Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Povišene jetrene probe i bilirubini + krv

  1. #1
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno Povišene jetrene probe i bilirubini + krv

    MM i ja primjetili smo nedavno nakon odnosa da ima krvi u ejakulatu. Bilo je toliko krvi kao da sam u "najboljim danima", trebalo nam je par minuta da skužimo čija je. Ponovilo se par dana nakon toga ali je krvi bilo puno manje. Otišao je kod doc, izvadio krv i dao mokraću. Ima povišene bilirubine i jetrene probe i to dosta povišene (prenosim kako je on rekao). Nalaz prve jutranje mokraće stiže tek za 7 dana (ne znam kakva je to pretraga ? ). Dobio je uputnicu za internistu, treba se naručiti.

    Što vam pada na pamet? Ja sam totalno zbunjena.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    tibica treba prvo utvrditi sa sigurnošću da li je stvarno to krv u ejakulatu....što se tiče uzroka..uh oni ti variraju od npr. infekcija (upala prostate pa epididimitis pa uretritis) do raznih oblika kemnaca u urinarnom sustavu i naravno jako malignih oboljenja na području genitourinarnog sustava. Pitanja koja se postavljaju jesu ta da li postoje bolovi pri ejakulaciju i mokrenju potom da li se javlja bol u leđima i temperatura i da li postoji uvećanje testisa (bilo bolno ili bezbolno). U svakom slučaju što se tiče dijagnostike na pravom ste putu. Nadam se da će razlog svega ipak biti benigne prirode. Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    obzirom na nalaze laboratorija,tj.poremećaj svih jetrenih enzima,meni ti to više zvuči kao posljedica otežanog zgrušavanja krvi
    naime, vjerojatno je u pitanju ranica(na splovilu npr.) a budući da postoji poremećaj funkcije jetre gdje se stvaraju faktori koagulacije ta mala ranica je krvarila dok bi se kod drugih vjerojatno odmah formirao ugrušak
    imate li nalaze PV,APTV i INR?

  4. #4
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Nema nikakve bolove ni druge simptome. Danas je otišao po tu uputnicu pa će se naručiti za pregled. Ja nisam vidjela nalaz, a njemu ga je doktorica preko telefona objasnila. Ne znam hoće li mu ga dati da ga uzme sa sobom na pregled pa da vam mogu pročitati vrijednosti. Inače, ja imam naviku redovno kontrolirati krv, ali on nije već dugo pa ni ne znamo koliko se ovakvo stanje već vuče. Vidjet ćemo. Nadam se da ga neće naručiti za 3 mjeseca. :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •