minimalno (financijski gledno, jel)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    ne vjerujem i ne računam da ćemo od ikoga išta dobit. jedna strana ne može, s druge strane i sami imaju djecu koju treba oblačit, plaćat izlaske, polaganje vozačkog i sl. od prijatelja nemamo puno onih s djecom, svega dvije moje frendice, no nekako ne računam na nikog.

  17. #17
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Eto da i ja kažem, nama su svašta obečavali na kraju nisam dobila ništa, kolica, komodicu, as, smo kupili, kinderbet imam svoj u kojem sam ja spavala u odličnom je bio stanju, posteljine, robicu sasm sve sama kupovala, dobili samo nešto malo za krstitke, kuma nam je kupila hranilicu... A sad čekam drugo dijete curu i nemam baš puno robice, jer će mi ovaj puta trebati toplija varijanta, prošli put sam dobila dvije vreće robe od jerde poznanice koja je bila u tako lošem stanju da sam uspijela probrati svega par bodića.... Pitala sam vas zato što kad slušam druge svi nešto dobivaju od baka deda, stričeva, a naši su onako nezainteresirani, moja mama mi je htjela kupiti as i onda smo otišle u dučan i ona mene tamo pred prodavačicama uvjerava da čemu kupovati maxi cosi akd je njoj bubu jako lijepa i pola jeftinija i tako stalno prigovara da kupujem previše robe da nitko drugi ništa ne kupuje samo ja, e pa meni nitko takve stavri ne kupi, ne kupujem ja neke fensi šmensi ali ne kupim ni sranje neku srednju kvalitetu, ali sve uglavnom sami...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    superx vidiš nije sve baš sjajno u tome da drugi kupieneš za bebu,
    neki imaju ograničen iznos koji su spremni izdvojiti, tebi se sviđa nešto skuplje i onda se samo nerviraš,
    u takvom je slučaju ipak bolje sam kupiti...

    mi smo se s mojima i muževim roditeljima dogovorili da recimo jedni kupe kolica i dali su na npr 3tisuće kuna, a kupili kolica za 3,5tisuće (i ovih 500sami dodali....)

    ja osobno ne posuđujem stvari (ni opremu ni odjeću),
    nekad jesam a na kraju ili mi nebi vratili, ili vratili potrgano bez da su rekli barem u kakvu je stanju,
    ili pak su bili na moje čuđenje nezahvalni - tipa posudim očuvane cipele, mama se zahvali, a onda za tjedan dana veli kak je čitala da nije dobro da djeca nose cipele jedan od drugoga - pa dobro kupi mu onda nove za 300kn,

  19. #19
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    da, skoro sve su nam kupili drugi jer su htjeli, a nama itekako dobro doslo. mi smo rekli sto nam sve treba i svak si je odredio ono sto si moze priustit.

    jedni roditelji kolica i AS, drugi krevetic i svu opremu za njega, robicu dobila od prijateljica, nesto sacuvano od nas/roditelja.

    puno toga smo dobili za babine i to uglavnom tocno ono sto nam je trebalo.

    prvi period, rekla bi skoro i godinu dana, da nismo skoro nista kupili za dijete osim platnenih pelena.

    to je bila nasa jedina velika i pametno ulozena investicija.

    sve zhapcevo sta sam mogla posudila sam dalje, a i zhabac je dobio puno toga vec koristenog, posebno odjece, na poklon, i to mi je ok.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    mi sve kupujemo sami
    još da naglasim da sve kupujemo
    sigurno da bi mogli pametnije, ali prvo nam je dijete i računamo da kupujemo i za buduću djecu (a fala bogu planiramo ih malo više)
    babe i djedovi će nam refinancirat troškove kad se bebica rodi...najviše zato što nisam htjela čekat da se sve to kupi, volim imati sve spremno, osobito te osnovne stvari
    npr, znam da bi moji bili kupili kolica, pa košala koliko koštala, ali isto tako znam da ih ne bi kupili do zadnjeg trena a ja sam htjela 3u1, a autosjedalicu želim imati spremnu prije nego se beba rodi pa mi se nije dalo čekati dok se oni smisle
    Ja se pridružujem, MM i ja smo isto bedaci sve sami kupili, ali iz istog razloga kao i betty - željeli smo imati sve spremno unaprijed da ja sa trbuhom do zuba ne hodam okolo po gradu, a ljudi (njegovi i moji starci, frendovi itd.) se baš nisu prerano niti nudili sve do prije tjedan-dva (napominjem da mi je termin za tjedan dana!!!!!).

    Možda smo tu malo i mi taktički pogriješili, pa smo bili preponosni da bi tražili, ali ono, HELLOOO!!! kaj svi čekaju da beba prvo ispadne van ili su praznovjerni (fakat okidam na to) pa ne žele "ureći" dijete sa preranom kupovinom....ne kužim....

    Ali sam od jedne frendice sam dobila dosta robice za bebu do 6 mjeseci starosti (sama mi je donijela, pametna žena sa iskustvom), tako da nam je to financijski dosta olakšalo.

    Drugi puta ćemo biti pametniji i bez stida sve isposuđivati, prvi puta čovjek griješi....j..i ga....

  21. #21
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj daisy30 prvotno napisa

    Drugi puta ćemo biti pametniji i bez stida sve isposuđivati, prvi puta čovjek griješi....j..i ga....
    pa neces morati nista isposudjivati, imat ces od 1. djeteta

  22. #22
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ma sve stoji meni isto neki ljudi obečali u prvoj trudnoći a ono ništa ja s trbuhom do zuba a nitko ništa ne spominje... Kupila sve unaprijed....
    A moje frendice su još relativno mald i niti jedna nije ni udana tako da na njih ne računam, stričevi i ujo nisu baš pokazali interes ni za prvo niti su se nudili išta kupiti, kod nas su običaji za babinje davati novac pod glavu takoda to kapa malo po malo i obično se rastepe za sitnice...
    Zanima me jel ste tražile nekoga da vam posudi robicu ili su se stvarno ljudi sami nudili...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    za prvu bebu su se svi nudili, od bake, dede, kumovi, ma svi..
    to je bila prva beba u obitelji, i mojoj i muževoj, prvo unuče pa svi navalili,

  24. #24
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    za prvo a bome i za drugo puno robice posudili na sve strane. ionako brzo prerastu. kupili krevetic, kolica dobili i za prvo i za drugo. posudili autosjedalicu, kupili babyphone.

    da vidim, sta jos?? puno robice smo dobili za babine, i to sve one vece,od god dana sto nam je jako dobro doslo...

  25. #25
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Kolica dobili "u naslijeđe" ali nisu se dugo koristila, čekaju nekoga kome trebaju da ih proslijedim dalje.
    Krevetić kupili bake i deke.
    Vrtić nismo koristili.
    Malu AS pozajmili, isto kao i visoku stolicu za hranjenje, i vratili. Veću AS kupili moji (uz teški uzdah razočarenja) kao poklon za prvi rođendan. Buster sa naslonom kupili nedavno, mi.
    Kišobran kolica kasnije poklonila kuma (u međuvremenu baka kupila jedna u koja šmizla neće da sjedne )
    Putni krevetić dobili takođe naslijeđen, koristili dvaput, samo zauzima prostor
    Podne puzle kupovali svi koji su izrazili želju "da kupe nešto djetetu" i pitali šta treba
    Slingove, pelene, dekice, posteljinu i jorganče sam napravila sama
    Ogromne količine male bebi robice dobili na korištenje i uredno vratili; manji dio dobili kao poklon, a još manji dio sami kupili - većinom na sniženjima ili u second hand radnjama. Kako raste, sve više joj šijem, a sve manje kupujem

    Kad ovako pogledam unazad šmizla je jedna baš štedljiva beba

  26. #26
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    mi sve reciklirano
    dobili korišteni krevetić s kompletnom posteljinom, kolica, stol za presvlačenje, hranilicu, vrtić (uglavnom služi za odlaganje stvari), i to sve od moje rodice, fala joj do neba
    hrpetinu nošene robe iz raznih izvora (dio smo već proslijedili dalje čim smo ga prerasli).
    kupili smo novi madrac, babybjorn, maramu deblju , maramu tanju (rablejnu), maxicosi AS (dobili smo čak dvije korištnne ali nisu imale onaj uložak za novorođenčad pa smo se zahvalili i vratili ih)
    PRinceza sad ima 7,5 miseci, a ja sam joj kupila 4 nova bodija i 3 para čarapa. E da, i 2 para nenošenih cipelica na forumu

    sad kad ja slažem paketiće sa stvarima za druge mi je puno jasnije o kojem su veselju govorile moje prijateljice kad su meni slagale pakete

    stvarno je super reciklirati




  27. #27
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    uglavnom sve kupili sami,
    kimba i madrac novi,
    kolica preko oglasa,
    robica i as na rodinoj rasprodaji
    komodu za presvlačenje sam sama napravila
    od mojih financijsku pripomoć u stilu:"evo vi najbolje znate kaj vam fali pa si kupite"
    od njegovih jednog plišanca

    i nije mi bilo bed pitati frendice koje su rodile jer imaju što od opreme za posudit ali eto sve su već prosljedile dalje (a tako ću i ja)...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    121

    Početno

    Mi smo bili prestravljeni,bar što se financija tiče, kad smo ostali trudni jer si to definitivno ne možemo priuštiti.

    I da se babe nisu iskazale ja ne znam da li bi naše dijete imalo išta od opreme.
    Jedna baba se isprsila i kupila krevetić,tj.dalal lovu za njega,druga je kupila ladičar i kolica, a meni je moja naj prija dala sve ostalo od njene dijece,i sve je u odličnom stanju i sve mi se sviđa.

    Pravimo Darivanje pred porod,tako da ću tu dobiti sve ostalo što će nam trebati za prvim 1-3mj.
    I sada mi samo ostaje da si kupim ono što meni treba za bolnicu i nakon nje.

  29. #29
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mi smo nešto posudili, a nešto kupili sami.
    Nakon rođenja djeteta i na krštenju smo dobili poklone, uglavnom robicu, igračke i novac od rodbine. Od kumova hranilicu.

    Moji roditelji zbilja nisu imali novaca, tako da od njih nismo dobili niti plišanca. Ali sam dobila puno vrednije, mama mi je pomogla uvijek kad mi je trebalo, svu robicu je oprala i speglala prije poroda, nakon poroda nam je donosila gotove ručkove i dolazila peglati. meni je to značilo puno više od novih kolica.

    a tek kad nakon nekog vremena shvatiš da je 90% opreme nepotrebno ili slabo iskorišteno, ispada da je za svu opremu meni bila dovoljna ona naknada za opremu od HZZO-a.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Dobili hrpu rabljene i nove robice. Bake dale novce za AS-jaje, kolijevku s opremom, kinderbed s madracem (ovo bez posteljine), kuma kupila posteljinu, kolica dobili rabljena, ligeštul (vajper) dobili rabljeni, vrtić posudili

    Ladičar nemama, presvlačila na radnom stolu.... samo kupili podlogu za cca 100 kn, kadicu posudili jer smo mislili da se prva kadica kratko koristi.... uskoro će dočekati 1. rođendan u svojoj 1. kadici

    Kupili baby gim, nešto robice, platnene pelene, stolac za hranjenje, veću AS

    Nisam htjela da mi itko kupije stvari za bebu.... na posuđenom/dobivenom rabljenom sam zahvalna, ali da kupuju bez da mi biramo, to ne. Kod većine naših prijatelja to je bilo ovako: dobili hranilicu iz koje je dijete od 7 mj. ispalo, tj. prevrnulo se (dobili najjeftiniju moguću), s kolica svako malo otpadne kotač i sl..... ne očekujem od nikog da mi kupuje stvari, ali ako već kupi, očekujem da kupi kao za svoje dijete, a ne da uzme prvu nesigurnu glupost u kineskom dućanu i podvali mi kao poklon

  31. #31
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mi smo stvarno puno dobili i novog i rabljenog. Kolica smo htjeli sami kupiti iako je bilo i drugih kandidata... I prvu autosjedalicu, drugu smo dobili na poklon. Mi smo velika i povezana obitelj i svi su željeli biti korisni pa su nas pitali što će kupiti. Osim toga, moja je mama sačuvala npr. moju posteljinu i to mi je bilo super. Dobili smo dosta rabljene (a i nikad korištene robice) za malu bebu, a o babinama da i ne govorimo.
    Nekad sam se pitala mogu li ja svome djetetu nešto kupit sama. E da, pelene smo kupili sami (poslije sam ih proslijedila). Poslije i sling (maramu smo dobili rabljenu).
    Sad čekamo drugo i, iako je još rano, ova me tema podsjetila na to da će svi pitati što nam treba. Morat ću dobro razmisliti (i provjeriti godinu proizvodnje AS).

    I uvijek se nadam da ću i ja razveseliti (i pomoći) rodbinu i prijatelje kao što su oni mene.

  32. #32
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Nitko nam ništa nije kupio, dobili smo stari kinderbet na poklon. Sa robicom nismo imali sreće jer su svi u familiji svoje već dali pa smo morali kupiti baš sve (a tad još nisam znala za burzu ). Nakon poroda smo dobili dosta krpica od posjetitelja, a sa prijateljicom sam se dogovorila da nam kupi dekicu. Definitivno najljepši i najdraži poklon.

  33. #33
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Nama su MMovi i moji roditelji stvarno nakupovali hrpu stvari za malenu prije rođenja, a i sad nikad ne dođu u posjetu bez barem jednog paketa pelena. Uvijek pitaju što treba i stvarno im skidam kapu po tom pitanju.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    68

    Početno

    Moja mama nam je davala novce za kupnju opreme za bebu tako sto je morala po skrivecki uzimati novce a da tata ne vidi. Tako uvijek mora i onda mi dobijemo jezikovu juhu. Mi inace ne zicamo da nam daju nesto, znaju da nemamo. A tata nam nabija na nos za svaku kunu koju dobijemo od njih. Kao da smo mu uzeli kruh iz usta ako mjesecno mama da za pelene 200kn. To nam je koma. Ona je sef firme inace. Tata stalno kuka da nemaju novaca i rijetko nam nesto sam da. Ne pita dal nesto trebamo. A minimalno 3000 kuna bacaju u vjetar svaki mjesec umjesto da nama bar malo pomognu dok zivimo od moje porodiljne od 1660 kn.
    Prezivjet cemo sve to. Tek u teskim situacijama covjek shvati tko je kakav od bliznjih.
    Ma fuj

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    68

    Početno

    U biti, nije samo mama pomagala nego smo od prijatelja dobili kolica i robice.
    Mama je zasluzna za kinderbet, ormaric za presvlacenje i robicu koju je nabavila po smjesno niskim cijenama sto nam se svidja da se nije puno platilo. I dan danas kad naleti na jeftinu robicu kupi nam. Kasice nam isto kupi za malenu kad moze.

  36. #36
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Nis nisam morala nit cu morat kupovat.... imam 4 necaka i svi imaju unisex robice tako da se skupilo 10 VELIKIH VRECA SVEGA I SVACEGA, platnenih pelena, a imam i kolica, stolicu za auto, nosiljku u kinderbet!

  37. #37
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    nismo nista dobili od nikoga do sada ,termin je u srpnju.sreća ostavili smo neki novac za krupniju opremu bebe pa nemoramo s tim razbijati glavu u početku a kasnije kako bude.
    još samo da skupimo novce za paket platnenih i to je to .
    ne kazem da mislim da kasnije nećemo dobiti nista ali nezelim kalkulirati i čekati .ja sam svim iz obitelji ranije rekla ili pitala sto im treba ali izgleda za nas smatraju da netrebamo nista jer smo 7 godina bez djece pa nismo imali na sto trošiti novce(komentar 3 osobe iz blize obitelji)ali nebitno .

    P.S. malo sam ljuta na sebe jer sam bila prilično naivna do sad u kupovinama obitelji i prijateljima ali svaka se skola plaća.od roditelja neočekujemo nista ali to je već druga priča

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    65

    Početno

    Mi smo do sada dobili pomoć samo s moje strane (kolica 3u1, kinderbet, komoda, klokanica). Njegovi su nešto obećali, ali ne vjerujem dok ne vidim jer su nas do sada puno puta prevarili.
    Robicu smo većim dijelom posudili, manjim kupili.
    Sad smo još u dilemi oko sterilizatora i izdajalice. Ne znamo da li da kupujemo ili da čekamo dok vidimo hoće li trebati. Nekako mislim da hoće jer ću se morati na posao vratiti nakon 6 mjeseci, a htjela bih da beba dobiva moje mlijeko što duže bude moguće. A nekako mislim da bih se mogla malo i odmoriti ako bi muž mogao jedno hranjenje dnevno obaviti bez mene. Tako da ćemo vjerojatno kupiti TT izdajalicu i sterilizator, ako to ipak nekim čudom ne dobijemo

  39. #39
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    ....ne kazem da mislim da kasnije nećemo dobiti nista ali nezelim kalkulirati i čekati ....
    ipak pričekaj s nekim stvarima koje ti nisu nužne (npr. dovoljna je jedna posteljina za krevetić, jedan ručnik za početak) ili ti ne trebaju od prvog dana (npr. visoka stolica za hranjenje i sl.)

    ja sam mislila kupiti neki rabljeni viper, babygym, deblju dekicu... ali sam odustala jer mi to nije nužno, a sigurno će me pitati rodbina/frendovi šta nam treba. ako nitko ne kupi, kupiti ću sama kad će mi zatrebati.

    ako kažeš ljudima da si sve već kupila/dobila, onda ćeš dobiti 16-ti po redu kompletić broj 62.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    68

    Početno

    Ma pusti ih nek pricaju sto hoce. To su samo izgovori i opravdanja da oni ne bi imali troskove radi vaseg djeteta. Ma svasta covjek dozivi.
    Istina je da nije lijepo ocekivati poklone od ljudi kojima ti nesto darujes.
    Ja se tako tjesim jer sam također uvijek djelila poklone sakom i kapom. Ali eto. Barem sam uzivala u tome da drugima kupujem, a ne sebi.
    I neka.
    A kad smo se vjencali dozivjeli smo to da nam tatina rodbina osim bake i djeda nije ni cestitku poslala a kamoli nesto materijalno.
    Ugodno su me iznenadili ljudi s kojima se redovito ne vidjam i smo smo poznanici. Jednostavno su nam preko mojih poslali poklon, a nisu bili na vjencanju nit smo ih zvali. To ces vjerojatno i ti dozivjeti. E to je lijepa gesta.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    68

    Početno

    Prethodni post se odnosio na to sto je napisala laky.

  42. #42
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ma normalno da mi nije zao sto sam bilo sto poklonila i kupila ,bilo je od srca ali me nerviraju izjave tipa lako je njima

    a kupit ćemo stvari za prva 3 mjeseca,kolica,krevetac,AS ostale kako budu trebale ćemo uzimati,mozda sam se loše izrazila u prvom postu

  43. #43
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    bogami ja saznadoh da mužev brat kupuje na poklon Peg Perego kolica 3 u 1 a i Hispo- madrac i krevetić.

    Nisam očekivala uopće :/ ... ali tako sam zahvalna na svakom poklonu neovisno o vrijednosti...samo da je od srca poklonjen..

    i hvala mu

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    ma normalno da mi nije zao sto sam bilo sto poklonila i kupila ,bilo je od srca ali me nerviraju izjave tipa lako je njima

    a kupit ćemo stvari za prva 3 mjeseca,kolica,krevetac,AS ostale kako budu trebale ćemo uzimati,mozda sam se loše izrazila u prvom postu
    Ma bila si skroz jasna. Sve 5.
    Pusti selo neka prica. Nek se lijece.
    Tako si ljudi u mom zivotu misle da imam sve sto si pozelim i da gladim bradu jer su moji obrtnici. Zato nas nitko ne pita od moje strane trebamo li sto. A to sto me se cijeli zivot iskoristavalo, radilo roba od mene samo da budem korist starcima nema nikakve veze. Npr tata mi je naredjivao da ne potrosim vise od 5 kn dnevno. Da je i to previse ako sam po cijele dane na terenu bivajuci na faksu i obavljajuci njihove poslove od kojih su imali itekakvu zaradu. Sad kad im nisam u korist vise ne zavrijedjujem ni tih 5 kn dnevno iako sam redovni student bez placanja, imam dijete i ne mogu jednostavno raditi ako mislim podavati gotovo sve ispite do iduceg poroda. Nije da kukam, ne prosim i ne molim nikog za pomoc. Muz i ja smo punoljetni i svjesno smo usli u brak i napravili djecu. Bar imam obitelj koja me ne tlaci i sretna sam zbog toga.

  45. #45
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Draga laky MM je okrenuo ovu vašu priču "7 godina bez djeteta pa valjda imate" na način:
    "Obzirom da je ovo dijete čekano 10 godina ima da se svi isprse jer su tako dugo imali vremena skupljati novce!"
    Naravno to mu je palo na pamet kad smo išli mojima i to je njima prezentirao i bilo je smijeha do suza .
    Definitivno ću svakog dobronamjernog koji želi nešto kupiti ili zamoliti da kupi točno određenu stvar (naravno uz procijenu da li netko to može kupiti ili ne).
    Sve što dobijem bit ću zahvalna i isto tako ću od srca i dati drugima kad prerastemo.
    Namještaj ćemo kupiti sami jer znam što želim kupiti.
    A definitivno spadam u praznovjerne pa ću tek za 1 mjesec krenuti u nabavku.

  46. #46
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ma ja neću ni tada nego ostaviti spisak trgovina gdje sto ima pa nek muz kupi kad ja rodim..o praznovjerstvu i nesmijem pričati jer sam nepopravljiv slučaj kad je ovo u pitanju

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Sve smo dobili second hand ili kupili rabljeno. Ne patim od novih stvari. Nešto robice smo dobili nove, ali to se uopće nije stiglo iznositi. I za prvo i za drugo.
    Zapravo taman kad sam razdjelila i zadnje stvari koje sam čuvala od L. jer kao neću više djece, skužila sam da sam trudna, pa skupljaj ispočetka...

  48. #48
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    svu robicu za L. smo morali kupit jer nismo imali od koga naslijedit. a onda su uslijedile babine pa se tu skupilo svega i svačega (samo šta ja nisam nju mogla držat golu do babina i čekat ko će šta donit joj za obući ).
    jedan krevetić i kolica (doduše retro model pa ih se brzo riješili) dobili od moje krizmane kume, putni nam kupio mm-ov brat.
    moji kupili hranilicu, brdo robice, madrac za krevetić, svu posteljinu.... svekar fišku figu.
    sve ostale đinđuve (potrebne i nepotrebne) kupovali sami.
    mi smo, laky isto ko i ti, imali sasvim dovoljno vrimena uštedit za sve kupit jer smo bili bez diteta 3 godine
    sve ostalo smo kupovali u hodu i po potrebi (ali puno više po nepotrebi i spiskali brdo novaca na gluposti).

    sad za ovo dite imam krevetić i brdo posteljine, hranilicu, kupila kolica (nadam se da ću se zadržat na ovim jednima a ne ih prominit 7 ko s L. ). već sam neke stvari od robice i kupila, najviše priko burze (e da sam i prije bila tako pametna i tako kupovala).

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Mi sve kupovali sami za prvo djete jer nismo imali od koga sta dobit ni posudit :/ .Nesto malo smo dobili na babinama ali nista znacajno.Ipak sad za malu nemoram kupovat skoro nista.Jedino sam kolica kupila,ali za oboje jer mi trebaju dupla.Maramu,siling,mei tai,pelenice sivala sama.Dosta robice od malog prepravila u robicu za curicu,nasivajuci i vezuci roze detaljcice na plavu robicu .Doduse za nju sam dobila nesto rabljene roza robice :D .

  50. #50
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Kako smo se mi vjenčali kada sam bila trudna, moja teta i tetak su nam htjeli kupit malo bolju napu ili perilicu za suđe, ali pošto mi perilica ne stane (a voljela bih je imati, vjerujte mi ), a napa mi tada ni nakraj pameti bila - ja lijepo predložila da mi kupe paket platnenih u Kamarisu, i tako sam dobila to, i prezahvalna sam im jer se isplatilo 100% :D

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •