Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: mi polako prestajemo

  1. #1
    LedinaMama

    Početno mi polako prestajemo

    Vec neko vrijeme se spremam napisati da smo mi pri kraju s dojenjem.

    Negdje krajem rujna (tada je Leda imala 21 mjesec) prestali su njeni problemi s refluxom, odnosno prestala je pritiskati stomak, zaliti se da je boli i povracati kad se sagne. Naglo se smanjio broj podoja sa "milijun" puta dnevno na 6 puta po danu, a noc je ostala kao i prije 6-8 puta.

    Kroz listopad dnevni podoji su se smanjili na 2 (kad bih se vratila s posla + za uspavljivanje), a nocni na 4-6.

    U 11. mjesecu odjednom je pocela dojiti stalno. Ja ispocetka nisam kuzila sto joj je sad odjednom, mislila sam proci ce, ali to se nastavilo i kroz 12. mjesec. I negdje u doba njenog rodjendana, kad smo skoro svaki dan imale nekakve feste, okupljanja, goste, cestitanja i sl, skuzim sto joj je.

    Shvatila je da je u centru paznje kad doji i trazila je kad god smo u drustvu (a to je cesto). Lijepo upita: "Mama, site!" (ne zna reci K ), ja dignem majicu, a ona ponosno pogleda oko sebe i priceka komentare: "A jos dojis!"(meni), "Ti si vec velika, ne treba ti to!" ili "To ti je FUJ, evo ti kolac!"(njoj) i onda tek uzme siku.

    Cim sam to shvatila, odlucila sam s tim prekinuti. Cijelu noc 29.12 nisam spavala, smisljala sam sto cu (ako ona kaze... ja cu onda... i tako to) i na kraju odlucila odbiti joj ako trazi, osim 3 puta na dan.

    Sutradan ona me pita, a ja joj kazem "Ne moze sada, hoces li piti vode?", a ona mi kaze da hoce, ali na slamku (to joj je tada bila najdraza zabava). Nakon toga nije trazila CIJELI DAN! Navecer idemo spavati i ja joj umjesto "idemo sikit" kazem "idemo citat pricu" i upalilo je!

    Tada sam shvatila da je ona potpuno spremna na odvikavanje. Tu noc opet nisam spavala, jer me to strasno pogodilo - ja nisam bila spremna na odvikavanje! Srecom, nocu je trazila i kad sam je odbila, pocela je plakati i dala sam joj. Nakon tog podoja srce mi je bilo mirnije i zaspala sam.

    Na Staru godinu opet nije trazila, nego samo nocu. Tu noc su mi dojke bile prepune, tvrde i mislila sam da cu se morati izdajati, ali ona je bila malo prehladjena, budila se 5 puta i sve je posisala. Super!

    2.1. je trazila opet, ali u prepunom kaficu. Ponudila sam joj sok umjesto sisanja, a ona je samo rekla "Necu, ocem vode i slamcicu!" . Tu je noc trazila samo 3 puta. Poslije i rjedje.

    Sada smo samo na 1-2 nocna podoja. 1 podoj joj dam obavezno (negdje oko ponoc), a drugi joj nekad i odbijem kad sam preumorna "Ne moze sad, spavaj" i ona se okrene i zaspe. Mozda bih joj probala odbiti i taj jedan nocni podoj, ali me strah da to ne prihvati i prestane traziti potpuno.

    Znam da vjerojatno zvuci glupo, ali ja sam se nekako pripremila dojiti bar do 3 godine, pa je ovo njeno ponasanje jos uvijek sok za mene. Ali isto mi je nekako lijepo znati da mi dijete odrasta, da nasa prica o dojenju zavrsava na najljepsi nacin,

    a nije zanemariv ni gust kad svima onima koji su mi govorili "Imat ces ti problema, nikako je neces moci odviknuti!" kazem "Odvikla se sama." :D

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    cestitam na super kraju predivnog dojenja.....
    , bravo leda

    i zavidim vam

  3. #3
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ledina mama, tako je bilo i kod nas. Zapravo još brže i lakše. Evo, skoro mjesec dana je prošlo, a meni je još uvijek teško oko srca.
    Ali sretna sam što sam ga dojila ovoliko dugo i što je sam odlučio prestati. Krug je zatvoren.
    Još do prije par dana mlijeko se i dalje stvaralo, osjećala sam napetost u grudima, kvrge pod prstima. Jučer više ništa. Jedno razdoblje naših života je gotovo.

    Mislim da je vrijeme da je vrijeme da počnem razmišljati o drugom djetetu... :wink:

  4. #4
    LedinaMama

    Početno

    Da, Barbi, sjecam se tvojih postova sa M&B. Drago mi je sto su prosle one kvrge i problemi.

    A glede onoga "tesko oko srca" neki dan popodne je gledam i tako sam pozelila da mi zatrazi dojiti da mi je mlijeko navrlo, onako da sam osjetila trnce i bol u dojkama.

    Meni je sigurno vrijeme za drugo dijete.

  5. #5
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    blago vama, ja sam svoje odradjala i sad kad razmisljam o prestanku dojenja, ne mogu se utjesiti "budem slijedece dijete dojila"

  6. #6
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Blago ti se, blago ti se, blago ti se!

    Ja sam pod stalnim presingom da ga moram hitno odviknuti (od strane MM-a), jer smo već planirali ići na IVF i odgodili radi dojenja. Sad je plan da idemo na proljeće. Mislim ono, pa proljeće je za 2 mjeseca, a Luka doji milijun puta na dan. On dnevno spavanje od 2 sata tri puta prekida i zove me radi dojenja. A zamisli što je onda s noćnim spavanjem.

    S druge strane, meni je užitak dojiti ga, i strah me prestati jer ne mogu sa sigurnošću znati da ću imati još jedno dijete. Tko zna da li je onaj uspjeli IVF bio smješak s neba?

  7. #7
    LedinaMama

    Početno

    Uh, Danci ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •