Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: vodite li svoje klince na bazen

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    51

    Početno vodite li svoje klince na bazen

    zanima me vodite li svoje "ribice" na bazen?Mi bili prvi puta jučer i nisam ju mogla istjerati iz vode,zaista je uživala.Ja sam uvjek bila skeptična prema javnim kupalištima kad tamo ljudi sa doista malim bebama.Moja kiflica je 2,5g i još uvjek se ponekad naguta te vode što mi je fujjjj,ali toliko je uživala i ne prestaje o tome pričati,a dok ne odemo na more to je jedina opcija.

  2. #2
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    Ne vodim jer nemam blizu odgovarajuće bazene i nije mi zgodno.
    Da imam, svakako bih ga vodila.
    Nekad se znamo okupati u Jarunu ili u Bundeku. Isto nam nije baš usput pa to nije prečesto.
    Ja sam se cijeli svoj život u kupala na javnim kupalištima i u Dravi, koja je u doba mog djetinjstva bila kudikamo zagađenija nego danas, i nikad mi nije ništa bilo.
    Ne vidim u tome ništa loše.

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da, vodim je i obožava...
    Čatež-sama se od 3g spušta niz tobogan (ja je gore pustim, MM dolje dočeka)...

    Solaris-isto uživa.

    Ja baš ne volim bazene, često se vratim sa "neželjenim gostima tamo dolje", ali kako ona obožava, izdržim tih 10tak puta godišnje.

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kad smo kod toga, jel isao tko nedavno na Tuhelj? Ima li kakvih aktivnosti za manje klince? I ono najbitnije, jel cisto?

    Mi jos nismo bili na bazenu, prosle godine smo na moru svi pokupili gljivice, malac je najvise nastradao, pa me sad malo frka...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Ima zabranu bazena (doktori odredili) dok malo ne odraste jer je već 2 puta imala e. coli. Al mislim da neće ići dugo, dugo jer ni ja nisam sklona "vodama stajaćicama"!

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj amel prvotno napisa
    Ima zabranu bazena (doktori odredili) dok malo ne odraste jer je već 2 puta imala e. coli. Al mislim da neće ići dugo, dugo jer ni ja nisam sklona "vodama stajaćicama"!
    Po meni, bazen nije za djecu mlađu od 3g. Tada je tek skuzila da ne smije gutati vodu, ako joj uđe u usta. sim toga, ne sviđa mi se ici na bazen u pelenama. Dok dijete ne usvoji naviku odlaska na WC, ne bi trebalo ici na bazene.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    Moji sigurno nece na bazen!!!
    Prije nekih 5 godina MM i ja na bazenu smo pokupili klamidije!?!?!?
    Osim toga, pedijatrica nam je rekla da se djeci sluznica u potpunosti razvije tek s navrsene 3 godine - dakle, do tada bas i nemaju neku imunolosku obranu (pitala sam jer MM stalno forsira da bismo ih trebali voditi).
    Jasno mi je da igra u vodi potice psihofozicki razvoj djeteta, no kad vidim tamo kojekakve spodobe kako hrackaju po bazenu, o drugim stvarima sto rade ne zelim niti razmisljati, gadi mi se i sama pomisao da bih ponovno usla u neki bazen, a kamoli da djecu vodim.
    Uzas...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    51

    Početno

    Ma meni su bazeni inače zaista fuj,ali mm je za to da ju vodimo,i do sada sam se uspjevala izboriti,ali kad je prvi put probala bojim se da je pandorina kutija otvorena.Obožava bazen,samo o tome priča,skače sa skakaonice u olimpiski,spušta se na tobogan sama i bazen je čak poslužio za sitne ucjene tipa pojedi kupine inače nečemo na bazen .Kad sve zbrojim i oduzmem,ostalo mi je samo ne voditi ju vikendima kad je najveća gužva i pomolit se bogu da sve beštijice koje pokupimo na bazenima tamo i ostanu.Našla sam u jednim novinama da po povratku sa bazena dobro je isprati se tamo dolje sa prokuhanom vodom i žlicom soli,(fiziološkom) istina ili laž tko zna ali mislim da vrjedi pokušati.

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja sam veliki protivnik bazena, odnosno te koncepcije: topla voda u kojoj se kupa puno nepoznatih ljudi.
    Inače vjerujem da bi se mojem malenom jako dopalo, ali nema šanse da ga vodim.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Više ne, otkada sam prošle godine pokupila klamidiju na bazenu!
    U biti me peče savjest jer su djeca zaista uživala na bazenu pa me boli jer mislim da im nešto uskraćujem.
    Al dobro, zato smo nabavili veliki bazen doma, u kojem se samo oni kupaju, koji ima filtar za vodu i nema straha. I isto uživaju.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj smajlić prvotno napisa
    Više ne, otkada sam prošle godine pokupila klamidiju na bazenu!
    U biti me peče savjest jer su djeca zaista uživala na bazenu pa me boli jer mislim da im nešto uskraćujem.
    Al dobro, zato smo nabavili veliki bazen doma, u kojem se samo oni kupaju, koji ima filtar za vodu i nema straha. I isto uživaju.
    Dobrodosla u klub!!! Klamidijasice s bazena...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj jerry prvotno napisa
    Dobrodosla u klub!!! Klamidijasice s bazena...
    Je, je, mogle bi malo skupa na kupanje

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    daj, ajmo bar do stubaka...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj jerry prvotno napisa
    daj, ajmo bar do stubaka...
    Može, tam je voda onak, baš fino - topla, taman da se baktericije mogu što duže održati. 8)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Ježim se bazena male količine "stajće" vode i hrpe ljudi. Fuuuj
    Nisam malenog vodila na bazen, znam da bi mu se dopalo, ali pomisao na sve one beštije u vodi, bilo velike ili mikroskopske mi se gadi.
    Ne volim čak ni biti u moru di ima puno ljudi. Radije biram zabčenije ali osamljenije plaže. Ne moramo biti sami na plaži ali ni nevolim one prekrcate gradske plaže di nemože proći od poredanih ležaljki i ručnika.

  16. #16
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Ja sam veliki protivnik bazena, odnosno te koncepcije: topla voda u kojoj se kupa puno nepoznatih ljudi.
    Inače vjerujem da bi se mojem malenom jako dopalo, ali nema šanse da ga vodim.
    X

  17. #17
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    Ja mrzim bazene - zbog zaraza, ali moji klinci ih naprosto - OBOŽAVAJU! Zadnje smo bili u Spa Novi Vinodolski - dječji svijet - par malih bazena s toboganima, vodoskocima, kantama i igračkama... Bili su oduševljeni i nisu se uopće dali van iz vode.
    Ne znam - mislim da dečki nisu baš toliko osjetiljivi na skupljanje svakakvih zaraza...

  18. #18
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mi smo počeli ići na bazene nakon četvre godine - prije nismo išli zbog refluksa, a i te godine kad smo prvi puta išli bili smo svega 2-3 puta.

    Nemam nikakvih problema s kupanjem u bazenu, kao klinka sam često išla u Krapinske toplice ili Tuhelj i nikad nisam baš ništa pokupila (osim opekotina po tijelu ).

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Kad smo kod toga, jel isao tko nedavno na Tuhelj? Ima li kakvih aktivnosti za manje klince? I ono najbitnije, jel cisto?

    Mi jos nismo bili na bazenu, prosle godine smo na moru svi pokupili gljivice, malac je najvise nastradao, pa me sad malo frka...

    Tuhelj-bili smo nedavno, prvi, zadnji i posljednji put...nikad nisam bila fan bazena jer sam dijete s mora, ali koncentracija ove seljačije i prljavosti u Tuhelju bi izludile i velike bazen fanove. Čisto nije bilo, ne kužim da li se ljudi ne peru ili je ovo bio neki meeting smrdljivaca u toplicama, u krugu od tri metra stala sam na 1 ćevap, 2 pommes frites-a i "pomazala" ketchupom....
    Aktivnosti za manje klince-u vanjskom kompleksu ima jedan mali bazen baš za male bebe i do njega jedan veći za nešto starije klince (3 god). Raje k'o Rusa!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Nemam iskustva sa svojim djetetom, nisam ga vodila u te ljetne bazene s hrpom ljudi, ali sam kao mala zaradila neku kožnu bolest (gljivice?) u Čatežu.
    Liječili su me mjesecima raznim kremama, još uvijek imam ožiljke po ruci gdje je prvo izbilo.

  21. #21
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ok, uvjerile ste me, neidemo na bazen...Definitivno!

    Romy hvala na info, Tuhelj su mu predstavljali kao super mjesto za manje klince...ocito sam dobila dezinformacije...

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    joj, grozota...

  23. #23
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    navodno su najgori zatvoreni bazeni.....ipak sunce ubije nešto gljivica a i ove ostale beštije se valjda teže množe.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nije svaki bazen isti...

    Lani smo bili u Daničićevoj, tak je bila zmazana voda (mutna, blatna...fuj) da mi je bilo zlo.

    Ali... u Koprivnicu na bazen Cerine idemo redovito. Nismo išli dok su dečki bili u dobi 1-3 godine jer taj bazen je izgrađen tek nedavno (mislim prije 3 godine, ako se dobro sjećam). Da je postojao, išli bi i s manjom djecom. Čisto je, uredno, redovno mijenjaju vodu, griju (ne pretjerano) i moja djeca su tamo proplivala.

    Ni Jezerčica nije loša (vanjski - ima ih nekoliko uključivši i mali za klinčardiju, unutarnji bazen je jako vruć).

    Od zagrebačkih bazena u obzir dolazi samo dva - Šalata ljeti (nismo dugo bili) i onaj u Utrinama u ostala godišnja doba (tam su dečki odradili školu plivanja, nije bilo loše, ali ni sjajno). Vikendom ne idemo jer je prevelika gužva. Bili možda 2-3 puta.

    Gljivice i ostalo - ne znam što je gore, klor ili beštije.

    Ja sam odrasla plivajući u jezeru, pa mi to nije strano, ali za sasvim malu djecu plitki bazeni mi se ipak čine bolji. NAKON treće godine. Djeci do treće godine dosta je i bazenčić na napuhavanje na travi ili terasi.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    210

    Početno

    nisam još, ali se uskoro spremamo na Jezerčicu. mislim da je ok mjesto za 2.5 godišnje dijete

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Zanimaju me bazeni u zg, vidim da ima neka obiteljska karta ali uz neku potvrdu, gdi se to dobi. Inače obiteljska dođe ko cca 2 odrasle karte

  27. #27
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Sad su ti pojeftinile Svetice, 5 kn klinci, odrasli 10 kn

  28. #28
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Sad su ti pojeftinile Svetice, 5 kn klinci, odrasli 10 kn
    I
    Ima obiteljska za 30. uz neki papir.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    pitala sam gdi se papir nabavi ili da skupim zdrastvene

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Mi jučer bili na Mladosti (i još tisuće drugih Hrvata) i nikakav papir nas nisu tražili.
    Samo sam na blagajni pitala obiteljsku...

  31. #31
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Predlažem Krapinske toplice.

    Mi odemo nekih 5-6 puta godišnje. Bili u Tuheljskim , prešli na Jezerčicu pa na preporuku otišli u Krapinske.( obnovljene su prije dvije tri godine)

    Najčišće, najtolije , najurednije i svaka preporuka!!!

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mi jučer bili na Mladosti (i još tisuće drugih Hrvata) i nikakav papir nas nisu tražili.
    Samo sam na blagajni pitala obiteljsku...
    ti, muž i tvoje srećice? kaj nije da je jedna srećica iznad 12 godina?

  33. #33
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pitala sam gdi se papir nabavi ili da skupim zdrastvene
    ne treba papir
    ja sam htjela kupiti dvije odrasle (ja +jedno dijete starije od 12) i dvije djecje karte,
    pa mi je zena sama predlozila da uzmem obiteljsku
    za 30 kuna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •