Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 100

Tema: hvala, Predsjedniče

  1. #51
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    OD SRCA HVALA PREDSJEDNIČE

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    179

    Početno

    HVALA PREDSJEDNIČE!

    Poslali i mail zahvale :D

  3. #53
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Evo upravo sam to pročitala, i neopisivo sam sretna zbog vas

  4. #54
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    :D

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno


  6. #56
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Da, da i moj muž je komentirao za vrijeme dnevnika Mesićev potez: "Bravo, vidi se da si pravi čovjek za razliku od ove bande što je to izglasala"
    I ja isto vesela :D

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    :D :D

    (skoro pa ne vjerujem!)

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    51

    Početno

    Bravo,Stipe!!!!!!! :D

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Ne zelim razocarati niti sebe niti vas, ali mesić spominje samo izvanbracne zajednice, o zamrzavanju i ostalim temama dosad niti riječ.

  10. #60
    Biene avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    485

    Početno

    Hvala Predsjedniče!

  11. #61
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    u više navrata je dokazao da je najprije Covijek....HVALA PREDSJEDNIKU!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa
    Ne zelim razocarati niti sebe niti vas, ali mesić spominje samo izvanbracne zajednice, o zamrzavanju i ostalim temama dosad niti riječ.
    Ustavni sud ruši cijeli zakon, a ne pojedine odredbe, tako da nema veze po kojoj osnovi se traži ocjena ustavnosti. Čak je i možda bolje da idu na onaj dio koji će najlakše i najprije osporiti.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Nadam se da će biti tako i da će ga srušiti.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    85

    Početno

    Hvala Vam Predsjedniče!!!!! :D

  15. #65
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    O Hvala Predsjedniku Mesiću i dragom Bogu što je stavio barem jednu pametnu osobu na čelo naše države.

  16. #66
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj vigo prvotno napisa
    Citiraj ivanas prvotno napisa
    Ne zelim razocarati niti sebe niti vas, ali mesić spominje samo izvanbracne zajednice, o zamrzavanju i ostalim temama dosad niti riječ.
    Ustavni sud ruši cijeli zakon, a ne pojedine odredbe, tako da nema veze po kojoj osnovi se traži ocjena ustavnosti. Čak je i možda bolje da idu na onaj dio koji će najlakše i najprije osporiti.
    samo da napomenem da ovo nije nuzno tako
    sjetite se zakona o trgovini, ustavni sud je ukinuo samo odredbe o radu nedjeljom

  17. #67
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    ali ako se proglasi organskim, onda pada skroz ili?

  18. #68
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    ajme ljudi ovo je toplo hladni tuš sada sam čula na vijestima i skačem od sreče a sada čitam da može ukinuti samo neke odredbe,što dalje?
    ipak neko ima u ovoj državai,i hvala mu na tome.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Stipe, Stipe :D :D :D
    Hvala od srca

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Bravo! :D

  21. #71
    fakinTin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Suze..., ali ovaj puta radosnice! Ipak nada umire zadnja.
    Hvala Stipe!!!

  22. #72
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    poslala mail Stipi

  23. #73
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno


  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj vigo prvotno napisa
    Citiraj ivanas prvotno napisa
    Ne zelim razocarati niti sebe niti vas, ali mesić spominje samo izvanbracne zajednice, o zamrzavanju i ostalim temama dosad niti riječ.
    Ustavni sud ruši cijeli zakon, a ne pojedine odredbe, tako da nema veze po kojoj osnovi se traži ocjena ustavnosti. Čak je i možda bolje da idu na onaj dio koji će najlakše i najprije osporiti.
    samo da napomenem da ovo nije nuzno tako
    sjetite se zakona o trgovini, ustavni sud je ukinuo samo odredbe o radu nedjeljom
    Rad nedjeljom je bio reguliran unutar već postojećeg zakona o trgovini, izmjenama i dopunama zakona. Oni koji su sudu poslali prijedlog za ocjenu ustavnosti referirali su se samo na taj dio.
    Mesić ne predlaže ocjenu ustavnosti (kao što mogu udruge i pojedinci), on je zahtjeva (to su predsjedničke ovlasti) i ja, iako nisam pravnik, mislim da se to onda odnosi na cijeli zakon. Članak 88. Ustava kaže: "Ako Predsjednik Republike smatra da proglašeni zakon nije u skladu s Ustavom, može pokrenuti postupak za ocjenu ustavnosti zakona pred Ustavnim sudom Republike Hrvatske".
    Naravno, ustavni sud će objaviti zbog kojeg je članka zakon neustavan i, HDZ-a će nakon toga moći promijeniti samo taj dio i ponovo ga poslati u proceduru.

  25. #75
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Hvala, Predsjedniče

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno


  27. #77
    Kjara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    V.G.
    Postovi
    537

    Početno

    Stipe hvala vam!!!!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    149

    Početno

    Predsjednik Stipe je čovijek :D , a ona banda, uf kad bi im se bar za sekundu zatresle fotelje, ljigavci.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    HVALA VAM OD SRCA GOSPODINE PREDSJEDNIČE

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    gospon Predsjednik, svaka čast

  31. #81
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Sad tek čitam lijepe vijesti. Hvala Vam Predsjedniče!!!!! :D

  32. #82
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Na žalost moram se složiti sa vigo. Ja se također bojim da Mesić govori samo o izvanbračnim zajednicama kad kaže da po ovom zakonu nisu svi građani RH ravnopravni

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    Na žalost moram se složiti sa vigo. Ja se također bojim da Mesić govori samo o izvanbračnim zajednicama kad kaže da po ovom zakonu nisu svi građani RH ravnopravni
    Vigom (muško . A čini mi se da se nismo dobro razumjeli. Istina, Mesić govori o tome, ali ja mislim da će time rušiti cijeli zakon, a ne samo tu odredbu.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    a zasto je prvo potpisao zakon?
    ili je tako po proceduri?
    *
    i slazem se da treba aktivirati njegove savjetnike da znaju da nije samo izvanbracna zajednica problem u zakonu.
    *
    za sve ostalo, hvala i od moje ime, ako pisem iz Mkd i nas zakon je malo drugaciji i otvoreniji od Hrvatskog. Ali moje srce je uz parova u Hrvatskoj koji su suoceni sa prevelikim problemom nazvanom Zakon o MPO.

  35. #85
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Arkana

    Predsjedniče

  36. #86
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    poslala sam mu mail zahvale

  37. #87
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Ovo moram kopirati (izvor - Jutarnji list )
    "- Predsjednik Mesić ima pravo na to, a ja sam zatražio prijem kod njega kako bih mu objasnio zakon - rekao je Milinović, tvorac i najglasniji zagovaratelj kontroverznog zakona."
    Zašto se prije nije konsultirao?
    Gori pod nogama, a?

  38. #88
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    :D

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Citiraj vigo prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj vigo prvotno napisa
    Citiraj ivanas prvotno napisa
    Ne zelim razocarati niti sebe niti vas, ali mesić spominje samo izvanbracne zajednice, o zamrzavanju i ostalim temama dosad niti riječ.
    Ustavni sud ruši cijeli zakon, a ne pojedine odredbe, tako da nema veze po kojoj osnovi se traži ocjena ustavnosti. Čak je i možda bolje da idu na onaj dio koji će najlakše i najprije osporiti.
    samo da napomenem da ovo nije nuzno tako
    sjetite se zakona o trgovini, ustavni sud je ukinuo samo odredbe o radu nedjeljom
    Rad nedjeljom je bio reguliran unutar već postojećeg zakona o trgovini, izmjenama i dopunama zakona. Oni koji su sudu poslali prijedlog za ocjenu ustavnosti referirali su se samo na taj dio.
    Mesić ne predlaže ocjenu ustavnosti (kao što mogu udruge i pojedinci), on je zahtjeva (to su predsjedničke ovlasti) i ja, iako nisam pravnik, mislim da se to onda odnosi na cijeli zakon. Članak 88. Ustava kaže: "Ako Predsjednik Republike smatra da proglašeni zakon nije u skladu s Ustavom, može pokrenuti postupak za ocjenu ustavnosti zakona pred Ustavnim sudom Republike Hrvatske".
    Naravno, ustavni sud će objaviti zbog kojeg je članka zakon neustavan i, HDZ-a će nakon toga moći promijeniti samo taj dio i ponovo ga poslati u proceduru.
    ne mora biti tako. predsjednik ima pravo podnijeti zahtjev za ocjenu ustavnosti zakona, ali se taj zahtjev može odnositi samo na pojedinu njegovu odredbu. tako da je vrlo bitno kakav je sadržaj tog njegovog zahtjeva. njegov zahtjev se razlikuje od prijedloga pojedinca samo po tome što je ustavni sud dužan o njemu meritorno odlučiti, dok o prijedlogu pojedinca prvo odlučuje da li će pokrenuti postupak ocjene ustavnosti ili ne, te tek onda odlučuje o samom sadržaju prijedloga.
    po tvojoj logici bi onda morao pasti cijeli zakon o trgovini jer je njime reguliran rad nedjeljom, a ustavni sud je zaključio da je ta odredba neustavna. napominjem da stupanjem na snagu zakona o izmjenama i dopunama nekog zakona te izmjene i dopune postaju sastavnim dijelom zakona kojeg su "izmijenile i dopunile" i ne mogu se promatrati odvojeno.

  40. #90
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Predsjednik sutra stiže u kratki posjet Komiži - to je malo, slikovito mjesto na otoku Visu gdje ja i mm uživamo ovih dana. Ne znam koliko je to moguće, ali voljela bih mu reći barem par riječi, i ako ikako budem mogla to ću učiniti. Pa Stipe je ipak čovjek od naroda i nije umišljen kao neki naši političari!

  41. #91
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bravo denny!

    Trebalo bi zaljepit negdje nalju
    KAD SRCE KAŽE DIJETE OVA VLADA KAŽE NE

  42. #92

  43. #93
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Ja se od početka bojim baš toga da će se sve vrtiti oko izvanbračnih zajednica.

    Pa i oni će se na kraju naći u istom problemu kao i mi. Treba odmah rješavati sve, a ne pojedinačne stavke.

  44. #94
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Kad će pasti kavica da se možda dogovorimo za strategiju..?

  45. #95
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Evo Rodinog pisma Predsjedniku, po ovom zadnjem članku čini se da nije uvažio onu najvažniju odredbu i reasoning protiv nje - nedavanje realne šanse pacijentima koji se liječe od neplodnosti za postizanje trudnoće, ali čekam još natpisa da shvatim o čemu je riječ:

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2777

  46. #96
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Super. Sad ćemo svi ravnopravno moć ne dobiti djecu pomoću MPO u Hrvatskoj

  47. #97
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja ne kužim baš što sad da li će Ustavni sud prvo razmatrati predsjednikovu tužbu pa samo na temelju nje donjeti rješenje ili sve tužbe vezano za taj zakon razmatra odjednom i nakraju donosi presudu?

  48. #98
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Mogu ti reci kako je bilo u Italiji - tamo su dva pokrajinska suda poslala zakon ustavnom sudu na razmatranje, s malkice razlicitih stajalista, a ustavni sud je objedinio presudu u jednoj odluci. Neke aspekte je odbio razmotriti, a ukinuo je ili promijenio samo jedan clanak i to samo 2-3 stavke (doduse one najvaznije). Znaci moze samo djelomicno ako je potrebno.

    Ja sam shvatila da je Predsjednik vec poslao Ustavnu tuzbu, i da se nije dotakao medicinskog aspekta, pa sam poslala jedno pisamce na ured@predsjednik.hr...

    Opcenito mislim da ne bi trebali posustati u pisanju politicarima i zastupnicima, jer ako zakon padne, a prijevremenih izbora ne bude, moze se desiti da ce isti zastupnici glasati opet o istom ili slicnom zakonu. A u tom slucaju, trebaju biti svjesni onoga sto cine. Ili barem svjesniji.

    Sto se mene tice, ja drzim najodgovornijom osobom onu zenu iz nacionalne manjine koja je glasala suzdrzano. Da se ona digla i otisla, ovog zakona ne bi bilo. Skupljam dovoljno gorcine da joj nesto napisem u tom stilu. Jer mogu se kladiti da ne zna sto je napravila prije nego je bilo gotovo i da bi joj neke pricice mogle promijeniti misljenje.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Ja sam pak strašno ogorčena zbog licemjerja HSSovaca i do dana današnjeg nikako nisam uspjela složiti i uputiti im dovoljno efektan mail protesta zbog načina kako su pod maskom principijelnosti i uz puno pompe glasali protiv, a ostankom u sabornici, zapravo unesrećili masu ljudi.
    I taj, Bajs,... ma na njega ne vrijedi trošiti slova. Uf, baš se oneraspoložim...

  50. #100
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    gričanka, veliki potpis
    HSS su najveći licemjeri u cijeloj priči, ma gade mi se
    a manjinci uz bok njima

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •