Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 115 od 115

Tema: U laži su kratke noge

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Pa bojim se da jest. Svakodnevno smo u situaciji svjedočiti tome i vjerujem da se većina nas bar jednom u životu našla na takvom "skliskom" terenu, reći i pasti na poledici ili šutjeti i sigurno hodati ulicom...
    Društvo nam je puno svakojakih nepravdi, na nama je da plivamo... borimo se gdje možemo...vičemo gdje nas ne žele čuti...šutimo kad procjenimo da je to bolje....ah, životg je politika (a svi znamo da je politika k....)
    Kuzim sto hoces reci ali mene i dalje uzasava cinjenica da medicinari iz straha moraju sutjeti i svakodnevno trpiti svakakve budalastine, nebuloze i lazi izrecene od strane vladajucih, a koje se direktno ticu njihove struke, njihovog posla? Jer stvari su u ovom slucaju poprilicno konkretne. To mi izgleda kao generalna lobotomija, a na udaru su oni u ciju logiku i racionalno razmisljanje nikad ne bismo smjeli posumnjati - lijecnici. Meni je to strasno i toga me je strah. I ne mogu se pomiriti s time. Sitnim ili krupnim ugrizima, moramo se osloboditi toga.

  2. #102
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    I Slavenka Drakulić je dala svoj doprinos ovoj temi. Moram priznati da me trenutno uopće ne smeta termin "umjetna oplodnja" (mada trenutno u ovim uvjetima nije baš poželjan), jer mi je važnije da je teme i dalje svakodnevno aktualna.
    Na žalost i dalje mi se po glavi vrti izjava dr.Š. da su se pacijentice uspaničile....pa i struka je rekla što misli o zakonu.
    U kojoj banana državi mi živimo.

  3. #103
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Moram priznati da me trenutno uopće ne smeta termin "umjetna oplodnja" (mada trenutno u ovim uvjetima nije baš poželjan), jer mi je važnije da je teme i dalje svakodnevno aktualna.
    Upravo ovo sam i ja jutros pomislila čitajući Večernji - malo me bocne, al mislim si, glavno da se piše pozitiva. Često se u tekstu pojavljuju i termin "umjetna" i mpo - ma glavno da se krećemo, malim, ali sigurnim koracima...

  4. #104
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Fritulica, većina medicinara u MPO-u je diverzificirana (bavi se i drugim stvarima) - u Hrv. mislim. A propos žena na rubu živčanog sloma i meni smeta percepcija da su žene panično-histerična bića, žene letaju charter avionima u klinike i uopće razgovor u tim terminima... ali mi jednako smeta i ono majka je majka, samo žena razumije i sl. I mi žene imamo dobar dio racija, ja plediram za taj dio da ga skuže 8).

  5. #105
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    [quote="fritulica1"]

    Kuzim sto hoces reci ali mene i dalje uzasava cinjenica da medicinari iz straha moraju sutjeti i svakodnevno trpiti svakakve budalastine, nebuloze i lazi izrecene od strane vladajucih, a koje se direktno ticu njihove struke, njihovog posla? Jer stvari su u ovom slucaju poprilicno konkretne. To mi izgleda kao generalna lobotomija, a na udaru su oni u ciju logiku i racionalno razmisljanje nikad ne bismo smjeli posumnjati - lijecnici. Meni je to strasno i toga me je strah. I ne mogu se pomiriti s time. Sitnim ili krupnim ugrizima, moramo se osloboditi toga.
    x

  6. #106
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    [quote="vikki"]
    Citiraj fritulica1 prvotno napisa

    Kuzim sto hoces reci ali mene i dalje uzasava cinjenica da medicinari iz straha moraju sutjeti i svakodnevno trpiti svakakve budalastine, nebuloze i lazi izrecene od strane vladajucih, a koje se direktno ticu njihove struke, njihovog posla? Jer stvari su u ovom slucaju poprilicno konkretne. To mi izgleda kao generalna lobotomija, a na udaru su oni u ciju logiku i racionalno razmisljanje nikad ne bismo smjeli posumnjati - lijecnici. Meni je to strasno i toga me je strah. I ne mogu se pomiriti s time. Sitnim ili krupnim ugrizima, moramo se osloboditi toga.
    x
    Glockamo, uglavnom usitno, koliko ko može.

  7. #107
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Pa koliko se ja sjećam do nedavno su i medicinari (dio njih) vodili rat s Dadom, nisu htjeli prihvatiti njegovu reformu i naplaćivati participacije, čak su i odvjetnike angažirali. Nisu oni tako strašljivi

  8. #108
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    Moram priznati da me trenutno uopće ne smeta termin "umjetna oplodnja"
    Mene i inače ne smeta kad se radi o razgovornom stilu (kraće je, a i ljudi koji nisu u tome odmah kuže za razliku od službenog termina). No, novinari bi trebali znati razliku i razloge zašto bi bilo bolje služiti se službenim nazivom.

  9. #109
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Pa koliko se ja sjećam do nedavno su i medicinari (dio njih) vodili rat s Dadom, nisu htjeli prihvatiti njegovu reformu i naplaćivati participacije, čak su i odvjetnike angažirali. Nisu oni tako strašljivi
    Meni se čini da su se MPO doktori pokazali malkice strašljivima.

  10. #110
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Pa koliko se ja sjećam do nedavno su i medicinari (dio njih) vodili rat s Dadom, nisu htjeli prihvatiti njegovu reformu i naplaćivati participacije, čak su i odvjetnike angažirali. Nisu oni tako strašljivi
    Meni se čini da su se MPO doktori pokazali malkice strašljivima.
    Ajmo reći da su, veći dio njih, jako pažljivi. Gruba su vremena i čisto ekonomski. Pitajmo se, ruku na srce, kako bismo mi na njihovom mjestu.

  11. #111
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj vikki prvotno napisa
    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Pa koliko se ja sjećam do nedavno su i medicinari (dio njih) vodili rat s Dadom, nisu htjeli prihvatiti njegovu reformu i naplaćivati participacije, čak su i odvjetnike angažirali. Nisu oni tako strašljivi
    Meni se čini da su se MPO doktori pokazali malkice strašljivima.
    Ajmo reći da su, veći dio njih, jako pažljivi. Gruba su vremena i čisto ekonomski. Pitajmo se, ruku na srce, kako bismo mi na njihovom mjestu.
    A i broj liječnika opće prakse i ginekologa koji su specijalizirali MPO je jako, jako različit Žao mi je što je njih svega par progovorilo (dr. Radončić ), ali trudim se ne osuđivati ni njih dok istina ne ispliva :/

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Podižem... da se očuva kronologija:

    http://www.vecernji.hr/vijesti/sdp-m...-clanak-143383
    Umjetna oplodnja

    SDP: Milinović je kauboj i pravo je vrijeme da odjuri u suton

    Milinović je imao tri prezentacije. Jednu za struku, na kojoj je jasno rečeno da je broj trudnoća manji za 93 nakon uvođenja Zakona o umjetnoj oplodnji, a druge dvije za Hinu i novinare..


    "Kada je bio mali, Milinović je želio biti kauboj. Mi mu zbog toga poručujemo da pravi kauboj zna kada je pravo vrijeme da odjuri u suton." Savjet je to koji su ministru zdravstva Darku Milinoviću dali SDP-ovci Milanka Opačić i Mirando Mrsić na svojoj današnjoj tiskovnoj konferenciji održanoj nakon jučerašnjeg saborskog aktualnog prijepodneva na kojem su ih, kako kažu, iznervirale Milinovićeve laži. Posebice one vezane uz broj trudnoća do kojih je došlo medicinski potpomognutom oplodnjom.

    - Milinović je imao tri prezentacije. Jednu za struku, na kojoj je jasno rečeno da je broj trudnoća manji za 93 nakon uvođenja Zakona o umjetnoj oplodnji, a druge dvije za Hinu i novinare, na kojima je izvrnuo podatke kako bi izgledalo da je zakon donio više rođene djece - istaknula je Opačić. Pita se i zbog čega ministar sada razmatra mogućnost da se dopusti oplođivanje više jajnih stanica i zamrzavanje zametaka ako je taj njegov zakon tako dobar.

    - Zapravo se cijela ta ministrova reforma koja traje veo već godinu i pol može nazvati "hoću-neću reforma". Prvo je donio Zakon o pušenju pa ga promijenio, pa je rekao da se neće cijepiti protiv svinjske gripe pa se na kraju cijepio, pa je zatvorio rodilišta u Sinju, Makarskoj i Imotskom, pa kada je vidio da je taknuo i u tradiciju i Sinjsku alku naglo se predomislio - nabrajao je Mrsić oko čega se sve neodlučni ministar nećkao.
    I s najavom spajanja bolnica SDP-ovci se ne slažu i tu mjeru nazivaju tek kozmetikom i demagogijom s kojom se neće uštedjeti 13,5 milijuna kuna nego samo 852 tisuće kuna.
    - A samo na cjepivu za virus H1N1 potrošeno je 15 milijuna kuna - zaključio je Mrsić.

    http://www.jutarnji.hr/ministre--suo...-posto/782616/

    Ministre, suočite se sa stvarnošću: Broj trudnoća pao je za 12 posto


    Hrvatska je postigla senzacionalan uspjeh na području medicinski potpomognute oplodnje. Nakon što je prošlog ljeta izglasala najrestriktivniji Zakon o medicinskoj oplodnji u Europi, u prva četiri mjeseca ove godine postigla je 20 posto veći broj trudnoća nego u istom razdoblju lani!
    Te gotovo nevjerojatne podatke iznio je prekjučer ministar zdravstva i kreator novog zakona Darko Milinović.
    Takav porast uspješnosti još nikada nije zabilježila niti jedna zemlja niti je ijedan zakon imao tako pozitivne posljedice. Tim se spektakularnim rezultatima uspjela u jednom trenutku približiti samo susjedna Italija. Njima je to pak uspjelo u godini kad su - na inzistiranje stručnjaka, a po odluci Ustavnog suda - morali ukinuti zakon kakav danas ima Hrvatska. Kako su Talijani - s boljom opremom i iskusnijim stručnjacima - uspjeli tako podbaciti u vrijeme zakonskih restrikcija, a Hrvati su ista - zapravo od Talijana prepisana - zakonska rješenja uspjeli pretočiti u spektakularan uspjeh? Odgovor je vrlo jednostavan. Podaci ministra Milinovića nisu točni.


    Ovog su vikenda svi stručnjaci koji se bave medicinski potpomognutom oplodnjom bili na kongresu na Plitvicama. Tamo su prvi put predstavljeni detaljni podaci o uspješnosti prije i poslije uvođenja novog zakona. Brojčano je iskazano je li zabrana najbolje svjetske prakse - oplodnje svih dobivenih jajnih stanica i zamrzavanja zametaka - utjecala na uspjeh MPO-a.
    Taj su skup s nestrpljenjem očekivali svi - pacijenti, očajni zbog restriktivnih odredbi, stručnjaci, jednako očajni jer im je zakonski zabranjeno da svakog pacijenta liječe na najbolji mogući način, i ministar Milinović, silno željan da podaci pokažu kako je njegov zakon donio veći broj djece demografski devastiranoj Hrvatskoj.
    Svaki je stručnjak za svoju kliniku prezentirao podatke, a šef strukovne udruge, dr. Velimir Šimunić, prezentirao je skupne podatke. Podaci su bili onakvi kakve su stručnjaci predviđali uoči izglasavanja zakona: ukupni broj trudnoća je u 7,5 mjeseci pao za više od 12 posto, odnosno rodit će se točno 93 djece manje. Najveći je pad, naravno, u broju trudnoća iz zamrznutog genetskog materijala. U tom razdoblju prošle godine imali smo 76 trudnoća iz zamrznutih zametaka, a ove smo godine imali tek osam trudnoća iz zamrznutih jajnih stanica. Nikoga to nije začudilo jer je zamrzavanje jajašaca još uvijek eksperimentalna metoda.
    Nikoga osim, čini se, ministra Milinovića. Još tijekom kongresa počelo je “čarobiranje” podacima. S mail adrese Ministarstva zdravstva nekim je novinarima unaprijed poslana prezentacija. Međutim, ta je prezentacija bila dorađivana: u zaključcima je stajalo da je broj trudnoća - porastao. Kako bi razbistrio nejasnoće, ministar je sazvao konferenciju za novinare. Pozvao je i dr. Šimunića i naglasio da će ponoviti podatke s Plitvica, jedine prave i točne podatke.
    I onda je novinarima pokazao - treću prezentaciju! Tako je ministar ovaj put ustvrdio da je od siječnja do travnja ove godine postignuta 241 trudnoća, odnosno 20 posto više nego u istom razdoblju lani.
    Potkrijepio je to i podacima za svaki centar. Tako je suvereno prikazao kako je “Vuk Vrhovac” u tom razdoblju ostvario sedam trudnoća više. Samo dva dana ranije stručnjaci s te klinike javno su rekli da su postigli 13 trudnoća manje.
    Ako podaci pokažu da je broj trudnoća opao nakon primjene novog zakona, ponavljao je proteklih mjeseci ministar Milinović, on će odmah promijeniti zakon.
    Zapanjuje lakoća kojom je ministar Milinović prezentirao “svoje” podatke i tako “argumentima potkrijepio” svoju odluku da zakon ne treba mijenjati. Ali još više zapanjuje kako nas je uopće uspio uvući u cijelu ovu priču i s kojim žarom cijela javnost sada raspravlja je li bilo 40, 21 ili 93 trudnoće manje ili više.
    Je li to uopće bitno? Nije li jedino važno da je ministar zdravstva jedne države zabranio najbolju, svjetski priznatu praksu, koju koriste svi svjetski stručnjaci i koju su uspješno provodile i naše klinike, s objašnjenjem da je to u skladu - s njegovim svjetonazorom?

  13. #113
    kandela avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    183

    Početno

    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-sam-sebe.html

    a da tema ne nestane kopiram i tekst, jer se njima svi moraju klanjati...

    Potpredsjednik Vlade i ministar zdravstva Darko Milinović, čini se, trčao je pred rudo, pa je u svega u 24 sata morao demantirati sam sebe
    Podsjetimo, Milinović je za tjednik Globus ustvrdio da 'radikalan rebalans znači moguće rezanje prava iz zdravstvenog osiguranja, smanjenje mirovina i plaća u javnom sektoru za 10-15 posto, rezanje socijalnih prava i ostalih socijalnih naknada'.

    Nakon što je njegove riječi o mogućem rezanju plaća, mirovina i svih ostalih prava najprije demantirao Božidar Kalmeta, a potom i premijerka Jadranka Kosor, Milinović je osjetio potrebu da mora pojasniti da nije rekao ono što je mislio, već da je rekao nešto što nije mislio.

    Tako je u za 'Dnevnik' HTV-a ustvrdio:

    'Nisam rekao da će biti ikakvog rezanja plaća. Oni koji zagovaraju veliki rebalans proračuna građanima moraju objasniti što to znači. O tome se na Vladi nije raspravljalo', kazao je kratko Milinović.

    Sad je valjda rekao što je mislio.
    Posljednje uređivanje od kandela : 22.07.2010. at 23:23

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno U laži su kratke noge al je vel'ka kuća

    ...ma ono, znam da nije primjereno, niti on- topic, ali jednostavno moram
    U laži su kratke noge al je vel'ka kuća

    Doktore... ma, šta doktore? Ministre i budući Dragi Vođo! Javi broj računa pa da se i ja odreknem dijela svoje plaće, da možeš sinu završiti tavan.

  15. #115
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Uzorni štediša, nema šta. Tako je i L. R. šparao od gableca i kupio Dukat.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •