Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Koje je od dva zla manje?

  1. #1
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno Koje je od dva zla manje?

    Nakon dugo dugo vremena mojih patnji sa bolnim leđima, pijenja brufena i knavona, jer mi ni rastezanje ni masaže nisu pomagale u nekim periodima, na moje iznenađenje došla sam do zaključka da bolovi u mojim leđima nemaju veze sa krivim držanjem, mojom visinom i sličnim, nego sa stresom. Doktorica mi je preporučila da umjesto ovih antireumatika kad zaboli probam sa Belmiranom ili persenom, možda čak i prije nego zaboli, kad skužim da počinjem grčiti mišiće, i probala sam i to zaista pomaže. Inače, vježbe opuštanja, disanja su mi science fiction, s obzirom da sam tek skužila da stres itekako utječe na mene, i to na fizičkom polju . E sad, nisam ljubitelj tableta, ali činjenica je da me ti bolovi ometaju u normalnom funkcioniranju, i o antireumaticima nešto i znam, i to uglavnom one loše strane, a o ovim antistresnim tabletama ne znam ništa. Ako netko ima dobra ili loša iskustva, ili štogod pametno za prokomentirati, bit ću zahvalna

  2. #2
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Nemam iskustva s navedenim lijekovima, ali ako problem dolazi od stresa mislim da bi se isplatilo posegnuti za 'science fiction' metodama. Puno je načina otpuštanja stresa bez medikamenata: masaža, kupka s eteričnim uljima, yoga, a vježbe disanja i meditacija uopće ne moraju biti 'nešto čudno' i nesavladivo, a rezultati mogu biti odlični. Naravno, ne treba zanemariti da ništa od navedenog nije štetno. Inače, holističari smatraju da osoba s bolnim leđima 'nosi puno tereta na sebi'. Možda nije loše razmisliti koji dio tereta može ponijeti netko drugi.

  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    potpisujem alternativu

    nije problem u tvojem tijelu, nego u tvojem preuzimanju i nemogućnosti nošenja sa stresom, tvojoj psihi
    to je pod tvojom kontrolom, zato poraži metode koje ti odgovaraju, svi mi trebamo ventil za stres
    nekome je to ples, nekom yoga, nekome meditacija, nekome udaranje boksačke vreće ...
    stres mora van
    ljudi koji skupljaju stres u sebi mogu dobiti čir na želudcu (ako im je to slaba točka) ili srčani udar ili .. ka kod tebe: bolna leđa
    medikamenti ti neće rješiti uzrok, smiriti će posljedicu, ali ne i uzrok: nepravilno nošenje sa stresom

    tablete za smirenje ili čajevi za smirenje (više volim biljke), po meni i dalje liječe simptom

    čajevi za smirenje za koje znam: čaj od lavande ili čaj od matičnjaka

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja mislim da je dosta tih bolova psihosomatski
    sjecam se da sam, dok sam bila s BM, jedva ustajala iz kreveta od bolova... toliko me kicma bolila da to nije bilo normlano... morala sam se primit za ormar da bi uopce ustala koliko me bolilo
    pripisivala sma to kilazi i zajednickom spavanju - nas 4 u jednom krevetu
    sad imam isto ak ne i vise kila, spava nas 3 u krevetu, nesto uzem od onoga kad nas je spavalo 4 pa mi odje na isto i ni vrag me ne boli tj. tu i tam me zaboli, ali NIKAD tako ko onda

  5. #5
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja volim persen, koristila sam ga kada sam imala srčane aritmije da me malo smiri i opusti. popijem ga tu i tamo kad imam problema sa spavanjem (nemam tih problema inače nego one nesanice koje nas sve ponekad muče). na biljnoj je bazi koliko ja znam. ima valerijane i matičnjaka u sebi. tableta je zaista blaga, neki kažu da je preslaba i da im ne pomaže no ja sam baš zadovoljna s tim. ne volim one koje te ukomiraju i ošamute i te nikada ni ne koristim jer sam jednom probala i bio mi je pregrozan taj osjećaj.
    belmiran je koliko znam isto nešto slično, ali nisam ga nikad pila.
    možeš si naveče popiti i čaj od kamilice koji takođe smiruje.
    postoji i valerijana u kapima, samo to je sve tako blago i slabo pa probaj par dana za redom da vidiš hoće li ti djelovati.

  6. #6
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    soory nisam pažljivo pročitala tvoj post. vidim da si ti već probala te tablete i da ti je pomoglo. drago mi je.
    mislim da su manje škodljive od analgetika u svakom slučaju jer su ipak na biljnoj bazi. uostalom ne znam može li se tu i govoriti o kakvoj značajnoj šteti. probaj se ne zamarati sa štetnošću i pusti si neko vrijeme da malo dođeš sebi i stekneš "snage" za neke nove pokušaje pa onda probaj i te tehnike disanja i 'science fiction' metode.
    mene kada uhvate te aritmije znaju trajati po čak mjesec dana, u tom periodu onda dosta često znam popiti persen ili valerijanu i ne opterećujem se štetom jer veću štetu može napraviti moj stres koji doživljavam prilikom tog iznimno neugodnog osjećaja (ali u mom slučaju na sreću bezazlenog) preskakanja srca.
    no ako netko zna i nekakve prirodne efikasne metode opuštanja ja bi ih rado probala.

  7. #7
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Nisam baš pobornik tableta bilo kakve vrste, tako da sam više za alternativna rješenja, a ako ti ne ide opuštanje, meditacije i slično, svakako probaj sport. Upiši neki aerobic, pilates, ali super je i recimo bicikliranje, rolanje, trčanje ili bilo što takve vrste. Fizička aktivnost - sport je po meni naj naj rješenje za izbacivanje stresa bilo kakve vrste Osjećat ćeš se bolje već nakon par puta, istina osjećat ćeš vjerojatno upalu mišića, ali to je ona slatka bol, kad znaš da je posljedica fizičke aktivnosti

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja odem na masažu. DUgo već nisam bila (skoro godinu dana) jer nemam potrebe. Na sreću.... Potpisujem savjete za fizičku aktivnost. I meni bi bolje došlo da imam uz 8 sati sjedenja u komadu dnevno više od 8 sati tjelesne aktivnosti tjedno. Za sada sam na 5-6 (ali to je yoga i pješačenje, povremeno bazen i sl.) i nedovoljno je. Kad me tijelo prisilno podsjeti, trudim se da si osiguram malo više... U toplije doba godine je lakše - više smo po vani, pa me sjedenje manje smeta. Sad se baš osjećam "utrnulo" i to zna završiti bolovima u leđima ako si ne priuštim opuštanje (kupka) i masažu (mm amaterski, a bome odem i na profesionalnu s aromaterapijom). Ne dam se...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Spookica
    Meni za problems s kicmom (diskopatija L5-s7) pomazu Feledenkrais vjezbe vise imas na http://en.wikipedia.org/wiki/Feldenkrais_Method
    Nakon tih vjezbi sam izrazito smirena (puuuno vise nego kad sam isla na jogu) pa bi to mozda moglo biti dobro rjesenje za tvoja oba problema

    Feledenkrais terapeute se moze pronaci i u HR, ne znam za Šibenik

  10. #10
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    eee, od kad sam se upoznala sa netom imam problema sa kičmom, pretjerujem pa mi se sve to vrati. Ali još nisam se odlučila za lijekove, nego malo više pazim kako sjedim, odem u teretanu pa se malo razgibam. A sve češće pomišljam da posjetim neki floating centar, kažu da je to nirvana ))

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •