Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: natekla mi noga

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno natekla mi noga

    Dakle, ljudi moji, ništa me ne boli, samo sam odjednom skužila da mi je lijeva noga deblja od desne i da je cijela natečena od koljena na dolje, a pogotovo oko zglobova. Što je to sad, zna li tko? A od sutra idem na godišnji odmor.... :?

  2. #2
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ne mora biti ništa opasno, vjerojatno niti nije.
    Nakupila ti se tekućina. Uzmi neki čaj (preslica, kopriva) koji potpomažu drenažu i probaj mirovati, da ti noga bude na povišenom.
    Meni se desilo slično prošle godine, baš kad su krenule vrućine. Ujutro dobro, a poslije podne i navečer noga ko buhtla.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    anchi, hvala ti. Znaš li da li je preslica možda kontraindicirana za dojenje???? Inače, meni je i ujutro nateknuta, doduše malo manje, ali ipak je.

  4. #4
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Dogodilo se mojoj prijateljici (mlada cura, 24 g.), napravili sve žive pretrage i ništa nisu zaključili. Prošlo samo od sebe za koji dan.

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kolko je deblja?
    da li je tvrda, napete kože?
    da li te boli?
    je promjenila boju?
    kada stopalo digneš prema gore boli li te u listu?
    uzimaš li kakve ljekove?

  6. #6
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    odi imunologu kad budes mogla
    moze tako nesto biti i od streptokoka

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Cure, hvala na odgovorima. Baš sam bila znatiželjna, pogotovo što preksutra idemo na more, pa sam otišla na hitnu. Najprije su mislili da je tromb nekakav, čak su me htjeli strpati u kolica da se ne mičem, ali hvala Bogu nalazi UZV-a, EKG-a, krvna slika su svi u redu. Sad misle da je Limfedem (mislim tako se čita, a piše se Lymphedema cruris) i poslaše me na daljnje pretrage. Čudno mi je da mi u tom slučaju limfni čvorovi nisu naotečeni, ali toga sam se sjetila tek u autu na putu za posao.
    Možda još i napravim te briseve i kvne pretrage sutra, ali danas navečer idem kod bioenergetičara, a od preksutra ću odmarati i močiti nogu u moru.....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    kolko je deblja?
    da li je tvrda, napete kože?
    da li te boli?
    je promjenila boju?
    kada stopalo digneš prema gore boli li te u listu?
    uzimaš li kakve ljekove?
    deblja je dosta, možda 25% od desne dolje kod gležnja, a gore ne znam, kad dođem doma baš ću izmjeriti. inače, noga nije tvrda, ne boli, normalne je boje, ne boli me ni u kakvom položaju, ne uzimam lijekove (osim Letroxa - hormon štitnjače).... je li ti to možda poznato????

  9. #9
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja pitanja su bila u smijeru isključivanja tromboze
    kako ti je ona isključena obradom sad možeš lakše disati
    ne moraju ti biti limfni čvorovi povećani da bi imala limfedem

    ideš na more, lijepo hodaj po plićaku, puno plivaj
    nogu na povišeno kad možeš, masiraj od stopala prema gore
    i čuvaj se sunca

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Hvala, ova terapija mi se sviđa

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Ponovno aktiviram ovu temu - nažalost još uvijek, tj. već više od pola godine nateknuta mi je cijela lijeva noga - za par centimetara je deblja od desne. Kad mi je to počelo, u srpnju, vrlo brzo je potpuno splasnulo za vrijeme godišnjeg odmora, ali čim sam ponovno došla u zagreb i počela raditi, noga je opet natekla. Na zadnjem pregledu kod internistice, rekla mi je da mi UZV limfnih čvorova pokazuje da sam imala neku upalu, jer su limfni čvorovi u preponama obostrano ovalni, kronično-reaktivne morfologije, veličine 15-18 mm, i da je to vjerojatni uzrok težeg optoka limfe u lijevoj nozi.

    Planirala sam samoinicijativno napraviti ct abdomena, za svaki slučaj, ali sad to ne dolazi u obzir, jer sam u međuvremenu ostala trudna.
    I zbog trudnoće mi treba savjet stručnjaka - što da radim? Da li mogu ići na limfnu drenažu? Zna li tko nekog pouzdanog liječnika, koji bi mi mogao dati konkretan savjet, jer mi se čini da je ovo moje hodočašćenje internistici koja je pokušavala ustanoviti što mi je bilo čisto gubljenje vremena. Hvala...

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Neve prvotno napisa Vidi poruku
    Ponovno aktiviram ovu temu - nažalost još uvijek, tj. već više od pola godine nateknuta mi je cijela lijeva noga - za par centimetara je deblja od desne. Kad mi je to počelo, u srpnju, vrlo brzo je potpuno splasnulo za vrijeme godišnjeg odmora, ali čim sam ponovno došla u zagreb i počela raditi, noga je opet natekla. Na zadnjem pregledu kod internistice, rekla mi je da mi UZV limfnih čvorova pokazuje da sam imala neku upalu, jer su limfni čvorovi u preponama obostrano ovalni, kronično-reaktivne morfologije, veličine 15-18 mm, i da je to vjerojatni uzrok težeg optoka limfe u lijevoj nozi.

    Planirala sam samoinicijativno napraviti ct abdomena, za svaki slučaj, ali sad to ne dolazi u obzir, jer sam u međuvremenu ostala trudna.
    I zbog trudnoće mi treba savjet stručnjaka - što da radim? Da li mogu ići na limfnu drenažu? Zna li tko nekog pouzdanog liječnika, koji bi mi mogao dati konkretan savjet, jer mi se čini da je ovo moje hodočašćenje internistici koja je pokušavala ustanoviti što mi je bilo čisto gubljenje vremena. Hvala...
    Meni su zadnjoj trudnoći jako oticale noge. Već od 7 mj. ,ali jedna je oticala puno više od druge. Beba mi je bila tako smještena da je pritiskala živce ...išla sam na refleksoterapiju koja je malo pomagala .
    Nakon poroda više nisam imala problema (bila sam otečena još tjedan ,dva ).
    Ali uzimajući u obzir da se to tebi već događalo vjerojatno bi trebala malo bolje to istražiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •