Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Koji cajevi u trudnoci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Bok cure!
    Zna li netko možda koje čajeve je općenito preporučeno piti u trudnoći? Ja sam u 5-tom tjednu pa me strah da nešto ne zbrljam odmah na početku :/ I što je sa kavom i preparatima njoj sličnim??
    Hvala!!

  2. #2
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Rooibos sigurno mozes

    Evo iskopala sam ti jedan tekst o opceniti savjetima sto izbjegavati tjekom trudnoce (riknut ces kad vidis tko ga je slagao )

    Link na tekst

    I jos jedan tekst o konuzimranju kave u trudnoci

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Hvala draga
    U potpunosti sam odlučila za sada izbaciti kavu iz mojih navika!! Nisam neki "kavoman" pa mogu bez nje!!! A kažeš rooibos?? Hm, baš dobro, jer ga imam doma!! Počinjem odmah sada!!! Savjeti su pod "File save as..." , sačuvani pa ćemo čitat danima, dok sve ne apsolviramo!!! :D
    Pusa i puno hvala!!!

  4. #4
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Bubi, pogledaj ove linkove koje ti je Anchie stavila. Ja sam se, na primjer, uzdrzavala od zelenog caja u trudnoci (inace sam ga redovno pila) - konzumirala sam iskljucivo biljne i vocne cajeve koji nisu imali teina u sebi.

    OT: Anchie, gledam ja fotku i gledam i mislim si, "pa nije to Anchie", a tek onda skuzim da si ti tekst pisala.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Baš sam sad sve pregledala i pročitala , ma nije bed za prestat pit kavu sve za dobrobit budućeg malog njonjca :D A što se čajeva tiče, obožavam voćne, tako da se već vidim u nekakvom "shoppingu" prirodnih voćnih i rooibos čajeva!!!! Ima da kuću zatrpam s čajevima!

  6. #6
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj Bubi535 prvotno napisa
    A što se čajeva tiče, obožavam voćne, tako da se već vidim u nekakvom "shoppingu" prirodnih voćnih i rooibos čajeva!!!! Ima da kuću zatrpam s čajevima!
    super, onda.
    vidim i ti si jedna 'cajovisnica' kao i ja.

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bubi s obzirom kakvu laganu kavu ti pijes, mislim da nema straha od takve kave jednom dnevno

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    ma obožavam čajeve, ali tu i tamo sam znala popit kavu, onako kad mi dođe, ali sad definitivno prestajem s njom i bacam se na voćne - prirodne , bar njih ima "brdo" različitih pa ćemo isprobavat , definitivno mora biti bolje i ukusnije nego kava , mislim, nije da mi kava smeta sada, ali, što je zdravije to je i bolje

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    a pa dobro, možda će se i zaletit koji puta kakva "lagana" kavica kad gosti dođu , ali inače sam offline po pitanju kave

  10. #10
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Bubi535 prvotno napisa
    A što se čajeva tiče, obožavam voćne, tako da se već vidim u nekakvom "shoppingu" prirodnih voćnih i rooibos čajeva!!!! Ima da kuću zatrpam s čajevima!
    Ili mozemo pojednicima reci da nam donesu sve moguce verzije rooibos caja iz Austrije


    E sto se kave tice, s obzirom kakvu ti volis piti - sigurno bi ti se svidjela Bianca (bijela kava instant). Okus je ISTI, a u stvari nema kave niti kofeina nego je od cikorije

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni okus nikako nije isti.

  12. #12
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ja od čajeva pijem kamilici ( ne pretjerivati), šipak, brusnicu, a posebno mi paše čaj od hibiskusa kada imam probleme s mučninom i želudcem. Lagano je kiselkast, dodam malo meda i zaista smiri napetost i bolove u želudcu. To sam slučajno skužila da mi paše i sada ga uvijek imam doma. Inače volim i čaj od bazge, ali sam čula da ga treba izbjegavati u trudnoći iz nekog razloga.

  13. #13
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno

    Meni je Bianka finija od kave, jedino ju popijem prebrzo... :/

  14. #14
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Zorana

    Eto na, preporucih ti Biancu, i na kraju se ispostavi da cikorija nije bas preporucljiva u trudnoci

    Do NOT consume the following herbal teas during pregnancy:

    calamus root
    chicory root
    coltsfoot comfrey
    dong quai
    elder flowers feverfew
    ginseng
    goldenseal
    groundsel
    hawthorne berries
    kombucha tea
    juniper berries
    licorice
    life root (rag wort)
    lobelia
    mistletoe
    pennyroyal
    pokeroot sassafras
    St. John's wort
    uva ursi (bearberry)
    Doduse, tu pise za korjen cikorije, a sad jel u Bianci korjen ili nije

    Stara pij ti obicnu tvoju kavu jednom dnevno i sve 5

  15. #15
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    a kaj je s prirodnim čajevima?mislim na nabrane biljke iz naše okolice; lipa, kamilica, metvica, šipak, žalfija. kak nek znam koliko ima u njima teina????pošto je to domaća izrada :?

  16. #16
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    kadulja iliti žalfija - ne piti u trudnoći. mislim ni majčina dušica.

  17. #17
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    kadulja iliti žalfija - ne piti u trudnoći. mislim ni majčina dušica.
    Da li je to isto što i menta??

    Ja kavu ne pijem pa povremeno ujutro popijem šalicu mlijeka, kakaa, ili čaj.
    Pijem šipak+hibiskus, rijetko kamilicu, mentu ili breskvu.

    Smije li se piti čaj od lipe?

  18. #18
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    kad kupujete "vocne" cajeve, obavezno pogledajte sastav.
    zna tu biti kojecega.

  19. #19
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Negdje sam pročitala da su od biljnih čajeva u trudnoći dozvoljeni samo menta, kamilica i još neki ali se nikako ne mogu sjetiti. I to u ograničenim količinama.

  20. #20
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Da li je to isto što i menta??
    menta ili metvica.

    kadulja ili žalfija i majčina dušica su drugo.

    ja sam dosta pila onaj bebe čaj (i još ga pijem)

  21. #21
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    kad kupujete "vocne" cajeve, obavezno pogledajte sastav.
    zna tu biti kojecega.
    Baš sam gledala svoj čaj od breskve
    sadrži i bazgu i korijen cikorije

    Smijemo li piti onaj (kršitelj koda)ov čaj za dojilje???

  22. #22
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Smijemo li piti onaj (kršitelj koda)ov čaj za dojilje???
    Ja pijem bebin Hipov za laku noc... i mislim se ako mogu to piti bebe od mjesec dana, ne moze biti ne dobar i sada :/

  23. #23
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Upravo ispijam prvu salicu caja od malinovog lisca. Nesto kasnije nego sto sam mogla krenuti s njim, ali mozda ipak bude efekta.


    In a study carried out in Sydney, Australia, 192 first-time mums were given at random either a 1.2g raspberry leaf tablet or a placebo twice a day from 32 weeks of pregnancy. The herb had no harmful effects on mother or baby, and those women who had taken raspberry leaf tablets were found to have a shorter second stage of labour and a lower rate of forceps delivery (19.3% versus 30.4%). However, far more research is needed to confirm these results.

    U studiji izvedenoj u Sydneyu, Aus, 192 prvoritkinje su po slucajnom izbortu dobile ili tabletu od 1.2g lisca maline ili placebo nakon 32. tjedna trudnoce. Biljka nema stetan utjecaj na mamu ili bebu, a kod zena koje su uzimale tablete lisca maline primjeceno je da je kraca druga faza poroda, te da imaju nizu stopu porodjaja forcepsom (19.3% naprema 30.4%). Ipak, potrebno je puno vise istrazivanja da bi se potvrdili ovi rezultati.
    ...

    Nastavak teksta iza linka na vrhu posta, a ima i dosta informacija na internetu.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Ma ostajem ja pri voćnoj kuri čajevima , a kad se baš zaželim kave (a neću sigurno dugo jer sam u subotu od lagane bijele imala "rigoleto" u privatnom izdanju naše kupaonice ) onda ćemo popiti jednu laganu kad to sve nadođe kak bi trebalo!!!A ako ništa drugo, nije ni Austrija na kraj svijeta :D valjda će nas "pojedinci" snabdjet sa određenim željenim vrstama!!!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    sve što mogu piti bebe dobro je i za mame
    plus menta koja smiruje (živce i želudac) - provjereno. mene čak rješava žgaravice

  26. #26
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Bubi535 prvotno napisa
    valjda će nas "pojedinci" snabdjet sa određenim željenim vrstama!!!
    Pa nece valjda trudnicu odbiti, pa da dobije jecmenac

  27. #27
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    sve što mogu piti bebe dobro je i za mame
    Hm.. ne bih ja to bas tako pojednostavljeno :/ Neke biljke mogu uzrokovati kontrakcije i pobacaje kod trudnica - djeci i osobama koje nisu trudne se naravno nista nece desiti kad konzumiraju. Tak da to nije bas najpouzdanija metoda.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj k2007 prvotno napisa
    sve što mogu piti bebe dobro je i za mame
    Hm.. ne bih ja to bas tako pojednostavljeno :/ Neke biljke mogu uzrokovati kontrakcije i pobacaje kod trudnica - djeci i osobama koje nisu trudne se naravno nista nece desiti kad konzumiraju. Tak da to nije bas najpouzdanija metoda.
    mislila sam na kamilicu i čajeve za dojilje i novorođenčad

  29. #29
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    mislila sam na kamilicu i čajeve za dojilje i novorođenčad
    Ok, ti su vjerojatno ok, iako se ja osobno ne bih vodila tim, nego bi svejedno voljela vidjeti sastojke. Na stranu to sto su ti cajevi "za bebe" i "za dojilje" skuplji i marketinski prezentirani kao spasonosni

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Anchie bolje mu je da sluša savjete pametnih "rodinih" mama i pribavi nam sve što stavimo na listu inače bi ga moglo snaći veliko zlo

    ja općenito, kad pijem čaj - pijem voćni, ali zna mi se zaletit i koji puta kamilica, a ona je koliko vidim OK i s njom ne bi trebalo biti problema, ne bih ja nikakve (kršitelj koda)ove, to mi tak jako zvuči baš ko isfurani marketinški proizvod... :/

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Pa nece valjda trudnicu odbiti, pa da dobije jecmenac
    I to nek si planira što prije put u Austriju inače "ode glava" 8) , a i ponestaje mi zaliha pomalo pa ak budeš što trebala znaš
    na koju adresu se trebaš javiti

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj k2007 prvotno napisa
    mislila sam na kamilicu i čajeve za dojilje i novorođenčad
    Ok, ti su vjerojatno ok, iako se ja osobno ne bih vodila tim, nego bi svejedno voljela vidjeti sastojke. Na stranu to sto su ti cajevi "za bebe" i "za dojilje" skuplji i marketinski prezentirani kao spasonosni
    ak nešto namijenjeno par mjeseci starom djetetu nije zdravo ni za odraslu ženu koja je trudna, onda stvarno više ne znam....! :? bez uvrede, ali ako trebam provjeravati sastav čaja od kamilice, onda mogu provjeravati i svaku pojedinu namirnicu koju kupim, od naranči (jesi li špricane) do kiselih krastavaca (koji konzervans koriste). mislim da je to pretjerani oprez, isto kao što ni kamilica, ni šipak, ni menta (lagano pripravljena), ni (kršitelj koda)o čajevi i pripravci, ne bi trebali imati ikakav štetni utjecaj (osim, dakako, kod rijetkih pojedinaca koji su na neku od tih tvari alergični i sl.). ja ih pijem cijelu trudnoću, kao i bijelu kavu.

  33. #33
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    ak nešto namijenjeno par mjeseci starom djetetu nije zdravo ni za odraslu ženu koja je trudna, onda stvarno više ne znam....! :? bez uvrede, ali ako trebam provjeravati sastav čaja od kamilice....
    Pa naravno da neces provjeravati sastav caja od kamilice ako je napravljen iskljucivo od kamilice. Ali ako je caj mix raznog bilja, bio on za bebu ili dojilje, ja bih svakako provjerila sastav da nema mozda nekih biljaka koje mogu utjecati na kontrakcije ili uzrokovati pobacaj (nije nista cudno da su neke biljke i/ili lijekovi savrseno ok i za bebe i za dojilje ali su veliki no-no kod trudnica)

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    32

    Početno

    haj,

    evo da ne otvaram novu temu......koliko kave u trudnoći ne šteti djetetu.....evo npr....2-3 nescafe sa mlijekom......mislim da ona nema toliko kofeina i da nije toliko štetna kao klasična domaća kava...ili.. :?

  35. #35
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Nesica ima tri puta manje kofeina nego obična kava.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Nesica ima tri puta manje kofeina nego obična kava.
    :D znači 3 nesice kao jedna obična kava..

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Nesica ima tri puta manje kofeina nego obična kava.
    al nemojmo se zavaravati da je zdravija

  38. #38
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    ja sam cula za caj od listova maline da je dobar-navodno za smirenje kontrakcija.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    upravo listam neku knjigu o cajevima pa cu napravit listu sta su stavili da mogu piti trudnice

    -articoka - moze u trudnoci ali ne za vrijeme dojenja jer smanjuje kolicinu majcinog mlijeka
    -bor, obicni - nema jos nikakvih prijavljenih stetnih popratnih pojava
    -breza, obicna
    -brusnica
    -caj, zeleni i crni - trudnicama se preporucuje max 2-3 salice dnevno
    -dumbir - pomaze kod jutarnjih mucnina, no posavjetovat se sa doc.
    -jasen, obicni - nema uocenih stetnih ucinaka
    -kamilica prava- nema uocenih stetnih ucinaka (napomena. kamilica rimska se ne preporucuje u trudnoci)
    -kokotac, ljekoviti
    -maslacak - posavjetovat se sa doc.
    -maslina
    -maticnjak ljekoviti -izbjegavati dugu upotrebu (1-3 mj)
    -naranca gorka - nema uocenih stetnih ucinaka
    -orah, obicni - samo u dozvoljenim kolicinama
    -ribiz crni - nema uocenih stetnih ucinaka
    -sljez bijeli - posavjetovat se sa doc.
    -trputac, indijski - posavjetovat se sa doc.
    -vinova loza - nema uocenih stetnih ucinaka
    -vodopija divlja - posavjetovat se sa doc.
    -zlatnica obicna - posavjetovat se sa doc.

    meni se cini da nemamo bas neki veliki izbor. Sve u svemu bolje uvijek pitat travare...

    uzeto iz knjige: Prirodni lijekovi - vodic kroz ljekovito bilje i njegovu primjenu


  40. #40
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj L@ra prvotno napisa
    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Nesica ima tri puta manje kofeina nego obična kava.
    :D znači 3 nesice kao jedna obična kava..

    tri put je tri put

  41. #41
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Čaj od vrkute je izvrsno piti od 3.mjeseca trudnoće jer pomaže maternici. Poznanica ga je pila 1-2 mjeseca prije nego je rodila i kaže da joj se čini da joj je stvarno pomogao.

    http://www.cro-web.com/zdravlje/index1.php3?newsid=361

  42. #42
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    i ja sam pila caj od maline na preporuku pa mi nije olaksao porodjajne kontrakcije!!!! :/ i ja sam svojedobno (jos u trudnoci) otvorila neki slican topic sa cajevima koje je ok piti za vrijeme trudnoce!!!!

  43. #43
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    gdje se može naći čaj od malinova lišća, tj malinovo lišće, osim vjerojatno u biljnim ljekarnama?

  44. #44
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Probaj kod njih, možda ti mogu poslati, ako imaju ili ć
    e ti znati preporučiti... www.travar-mb.hr

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    Ja sam lisce maline za caj kupovala prije na Tresnjevackom placu kod travara. No opet sam malo luknula u knjigu "Prirodni lijekovi" koja kaze:

    "Ne preporucuje se uzimanje malina za vrijeme trudnoce, osim pri samom porodjaju. Ako se preparat malina uzima tijekom porodjaja, treba to uciniti uz nadzor lijecnika."

    Evo mozda netko naidje na nesto drugacije misljenje- tko bi ga vise znao. :/

  46. #46
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj sibell prvotno napisa
    Ja sam lisce maline za caj kupovala prije na Tresnjevackom placu kod travara. No opet sam malo luknula u knjigu "Prirodni lijekovi" koja kaze:

    "Ne preporucuje se uzimanje malina za vrijeme trudnoce, osim pri samom porodjaju. Ako se preparat malina uzima tijekom porodjaja, treba to uciniti uz nadzor lijecnika."

    Evo mozda netko naidje na nesto drugacije misljenje- tko bi ga vise znao. :/
    sibell ima pravo, znam da je bila neka fora u vezi tog malinovog lisca i da se ono smije piti samo nekoliko dana prije poroda, ja sam ga u to vrijeme pila na litre (vidi price s poroda) jer ono omeksava porodjajne putove...inace sam ga brala sama maline i susila!!!!

  47. #47
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ajmo malo opet o caju od malinovog lisca, koliko ranije treba poceti piti prije poroda? znam da sam i ja negdje procitala da se pije samo oko termina, tako nesto, e sad koliko i kako nemam pojma?

  48. #48
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Čaj od lista maline može se piti cijelo vrijeme trudnoće. Ovo sam našla na stranicama Poliklinike Harni pod "Biljni lijekovi i čajevi u trudnoći":

    Malina (Rubus idaeus) je jedna od najupotrebljavanijih biljaka za olakšavanje trudnoće, ali ne kod nas već u SAD. List maline izaziva opuštanje maternice, pa se koristi kao sredstvo za sprječavanje pobačaja, kao i za olakšavanje poroda. Može se piti tijekom cijele trudnoće i to tako da se jedna žlica čaja prelije se sa 2 dl vrele vode, ostavi stajati 15 minuta, procijedi i pije.
    Čaj od listova maline stoljećima se koristi u narodnoj medicini za ublažavanje tegoba vezanih uz trudnoća, tvrdi se da sadrži supstanciju koja djeluje opuštajuće na mišiće maternice, međutim to nikad nije potvrđeno. Čaj od malinovih listova možete svakako koristiti zbog sadržaja visokih količina vitamina C, ali nemojte pretjerivati jer sadrži i značajne količine treslovina (2 šalice dnevno najviše) pa može uzrokovati opstipaciju i osjećaj težine u probavnom traktu, koji se može pojaviti u zadnjim mjesecima trudnoće i zbog pritiska ploda.
    www.poliklinika-harni.hr

  49. #49
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    bogte sa onog linka.. postavljam pitanje a kaj smijem piti jer pola toga nesmije trudnica?!

  50. #50
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Mene zanima smije li se u trudnoći piti uvin čaj? Moja Prijateljica je trudna i ima dosta bakterija u urinu, od dr. je dobila upute da pije uvin čaj 3x dnevno po malu šalicu. Ja imam instant uvin čaj na kojemu piše da nije preporućljivo piti u trudnoći. Ona je dobila onaj obični :?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •