Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Nogice u slingu

  1. #1
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno Nogice u slingu

    Znači , riječ je o položaju t2t.Ne mogu nigdje naći o tome :/ Vidjela sam na filmićima 'kako' se beba stavlja sa nogicama unutra , ali mi nije jasno kako joj se nogice sfrkaju same unutra.......imam osjećaj da mom malom to baš i nije super (6tjedana) , nekako je pritisak na noge :? ....zato ja njega nosim da mu nogice vise vani , jel to ok ? Ali tako nemam neku sigurnost , stalno ga pridržavam .

  2. #2
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ok je da noge vise vani, tako se najčešće i nose bebači u slingu, samo obrati pažnu da je sling čvrsto zategnut ispod guze tako da noge drži u raširenom položaju, i vodoravne, čak malo podignute do koljena. Od koljena dalje nogice vise. Malo podvrneš tkaninu ispod guze, zategneš tako da sjedi kao u džepiću i nema šanse da ti ispadne.

    To kako staviti noge unutra, misliš na položaj djeteta prema sebi ili okrenuto prema naprijed?

  3. #3
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Da, to i mene zanima, dijete okrenuto na naš trbuh, nogice unutra, nisam na našim stranicama vidjela slike, nego samo na youtube filmićima. Obzirom da moja curica ne podnosi biti okrenuta licem prema mojim prsima/vratu, nego da ima glavicu malo iznad ramena da može gledati okolo, meni se ovaj položaj čini zanimljiv tako dugo dok neće moći ići na bok, nadam se da će to biti kroz nekih 2, 3 mjeseca (sad smo 3,5 mj).

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    http://zolowear.com/Wearing.aspx#1 pogledajte ovdje, kliknite na Tummy to tummy - legs in

    nisam nikad pokušala, ali koliko sam shvatila stopala trebaju biti tabanima jedno uz drugo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Tuzla, BiH
    Postovi
    53

    Početno

    Ja sam par mjeseci nosila bebu t2t sa nogicama unutra, nekako su joj dosle smotane skoro kao turski ali sam gledala da koljena budu malo vise kao kod zabice...i ja sam imala osjecaj da je to previse pritiska na nogicama, pogotovo jer je moja beba prilicno krupna. Otkako su ove vrucine nosim je sa nogicama vani.

  6. #6
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    ah , lakše mi je da vas ima još ......znači , nogice vani su ok.Mislim da ćemo tako i nastaviti jer mi to turski baš i ne izgleda baš naj :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Tuzla, BiH
    Postovi
    53

    Početno

    Eh da, meni se nekako cini da joj u polozaju t2t sa nogicama vani sling pritisne previse koljena pa kao da joj nogice malo pomodre nakon 10-15 min? Je li to i kod vas tako, ili ja mozda previse stegnem taj unutrasnji rub?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    I kod mene je tako,brine me glavica,šta vi stavljate da glavica ne pada,imam sina od 2mj.
    Kako štitite dijete od sunca,kada idete van u slingu,meni se čini da ovo sunce previše prži za sling? Kako se vi snalazite špo tom pitanju,inače nosim i kapicu tj.David,ali to je sve jadno

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mackica prvotno napisa
    Eh da, meni se nekako cini da joj u polozaju t2t sa nogicama vani sling pritisne previse koljena pa kao da joj nogice malo pomodre nakon 10-15 min? Je li to i kod vas tako, ili ja mozda previse stegnem taj unutrasnji rub?
    To sam i ja primjećivala dok je bila manja, djeca imaju slabu cirkulaciju, znam da bi mojoj poplavile noge i od dužeg nošenja na ramenu, samo zato što su joj nogice dolje. Mislim da nije ništa zabrinjavajuće. kasnije se to nije javljalo ni kod dugog nošenja u raznim nosiljkama.

    Citiraj TIGRICA prvotno napisa
    I kod mene je tako,brine me glavica,šta vi stavljate da glavica ne pada,imam sina od 2mj.
    Kako štitite dijete od sunca,kada idete van u slingu,meni se čini da ovo sunce previše prži za sling? Kako se vi snalazite špo tom pitanju,inače nosim i kapicu tj.David,ali to je sve jadno
    Glavicu bi trebalo uvući pod tkaninu ili stalno pridržavati.
    Dijete možeš malo pokriti onim krajem slinga koji visi, ali najbolje se držati hlada s malim djetetom i ne izlaziti kad je sunce visoko. Još najbolje bi bilo uvesti opet suncobrane, samo što nekako nisu u modi .

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

  11. #11
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Nama se sling ispod guze, tj. kod nogica ureže, jel' to zato jer sam previše stegnula?

    Ako popustim bojim se da će mi ispasti

  12. #12
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    cure, donji dio nosiljke se nikada ne zateže, nego taj dio podvrnete ispod guze i povučete prema bebinom trbuhu. i iskoristite vviše od pola nosiljke koju ćete podvrnuti, jer onda se kod pregiba koljena skupi dosta tkanine i bude kao da je pod koljenima pofutrano

    kao ovdje: http://www.youtube.com/watch?v=ltGRW...eature=related

    isto je sa polozajem prsa o prsa, bok ili leđa.
    donji dio nosiljke se NE zateže

  13. #13
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    super hvala! Sad znam gdje sam griješila...

  14. #14
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    imam više pitanja u vezi nošenja bebe u slingu, pa ću ih postaviti ovdje, da ne otvaram novu temu
    beba ima 2,5 mjeseca i juče smo konačno dobili sling
    a danas bukvalno cijeli dan pokušavam da bebu stavim u sling
    i kad je stavim nisam sigurna jeli to njoj udobno i smije li tako
    jeli ok da su nogice tako stisnute kad su unutra?
    ili tako raširene kad su vani?
    jeli to ok za bebine kukove, nekako imam osjećaj da sjedi u tome?
    pregčedala sam ne znam ni ja koliko klipova i ništa nisam pametnija
    i na svakom klipu je prikazano kako se zategne i beba fino stoji
    ja kako god zategnem, beba klizi i moram je pridržavati
    i koje uopšte položaje u slingu smije zauzimati beba od 2.5 mjeseca?
    pomagajte, jer već postajem očajna, hajd što sebe izmaltretirah, nego i bebu maltretiram

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ako si dobro zategnula sling, beba ne sjedi nego je priljubljena uz tebe a koljena su joj iznad kukova.

    što se klizanja tiče: jesi li s gornje strane ostavila samo toliko mjesta da uguraš bebu, a s donje malo više? jesi li provukla taj donji dio slinga bebi između nogu, sve do pupka? jesi li dovukla višak tkanine s leđa prije zatezanja? ako ti je srednji dio slinga prelabav, nije dobro. jedino s donje strane treba ostaviti više tkanine, da napraviš "džep" za bebu.

    meni su ove video upute odlične: http://www.youtube.com/view_play_lis...C70A59CF3F0BC4, a još je bolje ako u blizini imaš mamu slingašicu da ti pokaže uživo i vidi što radiš pogrešno.
    Posljednje uređivanje od ms. ivy : 29.09.2010. at 14:26

  16. #16
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj vjestica prvotno napisa Vidi poruku
    pregčedala sam ne znam ni ja koliko klipova i ništa nisam pametnija
    i na svakom klipu je prikazano kako se zategne i beba fino stoji
    jesi vidjela ovaj: Položaj Prsa o prsa

  17. #17
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    pregledala, uradila što mi ms.ivy sugerisala, samo ne uspjevam još fiksirati fino da bi mi obje ruke bile slobodne, jednom još moram pridržavati
    nisam još duže držala bebu u slingu, ali imam osjećaj da bi se sva iskrivila da je duže držim

  18. #18
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    zašto moraš pridržavati?
    što te muči?
    Ide li beba u stranu, izvlači li ti se sling ispod bebine guze, prstenovi padaju ili klize...?
    postoji puno razloga, probaj mi opisati kakav osjećaj imaš kad namjestiš bebu ili pošalji fotkicu da ti možemo bolje pomoći.

  19. #19
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    kad sve namjestim kako treba (odnosno kad pokušam namjestiti kako treba), beba počne lagano kliziti i kriviti se
    pogotovo kad se usput unervozi i počne se vrtiti, počne još više kliziti pa imam osjećaj da će ispasti
    nikako ne uspjevam čvrsto zategnuti sling

  20. #20
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Isti problem kao i vjestica imam i ja! I zato već 10tak dana ne nosam bebača, teži je a i ponekad se rasteže i onda onaj dio koji sam povukla do pupka počne se spuštati i moram ga držati za guzu da mi ne ispadne van

    Gdje je problem?

  21. #21
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Podižem temu, nadma se da će mi netko odgovoriti. Imam bebu staru 20 dana i danas sam se napokon ohrabrila i stavila je u sling. Mirna je dok god je ljuljuškam, ruke su mi slobodne sve 5. Stavila sam je u položaj trbuh prema trbuhu, ali me muće nogice. Naime ja ih nisam ništa posebno slagala, nego onako kako sam ju ubacila. Kad popipam nogice, skvrčene su ali onako nasumično, i koljena su u visini kukova. Jel to ok ili moram to nešto posebno namještati? molim da mi netko odgovori da nešto ne zeznem.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    a zašto je rađe ne staviš u ležeći položaj?

  23. #23
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    to baš ne voli

  24. #24
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu, nadma se da će mi netko odgovoriti. Imam bebu staru 20 dana i danas sam se napokon ohrabrila i stavila je u sling. Mirna je dok god je ljuljuškam, ruke su mi slobodne sve 5. Stavila sam je u položaj trbuh prema trbuhu, ali me muće nogice. Naime ja ih nisam ništa posebno slagala, nego onako kako sam ju ubacila. Kad popipam nogice, skvrčene su ali onako nasumično, i koljena su u visini kukova. Jel to ok ili moram to nešto posebno namještati? molim da mi netko odgovori da nešto ne zeznem.
    Kolko sam skuzila nogice su joj u slingu? Ja uvjek kad stavljam djete u sling prvo namjestim nogice, ali da su vani, stavim onaj donji dio slinga ispod koljena i pustim da onda guza sama otklizi prema dolje, tako se nekako samo od sebe sve namjesti

  25. #25
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    tako sam i ja sad počela i super funkcionira. samo sam se bojala da nije premala za to (3 tjedna), ali oćito nije.

  26. #26
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    nije premala i to je ok, samo je važno da su koljena u dubokom čućnju jer to spriječava pritisak na kukove i noge

  27. #27
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Hvala! Nosimo se tako svaki dan i baš uživamo

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Dragi Lastane,
    ne, ne,....
    Draga Josie,
    Nova sam u slinganju, pls pomozi. Ako se donji rub ne zateže već se povuče do bebinog pupka, a kako ću onda odrediti kolika mi treba dužina za donji rub?! I ja nikako ne uspijevam podvući donji rub do bebinog pupka kod namještanja. Kad namjestim bebu u sling, onda joj donji rub bude ispod koljena, a ne na pupku. Valjda treba tako biti?

  29. #29
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    znati ces da si pogodila duzinz za donji rub kada ti bude dovoljno da sling dode do pupka. Ne znam koje duljine sling imas, ali ja na mome uglavnom donji rub rastegnem skroz do dzepa. Onda taj viseci dio uzmem i podmotam ispod bebine guze prema pupku. Malo popravim od gore, beba utone u sling, i onda zategnem ako ima viska na gornjem dijelu.
    Mozda slikica pomogne.. http://public.fotki.com/s2000/my-first-album/ tu sam malo podigla stranu slinga da se vidi kako to izgleda unutra...
    Posljednje uređivanje od S2000 : 26.03.2011. at 21:52

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Joj, hvala ti, probat ću. (Imam Pixiekidov sling).
    Cure, a glete ovo: http://www.youtube.com/watch?v=XchJ8iQp0tc&NR=1
    Aha?!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •