Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Heferol kapsule potakle zastoj stolice?

  1. #1
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno Heferol kapsule potakle zastoj stolice?

    Cure, nije baš neka damska tema, ali...
    Pijem heferol tablete željeza več par dana, i imam zastoj. U prošloj trudnoći sam to rješavala čepićima ali u ovoj bi to rado izbjegla. Imate neku dobru ideju? A ako ne pijem to željezo, ko mrtva sam, nemam energije za ništa, uspušem se, itd.

  2. #2
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Nažalost nemam rješenje, samo se pridružujem u problemu. Dodatan bonus su i hemeroidi koje sam zaradila kao posljedicu zastoja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    nemam problem, ali okolina je resila problem sa sljivama (sad im je sezona)
    velikiim kolicinama lubenice.
    integralne zitarice u ishrani.
    donat mg na taste ujutru

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ja pijem magnezij i normaliziralo se dosta brzo.

  5. #5
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    A da probaš sa zelenom magmom?
    Meni obično tablete i sirupi željeza ne pomognu. Odnosno, dobro mi je željezo tako dugo dok ih pijem, a čim prestanem, odmah mi je nisko.

    A ima i neki bilni sirup. Ne mogu se sad sjetiti kako se zove. Ferogreen ili tako nešto.
    Mene je taj sirup poslije poroda spasio.

  6. #6
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Ne znam koliki ti je nedostatak željeza, ali možda da malo pojačaš sok od svježe cikle - sad joj je sezona, špinat, poriluk? Ljeto je i stvarno ima puuuno svježeg voća i povrća.

  7. #7
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    U prvoj trudnoci sam imala jako nisko zeljezo i uzimala sam heferol tablete. Spasio me Vip probiotik Premium, a paralelno pomaze da se zeljezo "bolje primi" u organizmu.

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ako nemas nista protiv uzimanja homeopatije, preporucam ferrum phosphoricum u niskoj potenciji. nuspojava nema, a meni je napravio cudo. inace, i caj od koprive je dobar za zeljezo, takoder nema nuspojava, naprotiv.

    za zatvor mi nije pomoglo ama bas nista. sto god jela/jedem (i dalje me prati ), stalno imam problema. mozda je najbolje jesti samo voce i povrce, ali od toga se ne moze bas zivjeti, pogotovo u trudnoci.

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Bilo je to davno kad sam pila Heferol kapsule, ali znam da je bila neka caka koliko se pije valjda prije obroka i koliko poslije. Nemam pojma. Znam da sam se toga držala. Tablete su stajale uz krevet, popila sam ih s puuuuuno vode, pa valjda spavanac još onih sat dva, pa Donat MG mlačni 2 dcl (isto je stajao kraj kreveta), pa još malo spavanac, pa Bioaktiv odmah po dizanju, 0.33 ml. I probava je radila odlično.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    POdgorica
    Postovi
    97

    Početno

    Suve smokve su takodje odlicne za taj problem, malo jogurta sa kasicicom susama koji odstoji u njemu jedno pola sata (to da bude posljednje uvece sto pojedes i popijes), kivi odmah kada se probudis, na prazan stomak....

  11. #11
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Heferol je i meni isto to pravio u prosloj trudnoci.
    Problem sam resavala shodno vec predlozenim savetima + mekinje u jogurtu. Opstipacije sam se trajno resila ( a Fe odrzala na zavidnom nivou) tek kad sam presla na preparat Revita Fe (maticna mlec sa helatnim gvozdjem). Pije se kao napitak - poput cedevite sa ukusom maline, metalni ukus se tek, tek naslucuje, a helatno Fe se bolje usvaja, bez nuspojava...Ne znam samo da li ga ima u HR, ovde se prodaje u nekavim lancima, kod ovlascenih prodavaca... :?

  12. #12
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cure hvala, provat ču po redu kako ste savjetovale pa ćemo vidjet.
    A uzimam inaće magnezij svaki dan, jedem povrča i voća više od ičeg drugog, svaki dan svježe sa pjace, i stalno pokušavam kombinirat zdrave sastojke koji če mi nadomjestiti one pregnital vitamine, jer ih u ovoj trudnoći ne pijem, samo me još gore začepe, i nastane totalna koma.

    Doduše meso mi se lagano zgadilo, počela sam ga nakon 15 godina jesti u svojoj prošloj trudnoći, i prestala opet nakon, pa sam sad provala opet počet ali nekako jedva klizi niz grlo. Ali mislim da to i nije neki problem.

    A ništa brišem po bioaktiv, šljive, kivi, mekinje itd. Hvala!

  13. #13
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Donat Mg ce ti sigurno pomoci.
    Pij ga na sobnoj temperaturi, ili mlakog, casa ujutro, pa ako ne ide, jos casa navecer.
    Provjereno radi

  14. #14
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno Re: Heferol kapsule potakle zastoj stolice?

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Cure, nije baš neka damska tema, ali...
    Pijem heferol tablete željeza več par dana, i imam zastoj. U prošloj trudnoći sam to rješavala čepićima ali u ovoj bi to rado izbjegla. Imate neku dobru ideju? A ako ne pijem to željezo, ko mrtva sam, nemam energije za ništa, uspušem se, itd.
    možeš ko ja piti kapsule željeza na prirodnoj bazi koje ne uzrokuju ni proljev, ni mučninu, ni opstipaciju.

    ali koštaju oko 80kn.

  15. #15
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Koje su to? Možeš mi poslat ime? Radije dam i 80 KN nego trpim začepljenje.

  16. #16
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Koje su to? Možeš mi poslat ime? Radije dam i 80 KN nego trpim začepljenje.
    piše na kutiji ferrogreen plus.
    ja ih kupila u biljnoj apoteci makar vjerujem da ih sigurno ima i u običnoj apoteci.


    i kakam ko grlica. čitavu trudnoću. svakog jutra.

    btw-jedeš li breskve? probaj natašte pojest breskvu kad ustaneš iz kreveta. ja već na pola breskve osjetim... žudnju za wc školjkom.
    a još ako to zaliješ s malo neskafea. ma to ti je pravo veselje.

    a što se tiče donat mg-a. ja ga ne pijem jer sam se bojala da mi ne bi spriječio kontrakcije i usporio trudove.

  17. #17
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    JOJ našla sam formulu! Avokado svaki dan! Cure, život mi je prekrasan to je nevjerovatno, ma 5 minuta nakon štp pojedem malo avokada, kao što ti Death-of-art kažeš, ko grlica

    Sad več par dana svaki dan uzimam u salati avokado, i napravim Gvacamoli (dodam malo svježeg sira da bude kremastiji) i to za užinu, močkam sirovu mrkvu u to. Ma ko raketa, recept za +5!

    Hvala na svim savjetima. Btw pored ovog uzimam i breskve i magnezij, biće to bude bombastična kombinacija

  18. #18
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Rozica
    drago mi je da ti je bolje i da si uspjela riješiti probleme! meni je isto bilo grozno od tableta željeza, pa sam prešla na sirup, i preporodila se! nisam ni osjećala da ga pijem!
    vidiš super za avokado! dobro je za znati ako budem imala problema!

  19. #19
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    A tu si tico
    Ja se iz sveg srca nadam da ti zatreba avokado ASAP

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na zapadu
    Postovi
    60

    Početno

    imam isti problem :/ . Sad me spašavaju svježe šljive, idem na zahod i vise puta. Al da prostite guzica zaista boli od ovih tableta.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Iza ćoška
    Postovi
    135

    Početno

    Iako nisam trudnica: heferol tablete pijem zbog niskog željeza koje se stabiliziralo.
    Isto sam imala problem sa stolicom. Naime, sada sam se navikla na te tablete i probava dobro radi, ali u jednom trenutku dobro su mi pomogli digestiv keksi, u roku pola sata, probava radi, zatim suhe šljive, suhe smokve, donat mg natašte i sve ostalo što su cure navele.
    Također bitno je da se heferol uzima sa c vitaminom ( konzultacija ginekologa i hematologa) jer se bolje apsorbira, ali ne ide svaki c vitamin uz tablete željeza i pogotovo za trudnice.
    Heferol jesu najjače tablete za željezo, i najbolje ga podignu, jer je meni sa 2,9 diglo se na 9,2.
    Što se tiče guzice je istina 8)

  22. #22
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    dominika pukla sam od smijeha....znam o ćemu pričaš.
    A mene moj avokado zaista proguro, čim ga okusim brišem na wc...samo imam plinove, prduckam po cijeloj kući mm govori to čudo još nije doživio, pogotovo jer ja zaista nemam običaj to ikada napraviti pred njim.

  23. #23
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    uvijek je dobro čuti pokoji novi recept, meni je pomogao šumeći Magnezij s vitaminom C, a blagotvorno djeluje i sirupić od smokve i grožđa

  24. #24
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    ma di se kupi taj avokado?

  25. #25
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    DOA ja ga kupujem u vočarni, ali ima ga i u svakom večem Konzumu, Mercatoru itd. Kad nađeš uzmi 3-4, oni su to bolji što su mekši.

    A i Gvacamole jako lako napraviš i prefini su, mogu stajati 3-4 dana.
    Smučkaš 1-2 avocada, dodaš 2-3 žlice svježeg posnog sira, 3-4 pice češnjaka, sušenu chili papričicu (malo), pola iscjeđenog limuna i malo maslinovog ulja, soli...i to u blenderu smiksaš, malo u frižider, i kad se ohladi jedeš kao međuobrok sa mrkvom ili stapkama od celera, ili tortilja čipsom, ako ti se prezdrava varijanta ne jede

    Inaće ga sjeckaš u salatu, bilo koju, ide super uz sve.

  26. #26
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno Re: Heferol kapsule potakle zastoj stolice?

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Cure, nije baš neka damska tema, ali...
    Pijem heferol tablete željeza več par dana, i imam zastoj. U prošloj trudnoći sam to rješavala čepićima ali u ovoj bi to rado izbjegla. Imate neku dobru ideju? A ako ne pijem to željezo, ko mrtva sam, nemam energije za ništa, uspušem se, itd.
    imam isti problem, ustvari još i gori.

    evo upravo mi vadila ginica željezo i trebam ga naravno uzimati.

    a ja u komi, usprkos puno voća i povrća, puno vode i super prehrani, ono, ko da ju je ginokelog sastavljao, i usprkos 600 mg magnezija dnevno, zatvor :shock:

    i kažem ja njoj, reko još uz željezo ja sam gotova, nema šanse da više do kraja trudnoće odem na wc

    i žena mi da micro-klistir. može se korisiti i za vrijeme trudnoće i za vrijeme dojenja.

    a za čepiće mi je rekla da ih je isto bolje izbjegavati u trudnoći.

  27. #27
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    evo sad sam još jednom pročitala šta ste pisale, meni ništa od svega toga, a isprobala sve živo i neživo

    i totalano me sad strah počet sa željezom, moram od evo danas.

    uzimat ću Floradix sirup. kao navodno ne zatvra i kao navodno ocjene su za trudnice odlične, kao najbolja stvar za nedostatak željeza u trudnoći i za vrijeme dojenja. žene se ovdje kunu na to, a evo danas mi je to preporučila i ginica i to prije tableta.

    inače ljudski organizam može dnevno apsorbirati svega 5 mg željeza, tako da i to pretjerano trpanje željezom zparavo nema smila, samo se žene ubiju zatvorom.

    a za ovaj micro-klistir javim kak je prošlo

    to ću isto isprobati ovih dana.

  28. #28
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    jel vam jako nisko željezo?
    zašto ne pijete/uzimate nešto blaže, heferol je baš žestok za probavu?

  29. #29
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    A mene moj avokado zaista proguro, čim ga okusim brišem na wc...
    avokado je najzdravije voće, i jedino od rijetkih namirnica koje ima u sebi D vitamin.

    ma izvor zdravlja.

    a ja ga ne mogu smisliti, probala ga na milion načina, ma kakvi, muka mi je od njega (nevezano za trudnoću) i totalno mi je žao što ga ne mogu konzumirati

  30. #30
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    jel vam jako nisko željezo?
    zašto ne pijete/uzimate nešto blaže, heferol je baš žestok za probavu?
    pa evo ovaj Floradix sirup je navodno zakon, ne znam da li ga ima u Hr za kupiti.

    nema alkohola, nema glutena nije kemijski konzerviran i navodno se odlično asporbira, između ostaloga unutra ima koliko sam vidjela jedno 10tak biljčica izmiksanih..komorač, hibiskus itd...

    u roku mjesec dana se mora popiti od otvranja.

    evo upravo sam napravila organoleptičku probu.

    boja podsjeća na prošek, smeććkasta rijetka tekućina, prozirna, nije gusta tamna, miris isto podsjeća na prošek, samo slađi. okus, sladak i metalan. ne podsjeća više na prošek, nego na željezo.

  31. #31
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Moia baš mi je žao da ne možeš avokado jer zaista pomaže i ja se osječam puno puno bolje generalno od kad ga jedem svaki dan.

    Isto sam tako skužila da ne trebam heferol svaki dan, uzmem ga 2 dana pa 1-2 dana pauze, i to ga uzimam 2 sata nakon večere, tik prije spavanja...i tako sam nekako sve dovela u normalu. A kako sad počinjem povečavat dozu blitve, kupusa, i sveg zelenog jer mi više nisu mučnine, mislim da ču za nekih mjesec dana skroz prestat sa njima.

    A možda se prebacim i na taj sirup o kojem pričaš super mi zvući!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •