Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: pomoć..povišeni leukociti u krvi

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    188

    Početno pomoć..povišeni leukociti u krvi

    kao što piše u naslovu,današnji nalaz krvne slike pokazuje dosta povišene leukocite 17.10 (3.40-9.70). sve ostalo je u redu i urin također.
    moj gin je trenutno na godišenjem do 3.8 ,a to mi je dugo čekati.
    mene zanima jel ijedna imala ovakav slučaj i što upće znači taj višak leukocita?
    molim pomagajte

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Oz..
    Postovi
    354

    Početno

    moji se leukociti od početka trudnoće kreću od 12-14, te je internistica tražila i diferencijalnu KS, koja je bila u granicama normale te po tom pitanju nitko ništa nije poduzimao
    nadam se da i ovi tvoji nisu ništa alarmantno

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    188

    Početno

    hvala taya na odgovoru,nadam se i ja da nije nešto alarmantno,
    al ipak 17,10 nije zanemariva brojka.
    vidjet ću možda da sutra odem kod doc. opće prakse po njeno mišljenje jer stvarno mi je dugo čekati do 3.8...
    nedavno sam bila privatno na UZV i sve je bilo ok s bebicom,bojim se samo da joj nešto nedaj Bože bude..

  4. #4
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja sam ti imala do prije 2 tj 15, sada imam 12, i kaže meni dr. da trudnicama to zna biti povišeno i da to nije patološki , ja sam sad 33. tj. i nije me slala na nikakve dodatne pretrage

  5. #5
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Poviseni leukociti su znak neke upale u organizmu. Ako je ostali dio krvne slike i urina u redu, onda sigurno nije nesto opasno. Odi obavezno kod dr opce prakse da vidi nalaze...

  6. #6
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Meni su radili cervikalne briseve i dijagnosticirana mi je ureaplasma koje sam se riješila ali su svejedno ostali povišeni leukociti, provjeri si urin možda imaš neku infekciju.

  7. #7
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    mromi 30,evo moje iskustvo...ja sam tokom citave trudnoce imala leukocitozu između 12-17.poviseni leukociti u trudnoci su normalni ali mislim da je ovo ipak malo previsoko da bi bila normalana pojava mada je meni moja gin. rekla da je imala trudnice s leukocitima i 17 koji nisu bili posljedica upale.moji su bili povideni zbog upale mokracnih puteva i inf. cerviksa.mislim da ti je svakako predugo cekati 3.08 da se vrati tvoja gin. s godisnjeg.pretpostavljam da postoji nekakva zamjena pa bi bilo dobro da te ipak pregleda ginekolog.ako nema svakako odi kod dr. opce prakse.ja sam na takav nalaz leukocita inzistirala da mi se rade cervikalni brisevi.doduse imala sam konstantne bolove i kontrakcije.ako nemas nikakvih bolova nemoj brinuti jer pretpostavljam da nije nista alarmantno ali svakako odi kod dr.sretno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    188

    Početno

    hvala cure na odgovorima,ljubim vas
    bila sam jutros u gin. privatno.pogledao mi je nalaze,kaže da su mi i krvna slika i urin odlični osim tih leukocita koji sad trenutno mogu ukazivati na bilo koju upalu u organizmu...
    na kraju se ispostavilo da mi je to najvjerovatnije od zuba koji mi je bio liječen ima godina i pol i sad mi se na njemu pojavila mala cistica,taj zub me trenutno ne boli al vjerovatno mi tinja upala u njemu...
    dao mi je da popijem novocef i preporučio stomatologa u kojeg bi trebala otići u pon...
    zub ću najvjerovatnije morati vaditi,što mi se baš i ne dopada s obzirom da ću morati primiti lokalnu,al on kaže da to nema veze,da je bitnije ako mi je problem u zubu da se riješi porast leukocita.
    eto ja se nadam da je problem tu pa da će biti riješen u pon.

    da li je ijedna od vas vadila zube u trudnoći,jel ja sam čula da nije preporučljivo, al mislim da je od dva zla bolje izabrati manje?

  9. #9
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    ja sam popravljala pod lokalnom anestezijom (Lidokain) i sve normalano! Vjerujem da to nema veze, sve će biti dobro!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam trenutno u dilemi, pa ako neko zna, bila bih mu zahvalna na odgovoru. Prije 5 dana otrovala sam se hranom, i zavrsila sam u bolnici. Medjutim na uradjenim nalazima se ispostavilo da su mi leukociti poviseni na 20,7. Da li to predstavlja neku bolest? Tokom boravka u bolnici leukociti su spali.

    Unaprijed hvala.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Citiraj MilicaMIca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam trenutno u dilemi, pa ako neko zna, bila bih mu zahvalna na odgovoru. Prije 5 dana otrovala sam se hranom, i zavrsila sam u bolnici. Medjutim na uradjenim nalazima se ispostavilo da su mi leukociti poviseni na 20,7. Da li to predstavlja neku bolest? Tokom boravka u bolnici leukociti su spali.

    Unaprijed hvala.
    ja sam u 6 mjesecu zavrsila na zaraznoj tjedan dana isto trovanje hranom i leukociti su bili 29,7 a ostalo sve uredu na kraju su nasli bakteriju campiobakeriju( neznam jesam li dobro napisala) dali mi jednokratno 1 mg sumameda i sve se vratilo u normalu. to ti se tijelo borilo protiv neke bakterije iz hrane koju si s prehranom i infuzijama nadam se uklonila

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Draga ja sam trudna 31 tjedan i leukociti su mi 17 isla sam na sve moguce pretrage i svi su mi rekli da je to normalno cak i internistica nemas razloga za brigu mozda postoji neka upala ...grlo zub ma bilo sta a ako i ne nemas razloga za brigu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    2

    Početno

    pozdrav.. ja sam u 31.tj.trudnoce i ponovljena krvna slika mi je pokazala broj leukocita 21, nisam bila bolesna (ni prehlada, ni zubobolja, ni glavobolja ni sl.) te nisam imala nikakvu upalu.. malo me to zabrinjava... jel zna netko nesto o tome? unaprijed hvala..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •