Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Debela i živčana!!!

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Debela i živčana!!!

    Od kada sam rodila Ivu izgubila sam 30kg u godinu dana od kojih je 27 bilo dobivenih u trudnoći.
    Istopile su se u roku od godine dana. Osjećala sam se super, smanjila mis e guza opseg bedra i bokova, sve mi je bilo široko, čak i one najuže stvari koje sam imala u ormaru!
    U 09/2008 sam počela raditi što podrazumijeva 8 sati sjedenja na poslu.
    A u zadnje vrijeme je Iva poečal manje sisati, po noći je skroz prestala.
    I u nazad nekih mjesec dana dobila sam nekih 2-3 kg. Na moju visinu i kilažu puno jer sam bila na gornjoj granici i u želji da izgubim još bar 5. Sada to više nije 5 nego 8.
    A ja se osjećam pomiješano i bijesno i ljuto i tužno i jadno.
    Znam da 3 kiel ne bi baš trebale izazivati talkve osjećaje u meni, ali ja si ne mogu pomoći, baš sam bijesna. Dođe mi da nožem izrežem te 3 kile sa sebe koje sam što je jš gore dobila na ionako najgorem dijelu tijela. Guzica i bedra. I to sada pred more, kada bi se morala skinuti u badić.
    Krenula sam na vježbanje, intenzivnije vozim bicikl, ali znam da za skidanje treba puno truda, a to je ono na što sam najviše ljuta.
    Jer kada sam gubila kila imala sam poticaja za još i još, a sada bih samo sjela i plakala.
    Zapravo još sam više ljuta što sam toliko time opterećena da me dovodi do tolikog bjesa. Što je najgore drugi to ne primjećuju ali ja osjetim da me neke stvari stežu oko bokova.


    Sada trebam krenuti na vježbanje u 7 a ja nemam uopće volje!
    Ali zato bojkotiram ručak! I večeru i doručak!

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam imala kolegicu koja se osjecala ko ti, nije imala puno viska kila ali je bila jako opterecena i ljuta. Pa je i ona bojkotirala. U mjesec i pol izgubila je nevjerovatnih 14 kg!!! I zavrsila u bolnici sa nekoliko cireva po tijelu, a ustvari je imala srece sto je samo cireve dobila.
    I vjeruj mi, ni nakon izgubljenih kila nije bila sretna...

    I ja sam debela, ponekad i nervozna, i onaj sam tip koji brzo odustaje u posustaje, i stvarno sam ponekad ljuta na sebe zbog toga, ali to ne znaci da cu sabotirat svoje tijelo tj. izgladnjivat se i bit, ustvari, jos nesretnija. Prihvatila sam se (kolko-tolko) takvu kakva jesam, ako uspijem izgubit par kg super, bitno je da neidu prema gore.

    Tako da, tebi savjetujem, DAJ SE SABERI! Polako, bez nervoze, uvedi novi rezim prehrane, izbaci stetne stvari, vjezbaj umjereno, nemoj se forsirat i ono najbitnije, opusti se!

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Debela i živčana!!!

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Sada trebam krenuti na vježbanje u 7 a ja nemam uopće volje!
    Ali zato bojkotiram ručak! I večeru i doručak!
    pa zar su te tri kile vrijedne silnog mučenja?

    da li znaš što si radiš bojkotom hrane? radiš to da organizam "pamti" da nema hrane kad ju traži, i da će si ju prvom prilikom - nataložiti. jel ti to cilj?

    jedi SAMO kad osjetiš glad.
    vježbaj kad se osjećaš dovoljno raspoloženo... ako ne - odi jednostavno u šetnju.

    sve ostalo samo doprinosi lošem raspoloženju, a to je nešto što ti ne treba.


  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno Re: Debela i živčana!!!

    A sad otvori Zdravlje djece, temu koju god hoćeš, i pročitaj stvarne probleme!
    I budi sretna što tamo ne pišeš nego te muče 3 kg viška

  5. #5
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno Re: Debela i živčana!!!

    I ja se polako počinjem privikavati da sam blizu 30. i da vjerojatno neću nikad više izgledati kao sa 15-20, i trudim se biti sretna sa tih par kilica viška, sretna kaj ih barem nije više, jer stvarno, sada sam ipak žena, a ne djevojčica, ali i trudim se da to tako i ostane

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Debela i živčana!!!

    Citiraj anima prvotno napisa
    I ja se polako počinjem privikavati da sam blizu 30.


    sorry, al nisam mogla odoliti...

    gle draga moja, to su tak divne godine - da ih je šteta potratiti razmišljanjem o kilama i sličnim glupostima ... di mi je bio kraj u tim godinama...

    nostalgija, nostalgija, niz dušu krenula...

  7. #7
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ako si mogla da izgubis tolike kile ranije, mozes i tih 7.
    Samo kreni, ne moras odmah udarnicki, ali kreni.
    Ja sam u slicnoj situaciji, samo sto sam ja u drugom naletu debljanja dobila isto premnogo kg, ali sad sam ih sve skinula, i imam konacno normalan BMI.
    Osecam se bolje, narocito psihicki.

    Ja mislim da je najbitnije pronaci nacin koji tebi najvise odgovara za gubljenje kg.

  8. #8
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Debela i živčana!!!

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Sada trebam krenuti na vježbanje u 7 a ja nemam uopće volje!
    Ali zato bojkotiram ručak! I večeru i doručak!
    polako curo
    tvojih 8 kg iz moje prespektive zvuče easy tj. ja sam na +25 kg
    razumin tu želju za nožem

    nemoj bojkotirati večeru , nego ju zamjeni sa voćem ili salaticom
    polaku budeš ti došla na svoje

  9. #9
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno Re: Debela i živčana!!!

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Sada trebam krenuti na vježbanje u 7 a ja nemam uopće volje!
    Ali zato bojkotiram ručak! I večeru i doručak!
    pa zar su te tri kile vrijedne silnog mučenja?

    da li znaš što si radiš bojkotom hrane? radiš to da organizam "pamti" da nema hrane kad ju traži, i da će si ju prvom prilikom - nataložiti. jel ti to cilj?

    jedi SAMO kad osjetiš glad.
    vježbaj kad se osjećaš dovoljno raspoloženo... ako ne - odi jednostavno u šetnju.

    sve ostalo samo doprinosi lošem raspoloženju, a to je nešto što ti ne treba.

    Veliki potpis na sve!

    Najgore je ne jesti jer tek tada organizam sve pretvara u zalihe jer se boji da ne bude izgladnjen.

    Odredi si cilj i opet kreni hrabro na vježbanje.
    Rezultati neće izostati.

    Istina je da mi sami na sebi preuveličavamo stvari... Vjerujem da i dalje izgledaš dobro kao što si izgledala kada sam te zadjni put vidjela!

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno Re: Debela i živčana!!!

    Citiraj Ora prvotno napisa
    Vjerujem da i dalje izgledaš dobro kao što si izgledala kada sam te zadjni put vidjela!
    SUPER dobro!

    (Nema koji dan da smo se vidjele, a od tada sigurno kile nisu stigle ici gore. )

  11. #11
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno Re: Debela i živčana!!!

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Sada trebam krenuti na vježbanje u 7 a ja nemam uopće volje!
    Ali zato bojkotiram ručak! I večeru i doručak!
    Jesi bila večeras (ako se dobro sjećam prije par mjeseci planirale smo krenuti na isto mjesto)? Ja sam prema opisu pokušala odgonetnuti koja si ti, ali meni od svih žena tamo niti jedna nije izgleda ni debelo, a nisam primijetila ni živčane. Ili nisi bila, ili ipak nije tako strašno kako se čini.

    I mene povremeno uhvati malodušje, ali zaista nije vrijedno naše energije (i zdravlja) uzrujavati se zbog koje kile viška. Inače, kad se ja pokušam odreći kojega obroka, onda sam još živčanija jer sam gladna pa sam zaključila da je ipak bolje biti sita i poveće guze

    Probaj ne misliti na kile, drži se Andreje i za koji mjesec prodavat ćeš na forumu preveliku odjeću.

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E jeste me nasmijale!!

    Da krenemo.

    Jesam, bila sam na vježbanju i bilo mi je super! Freja koja si ti??
    Ideš u Vels na body sculpt u 19h?

    Drugo, nisam stvarno bojkotirala ni ručak ni večeru, ali sam za ručak pojela samo rižu, ne i meso, a za večeru fitness s jogurtom.
    JA da bojkotiram hranu?? Ja stvarno obožaaaaavam jesti i u tome i je problem.

    Nadalje, u srednoj sam imala više kila nego sada, ali me to baš sada počelo opterećivati kada sam vidjela da mogu imati i manje. Ne znam kaj mi bi. :/

    Znam da su moje 3 kg mizerija prema drugim problemima ovdje na forumu, ali nadam sa da ovo ipak nije forum SAMO za ozbiljne probleme, pa sam se ja više htjela malo ispuhati, nadam se da se nitko nije uvrijeđen našao što se durim s ovakvim banalnostima.
    Post sam napisala jučer kada sam skužila da me jedan šos malo steže oko bedra. Baš me uhvatio bijes i zapravo je trebalo biti postavljeno pitanje u prvom postu da li bih trebala posjetiti psihijatra??? Bolje rečeno malo sam se ispuhala.
    Ja inače nisam neka mrka osoba, vesela sam, smijem se, imam neke ružičaste očale u večini vremena, ali sam u zadnje vrijeme (zadnjih nekoliko godina) malo živac postala. Valjda zbog posla i poprilično sam temperamentna. Da sam post pisala poslije vježbanja sigurno ne bi bio takav!

    30 kila su otišle same od sebe za nekoga tko je pitao, više se ne sjećam.
    Bilo je super što sam mogla jesti, a kile su odlazile. Možda da počnem opet malo intenzivnije dojiti!?

    Ora, Kaae

    A sada sjedam na bajs i gibam na posao.
    Sobodno se i ostali mogu malo izventilirati na ovom topicu.


  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Freja, btw, ja sam ti jučer imala neku smeđe.sivu trenirku i bijelu usku majcu na bretele. I nisam mogla poloviti Andrejine korake .
    Stajala sam na sredini iza pored neke cure u crvenoj majci!

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja sad imam kila skoro ko kad sam išla rodit (oko + 8- 10kg.)
    I si me napadaju da kaj sam se zdebljala pa kak sam se mogla tak zapustiti. I pijemo kavicu i kolegica mršavica cvili kak ima celulita, kak joj se objesile cice......
    Ja nemam celulit cice čista trojka u grudnjaku milina za vidjeti. I napokon se dobro osjećam i prestala se opterećivat sa kilama. I baš se dobro osjećam.
    A odgovor ljudima pa kaj ja sam ženska u godinama pa nemrem izgledat ko da mi je 18.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Freja, btw, ja sam ti jučer imala neku smeđe.sivu trenirku i bijelu usku majcu na bretele. I nisam mogla poloviti Andrejine korake .
    evo vidiš, da si debela ne bi imala usku majicu

  16. #16
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno


  17. #17
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    A ti si ona koja je rekla da bi radila vježbe za guzu cijeli sat! E onda sam ja bila ispred tebe (svijetloplava majica i crne tajice). Inače, stani se drugi puta na moje jučerašnje mjesto - taj dio ogledala sužava (ostali proširuju) pa ćeš vidjeti kako ćeš se odmah bolje osjećati Jedino je zabranjeno poslije se gledati u bilo koje drugo ogledalo.

    A odgovor ljudima pa kaj ja sam ženska u godinama pa nemrem izgledat ko da mi je 18.
    X (iako se i sama na to moram povremeno podsjetiti :/).

    Ma sve je u glavi. Ja otkad znam za sebe kukam da imam veliku guzu, da sam debela, a onda sam našla neke svoje slike od prije deset godina i skužila da tako više nikad ne želim izgledati jer sam se šokirala kad sam vidjela da sam zapravo bila kost i koža!

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mene cijeli život ima, onako kako kažu kruškasti tip ženske.
    Ali baš me malo jučer izludilo što sam se tak osjećala...
    Valjda hoće s vremena na vrijeme... :/

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Kad sam vidla slike od prije 15 g. neki dan i mene je uhvatila tuga jad i čemer . A onda sam kukala kak loše izgledam. A izgledala sam ko manekenka (ne anoreksična).
    Idem sad si po jedan fini hambureg za gablec. Za stare dane kad me pekla savjest radi pojedene šnite kruha.
    (Za večeru budem samo juhicu ili tikvice na žaru bez priloga i masnoća )

  20. #20
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ana zaboravljaš da ima i nas koji smo te vidli uživo. 8) ja ne bi nikad rekla da imaš viška kila. možda ti je taj šios bio krivi broj

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    ana zaboravljaš da ima i nas koji smo te vidli uživo. 8) ja ne bi nikad rekla da imaš viška kila. možda ti je taj šios bio krivi broj
    Ma nije, to je stari šos koji me prošle godine nije zatezao.
    Ma gle, ja znam da malo filozofiram, ali to što sam izgubila i sada se vratilo mi baš smeta.


    Kak da to objasnim?

  22. #22
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    kužim ja kaj tebe mori. samo tješim

    i mene kad svi misle da sam premršava smeta kila-dvije jer su bile na krivom mjestu i nisam mogla omijene hlače nositi

  23. #23
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa vidiš da se razmemo.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Ja sam se pomirila da imam skoro 40, i 8 kg više nego prije trudnoće, jer ipak sam nakon poroda izgubila 14 - zar to nije uspjeh.
    Treba gledati pozitivno i ne opterećivati se, to je moj moto

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •