Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Trne mi ruka

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno Trne mi ruka

    Već mjesec dana mi trne desna ruka. Nekako počne s donje strane podlaktice i onda mi utrnu prsti pa za minutu - dvije prođe. Čini mi se kao da mi je neki živac ukliješten ispod desne lopatice i vrlo mi se teško namjestiti za spavanje, ali me ne boli, više me jako smeta. I sada dok sjedim moram si naći položaj koji mi neće smetati.
    Očito ne prolazi samo, što da radim. Bez veze mi je zbog toga ići kod doktora, godišnji su, a opet, htjela bih da to već jednom prođe.

  2. #2
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    mislim da je odlazak doktoru ipak najbolja opcija.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    23

    Početno CAO SASKA!

    EVO DA TI SE I JA JAVIM S ISTIM PROBLEMOM.....SVE POČELO U TRUDNOĆI NAKON TRUDNOĆE MALO NESTALO,PA SE SAD NEDUGO OPET POJAVILO....JA SAM IŠLA DOKTORU NAPRAVILA NEKE PRETRAGE,SVE OK .....PA SAM DOBILA ODGOVOR UKLJEŠTENI ŽIVAC, MOGUĆE U VRATNOJ KRALJEŠNICI. MALO MANJE DJECU NOSITI I VIŠE VJEŽBATI DA SE TO MALO POSLOŽI NA MJESTO......A ČAK SAM PROČITALA DA OD MANJKA NEKIH VITAMINA ISTO MOGU RUKE TRNUTI.....

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Trnci i grcevi, koliko znam, mogu se javljati zbog nedostatka magnezija.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Trnci i grcevi, koliko znam, mogu se javljati zbog nedostatka magnezija.
    i ne samo Mg nego i ostali elektroliti

    ali vjerojatnije ti je u pitanju cervikobrahijalni sy,pogotovo ako to povezuješ s položajem

    more i plivanje su ti izvrsna th,iskoristi to

    a u nekoj budućnosti savjetujem ti rtg vratne kralješnice za početak i dobrog fizijatra

  6. #6
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ma da, fizički sam u banani. Kad se samo sjetim u kakvoj sam formi bila prije 6 godina...
    Uzeti ću nekakve minerale i pokušati koji put provježbati. Hvala na savjetima.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Kod mene je uzrok vratna kralježnica...sjedim silom prilika. U trudnoći se bilo baš jako pogoršalo. Nešto se popravilo kasnije, a spasila me yoga, to radim već 3 godine (ili 4, nisam sigurna) i puno mi je bolje.

    A ovo s mineralima isto nije bez vraga...

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    139

    Početno

    Peterlin, molim te mozes li napisati nesto vise o tom problemu? Koje simptome si imala? Kod mene se pojavila vrtoglavica i trnuli su mi prsti. Dijagnoza je skolioza vratne kraljeznice. Pomogla mi je masaza kod fizioterapeuta ali ne znam sta da poduzmem na duge staze, sve ovo desilo mi se nedavno. Vrlo neprijatno i zabrinula sam se. Kako imam dosta kg viska vjerujem da ce pomoci i da smrsam. Imas li neki savjet? Hvala ti !

  9. #9
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    saška a da te ipak pregleda fizijatar

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Poli prvotno napisa
    Peterlin, molim te mozes li napisati nesto vise o tom problemu? Koje simptome si imala? Kod mene se pojavila vrtoglavica i trnuli su mi prsti. Dijagnoza je skolioza vratne kraljeznice. Pomogla mi je masaza kod fizioterapeuta ali ne znam sta da poduzmem na duge staze, sve ovo desilo mi se nedavno. Vrlo neprijatno i zabrinula sam se. Kako imam dosta kg viska vjerujem da ce pomoci i da smrsam. Imas li neki savjet? Hvala ti !
    Nemam nikakav pametan savjet...

    Dijagnoza je ista, skolioza vratne kraljeznice... jos od osnovne skole. Nije mi pravilo probleme dugo duuugo, ali imam takav posao da silom prilika sjedim citave dane, pogled fiksiran u racunalo i to je to...

    Fizioterapeut me nije ni vidio(u trudnocama i kasnije s 2 mala djeteta nije bilo prilike da odem kad mi je bilo najgore), a na zadnjem slikanju sam bila prije neke 3 godine i nisam nista poduzela kod lijecnika.

    Nastojim sama sebe natjerati da se na poslu povremeno dignem i prosecem, pjesice po stepenicama (ne previse, taman da se razgibam), popiti vode... pomaknuti se. Eh, da, i ja imam nekih desetak kila viska koje su mi ostale nakon druge trudnoce i tak stoje zabetonirane...

    Kad su mi djeca narasla dovoljno da to mogu (i kad sam se JA pomirila sa sobom da izadjemi iz kuce 2x1 sat tjedno) izbor je pao na yogu. Kriterij - to je doslovce bilo najblize mom domu i u prikladno vrijeme. Da je bio pilates - isla bih na to. Vrijedi i za aerobic, teretanu.... vec prema mogucnostima. Voljela sam ici na teretanu prije udaje.

    Dobro se pogodilo da sam na yogi naucila redovne vjezbe razgibavanja vrata i to radim svakodnevno, ne samo ujutro nego i kad osjetim da sam se zakocila. Cesto je dovoljno tek nekoliko pokreta da se osjetim bolje.

    Nije to mudrost - sjednes u turski sjed ili na rub kreveta (ili na svom stolcu, svejedno) samo treba paziti da su ledja ravna i opustena. Udahnes dok ti je glava naprijed i lagano zadrzis dah. Izdahnes polako okrecuci glavu desno... pa se vratis, pa na drugu stranu. Vrijedi i gore-dolje. Vrijedi i naginjanje glave prema ramenu. Obicno se zavrsava kruzenjem glave, 2 kruga lijevo, 2 desno... Mislim, nisam fizioterapeut ni trener pa ne znam opisati.

    Prsti su mi prestali trnuti kad sam si nasla dobar anatomski jastuk. Sad mi se to pojavljuje puno puuuno manje nego prije, npr. ako ne spavam u svom krevetu (god.odmor). Bas razmisljam da na ljetovanje ponesem i svoj jastuk...

    Sretno! Ali vjerujem da bi ipak bilo dobro da se pokazes fizijatru...

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Btw. nedavno sam dobila nekakav zafrkantski e-mail za zene koje puno sjede za racunalom: slike primamljivih decki ali poredane tako da jedna lezi lijevo, a druga desno i tako dalje... File se zvao "Vjezbe za razgibavanje vrata"... Bio je to dobar stos i ne sasvim bezveze....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    105

    Početno

    zašto nitko nije spomenuo masažu? kvalitetnu, kod dobrog terapeuta, ako je stvar u lokomotornom sustavu odnosno kralješnici i okolnim upalicama stvar se jako dobro tako rješava bez vekih doktorskih filozofija. dugoročno, vježbanje je jedini odgovor na takve stvari, ali ne bez veze, idealno bi bilo naučiti vježbe kod fizijatra. ne iziskuje puno para, čak ni vremena. za početak, masaža svakako

  13. #13
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Saška, zvrcni me

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Meni je bolje čim nisam za računalom....

  15. #15
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Trnci i grcevi, koliko znam, mogu se javljati zbog nedostatka magnezija.
    i ne samo to
    u trudnoći sam dobila "sindrom karpalnog tunela" koji me prati i danas skoro 5 godina od poroda (čak i sada dok pišem), a povremeno se manifestira (najčešće noću) tako da mi utrne cijela šaka i ruka skroz do ramena

    http://www.tegobe.com/casopisi/vase_...o_zapesce.html

    http://www.mojdoktor.hr/default.aspx...6&article=4178

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    139

    Početno

    Peterlin, hvala ti puno na odgovoru! Meni je ovo sve novo i prilicno sam zabrinuta. Nadam se da ne zamjeras ako pitam jos koje si sve simptome imala i da li ti se javlja vrtoglavica?

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj morska prvotno napisa
    zašto nitko nije spomenuo masažu? kvalitetnu, kod dobrog terapeuta, ako je stvar u lokomotornom sustavu odnosno kralješnici i okolnim upalicama stvar se jako dobro tako rješava bez vekih doktorskih filozofija. dugoročno, vježbanje je jedini odgovor na takve stvari, ali ne bez veze, idealno bi bilo naučiti vježbe kod fizijatra. ne iziskuje puno para, čak ni vremena. za početak, masaža svakako
    Da, da.... točno! Odem 2-3 puta godišnje na profesionalnu, a mm (sad već i mlađi sin) to radi povremeno. I ja njih masiram, ipak djeca sjede minimalno 8 sati u školi - u boravku su...

    A povremeno se častim i profesionalnom masažom+aromaterapijom. Ne liječi, ali je fiiiiinoooo!

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Poli prvotno napisa
    Peterlin, hvala ti puno na odgovoru! Meni je ovo sve novo i prilicno sam zabrinuta. Nadam se da ne zamjeras ako pitam jos koje si sve simptome imala i da li ti se javlja vrtoglavica?
    Da, i vrtoglavice su dio simptoma, ali za sebe ne mogu reći je li to isključivo od vratne kralježnice. Naime, godinama imam izrazito niski tlak, pa me i to zna zafrkavati.

    Moram jako paziti ako se naglo dignem iz čučnja i slično (to je tlak) a ponekad me zna uhvatiti u rano jutro, ako si zaležim vrat u nepovoljnom položaju. Znalo mi se to dogoditi ako bih zaspala pred televizorom u položaju "ko da me voda donijela" (česta situacija za mame male djece).

    Znalo mi se i jako suziti vidno polje. To mi je bio znak da cirkulacija u vratu nije kako treba (ne znam da li to vrijedi za sve ljude, ali kod mene je tako).

    Što mi pomaže? Jednostavne brain gym vježbe - križno lateralno gibanje...
    Bit stvari - diže se (tj. pomiče) naizmjenična strana tijela, npr. diže se istovremeno lijeva ruka i desna noga. To se može raditi u ležećem, stojećem ili sjedećem položaju. Ne šteti, a dobro dođe...

    To sam slučajno otkrila jer mi je trebalo za djecu, ali pomaže i meni, pa evo:
    http://www.davidcolarusso.com/blog/u...Web-794011.jpg

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    139

    Početno

    peterlin, i ja imam nizak tlak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •